Klachten Leefbaar Katwijk over KBV reden onderzoek Buurman klaagt over stankoverlast dieren Bestuur: 'volste vertrouwen in onze hoofdadministrateur' Ministerie concentreert zich op beleid en financiën 'Beestenboel' in tuin Roelofarendsvener KATWIJK - Het ontduiken van de regels in de Huur- prijzenwet Woonruimte, het sjoemelen met verzekerin gen en het op grote schaal negeren van klachten van huurders. Dat zijn de be langrijkste punten waarop voorzitter T. Janssens van de Stichting Leefbaar Kat wijk de Katwijksche Bouw- vereeniging (KBV) heeft aangeklaagd bij de juridi sche afdeling van het minis terie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieu. Twee medewerkers van de juridi sche afdeling van het ministerie stellen momenteel een onderzoek in naar het beleid en de financiële administratie van de woningbouw vereniging die volgens Janssens al jaren over de schreef gaat. "De pro blemen bij de KBV zijn zeker niet van de laatste tijd. Er was alleen nog nooit iemand die de tijd nam om deze zaak grondig uit te zoe ken", meent hij. Janssens nam die tijd wel en pu bliceert deze week, ter afronding van een eigen onderzoek dat in de afgelopen maanden werd gehou den, een omvangrijk zwartboek over het reilen en zeilen van de grootste bouwvereniging in de kustplaats. 'Het dagboek van een aanklager' noemt hij het uitgebrei de relaas, dat binnenkort volledig wordt weergegeven in het in de kustplaats op bescheiden schaal verspreide blad 'Frontaal'. De belangrijkste conclusie die Janssens daarin trekt is dat het huidige bestuur van de KBV niet in staat is een zo service-gevoelig bedrijf als een woningbouwvereni ging goed te runnen. Dat blijkt vol gens de Leefbaar Katwijk-voorzit ter onder meer uit het feit dat het bestuur totaal geen greep heeft op de gedragingen van de hoofdadmi nistrateur die als een alleenheerser zijn stempel op het beleid kan drukken. Janssens schuift deze man in zijn dagboek naar voren als de belang rijkste veroorzaker van de misstan den die hij bij de KBV heeft gesig naleerd. "Het asociale, vernederen de optreden van de hoofdadmini strateur is tekenend voor de ma nier waarop hij de afgelopen jaren het gezicht van de KBV heeft be paald. Natuurlijk is dat het bestuur te verwijten omdat dat in de eerste plaats voor zijn daden verantwoor delijk en aanspreekbaar is", aldus de Leefbaar Katwijk-voorzitter. Belangengroepen Janssens is zich in de werkwijze van de Katwijksche Bouwvereeni- ging gaan verdiepen door zijn be trokkenheid bij een groot aantal bewonersverenigingen en -com missies die de afgelopen maanden zijn opgericht naar aanleiding van klachten over de onderhoud van het huizenbezit van de KBV. Leef baar Katwijk is als adviseur aan de meeste van deze belangengroepen verbonden en kreeg daardoor veel informatie over het beleid dat door de KBV wordt gevoerd. "Verhalen over misstanden die ik mondeling te horen kreeg wer den gaandeweg steeds meer beves tigd door schriftelijke bewijzen. Daardoor had ik uiteindelijk vol doende redenen om mijn bevindin gen eerst aan de plaatselijke politie en later aan rechercheurs van het ministerie van volkshuisvesting door te geven", aldus Janssens. Als een van zijn belangrijkste aanklachten noemt de Leefbaar Katwijk-voorzitter het door de KBV overtreden van de Huurprij- zenwet. Bewoners krijgen volgens hem onjuiste informatie over de servicekosten die