Druk op Reagan hulp te staken Grisjin gewipt uit Politbureau Ultimatum aan Israël Gespannen sfeer in woonwijk Alexandra 'Schrap militaire steun Marcos' Irak in de tegenaanval Dumas overlegt in Algiers over Tsjaad VS-steun aan Unita zeker Doodseskaders nog altijd actief in El Salvador WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 WASHINGTON (AP/UPI/Rtr.) - Democraten in het Amerikaanse Congres willen de steun van 'de Amerikaanse belastingbetaler aan het corrupte, autoritaire regime' van de Filippijnse president Marcos staken. Het Witte Huis noemde een dergelijke maatregel echter 'voorbarig'. MOSKOU (RtriDPA/AFP/UPI) - De voormalige partijleider van Moskou, Viktor Grisjin, is gisteren op een partijbijeenkomst uit het Politburo gezet. Tegelijkertijd werd z\jn opvolger in Moskou, Bo ris Jeltsin, benoemd tot kandidaat lid van het hoogste orgaan van communistische partij van de Sowjet-Unie. Volgens een verklaring van het officiële persbureau TASS werd Grisjin „in verband met zijn pen sionering ontheven van zijn ver plichtingen als lid van het Politbu ro". Het ontslag van Grisjin, met 71 jaar één van de laatste vertegen woordigers van de „oude garde" in het Politburo, werd algemeen ver wacht. In december moest hij al de functie van partijchef van Moskou op geven. Het aftreden van Grisjin werd bekend gemaakt na afloop van een vergadering van het Cen traal Comité van de partij, waarop de laatste hand gelegd werd aan de voorbereidingen voor het 27ste partijcongres dat op 25 februari be gint. Op de bijeenkomst werd ook de 77-jarige partijsecretaris Kon- stantin Roesakov „om gezond heidsredenen" met pensioen ge stuurd. Roesakov was jarenlang verantwoordelijk voor de betrek kingen met de communistische partijen in de Oosteuropese lan den. Grisjin gold als een vertegen woordiger van de partijveteranen tegen wie de vernieuwingscam pagne van partijleider Michail Gor batsjov is gericht. Volgens partij- kringen in Moskou zou Grisjin zich vorig 3aar maart verzet hebben te gen de benoeming van Gorbatsjov als opvolger van de overleden par tijleider Konstantin Tsjernenko. Aanvankelijk leek ook Grisjin kans te hebben op het partijleider- schaD. De laatste maanden werd de po sitie "an Grisjin steeds wankeler. In de Sowjet-pers verschenen steeds meer onthullingen over wantoestanden in Moskou, de stad waarover hij jarenlang de scepter zwaaide. Vorige maand uitte zijn opvolger Jeltsin felle kritiek aan het adres van de bestuurders van de stad. Volgens Jeltsin was het partijapparaat van Moskou in het hele land berucht wegens zijn cor ruptie en bureaucratische praktij ken. Boris Jeltsin is de zevende nieu weling in het Politburo sinds het aantreden van Gorbatsjov. Als kandidaatlid heeft hij geen stem- Grisjin: corruptie. (foto tassi recht in dit toporgaan. Jeltsin is een vertegenwoordiger van de nieuwe generatie partijbestuur ders die carrière gemaakt heeft in managementfuncties in de indus trie. De Democratische senator James Sasser diende gisteren een wets voorstel in om de steun aan Marcos te staken, in verband met de op zichtig gefraudeerde verkiezingen die vorige week op de Filippijnen werden gehouden. Ook wil Sasser dat de Amerikaanse militaire bases van de Filippijnen worden terug getrokken. 'Het is onze waarneming dat de bases in gevaar komen als er geen sterk democratisch systeem op de Filippijnen bestaat,' zei Reagans woordvoerder Larry Speakes. Reagan werft politieke steun anti-sandinisten WASHINGTON (AP) - President Reagan van de Verenigde Staten heeft gisteren opnieuw geprobeerd fondsen los te krijgen voor militai re steun aan de anti-sandinistische rebellen in Nicaragua. Reagan deed zijn oproep tijdens een bijeenkomst met Republikein se leiders en verzocht het Congres de restricties op militaire steun voor de Contra's op te heffen, zodat er 'meer daadwerkelijke steun' ge geven kan worden. Reagan werd bijgestaan door