Andere hoofdroute naar Weteringpark Verzet tegen school neemt toe Klussenbank en schillenboer in school "!®Ttg!est. De zorgen over een dak, 'n herdenking en een wachtlijst Huis voor opvang 'De Schakel' geopend Jazzfestival in Muzenhof PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 Agenda WASSENAAR - De Wassenaarse CDA-fractie ziet steeds meer be zwaren tegen de komst van de American School of the Hague naar een terrein aan de Deijler- weg in Wassenaar, nu het be stuur van de school een aantal voorstellen heeft gelanceerd om het bouwplan drastisch uit te breiden. De school vindt de om vang van het toekomstige bouw terrein van 1,5 ha "te krap", zou graag hoger dan twee bouwlagen willen bouwen en wil eventueel een sporthal bij de school neer zetten. "Wat er nu bijkomt maakt onze bezwaren steeds groter", al dus CDA-fractievoorzitter V. J.W. Wensveen gisteravond in café Flora aan de Oostdorperweg, al waar de CDA-verkiezingscam- pagne officieel werd ingeluid met een buurtbijeenkomst. Tenminste, zo was het in de plaatselijke pers aangekondigd. In werkelijkheid verschenen er Bouwplan omvangrijker dan CDA Wassenaar dacht in het kleine café aan de haven welgeteld 19 CDA- en CDJA-le- len en zegge en schrijven één 'burger', die nota bene een neef van het CDA-raadslid Wim Olie slagers bleek te zijn. Een tweede 'burger' werd halverwege de avond dan ook met gejuich ont vangen. De Christen-democraten vin den vooral het verkeersprobleem dat de internationale school zou gaan oproepen erg groot, zo bleek tijdens de bijeenkomst. Het is volgens Wensveen de vraag of je zo'n klein gebied wel mag belasten met een tweede school van 1000 leerlingen, naast het aldaar gelegen Adelbert col lege. Zoiets druist volgens de CDA-voorman in tegen het vroe gere beleid, toen de gemeente het Adelbert college niet in de Spinbaan wilde hebben vanwege de nabijheid van het Rijnlands Lyceum. Het CDA zou liever een aantal woningen en een verpleeghuis aan de Deijlerweg bouwen. Wensveen heeft grote moeite met bezwaarschriften tegen de school die het gebied helemaal onaangetast willen laten. "Je moet een afweging maken. Over al tegen, dat red je nooit. Je kunt niet zeggen dat er beloofd is dat het altijd groen zou blijven want bestemmingsplannen worden nu eenmaal om de zoveel tijd gewij zigd", aldus Wensveen die eraan toevoegde dat "in wezen iedere politieke partij Wassenaar groen wil houden". De pas opgerichte CDJA-kern Wassenaar is in elk geval een fel tegenstander van de American School in het gebied aan de Deij lerweg, zo liet CDJA-voorzitter mr. M. van Rij duidelijk weten. De CDA-jongeren zouden er het liefst woningen neerzetten. Oud CDA-wethouder A. van der Klaauw voorspelde gister avond dat de school er heus wel zal komen. "Het zal zo stap voor stap gaan met het college dat ook de PvdA en D66 ingepakt zullen worden. Uiteindelijk gaat het plan een vorm aannemen waar van het CDA zegt, dat willen we niet", aldus Van der Klaauw. Hij noemde ook een aantal alterna tieve locaties voor de school zo als nabij Bijhorst of desnoods in het inmiddels leegstaande be jaardentehuis Rust en Vreugd. Ook Wensveen vindt dat er een grondig onderzoek naar alterna tieve locaties dient te worden in gesteld. Volgens hem is de eigenaresse van het terrein aan de Deijler weg, de stichting Twickel uit Delden, inmiddels bereid om de grond aan de American school te verkopen maar de school wil eerst de zekerheid hebben dat ze mag bouwen. De plannen omtrent de inter nationale school zullen ongetwij feld volgende week aan bod ko men tijdens een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning en openbare werken. Dan worden de bezwaren besproken die zijn ingediend tegen het ont- werp-bestemmingsplan Wete ringpark besproken. Plan autobrug voor nieuwe wijk WASSENAAR - De oostelij ke hoofdontsluiting van de Wassenaarse nieuwbouw wijk Weteringpark moet niet via de Lignestraat lo pen maar via de veel brede re Ter Weerlaan. Daarnaast is het gewenst een autobrug aan te leggen over de Zijl watering, die de wijk in tweeën deelt. Plek van de brug: de strook tussen pad vinders/jachthaven en de wijk Hofcamp. Dit schrijft het college van burge meester en wethouders in een brief aan de raad. De Lignestraat is als oostelijke hoofdontsluiting ge- LEIDEN/LEIDERDORP - Staats secretaris J.P. van der Reijden van welzijn, volksgezondheid en cul tuur, heeft gisteren een nieuwe vorm van begeleid wonen van de Stichting De Schakel in Leider dorp officieel geopend. De ope ningshandeling is symbolisch ver richt in de burgerzaal van het stad huis in Leiden. In Leiderdorp wor den met het project ex-psychiatri- sche patiënten in staat gesteld in een gewoon huis op eigen benen te staan. Het project 'Begeleid wonen' van De Schakel functioneert als over gangsfase tussen de beschermde wereld van bijvoorbeeld een psy chiatrisch ziekenhuis naar het vol ledig zelfstandig wonen. In deze fa se is geen behoefte meer aan psy chiatrische zorg, maar wel aan be geleiding bij praktische huishou delijke zaken als de was doen en zelf koken. Een uitkering of salaris mogen de mensen binnen bepaal de grenzen zelf besteden. In het nu officieel geopende huis aan de Beukenschans in Leider dorp wonen zes bewoners. Deze mannen cn vrouwen worden indi vidueel geholpen door een vrijwil liger die niet boven, maar op gelij ke voet met de mensen staat. Hij moet als een soort vriend met de bewoner omgaan. Mevrouw L.M.A.M. Verbeek sprak tijdens de openingsplechtig heid namens de bewoners, omdat deze groep zelf niet als psycho-so- ciaal kwetsbare personen gekwali ficeerd willen worden. Om te illustreren hoe belangrijk de nieuwe woonvorm is, citeerde ze een aantal uitspraken van bewo ners: "Zodra je in een gewoon huis woont, valt er een etiket van je voorhoofd", of "Het is een opluch ting dat er niet meer op me gelet wordt, in een inrichting zijn altijd mensen om je heen, dat maakt je zwak. Alles wordt voor je geregeld en alles is op afspraak, in de maat schappij werkt dat niet zo". Tot slot: "Als De Schakel er niet was geweest, dan had ik mijn hele le ven in een kliniek moeten wonen en was chronisch ziek geworden". Beleidspsychiater J.Th.P.M. Droes signaleerde dat de be schermde voorzieningen voor chronisch zieken, zoals de inrich tingen, verstopt raken. "Er gaal geen patiënt meer uit. dus komt er ook niemand meer bij. De hoop om weg te gaan neemt dan af. Er moet altijd een goede achterdeur zijn. Deze achterdeur is nu door De Schakel geschapen". Van der Reijden sprak over een drielandenpunt, waarop De Scha kel zich bevindt. "De Schakel schakelt drie circuits aan elkaar, dat van de geestelijke gezond heidszorg, de zwakzinnigenzorg en de maatschappelijke dienstverle ning". Hij deelde een pluim uit voor de inzet van de stichting en haar vrijwilligers, alsmede aan dc gemeente Leiden die in het verle den een aantal huizen beschikbaar heeft gesteld voor begeleide ka merbewoning. schrapt naar aanleiding van bezwa ren. Ze is eigenlijk te smal voor verkeer en een stuk van de groen strook zou moeten worden opgeof ferd voor een uitbreiding. B en W hadden haar desalniette min verkozen omdat zij meer in het verlengde ligt van de wijk dan bij voorbeeld