Tapijt van Kimswerd blijft nog op de rol. Vanderaerden mist eindzege Vijf ploegen nog kansrijk In schaakcompetitie Dubbelfunctie voor Popovic bij NEC Investeringen Tapie renderen Oosterbosch klopt Hinault in proloog PAGINA 14 SPORT WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 LEIDEN - Wedstrijdleider Karei Verbiest mag zich momenteel in de handen wrijven over het ver loop van de Leidse 'schaakcom petitie. Met name in de promo tieklasse kan het met de span ning niet op. Vyf ploegen maken elkaar in de kop van het klasse ment het leven zuur, waarbij het voortdurend stuivertje wisselen is van koploper Tijdens de voorlaatste ronde hangt de huidige lijstaanvoerder Alphen 1, bij een voorlopige 4-3 achterstand, verlies boven het hoofd tegen Philidor 3. Voor schoten 1 zette op zijn beurt de nummer twee van de ranglijst LSG 3 met 2l/>-5V> aan de kant. hetgeen de clubgenoten van Voorschoten 2 de kans biedt om de leiding van Alphen over te ne men. De Voorschoten-reserves wonnen namelijk nipt met AV>- 3>/2 van de Zwarte Pion 1 uit Lis- se. Ondertussen lijkt Katwijk 1 in de kampioensrace te moeten afhaken. De ploeg kwam tegen een ontketend Leiderdorp 1 niet verder dan een voorlopige 3 Vli- 3'/2, met in het achterhoofd een dreigend verlies in de enige afge broken partij. Voorschoten 1 liet in het tref fen met LSG 3 zien dat het de perikelen rond de wedstrijd met Katwijk inmiddels te boven is. Met Frans Erwich weer in de ge lederen gaven de Voorschotena ren het licht verzwakte LSG 3 geen enkele kans. Johnson- Bausch eindigde als eerste partij in een rustige remise, maar daar na was er voor de thuisclub geen houden meer aan. Wel lieten de resultaten nog even op zich wachten. Erwich kreeg als eerste opponent Barendse op de knieën, toen deze in reeds min dere stelling door de vlag ging. Daarna zorgden Fritschy en Hui- zer voor fraaie winstpartijen op respectievelijk Van de Putte en Van Tooren: %-3Vfe. Combé slaagde erin om met stukwinst een aanvankelijk ongunstig tij tegen Van der Drift te keren. De Voorschoter-zege was daarna spoedig een feit: V2AV2. Kopman Nieuwland redde de eer van LSG. door een spektaculair tijd noodduel tegen Houweling in winst om te zetten. Both won op de lange adem van Van Uitert, waarop De Haas met een regel matige zege op Den Herder de schade voor LSG 3 tot 2>A-5'A be perkt hield. De winst van Voorschoten 2 op Lisse was met 4V2-V/2 niet echt royaal, maar kwam toch geen moment in gevaar. Zonder kop man Rob van de Aardweg bleek Lisse juist op de lage borden zo-- danig verzwakt, dat de Voor schotenaren daar hun slag kon den slaan. Dries rolde over Lud- wig heen, terwijl Kuiper geen problemen kende met Van der Meer. Gort zorgde voor een der de overtuigende zege op Van der Poel: 3-0. Deze kloof bleek voor Lisse onoverbrugbaar. Na een tamme remise tussen Verstraa- ten en Lommerse kon Brouwer het zich veroorloven een betere positie tegen G.Lemmers remise te geven: 4-1. Van Hal en Ross- dorf zorgden vervolgens tegen Lindeboom en Hilarius voor goe de tegenscores. De afgebroken positie van Jos Lemmers tegen Sluiter bood Lisse echter geen enkel perspectief meer op winst. Sluiter behoefde zich over het Lisser-remiseaanbod uiteraard niet te bedenken: 4,/2-3,/2. WITMARSUM (ANP) - Piet Vene- ma zal zijn honderden meters tapijt in deze winter niet uitrollen. Het rayonhoofd van Wonseradeel (Wunseradiel) behoeft, omdat de veertiende Elfstedentocht naar een verdere toekomst is verschoven, de kluunplaatsen op zijn deel van het traject niet opnieuw, in het be lang van voornamelijk de tochtrij- ders, af te dekken. Dat doet Venema pijn, maar