PSSSSSSSSST B Wassen, poetsen en klussen maken Holt Lloyd groot wint op fronten VAN HAASTERE NU IN ONZE SHOWROOM DE NIEUWE HONDA AERODECK Uw dealer lBi TEL. 071-314141 Amarco heeft hem BOVAG LEO V.D. HOORN Elke week wassen REiao necKi Honda Civic - Accord - Prelude en in maart '86 de nieuwe Quint-Integra, 't Wordt nog mooier op de weg. Touwbaan 18, Potgieterlaan 32, y Leiderdorp Leiden N tel. 071-895000. tel. 071-310800. (RrC&enburtys aut°bedr|JF b.V. Tel: 37414 Alphen a/d Rijn AUTO-SCHADE WIJ DRAGEN ER ZORG VOOR Schadetaxatie- en Herstelinrichting Hoorn 188-190 2404 HK Alphen a/d Rijn Tel 01720-45202 Tolstraat 78. Alphen aan den Rijn. Tel. 01720 - 7 56 41 rAfd. Verkoop tijdelijk Julianastraat 56 - 59; iedereen leest de krant altijd en overal. sioVérijDE GRAAF In - en verkoop alle merken (loop en sloop) Personen- en bestelwagens Weghalen van autowrakken Grote voorraad nieuwe en gebruikte onderdelen o.a. bumpers «koplam pen radiateurs banden accu's enz. Ommedijkseweg 24 - Leiden tussen het Haagsche Schouw en camping Maaldrift Peugeot-Talbot dealer Autobedrijf Amarco B.V. Hoorn 79a, Alphen aan den Rijn. Tel.: 01720-33334. I PEUGEOT TALBOT DYNAMISCH OP WEG I AUTOBEDRIJF 't Oegstgeester Occasion Centrum L. Dahlialaan 2 Oegstgeest 071-154913 tijggg Zaterdags tot 16.00 uur geopend. Voor uw A.P.K. keuring I Verkoop nieuwe automobielen Voor totaal onderhoud alle merken. Verkoop occasions emmalaan 128a alphen tel. 01720-93248 Op het prikbord in de hal van Holt Lloyd in Almere hangt een briefje. Afkomstig van een duidelijk dankbare klant. 'Dank zij uw produkt ziet mijn auto er weer als nieuw uit', zo ongeveer jubelt de schrijver in wat onbeholpen Nederlands. Tal van automobilisten zijn erg emotioneel bij hun kar retje betrokken. Voor velen gaat het ook om hun groot ste huishoudelijke investe ring. Ze koesteren het met zorg. Vaak wassen en poet sen. En als het budget klein is, als de weelde van het eigen autootje nauwelijks draag baar is, dan zijn zij er ook nog toe veroordeeld zo veel mogelijk onderhoud en re paratie zelf te doen. Marktleider Dat alles heeft Holt Lloyd In ternationaal groot gemaakt. Het bedrijf - met het hoofdkan toor in Engeland - is wereld wijd marktleider op het gebied van auto-onderhoudsproduk- ten. Het heeft vaste vestigingen in een twaalftal landen, en agen ten of importeurs in alle andere landen. Met een jaaromzet van driehonderd miljoen gulden is het op zijn terrein veruit de grootste. Ook in ons land, met Valma (thans in Amerikaanse handen) als goede tweede. Daarna een hele tijd niets en dan nog een handvol andere bedrijven. Merken In het Nederlandse hoofd kwartier in Almere zwaait Wim Stolwerk de scepter. 'Director General Manager' staat er in drukwekkend op zijn kaartje. Hij wordt in het gesprek geas sisteerd door Fred Norg, die 'Sales Director' onder zijn naam heeft staan. We praten eerst over de mer ken, die bij Holt Lloyd onder één dak zijn gebracht. Voorop 'Holts', dat een bij na onafzienbare hoeveelheid hulpmiddelen voor onderhoud en reparatie in zijn pakket heeft. Met 'Gun gum' wellicht als de bekendste. Daarnaast 'Turtle Wax', waarmee de gehele cosmeti sche verzorging van de auto is gedekt. Alles dus voor wassen en poetsen. En verder nog enkele heel wat minder aan de weg timme rende merken als Flexy (auto- wasborstels in alle soorten en maten) en LPS ('universele on- derhoudsprodukten' noemt Stolwerk de lading onder deze vlag, waarbij roest- en vocht werende middelen behoren). De afgelopen jaren echter heeft het moederbedrijf links en rechts nogal wat extra inko pen gedaan om de basis te ver breden. Ook buiten de auto branche. Niet constant In totaal voert Holt Lloyd in Nederland nu ongeveer 250 produkten, maar dat aantal kan geen constante zijn. De markt eist voortdurend wijzigingen in het assortiment. Zo kwamen er vorig jaar maar liefst veertig nieuwe produkten bij, terwijl andere geruisloos van het tapijt verdwenen. Dat moet ook wel. De laatste jaren bijvoorbeeld wordt er steeds meer velours gebruikt voor de stoelen in duurdere au tomodellen. Dat vraagt om een speciale reiniger. Die is er in middels. Kunststoffen Een ander voorbeeld: het ge bruik van kunststoffen in au to's heeft de-laatste jaren