de Ter Weerlaan, die breder van opzet is. De rijbanen zijn vijf meter breed en tussen deze banen ligt een groenstrook met een breedte van 16 meter. De afstand tussen de woonblokken aan weers zijden van de weg bedraagt 45 me ter. Of deze weg moet worden aange past hangt voor een belangrijk deel af van de vraag of de NZH haar bussen door de nieuwe wijk zal sturen. De gemeente wenst dat vu rig, maar de busonderneming wil niets beloven. Haar lijn 43 zou on geveer drie minuten verliezen door de omleiding in het Weteringpark. Deze drie minuten moeten gevon den worden 'in de lijn' omdat er nu al problemen zijn met aansluitin gen en dergelijke. Oost-west Wanneer de gemeenteraad de ko mende maand kiest voor de Ter Weerlaan, zal de Lignestraat alleen het langzame verkeer voor het We teringpark voor haar rekening ne men. Over eventuele aanpassingen hoeft nog niet gesproken te wor den. De oostelijke kant van het We teringpark wordt pas over enkele jaren gebouwd. Begonnen wordt aan de westelijke kant, waar de hoofdontsluiting komt in het ver lengde van de Van Duivenvoorde- laan. Een ontsluiting voor het langzaam verkeer loopt daar via het Polanen- park. De suggestie van De Vrien den van Wassenaar om de grote ontsluiting in dit deel via de Star- renburgerlaan te laten lopen, wij zen B en W af. Een gedeelte van de weg loopt langs het ABP-terrein en mag volgens het bestemmingsplan 'bij het geprojecteerde woongebed worden getrokken'. De route door het Polanenpark is evenmin ge schikt: ze loopt langs garageboxen en achtertuinen. WOENSDAG Leiden Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing onder de titel 'Kijken is nog geen zien', 20 uur. In den vergulden Turk - Steenstraat, avond met dia's over de Nederlandse Spoorwegen aan het eind van de jaren '50. 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24, kroeg avond, 20.30 uur. Laktheater - werktheater Studiogroep met 'Verre Vrienden', 20.30 uur. Kapelzaal K&O - pianorecital door Ba- Griekenland door Holland Internatio nal. 19.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Woy- zeck', 20 en 22.15 uur. Warmond Gemeentehuis - vergadering raadscom missie financiën en economische zaken, 20 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, eetgroep voor vrouwen, 18 uur, thema-avond 'Vrouwen e DONDERDAG kinderboeken, 10-11 v Het autoverkeer hoeft waarschijnlijk niet via deze smalle De Lignestraat r park. De Ter Weerlaan lijkt BenW veel geschikter als hoofdontsluiting. Burgerlijke Stand van Son, 27 jan. '86 Youri z.v. R. van Alem-van Gorkum, 2 feb. '86 Allerd X z.v. A.W.M. Roes-Eijsink. Ondertrouwd: 4 febr. '86 F.P.W. Tege- laers met N. van der Meer, J.G.J. Visser met M. Langbroek, J.Th. ten Bokkel met L. Kelder. Gehuwd: 4 feb. '86 B. Bruijne met M.J.M. Vermeij. 7 feb. '86 P.W.M. Arts met J.M. van Meel. ZOETERWOUDE - Gehuwd: 19 dec 1985 Comelis van Rossen met Petronel- la Jeannette Hagendijk; 20 dec. 1985 Al- bert Johannes Booij met Johanna Maria Francisca van der Hogen. 'Snelkraak' LEIDERDORP - Het bedrijfsver zamelgebouw dat in de voormalige Marijkeschool aan de Bernhard- straat in Leiderdorp komt, zal on derdak bieden aan een klussen bank, een fietsenwerkplaats, schil lenboer en een 'post' waar starten de ondernemers hulp kunnen krij gen. Er komt vérder een admini stratief centrum ten bate van de verenigingen. Ook zal stichting 'De Werkwijzer', die zich sterk maakt voor Leiderdorpse werklozen, een plaatsje in het gebouw krijgen. En een vacaturemap voor vrijwilligers zal ook daar kunnen worden inge- Inmiddels is de gemeenteraad akkoord gegaan met de komst