5 0 T RB houdt schade beperkt 'Quick Boys kan zo mee in eerste divisie' Anderlecht glijdt in Luik onderuit Unitas in mineur over afgelasting De Mos nu al trainer van KV Mechelen Ajax loopt pas in slotfase uit naar 0-5 Argentinië wil tegen Nederland UVS deelt met Wilhelmus Brugge weer aan leiding NEEM NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 MAANDAG 17 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 11 KATWIJK - Trainers die oude schoenen wegggooien voordat zij nieuwe hebben, zijn zo zeldzaam als een olifant op de Noordpool. Toch beweren Rob Theuns van Quick Boys en Theo Vonk van Sparta, wiens ploegen elkaar zater dag op Nieuw Zuid in een oefen duel troffen, dat zij nog niet 'onder dak' zijn voor het volgend seizoen. Eerstgenoemde oefenmeester meldde direct na de 0-2 nederlaag van zijn team "dat ik echt nog geen club heb. Dat is nu eenmaal het lot van een trainer". Een kleedkamer verderop sprak de verantwoorde lijke man van de Rotterdamse profclub van "vluchtige contacten met andere verenigingen". De oud-voetballer van AZ'67 ver laat Spangen aan het einde van het seizoen omdat het bestuur van de huidige nummer negen in de eredi- vie hem niet de toezegging kon doen "dat er goede aanvulling komt", aldus Vonk. "We hebben genoeg spelbepa- lende spelers, dat is vanmiddag weer gebleken. Maar we missen dienende voetballers. Dat is ook de reden dat we bijvoorbeeld met gro te cijfers van Ajax verloren. Kan er niets worden gekocht of eventueel worden geruild, dan voorzie ik voor Sparta problemen". In Katwijk tegen de plaatselijke eersteklasser kwamen die niet aan het licht. Waarmee niet wordt be doeld dat de onbezoldigde voetbal lers van de mat werden gespeeld door het op volle sterkte acterende Sparta. Dat het 'slechts' 0-2 werd zegt in dat opzicht voldoende. Als daarbij nog wordt aangetekend dat de thuisclub vooral in de slotfase unieke mogelijkheden (Marco van der Plas, Kees Varkevisser, beiden na de pauze ingevallen voor Leen en Martin van der Plas) onbenut liet, ligt de conclusie voor de hand dat de Katwijkers hun opponent redelijk partij gaven. Gedurende een belangrijk deel van de strijd werd het team van Theuns teruggedrongen, maar het duurde tot de 39ste minuut eerdat Ronald Lengkeek een gaatje vond. Vier minuten later liet de Rotter damse aanvaller ook het tweede doelpunt aantekenen. In die perio de dat de treffers vielen, verlieten de Katwijkers juist voor het eerst de eigen helft, waarop zij in de eer ste dertig minuten vastgekleefd had gezeten. In dat eerste half uur kreeg al leen Kees van Rooyen een kansje, maar de bal stuiterde op het harde en daardoor moeilijk bespeelbare veld zo hoog op, dat de middenvel der niet eens aan poging toekwam. Vlak voor de rust voorkwam een been van een Sparta-verdediger dat Leen van der Plas, nadat Floor van Duyn voor het eerste tot de achterlijn was doorgedrongen, in scoringspositie kwam. Na de theepauze, waarin aan Sparta-kant doelman Van Noort- wijk en Tiktak plaats hadden ge maakt voor De Goey en Van der Weel, wierp Quick Boys alle schroom van zich af en counterde de ploeg soms verdiendelijk. Maar Marco van der Plas, Arie van Duyn en Varkevisser verzuimden het karwei af te maken. Tot teleurstelling van Rob Theuns, die zijn ploeg "niet minder vond dan Sparta. Quick Boys zou in de eerste divisie geen gek figuur slaan", aldus de inwoner van Ba- rendrecht. "Het belangrijkse van deze wedstrijd is dat we onder deze omstandigheden goed bezig zijn geweest. Die harde velden komen we misschien nog