LoonverschiHen sterk toegenomen Postbank begint proef met girotel Wilton-Fijenoord vreest sluiting Gasprijs gaat niet voor 1 juli omlaag CPB spreekt De Koning tegen Winsemius niet opzij voor noodkreet Volvo 'Rijk geeft Scania NL geen kans' ~m VRIJDAG 14 FEBRUARI 1986 ECONOMIE PAGINA 9 HILVERSUM (GPD/ANP) - Het netto-verschil tussen minimumloon en modaal is de afgelopen jaren sterk toegenomen en de laatste twintig jaar nog nooit zo groot geweest als op dit moment. Was dat verschil in 1980, in procenten uitgedrukt, nog 29, in '85 was dat al opgelopen tot 35. Dit blijkt uit gegevens van het Cen traal Plan Bureau (CPB), die zon dag worden gepubliceerd in het VPRO-programma Gouden Ber gen. In datzelfde programma stelt minister De Koning (sociale zaken) dat de nettoverschülen tissen mini mum en modaal „de laatste vyf, ging van het minimumloon in de komende jaren niet te ontkomen valt. Zoals bekend wil de minister de inkomensverschillen vergroten om de mobiliteit op de arbeidsmarkt te vergroten. Dat volgens hem gerin ge verschil wordt mede veroor zaakt door de zogenoemde inko- mensafhankeUjke subsidies als huursubsidie, subsidie op premie koopwoningen, bijdragen voor ge zinshulp en studiefinanciering. Volgens drs. Bolhuis van het CPB bedraagt het netto-verschil tussen minimum (f 18.869 per jaar) en modaal (f25.386) op dit moment 35 procent. In 1980 bedroeg dat verschil nog 29 procent. Vooral de laatste jaren is het verschil sterk toegenomen. Volgens een woord voerder van het ministerie zijn de cyfers van het CPB vertekend om dat die individuele subsidies niet Stevens het voorbeeld hoe een be lastingplichtige met een inkomen waarover 72 procent belasting zou moten worden betaald (het topta- zijn meegerekend. Het spreekt dat tegen. Aparte uitdraaien van het r terie van sociale zaken, speciaal rjef)> die druk tot uiteindelijk nul vervaardigd voor het VPRO-team, terugbrengt. Volgens de fiscaal- wijzen uit dat de lage inkomens in- econoom is het mogelijk belastin- derdaad het meest gebruik maken gontduiking tegen te gaan door het van de huursubsidie. De andere toptarief te verlagen en lekken te 'vergoedingen' komen echter het dichten. „Iemand die zoveel belas- meest terecht bij modaal of hoger, ting betaalt, wordt door zijn vrien den beschouwd als een dorpsgek", t» t aldus Stevens. Belastingconstructies Verscheidene deskundigen heb- De VPRO heeft ook beslag kun- ben, het bedrag dat de schatkist nen leggen op een geheim rapport Jaarlijks misloopt aan belastingen van Financiën waarin tientallen eerder geschat op meer dan 15 mil- belastingconstructies worden ja^ Solden, geïnventariseerd die welgestelde (VPRO, Gouden Bergen. Zon- Nederlanders toepasten om te ont- dagavond Ned. 2, 20.45 uur), snappen aan de fiscus. Deze inven tarisatie is gemaakt over de perio de tussen april en augustus 1979. Daarna is er geen meer gemaakt. De Rotterdamse fiscaal-eco noom prof. L. Stevens concludeert naar aanleiding van het rapport dat belastingheffing naar draagkracht in ons land een „mythe is, niet meer dan een illusie. De belasting druk kan zo laag dalen als de mo raal van de belastingplichtige", al dus prof. Stevens. In het programma geeft prof. In het Noordhollandse Bovenkarspel is vandaag de 53ste Westfriese Flo ra van stapel gelopen. Wie vast een voorproefje wil van de lente kan tot en met 23 februari het bloemenschouwspel komen bezichtigen. (foto anp> AMSTERDAM (ANP) - Duizen den vliegtuigpassagiers uit de hele wereld willen dat meer geld wordt uitgetrokken voor veilig heidsmaatregelen. Daarvoor wil len de passagiers best een hoger vluchttarief betalen. Dit blijkt uit een enquête die de IAPA, de In ternational Airline Passengers Association BV, gehouden heeft onder ruim 12.000 vaak vliegende passagiers. De grootste „angsthazen", zo blijkt uit de enquête, komen uit