van een bedrijfsverzamelgebouw. Voorlopig voor een jaar. Daarna zal van beide kanten worden bekeken hoe een en ander draait. Eventueel kan de Marijkeschool nog een jaar langer als bedrijfsverzamelgebouw worden gebruikt, waarna gemeen te en 'De Werkwijzer' naar een an dere ruimte gaan uitkijken. Wat er dan met de voormalige school ge beurt weet de gemeente nog niet. Overigens heeft 'De Werkwijzer' ook buiten het bedrijfsverzamelge bouw aktiviteiten in voorberei ding. Ze zou een bewaakte fietsen stalling bij het zwembad en bij Winkelhof willen creëren. Bij de waterspeelplaats in de Houtkamp dient toezicht te komen op zomer se dagen. Er staan diverse cursus sen op stapel. Eventueel komt er een zogeheten 'boerderijproject': een fotografische inventarisatie van Leiderdorpse boerderijen. Aktiviteiten/initiatieven die al draaien zijn praktijkervarings plaatsen voor jonge werklozen en een ontmoetingscentrum/sportbij- eenkomst. Verder heeft men met de Vereniging van Leiderdorpse Ondernemers een gezamenlijk pro ject in gedachten. Een project dat nog verder uitgewerkt moet wor den. Enquête Uit een enquête die 'De Werkwij zer' onder Leiderdorpse werklozen heeft gehouden blijkt dat de inte resse in aktiviteiten als cursussen en sport en in praktijkervarings plaatsen groot is. De helft van de werklozen die het enquêteformu lier invulde zag wel iets in een cur sus, 19 procent had belangstelling voor sport. Daarentegen is de ani mo voor vrijwilligerswerk en een ontmoetingscentrum gering. Andere conclusie: in Leiderdorp wonen relatief veel werklozen met een hogere opleiding. Mensen die langere tijd werkloos zijn (47 pro cent langer dan een jaar, 26 procent meer dein twee jaar) én nogal wat ouderen. 'De Werkwijzer' conclu deert nu dat bü het organiseren van aktiviteiten de ouderen niet uit het oog mogen worden verloren. Overigens kan de enquête een iets vertekend beeld geven omdat maar 26 procent van de aange schreven Leiderdorpers het vra genformulier ingevuld retourneer de. OEGSTGEEST- Bij Westrik Multi Sound, een winkel in audio-visuele apparaten aan de Oegstgeester Ge versstraat, is vannacht een snel- kraak gepleegd. Daarbij is voor 20.000 gulden aan spullen meege- Rond half vijf parkeerde er een verder onbekend gebleven gezel schap voor de winkeldeur. Pal daarop sneuvelde een winkelruit. De snelkrakers zijn vervolgens de winkel binnengedrongen en heb ben zo veel mogelijk apparaten bij elkaar gegraaid. De politie tast volslagen in het duister over de identiteit van de daders en weet ook niet om hoe veel snelkrakers het nu gaat. Be kend is slechts dat de snelkrakers zijn gekomen en vertrokken met een auto. Maar daar zijn het ook snelkrakers voor. LEIDERDORP - Volgende maand gemeenteraadsver kiezingen. Hoog tijd dus om "bestaande contacten te verstevigen, nieuwe contac ten te leggen en met u van gedachten te wisselen over de komende raadsperiode", zo had het CDA Leiderdorp bedacht. Gisteravond legde de partij derhal ve welwillend het oor te luister bij de Leiderdorpse verenigingen en V oorschotenaar moet anderhalf jaar de cel in DEN HAAG/V OORSCHOTEN De Haagse rechtbank heeft giste ren een 29-jarige Voorschotenaar conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een gevan genisstraf van achttien maanden voor het ontketenen van een schietpartij in een Haags koffie huis. De uit Turkije afkomstige man had hierbij twee landgenoten gewond en volgens de officier van justitie was het slechts aan toeval te danken dat hierbij geen doden zijn gevallen. De man had in blinde woede zijn pistool getrokken toen de landge noot aan wie