Oliecrisis brengt banken in gevaar Massaal ontslag dreigt Plan voor permanente 'Keukenhof in het Westland Mexico zakt in schuldenmoeras Minder zwartrijders in het openbaar vervoer Bemanning laat beslag leggen op Lady Hyba Dollarkoers blijft dalen Avebe komt vrijwel uit rode cijfers Grote strijd om Imperial Group Nog meer gifwijnen gevonden Rabo-regeling goed voor 550 banen Damen bouwt 165 boten voor Maleisische leger DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 ECONOMIE DEN HAAG (ANP) - Het aantal personen dat met het openbaar vervoer reist zonder strippenkaart, de zwartrijders, neemt ziendero gen af. De opbrengsten lijken bo- i vendien te stijgen. Deze indruk be staat op het ministerie van verkeer en waterstaat Vooral bij de HTM in Den Haag, zo bleek gisteren, is het aantal zwartrijders flink ge daald. Sinds in veel trams in Den Haag geüniformeerde jongeren meerij den is het percentage illegaal rei- zenden afgenomen van 11,5 pro cent tot 2,4 procent. In de bussen van de HTM vertonen zwartrijders zich bijna helemaal niet meer, nu de reiziger eerst langs de chauffeur moet met strippenkaart of abonne- NEW YORK (UPI/DPA/Rtr) - Amerikaanse banken die leningen hebben verstrekt aan m^j Mexico en Venezuela of aan de olie-industrie in de VS dreigen grote verliezen te lijden nu de olieprijzen dalen. Vooral Chemical Bank, Bank of America, Manufacturers Hanover Trust, Chase Manhattan en banken in de oliestaat Texas lopen grote risico's. Ook in de Amsterdamse metro i het verschijnsel zwartrijder (en grijsrijder) op zijn retour. Door de aanwezigheid van de "wagenbege leiders" daar is het aantal niet-be- talenden teruggelopen van 24 naar twaalf procent. Het Gemeentever voerbedrijf GVB cijfert op het ogenblik nog op de percentages voor tram en bus. De woordvoerder van het GVB heeft de indruk dat vooral in de bus minder zwartrijders meerei zen. In Amsterdam moet de passa gier evenals in de residentie eerst langs de chauffeur; de stempelau tomaten zijn buiten werking ge steld. Rotterdam is vorige maand pas begonnen met het inzetten van jon geren in de trams. De RET heeft eerst driehonderd jongelui in de metrostations ingezet om de veilig heid te verhogen en de reizigers in formatie te kunnen geven. Amsterdam, Rotterdam en Den Dat blijkt uit een studie van Data Resources Incorporated (DRI), waarin een vergelijking is gemaakt tussen het bedrag aan leningen dat de verschillende banken hebben verstrekt en het balanstotaal van deze banken. Hieruit blijkt dat Ci tibank het meest heeft geleend aan Mexico (2,9 miljard dollar), maar dat een aantal andere banken gelet op hun balanstotaal in verhouding veel meer gevaar lopen. Paul Ross, econoom bij DRI, on derstreepte bij de presentatie van het rapport dat niet alleen de ban ken die aan de twee olielanden geld hebben geleend in de proble men kunnen komen. Ook de ban ken die kredieten hebben verstrekt aan Amerikaanse bedrijven die ap paratuur voor de oliewinning pro duceren of meer rechtstreeks be trokken zijn bij de winning van olie of kolen kunnen volgens hem aanzienlijke verliezen boeken. Bovenaan de lijst van banken die hierdoor in de misère dreigen te komen staat Central Bank of Den ver, die meer dan een derde van het totale bedrag aan leningen dat zij heeft verstrekt heeft uitstaan bij bedrijven die belangen hebben in de olie-industrie. Daarna volgen men gekomen bij het halen bezig zijn het economisch pro- zijn economische doelstellingen, gramma aan ie passen. Verdere Het land heeft een buitenlandse ontwikkelingvandelandbouw.de schuld van 100 miljard dollar en mijnbouw en de visserij is noodza- moest dit weekeinde zijn olieprij- keljjk om de olie-afhankelijkheid zen met bijna v«f dollar per vat te verminderen, aldus De La Ma- verlagen om concurrerend te blij- drid. Hij zou westerse landen heb- ven. Mexico is voor 70 procent van ben gevraagd op zeer korte termijn zijn exportinkomsten afhankelijk met financiële hulp over de brug te i olie en exporteert gewoonlijk komen. 