wel eens vaker tegen". "We zijn momenteel aan iets moois bezig bij Quick Boys. We moeten de rust in de tent houden en verder bouwen. Er is hier de af gelopen periode iets gegroeid. De fundamenten liggen er. Een jaar is eigenlijk tekort, maar misschien loop ik hier volgend seizoen nog wel rond. In de voetballerij kan het soms raar lopen..." Met die uitlatingen riep de oud- betaald voetballer vragen op, die door hemzelf niet werden beant woord. "Als ik zou willen blijven, zou ik mee moeten solliciteren. De mogelijkheid dat ik dat doe ligt heel ver weg", hulde Theuns zich in nevelen. "Nee, verder wil ik er niets over kwijt". "Het is een open solliciatie", zegt Quick Boys-voorzitter Arie Guyt, "dus we kunnen het niet uitsluiten dat Theuns nog meedoet. We staan als bestuur in elk geval unaniem achter hem. We waren graag met hem doorgegaan. Over de invulling van de functie bestonden geen pro blemen en ook over de organisatie waren we het snel eens. Alleen fi nancieel konden we elkaar niet vinden", aldus de praeses. Guyt: "We hebben een profiel schets en kandidaten die daaraan voldoen. Vrijdag tijdens de leden vergadering hopen we de nieuwe trainer bekend te kunnen maken". FRED SEGAAR MECHELEN (ANP) - Aad de Mos, voormalig trainer van Ajax, is per onmiddellijke ingang in dienst ge treden van de Belgische eer steklasser KV Mechelen. Hij volgt de Westduitser Ernst Künnicke op, die op staande voet werd ontsla gen. Bij Mechelen, momenteel middenmoter, spelen onder ande ren de Nederlandse voetballers Er- win Koeman, Graeme Rutjes en Piet den Boer. De bijng 39-jarige De Mos leidt vandaag al de trai ning. De Mos werd tegen het einde van het vorige seizoen bij Ajax op aan dringen van de spelers ontslagen, nadat hij daar bijna drie jaar als hoofdtrainer had gewerkt. Hij kreeg zijn salaris voor een jaar doorbetaald. De Hagenaar kwam van RVC uit Rijswijk. Hij begon bij de veelvoudige landskampioen als jeugdtrainer, was een halfjaar inte rim-coach en werkte een jaar onder Kurt Linder. Nadat hij in mei bij Ajax was vertrokken, werd de club landskampioen. Cruijff werd ge presenteerd als zijn opvolger. Künnicke kreeg in de nacht van zaterdag op zondag te horen, dat hij werd weggestuurd. „Ik heb mijn best gedaan de verhouding tussen de spelers en Künnicke te verbeteren", legde voorzitter John Cordier van Mechelen uit. „Maar het lukte niet. De saamhorigheid was volkomen zoek". Het ambi tieuze KV Mechelen, dat Koeman en Rutjes dit seizoen aantrok, boekte pas de laatste weken rede lijke resultaten. De vele nederla gen in het begin van het voetbal jaar leidden in december tot een crisis tussen de spelers en Künnic ke. Later werd een gewapende vre de gesloten. De naam van De Mos circuleerde toen al als mogelijke opvolger. Bevrijding Künnicke noemde zijn ontslag een bevrijding: „De sfeer was te ge spannen. Ik betreur het dat ik op deze manier moet vertrekken, maar nu het zo ver is, accepteer ik het". Mechelen speelde zaterdag op eigen terrein 1-1 tegen Lierse SK. Woensdag verloor het team het 1-3 van degradatiekandidaat RWDM. Aad de Mos tekende een con tract, dat hem voor twee en een half jaar aan KV Mechelen bindt. Hij werd gisteren officieel voorge steld aan de spelers en het bestuur van Mechelen. De verbintenis tus sen de Belgische club en Künnicke zou aan het einde van dit seizoen niet worden verlengd. Basten. Van links naar rechts (foto Loek Zuyderduin) Het eerste en fraaiste doelpunt van Ajax. Op aangeven van Johnny Bosman tweede van rechts) scoort Marco i kijken