voorkomt tegelijk moeilijkheden. Pijn, omdat hij, misschien meer dan welk rayonhoofd ook, een op merkelijk schaatsverleden heeft. In de barre tocht van 1963 eindigde hij bij zijn tweede voltooide optre- NIJMEGEN (ANP/GPD/Rtr) - Sandor Popovics zal met ingang van het nieuwe seizoen niet alleen hoofdtrainer zijn van NEC, maar tevens de functie van manager gaan bekleden. De Hongaar ver lengde gisteren zijn contract met de Nijmeegse eredivisieclub voor twee jaar. Omdat het bij NEC ont breekt aan een professioneel werk klimaat, kwam Popovics met hét voorstel de dubbele functie op zich te nemen. Het is niet de eerste keer, dat Popovics als trainer/ma nager werkzaam is. Voordat hij de overstap naar NEC maakte, vervul de hij deze functie ook bij de eer- ste-divisieclub De Graafschap. Po povics kan het komend seizoen re kenen op de steun van Clemens Hermans. Zijn assistent verlengde het contract met één jaar. De wedstrijd FC Twente - NEC, uit de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. is een week verplaatst, van woensdag 19 naar 26 februari. Op zaterdag 8 fe bruari werd de bekerwedstrijd in Enschede al na enkele minuten ge staakt in verband met het slechte weer. De KNVB besloot gisteren tot een hernieuwd opschuiven van het duel, na een inspectie van het veld van het Diekman-stadion. De voor 26 februari vastgestelde wed strijd uit de achtste finales van het KNVB-bekertoernooi, tussen de winnaar van Twente-NEC en De Graafschap, is doorgeschoven naar woensdag 4 maart. De KNVB heeft de oefenwed strijd van het nationale UEFA- jeugdelftal (tot 18 jaar) tegen eer- ste-divisieclub FC Wageningen van de Wageningse Berg naar de eigen terreinen in Zeist verplaatst. Het duel van woensdag (17.00 uur) geldt als voorbereiding op de be langrijke interland tegen Wales, op 18 maart in Wageningen. De Franse bondscoach Henn Michel heeft in zijn selectie voor de oefenwedstrijd tegen Noord-Ier- land op 26 februari twee nieuwelin gen opgeroepen. Het zijn doelman Bruno Martini en aanvaller Jean- Pierre Papin, die door zijn doel punten voor de Belgische lijstaan voerder Club Brugge de aandacht op zich vestigde. Martini maakte indruk in het doel van Auxerre waar hij lang in de schaduw stond van vaste keus Joel Bats, die ech ter naar Paris Saint-Germain werd getransfereerd. In de selectie van de Europese kampioen is verdedi ger Maxime Bossis teruggekeerd na een blessure. De selectie is: Doel: Bats en Mar tini; achter: Amoros, Ayache, Bat- tiston, Bossis en Le Roux; midden: Fernandez, Ferreri, Giresse, Platini en Tigana; voor: Bellone, Papin, Rocheteau en Toure. Liverpool heeft zich» gister avond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het Engelse be kertoernooi. In een replay werd York uit de derde divisie met 3-1 verslagen. De drie-voudige Euro- pese-bekerwinnaar had er een ver lenging voor nodig. Na 90 minuten was de stand, net als in de eerste ontmoeting, 1-1. Van der Vlist bij FC Lisse LEIDEN - De zaterdagsectie van FC Lisse heeft in de per soon van Hans van der Vlist een nieuwe trainer. Hij ver vangt aan het begin van het vol gend seizoen Wim Eilander, die te kennen heeft gegeven te wil len vertrekken bij de fusieclub. Van der Vlist is overigens geen onbekende in Lisse, want hij was eerder werkzaam bij de zondagafdeling FC Lisse, dat toen nog Lisser Boys heette. De inwoner van Woerden leidde dat team destijds naar de twee de klasse, waaruit het twee jaar geleden weer degradeerde. Van der Vlist is thans jeugdtrainer bij VEP. Ivan Lendl houdt de zojuist door hem verzonden bal nauwlettend in het oog. De Tsjech won in de kwartfinales van