1,5 miljoen vaten per dag. In januari was dat nog maar 1,25 mil joen vaten. Bij het huidige prijspeil zal Mexi co dit jaar nog mëar acht miljard dollar verdienen aan olieverkoop. Vorig jaar was dat 13,3 miljard. Al leen aan rente op schulden moet al tien miljard worden betaald. De re gering van president Miguel de la Madrid zou nu met man en macht Venezuela zou er inmiddels in zijn geslaagd met Amerikaanse banken nieuwe afspraken te ma ken over het terugbetalen van de in totaal 35 miljard dollar grote bui tenlandse schuld. Overeengeko men zou zijn om de aflossing die het land vorig jaar en dit jaar had moeten betalen (in totaal een be drag van 923 miljoen dollar) pas in 1989 en 1990 over te maken. VLISSINGEN (ANP) - De eige naar van het Maltezer vrachtschip First City National Houston, Colo- Lady Hyba (4.000 brutoton) dat rado National Bank en United sinds vorige week op de rede van Bank of Denver. Zij hebben alle Vlissingen voor anker ligt, is zijn vier ongeveer een kwart van hun belofte om de achterstallige gage kredieten hebben verstrekt aan bij van de achttien bemanningsleden de olie-industrie betrokken onder- en de vordering van de Vlissingse nemingen, voornamelijk in Texas, scheepsagent SSS te betalen, niet De studie van Data Resources nagekomen. Incorporated wordt gepubliceerd moment dat vele grote Inmiddels hebben de beman- Amerikaanse banken ongerust zijn geraakt nu de voornachten op tei de zon ding staal aan boord bestemd voor VCUC4UCW Ctlö MICCUV* VUUI UC tui 1 A ntummon lijken te verdwijnen. DRI schat dat Antwerpen, elke dollar die de olieprijs omlaag Vorige week wist de rijkspolitie gaat de twee landen py jaar 500 te water in Vlissingen de hoogop- miljoen dollar aan inkomsten zal gelopen gemoederen aan boord van het schip te sussen. De beman ning, zeventien Turken en één Soe- danees, had al maanden geen gage en proviand ontvangen. Toen de politie aan boord kwam was er nog precies dertien kilogram uien als voedsel aan boord voor de totale bemanning. De Vlissingse SSS toonde zich bereid op te treden als agent voor Mexico is al diep in de proble- AMSTERDAM/TOKIO (ANP/ DPA) - De koers van de Ameri kaanse dollar blijft dalen. Op de wisselmarkt in Amsterdam werd gisteren een officiële middenkoers vastgesteld van ongeveer 2,65 gul het schip en liet voedsel en drink water aan boord brengen. Degenen voor wie het staal bestemd is pro beren nu de lading staal in een Vlissingse haven te laten lossen. Maar een woordvoerder van SSS zegt hier niet aan mee te willen werken voordat hij zijn vordering van 10.000 gulden betaald heeft ge kregen. "Het gebeurt vaker dat buiten landse schepelingen in grote moei lijkheden een beroep op ons doen. Als het schip dan toestemming krijgt de rede van Vlissingen te verlaten, dan moeten wij maar zien hoe we ons geld krijgen. Dat schip komt geen meter van zijn plaats", zo zegt de woordvoerder van SSS. De eigenaar van de Lady Hyba heeft via zijn vertegenwoordiger in de Egyptische stad Alexandrië la ten weten dat hij het afgelopen weekeinde iemand met geld naar Nederland zou sturen. Maar dat is nog steeds niet gebeurd. Als er geen verandering komt in de situa tie, dan zal het schip over enkele weken openbaar bij de rechtbank in Middelburg worden verkocht. Haag kregen eind 1984 van minis ter Smit toestemming om werkloze j jongeren in dienst te nemen om de service in het openbaar vervoer te verhogen en het zwart- en grijsrij den te bestrijden. In Amsterdam werken thans ongeveer 250 van de ze VIC's (veiligheid, informatie, controle). Rotterdam heeft er nu 350 en Den Haag 120. De HTM wil dit aantal nog zeker verdubbelen en ook het GVB en de RET kunnen nog meer VIC's ge bruiken. De proef met de geünifor meerde jongeren loopt tot eind 1987. Dan zal Verkeer en Water staat de effecten op een rij zetten en aan de hand daarvan bezien of de grote vervoerbedrijven evenals in de jaren vijftig en zestig de kaar tjescontroleur permanent in tram, bus en metro moeten handhaven. VEENDAM (ANP) - Het aardap- pelzetmeelconcern Avebe in Veen- dam zal in 1986 vermoedelijk voor het eerst in jaren vrijwel uit de ro de cijfers komen. De afgelopen ja ren leed het bedrijf enorme verlie zen, maar de verwachting is dat 1986 kan worden afgesloten met een nadelig saldo van ongeveer 600.000 gulden op een omzet van ongeveer 1 miljard. Dit is gisteravond bekendge maakt op een besloten vergadering van het bedrijf en werd bevestigd door mr Lj.L.A.M. Roozen, voor lichtingsmanager van het concern. Volgens Roozen wordt 1985 afge sloten met een verlies van 12,5 mil joen, hetgeen 2,5 miljoen lager is dan tot voor kort werd verwacht. In 1983 en 1984 bedroegen de ver liezen nog respectievelijk 43 en ruim 27 miljoen gulden. De verbetering in de situatie is ROTTERDAM - Op de Nationale Woonmanifestatie in de Rotterdamse Ahoy is een 'spookhuis' nagebouwd met ™°r?l ,aan een daUn6 i plaats van spoken meubels. de lagere bedrag van 1,2 miljard LONDEN (DPA) - Het Britse be- leggingsconcern Hanson Trust pond sterling (4,5 miljard gulden), den, bijna anderhalve cent minder heeft zijn bod op de Britse brouwe- Het concern hoopte op die manier dan de circa 2,66 gulden van afge- rij. en voedingsmiddelengroep lm- te ontkomen aan de ongewenste lopen vnjaag. Tegen het slot van perial gisteren verhoogd van 1,9 tot avances van Hanson Trust. Vorige de handel werd 2,64 genoteerd, een 2,3 miljard pond sterling (8,7 mil- week besloot de Britse regering koers die vanochtend overigens jard gulden). Tegelijkertijd heeft echter dat fusie moest worden weer wat hoger lag. De Nederland- echter ook het Britse voedingsmid- voorgelegd aan de monopoliecom- co banken hebben hun adyieskoer- delenconcern United Biscuits een missie. bod op Imperial Group uitge bracht van 2,6 miljard pond ster- met een cent verlaagd tot 2,71 gulden bij verkoop van dollars en 2,59 gulden bij aankoop ervan. De verdere daling van de dollar koers begon gisteren op de valuta markt in Tokio. De koers kwam daar onder de psychologische grens van 180 yen. Op een bepaald moment'werd 179,70 yen geno teerd, het laagste niveau sinds 1 november 1978. Ook de koers van het pond ster ling ging gisteren omlaag. In Am sterdam werd een officiële mid denkoers vastgesteld van 3,76 gul den, twee cent minder dan de 3,78 gulden van vorige week vrijdag. Optimix Optimix, een beleggingsfonds dat uitsluitend belegt in de vier fondsen van de Robeco-groep, heeft over 1985 een resultaat be haald van 10,2 procent. Dat is be duidend minder dan het rende ment op de aandelenfondsen Ro- beco en Rolinco, maar meer dan van hét obligatiefonds Rorento en van het onroerend goed fonds Ro- damco. Optimix belegde vooral in Robeco. Het aantal participaties daalde van 203.978 tot 119.418; het deelnemersbestand van 842 naar 514. Floriade '92 Den Haag gaat de Floriade van 1992 organiseren met Zoetermeer. In Den Haag zelf is geen plaats. De Hofstad hoopt op internationale bekendheid via de Floriade. On danks kaartverkoop, verhuur, sponsoring en subsidie van Zuid- Holland zullen de twee gemeenten elk 5,5 miljoen gulden tekort ko men. De bezoekers zullen naar schatting 115 miljoen gulden in de regio besteden. De Floriade moet verder 3000 mensjaren werk ople- Eerste tomaten De eerste Nederlandse tomaten van dit jaar hebben gisteren op de