Regeringspartijen sluiten PvdA uit Regeerkansen PvdA verder geslonken Sloop bedreigt 200.000 huizen CDA wil geen 'kindermeisje' zijn PvdA wil defensie met 5 procent verminderen Beurscomplex in as: 100 miljoen schade Ontvoerders Heineken terug naar Frankrijk MAANDAG 17 FEBRUARI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) - Volgens de regeringspartijen CDA en WD is de kans dat de PvdA na de verkiezingen van 21 mei zal gaan regeren, kleiner geworden. Beide partijen wijzen het zaterdag vastgestelde PvdA-verkiezingsprogramma op enkele belangrijke on- derdelen van de hand. De fractieleiders De Vries (CDA) en Nijpels (WD) stelden gisteren vast dat het PvdA-programma beloften doet die niet kunnen worden waargemaakt. Ze zeiden ook dat er slechts een geringe kans is op een coalitie met de PvdA. Onafhankelijk van elkaar consta teerden de twee fractieleiders dat het PvdA-programma op belangrij ke punten afwijkt van het kabi netsbeleid. Het ligt volgens De Vries en Nijpels daarom voor de hand dat CDA en WD hun huidi ge coalitie, indien mogelijk, voort zetten. De Vries zei, dat er alleen zal worden gekeken naar de moge lijkheid van een meerderheidska binet met PvdA als de twee huidi ge regeringspartijen geen meerder heid behalen. Zijn partij voelt er niets voor als 'kindermeisje' van de PvdA te moeten optreden om het gebrek aan realiteitszin van die partij te compenseren, zei hij. Het nieuwe PvdA-verkiezings programma 'De toekomst is van ie dereen' wijkt slechts op enkele on derdelen af van de oorspronkelijke voorstellen van het partijbestuur. Uiteindelijk werd slechts één in grijpende wijziging aangebracht. Dat betreft het besluit van het con gres dat - ook bij een economische neergang - de koopkracht voor alle mensen met een minimuminko men moet worden gegarandeerd. Het partijbestuur had alleen een garantie willen geven voor 'huis houdens' die van een minimumin komen moeten rondkomen (de zo genaamde echte minima). Koopkracht Andere belangrijke besluiten - oppositieleider Den Uyl is voor de zevende keer lijsttrekker; - de koppeling tussen lonen en uitkeringen moet worden hersteld; - handhaving van de koopkracht ook bij een algemene verkorting van de werkweek tot 32 uur in 1990; - verlaging van de defensie-uitga ven met vijf procent ten gunste van de post ontwikkelingssamenwer king; - afzien van plaatsing van de kruisraketten; - verkleining van de klassen in het basisonderwijs; - verlaging van de leeftijd waarop het minimumloon wordt voorge schreven, tot 21 jaar. De PvdA sprak verder nadruk kelijk uit dat zij streeft naar een coalitie met CDA of WD. Met gro te meerderheid werd besloten af te zien van het streven naar een linkse meerderheid. Kok Na drie dagen van intensief ver gaderen koos het congres opposi tieleider Den Uyl unaniem als lijst trekker. Maar de meeste aandacht ging op de slotdag uit naar Wim Kok, de vroegere voorzitter van de FNV en door Den Uyl onverholen aangekondigd als zijn opvolger. Wanneer die opvolging gestalte krijgt, liet de partijleider in het midden. Het zal op de gepaste tijd en op geordende wijze gebeuren, zei hij. Den Uyls mededeling dat hij 'be moedigd' is door Koks beschik baarheid voor de Tweede Kamer, kreeg een ovationeel applaus. Hij roemde voorts Koks 'kunde, inte griteit en toewijding'. In zijn slottoespraak hekelde Den Uyl het kabinetsbeleid in op merkelijk felle bewoordingen. Hij richtte een haast persoonlijk getin te aanval op de uitvoerders van het 'falende sociaal-economische be leid van het kabinet'. Hij riep pre mier Lubbers op positief te reage ren op de laatste Russische ontwa peningsvoorstellen. „Behandeling van het verdrag over de plaatsing van kruisraketten moet worden opgeschort, nu de kans op een doorbraak bij de onderhandelin gen in Genève aanwezig lijkt", al dus Den Uyl. DRUNEN - Naast al het ijselijke vermaak waaraan Nederland zich het