Benoeming sociaal rechercheur 'rond' Scholen niet naar Haaswijk verplaatst Probleem vuile mini-containers wellicht opgelost Failliet blad niet naar Leiderdorp WD dank zij Vreeken op lijst 1 in Warmond Rijnsburger geschept Geen dure spullen voor honkbalclub Tildbad weer decor voor tv-opnamen Ruim baan gemaakt voor pontje Vlietland Vrachtauto's geweerd uit Zoeterwoude-dorp Meerderheid Oegstgeester politiek voor PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 WARMOND - De stem van het voormalige CD A-raadslid Vree ken op de WD heeft het maxi male effect gehad: de WD mag op haar pamfletten "Stem Saris. lijst 1!" zetten. De loting om de lijstnummering, vanochtend op het gemeentehuis, is namelijk in het nadeel van Progressief War mond uitgevallen. Gevolg van dit alles is de tamelijk unieke si tuatie dat de kleinste partij van Warmond de zo felbegeerde één mag dragen en de grootste partij, het CDA, het met een drietje moet stellen. Doordat het door het CDA ver bannen raadslid Vreeken zijn handtekening onder de kieslijst van de liberalen zette kwam de WD op vier stemmen uit terwijl de partij met drie raadsleden is vertegenwoordigd in Warmond. De WD kwam daarmee op gelij ke hoogte met PW waardoor ge loot moest worden. Het CDA bleef hoewel aan het begin van deze raadperiode nog vier 'echte' (PW had er drie plus één restze tel) zetels sterk, ver achter in de- OEGSTGEEST - De Oegstgeester CDA-fractie heeft als enige moeite met het streven van B en W om voor 1 augustus 1988 een openbare en een bijzondere school in Haas- wijk te bouwen. De christen-demo craten vrezen dat de bouw van scholen in Haaswijk leegstand van de reeds bestaande scholen in het dorp, vooral van die in het 'dorps midden', tot gevolg zal hebben. Daarom heveelt het CDA aan de Oudenhof- (openbaar) en de Joris de Witteschool (prot.chr.) naar Haaswijk te verplaatsen. Samen met de nabij Haaswijk gelegen Springplank (openbaar) is er dan volgens het CDA voldoende onder wijsaanbod voor de Oegstgeester nieuwbouwwijk. De andere fracties en onderwijs wethouder mevrouw Blom (WD) leggen die aanbevelingen echter naast zich neer en zijn er ook vier kant op tegen het CDA-plan te be trekken in de besprekingen over de Haaswijkscholen die nog deze maand met ambtenaren van het ministerie van onderwijs zullen worden gevoerd. Mevrouw H^joni- des (WD) vertolkte de gevoelens van de meerderheid van de raads commissie onderwijs gisteravond met haar stelling dat het inbrengen van de CDA-gedachte, uitgedragen door raadslid De Vroomen-Den Boer, ten koste zal gaan van de on derhandelingspositie van de ge meente. Bovendien gaat volgens wethouder Blom uitvoering van het CDA-plannetje met kapitaal vernietiging gepaard. In de raadscommissie werden gisteravond, toen het over de leer- lingenprognoses ging. nog veel meer vliegers opgelaten die na dis cussie weer net zo hard naar bene den stortten. Haasnoot (PvdA) en Hajonides (WD) bij voorbeeld voelden er wel wat voor de Vos- cuylse Dr. K. Schilderschool (prot. chr.) naar Rijnsburg te laten ver huizen. De gemeente heeft welis waar geen enkel instrument in handen om zoiets te doen maar een door wethouder Blom uit te oefe nen zachte druk zou wellicht iets kunnen uithalen, hoopten Hajoni des pn Haasnoot. De twee hebben in de leerlingenprognoses gezien dat de school aan een aardige groei onderhevig is en vrezen dat er steeds meer dependances nodig zijn, net op het moment dat overal het streven is gericht op bouwkun dige integratie. Doordat een groot deel van de leerlingen uit Rijns burg afkomstig is, de kwamen de liberale en de sociaal-democraat op voornoemd ideetje. Ook van Elsens (PPR) vliegers maakten korte reizen. Hij opperde onder meer Haaswijk te voorzien van een oecumenische of samen werkingsschool. Wethouder Blom heeft echter niet veel op met wat zij noemt "scholen van vlees noch DONDERDAG Leiden Schouwburg - Muziektheater Stichting Schnauzer met 'Johann', 20.15 uur. Laktheater - 'Agatha' door toneelgroep Persona, 20.