veiling in Poeldijk f74,90 voor een bakje van zes kilo opgebracht. De vijf kistjes tomaten werden aange voerd door een tuinder uit Honse- lersdijk en een collega uit Kwints- heul. Kort na het besluit van de rege ling, 9,8 miljard gulden. Daarmee ring trok Imperial zijn bod op Uni- is de strijd om Imperial Group nu ted Biscuits in. Via het omkeren t volle hevigheid losgebarsten. Oorspronkelijk wilde Imperial juist United Biscuits t dé rollen hopen de twee ns blijkbaar nu toch een fusie >r elkaar te krijgen. MAINZ<AP) - Uit onderzoekin gen is gebleken dat meer dan 40 merken Westduitse en Ita liaanse wijnen vermengd zijn met chemicaliën. Dit heeft een woordvoerder van ministerie van gezondheid van Rijnland- Westfalen gisteren meege deeld. De bevindingen zijn het resultaat van maandenlange proefnemingen met bijna 600 buitenlandse en Duitse wijnen. De testen waren een gevolg van het wijnschandaal van vo rig jaar, waarbij meer dan 400 merken voornamelijk geïmpor teerde Oostenrijkse wijn ver mengd bleken met een che misch middel, dat gebruikt wordt bij het vervaardigen van anti-vriesmiddel voor auto's. Bij nader onderzoek bleek dat ook Italiaanse en Westduitse merken besmet waren. Het ministerie zei gisteren dat de proefnemingen van de afgelopen maanden hadden uitgewezen dat er nog 13 tot dan toe onontdekte Italiaanse wijnen vermengd waren en 29 Westduitse merken. In de Ita liaanse wijn zat ethyleenglycol, in de Westduits diethyleengly- col. Beide chemicaliën kunnen als zoetstof worden gebruikt. UTRECHT (ANP) - De stimule ringsregeling van de Rabobank heeft in het eerste half jaar van het bestaan ongeveer 550 arbeidsplaat- BRUSSEL (GPD) - De Belgische stalen buizenfabriek Tubemeuse hangt sluiting en daarmee het ont slag van de 2000 werknemers bo ven het hoofd, als gevolg van een beluit van de Europese Gemeen schap. De 'Usines Tubes de la Meu- se' in Flemalle bij Luik zou de afge lopen jaren de concurrentieregels van de EG hebben overtreden. Het bedrijf zou ten onrechte 9 miljard franc (ruim 500 miljoen gulden) aan overheidssteun hebben ont vangen. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, eist nu dat de fabriek die steun te rugbetaalt. Die steun van de Belgische staat, die overigens de enige aandeelhou der is, werkte volgens de Europese Commissie concurrentieverval send. Deze week zal overleg plaats vinden tussen de Europese Com missaris voor concurrentie, de Ier Peter Sutherland, en de Belgische dat kleine gen zijn verstrekt aan 30 agrarische Mavstadt V0m het^Mteven Tu" hivpn pn ondernpmprs pn 904 nnrfomnmnrc iviaystaai, om nei onneii Doven iu- UTRECHT (ANP) - De Diensten bonden van FNV en CNV en de Unie BLHP zijn het gisteren met het levensmiddelenbedrijf Ahold (Albert Heijn) in principe eens ge worden over een cao voor het Ahold-distributiebedrijf, waar on geveer 1.000 mensen werken. De cao heeft een looptijd van drie jaar en zal op 31 december 1987 leiden tot een 36-urige werkweek. Dege nen die in ploegendienst werken krijgen op die datum een werk week van 35,5 uur. Dat hebben de partijen gistermiddag bekend ge maakt. De werknemers bij de distribu- Akkoord over 36 uur werken voor 1000 man bij Ahold tie-afdeling van het Ahold-concern hebben nu een gemiddelde werk week van iets meer dan 38 uur. De cao voorziet naast verdere arbeids tijdverkorting in een verhoging van het vakantiegeld van 7,5 pro cent tot 8 procent, voor het eerst uit te betalen in 1987, plus loons verhogingen van een half procent op 1 juli 1987 en op 1 juli 1988. De prijscompensatie wordt gedurende de looptijd van de cao (tot april 1989) niet uitbetaald. Over de nieuwe cao voor het Ahold-winkelpersoneel is nog niets bekend. Voor het winkelper soneel geldt een bedrijfstak-cao, waarbij ook andere