Bonn benadrukt eigen rol bij spionnenruil Emotioneel welkom voor Sjtsjaranski Marcos woont op een vulkaan Duvalier welkom in Liberia openbare verkoop vloerbedekking Habib naar Manilla Irak geeft offensief Iran toe Italië zucht onder sneeuw VN: dictator is geen vluchteling Paus weer in Vaticaan Zaak-Walesa geseponeerd f 45,- f 65,- f 75,- f 95,- f120,- f135,- f160,- f 175,- f200,- f250,- WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 WEST-BERLIJN/BEIROET (GPD/Rtr.) - De Westduitse rege ring heeft gisteren benadrukt dat niet alleen de VS, maar ook De Bondsrepubliek een vitale rol heeft gespeeld in de spionnenruiil van gisteren. Daarbij kwam de Russsiche dissi dent Sjtsjaranski vrij en werden twee in de DDR tot levenslang ver oordeelde Westduitsers en één Tsjech, die twaalf jaar uitzat, aan de Amerikanen overgedragen. West-Duitsland en de VS lieten daarop vijf spionnen gaan, onder wie een echtpaar. De Amerikanen gaven een zeer kort communiqué uit, waarin president Reagan bondskanselier Kohl bedankte voor diens hulp bij het vrij krijgen van Sjtsjaranski, „een gevangene wegens overtuiging". De Westduitse regeringswoord voerder Ost antwoordde op de vraag of de vrijlating van Sjtsja ranski niet tot stand was gekomen als Bonn niet drie Oosteuropese spionnen had vrijgelaten: „Dat kan men wel zeggen". Hij voegde daar aan toe: „Jammer genoeg heeft de Sowj et-Unie ondanks veel wester se druk Sjtsjaranski niet vrij willen laten en heeft men geprobeerd hem in de hoek van spionage te dringen. Duidelijk is dat Sjtsja ranski strijder voor de mensen rechten is en ook deze zogenaamde pakket-oplossing doet niets af aan het feit dat Sjtsjaranski met de spionnenruil niets te maken heeft". De regering in Bonn bevestigde dat de vrijlating van drie Westduit se zakenlieden, die al vrijdag door Moskou op het vliegtuig naar West- Duitsland werden gezet, onderdeel van de pakket-overeenkomst was. Moskou Leonid Zamjatin, hoofd Interna tionale Voorlichting van het Cen traal Comité van de Russische communistische partij heeft giste- BAGDAD/TEHERAN (Rtr.) - Irak heeft gisteren toegegeven dat Iraanse troepen een eiland in de monding van de grensrivier Sjatt al-Arab hebben veroverd. Maar volgens Irak is het eiland na acht tien uur strijd heroverd. Van beide kanten zei men in de jongste slag duizenden vijandelij ke soldaten buiten gevecht te heb ben gesteld. Iran zei dat zijn lucht macht en luchtdoelgeschut giste ren tien Iraakse gevechtsvliegtui gen neerhaalde, maar dit werd ont kend door Irak. Radio Bagdad onderbrak de pro gramma's om mee te delen dat „de Iraakse vlag weer wappert boven het eiland Umm al-Rassas en het land onzer voorvaderen". Eerst had Irak ontkend dat Iran Umm al- Rassas had ingenomen of erin was geslaagd de bijna een halve kilo meter brede Sjatt al-Arab over te steken. ren gezegd dat de vrijlating van Sjtsjaranski niet betekend dat de Sowjet-Unie snel de diplomatieke betrekkingen met Israël zal herste len. „Er zijn er die de redenen verge ten die leidden tot de verbreking van die betrekkingen", zo zei hij in een interview met de Parijse cor respondent van het linkse dagblad As-Safir in Beiroet. „De Sowjet-Unie zette haar stap nadat Israël agressie had gepleegd tegen de Arabische landen. Tot dusver is aan die agressie geen ein de gemaakt, zodat de Sowjet-Unie geen reden ziet om haar houding te heroverwegen", aldus Zamjatin. In december had een woordvoer der van het Simon Wiesenthal Cen tre in Washington verklaard dat ie mand van de Sowjet-ambassade daar tegen het Centre had gezegd dat Moskou de betrekkingen met Israël in februari zou herstellen en de beperkingen verlichten op de emigratie van Russische joden. Premier Shimon Peres van Israël zegt dat Israël zich niet zou verzet ten tegen Russische betrokken heid bij een internationale vredes conferentie over het Midden-Oos