Marcel van der Blom, arbiter Henny Rosier, Johan de Kroon en Wim Driebergen toe. RIJNSBURG - Het nut van het oe fenduel tussen Rijnsburgse Boys en Ajax (0-5) drong zaterdagmid dag niet tot alle betrokkenen door. Rob de Wit en Johnny van 't Schip bijvoorbeeld, beschouwden het spelletje 'kat en muis' met de zater dagamateurs overduidelijk als een verplicht nummertje. De opzichti ge desinteresse bij de beide vleu gelspitsen wekte de irritatie van technisch-directeur Johan Cruijfl en zijn rechterhand Tonnie Bruins Slot. Met als gevolg dat de twee 'boosdoeners' vroegtijdig het veld moesten ruimen voor de jeugdspe lers Marcel Keizer en Richard Sneekes en vandaag door hun leer meesters stevig onder handen wor den genomen. Wel doordrongen van het nut van de extra training in wedstrijd- vorm was Hans Galjé, onder Aad de Mos nog vaste keus, maar dit seizoen door Stanley Menzo uit het doel van de landskampioen ver drongen. De tweede keus van Jo han Cruijff mocht zaterdagmiddag weer eens een keertje opdraven en beseft dat hij op die manier "ten minste nog een beetje wordt bezig gehouden". Voor de bijna 29-jarige Hagenaar had het uiteraard eenzijdige dan ook nog enige waarde. "Want het is zowel in mijn belang als in het be lang van Ajax dat ik een beetje in het ritme blijf', aldus Galjé, die en kele maanden geleden bij het Ajax- bestuur tevergeefs de mogelijk heid van een tussentijds vertrek uit de Watergraafsmeer aankaarte. Binnenkort zal Galjé weer aan de onderhandelingstafel plaats ne men met het verzoek aan het eind van dit seizoen op de transferlijst te worden geplaatst. Galjé: "Het zal duidelijk zijn dat ik er weinig voor voel om nog een seizoen bij Ajax op de bank te zit ten. Op dit moment is voorzitter Ton Harmsen met vakantie, maar zodra hij terug is, gaan we praten. Ik verwacht aan het begin van de volgende maand meer zekerheid te hebben". Een terugkeer naar zijn oude club FC Den Haag sluit de opvol ger van Piet Schrijvers bij Ajax be slist niet uit. Integendeel, Galjé: "Er bestaan inderdaad contacten met Den Haag. Voorwaarde voor een terugkeer is natuurlijk wel dat Den Haag naar de eredvisie promo veert. In dat geval wil ik daar best nog een paar jaartjes op niveau meedraaien". Meedraaien op niveau deed za terdagmiddag ook Rijnsburgse Boys, zij het bij vlagen. Tot tevre denheid uiteraard van de volgend seizoen naar UVS vertrekkende oefenmeester Arie Lagendijk, die zijn spelers vol overgave achter de professionele tegenstanders had zien aandraven. Vooral in defensief opzicht lever den de amateurs een verdienstelij ke prestatie door de schade tot diep in de tweede helft zeer be perkt te houden. Na de fraaie ope ningstreffer van de wederom op het middenveld spelende Marco van Basten in de twaalfde minuut en de gelukkige 0-2 van centrum spits Johnny Bosman in de vijfen twintigste minuut liet het derde Amsterdamse doelpunt maar liefst 55 minuten op zich wachten. Ondanks het superieure spel van uitblinker Arnold Mühren slaagde BUENOS AIRES (AFP) - De voetbalbond van Argentinië overweegt het nationale elftal tegen Oranje te laten spelen, nu de oefenwedstrijd tegen Irak is geannuleerd. Dat ver telde bondsvoorzitter Julio Grondana in Buenos Aires. De wereldkampioen van 1978 zou 27 april in Bagdad spelen in het kader van de voorbereiding op de wereldti telstrijd. Volgens Grondana heeft de oorlog tussen Irak en Iran niets te maken met de be slissing: „We willen onze spe lers gewoon niet te veel ver moeien". Argentinië oefent 30 april in Oslo tegen Noorwegen