levensmidde- lenbedrijven betrokken zijn. De onderhandelingen over deze cao beginnen vermoedelijk in de twee de helft van maart EG eist steun terug van Belgische buizenfabriek Tubemeuse - in een poging nieuwe markten te veroveren - onder de prijs verkocht, en dat is in de EG verboden. Vervolgens bleek dat het bedrijf negen miljard franc aan steun heeft gehad, en dit terwijl de steunregeling in de Europese staal industrie aan strakke communau taire regels is geboden. De Belgi sche staat zou het rond 1980 in moeilijkheden verkerende bedrijf hebben geholpen door de rente op leningen te betalen. Tubemeuse produceert vooral buizen voor de olieindustrie. Het grootste deel van de produktie gaat naar de Sowjet-Unie waarmee con tracten tot 1990 zijn gesloten. Een failliet zou die contracten onuit voerbaar maken. De bedrijfslei ding is daarom nu al op zoek naar samenwerking met andere Euro pese buizenfabrikanten, teneinde het bedrijf - of in elk geval een zo groot mogelijk deel ervan - te red den. De regeling houdt zich uitbreidende bedrijven en ondernemers startende ondernemers een achter- in het midden- gestelde lening kunnen krijgen tot geveer 60 procent van de .«LiSaPFS™ ^meuse'af te wenden kleinbedrijf. On- Het EG.besluit overigens nog sen opgeleverd. Aan 234 onderne- een bedrag van f 100.000. Ze verbe- gen werd goedgekeurd. Daarvoor Gebeurt mers werd een achtergestelde le- teren hiermee hun vermogensposi- is een zogeheten ondernemings- tie zodanie. dat zii vervnjoena in plan vereist. den de -tljd -°m Z1Ch te Ver2 ning toegèzegd tot in totaal f 8,5 miljoen. Uit het voor deze regeling gevormde garantie fonds kan voorlopig tot een bedrag f 40 miljoen aan leningen wor- tie zodanig, dat zij vervolgens aanmerking komen voor een kre diet onder garantie van de staat. De f 8,5 miljoen aan achtergestel de leningen heeft een totale kre- den verstrekt, aldus een bekend- dietverlening door de bank van f 65 i verzetten. Daarna kan het naar het Europees Hof van Justitie stappen. Maar de gen ging ~het "om~ wouwelij'ke'on- B™S' dernemers. In de helft v=" selmet tioog aang making van de Rabobank. miljoen tot gevolg gehad. De lenin- dernemers. vallen ging het om beginnend It avan concurrenten, die betoogden dat ROTTERDAM (AFP) - De scheeps werf Damen in Gorinchem gaat voor het Maleisische leger 165 zo genoemde bruggenbouwboten bouwen. Dit heeft de verkoopdi recteur van Damen in het Verre Oosten, F. Smit, gisteren in de Ma leisische hoofdstad Koeala Loem- poer bekend gemaakt. Naar ver wachting zullen honderd boten in Maleisië zelf geassembleerd wor den. Welk bedrag met de order is- gemoeid is niet bekendgemaakt. Damen sleepte vorig jaar al een contract in de wacht voor de leve ring van vijftig van deze alumi nium vaartuigen aan Maleisië. De vaartuigen kunnen door koppeling aan elkaar geschikt gemaakt wor den om als brug te functioneren. De werf heeft vorig jaar ook vijf tig van deze vaartuigen aan het Ne derlandse leger geleverd. Met die order was toen een bedrag van 25 miljoen gulden gemoeid. Ook an dere NAVO-lidstaten zouden be langstelling hebben voor de brug genbouwboten, aldus Damen eind 1984. In het Westland bestaan vergevor derde plannen voor een permanen te, groots opgezette overdekte tuinbouwattractie. Daarin kunnen bezoekers het hele jaar door zien wat tot nu toe alleen afzonderlijk de Keukenhof, de Westfriese Flora in Bovenkarspel en de Flevohof hebben te bieden. door Bas Hoppel De initiatiefnemers, een groep tuinders uit het Westland, mikken op een jaarlijks bezoekersaantal van rond de één miljoen. Met het realiseren van de plannen, is een bedrag van 55 miljoen gulden ge moeid. Driekwart hiervan is al bin nen. In de komende maanden hoopt de inmiddels door de tuin ders gevormde stichting Sun City