ten, als Moskou zijn diplomatieke betrekkingen zou hervatten en het de Russische joden gemakkelijker zou maken naar het buitenland te vertrekken. TEL AVIV/BERLIJN - Anatoli Sjtsjaranski is gisteravond uit bundig onthaald op het vlieg veld van Tel Aviv. Duizenden, onder wie vele Sowjet-joden, verdrongen zich achter de hek ken om een glimp op te vangen van de man die in het kader van de spionnenruil tussen Oost en West was vrijgelaten. Premier Shimon Peres was de eerste die Anatoli Sjtsjaranski met een langdurige omhelzing in Israël welkom heette. Even later, ge heel passend in het rotatie-ak koord, was vice-premier Jit- schak Sjamir aan de beurt. door Inez Polak en Hans Hoogendijk De ministers, in groten getale aanwezig, verdrongen zich rond Anatoli, die zich voor het eerst na twaalf jaar weer verge zeld wist van zijn echtgenote Avital. Meteen bij aankomst werd ook met president Ronald Reagan van de Verenigde Sta ten gebeld om hem te bedan ken voor zijn inspanningen voor de vrijlating van Anatoli Sjtsjaranski. "Ik ben geen Amerikaanse spion", zei Sjtsja ranski, "maar ik heb vele Ame rikaanse vrienden die mij heb ben geholpen", zo verklaarde Sjtsjaranski, die tot tranen ge roerd was. Negen jaar geleden werd Sjtsjaranski in Moskou door de KGB opgepakt en van spiona ge voor de CIA beschuldigd. Het vonnis luidde dertien jaar gevangenisstraf, waarvan tien jaar in een werkkamp. De zaak werd door de media in de Sow jet-Unie begeleid door een felle campagne tegen de Sowjet-jo den die naar Israël wilden emi greren. Met het vonnis dachten de autoriteiten een einde te kunnen maken aan de activitei ten van Anatoli Sjtsjaranski als woordvoerder van de joodse dissidenten en de Helsinki- mensenrechtenbeweging. Symbool Gedurende zijn gevangen schap werd hij echter het sym bool van de strijd van de joden die naar Israël willen emigre ren, vooral dankzij de onver moeibare inzet van zijn vrouw Avital. Zij verliet de Sowjet- Unie in 1974. Nog geen 24 uur na de huwelijksvoltrekking kreeg zij te horen dat zij moest vertrekken. Sindsdien heeft zij haast elke hoofdstad in het Westen bezocht om de vrijla ting van haar man te bewerk stelligen. De aankomst van Sjtsjarans ki werd in Israël rechtstreeks door televisie en radio uitge zonden. Gedurende de dag werden de gewone program ma's veelvuldig onderbroken om verslag uit te brengen van de vrijlating van Sjtsjaranski, zijn tocht over de brug in Ber lijn van Oost naar West, zijn aankomst in Frankfurt, waar zijn vrouw op hem wachtte en de Israëlische ambassadeur hem een nieuw Israëlisch pas poort overhandigde, en uitein delijk zijn aankomst in Israël. Premier Peres noemde de komst van Sjtsjaranski een ont roerend moment voor alle jo den en alle mensen die de vrij heid niet hebben. "Wij zullen niet rusten voordat alle 'gevan genen van Zion' (de joden die de Sowjet-Unie willen verlaten om naar Israël te emigreren) de kust van hun vaderland heb ben bereikt", aldus de Israëli sche premier. In Israël werd de afgelopen dagen de vrees geuit dat de vrijlating van Sjtsjarans ki door de Sowjet-Unie interna- Het echtpaar Sjtsjaranski en de Israëlische premier Peres hand in hand. (foto EPA) tionaal zal worden uitgebuit, maar zijn weerslag kan hebben op de joden in de Sowjet-Unie. Carnaval Op het vliegveld van Tel Aviv heerste gisteravond een haast carnavalachtige sfeer, die door Anatoli Sjtsjaranski met een van geluk stralend gezicht werd ondergaan. De president van Israël, Chaim Herzog, riep in zijn welkomstwoord het Is raëlische volk op Sjtsjaranski niet met liefde te verstikken, maar hem in de gelegenheid stellen nu zijn nieuwe leven in rust en vrijheid in Israël te kun nen beginnen. Te oordelen naar het emotionele en uitbundige onthaal en de internationale be langstelling voor de man die na jarenlange strijd in Israël arri veerde, zal daar