maandelijks worden betaald en worden daar door financieel benadeeld. "De eindafrekeningen die jaarlijks wor den verstrekt geven alleen de be dragen weer die voor het totale wo- ningbezit zijn uitgegeven. De huur ders zijn daardoor niet in staat om, zoals de wet voorschrijft, de hoogte van deze kosten te controleren voor het gebouw waarin ze wo nen", vertelt Janssens. Uit informatie waarover hij be schikt blijkt volgens Janssens ver der ondubbelzinnig dat er alle re den is om de samenstelling van de ze servicekosten te wantrouwen. Als voorbeeld noemt hij het volle dig doorberekenen van het salaris van de huismeester aan de bewo ners. "De KBV gaat voorbij aan het feit dat deze huismeester een aan tal werkzaamheden niet voor de huurders maar alleen voor de bouwvereniging verricht. De KBV is dan ook verplicht een deel van diens salaris voor eigen rekening te nemen", zegt Janssens. Volgens Janssens worden over schotten op de servicekosten ook niet terugbetaald aart de huurders, maar verdwijnen die bedragen in de reserves van de woningbouw vereniging. 'Verzekeringen 'Moreel verwerpelijk' noemt Janssens het dat de hoofdadmini strateur van de KBV, naast zijn ei genlijke hoofdtaak, kan optreden als bemiddelaar voor een verzeke ringsmaatschappij waar hij het to tale bezit van de bouwvereniging heeft ondergebracht. "Als tussen persoon strijkt hij jaarlijks tiendui zenden guldens aan provisie op", zegt de Leefbaar Katwijk-voorzit ter. De verzekerde waarde van het bezit van de KBV is meer dan 300 miljoen gulden. Janssens: "Het is op zich niet on gebruikelijk dat een administra teur bemiddelt voor een verzeke ringsmaatschappij, maar dan is het wel zo dat de provisie verdwijnt in de kas van de organisatie waar hij werkzaam is. Bij de KBV is de ad ministrateur echter de enige die grof geld aan deze regeling ver dient". Het slechte beleid van de KBV wordt volgens Janssens verder treffend geïllustreerd door de ma nier waarop de vereniging met klachten van bewoners omgaat. "Als adviseur van de bewoners- groepen heb ik daar het een en an der van mogen meemaken. De huurders worden in veel gevallen totaal genegeerd of met een grote mond afgescheept. De onderhoud- stoestand van een groot aantal complexen van de KBV is dan ook treurig te noemen". Van werkelijke invloed op het beleid van het bestuur van de bouwvereniging kan volgens Jans sens geen sprake zijn zolang de KBV kritische personen voor het lidmaatschap uitsluit. Janssens heeft dit zelf aan den lijve onder vonden. "Het bestuur van de bouwvereniging beoordeelt als een ballotage-commissie of iemand lid mag worden. Kritische elementen worden geweerd", zegt hij. Een ander punt dat hij in de ge sprekken met de medewerkers van het ministerie naar voren heeft ge bracht is het verrichten van werk zaamheden door KBV-medewer- Het onderkomen van de Katwijksche Bouwvereeniging aan de Ambachtsweg in Katwijk, (foto Dick Hogewoningi kers by bestuursleden van de bouwvereniging. Janssens: "Zelfs als daar een vergoeding tegenover zou staan is het voor mij volledig onterecht dat op deze wijze ge bruik wordt gemaakt van de tech nische dienst" Onderzoek Bij de Katwijkse politie diende Janssens in oktober 1985 een klacht in tegen de KBV die, na eni ge weken, werd doorgespeeld naar de juridische dienst van het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Na een aan tal uitvoerige gesprekken