het Verre Oosten en de Verenig de Staten. Europeanen maken zich duidelijk minder bezorgd. Europeanen minst bang in vliegtuig Veel passagiers blijken zich zor gen maken over het onderhoud van vliegtuigen en de inspectie- normen. Ook over de veiligheid van luchthavens, de evacuatie procedures en het tekort aan controle op de handbagage zijn veel passagiers ontevreden. Verder vinden sommigen ro ken aan boord en het meenemen van belastingvrije goederen bij zonder gevaarlijk. Over terroris me en kapingen zijn passagiers uit de hele wereld verontrust, maar in de Verenigde Staten is men hiervoor werkelijk bang, zo meldt IAPA. Een overgrote meerderheid van de ondervraag den was bovendien van mening dat de overheid en de industrie niet snel genoeg of niet openlik genoeg verslag doen van onge lukken of onderhoudsprocedu- DEN HAAG (ANP) - Minister Win semius (milieu) houdt onverkort vast aan de ingangsdatum van 1 april voor de milieuwetgeving, on danks een dringend verzoek tot uitstel van Volvo Car. De directie van deze Nederlandse autofabriek zegt dat de nieuwe milieu-eisen voor een schone auto-technologie drastische gevolgen voor het be drijf zullen hebben. Tijdens een mondeling overleg met leden van de commissies voor Milieu en Economische Zaken uit de Tweede Kamer drongen in het byzonder woordvoerders van de CDA-fractie aan op een soepele houding van de overheid jegens Volvo Car. De komende wetgeving zou voor de autofabriek „een on begaanbare weg" zyn. Winsemius bestreed die opvatting. De te tref fen maatregelen zullen enig effect hebben, maar „er is geen schijn van kans dat daar een grote klap optreedt", zo voorspelde hij. Zijn collega Van Aardenne (eco nomische zaken) hield de kamer commissies voor dat effecten van de maatregelen binnen de gebrui kelijke marges liggen. Hij noemde de economische weerbaarheid van het bedrijf zeer redelijk. Van Aar denne sprak vertrouwen uit in het functioneren van het bedrijf en be nadrukte dat het management het bedrijf „uit het dal geholpen heeft", nadat in het overleg felle kritiek werd geleverd op de con cernleiding, aan wie een gebrek aan visie werd verweten. PvdA-woordvoerder Vos consta teerde, dat de leiding de problema tiek niet bijtijds heeft opgepakt en dat het management van Volvo Car „de ontwikkelingen of niet heeft gevolgd, onvoldoende heeft ge volgd of niet zijn opgevallen". Een woordvoerder van Volvo Car bv In Helmond wijst de kritiek dat het management heeft zitten suffen van de hand. „We voldoen aan de milieueisen die in diverse landen worden ge steld. Dat zijn allemaal andere ei sen. Je kunt dus niet zeggen dat we de afgelopen jaren hebben zitten slapen". Het probleem waar Volvo Car mee wordt geconfronteerd als de plannen van Winsemius door gaan zit hem volgens de woord voerder in de ROM-waarde van de in Nederland verkrijgbare lood vrije benzine. „Die ROM-waarde is een soort octaangetal. In Nederland is straks benzine te koop met een waarde ROM 91. Overal elders gaat het om benzine met een waarde van ROM 95. Dat betekent dat iemand die een auto rijdt die in Nederland loodvrij kan tanken daarmee niet terecht kan in de ons omliggende landen", aldus de woordvoerder van Volvo Car. Weliswaar komt er geen verbod op het rijden op iets minder 'scho ne' benzine, maar Volvo voorziet dat de bewegingsvrijheid van de klant daardoor ernstig wordt aan getast. Met datzelfde probleem zul len ook de concurrenten van Volvo Car worden geconfronteerd. „Mid den dit jaar zullen al onze motoren geschikt zijn voor het gebruik van loodvrije benzine met een waarde van ROM 95. Dat is geen enkel pro bleem. Maar de invoering van ben zine met een waarde van ROM 91 in Nederland doet ons voor wat be treft de motoren met een cylinde- rinhoud beneden de 1400 cc de das om", aldus de woordvoerder van Volco Car. Deze motoren worden