voorlopig niet veel van terechtkomen. De aankomst in tel Aviv volg de naa een ries via Frankfurt vanuit Berlijn waar de kleine man met de bruine bontmuts 's morgens omgeven door Oost europese veiligheidsagenten midden op de Glienicker-brug opdook. Eén meter scheidde de 37-jarige Anatoli Sjtsjaranski nog van de vrijheid. Toen stop te de limousine van de Ameri kaanse ambassadeur in Bonn, Richard Burt. Een hand, een korte identificatie en Sjtsja ranski stapte bij Burt in de au to. Een lach, even zwaaien en Anatoli Sjtsjaranski was be gonnen aan de laatste etappe van zijn lange reis naar de vrij heid. Overtuiging Het was vijf voor elf 's och tends. Een waterig zonnetje scheen over de dichtgevroren rivier de Havel. Geen perscon ferentie met de dissidente com puterexpert, alleen een droog Amerikaans communiqué: "President Reagan en bonds kanselier Kohl verwelkomen het feit dat het mogelijk is ge weest de vrijlating te bewerk stelligen van Anatoli Sjtsja ranski, een gevangene wegens overtuiging".De drie spionnen moesten wachten met hun laat ste stappen naar de vrijheid. Druk overleg op de brug, ach ter blauwe Amerikaanse lucht machtbusjes. Identificatie, con trole van bagage en een myste rieus ritje van een Amerikaanse wagen naar de Russische zone van Berlijn. Om drie minuten voor half twaalf stapten de 51- jarige Dietrich Niestroj, de 42- jarige Wolf Georg Frohn en de 44-jarige Tsjech Jaroslav Ja- vorsky in de bus van de Ameri kaanse luchtmacht. Ook voor deze drie kwam de vrijheid op de Glienickerbrücke na jaren Koffiebekers, resten papier en nog wat dranghekken waren gisteravond de stille getuigen van een mensenruil. Schijn werpers verlichtten de brug en de dichtgevroren rivier. Rust heerste er na een hele week hoogspanning. Een uitgestor ven hoekje recente geschiede nis. De brug, eens een spil in de verbinding tussen Potzdam en Berlijn, wordt nu alleen nog ge bruikt door Russische en Ame rikaanse patrouilles en diplo maten. In het park, ingeklemd tussen Muur, brug en Wannsee laat hooguit een enkele Berlij- ner zijn hond uit. De Ameri kaanse patrouilles draaien sinds gisteravond weer plicht matig hun rondjes en de Vopo's in de wachttorens van de DDR gaan na deze enerverende da gen weer saaie tijden tegemoet. Tot de volgende mensenruil, want in het draaiboek van het schemerige wereldje van spion nen en spionnenjagers schijnt de Glienicker-brug een niet uit plaats in te nemen. ROME (AP) - Grote delen van Italië van het noorden tot aan Sicilië zijn bedekt door een dikke laag sneeuw, die het verkeer ontwricht, dorpen geïsoleerd en geleid heeft tot het sluiten van scholen en kan toren. De regering heeft meer dan 3.000 brandweerlieden en soldaten opge roepen om belangrijke wegen, toe gangen tot ziekenhuizen en sta tions te helpen vrij te maken van de dikke sneeuwlaag. Er zijn tot nu toe twee doden ge vallen. In Rome werd een 58-jarige man getroffen door een omvallen de boom toen hij zijn auto sneeuw vrij wilde maken, in Macerata aan de Adriatische kust stierf een 46- jarige man toen hij bedolven werd onder een sneeuwploeg. Paus Johannes Paulus II, die te rugkeerde van zijn bezoek aan In dia, moest uitwijken naar het vlieg veld van Napels, omdat de luchtha ven van Rome 16 uur gesloten was vanwege het slechte weer. Vanuit Napels ging Paus Johannes Paulus II met de trein naar Rome. In de Dolomieten in Noord-Italië werden windstoten gemeten van meer dan 100 kilometer per uur. De sneeuwvlagen blokkeerden be langrijke bergpassen en in Bolzano werd een minimum temperatuur gemeten van 30 graden onder nul. Op Sardinië werden alle verlo ven van de politie ingetrokken en soldaten werden ingezet om de ei landbewoners te helpen met het GENÈVE (AP/DPA7AFP) - Het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties (UNCHR) erkent de ge vluchte dictator van Haïti, Jean- Claude Duvalier, niet als vluchte ling. Ook de „Tontons Macoutes", leden van Duvaliers beruchte ge heime politie, kunnen geen aan spraak maken op deze status. Dit heeft een woordvoerder van het vluchtelingencommissariaat in Ge- nève verklaard. Volgens de woordvoerder zou het weerzinwekkend zijn „deze Kineren zien vooral de zonzijde van de overliedige sneeuwval. Hier, bij ESwSn"1antral ct^?o?