Bob Dole, leider van de meerderheid in de Senaat en door Robert Michel, de Republi keinse leider in het Huis van Af gevaardigden. Woordvoerders van het Witte Huis deelden mee dat het Congres 100 miljoen dollar gevraagd zal worden en een opheffing van het verbod deze steun voor wapens en munitie te gebruiken. Het Ameri kaanse Congres beperkte vorig jaar de hulp aan de contra's, die de linkse regering bestrijden, tot 27 milj oen dollar, en bepaalde dat de ze hulp alleen voor humanitaire doeleinden bestemd mocht wor den. Na de bijeenkomst zei Richard Lugar, voorzitter van de Senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen dat de president om 70 miljoen dollar aan militaire hulp had gevraagd en 30 miljoen voor logistieke en humanitaire hulp. Lugar zei verder achter het ver zoek te staan. 'Het gaat erom of we wel of niet een communistische ba sis op dit continent willen; als de Contra's verliezen komt die er ze ker,' aldus Lugar. 'Maar de vraag of de hulp moet worden gestaakt is zeer voorbarig.' Naar verluidt zou het vervangen van de Amerikaanse bases op de Filippijnen vijf miljard tot acht miljard dollar kosten. Sasser wees er op dat de VS de grootste werkgever zijn op de Fi lippijnen. Op de militaire bases werken meer dan 50.000 Filippij nen en de bases pompen jaarlijks naar schatting 300 miljoen dollar in de plaatselijke economie. Hij stel de voor als eerste stap de 18.000 ge zinsleden van de Amerikaanse mi litairen op de bases naar huis te ha len. Oppositieleidster Corazon Aqui no wil dat de VS hun hulp aan de Filippijnen niet meer aan de rege ring in Manilla geven, maar dat ze de rooms-katholieke kerk inscha kelen om die te verdelen. In een vraaggesprek met het Amerikaanse televisiestation NBC heeft de Filippijnse oppositieleid ster gezegd, dat Washington geen militaire hulp meer moet verlenen aan de regering-Marcos, met uit zondering van een gering bedrag dat nodig is voor de strijd tegen communistische opstandelingen. Op gezag van leden van Aquino's verkiezingsstaf meldde NBC ver der dat zij de Verenigde Staten een plan heeft voorgelegd dat voorziet in het overnemen van de macht van president Marcos. Deze zou het land moeten verlaten, maar mag zijn vermogen meenemen. Ook voor de twee hoogste gene raals ziet zij geen toekomst in de Filippijnen, maar zij wil wel sa menwerken met de strijdkrachten, en met de Amerikaanse regering. Ontslag Een aantal zakenlieden heeft gis teren ontslag genomen als econo misch adviseur van de Filippijnse president Marcos. Zegslieden uit kringen van het bedrijfsleven heb ben gezegd dat hun ontslag gezien moet worden als protest tegen de verkiezingsfraude. Als gevolg van de vertrouwens crisis op de Filippijnen is de koers van de nationale munt naar een historisch dieptepunt gedaald. Een belangrijke politieke bond genoot van Marcos is gisteren in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op zeven aanhan gers van de oppositie, aan de voor avond van de parlementsverkiezin gen van 1984. Dat heeft het minis terie van justitie bekendgemaakt. Arturo Pacificador, vice-fractie- voorzitter van Marcos' New Socie ty Movement in het parlement en onderminister van verkeer, werd samen met zes leden van zijn lijf wacht in staat van beschuldiging gesteld door een regionaal ge rechtshof. Spanje heeft zijn ambassadeur in de Filippijnen teruggeroepen voor beraad over het verloop van de ver kiezingen, zo deelde een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken in Madrid mee. Spanje wil meer details weten over de verkiezingen waarin Marcos of ficieel tot overwinnaar is uitgeroe pen, aldus de woordvoerder. MANAMA (Rtr./AFP/UPI) - Irak heeft gisteren voor de vierde achtereenvolgende dag tegenof fensieven uitgevoerd tegen Iraanse troepen in het uiterste zuiden van Irak. Volgens Bagdad heroverden de Iraakse eenheden „meter na meter" Iraaks grondgebied op de Iraanse „indringers" en