hij 5.000 gulden had geleend voor de zoveelste keer had geweigerd het geld terug te beta len. De Voorschotenaar had het geld nodig voor een reis naar zijn geboorteland waar hij als oudste broer het huwelijk van zijn zuster moest regelen. Het tweede slacht offer was een toevallig in het kof fiehuis aanwezige gast die nog had geprobeerd aan de kogelregen te ontkomen. Een van de kogels had hem echter in het been bot ter hoogte van de heup getroffen en dit verbrijzeld. Herstel zal min stens een jaar duren, als de wond al geheel geneest, zo hadden artsen verklaard. stichtingen. In de met CDA-pos- ters versierde achterzaal van de 'Hollandsche Tuyn' legde lijsstrek ker Meerburg uit waarom juist voor hen een avond was belegd: omdat de organisaties zich zo in tensief inzetten voor het "uitste kende voorzieningenpakket in Lei derdorp". Meerburg benadrukte een goede samenwerking tussen overheid en burgers: "De overheid kan niet al les regelen. Het CDA is van me ning dat verantwoordelijkheden zo dicht mogelijk in de leef- en werk sfeer van de burger moet liggen. Mensen vinden een stuk van hun leven in verenigingen en dat ver dient waardering". Vragen Waarop zo'n twintig, aanwezigen de gelegenheid kregen vragen te stellen over de standpunten van het CDA. Zo uitte W. de Graaf, voorzitter van de Christelijke Boe ren en tuindersbond afdeling Lei derdorp, zijn ongenoegen over de extra kosten die de opslag van mest met zich meebrengt voor de veehouders. "In Leiderdorp wordt geëist dat boven deze opslag een dak moet komen, in andere ge meentes is dat niet het geval", zei de bezorgde veehouder. "Het CDA houdt zich aan de gemeentelijke standaardregeling", merkte de lij strekker op. "We moeten onderzoe ken of er gemeenten zijn die dit niet doen. We zijn er beslist niet op uit u op kosten te jagen". Het CDA beloofde verder te onderzoeken of er met collectieve vergunningen gewerkt kan worden, zodat de ver plichting tot de bouw van mestput ten minder kostbaar wordt. deze traditie wel te willen handha ven, maar het wordt voor de partij steeds moeilijker daarvoor in te ge meenteraad op te komen. "Als on ze subsidie wordt ingehouden om dat we aan de herdenking een christelijk tintje willen geven, be talen we het wel uit onze eigen zak", zei de verontwaardigde voor zitter. Vervolgens deed de voorzitter van de gezamenlijke kerkenraad een appèl op het CDA om het gods dienstonderwijs op de openbare scholen weer te subsidiëren. Op het ogenblik betalen de kerken dit zelf. De lijsttrekker is bang voor de consequenties als dit besluit wordt herzien: "Je zou dan alle verzoeken van geestelijke stromingen om subsidie positief t moeten beant woorden". De Christen Democraten rea geerden positief op de vraag van Conny van de Broek hoe het CDA staat tegenover een uitbreiding van het kinderdagverblijf. Met eni ge verbazing nam de partij, des tijds fel gekant tegen de komst van een kinderdagverblijf, kennis van een wachtlijst met 27 baby's. Meerburg gaf de aanwezigen nog mee het vrijwilligerswerk als de basis van het verenigingsleven te beschouwen. "De beroepsmatige zorg mag niet ter zijde worden ge schoven, maar moet aanvullend zijn". Ook wordt er een eigen bij drage van de vereniging verlangd. Het streven van het CDA is er ver der op gericht voor wat de sport verenigingen betreft een zogehe- Cursus 'De Stem' De Stichting Emancipatorisch Vrouwenerk Voorschoten organi seert binnenkort een cursus 'dis cussie- en vergadertechniek' voor vrouwen, die net in een bestuur zitten of van plan zijn dat te doen. Onderwerpen die onder meer worden behandeld zijn: notulen