*oebbfn het romeinse Colosseum, hebben zij hun natuurglijbaan. (foto ap» ngn ajg ^un slachtoffers verle- sneeuwruimen. Telefoonverbin- dingen raakten defect, elektrici teitskabels bezweken onder de zware sneeuwlast. Een groep pelgrims, die door de slechte weersomstandigheden vast zat in het klooster van Montevergi- ne in de Abruzzi, werd door de po litie uit hun isolement verlost. Milieudeskundigen hebben in tussen een beroep op de regering gedaan het jachtseizoen deze win ter op te schorten, omdat veel die ren nu een gemakkelijke prooi zijn. Voor de komende dagen worden in heel Italië meer sneeuw en ijzige winden verwacht. VATICAANSTAD (CIC) - „Er zijn meer kastensystemen in de wereld, maar die hebben een andere naam. Bovendien was ik niet naar India gereisd om de Indiase bevolking te wijzen op de tekortkomingen, maar ik was er op een pastorale reis." Zo reageerde paus Johannes Paulus II bij aankomst in Italië op de vraag van een journalist waar om hij het kastesysteem in India niet scherper had aangevallen. De paus wees er bovendien op dat met Gandhi en de moderne thechnolo- gische ontwikkelingen de Indiase samenleving al een behoorlijke stap vooruit heeft gezet. Verder zei de paus dat de opvat tingen van Gandhi „ook voor ons in het Westen" nog steeds van waarde zijn. Hoewel Gandhi nooit een christen is geweest, kunnen de huidige christenen nog veel van hem leren. „Dit geldt ook voor me zelf. Niet zonder reden heb ik hem zondag geciteerd in mijn rede over geboortenbeperking." Zwitserse douaniers hebben van de regering opdracht gekregen de gevluchte dictator en zijn gevolg de toegang tot Zwitserland te wei geren voor het geval zij zich bij de grens aandienen. Momenteel ver blijven „Baby Doe" en zijn vrouw met hun gevolg in een hotel in het Franse Talloires op een uur rijden van Genève. Inmiddels is een aantal leden van Duvaliers familie uit Talloires vertrokken naar Parijs en BrusseL De Franse regering liet de afgezet te president vorige week het land binnen op voorwaarde dat hij na een week weer zou vertrekken. Inmiddels heeft Liberia aange boden de verdreven Haïtiaanse dictator Jean-Claude Duvalier en diens directe familieleden asiel te verlenen. De Westafrikaanse staat is tot dusver het enige land dat zich in het openbaar bereid heeft ver klaard Duvalier op te nemen. Het officiële Liberiaanse nieuws agentschap meldde gisteren dat minister van buitenlandse zaken Bernard Blamo had verklaard dat zijn regering 'geen bezwaar' zou hebben om Duvalier asiel te verle nen als zij daarom werd verzocht. De minister verklaarde dat Libe ria en Haïti lange tijd 'vriendschap pelijke en hartelijke betrekkingen' onderhouden en zei dat 'Liberia gelooft in het recht van asiel voor iedereen die ervoor kiest zich in ons land te vestigen.' Onder druk van de Verenigde Staten, dat nauwe betrekkingen onderhoudt met Liberia, vloog Du valier vorige week vrijdag naar Frankrijk, dat zei hem tijdelijk on derdak te bieden om verder bloed vergieten op Haïti te voorkomen! Gisteren verklaarde de Franse mi nister van buitenlandse zaken Ro land Dumas in Parijs dat Duvalier het land op 'zeer korte termyn' zou verlaten. GDANSK (Rtr.) - De aanklacht te gen Lech Walesa, de leider van de verboden Poolse vakcentrale Soli dariteit, is gisteren door de recht bank van Gdansk geseponeerd, na dat Walesa tegen de rechter had ge zegd dat hij niet de bedoeling had gehad verkiezingsambtenaren te belasteren. Walesa was aangeklaagd