met Janssens en bestudering van het door hem verzamelde materiaal be sloot het ministerie aan het eind van vorige maand een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van de bouwvereniging. Janssens: "Strafrechtelijke fei ten zyn nog niet geconstateerd, dus voorlopig beperkt het onder zoek zich tot de financiële admini stratie van de KBV". Een woord voerder van het ministerie en plaatsvervangend korpschef H. Roelevink van de Katwijkse politie bevestigen dit. "Alleen op het mo ment dat er wel strafrechtelijke za ken aan het licht komen wordt de politie weer bij het onderzoek be trokken", alaus Roelevink. Hoe lang het onderzoek gaat du ren is volgens de woordvoerder van het ministerie nog niet be kend. "Dat hangt af van wat we in de komende tijd tegenkomen", zegt hy. Tijdens het onderzoek, dat momenteel al twee weken aan de gang is, wordt op het Katwijkse po- MUNTEN GESTOLEN - Bij een postzegelhandel in de Hooftstraat in Alphen is gisternacht een aantal historische munten uit de etalage gegrist, met een geschatte waarde van 3000 gulden. De winkelruit werd met een baksteen ingegooid. SCHAATSONGEVAL - Op de Nieuwkoopse plassen ter hoogte van het Zuideinde zyn gisteren twee schaatsers frontaal op elkaar gebotst. Beiden, een 37-jarige man uit Amsterdam en een 18-jarig meisje uit Alphen aan den Rijn, lie pen lichte verwondingen op aan het hoofd. Na behandeling van een arts konden de twee naar huis. KATWIJK - "Als bestuur hebben we het volste ver trouwen in onze hoofdad ministrateur. Hij heeft in de afgelopen jaren miljoenen voor onze bouwvereniging verdiend". Volgens voorzitter A.A.C. Ver hees en secretaris A.C. Berkheij van de Katwijksche Bouwvereeni ging is er geen enkele reden om te twijfelen aan de integriteit van de man die volgens Leefbaar Katwijk de oorzaak is van de vele misstan den bij de KBV. "Onze administra tie kan dienen als een voorbeeld voor andere woningbouwvereni gingen", menen beide bestuurders. "Niet alleen door de beperkte om vang ervan, maar ook door het vele en goede werk dat er wordt ver zet". Dat de administrateur een aan trekkelijke bijverdienste heeft aan het verzekeren van het huizenbezit van de KBV is volgens Berkheij iets wat hij zelf ook pas een paar maanden geleden heeft ontdekt. "Het schijnt dat de administrateur die portefeuille al had voordat hij bij ons in dienst kwam. Daar heb ben we ons als bestuur nooit voor gëinteresseerd", aldus Berkheij Het bestuur ziet geen reden om op dit punt alsnog maatregelen te gen de administrateur te nemen. "Als we een nieuwe man zouden aanstellen zouden we dit wellicht verbieden, maar nu praat je toch over een verworven recht", zegt Verhees. Of en in welke mate de bouwver eniging de Huurprijzenwet Woon ruimte overtreedt zeggen de beide bestuursleden niet te kunnen beoordelen. Berkheij: "Wel weten we dat Janssens bij het berekenen van onze service-kostën verschil lende malen is uitgegaan van ver keerde cijfers. Misschien dat er bij ons wat kleine dingetjes kunnen schorten aan de berekeningen, maar ik geloof nooit dat er enorme fouten zyn gemaakt". De kosten van de huismeesters worden volgens Berkhey volledig door de bewoners vergoed omdat deze mensen geen werkzaamhe den voor de bouwvereniging zélf uitvoeren. "Ze staan volledig ten dienste van de bewoners". Dat dé KBV onvoldoende zou reageren op de stroom klachten over het slechte