geleverd door het Franse Renault. AMSTERDAM/MEPPEL (GPD) - De regering negeert Scania Neder land bij de verdeling van over heidsopdrachten. Het moederbe drijf in Zweden denkt er nu al ern- AMSTERDAM (GPD/ANP) - De Postbank is gisteren begonnen Iedereen die een girorekening, i telefoonaansluiting met een proef met girotel. Bezitters toestel of monitor heeft, kan aan home-computer of deze moderne manier van bankza- Deze achttien meter lange en tien ton wegende Cadillac is de langste auto ter wereld. Het gevaarte - voorzien van een zwembad, drie kleuren- tv's, tien telefoons en een landing spiek voor helicopters -is te bewonderen in Parijs op een tentoonstelling voor racewagens en motoren. (foto ap> personal computer kunnen daar- ken deelnemen. Daarnaast dient mee thuis overboekingen uitvoe- men te beschikken over een home ren, hun saldo en andere informa- computer met videotekstaanslui- tie over hun rekening opvragen en ting en bijbehorend modem of een correspondentie voeren over de speciaal Viditel-toestel. Im- en export stegen met ruim 7 procent diensten van de Postbank. Ook brengt het systeem een aantal diensten binnen bereik die De Girotel-deelnemers maken a de telefoon en hun computer gebmïkelyke'Vch^iftdljkê^manier rechtstreeks contact met de Giro- het startsein niet worden geleverd. De oud-president tel-computer van de Postbank Breda. De verbinding kan desge- de Neder- wenst ook via Viditel worden ge- Jelle Zijlstra, voormalige directeur i girotel. i de Nederlandsche Bank, geeft landsche Bank, dr. J. Zijlstra, gaf leid. Na het totstandkomen daar- Rodamco Rodamco, het onroerend goed DEN HAAG (ANP) - Nederland fonds van de Robeco-groep, heeft heeft vorig jaar ter waarde van 10,1 ;ulden meer uitgevoerd i kwart van de aandelen miljard gulden gisteren het startsein voor deze elektronische wijze van betalen. De investeringen daarvoor hebben enkele miljoenen guldens gekost. De Postbank verwacht dat het worden alle te verrichten han delingen op het beeldscherm aan gegeven. het Engelse onroerend goed dan ingevoerd. In 1984 bedroeg het elektronisch thuisbankieren bin fonds Haslemere overgenomen. Gisteren werd het percentage positieve uitvoersaldo 11,8 miljard gulden. Dat blijkt uit de voorlopige delen van Rodamco van 11,8 pro- uit- en invoercijfers van het Cen- cent verhoogd tot 24,2 procent. Ro- traal Bureau voor de Statistiek. damco heeft een openbaar bod uit- De Nederlandse goederenuit- duizend girorekeninghouders Alleen van 22.00 tot 23.00 uur is Girotel niet toegankelijk, want dan redelijk worden de verzamelde opdrachten verwerkt. Elke boekingsopdracht Aan "de proef, die "tot de zomer die voor tien uur 's avonds wordt DEN HAAG (ANP) - Minister Van 1987 zal duren, doen ongeveer verricht, wordt nog dezelfde nacht Aardenne (economische zaken) verwerkt, zodat ze de volgende weigert de gaspnjsverhogmg voor gebracht van 6 pond per aandeel, voer bereikte in 1985 een waarde waardoor de totale waarde van het van 225,6 miljard gulden (zeven Het gaat zowel om kleine en mid- middag al zyn uitgevoerd juli terug te draaien. Volgens de delgrote ondernemingen als schil- Volgens de directeur betalings- Vegin (de verenigde gasbedrijven) waoiuuui uc wuuc warnuc »dll 1ici ri-tvtn ,r„ 1 j_„ TT bod f 800 miljoen bedraagt. Ro- procent meer dan in 1984, toen de dersbednjven, loodgietersbedry- verkeer drs. H. Verkoren is Girotel damco ziet in Haslemere een uitvoer 210,7 miljard beliep). De yen, garages, boekhandels springplank om zich duidelijk te goedereninvoer bereikte in 1985 1 manifesteren op de Engelse markt, een waarde van 215,5 miljard gul- meer dan in 198,9 miljard Spaanse hotels De Nederlandse toerist, die op gen houtje een hotelvakantie Spanje wil doorbrengen, zal dit eerste half jaar jaar aanmerkelijk dieper in de beurs moeten tasten dan vorig jaar den (acht