wegens smaad, omdat hij had gezegd dat de opkomstcijfers van de 'onlangs gehouden verkiezingen onjuist wa- Heyerdahl De Noorse archeoloog Thor Heyerdahl heeft een beeld van acht ton van een Moa (uitgestorven struisvogel) op het Paaseiland in het zuiden van de Stille Oceaan met kabels tot "lopen" bewogen. Hij wilde ermee bewijzen dat de antieke sculpturen vele jaren gele den uit de steengroeven op het ei land zijn gebracht naar hun huidi ge standplaats aan zee. Heyerdahl had vier dikke kabels aan kop en sokkel van het Moa-beeld beves tigd en met de trekkracht van 15 eilandbewoners zes meter voortge trokken. ADVERTENTIE Helikopter Reddingsploegen hebben één overlevende gevonden bij een zoekactie naar 14 inzittenden van een helikopter van de Franse mari ne die maandag voor de kust van Corsica is verongelukt. Ook werd het stoffelijk overschot van een van de bemannningsleden gebor gen. Schip vergaan Op de Middellandse Zee nabij Griekenland is in vannacht een 500 ton metend Panamees vrachtschip gezonken. De negen bemannings leden worden vermist. De „Unity" was van Spanje op weg naar Bei roet toen de lading waarschijnlijk begon te schuiven, waarop het schip kapseisde. Noord-Ierland In het dorpscafé 'The Talk of Town' in het Noordierse Maguires- bridge zijn vannacht een politie agent en een barkeeper doodge schoten. Twee uur later zijn drie soldaten in Castlewellan door een bomexplosie verwond. MANILLA - Rodrigo Ponce verde digde de democratie met zijn le ven. Hij werd meedogenloos afge maakt toen hij probeerde te ver hinderen dat gewapende mannen er vandoor gingen met de stembus in Roxas. De daders worden niet eens gezocht, laat staan dat ze ooit terecht zullen staan. door Ruud Kreutzer De dood van Rodrigo zorgt in Manilla voor niet meer dan een kort berichtje in de krant. Politieke moorden zijn hier zo alledaags ge worden als een verkeersongeluk. De Filippijnen maken momen teel een gevaarlijke spiraal van ge weld door, terwijl de geloofwaar digheid van de democratische in stellingen in de ogen van meer en meer Filippijnen tot beneden nul is gedaald. Parlementsvoorzitter Yniguez krabt zich het voorhoofd. (foto api De gematigde oppositie, die in Corazon Aquino een nieuwe leider heeft gevonden, zit ingeklemd tus sen twee vuren. Aan de ene kant hangt de dreiging van de staat van beleg voortdurend boven het hoofd. Marcos kan die op elk mo ment weer invoeren. Aan de ande re kant zijn er de extreem-linkse elementen die hun kans schoon zien om de oppositie te infiltreren en zo proberen een klimaat van burgeroorlog te scheppen. Ondanks de woede over de grove wijze waarop president Marcos de wil van een meerderheid van de bevolking naast zich neerlegt, kan Aquino weinig anders doen dan proberen de gemoederen kalm te houden. De vraag is of dat haar lukt. "Ik denk niet dat zij dat zou kunnen", zegt Orly Punzalan, pro grammadirecteur van de populaire radiozender Radio Veritas. "Wij hebben het over het waarschijnlij ke geval dat het parlement de zit tende president zal uitroepen tot winnaar van de presidentsverkie zingen van vorige week vrijdag. Dat moment zou volgens sommi gen wel eens de vlam kunnen zijn die het kruitvat tot ontploffing brengt". "Corazon Aquino is niet sterk ge noeg. Vergeet niet dat we hier pra ten over een hongerende natie, waar volgens de laatste gegevens veertig procent werkloosheid heerst". Punzalan vreest dat onder deze omstandigheden veel mensen zich zullen aansluiten bij het door communisten geleide Nieuwe Volksleger. "En ik kan het ze niet eens kwalijk nemen ook", zegt Punzalan, die er verder geen enkel misverstand over laat bestaan dat hij extreem-links net zo veraf schuwt als de kliek van Marcos. "De situatie zal explosief worden zodra het parlement Marcos aan wijst als winnaar van de verkiezin gen. De rust van nu is alleen de stil te voor de storm", zegt