maken en l^en, ambtelijke stuk ken lezen, een discussie leiden en een begroting plus balans begrij pen. De cursus wordt gegeven op de donderdagen 6, 13 en 20 maart en 10,17 en 24 april in het Bonds- gebouw aan de Leidseweg 33. Voor inlichtingen èn opgave (vóór 1 maart): mevrouw Meulink, tele foon 01717-6765 of mevrouw Lam- boo, telefoon 4391. Kinderboeken De Voorschotense 'Kringgang' houdt morgen een lezing over kin derboeken. Een bibliothecaresse zal een en ander vertellen aan de hand van verhaal- en prenteboe- ken voor de leeftijdsgroep van 1 tot 6 jaar. Ouders die willen ko rnet hun kinderen zijn ook welkom: er is eventueel oppas aanwezig én men kan meteen kij ken bij de tweedehands speel goed-afdeling. De lezing wordt morgenochtend tussen tien en elf uur gehouden op het adres Leidse weg 33 in Voorschoten. Bowlen Het selectieteam van de Neder landse Bowling Federatie speelt komende vrijdag een demonstra tiewedstrijd tegen een afvaardi ging van de bowlingbond Leider dorp. Plaats van handeling is 'Tenn Bowl', het centrum boven winkelcentrum Winkelhof. Geïn teresseerden zijn daar vrijdag avond vanaf negen uur van harte welkom om te kijken naar de wedstrijd en allerhande informa tie te krijgen over het bowlen als recreatie- en wedstrijdsport voor jong en oud. Voor nadere informa tie kan de wedstrijdsecretaris, In- grid van Kuyk, worden gebeld: 071-896821. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Lijsttrekker Meerburg: 'Mensen vinden een stuk van hun leven in verenigingen en dat verdient waardering'. ten budgetsysteem voor subsidies in te stellen. Met een bepaald be drag zullen ze het moeten doen. Nu hanteert men nog het systeem waarbij de clubs hun tekorten uit de gemeentelijke kas krijgen aan gevuld als ze het niet meer redden met de eigen contributies. Welke club het financieel onge twijfeld even wel zal redden is de Leiderdorpse IJsvereniging. Men meldde zich in elk geval keurig af voor de CDA-avond: te druk met de schaatswedstrijden. Zorgen Heel andere zorgen had de voor zitter van de Oranjevereniging, Van den Wijngaard. Hij maakt zich ernstig zorgen over de dodenher denking. "De gemeenteraad is van mening dat iedereen zich bij deze herdenking moet thuis voelen. Houdt dit nu in dat de stoet niet mag worden voorgegaan door een dominee vroeg Van den Wijn gaard. Het CDA verklaarde meteen LEIDERDORP - De Big Band Voorschoten en de groep Swingin' Crash verzorgen komende zater dag het jazzfestival in de Leider dorpse Muzenhof. Om beurten zul len de bands die avond vanaf ne gen uur het podium betreden. Swingin' Crash is in Leiderdorp se kringen al zeer bekend. Het gaat om een twaalf man sterke 'kleine' big band die onder leiding staat van Wik Horn. Men brengt muziek van rond 1940. Big Band Voorschoten was oor spronkelijk een dansorkest, maar sinds 1978 is het tot een jazz-forma- tie omgevormd. De Voorschotense muzikanten zijn regelmatig via de radio te beluisteren geweest. Ook speelde men op het North Sea Jazzfestival. Het repertoire bevat werk van onder andere Glenn Mil ler, Neil Hefti, Sammy Nestico en Count Basie. De toegang tot het jazzfestival is gratis. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Vóór inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18 00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 i mogelijk met 67.45 92,55 134,90 256,90 357.20 per post (binnenland) per halt jaar. aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuiz Bin./Buitenl./Econ.: W F J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaf» Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2