onderhoud is vol gens de bestuurders eveneens on juist. "Iedere klacht die ons bereikt wordt fatsoenlijk afgehandeld. Dat je daarnaast een aantal bewoners houdt die ontevreden blijven is on vermijdelijk. Daar heeft iedere bouwvereniging mee te maken", meent Berkheij. Wel geeft de secre taris toe dat er in het verleden wel eens brieven van bewoners zijn zoekgeraakt. Aanpassingen Volgens voorzitter Verhees zijn er de afgelopen maanden wat wijzi gingen doorgevoerd in de organi satievan de onderhoudsdienst. "Er waren wat aanpassingen noodza kelijk, onder meer door de toena me van het werk. We denken daar door een kwaliteitsverbetering te hebben bereikt". Berkhey wijst er op dat veel van de onderhoudsproblemen dezelfde zijn als die waarmee talloze andere vereniging in het land te kampen hebben. "Dat heeft te maken met het toepassen van de systeembouw in de jaren vijftig en zestig, met als resultaat een slechte kwaliteit wo ningen, maar ook door zaken als een te hoge grondwaterstand en de manier waarop mensen hun huizen bewonen. Ik denk bijvoorbeeld aan het stookgedrag, waardoor vochtproblemen kunnen worden voorkomen". Bewoners die lid willen worden van de bouwvereniging worden volgens Verhees altijd toegelaten "Alleen voor mensen die niet in een huis van de KBV wonen leg gen we bepaalde maatstaven aan" Janssens werd niet toegelaten als lid omdat hij zich negatief tegen over de bouwvereniging opstelt. De bestuursleden zeggen overi gens blij te zijn met het onderzoek dat het ministerie nu heeft inge steld naar de financiële administra tie omdat daarmee een eind kan komen aan de 'geruchtstroom' die Leefbaar Katwijk over de KBV verspreid. "We zien de uitkomsten met vertrouwen tegemoet", zegt Verhees. ALKEMADE - De honderden dieren in de tuin van G. van der Zwet aan de Voorstraat in Roelofarendsveen zijn voor de buurtbewoners een bron van klachten over geluid- en stankoverlast. De buurman van Van der Zwet, H. van Amsterdam, loopt de deur van het Alkemadese gemeentehuis plat om de gemeente te vragen iets te ondernemen tegen de beestenboel. "Ik wil niet voor de derde keer een zomer meemaken, waarin ik niet eens in mijn tuin kan gaan zitten", zegt hij. Van der Zwet zelf vindt het allemaal maar een kouwe drukte: "Wat zeuren ze nou, ik zit hier al dertig jaar met die beesten". Op de laatste twee jaar na heeft de buurman en de buurt in die dertig jaar inderdaad nooit serieus gepro testeerd over de kleine dierentuin van Van der Zwet. Volgens Van Amsterdam heeft dat duidelijke oorzaken. "Ik woon hier nu pas twee jaar en al die tijd heb ik last van de dieren. Voordat ik hier kwam had mijn vader een aanne mersbedrijf op deze plaats. Ook hij had er last van. Maar Van der Zwet heeft door de jaren heen zijn die- renbestand aanzienlijk uitgebreid. Het begon met vogels en honden. Later kwamen er kippen en ratten bij. Nu is het een echte bende. Bo vendien was mijn vader nogal be scheiden. Hij durfde nooit luid te protesteren bij Van der Zwet. Zelf heb ik ook tot het uiterste gepro beerd om een oplossing te vinden. Na twee verpeste zomers ben ik door Rob van der Zanden het echter goed beu. Ik wil niet nog eens een hele zomer binnen blij ven. Vorig jaar ben ik halverwege een barbecuefeestje met de gasten naar binnen gevlucht vanwege de stank", klaagt Van Amsterdam. Doodgeknuppeld In 1984 kwamen de eerste protes ten van Van Amsterdam