en 4 mei in Tel Aviv tegen Is raël. Mogelijke vervanger is behalve Nederland het Deense team. LEIDEN - Het bestuur van Uni- tas Leiden verkeerde het afgelo pen weekeinde in mineur. Aan leiding was een speelverbod dat de zondagvierdeklasser door de gemeente Leiden kreeg opge legd. "En dat terwijl we voor zon dagmiddag een hele aantrekke lijke tegenstander hadden ge vonden", treurde secretaris Wal- ly Gallert. "Ajax zou bij ons op bezoek komen met een versterkt jeugdelftal. Een publiekstrekker van de eerste orde dus. Het is toch niet te geloven dat de ge meente in zo'n geval roet in het eten gooit? Het lijkt wel o£ze de pik op Unitas hebben". Directeur Jan Duivesteijn van de dienst sport en recreatie liet gisteravond weten dat de ge steldheid van de Leidse voetbal velden het spelen van oefenwed strijden onmogelijk maakte. Duivesteijn: "Het zal best heel sneu zijn voor die mensen van Unitas, daar twijfel ik geen mo ment aan, maar we moeten straks natuurlijk wel verder. De velden zijn nu kurkdroog en met zo'n keiharde grond loop je het gras er zomaar af. Dat heb ik van de week zelf geconstateerd toen ik een kijkje ging nemen op het veld van LFC waar de avond daarvoor een oefenwedstrijd was gespeeld. Daarom hebben we het afgelopen weekeinde voor alle Leidse velden een speelverbod uitgevaardigd. Het verbieden van een oefenduel tussen Unitas en een elftal van Ajax had dus helemaal niets met rancune of pesterij te maken". Ook al zou Unitas gisteren toe stemming hebben gekregen om op het eigen veld te oefenen dan zou het Amsterdamse bezoek waarschijnlijk op een teleurstel ling zijn uitgedraaid. Ajax-trai- ner Bruins Slot zei zaterdagmid dag in Rijnsburg niets te weten van de toezegging om met een versterkt jeugdelftal naar Leiden af te reizen. "We waren van plan om met het derde of het vierde te komen, of met een combinatie van die elftallen", aldus Bruins Slot. Frans Sjardijn Vanwege het speelverbod op de Leidse velden week eer steklasser UVS uit naar Voor burg, waar tegen hoofdklasser Wilhelmus werd geoefend. Hoe wel de Leidenaars met 6 inval lers aantraden, werd tegen de ploeg van Ruud de Groot een verdienstelijke 2-2 behaald. Fred Fillipo bezorgde UVS een voor sprong, waarna de toekomstige Lugdunummer Frans Sjardijn de gelijkmaker binnenschoot. De Leidenaar in Voorburgse dienst scoorde later in de wed strijd weer. Even daarvoor had Martin de Rooy voor 1-2 gete kend. Roodenburg walste FC Lisse plat. De Leidse tweedeklasser ze gevierde met 0-6 op Ter Specke. Hennie Koet (2), Marcel Valk, Marcel van der Burg, Ries Klein en Arno Lancel schoten raak. Katwijk verraste zaterdag tegen tweedeklasser ARC. De ploeg van Peter Ciere won met 2-1, dit terwijl de derdeklasser met 4 in vallers diende aan te treden. Jack Hoogkamer liet de Katwijk- se treffers afroepen. BRUSSEL (ANP) - Anderlecht gleed gisteren in de Belgi sche voetbalcompetitie verrassend onderuit in Luik tegen Standard. Doordat Club Brugge voor eigen publiek gelijk speelde tegen Seraing is de formatie van oefenmeester Henk Houwaart weer alleen op de eerste plaats terecht gekomen in de hoogste afdeling. Club Brugge heeft één punt voorsprong op regerend kampioen Anderlecht. Ajax er in die periode nauwelijks in om de Rijnsburgse defensie te ontregelen. Het éénrichtingsver keer op de redelijk bespeelbare 'betonvloer' werd weliswaar in stand gehouden, maar het tempo van de Amsterdamse aanvalsacties was dikwijls te laag en dus bij te benen voor de ijverige Rijnsbur gers. Bovendien had Johnny Bosman niets