afgelopen weekeinde weer groot scheeps overgaf, was er ook binnenshuis nog wel het een en ander te doen. Onder het motto 'stoom er eens uit' werd gisteren in het Autotron in Drunen voor de spoorliefhebbers een 'stoomdag' gehouden. Jong en oud ver gaapten zich, uitgerust met de nodige NS-attributen, aan onder meer dit volop werkende schaalmodel van een stoomlocomotief. (foto anp> Vierkant getuigd AMSTERDAM (ANP) - De PvdA zal zich in de komende kabinetsperiode niet meer in zetten voor het verwerven van een vierkant getuigd zeilend opleidingsschip voor de Ne derlandse marine. Dit punt uit het ontwerp-verkiezingspro- gramma, dat tot grote hilari teit had geleid, werd zaterdag op het PvdA-congres in Am sterdam geschrapt op voorstel van de afdeling Zandvoort en 38 andere afdelingen. Een voorstel van de afdeling Nieu- werkerk aan den IJssel om Ne derland de beschikking te la ten krijgen over een vierkant getuigde surfplank kwam daarna niet meer in stemming. DEN HAAG (GPD/ANP) - Sloop Nederlandse gemeenten en het mi- wegens achterstallig onderhoud nisterie bly kt dat meer dan de helft bedreigt ongeveer 200.000 huizen van de huizen van gemeentelijke van gemeentelijke woningbouw- woningbedrijven in deplorabele bedrijven. Bij tienduizenden wo- toestand verkeert door achterstal lig onderhoud. De grote investerin gen die nodig zijn voor onderhoud en verbeteringen kunnen leiden ningen is sprake van een nauwe lijks leefbare situatie voor de huur ders. Daarnaast verkeert een mil joen woningen in een matige tot tot een tekort bij de corporaties slechte staat. Het rijk moet snel van 500 miljoen in 1990. met geld komen, anders zullen ook die nog in de loop van deze eeuv moeten worden gesloopt. De 1 Volgens Hamersma hebben ge meentelijke woningbedrijven en woningcorporaties van het rijk 50 ningbouwverenigingen hebben er procent meer geld nodig voor het namelijk geen geld voor. onderhoud. "De bewoners zelf (GPD) - De PvdA wil de defensiebegroting de komende kabinetsperiode met minstens vijf procent verlagen. Het daardoor vrijkomende geld moet worden besteed aan ontwikkelingshulp en de omschakeling van de de fensie-industrie voor vreedzame doeleinden. Het congres nam zaterdag ondanks verzet van de partijtop een daartoe strekkend voorstel van de afdeling Haarlem aan. Het was het enige punt waarop het partijbestuur in de met enige spanning tegemoet geziene dis cussie over de defensieparagraaf bakzeil haalde. Het voorstel zorgde voor grote verwarring. Door de dubbelzinnige for mulering meende partijvoorzitter Van den Berg, met de indieners overi gens, dat er was besloten tot een verlaging van twee procent per jaar. Zij werden echter gecorrigeerd door internationaal secretaris Van Traa die in zijn becijfering op een verlaging van 1,25 procent per jaar uitkwam. Van DEN HAAG (GPD) - Het PvdA-ka- Traa erkende dat het laatste woord over dit onderwerp nog niet is gespro- merlid Jaap van der Doef (51) uit ken. i Middelburg is benoemd tot nieuwe De nieuwe tekst is een verscherping van het ontwerp-program waarin burgemeester van Vlissingen. Van met zoveel woorden stond dat de defensie-uitgaven moesten worden be- der Doef is sinds 1973 kamerlid en vriezen. Dat betekende al een afwijzing van wat het huidige kabinet wil, behoort tot de 'oude garde'. Hij namelijk een reële groei van drie procent per jaar overeenkomstig de afspraken in de NAVO. Op de hoofdzaken van het veiligheidsbeleid, de kruisraketten en de kernwapentaken, haalde de partijtop echter zonder problemen de volle buit binnen. Alle voorstellen om de kruisrakettenparagraaf te verscher pen, werden met royale meerderheid verworpen. De PvdA wil nu heron Van der Doef burgemeester in Vlissingen heeft zich onder meer beziggehou den met verkeer, sociale zaken en economische zaken. In het kabinet Van Agt/Den Uyl was hij staatssecretaris derhandelen met de Verenigde Staten over het raketverdrag met als inzet keer e}j waterstaat Van der Doef de ruiten en doffe dreunen dat er in 1988 niet wordt geplaatst. 