binnen by de gemeente. Op het spreekuur van CDA-wethouder Verhaar (openbare werken) uitte hij klach ten over stank en ratten die hij in zijn tuin had doodgeknuppeld. Ze zouden uit de tuin van Van der Zwet komen. Maanden later kreeg Van Amsterdam een brief van de burgemeester: er was een onder zoek ingesteld en dat vormde geen aanleiding tot enige ongerustheid want er was geen ongedierte aan getroffen. Bovendien was in de hokken een ventilator aange bracht, aldus de gemeente, die lucht naar binnen zoog. Daar moest Van Amsterdam even hartelijk om lachen. "Toen er iemand van de gemeente in mijn tuin kwam, durfde hy vanwege de stank niet eens in de buurt van die ventilator te komen", zegt hij nu. "Dat ding zuigt soms inderdaad, maar hij blaast ook en dan is het niet om te harden". De klager was dus niet tevreden en hield een handtekeningenactie onder de buurtbewoners in de Voorstraat en de Spoorstraat. De handtekenin UTRECHT (ANP) - Mensen die nu nog een vrijwillige ziektekosten verzekering hebben maar wegens opheffing daarvan noodgedwon gen naar een particuliere maat schappij moeten, kunnen een extra heffing op hun premie voorkomen door te kiezen voor de standaard polis die de particuliere verzeke raars aanbieden. Het is overigens nog niet geheel duidelijk wat die polis, die de verzekeraars moeten aanbieden voor 165 gulden per maand, gaat dekken. De extra heffing, die varieert van 25 gulden voor jongeren tot 50 gul den voor volwassenen, komt uit eindelijk terecht bij de ziekenfond sen. Die krijgen tijdelijk een forse toeloop van bejaarden, die van de vrijwillige verzekering naar het verplichte ziekenfonds overgaan. Hogere premie particulier verzekerden Bejaarden zyn door hun grotere behoefte aan medische verzorging dure klanten. De particuliere ziete- kostenverzekeraars, verenigd in het KLOZ, moeten daarom van het rijk meebetalen. Deze hebben daarom besloten tot een eenmalige extra heffing. Het is nog niet zeker wat de stan daardpolis precies gaat inhouden, maar de KLOZ verwacht dat de po lis gaat bestaan uit ziekenhuisver- pleging derde klasse, dag- of nacht behandeling, verschillende vor gen gingen naar B en W van Alke made. Merkwaardig genoeg gleed er vervolgens - slechts drie maanden na de eerste brief - een hele andere brief van de gemeente in de bus. Zowel bij Van der Zwet als Van Amsterdam. In de brief staat dat wethouder Verhaar persoonlijk een kijkje heeft genomen in de tuin van Van der Zwet. "Daarbij is ge constateerd dat Van der Zwet be roepsmatig zeer grote aantallen dieren houdt. Twee kippenhokken met een tiental kippen, een tiental kooien met tientallen ratten en honderden muizen en een honden kennel met tien honden werden aangetroffen. Om aan de klachten over stank tegemoet te komen, heeft Van der Zwet toegezegd om zijn hokken schoon te maken en de ventilator te verplaatsen naar de westzijde van de hokken (de venti lator ligt nu nog aan de zijde van Van Amsterdams tuin, red.) zodat by onjuiste werking de lucht uit de hokken naar het eigen erf wordt af gevoerd. Een andere mogelijkheid is de ventilator van een uitloop te voorzien", aldus de brief. "Opeens was de gemeente dus blijkbaar overtuigd", zegt Van Am sterdam verbaasd. Maar na het be zoek en deze brief van de gemeente in november vorig jaar is er in de tuin van Van der Zwet nauwelijks iets veranderd. De gemeente heeft in de brief geen