in te brengen bij de ijzerster- ke voorstopper Wim Driebergen en toonde Henk van Voorbergen zich een betrouwbare sluitpost. Pas na dat Marcel van der Blom ruim een half uur njt de pauze heel dicht bij een tegentreffer was geweest, scha kelde Ajax nog even door naar een hogere versnelling. Landelijke jeugdspeler René Franken, die 's ochtends in het treffen met de Rijnsburgse reserves (2-4) al twee keer had gescoord, kreeg daardoor de kans om zijn visitekaartje af te geven. De lange en beweeglijke plaatsvervanger van Marco van Basten schroefde in de laatste tien minuten zijn dagproduktie op tot vijf. JAAP VISSER Op een veld dat door vorst en sneeuw ongeschikt was voor voet bal verloor Anderlecht van FC Luik met het kleinst mogelijke ver schil. In Luik, waar liefst 30.000 mensen toekeken, maakte Freddie Luijckx na acht minuten in de tweede helft het enige doelpunt na slecht uitverdedigen van Ander lecht. De Deense Brusselaar An dersen verspeelde de bal aan Nico Claesen. Die speelde de vrijstaan de Luijckx aan. Op diens inzet had doelman Jacky Munaron geen ver weer. Bij Anderlecht deed internatio nal Erwin Vandenbergh weer eens de gehele wedstrijd mee. Evenals de technisch vaardige Lozano, Sci- fo en Vercauteren kwam Vanden bergh er op de besneeuwde ijsvlak te niet aan te pas. Per Frimann kwam nog het dichtst bij de gelijk maker. De Deen schoot echter te gen de paal. De hoofdrol in het duel was voor de Luikse doelman Gilbert Bodart, die de overwinning voor zijn ploeg veilig stelde en in de huidige vorm een serieuze gega digde is voor de Belgische ploeg voor Mexico. Antwerp speelde voor 7.000 toe schouwers gelijk (1-1) tegen lijst aanvoerder Club Brugge. De thuis ploeg kwam al na vier minuten op voorsprong door een treffer van Yves Vanderveeren, die de ge schorste Nederlander Piet Wild schut verving. Antwerp kon pre cies tien minuten genieten van de ze meevaller. Toen schoot Henk Houwaart, de zoon van de Neder landse trainer van Club, op aange ven van Leo Vanderelst de gelijk maker achter doelman Ratko Svi- lar. De jonge Henk Houwaart was door zijn vader in de basis opgeno men ter vervanging van de zieke Alex Querter. Na rust was Brugge de betere ploeg, maar de kansen waren aan bijvoorbeeld Jan Ceule- mans niet besteed. Ook invaller Willy Wellens, die Jean-Pierre Pa pin twintig minuten voor tijd kwam aflossen, kon Brugge niet aan de winst helpen. Waregem, dat in de kwartfinale van het toernooi om de UEFA-be- ker uitkomt tegen Hajduk Split, won met 3-1 van Seraing. De Chi leen Olmos scoorde twee keer. Het derde doelpunt kwam op naam van Philip Desmet, die een straf schop benutte. In de strijd om Eu ropees voetbal hielden ook Beve- ren (3-0 tegen Beerschot), FC Luik (2-0 tegen Kortrijk) en AA Gent (1-0 tegen RWDM) bekwaam stand. Italië Roberto Pruzzo stuntte in de Ita liaanse competitie. De spits van AS Roma maakte vijf doelpunten in één wedstrijd tegen Avellino. Hij verzorgde de totale productie van zijn club die met 5-1 won. Twee doelpunten kwamen uit straf schoppen. De internationals Conti en Boniek vervulden bijzondere rollen als aangevers voor Pruzzo. De veteraan besteeg met een totaal van twaalf treffers de eerste plaats op de topscorerslijst. AS Roma bracht ook de span ning aan de kop van de ranglijst enigszins terug, koploper Juventus speelde in de Turijnse derby tegen Torino voor 75.000 toeschouwers gelijk met 1-1. Hierdoor slonk de voorsprong op Roma tot drie pun ten. Laudrup zette Juventus hal verwege de eerste helft op winst. Torino kwam