het toernooi van Boca Raton met 6-1 en 7-5 van Jimmy Arias. Het weinige partijen die in de Verenigde Staten konden worden afgewerkt. Regen verhinderde dat het speelschema kon worden gevolgd. (fotoAP) Organisatoren WK bandstoten in problemen HAARLEM (GPD) - Doordat hoofdsponsor Victoria Vesta zich het afgelopen weekeinde heeft te ruggetrokken, is het doorgaan van het wereldkampioenschap band stoten van 20 tot en met 23 maart in de Tetterodehal te O verveen zeer onzeker geworden. De verzeke ringsmaatschappij, die ongeveer de helft van de organisatiekosten 85.000) voor zijn rekening zou nemen, wil het evenement niet lan ger financieel steunen, nu de bil jarttoppers Raymond Ceulemans, Ludo Dielis en Francois Connes- son vanwege hun schorsing niet mogen verschijnen. De Europese Biljartbond (CEB) besloot eind vorige week definitief om de biljarters, die hun profplan nen willen doorzetten, uit te slui ten van alle grote toernooien. Vico- ria Vesta, voor wie Ceulemans re clame-activiteiten (onder andere STER-spots) verzorgt, deelde daar op mee, geen trek meer te hebben om het wereldkampioenschap in Overveen te sponsoren. De organisatie zit nu met haar handen in het haar. Het budget is niet rond, maar de tijd dringt. De secretaris van het organisatie-co mité, Ruud Louman: "Op dit mo ment kan ik geen garantie geven dat het toernooi in Overveen voor honderd procent doorgaat. Wij zijn nu druk op zoek naar nieuwe spon sors, die het gat op moeten vullen. Mocht ons dat niet lukken, dan hebben we nog de hoop, dat de Ne derlandse Biljartbond bijspringt. Zo niet, dat zullen we de organisa tierechten moeten teruggeven. Maar voorlopig denken we daar nog niet aan. We hebben nog steeds hoop, dat we op tijd sponsors vinden". ANTIBES (AFP/ANP/Rtr) - Als de voortekenen niet bedriegen zal het in wielrennen geïnvesteerde kapi taal van Bernard Tapie, de stunt man uit de Franse zaken- en sport wereld, dit jaar nog meer rende ment opleveren. Werd de publiciteit vorig jaar nog hoofdzakelijk in de Ronden van Italië en Frankrijk gevonden, in het nog nauwelijks begonnen wielerseizoen 1986 sloeg Tapie's ploeg al tweemaal toe. Eerst won cfe Zwitser Niki Rüttimann de Ster van Bessèges. Gisteren werd de Fransman Jean-Francois Bernard winnaar van de Ronde van de Mid dellandse Zee. Voor Ene Vande raerden uit de ploeg van Peter DENIA (ANP) - Bert Ooster bosch heeft zijn terugkeer in Spanje opgeluisterd met een klinkende overwinning. In de proloog van de Ronde van Va lencia versloeg de rossige tijd- rijder dinsdag enkele groten uit de wielersport. In de tijdrit over 8,9 kilometer in de kust plaats moest Tourwinnaar Ber nard Hinault 15 seconden toe geven op de Brabander, die een gemiddelde snelheid haalde van 48,798 km/u. De Spaanse specialist Julian Gorospe ver loor 19 seconden, de Zwitser Jörg Müller 26 en de Ier Sean Kelly 28 seconden. Vorige herfst beleefde Oos terbosch in Spanje nog geheel andere tijden. In de Ronde van Catalonië raakte hij in een handgemeen met een Spaanse renner en werd hij uit dc koers gezet Post, drie dagen leider, restte op de slotdag de troostprijs van de over winning in de slotrit naar Antibes. Gistermorgen besliste de 23-jari- ge Jean-Francois Bernard de 13e Ronde van de Middellandse Zee. Hij zegevierde in de individuele tijdrit over 27 kilometer met aan komst op de steile Mont Faron bij Toulon met twee seconden voor sprong op zijn landgenoot Joël Pe- lier. Joop Zoetemelk toonde in mist, regen en kou op de flanken van de Faron eens te meer zijn be- roepsernst. De 39-jarige wereld kampioen gaf als vierde slechts acht seconden toe, maar kon niet op