4,rJ~ 11 J Daarbij wordt een zekere hoop geput uit de laatste voorstellen van de Russische partijleider Gorbatsjov die voorzien in een ontmanteling van alle in Europa gestationeerde Russische SS-20 raketten in ruil voor ver wijdering van de Amerikaanse middellange-afstandsraketten en het niet moderniseren van de Britse en Franse kernwapenarsenalen. Dat zei gisteren adjunct-direc- kunnen echt niet meer huur op- teur Hamersma van de de Nationa- brengen. De woonlasten zijn de af- ie Woningraad voor de KRO-tv. Uit gelopen jaren al bijna verdub een rapport, van de vereniging van beid", aldus Hamersma. ZUIDLAREN (GPD/ANP) Een felle brand heeft gistermorgen in drie uur tijd het beurscomplex Prins Bernhardhoeve in Zuidlaren verwoest. Ook twee aangrenzende horecabedrijven, het Brinkhotel en bar-dancing De Gouden Leeuw, gingen in vlammen op. De schade wordt geschat op rond de 100 miljoen gulden. De oorzaak van de brand is nog niet vastge steld, maar deze is vermoedelijk or^staan door kortsluiting. Brandstich ting wordt echter niet uitgesloten. Naburige woningen en bedrijfspanden bleven voor het vuur gespaard, maar liepen wel forse rook- en waterschade op. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Vier gasten die zich in het Brinkhotel be vonden, konden op tijd het pand verlaten. Het vuur werd ontdekt door twee nachtwakers in het beurscomplex, waar juist vandaag de jaarlijkse horecabeurs van start zou gaan. De 240 stands waren al ingericht en dat betekende een extra schadepost van naar schatting 12 miljoen gulden. Toen de brandweer van Zuidlaren vlak na de melding ter plaatse was, sloegen de vlammen al op twee plaatsen meters hoog door het dak, waarbij het vuur door de harde droge oostenwind werd aangewakkerd. De brandweerkorpsen uit omliggende plaatsen werden ter assistentie opgeroepen. Met ruim honderd man en dertien wagens werd de enorme vuurzee bestreden, die gepaard ging met gitzwarte rookwolken, enorme knallen van ontploffende koolzuurhoudende gasflessen, kapotspringen- komt uit een katholiek milieu en was actief in de jongeren-organisa tie van de KVP. Hij stapte in 1965 over naar de PvdA uit teleurstel ling over het sociale beleid van de KVP. AMSTERDAM De ontboeze ming van een prominent sociaal democratisch kamerlid vormde nog het krachtigste commentaar op de verder geslonken regeerkan sen van zijn partij. „Ik ben er kots misselijk van". Zijn door frustratie gevoede uitspraak zal wel niet door elke congresganger worden ge deeld, maar een nuchtere beschou wing van drie dagen sociaal-demo cratische besluitvorming wijst uit dat hij, het is een schrale troost, in elk geval dat gelijk aan zijn zijde heeft. door Peter van Nuijsenburg Het PvdA-congres tintelde welis waar van regeerlust, maar stuurde tegelijkertijd zijn toekomstige on derhandelaar met een boodschap penlijst op pad waar geen leveran cier in kan voorzien. De defensie paragraaf, de sluiting van de kern centrales, de verlaging van de gas- prijs, de koopkrachtgarantie vóór Joop den Uyl schoof ter afsluiting van het congres de minima, het onderwijsbeleid, de applaus Wim Kok nadrukkelijk als zijn opvolger r positie van het minimumjeugd loon en het ontbreken van een soli- Hij had hetzelfde oordeel ook aangereikt om niet met de sociaal- de Financiering voor deze wensen van toepassing kunnen verklaren democraten in zee te gaan. worden opengehouden. Het PvdA- congres had geen boodschap aan dit christen-democratische leer stuk, want als er in zo'n dorp een school moet overblijven, mag het maar 'zullen ook zeker alleen een openbare zijn. Aldus ren lopen. De door VDD-leider Nij werd er en passant een nieuw pels geschatte tien miljard zijn wel twistpunt gecreëerd. Het is goed gebruik dat een