procent 1984, toen de bedroeg). De Stijgingen bij zowel uit- als deden zich het sterkst i de gasprijs momenteel een dub- goed ~bèveihgdr*Eikè" dêelne- beitje te duur, gelet op de sterk ge daalde prijs van huisbrandolie. w Tijdens een interpellatie in de panel, leden van hobbycomputer- toegangscode, waarmee alleen Tweede Kamer bleek dat een grote particulieren, waaronder deelne- mer heeft een zescyferig i het Nipo/Tele-Interview- alsmede een zescijferige geheime de eerste van drie schijven meerderheid van mening is dat de aardgasprys voor kleinverbruikers bereikt kan worden. De hotelprijzen Volgens een SCHIPHOL (ANP) - De Arubaanse woordvoerder van het ministerie premier Eman vindt de kans dat de Economische Zaken speelt de Lago-raffinadery op zijn eiland op- t zullen gemiddeld met 11,5 procent stijgen. Daarentegen gaan de prijzen van de georganiseerde hotelreizen naar Spanje gemiddeld met een 3,69 procent omlaag, deels door de daling van de peseta in het afgelopen jaar. Moest men vorige individuele daling van de dollarkoers vanaf opengaat zeer klein. Eman maart vorig jaar een belangrijke rol verklaarde dit gisteren bij zijn de tragere groei. Ook de algeme ne ontwikkeling van de wereld handel is van belang. Aan de uitvoerzijde deden zich belangrijke stijgingen ten opzichte van 1984 voor bij anorganische zomer nog 20 gulden neertellen chemische produkten (26 procent i totale waarde van 3,5 mil jard gulden), elektrische apparaten (10 procent) en machines (plus 13 tot 16,5). Dalingen deden zich voor in de groentenuitvoer (11 procent! en de uitvoer van zuivelprodukten (twee procent). komst op Schiphol. De Arubaanse premier is tot zondag in ons land om met de Nederlandse regering te praten over het opnieuw openen van de sinds vorig jaar gesloten Exxon-raffinaderij die vijftig pro cent van de beroepsbevolking van Aruba werk verschafte. Op 20 februari loopt ee komst af tussen Exxon volgens welke het eiland de geslo ten raffinaderij voor één dollar kon overnemen van de oliegigant. On derzoek van de Arubaanse rege- Eman: kans op heropening Lago is klein i biljet van 1000 pesetas, r is dat nog maar 18 gulden. Daimler/AEG Het kartelbureau van de West- duitse regering heeft de overne ming van het elektronicaconcern AEG door de automobielfabrikant Daimler-Benz goedgekeurd. Het bureau heeft echter als voorwaarde gesteld dat AEG een aantal deelne mingen van de hand doet. Met de overneming van AEG door Daim ler-Benz ontstaat het grootste con cern in West-Duitsland, goed voor een jaaromzet van ongeveer zestig miljard mark. Het nieuwe concern dfenst. Ve^staan^hSbuiten" ROTTERDAM (ANP) - De directie schrijft de Wilton-directie dat rij land nog 108.000 mensen op de baanse regering en Exxon dat de oliemaatschappij nu garant wil staan voor afname van een gedeel te van de eindprodukten van Lago. „Een voorwaarde, gezien de huidi ge marktsituatie", aldus Eman. De Arubaanse premier hoopt zijn Nederlandse collega Lubbers zover te krijgen dat deze in Vene zuela gaat praten over een betrok kenheid van dat land bij het weer ngetoond dat de enige opstarten van Lago. Onderzoek een Amerikaans bureau heeft ring heeft serieuze kans voor heropening overeen- menwerking is tussen de oude aangetoond dat dit kan Aruba, partners: Aruba, Exxon en Vene- betrekkelijk geringe bedrag zuela. Zei Exxon in het verleden defini tief nee, verleden week bleek tij dens besprekingen tussen de Aru- ren. het dertig vijftig miljoen dollar. De raffinaderij kan dan onmiddellijk 200.000 ton per dag produce- Van Aardenne zou werf geen marine-orders gunnen de Schiedamse scheepswerf bij het verkrijgen van exportorders Wilton-Fijenoord heeft het sterke „actieve tegenwerking" keurspositie toegekend en Wilton i op de exportmarkt. Mocht de alleen „passieve medewer- minister besluiten hier vanaf te loonlijst. Van