zouden de Iraanse troepen zijn afgesneden van hun aanvoerroutes. De autoriteiten in Teheran zijn minder mededeelzaam over de si tuatie aan het front. In de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties werd begonnen met overleg over de klacht die tegen Iran is inge diend door Irak en zes andere le den van de Arabische Liga. De Iraakse opmars ondervond vertraging door de onophoudelijk neerkomende regen. Irak zou bij de gevechten 1200 Iraniërs hebben gedood. Radio-Teheran berichtte dat de Iraniërs met anti-tank raket ten „45 tanks en pantserwagens buiten gevecht" hadden gesteld toen de Irakezen probeerden hun opmars tegen het ochtendgloren voort te zetten. De Iraakse aanval werd binnen een uur afgeslagen, aldus het officiële Iraanse persbu reau IRNA. r PARIJS - ln een wijk in het noorden van Parijs is gisteren een flatge bouw van 18 etages met de grond gelijk gemaakt. Het 180 meter lange en 50 meter hoge gebouw, dat 370 appartementen bevatte, werd met behulp van 600 kilo dynamiet opgeblazen. "Een Europese première", meldde het slopersbedrijf trots. (foto ap> ALGIERS (Rtr./AFP) - De Franse minister Roland Dumas (buiten landse zaken) is gisteren in Algiers aangekomen voor besprekingen met Algerijnse regerings over de kwestie Tsjaad. Algerije, waaraan het bezoek van Dumas al voor het begin van de huidige gevechten op de agenda stond, heeft de buiten landse interventie in Tsjaad scherp veroordeeld. Volgens diplomaten in Algiers is Algerije, dat onlangs de dialoog met Libië heeft hervat, het aangewezen land om te bemid delen in het conflict. Het oplaaien van de strijd in Tsjaad de afgelopen week heeft Frankrijk er toe aangezet een af schrikkingsmacht naar zijn voor malige Afrikaanse kolonie te stu ren om president Hissène Habré bij te staan. Frankrijk en Tsjaad hebben Li bië ervan beschuldigd het vlieg veld van N'Djamena maandag te hebben gebombardeerd, waarbij het offensief van door Tripoli ge steunde opstandelingen van het verzetsleger Gunt tegen de rege ringstroepen in het midden van het land, een climax bereikte. Libië heeft ontkend betrokken te zijn bij de actie. De rebellen van de Gunt onder leiding van Goukouni Wed- dei hebben van hun kant laten we ten dat zij het offensief hebben uit gevoerd. Een Franse woordvoerder zei dat Dumas vrijdag een ontmoeting zou hebben met zijn Nigeriaanse ambt genoot Bolaji Akinyemi, die van daag naar Libië reist om de bemid delen in het conflict. Akinyemi had gisteren gesprekken met afgevaar digden van de Gunt. Nigeria, dat grenst aan Tsjaad, heeft zelf beslo ten om in het conflict te bemidde len, een initiatief waarop Parijs tot nu toe terughoudend heeft gerea geerd. Het Franse persbureau AFP meldde dat de troepen van presi dent Habré het gebied rond Oum Chalouba-Kalait, in het noorden van Tsjaad, na de bloedige gevech ten van 11 tot 14 februari onder controle hebben. Talloze lijken lig gen langs de weg die de hoofdstad met het noordoostelijke Faya Lar- geau en Fada in het noorden ver bindt. WASHINGTON (Rtr.) - De Ameri kaanse regering heeft besloten de Angolese verzetsbeweging Unita militaire steun te verlenen. „Het proces is in gang gebracht" om die steun te geven voordat het ver wachte offensief van de Angolese regering het komende voorjaar be gint, zo heeft de regering-Reagan meegedeeld. „Er zijn zekere besluiten geno men om zowel morele als materiële hulp te verlenen" aan de opstande lingen die het marxistische bewind in Angola bestrijden, aldus Chester Crocker, die is belast met Afri kaanse zaken. In antwoord op vragen of de Uni ta nu ook de wapens krijgt zei Crocker: „Ja". Portugal Een bom die was geplaats in de kofferbak van een diplomatenauto is gisteravond ontploft op het ter rein van de Amerikaanse ambassa de in Lissabon. Niemand is daarbij gewond geraakt. Een veiligheidsagent ontdekte de bom in de auto van een ambas sademedewerker tijdens een routi