partij maken de kans op succesvolle coa litie-onderhandelingen met het CDA niet groter. De defensieparagraaf is nog meer dan voorheen het grootste struikelblok. Het congres liet zich dan wel niet verleiden tot verscher ping van het kruisrakettenstand- punt en de kerntakentekst, maar dit gemis aan radicaal élan werd ruimschoots goedgemaakt door het besluit de defensieuitgaven de komende vier jaar met minstens vijf procent te verlagen. De optel som - geen kruisraketten, het zo snel mogelijk afstoten van kernwa pentaken en de aanslag op het de fensiebudget - inspireerde CDA- op( het besluit de kerncentrales Bórssele en Dodewaard te sluiten 'zo spoedig als technisch mogelijk is'. In de woorden van partijvoor zitter Van den Berg: in 1987 of 1988. Dat de huidige coalitie het aantal kerncentrales juist in princi pe wil uitbreiden, daar tilde hij kennelijk niet zo zwaar aan. Deze congresuitspraak moet echter niet letterlijk worden geno men, zo leerde een rondgang langs' enkele Financiële experts. De Fi nanciële consequenties zijn zo groot (contracten met energie-af nemers), dat veeleer moet worden gesproken van een intentieverkla ring. Het is voor de PvdA te hopen fractieleider De Vries dan ook tot dat de kiezers er ook zo over den- het PvdA-congres (toevallig?) op Koopkrachtgarantie Het karakter van de sociaal-eco nomische verlanglijst vraagt om een wat genuanceerder bespre king. Op dit gebied zijn compro missen niet op voorhand uitgeslo ten, maar om nu te zeggen dat de PvdA het CDA de helpende hand biedt, dat zou de waarheid geweld aan doen. De koopkrachtgarantie voor uitkeringsgerechtigden op het minimumniveau, bij een inzak kende economie, werd vooral inge geven door de wens het CDA te overbieden. Premier Lubbers had daags vóór Blijft de vraag of dat voldoende geleden. In het programma een miljard gereserveerd om nieu we wensen te kunnen honoreren. Wanneer de economische groei ho ger uitvalt dan twee procent, ont staat er automatisch ruimte om andere verlangens te voldoen. Er sen CDA en PvdA verdiept. Als de moet dan worden geschoven met huidige coalitie haar meerderheid voorrangspunten om de benodigde behoudt, is het niet opportuun Financiën op te brengen Triljarden De wetenschappelijk raad voor het regeringsbeleid (WRR) bepleit vandaag in een advies dat de huren afhankelijker moeten worden van vraag in aanbod om leegstand te voorkomen. Vooral in de naoorlog se hoogbouwcomplexen lijkt huur- bevriezing of -verlaging onvermij delijk. De hoogleraren Priemuis (TH Delft) en Adriaansens (RU Lim burg), die de studie hebben ver richt in opdracht van de WRR, plei ten ook dat mensen met lagere in komens huur naar draagkracht moeten betalen. De overheid moet dan de individuele huurprijs moet vaststellen. Priemus en Adriaansens willen dat betalen door alle rijksbijdragen voor de sociale woningbouw en de huursubsidie in een pot te stoppen. Beide professoren stellen verder voor om huurders met lage inko mens voor minstens enkele jaren de zekerheid te geven dat zij vol doende subsidie zullen ontvangen. Eigenaren van door het rijk gesub sidieerde koopwoningen hebben die zekerheid immers ook. 'Aardgas kan 15 cent goedkoper' DEN HAAG (GPD) - De prijs van het aardgas kan met 15 cent per ku bieke meter omlaag. Ook veel an dere artikelen kunnen goedkoper omdat het bedrijfsleven proFiteert van de lage olieprijzen. Aldus di recteur Bert Donia van Konsumen- ten Kontakt zaterdag voor de VA- RA-radio. Hij heeft berekend dat Shell en Esso in 1985 samen 4,1 miljard gulden overwinst hebben gemaakt op het aardgas. Het be drijfsleven heeft volgens Donia 1,4 tot 3,8 miljard gulden voordeel door de lage olieprijs. Volgens Donia zal bij de komen de kabinetsformatie moeten wor den gekeken naar het tussen mi nister Van Aardenne (economische zaken) en de oliemaatschappijen gesloten herenakkoord, waarbij de - oliemaatschappijen