termijn gesteld voor de te treffen maatregelen. Van Amsterdam is bang dat de komen de zomer voor hem opnieuw een. flop wordt. "In de winter gaat het nog, maar straks kan ik niet eens buiten zitten". Hij zegt in het ge meentehuis van het kastje naar de muur te worden gestuurd. "En als ik dat zeg, wordt Verhaar nog woe dend ook". Verhaar geeft toe dat hij Van Amsterdam een uitbrander heeft gegeven. "Wij zijn er heus wel mee bezig. De gemeente vindt dat de stankoverlast verminderd moet worden. De buurman en de buurt hebben geen ongelijk. Het ruikt daar niet fris. Maar inderdaad, wy hebben Van der Zwet geen termijn gesteld. Als hij echter geen maatre gelen treft zal hij de consequenties moeten aanvaarden". Consequen ties kunnen onder andere beteke nen dat Alkemade op grond van de algemene politieverordening Van der Zwet verbiedt de dieren te hou den. Van der Zwet is niet bepaald on der de indruk van alle toestanden rond zijn beestenboel. "Van Am sterdam is natuurlijk een dwarslig ger. Hy komt bij het gemeentehuis aan met een doodgeknuppelde rat Die rat zou uit mijn tuin komen. Die dingen kun je gewoon in de winkel kopen. Het is allemaal zwaar overdreven". Ook de stank waarover de buurt klaagt? "In de winter is er sowieso geen overlast. In de zomermaanden zorg ik er voor dat de ventilator zuigt. Hij blaast nooit". Van der Zwet heeft nog niet veel gedaan om aan de wensen van de gemeente tegemoet te komen. "Ik heb een baan die mij wekelijks ze ventig arbeidsuren kost. Daarbij ben ik alleenstaand, dus de tyd die ik aan de dieren besteed, is vaak kort. In maart ga ik met pensioen. Dan kan ik genoeg tijd vrij maken om voorzieningen te treffen. Ik heb al een pyp gekocht om op de venti lator aan te sluiten. Ook ga ik een twee meter hoge afrastering ma ken tussen mijn tuin en die van Van Amsterdam. Over een paar maanden hoop ik van het gezeur af te zijn". Hij wil best uiteenzetten waarom hij zoveel beesten houdt. Het va rieert van tyd tot tijd maar in hoog tijdagen bevinden zich maar liefst zo'n achthonderd beesten in de tuin. "Het zijn voornamelijk ratten en muizen. Ik fok ze en verkoop ze aan een slangenimporteur. De rest is meer liefhebberij". Dat laatste gaat er bij zyn buurman niet in. "Als ik in die hokken kijk naar die honden dan heeft dat weinig met liefhebberij te maken. Die dieren krijgen pens met maden en de hok ken worden zelden verschoond". De gemeente heeft Van der Zwet nu ook verplicht om binnen een maand een vergunning aan te vra gen op grond van het Honden- en Kattenbesluit 1981 omdat - zo staat in een brief - 'u honden ten ver koop voorradig heeft'. Van der Zwet noemt dat flauwekul. "Ik ben geen hondenhandelaar en heb die vergunning niet nodig. Ze hoeven mij daar in het gemeentehuis de wet niet voor te schrijven". J. Fluitsma houdt zich op de af deling algemene zaken in het ge meentehuis van Alkemade bezig met milieuzaken. Hij heeft de toe lichting op het Honden- en Katten besluit nog eens nader bestudeerd. "De toelichting is nogal vaag. Wy vinden dat Van der Zwet wel een hondenfokker en -handelaar is. Dat heeft hy zelf ook eens toegege ven. Maar nog afgezien van het feit of hij ze verhandelt, een vergun ning is verplicht als er met enige regelmaat een aantal honden wordt gefokt en gehouden in een kennel. De toelichting op het be sluit geeft echter geen duidelijke n". zegt Fluitsma. men van