de rest van het benodigde bedrag via geldschieters in de tuinbouw te kunnen ophoesten. De tuinbou- wexpositie kan aan 70 tot 80 men sen werk gaan bieden. De grote motor achter het pro ject is directeur J. M. van Dijk van de handelskwekerij Fides in De Lier. Hij loopt al vanaf 1981 rond met het idee van een overdekte tuinbouwexpositie waar bezoekers onder het glazen dak van het West land kunnen zien wat eraan vooraf gaat voordat een bos bloemen, een bloemkool of een kilo aardappels te koop is. Sun City komt in de buurt van Maassluis op een nog braak stuk liggend land van 50 hectare. In de loop van volgend jaar zouden de eerste werkzaamheden kunnen be ginnen, waarna in 1989 Sun City z'n poorten zou kunnen openen. Behalve dat er van alles is te zien wat de Nederlandse tuinbouw heeft té bieden, kunnen de bezoe kers in een afmynzaal via het be kende kloksysteem Westlandse glastuinbouwprodukten kopen. Een groot deel van Sun City zal in beslag worden genomen door een rozen-, een chrysanten- en een orchideeënkwekerij. Er komen hoogbouwkassen voor het kweken van bomen en heesters, potplan ten, bloembollen, tomaten, papri ka's en aubergines en zacht fruit zoals druiven en perziken. De op zet is de bezoekers in deze ruim op gezette kassen kennis te laten ma ken met de verschillende teeltsta dia: van jonge plant tot volgroeid gewas. Daarnaast komen er rots-, hangende en een tropische tuin water-, kruiden- en heemtuinen, met zwembad. Voorts is er een een Japanse en Chinese tuin, een plan voor een permanente exposi tieruimte waarin nieuwe ontwik kelingen zoals de substraatteelt, energiebesparing en ziektebestrij ding worden getoond. In een ge pland tuinbouwmuseum kan daar entegen juist worden teruggeblikt naar het verleden. Volgens initiatiefnemer Van Dijk is er behoefte aan een attractie als Sun City naast evenementen als de Keukenhof in Lisse en de Flevo hof in Oostelijk Flevoland. Hoewel onderdelen van deze evenementen raakvlakken hebben met Sun City, is er volgens hem geen sprake van concurrentie. "Qua opzet is het niet vergelijkbaar met andere at tracties in ons land. De bollenvel den staan per jaar niet langer dan zes tot zeven weken in bloei, ter wijl een evenement als de Floriade maar eens per tien jaar wordt ge houden. Er bestaat tot nu toe geen gelegenheid in ons land waar be zoekers kunnen kijken hoe drui ven worden geteeld, hoe pruimen bloeien, hoe chrysanten worden gepoot en hoe tomaten geplukt. De mensen weten wel wat ze kopen, maar niet wat er allemaal aan voor af gaat voordat het in huis is", al dus Van Dijk. Hij gelooft dat de grote toeloop naar bijvoorbeeld de Keukenhof (in 1985 in zes weken een miljoen bezoekers), de Flevohof (jaarlijks 600.000 bezoekers) en de in 1982 in Amsterdam gehouden Floriade (4,5 miljoen bezoekers) aantonen dat er juist veel belangstelling be staat voor de tuinbouw. Ook de landelijke "kom-in-de-kas-dag" die jaarlijks begin april wordt georga niseerd en vorig jaar goed was voor 150.000 bezoekers, ondersteunt volgens hem die gedachten. Een door het bureau De Vries en part ners in Apeldoorn uitgevoerde stu- die heeft al aangetoond dat dat pro ject zeer levensvatbaar is, zelfs bij een bezoekersaantal ver onder het miljoen. Behalve de recreatieve en leerza me kant van Sun City beogen de initiatiefnemers ook de promotie van de Nederlandse tuinbouw. Die bereikte vorig jaar via onder meer de twee grootste veilingen ter we reld, die in Aalsmeer en het West land, een recordomzet van tien mil jard gulden. De intiatiefnemers hebben de Spoorwegen al in principe bereid gevonden een station te bouwen bij de nieuwe publiekstrekker, die vlak langs de spoorlijn van Rotter dam naar Hoek van Holland komt te liggen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11