necontrole nadat deze het Ameri kaanse terrein was opgereden. De agent had net de tijd om de be stuurder te waarschuwen uit te stappen voordat de bom ontplofte. Van de auto bleef vrijwel niets over, maar het ambassadegebouw werd niet beschadigd. Challenger De makers van de stuwraketten van de Challenger hebben de NA SA op de dag van de lancering af geraden het ruimteveer te lanceren omdat het koude weer een negatie ve uitwerking zou kunnen hebben op de afsluitringen tussen de ver schillende segmenten van de ra ketten. Dit heeft de Amerikaanse televisieomroep CBS bekendge maakt. Volgens CBS heeft één van de in genieurs van Morton Thickol, dat de stuwraketten maakt, verklaard dat zijn bedrijf en het ruimtevaart bureau NASA voorafgaande aan de start een „verhitte discussie" hebben gevoerd. Chemische wapens De opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, generaal Bernard Rogers, ver wacht dat de NAVO steun zal ge ven aan een Amerikaans plan voor het hervatten van de produktie van chemische wapens voor het eerst sinds 1969. Dit heeft Rogers giste ren tijdens een lezing in Parijs ge zegd. Rogers zei dat hij een plan heeft opgesteld voor het transport van chemische wapens naar Europa in tijden van crisis na overleg met de bondgenoten. Hij verwacht dat de NAVO-lidstaten zich achter het plan zullen scharen. Steun van de NAVO is een van de voorwaarden die het Amerikaanse Congres heeft verbenden aan het vrijmaken van 124,5 miljoen dollar voor de pro duktie ervan. STRAATSBURG (ANP) - De situatie rond de mensenrechten in El Sal vador is de afgelopen maanden zeer snel verslechterd. De door de chris ten-democratische president Duarte aangekondigde democratisering is uitgebleven en het wordt door het optreden van het leger en de nog steeds bestaande doodseskaders elke dag moeilijker om te overleven. Dit verklaarden twee leden van de Comadres, de organisatie van Salvado- riaanse moeders, gisteren in Straatsburg, waar zij waren uitgenodigd door het Europees Parlement. Volgens Flora Maria Diaz zijn er als gevolg van de in december begon nen legeroperatie „Feniks" meer dan duizend mensen opgepakt in de Vlakte van Guasapa. Ongeveer 400 mensen zijn uit de vlakte verdreven. Zij hebben hun toevlucht gezocht in kampen in Honduras. Volgens de Comadres verblijven daar al circa 7.000 vluchtelingen. Een andere vertegenwoordiger van het comité, Laura Pinto, zei dat haar bureau gemiddeld zeven keer per week de melding krijgt dat er ergens een lijk is gevonden. De vrouwen zeiden pijnlijk verbaasd te zijn dat veel Europeanen blijk baar geloven dat in El Salvador vrede en democratie heersen, terwijl de zogenaamde veiligheidsdiensten zich in de praktijk dagelijks schuldig maken aan moordpartijen. Volgens de Comadres is Duarte er niet in geslaagd de doodseskaders uit te schakelen en heeft hij geen controle over de strijdkrachten. DDR plaatst grenssoldaten van karton BONN (AP) - Het Westduitse ministerie van binnenlandse zaken heeft gisteren gemeld dat de DDR kartonnen na- maakgrenssoldaten gebruikt, om bij mensen die de DDR wil len ontvluchten de indruk te wekken dat de grens tussen de DDR en de Bondsrepubliek nog steeds voldoende wordt bewaakt. Volgens deze berich ten zouden de Oostduitsers te kampen hebben met een perso neelstekort bij de grensbewa kingstroepen. In het rapport van de Bun- desgrenzschutz (BGS), de Westduitse grensbewakings- dienst, over het jaar 1985, wordt gezegd dat er het afgelopen jaar kartonnen figuren zijn ge plaatst in de wachttorens, dicht bij de eigenlijke grens, maar ook in het voor burgers van de DDR afgegrendelde gebied aan de oostzijde daarvan. Zoekactie naar vermiste soldaten levert niets op TEL AVIV (GPD/AP) - De ont voerders van twee Israëlische sol daten in Zuid-Libanon hebben Je ruzalem een ultimatum gesteld. Vanuit de Libanese hoofdstad Bei roet eisen de tot de fanatieke reli gieuze Hizbollah (Partij van God) beweging behorende kidnappers dat het Israëlische leger voor ne gen uur vanavond uit Zuid-Liba non moet zijn teruggetrokken. Ge beurt dat niet, dan zal een van de twee gegijzelden worden doodge schoten. Sinds de ontvoering, afgelopen maandag, zoeken duizenden Israë lische soldaten, ondersteund met tanks, pantservoertuigen en heli kopters, naar de twee vermisten. Tientallen sji'itische dorpen buiten de door Israël gecontroleerde vei- ligheidsstrook langs de noord grens van Israël zijn uitgekamd. Huis voor huis. Ook het gebied dat onder supervisie staat van de VN- vredesmacht (UNIFIL) is intensief doorzocht. Unifll-militairen keken toe. Bij de zoekactie raakten na korte vuurgevechten met de dor pelingen tien personen licht ge wond. In Haris (het voormalige hoofdkwartier van het Nederland se Unifil-bataljon) werden gisteren tachtig mannen opgepakt voor on dervraging. Op verdenking van 'terroristische aktiviteiten' namen de Israëliërs twintig sji'iten gevan gen. Vandaag zal de militaire ope ratie op dezelfde schaal worden voortgezet. In Jeruzalem wordt rekening ge houden met de mogelijkheid dat het de kidnappers toch is gelukt de twee soldaten naar Beiroet over te brengen. Vanuit de Libanese hoofdstad kwamen gegevens die de identiteit van de ontvoerden be vestigden. Leveren de zoekacties ook vandaag niets op dan verwach ten politieke waarnemers dat Is raël zal proberen de militairen langs diplomatieke weg vrij te krij gen. Daartoe is al intensief contact gaande met de Amerikaanse am bassade in Tel Aviv. Hizbollah houdt al maanden vijf Amerikanen ,en twee Fransen in gijzeling. Executie Een islamitische organisatie heeft gisteren bekendgemaakt dat zy Elie Hallak, een Libanese jood die sinds twee jaar werd vermist, heeft gedood als wraak voor de grootscheepse Israëlische operatie tegen islamitische dorpen in Zuid- Libanon. De 'Organisatie voor de Onder drukten op Aarde', die vermoede lijk van sji'itische origine is, liet weten dat 'Gods vonnis tegen deze spion is uitgevoerd'. De 52-jarige Hallak werd op 21 februari 1984 in West-Beiroet ont voerd. Hij is de vierde joodse gijze laar die de organisatie naar eigen zeggen de afgelopen twee maan den heeft gedood. JOHANNESBURG - De onlusten in de zwarte woonwijk Alexandra bij Johannesburg hebben volgens de laatste officiële politierapporten aan 19 mensen het leven gekost. Van hen zijn 16 personen gedood door politiekogels. Zeker 37 perso nen raakten gewond. Maar de secretaris-generaal van de Zuidafrikaanse Raad van Ker ken, dominee Beyers Naudé, zei gisteren dat inwoners van Ale xandra een getal van 80 doden heb ben genoemd. De situatie in Ale xandra is nog steeds zeer gespan nen. door Ruud de Wit Bijna de helft van van Alexandra, zo'n 30.000 in getal, verzamelde zich gistermorgen in het plaatselijke voedbalstadion.'Ze eisten het onmiddellijke vertrek van het leger en de politie uit deze zwarte woonwijk, die grenst aan een industriegebied en een aantal blanke woonwijken van Johannes burg. Er dreigde een nieuwe ge welddadige confrontatie, toen de menigte wilde optrekken naar het politiebureau van de blanke aan grenzende woonwijk Wijnberg. Dit werd voorkomen door de Angli caanse bisschop van Johannes burg, Desmond Tutu. Tutu maakte deel uit van een de legatie van de Zuidafrikaanse ker ken die zich naar Alexandra had gespoed om een nieuw bloedbad te vermijden. De medeoprichter van het Verenigd Democratisch Front, dominee Allan Boesak en de secre taris-generaal van de Zuidfrikaan- se Raad van Kerken, dominee Beyers Naudé, werd evenwel de toegang tot de geheel van de bui tenwereld afgesloten wijk gewei gerd. Maar Tutu kreeg toestem ming om de menigte in het voet balstadion toe te spreken. Hij ver zocht de mensen naar huis te gaan en elk nieuw geweld te vermijden, en deze oproep schijnt navolging te hebben gekregen. De situatie in Alexandra wordt echter nog steeds