Maximo So- liven, de bekende (in Marcos-krin- gen beruchte) commentator van de 'Daily Inquirer'. Deze krant bestaat pas sinds 9 december, maar heeft nu al een oplage van 230.000, waar mee het de grootste krant op de Fi lippijnen is geworden. Ook Soliven maakt zich grote zorgen over de gouden kans die de communisten nu wordt geboden om hun invloed te vergroten. "Het Nieuwe Volksleger is begonnen om metro-Manilla te infiltreren. En wat denk je dat er gebeurt als er nu een jonge activist, die een pakslaag heeft gekregen van Marcos' aan hangers, aanbiedt om mee te doen met gewapende acties. "Wat er nu op de Filippijnen gebeurt, past pre cies in hun draaiboek". Zowel Soliven als Punzalan, en anderen met wie daarover wordt gesproken, zijn het er gloeiend over eens dat hët parlement geen verzekering kan geven voor een eerlijke telling van de stemmen. Het parlement, met een tweederde meerderheid voor de leden van de Nieuwe Maatschappij Beweging (KBL) van Marcos, is geen onaf hankelijk lichaam en wordt door de bevolking allang niet meer se rieus genomen. uil annulatieorder hotelaccommodatie (art 1123) (Het tapijt is neet versneden. levering franko huis.) WASHINGTON (GPD/Rtr) - De Filippijnse verkiezingen hebben sterk aan betekenis ingeboet door berichten over fraude en geweld. Dit heeft president Reagan giste ren verklaard. De president maak te bekend dat hij Philip Habib als speciale afgezant naar de Filippij nen zal sturen. De afgezant zal daar politieke, kerkelijke en andere lei ders ontmoeten, aldus de schrifte- liike verklaring van Reagan. De Amerikaanse president zei gisteravond tijdens een persconfe rentie in het Witte Huis dat de VS elke regering die de Filippijnen kiezen zullen steunen. Reagan zei geen 'harde bewijzen' te hebben gezien van verkiezingsfraude en suggereerde dat niet alleen Marcos maar ook mevrouw Aquino zich daaraan schuldig kan hebben ge maakt. Senator Richard Lugar, voorzit ter van de senaatscommissie voor betrekiungen en lei der van de Amerikaanse waarne mers bij de verkiezingen, heeft gis teren aan Reagan gerapporteerd en zei later dat het stemmen gepaard was gegaan met 'zeer substantiële fraude en geweld'. Hij suggereerde dat de stemmen opnieuw zouden moeten worden geteld. De VS hebben gisteren de diplo maat Philip Habib, voormalig be middelaar in het Midden-Oosten, naar de Filippijnen gestuurd. Hij moet in gesprekken met politieke en kerkelijke leiders nagaan in hoeverre de VS 'de hoop en moge lijkheden van democratie' kunnen helpen opkweken. Reagan benadrukte het belang van de Amerikaanse bases op de Filippijnen als de belangrijkste voorposten van de VS, terwijl hij zich bezorgd toonde over de ge weldpleging tijdens de verkiezin gen en 'de mogelijkheid van frau de'. Lano, zwaar bouclé berber tapijt ook in beige op zware dubbele rug .400 cm br van 198,- Smash, eigen import, enkalon bouclé tapijt op zware legktare rug in 5 tinten, getaslaniseerd. van f 139- Magdaleine, het overbekende zware soft velourstapijt. huiskamergeschikt in 7 tinten, vanf149 - Intertest, zuiver scheerwollentapijt voor intensief gebruik. 400 cm. br.van f 219.- Desso, zwaar bouclé berber tapijt in 4 tinten op dubb jute rug7 jaar garantie 400 cm br Sahara, zuiver scheerwollen bouclé tapijt op dubb. jute rug. in camel, berber linde en hazel, van 1289.- Cotton look, overbekend 2001 katoentapijt jute rug. 7 tinten, van f Richelieu, friséé tapijt op dubb rug. in 6 tinten: berber, camel. bl. gnjs. gnjs en linde, van f369.- Intertest, zuiver scheerwollentapijt op dubb. jute rug met een wel 2 cm. hoge pool. van f439.- Intertest, super zware nopperal kwaliteit. 5 schapen per m2. dubb. jute rug. van 1489.-. inkoopprijs Inlichtingen en stalen: Donderdag 13 februari van 17 tot 21 uur Holiday Inn Haagse Schouwweg 10 Lelden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7