hebben be loofd hun overwinsten in Neder land te zullen investeren. Donia meent dat deze overwinsten door de staat kunnen worden afge roomd om het Financieringstekort te dekken. Minister De Koning (sociale za ken en werkgelegenheid) zei in hetzelfde programma dat hij er niet aan denkt de sociale uitkeringen met een procent te verlagen. "De drie grote politieke partijen heb ben als uitgangspunt de koop kracht van de laagstbetaalden te handhaven. En daar sta ik achter". Het bedrijfsleven heeft van de overheid een lastenverlichting ge had met het doel de werkgelegen heid te herstellen. De bewindsman wil het bedrijfsleven pas aanpak ken als er geen andere mogelijkhe den meer zijn het Financieringste kort terug te dringen. Directeur Donia van Konsumen- ten Kontakt meent dat bedrijven als de KLM en de Nederlandse Spoorwegen door de steeds lager wordende energieprijzen best hun tarieven kunnen verlagen. Ook de internationale organiatie van con sumentenorganisaties heeft hier voor gepleit. Volgens deze organi saties moet de EG de luchtvaart maatschappijen opdragen de prij zen te verlagen. PEILING (ANP) - CDA en WD zijn volgens de laatste peiling van het bureau Interview (methode De Hond) hun meerderheid kwijt. Het CDA komt uit op 49 Kamerzetels en de WD op 25. Gezamenlijk zit ten de coalitiepartners op 74 zetels. De PvdA wint ten opzichte van september 1982 10 zetels en komt op 57. D66 handhaaft zich op 6 ze tels. t elkaar stortende muren. Tegen half twaalf was de brand onder controle. De Prins Bernhardhoeve was met zijn oppervlakte van 24.000 vierkante meter het derde beurscentrum in Nederland, na de Jaarbeurs in Utrecht en de Rai in Amsterdam. Jaarlijks bezoeken ongeveer een half miljoen mensen een of andere beurs in de Bernhardhoeve. En elk weekeinde vonden enkele duizenden jongeren ontspanning in De Gouden Leeuw. koopkracht van ambtenaren en uitkeringstrekkers volgend jaar wil veiligstellen. Maar Lubbers hield bij zijn belofte wel de zakcal- culator in het oog. De garantie blijft alleen overeind wanneer de economie met minimaal twee pro cent blijft groeien. Voor de volledigheid, en om de kansen op regeringsdeelname nauwkeurig in kaart te brengen, moet nog even worden genoteerd dat de PvdA de herziening van het stelsel van sociale zekerheid wil schrappen en de koppeling van de uitkeringen aan de loonontwikke ling wil herstellen. Op bovengenoemde CDA-mani- festatie kwam fractieleider De Vries nadrukkelijk in het geweer voor met sluiting bedreigde aj gauw drie miljard. Andere ver- christehjke scholen in kleine dor- iangens. de verkleining van de pen. Die moeten, als het even kan, klassegrootte (nu 32 leerlingen; j i j n..jA leerling minder kost 140 mil joen), de sluiting van de kerncen trales en de garantie voor de i laten zich moeilijker becijferen, de papie- iswaar aan de hoge kant, maar dat miljarden moet worden gere- PHILIPSBURG/SINT MAARTEN (GPD) - De ontvoerders van Fred dy Heineken en zijn chauffeur zijn momenteel op Guadeloupe en wor den op het eerste vliegtuig naar Pa rijs gezet. Na felle protestacties za terdag in het Franse deel van Sint Maarten heeft de Franse regering besloten Van Hout en Holleeder daar opnieuw weg te halen. Daar mee is een voorlopig einde geko men aan het Caribisch avontuur van de ontvoerders. De demonstraties in Marigot, de hoofdstad van Saint Martin, duren echter voort. Het centrum was gis teren geblokkeerd omdat auto's dwars over de weg stonden en we gen met ijzerdraad waren ver sperd. De politie greep niet in. De 'jeugd van Marigot' verspreidde een pamflet waarin staat dat de overzeese provincies niet mogen worden gebruikt als dumpplaats voor misdadigers. Van Hout en Holleeder werden donderdagavond laat bij aankomst op Saint Martin in een overvalwa gen van de politie naar Marigot ge bracht. Na kort overleg met burge meester Flemming zijn ze echter met