nierdialyse, niet-klinische specialistische hulp (met een eigen risico van 200 gulden per gezin), fy siotherapie, oefentherapie en logo pedie, hulp van de huisarts, beval ling en kraamzorg (met een eigen risico), kunst- en hulpmiddelen (ei gen risico 200 gulden per gezin), volledige vergoeding tandheelkun dige hulp voor kinderen en tand heelkundige hulp met een eigen ri sicoregeling voor ouderen, zieken- vervoer (met een eigen risico van 100 gulden per gezin) en hulp in het buitenland. Ex-vrijwillig verzekerden beta len voor dit standaardpakket 135 gulden pei maand per persoon, voor maximaal twee kinderen on der de 18 is de halve premie ver schuldigd en overige kinderen worden gratis meeverzekerd. GEZIN ONDERGEDOKEN (GPD) - De Syrische familie Saker uit Enschede, die aanstaande zaterdag wordt uitgewezen, is inmiddels ondergedoken en niet van plan zich vrijwillig te melden bij de politie. Voor de zes kinderen worden pleegouders gezocht. Zaterdag wordt in Enschede een grootscheepse handtekeningenactie op touw gezet uit protest tegen het gedwongen vertrek van het eerste gezin. Het comité, dat opkomt voor de Syrische familie, heeft de kerken gevraagd om zondag tijdens de diensten speciale aandacht aan deze zaak te geven. Volgens het comité en de Stichting Vluchtelingenwerk staat het gezin in Syrië bloot aan vervolging, omdat het lid is van de politiek-christelijke groepering ADO. Justitie zegt van het bestaan van deze partij niet op de hoogte te zijn en heeft de asielaanvraag van het gezin afgewezen. LEIDEN Geboren: Maarten Boudwyn zv. H.L. van der Blom en M.E.F. de Kier. Gert Jaap zv. M. Pronk en J. van Duivenbo- de, Danielle Adriana Johanna dv. M.A.J. Lek en A.H.M. Smit, Johnny Abraham Peter zv. G.J. Hoogeveen en hanna Maria dv. J.A.M. de Vos Baljon, Rowan Ryuichi zv. H.W. Fuchs en M.G.J. Dickhoff, Mariska dv. J. van Beelen en P.N. van Delft. Gerard Dirk zv. C.M. Zuijderduijn en B.J. Meijvogel, Jack zv. P. Duin en F.G.M.B. van Kam pen, Riemke dv. M. Markus en J.B.W.M. Helmink, Michael Gerardus Hendrikus zv. G.H.M.A. Kuipers en L.A.M. Looijes- tyn, Wyntje dv. A.W. Vooijs en J.M.D. Dongelmans, Adrianus Hendricus Je roen zv. H.T.J. de Haas en L.M. Kuiven- hoven, Michael Nicholas zv. L.P. Gale en A.F. van de Mheen, Lianne Irene dv. L.N.A. Willems en J.H.L.A. van Hoorn. Maria Cornelia dv. S. de Mooü en H.T. Groeneveld, Wilma dv. J. Klinkenberg en K. de Mooij, Trijntje dv. J. van Dui nen en T. van der Galien, Timothy Cor- nelis zv. C.M. van der Voort en W.F. Kik kert, Stan Ferdinand zv. H.A.M. van den Berg en C.A.M. Bakker. Pieter Nicolaas zv. N.A. den Heijer en E.J. van den Eij- kel, Helena Jacoba dv. J. Kolman en J.A. van Houdt, Kim dv. R. van Evert en N.M. Krans, Tim zv. L.A.M. van Loon en E. van Ravenswaaü. Daisy Johanna He lena dv. M.D.I, de Ridder en J. Schmidt, Catharina dv. W.S. de Best en J. van der Marei, Sandra dv. H,M.M. Jungschlager en A.B. Brandon, Jetty Marjolein dv. FA. van Huut en A.M.A. Aertssen, Job Adriaan zv. S.P. van den Egnden en M A. Zijlstra, Roos-Marijn dv. D. Kinkel en G.M. de Vries, Johannes Petrus Cor nells zv. C.J.M. Edelaar en M G J. Tack, Cees zv. C.J. Bergman en M.G.C.M. Quax, Hendrik zv. H. van Delft en Y.Y. Proost, Wouter Jan zv. D.J. van Iperen en A.S. van Gent, Tamara Yvette dv. S A. Lagas en L.Y. Massn, Desirée Cha- mella Natasja dv. M.D. de la Rie en J. Stuurman, Alexander Adrianus