tegen twee van ,de grootste Franse talenten. Meer nog dan de eeuwig strijd lustige, maar nooit slimme, Pelier wordt Jean-Francois Bernard een grote toekomst toegedicht. Met zijn 1.80 meter (bij 66 kilo) is hij misschien te lang voor het klim werk om een opvolger van Hinault in de Tour de France te worden. Als tijdrijder, ook op hellend vlak, heeft Bernard al veel bewezen. Als amateur behoorde hij tot de besten van Frankrijk. Hij werd nationaal kampioen en was deelnemer aan de Olympische Spelen in Los An geles alvorens hij 'ja' zei tegen het persoonlijk aanbod van Hinault. Als tijdrijder toonde hij vorig sei zoen zijn mogelijkheden al met de derde plaats in de klimtijdrit op de Turbie van Parijs-Nice, de tweede plaats in de tijdrit van de Dauphiné Libéré en de vijfde plaats in de Grote Landenprijs. Hij won ook al een etappe in de Ronde van Zwit serland. Bernard kan dit jaar door breken al zal hjj bijvoorbeeld af te rekenen krijgen met Laurent Fig- non. De lang geblesseerde Parijze naar leek op de goede terugweg door in de tijdrit vijfde te worden en achtste in het eindklassement. Voor de start van de Trofeo Laigueglia, de opening van het Ita liaanse wielerseizoen, was het zulk slecht weer dat de aangeworven sterren Francesco Moser, Giusep pe Saronni en Gianbattista Baron- chelli weigerden van start te gaan. De regen was ijzig koud en een ge deelte van het heuvelachtige par koers in West-Italië was be sneeuwd. De organisatie besloot de wedstrijd toch te laten doorgaan en de gladste stukken te mijden. Het bedanken van Moser, Saron ni en Baronchelli maakte de wed strijd 'on-Italiaans' open. In de slotfase ontsnapten zestien ren ners. Mauro Longo plaatste voor zijn eerste overwinning als be roepsrenner een demarrage kort voor de rode vlag bij het ingaan van de laatste kilometer. Hij bleel de sprintende kopgroep een lengte De uitslag van de Trofeo Lai gueglia is: 1. Mauro Longo (Ita) 152 km in 4.00.00; 2. Giuseppe Calca- terra (Ita); 3. Alberto Pagnin (Ita); 4. Flavio Ghesini (Ita); 5. Daniele Asti (Ita); 6. Franco Ballerini (Ita); 7. Emanuele Bombini (Ita); Gio vanni Mantovani (Ita); 10. Rudy Pevenage (Bel) allen dezelfde tijd als de den als wedstrijdrijder op de gende plaats na 11 uur en 38 mi ten, op 39 minuten van de winnaar Reinier Paping. Vorig jaar, een schaatsgeneratie later, stapte hij met zijn dochter op het ijs voor de toertocht, nadat hij er volledig zeker van was dat in zijn sector niets mis kon gaan. De moeilijkheid waarvan hij, door het voor deze winter vrijwel definitieve uitstel, verschoond blijft, is de confrontatie met de be woners van Witmarsum (Wytmar- sum), het bestuurscentrum van Wonseradeel. Witmarsum zou na melijk buiten de route van deze winter vallen. Die twee zaken zijn tekenend voor Venema en voor de hartstocht van de Friezen voor hun wedstrijd, waardoor het vrijwel on mogelijke werkelijkheid kan wor den. In 1985 liet Venema in een radio uitzending vallen, dat hij eigenlijk tapijt nodig had om de kluunplaat sen af te dekken. Van dat moment heeft de telefoon niet stil gestaan bij gemeentewerken van Wonsera deel, waar Venema directeur is. Edeltapijt uit Genemuiden ver schafte tenslotte de vloerbedek king, die enige waterschade had opgelopen. „Na de tocht van 1985 hebben wij het laten opdrogen en opge rold. Het zou immers best nog eens dienst kunnen doen. Wij hadden ruimte om het op te bergen en wij waren van plan het vijf jaar te be waren." De 200 meter tapijt van Kimswerd zijn historie geworden, maar in Witmarsum zelf werd wel 500 meter gekluund. „Aanvanke lijk hadden wij maar vijftig meter, die niet geschaatst