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, raads commissies ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en economische aan gelegenheden, 19 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Langegracht 65, fdm 'Satyricon' van Fellini, 21 uur. De Vlietschans - Apollolaan, musical 'Eerlijkheid duurt het langst', 20 uur. Fraktiekamer PvdA - Breestraat 125, in- loopspreekuur, 19-21 uur. Breehuys - Breestraat 19, spreekuur WDM, 19-22 uur. Centrale Voorzieningengebouw Univer siteit - Cleveringaplaats, lezing prof. dr. W.P. Blockmans, over 'Stad en staat', 20 Bree- Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren. 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, video film 'Gebroken spiegels' voor jongeren. 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, ver gadering raadscommissie Financiën. 20 Leidse hofjes Drs. F. Heybroek geeft komende zondag een lezing over 'de Leidse hofjes'. Plaats van handeling is het Voorschotense Ambachtshuis, gelegen aan de Voorstraat. De le zing begint om half een; de toe gang is gratis. Carnaval In Zoeterwoude barst het car naval dit weekeinde goed los. Zo is er een carnavalsoptocht voor kinderen, die zaterdag om twee uur start bij het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Daarna volgt een kindermiddag, 's Avonds is er een slotbal in Don Bosco vanaf half negen, met me dewerking van 'De Rammeljet- sers'. Zondagavond ten slotte 'carnadisco' vanaf negen uur in Don Bosco. PvdA Leiderdorp De PvdA Leiderdorp start mor genavond officieel de verkiezings campagne met een bijeenkomst in de Hollandsche Tuyn (Hoofd straat). De, nieuwe fractie presen teert zich, geeft een toelichting op de 'Top 12' van het verkiezings programma en trekt 'politieke be leidslijnen naar de toekomst'. Aanvang acht uur morgenavond. Poppentheater De Leiderdorpse Erica Burger- jon komt met haar poppentheater aanstaande zaterdag naar de Mu- zenhof in haar woonplaats. Ze speelt het spel 'Uit de duim gezo gen' voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Aanvang half drie in het theater aan de Gordijnsingel. Koffieconcert Het Kallos Trio verzorgt het koffieconcert zondag, 9 februari, in de Leiderdorpse Muzenhof. Het repertoire van het trio omvat, naast grote klassieke werken, Franse stukken en twintigste eeuwse muziek. Er staan werken van Haydn, Fauré en Peter Visser op het programma. Het concert begint om half een op het adres Cor Gordijnsingel 4. Carnaval De Leiderdorpse drumfanfare- en majorettevereniging Tamarco geeft morgen een carnavalsfeest in het gebouw aan de Splinter laan 89a. Vanaf negen uur is ieder een daar welkom. De toegang is gratis. Rommelmarkt Voor een volgende week te hou den rommelmarkt verzamelt de Leiderdorpse hockeyvereniging Alecto komende zaterdag 'rom mel'. Tussen negen en vijf rijdt men met een geluidswagen het dorp door. Mensen die spullen over hebben worden verzocht een en ander klaar te leggen. Voor grote stukken kan de heer Aronds worden gebeld (071-891249). De opbrengst an de rommelmarkt is bestemd voor het kunstgrasveld. Ruildag Postzegelvereniging Oegstgeest houdt komende zaterdag een ruil dag in het Gemeéntecentrum aan de Lijtweg. Vanaf tien uur kunnen postzegel-liefhebbers er terecht Mensen die een tafel willen reser- veren kunnen zich melden bij C. Holler, telefoon 410359. Toegang zaterdag een gulden voor kinde ren, volwassenen het dubbele en leden half geld. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester PPR-raadslid Van Eisen is als enige tegen de aanstel ling van een sociaal rechercheur in Oegstgeest. De PVDA-fractie twijfelt nog. De fracties van het CDA en de WD gaan akkoord met de benoeming van een dergelijke ambtenaar, die dan naar alle waarschijnlijkheid zal worden aangesteld voor gemiddeld tien uur per week, evenals zijn voorganger die een volledige betrekking in Vlaardingen heeft gekre gen. De meerderheid voor aanstelling van een sociaal rechercheur teken de zich gisteravond af in de raads commissie onderwijs en welzijn. De radicaal Van Eisen trok fel van leer tegen het evaluatieverslag van J. Ligtenberg, hoofd van sociale za ken in de gemeente. Volgens Van Eisen is het stuk opgebouwd uit bijna alleen veronderstellingen. Van het gepresenteerde cijfermate riaal - bij elf uitkeringsgerechtig den heeft de sociaal rechercheur onrechtmatigheden aan het licht gebracht - was hij nauwelijks on der de indruk. "In de gemeente Oegstgeest past zo'n figuur niet. Mensen moeten elkaar controleren in een samenleving, anders func tioneert deze niet goed", aldus het verontwaardigde PPR-lid. Na enig heen en weer gepraat werd uiteindelijk duidelijk dat er geen meningsverschil bestaat over het feit dét er moet worden gecon troleerd maar dat men het niet eens is over de manier waarop dit moet gebeuren. WD-wethouder mevrouw Blom stelde het zeer sim pel: "Controle is nodig uit rechtvaardigheid tegenover de mensen die zich wel aan de regels houden. Je moet het niet te drama tisch maken, de ernstige gevallén spelen we door naar de FIOD. Een dergelijke controle vereist een heel andere deskundigheid die niet aan wezig is bij de ambtenaren van so ciale zaken. Daar is een aparte kracht voor nodig die wel deskun dig is op dat gebied. De aanstelling RIJNSBURG - Een 59-jarige inwo ner van Rijnsburg heeft gisteren bij een verkeersongeval een hoofd wond opgelopen. De man fietste op het fietspad langs de Rijnsburgerweg in Rijns- burg. Hij werd geschept door een 62-jarige automobiliste uit Rijns- burg die, rijdend op de Rijnsbur- gerweg richting Leiden, linksaf een inrit wilde ingaan. van een onderzoeksambtenaar zal een preventieve werking hebben,' bovendien moet je het de mensen niet te gemakkelijk maken". De CDA-fractie stelde vast dat de onderzoeksambtenaar zeer zorg vuldig te werk is gegaan. "Uit het verslag is duidelijk gebleken dat het werk van de onderzoeksambte naar een preventieve werking heeft gehad", aldus mevrouw Vroomen-den Boer namens het CDA. Zij doelde hiermee op de conclusie waaruit zou moeten blij ken dat er enig verband bestaat tussen de aanstelling van de so ciaal rechercheur en de toename van het aantal spontane meldingen van mensen die "plotseling", aldus het evaluatierapport, een baan blij ken te hebben gevonden of naast hun uitkering andere inkomsten blijken te genieten. Na deze uitspraak was de beurt VOORSCHOTEN - De goedkope voorziening voor de honk- en soft- balvereniging die vorige week door de vereniging is afgewezen, werd gisteravond ondersteund door de Voorschotense raadscom missie voor welzijn, woningtoewij zing en onderwijs. Een duurdere voorziening (de vereniging vroeg om 18.000 gulden) zou in dit begin stadium wel erg royaal zijn. De club in oprichting, die 100 le den zegt te hebben, moet zich eerst bewijzen op het meest noordelijke voetbalveld van sportpark 'Ade- geest'. En voor de genoemde 5.000 gulden kan best een aardige back stop gemaakt worden. Voor tele graafpalen en visnetten hoeft de neus niet te worden opgehaald, zal wethouder Marselis voorzitter Braggaar morgen nog eens op het hart drukken. Wanneer club en ge meenteraad akkoord gaan, kan dit seizoen worden gesport. OEGSTGEEST - Een nieuw Leids bedrijf heeft zich bij B en W van Oegstgeest aanbevolen als schoon maker van de mini-containers. Vol gens CDA-wethouder Th. van Ha zel heeft het dagelijks bestuur van de gemeente belangstelling voor de aangeboden diensten. Het colle ge zal ook bekijken hoe het schoonmaakproblcem is opgelost in andere gemeenten waar mini- containers zijn ingevoerd. Hoewel de mini-containers in de Oegstgeester proefgebieden aan populariteit wint, blijven vele ge bruikers aanhikken tegen het schoonhouden van de groene bak ken. Veel suggesties zijn al gedaan. Zoals een achter de vuilniswagen aan rijdende auto met reinigingsin stallatie. Een volgens Van Hazel te dure oplossing. Geopperd is ook het vuil alvo rens