dezelfde Twin-Otter waarmee ze gekomen waren, verder gevlo gen naar het dichtbij Saint Martin liggende Franse eilandje Saint Bar- tholemy. De klucht werd compleet toen de onder-prefect Hubert vrijdagmid dag in zijn eigen speedboat van Saint Martin naar Saint Barthole- my vertrok en korte tijd later te rugkeerde met van Hout en Hol leeder. Kennelijk was hij terugge floten door de Franse overheid. Za terdagmiddag protesteerde in Ma rigot, de hoofdstad van het Franse deel van Sint Maarten, een woe dende menigte van meer dan dui zend mensen tegen de aanwezig heid van beide Nederlanders. De demonstranten hadden zich mid den in het centrum opgesteld voor het gebouw van de Franse militai ren en al het verkeer kwam vast te zitten zodat de politie de wegen moest afsluiten. Gespuis Hubert beloofde de aktievoer- ders dat naar een oplossing zou worden gezocht. De demonstran ten vonden 'dat het niet aangaat om zomaar allerlei misdadigers en ander gespuis op het eiland los te laten. Onze vrouwen en kinderen zijn in gevaar'. Volgens hen moes ten de ontvoerders zo snel moge lijk naar Nederland. "Het is hun probleem en daar moeten ze ons niet mee opzadelen", zei een woordvoerder. De menigte trok op naar de woning van Hubert en wil de daar de verblijfplaats van de Ne derlanders te weten komen. Dan zouden ze zelf wel met hen afreke nen. Zaterdagavond laat vertrok het illustere gezelschap vervolgens met een boot van de Franse gen darmerie naar het eilandje Sint Bartholemy en vandaar met een militair vliegtuig naar Guadeloupe, het eiland waar het Caribisch avon tuur was begonnen. Ook gisteren was het onrustig in het centrum van Marigot. Inmiddels had de on der-prefect laten weten dat de twee ontvoerders niet meer op het ei land waren. Goede bronnen op Sint Maarten nemen aan dat de Franse regering de ontvoerders toch op een of an dere wijze in handen wilde spelen van de Nederlandse justitie. De Antilliaanse procureur-generaal Nahr wenste beslist niet mee te werken aan welke list dan ook om de twee ontvoerders naar Neder lands grondgebied te brengen. Er waren namelijk twee veiligheids agenten van Freddy Heineken op Saint Martin gesignaleerd, en ge speculeerd werd dat zij Van Hout en Holleeder mogelijk in handen zouden spelen van de Antilliaanse politie. Bijvoorbeeld door ze naar het Nederlandse deel van Sint Maarten 'te brengen'. Nahr had immers aan gekondigd dat de ontvoerders on middellijk zouden worden gegre pen zodra ze voet op Nederlands grondgebied zouden zetten. Vol gens Nahr mochten de ontvoerders niet 'op onrechtmatige wijze in handen gespeeld worden van de Nederlandse justitie' omdat zij dan niet meer juridisch vervolgd kun nen worden. bij zijn verlanglijst een Financiële kendt staat wel vast verantwoording presenteert. Fi- De sociaal-democraten zijn de af- nancieel expert Kombrink mocht gelopen weken herhaaldelijk ge- dus uitleggen dat de onderbou- confronteerd met de vraag of de wing' van het verkiezingsprogram- PvdA nog wel een 'natuurlijke' re- geen onherstelbare schade had geringspartij is. Deze vraag werd i ADVERTENTIE eigen kring bevestigend beant woord. De aangewezen coalitie partner, het CDA. laat zich echter minder makkelijk overtuigen. CD A-voorzitter Bukman: „Het PvdA-congres heeft de kloof tus- ken. Hoe dan ook, het CDA werd, een CDA-manifestatie in Leeuwar- voor zover nodig, een nieuw alibi den verklaard dat zijn partij de zinvol met de PvdA te praten over een regeringsformatie". En, om PvdA-lijsttrekker Den Uyl nog o even een hart onder de riem te ste- zal zijn. De gefaseerde verlaging ken: „De onderhandelingen met de van de gasprijs kost volgens bere- VVD kunnen binnen drie en een keningen van Economische Zaken halve dag afgerond zijn". STAAT DER NEDERLANDEN 6%% LENING 19S6 PER 1992/1996 TWEEDE UITGIFTE inschrijving op 18 februari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5