Kempen/Gero Van Kempen en Begeer (goud en zilverwerk) heeft de bestekfa- briek Gero definitief overgeno men. Van Kempen en Begeer heeft dergelijke maatregel zou onvermij- 100 procent van de aandelen in be- delijk leiden tot sluiting van de de werf met als gevolg het ontslag van 1200 man bij Wilton en nog eens 600 personeelsleden bij onderaan- toeleveringsbedrijven. vermoeden dat minister Van Aar denne (economische zaken) van plan is het bedrijf verdere beper kende maatregelen op te leggen voor het verkrijgen van export-or- staatswerven ders voor marine-schepen. Een geven kant van de overheid ondervindt. Volgens directeur ir. B. Sluis is Van Aardenne erop uit Wilton de nek om te draaien om zo de twee king" van de overheid krijgen. Moordend De moordende concurrentie tus- betere positie te sen de staatswerven en Wilton komt de laatste tijd vooral tot uit- Dit blijkt volgens Sluis ook uit drukking bij de pogingen het feit dat het krediet van 25 mil- Schiedamse werf een order voor de joen gulden dat Wilton bij de los- bouw van korvetten voor Indone- gemeld na een bod van f60 per tificaat. De aandelen waren 75,6 procent in handen van de staat making uit het RSV-concern ont- ving van de Nationale Investe- „passieve medewerking" drei In een brief aan dr. J. Goud- zet ringsbank, nog steeds niet is omge- Sen kansen voor Nederland verlo r 5,41 procent van de Finan- swaard, de voormalige Unilever- achtergestelde lening cieringsmaatschappij Industrieel Garantiefonds. Voor de aandelen van nominaal f 100 is f201 per stuk betaald. topman die de minister vóór 1 maart moet adviseren over samen werking tussen Wilton en de beide staatswerven RDM en De Schelde, Bij de verzelfstandiging werd het bedrijf beperkt vrijheid zelfstandig portorders te verwerven. Aan de indertijd door Van Aardenne opge- beide staatswerven werd een voor- stelde hoofdlijnen voor het opere- wijken ten gunste van de staats werven, dan zal de directie van Wil ton-Fijenoord naar de rechter stap pen. Directeur Sluis wijst erop dat Wilton in tegenstelling tot de Schelde en RDM zonder over heidssteun werkt en vorig jaar een winst van 20 miljoen gulden heeft gemaakt. Bovendien is Wilton de enige de wacht te slepen. „Door de- werf met exportervaring op het ge bied van marine-orders. Het kan volgens de Wilton-directie niet zo schrijft de Wilton- zijn dat de overheid meewerkt aan de sluiting van een rendabel be drijf terwille van twee „uit nood geboren" staatsbedrijven om zo alsnog de gevolgen van het RSV- debacle te wreken. te gaan Wilton directie. in ziin 1° de brief aan dr. Goudswaard houdt de werf-directie vast in elk geval op 1 juli van dit jaar kan worden verlaagd. De wens van PvdA-woordvoerder Zijlstra om ook de op 1 januari van dit jaar toe gepaste prijsverhoging met twee cent ongedaan te maken, wees Van Aardenne echter af. Zijlstra kreeg wel de steun van D66, PPR, PSP en SGP, zij het dat het ongedaan maken van de prijs verhoging van 1 januari niet bij ie dere fractie goed lag. Lankhorst (PPR) stelde in een motie voor de, zijns inziens, te strakke relatie tus sen aardgas en olie los te laten en een meer evenwichtig beleid te ontwikkelen. Blijkens berekeningen van de Vegin is de prijs die kleinverbrui kers betalen voor gas in vergelij king met die van huisbrandolie nu bijna een dubbeltje te hoog. Gas kostte de eerste weken van januari 59,55 cent per kubieke meter (in clusief vastrecht en exclusief btw). De prijs van de hoeveelheid huis brandolie, waarmee even veel warmte kan worden opgewekt, lag in die periode rond 50 cent. Huisbrandolie De gasprijs is, overigens tot on genoegen van de Vegin en de op positie in de Tweede Kamer, ge koppeld die van huisbrandolie. Tot nu toe is deze olie altijd duurder geweest dat aardgas. Van Aarden ne heeft de gasprijs voor kleinver bruikers met jaarlijkse