kon worden", lichtte Venema's assistent Henk Dam toe. „Maar in de buurt van kluunplaatsen, waar ieder afremt en waar meer mensen tegelijk op het ijs staan, slijt het snel. Wij moesten dus steeds meer terug en verder vooruit." Witmarsum zou bij een Elfste dentocht deze week buiten de rou te zijn gebleven, omdat de plaats niet redelijk bereikbaar is. Een si tuatie, die ook dreigde in 1979. „Toen bekend werd", verklaarde Venema, „dat wij in dat jaar de oostelijker route over Hichtum moesten nemen, trokken vertegen woordigers van Dorpsbelang on middellijk bij de burgemeester aan de bel. Het gemor verstomde pas, nadat zeker werd dat een tocht in 1979 onmogelijk was". Het begon opnieuw vorig jaar, doordat voor de dertiende tocht, een zelfde drei ging in de lucht hing. „Laat de dor pen Schettens, Witmarsum, Arum en Kimswerd dan maar tonen, dat de belofte dat ieder wil meewer ken, waargemaakt kan worden", stelde Venema. Dat gebeurde, ze ker 150 mensen schoven het slech te ijs op het traject schoon, een stuk van meer dan vier kilometer over de totale breedte van de baan en staken opnieuw de handen uit de mouwen voor het leggen en het opruimen van het tapijt. Die bereidheid vrijwilliger te zijn in het belang van het schaatsen is tekenend voor de Elfsteden. Al het werk dat gedaan moest worden, heeft misschien 1500 gulden ge kost. Er zijn mensen, die wel eens een uurtje van de baas geschonken krijgen, het is tenslotte promotie voor Friesland en je stad of dorp. De meesten echter doen het in de eigen tijd en uit pure liefhebberij." Dit keer zou alle werklust Wit marsum niet geholpen hebben. In Bolsward, de stadsgemeente als enclave in Wonseradeel, is met geen mogelijkheid bruikbaar ijs te vinden in de richting Witmarsum. Daarom moest uit de stad, die zijn rayondhoofd Van der Bijl wegens een gebroken heup na een val op het ijs voorlopig kwijt raakte, de route over Hichtum gekozen wor den. „Een situatie, waaraan wij niets kunnen veranderen", conclu deerde rayonhoofd (rayonhaed) Venema spijtig. „Maar in Kims werd zouden wij de vloerbedek king weer hebben kunnen en moe ten gebruiken." Afdeling Bollenstreek/Rijnland Eredivisie Uitslagen wedstrijden in week 13 Nomads Darts - BB Webster 1-8, Jansen 2 - Bulldogs 4-5, Jetstream - Flower Power 3-6, Cleaners T-Set - Hib's 6-3, Vierkant 1 - Bullshit 2 4-5, Puntje d'r In - Sponsharin- gen 6-3 Stand: Flower Power 12-74, Cleaners T-Set 12-69, Jansen 2 11-66, BB Webster 12-66, Jet- l 12-66, Sponsharingen 12-58, Puntje 1 11-36, Nomads Darts 12-28. Klaverdarts 6-3, Terminus 2 - 't Buyten- Stand: Vierkant 5 12-82, Downstairs 1 11-72, Oude Marenpoort 12-71, Klaverdarts 12-65, 't Buytenbeentje 11-62, Napoleon 1 11-62, Terminus 2 12-50, 't Reddertje 2 10-43, Spons 1 12-43, Flyers 12-35, Estec 11-34, Klikspaan 1 12-32, Dobber 3 12-24. Divisie lb: Terminus 3 - Meneer Jansen 3 3-6,. Dyna mic Arrows - Redschuur 14-5, Spijkerbak 1 - Downstairs Eagles 4-5, ZZD - Vierkant 3 Spijkerbak 1 11-62, Dynamic Arrows 12-58, Malle Babbe 1 11-57, Vierkant 2 11-56, Ter minus 3 12-44, Meneer Jansen 3 9-41, Red schuur 1 11-33. ZZD 12-30. WWC 10-12 Noordwyk 2 11-52, Malle Babbe 3 11-49. Plantage 1 13-48, 't Veen 11-45, Spons 4 13- 41, Zomerzorg 2 13-38, Blue Arrows 13-34. op 19 sec.; 3. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 22 sec.; 4. Patrice Esnault (Fra) op 25 sec.; 5. Joop Zoetemelk (Ned) op 27 sec.; 6. Charly Berard (Fra) op 38 sec.; 7. Pascal Simon (Fra) op 44 sec.; 8. Laurent Fignon (Fra) z.t.; 9. Eric van Lancker (Bel) op 1.12; 10. Jero me Simon (Fra) op 1.37; 11. Adri van der Poel (Ned) op 1.49; 17. Johan van der Velde (Ned) op 2.33; 25. Eric Vanderaerden (Bel) op 3.58; 26. Gert Jacobs (Ned) z.t. Marathonschaatsen Uitslag marathon van Roeleofarends- veen: 1. Dries van Wyhe 70 km. in 92 uur 9 min. 58 sec., 2. Richard van Kempen op 29 6. Frans Boon op 1.55 min., 7. Gerard Rietveld op 2.45 min, 8. Edward Hagen z.t., 9. Sjaak Bakker z.t, 10. Frans Biemond z.t. Exloo; 3. Postmus, Lutjegast; 4. De Vries, Beilen; 5. Bouwma, Dronten; 6. Kadijk, Westernieland; 7. Jan Uitham jr., Gronin gen; 8. Koning, Groningen; 9. Jan Alex Uit ham, Thesine; 10. Sminia, Woltersum; 11. Mulder, Winschoten; 12. Bazuin, Assen; 13. Van der Ploeg, Groningen; 14. Brouwer Amsterdam; 15. Kruyer, Heiligerlee; 16. Jan Uitham sr., Noorderhoogebrug. 1 5-4, Smederij 2 - the Har- Invincibles 12-61, Red Arrows 12-53, the Harbour Lights 2 12-51, WW 1 10-51. Malle Babbe 2 9-42, Spjkerbak 3 9-37, Dc Doofpot .11-32, Spons 3 9-31, Schotse Bar 12-23. Stand: Uilenest Giants 13-79, De Bonte Koe 11-67, Spons 2 12-64, Spijkerbak 13-64, Smederij 1 12-63, MCN 1 12-60, Smederij 4 12-57, 't Veen 1 10-36, 't Reddertje 60 11-34, High landers 9-31, Stamgasten 11-30, Bullshit Shit 12-25. Nederlanders vóór Spelen in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer Nederlanders zijn vóór de Olympische Spelen in Amster dam 1992. Dit is gebleken uit een nieuwe enquête, waarvoor de Stichting O.S. Amsterdam opdracht had gegegeven. Woordvoerder ir. tóijn Reits- ma noemde dinsdag in het 'Olympisch Café' te Amster dam het aantal voorstanders 88,6 procent. Bij eerdere peilingen lagen de percentages op 75 (maart '85) en 76 (juni '85). Onder de voorstanders vormen mannen de meerderheid. Volgens Reits- ma gold hetzelfde percentage ook voor de bevolking van de stad Amsterdam. Het nieuwe onderzoek had de Stichting tevens geleerd dat 23,3 procent van de onder vraagde Nederlanders bereid was zich als vrijwilliger aan te melden als de organisatie van de Olympische Zomerspelen inderdaad aan Nederland wordt toegewezen. Het Interna tionaal Olympisch Comité be slist daarover op 16 oktober van dit jaar in het hoofdkwar tier te Lausanne. Wielrenner Mario Longo poseert met de bloemen, die hij ontving na zijn zege in de Trofeo Laigueglia, de Italiaanse openingsklassieker. (foto af» zij ontvangt bruto bijna v meier: De resultaten zÜn; 1. Jean-Francois Bernard (Fra) 46 minuten i „,innaap f oQo QRo Z^rikTN?d) op 0.08 5 Laurent Fig- hon (Fra) op 0.14; 12. Adri van der Poel d,e eUt bruto 1 268 30 ontvanffe' (Ned) op 1.33; 18. Johan van der Velde (Ned) op op 2.01; 19. Jelle Nijdam (Ned) op 2.12. De uitslag van de zesde en laatste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee is: 1. Eric Vanderaerden (Bel) 136 km in 3.33.15 (met bonificatie 3.33.00, gem. 38,546 km/u); 2. Jurg Bruggmann (Zwi) z.t. (met bon. 3.33.05); 3. Eticnne de WUde (Bel) z.t. (met bon. 3.33.10); 4. Francis Castaing (Fra); 5. Frank van de Vijver (Bel); 6. Nico Verhoeven (Ned); 8. Adri van der Poel (Ned); 16. Joop Zoetemelk (Ned); 21. Gert Jacobs (Ned); 26. Ludo de Keulenaer (Bel); 27. Johan van der Velde (Ned); 28. Teun Het eindklassement is: 1. Jean-Francois 6^/2^40 onWaneen^^e^ri^-Tfö^wirr Bernard ,Fra, ,3 45 38; 2 Joe, Pel.er (Fra, S&Teff/SSfè&ÏÏK: 5e prijs: 84.383 winnaars, die elk 5,00 o vangen. Cijferspel 7 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 4 winnaars; 4 cijfers goed: 19 cyfers goed: 220 v 2.169 winnaars. Toto 7 le prijs: 232 winnaars, die elk 102,70 ont vangen; 2e prijs: 3.567 winnaars, die elk 4,40 ontvangen; 3e prijs: 12.962 v die elk 3,00 ontvangen. 2 cijfers goed:

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14