Gerrar- dus zv. W.J.P. Groeneveld en G A. Schrama, Frank Gerard Herman zv. M. van de Kasteelen en J.G. Kolthoff, Bar- tje Jacobus zv. J. de Mol en A.C. Schad- delée, Marleen dv. H. Buurma en H M. Swart, Suzanne dv. I. Nievaart en A. Es- selink. Björn Valk zv. R.J. Smit en M.H. de Valk. Geert Antoon zv. B.J.E. ten Brink en M.E. de Beun. Yuri Gabriêl zv. F.J. Santos Juliao en A.M.C. Kloet, Cla- sina Petronella dv. R. Bosman en M. Peet. Julien Alain Emile zv P.R.J. Fon- tanet en E.M. Estienne. Simon Louis zv. P.B. Begemann en E.F.J. Groesbeek, Gijsbert zv. D. Dekker en G.A.L. Cozijn, Robert Pieter zv. R. Noordergraaf en J.H. Teekens, Stefan zv. P.T. Prins en J.M. Dool, Sanne dv. T.M. Rooijakkers en C.E.C. van der Geest, Ingrid Liesbeth dv. P.J.M.W.L. Birker en J.W.G. van Herten. Michiel zv. W. Korbijn en E.G.I.M, van der Wee, Victor Elias An- thonie zv. B.W. Boom en M.A. Nesse laar, Franciscus Arthur Benjamin zv. G. Mens en H.H.M.G. Boot, Selma dv. M. Cengiz en A.H. de Jong, Adrianus Pe trus zv. P.A. van der Voorn en C J.M. Duivenvoorde. Elisabeth Petronella dv. AJ.L. Geerlings en P.J.M. Kortekaas. Rebecca Joanna dv. M.L.J. Kroon en B.T. Prinsen, Marc Christiaan zv. J.B. Hüffner en M.E. Westrik Broeksma, Martinus Hendrik Gerrit zv. G. Ouwe hand en C.T. Uijtdewilligen, Sander zv. H.G. Buis en J. Polane, Jellert zv. R. den Toom en A.F. Dokter, Jolien Judith Cornelie dv. C.W.A.M. van Haaien en M.C.G. Kusters, Dieuwertje Adriana dv. W.L. Kuiper en A. den Heyer, Stefanie dv. J.N. Kanbier en M. W. Zee, Nawishca Clemence dv. R.R. Mook en L.I.R. Me- rién, Johanna Klazina José dv. G.B.W. Vletter en W. Ruwaard. Suzanne dv. A. Crama en W.M. Olieman, Nicky dv. M. van Duyn en M.I. van Beelen, Anne Louise dv. C.A. Goedhart en J.C.H. Vuijk, Eline dv. J.L. van der Kooi en E.M. Gerntsma. Peter dv. W.J. Boekee. Mary Melissa dv. W. Song Loong en L.F.L. Lee Seng, Petrus Johannes And reas zv. A.J.M. Galavazi en JA. Kuiper, Kevin Petrus Cornelis zv. G.M.A. Weij- ers en A.M. van der Pouw Kraan, Guus zv. G. Meijer en H. Móhlen, Robbie zv. J.W Vom Lehn en W. van Wijk, Leo zv. G.C. Turk en A.W.M. van der Poll. Den nis zv. B H. ter Beest en C.M. van der Linden. Annemijn Henriétte Lianne dv. E.H. Neumann en C.W. Koke, Kristiaan zv. T. Brussee en W.J.M. Vink. Isaac Hendrik zv. H. Pouw en W.H. Land- wehr, Romana dv. D. van Nieuwkoop en M. voorzaat, Lennard Andries zv. A.J.H. de Rooü en L.C.M. van der Meer. Wai Man Sylvia dv. W.T. Lee en C.W. Yau, Tamarah Shulamith dv. F. Salo mon en J.M. MooUen. Sophie Anne dv. C.B.M. van Riel en J A M. Aarts. Raoul Ferre Camille zv. F.O.C. Rancuret en E.P. Keus, Rochelle Elisabeth Francoi- se dv. F.O.C. Rancuret en E.P. Keus, Ashwin Eduard Pieter zv. F.O.C. Rancu ret en E.P. Keus, Madeion dv. F. Paau- we en O.D.M. Insinger, Gerrit zv. A. Brouwer en J. van Leeuwen, Eline Amanda Lydia dv. L.M.C. van den Heu vel en M.A. Brouwer. Wesley Adrianus Johannes zv. E.M. Zweistra, Engelber- tus Theodoras zv. E.T. Broekhof en J. Plus, Nadine Yvonne dv. A.J. Muideren Y. van Andel, Lisanne Antoinette dv. A.J. Mulder en Y. van Andel. Jeffrey Steven John zv. J.H.A. Star en M.H. Roosenbrand, Cornells zv. A. Ax en G. Hubers, Robert-Jan Praxedes zv J.P.R. Paulides en MAI. Schonk, Mélanie dv. P.M. Hoogewerf en M. Eedens. Cecile dv. J.PJ. Cervantes en P.D. Thuülier.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19