verhogin gen meer in de pas proberen te krijgen met de prijs van huisbran dolie. De minister heeft Vegin en Gasunie onlangs gevraagd om met elkaar te gaan praten over een mo gelijke verlaging van de gasprijs per 1 juli. Eerder liet de Vegin weten dat de vereniging wel bereid is om met de Gasunie te praten, maar dat de gas bedrijven niet van plan zijn om af te stappen van hun filosofie: gelij ke behandeling als de grootver bruikers van gas. De gasprys voor die grootverbruikers is gekoppeld aan de prys van stookolie. De Ve gin vindt het oiyuist, dat de prijs voor kleinverbruikers wordt ge koppeld aan de prijs van huisbran dolie, die veel duurder is dan stookolie. stig over geen nieuwe investerin gen meer te plegen in de vestigin gen in Meppel en Zwolle, waar in totaal 1100 mensen werken. Dat zegt een verbolgen directie van Scania Nederland, nadat mi nister N. Smit-Kroes (verkeer) per soonlijk heeft ingegrepen bij de verkoop van enkele stadsbussen. Scania en de gemeente Zwolle hadden hierover al overeenstem ming bereikt. De minister verbood de transactie en schreef voor dat de gemeente alleen Volvo- en DAF- bussen mag aanschaften. Dit met het oog op standaardisatie in het openbaar vervoer. Sania heeft eenderde van de na tionale markt in zware vrachtwa gens in handen en voelt zich ach tergesteld bij DAF Trucks. Ook bij de levering van legervoertuigen of reinigingswagens komt Scania niet aan de bak, aldus de directie. Als vanzelfsprekend gaan die opdrach ten naar DAF, waar door het rijk miljoenen in zijn gestoken. „We krijgen in ieder geval geen faire kans. Laat in een open eerlijke con currentie het produkt en de organi satie daarachter beslissend zijn. Dat is de manier van zakendoen", aldus woordvoerder Lottman. Dat Scania wordt tegengewerkt omdat DAF in Zweden geen voet aan de grond krijgt is, aldus Lott man, niet relevant. „DAF wordt in Zweden geimporteerd en gekocht en de overheid doet niets om dat te voorkomen. DAF heeft echter geen fabriek in Zweden en niet, zoals Scania de laatste jaren, 115 miljoen in een vestiging geïnvesteerd". Vorig jaar werden in Zwolle en Meppel 7000 trucks geproduceerd en bedroeg de omzet zo'n negen honderd miljoen gulden. Drie kwart van de jaarproduktie werd geëxporteerd, in hoofdzaak naar de ons omliggende landen. Chrysler ziet winst met 31 procent dalen DETROIT (UPI) - De nettowinst van Chrysler, na Ford en General Motors het derde automobielcon cern in de Verenigde Staten, is met 31 procent gedaald van 2,38 miljard dollar in 1984 tot 1,64 miljard dollar (4,25 miljard gulden) in het afgelo pen jaar. Dat heeft de directie gisteren be kend gemaakt. Eerder op de dag meldde Ford een winstdaling met dertien procent. Het resultaat over 1985 was niettemin het op één na beste in het bestaan van het con cern. General Motors, 's wereld grootste autofabrikant, liet vorige week weten dat het nettoresultaat met elf procent is verminderd. Chrysler zag de winst vooral in het vierde kwartaal scherp dalen, namelyk van 609,7 mihoen dollar in 1984 tot 215 miljoen dollar vorig jaar. Dit was toe te schryven aan stakingsacties in de Verenigde Sta ten en Canada en aan een uitkering aan de werknemers van in totaal 250 miljoen dollar in het kader van een nieuwe arbeidsovereenkomst. De omzet van Chrysler is met tien procent gestegen van 19,6 mil jard dollar in 1984 tot een recordbe drag van 21,3 miljard dollar (byna 57 miljard gulden) in het afgelopen jaar. De winst beliep zeven procent van de omzet, waarmee Chrysler in dit opzicht een beter resultaat boekte dan Ford en General Mo tors. De omzet over de hele wereld groeide met een procent tot 52.8 miljard dollar (ruim 140 miljard gulden). Dit gebeurde ondanks een vermindering van de afzet van au to's met 33.000 stuks tot 5,63 mil joen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9