een enorme vlucht genomen. Ze hebben het chroom nagenoeg verdrongen. Dus behoren ook de kunst stofreiniger en de kleurherstel- ler vandaag de dag tot Holt Lloyds selecte lijstje van snel verkopende produkten. In totaal staan er op dat lijstje zo'n vijftig produkten. Daar naast is er een fiks aantal pro dukten, ,dat redelijk tot goed verkoopt, maar een bepaalde hoeveelheid moet ook tot de service-produkten worden ge rekend. Holt Lloyd heeft zichzelf op gelegd een volledig pakket te leveren, dus kan het bedrijf er niet buiten zulke 'service-pro dukten'. Maar door hun geringe afzet leveren ze niet zo bijster veel op. Brede distributie 'Waar te koop? Op zoveel mo gelijk plaatsen. In principe le veren wij aan iedereen. Wij streven naar een zo breed mo gelijke distributie. Van auto shop via garage naar het waren huis. Overal waar onze produk ten kunnen worden verkocht, willen wij staan', zegt Wim Stolwerk. Het gros van zijn produkten is bestemd voor de doe-het- zelvers. Daarom is de professio nele wereld ook niet zo gek op Holt Lloyd. Die staat aan de kant van de doe-het-zelver. En alles wat een min of meer han dige sleutelaar zelf doet, be hoeft de garage niet te doen. Dat vermindert dus de omzet. Zeker geldt dat voor het Wim Stolwerk, directeur en general manager van Holts. (foto's pr) schoonhouden van auto's. Bui ten de autowasserettes gebeurt dat weinig in professionele sfeer. Er zijn dan ook wel was- en poetsmiddelen in grotere verpakkingen voor bedrijven verkrijgbaar, maar die halen geen grote omzet. Het meeste van dat spul gaat in handige fla cons naar particulieren. Niet zo groot 'Toch is de groep gebruikers niet zo groot als u wellicht denkt', merkt verkoopleider Norg op. h$|*. F» "i 'Onze markt is beperkt. Maar tien procent van de automobi listen doet zelf wat aan de auto. Zelfs als u de mensen meetelt die alleen maar zelf hun auto poetsen, dan nog komt u niet hoger dan 25 procent' Stolwerk gaat er op door. 'Wij Nederlanders zijn altijd een volk van fietsers geweest. En als vroeger de fiets kapot was, dan ging hij naar de fietsenma ker. In hemelsnaam geen ge- sleutel. Laat staan als de zaken nog ingewikkelder worden. Zo als bij een auto. Dan kan je wel Wordt een auto kaal van te veel poetsen? Het hardnekkige verhaal wil van wel. Holt Loyds verkoopleider Fred Norg zegt van niet: 'On zin. Daar zou je twintig jaar over doen'. 'Het kan wel anders, maar dan praat je over een cleaner, een schoonmaakmiddel. En dan moet het nog een grove cleaner zijn, meer een schuur middel, die je in feite alleen moet gebruiken bij beschadi gingen. Daarmee zou je een auto kaal kunnen krijgen. Maar met de normale poets middelen van vandaag de dag beslist niet'. Hoe vaak moet je de auto wassen? 'Eigenlijk elke week. Zeker eenmaal in de veertien dagen. En om het half jaar in de was. Dat is het behoud van de lak'. proberen die algemene opvat ting om te buigen met folders en reclame, maar één fabrikant redt dat niet. Die kan dat onmo gelijk in zijn eentje klaarspelen. Het is als het ware een lang zaam opvoedingsproces voor doe-het-zelvers'. Polymeren Gelukkig voor Holt Lloyd lig gen de zaken bij wassen en poetsen wat eenvoudiger. Daarvoor is geen kennis van za ken nodig. Alleen animo en doorzettingsvermogen. En het wordt de automobilist steeds gemakkelijker gemaakt. 'Er is nauwelijks meer een autowas zonder polymeer. Het poetst veel gemakkelijker, het glanst beter, het is duurzamer en een veel goedkopere grond stof. Maar het laat zich wel veel lastiger verwijderen. Deauto- puiters zijn er dan ook niet zo gelukkig mee, maar ze zullen er inmiddels wel aan gewend zijn geraakt. Bovendien, als een wa gen moet worden gespoten, dan moet hij toch eerst geheel schoon worden geschuurd. Het maakt dus in feite niets uit', al dus Wim Stolwerk, uiteraard niet helemaal objectief. Nederlanders zijn niet van die doe-het-zelvers, ondanks een heel scala aan onderhouds- en reparatieprodukten. Maar aan het weg werken van een roestplekje hebben de meeste autobezitters zich toch weieens gewaagd. Jong geleerd is oud gedaan. Vader en zoon samen aan de eerste klus van het weekeinde. Make-up genoeg, ook voor de auto.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 26