zeer gespannen genoemd. De hele dag vlogen er helikopters boven de wijk, terwijl zwaargewapende militairen en po litieagenten iedereen fouilleerden die de wijk in ging of naar buiten kwam. Journalisten werden op nieuw buiten de wijk gehouden en twee buitenlandse corresponden ten werden gearresteerd toen ze toch probeerden de wijk binnen te komen. Schandaal In Kaapstad kwam een klein po litiek schandaal aan het licht. Afge lopen zaterdag publiceerde het dagblad The Star een interview met de voormalige oppositieleider in het blanke parlement. Van Zijl Slabbert. Deze zei in het interview dat zijn beslissing om af te treden als oppositieleider en het parle ment te verlaten was gebasseerd op een gesprek dat hij november vorig jaar met preisdent Botha had gehad. Volgens Van Zijl Slabbert had Botha zich dermate negatief uitgesproken over mogelijke we zenlijke veranderingen, dat hij het niet langer zinvol vond om zijn strijd tegen de apartheid vanuit het parlement voort te zetten. Van Zijl Slabbert gaf in het inter view een aantal uitspraken van Bo tha weer en deze heeft nu besloten de volledige tekst van het gesprek tussen hem en de voormalige PFP- leider vrij te geven. Hieruit kan evenwel ook worden opgemaakt, dat het gesprek op de band is opge nomen, iets wat niet van te voren tegen Van Zijl Slabbert is verteld. Uit de volledige uitwerking van het gesprek tussen de twee politici kan worden opgemaakt, dat de in terpretatie van Van Zijl Slabbert over hetgeen wat Botha tegen hem heeft gezegd, op een aantal punten verschilt van de feitelijke weerga- De geruchten dat Nelson Mande- la alsnog binnen zeer korte ter mijn, dat wil zeggen binnen twee a drie weken, zal worden vrijgelaten, blijven inmiddels aanhouden. De Zuidafrikaanse regering zou hier toe volgens zeer betrouwbare rege ringsbronnen hebben besloten. De vrijlating van de Zuidafrikaanse militair Wijnand du Toit, die zich in Angolese gevangenschap be vindt. zou niet meer gekoppeld zijn aan de vrijlating van Mandela, evenmin als aan die van de Russi sche dissident Sacharov. De regering-Botha zou slechts een geschikt moment willen af wachten met voor haar de meest gunstige publiciteit. Vandaar dat er gerekend wordt op een vrijlating van Mandela a.s. donderdag, wan neer Zuidafrikaanse financiële deskundigen in Londen beslissen de gesprekken zullen hebben met vertegenwoordigers van de inter nationale bankwereld over de Zuidafrikaanse schuldenlast. Een andere aanwijzing dat de re gering-Botha besloten heeft een snelle oplossing te vinden voor de kwcstie-Mandela. is het feit dat de openbare aanklager van Krugcrs- dorp heeft besloten alle aanklach ten tegen de vrouw van Mandela, Winnie, voorlopig op te schorten. Winnie Mandela zou vandaag op nieuw voor de rechter moeten ver schijnen vanwege overtredingen tegen de haar opgelegde vrijheids beperkingen. Scholieren op Haïti staken PORT/AU/PRINCE (AP) - Op Haiti zyn gisteren opnieuw pro testdemonstraties gehouden door scholieren. Eerder dit jaar vormden dergelijke demon straties de inleiding voor de val van de Haitiaanse dictator Jean-Claude Duvalier. De scholieren eisten tijdens de demonstraties verkiezingen en drongen aan op de vervan ging van twee leden van de nieuwe regeringsraad, de voor malige minister van openbare werken Alix Cincas en kolonel Prosper Avril. Beide mannen waren naaste medewerkers van Jean-Claude Duvalier en zijn vader Francois. Door de demonstraties ont stonden er in de hoofdstad gro te verkeersopstoppingen. De telefoonverbindingen raakten gestoord en een aantal rege ringsgebouwen bleef gesloten. Liberia heeft Frankrijk dins dag gevraagd opheldering te geven over de asielaanvraag van de gevluchte Haitiaanse dictator Duvalier. De Libe riaanse regering wil weten of Duvalier zelf het verzoek heeft ingediend of dat de Franse re gering dat heeft gedaan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7