na rust met een nu merieke meerderheid terug. Boni- ni van Juventus kreeg de rode kaart. Zaccarelli maakte vijf minu ten voor tijd gelijk nadat doelman Tacconi van Juventus hem de bal voor de voeten stompte. AC Napoli bleef op de derde plaats door een 0-0 tegen Fiorenti- na. Maradona verknoeide verschil lende kansen in de eerste helft. De Argentijn trof ook eenmaal de lat. Inter won na een slechte periode weer eens. Altobelli tekende voor de winst met 1-0 op Bari. Engeland Vrieskou, keiharde velden en en kele sterke verrichtingen van klei ne clubs maakten zaterdag dat er zaterdag geen enkele beslissing viel in de vijfde ronde van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker. Vier duels vonden doorgang, ze eindigden alle in een gelijk spel. Het beste voetbal werd gespeeld door Luton Town en Arsenal op het kunstgrasveld aan Kenilworth Road (2-2). Arsenal kwam in de 8s- te minuut al achter te staan door Hill. Allinson maakte gelijk via de paal. In de 27e minuut kwam Arse nal op voorsprong toen Rocastle een lob van Woodcoack inkopte. Kandidaat-international Harford zorgde nog voor de rust voor de ge lijkmaker, die tevens de eindstand betekende. Liverpool had een omstreden strafschop nodig om een replay te redden tegen York uit de derde di visie (1-1). York herhaalde daarmee de stunt van vorig jaar met precies hetzelfde resultaat. Voor de replay koestert de ploeg weinig hoop. Vo rig jaar werd het op Anfield Road 7-0 voor Liverpool. In hun derde treffen redde Grobbelaar Liver pool in de eerste helft van een ach terstand. Beide treffers vielen na rust binnen vier minuten. Ford zet te York met een schot van twaalf meter afstand op voorsprong. Li verpool maakte de naam van coun- terploeg weer waar al was de arbi trale beslissing tot een strafschop twijfelachtig. Tottenham-Everton werd afgekeurd. West-Duitsland Werder Bremen heeft de beslis sing van de consul in Nürnberg om het duel tegen de 'Löwen' door te laten gaan, zeker betreurd. Niet aleen lieten de koplopers in de Bundesliga verrassend een punt liggen, maar de club zal het voorlo pig ook zonder voorstopper Pezzey moeten doen. De Oostenrijkse in ternational kreeg in de 70ste mi nuut van scheidsrechter Ahlenfel- der de rode kaart wegens het her haaldelijk onderuit halen van een tegenstander. De concurrentie profiteerde niet van de misstap. Bayern kwam bij Hamburger SV niet verder dan 0-0. Leverkusen, de nummer vier van de ranglijst, verloor zelfs, 1-2 tegen het in degradatie-gevaar verkeren de Fortuna Düsseldorf. Borussia Mönchengladbach kwam niet in actie. Het duel tegen Köln was een van de vijf afgelaste wedstrijden. Tot een kwartier voor het einde bij 1. FC Nürnberg - Werder Bre men leek niets een eenvoudige triomf voor de gasten in de weg te staan. Door treffers van Wolter in de 45e en 59e minuut, leek de kop loper op weg naar zyn zeventiende zege van het seizoen. Het wegzen den van Pezzey brak Werder echter op. Nog geen tien minuten na de beslissing van Ahlenfelder scoorde Geyer tegen. Van het veldover- wicht van de gasten was opeens niets meer over. Acht minuten voor het laatste fluitsignaal zorgde Eckstein voor de onverwachte en onverdiende gelijkmaker. Het opmerkelijkste feit bij HSV - Bayern München voltrok zich in de tweede helft toen internationale Lothar Matthaus met een blessure het veld moest verlaten. Voor de 45.000 toeschouwers, onder wie bondscoach Franz Beckenbauer, gebeurde er verder nauwelijks iets aantrekkelijks. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11