het in de container te stoppen, in vuilniszakken te doen. Het bij de invoering in de proefgebieden voorgehouden voordeeltje voor de gebruikers - dank zij de container hoefde geen vuilniszakken meer te worden gekocht - is in dat geval echter niet meer dan een fopspeen. Wethouder Van Hazel vindt ech ter dat niet alleen naar financiële voor- en nadelen moet worden ge keken maar ook naar de milieu-as- weer aan Van Eisen, die hier tegen in ging: "De conclusies in het ver slag kloppen niet, in eerste instan tie is gezegd dat het verband tus sen de aanstelling en het aantal toegenomen meldingen niet is aan te tonen, maar vervolgens wordt het als conclusie gebruikt. Waar praten we dan over, het is eigenlyk niets. Door dit onduidelijke ver slag word ik alleen maar gesterkt in m'n mening dat Oegstgeest geen sociaal rechercheur nodig heeft". Van Eisen kreeg wel enige steun by zijn vraag hoe de sociaal recher cheur moet gaan werken. PVDA-er Haasnoot kwam heel voorzichtig met een paar vragen over het rap port. Hij miste in het rapport iets over de werkgevers en vond het verslag een zeer minimale uitleg voor een evaluatie: "In de meeste gevallen zijn er twee schuldigen als er zwart wordt gewerkt: werkgever en werknemers. Daarvan vind ik in dit rapport niets terug. Ik ben ook zeer verbaasd dat het geen verslag is van de ambtenaar zelf, maar van het hoofd van sociale zaken. Er moet geen hetze ontstaan. De men sen moeten niet gaan denken dat iedereen nu wordt achtervolgd". Met uitzondering van Van Eisen, vindt de commissie dé sociaal re chercheur een moeilijk 'punt'. WD-woordvoerder, mevrouw Ha jonides, zorgde voor enige hilari teit in de vergaderzaal door haar opmerking dat het rapport vertrou welijk behandeld had moeten wor den. Het raadslid had zich "gesto ten" aan publicaties in deze krant. Lori Spee tijdens de opnamen met collega-zanger Robert Long. Het tropische gebeuren rond een NCRV-programma WASSENAAR - Het tropische Wassenaarse zwembad. Gisteren zwemparadijs 'Het Tiki-Bad' op het recreatiepark Duinrell in Was- senaaf was gisteren het decor voor de opnamen van het rustige lied-( jesprogramma 'Oh Lori' van de' NCRV-televisie. Een podium in het water, omringd door palmbo men en tropische vogels, vormde het middelpunt. Technici in zwem broek liepen af en aan om alles in en rond het water op tijd in orde te krijgen. Óm de vijf weken wordt het pro gramma 'live' opgenomen in het werden de opnamen voor het twee de programma gemaakt, zodat er wat efficiënter kon worden ge werkt dan de eerste keer. Er hoef de overigens niet veel te worden, veranderd aan de inrichting van het bad: een podium erin en men ging aan de slag met de belichting en het geluid. De akoestiek in het zwembad is niet optimaal voor een muziekprogramma, maar de en tourage vergoedt veel. De rustige liedjes die ten gehore werden gebracht, onder andere door Robert Long en de Sherman Brothers versterkten de relaxte sfeer in het zwembad. De inmid dels tropische temperatuur in het zwembad leende zich uitstekend voor een rustig programma. De programmamakers waren na twee dagen hard werken blijkbaar wel toe aan een beetje rust tijdens de repetitie. De ligstoelen rondom het bad waren dan ook beter bezet dan de witte plastic 'kuipstoeltjes', van waaruit een verdwaalde, even pau zerende, technicus het hele gebeu ren gadesloeg. Plakplaatsjesgigant Mentink vist achter het net, maar is niet verslagen pecten en de veraangenaming van het werk van de vuilophalers. Hij wijst erop dat inschakeling van het Leidse schoonmaakbedrijf ook van invloed is op de kosten en dus ook op de door de burgers te beta len reinigingsrechten. Ondanks de schoonmaak- en an dere problematiek is de relatie ge- bruikers-minicontainers aanzien lijk verbeterd. Een onlangs door een huis-aan-huis-blad gehouden mini-steekproef onderstreept dat nog eens. Het bedrijf dat de contai ners levert en bij definitieve invoe ring nog meer containers moet le veren is al zo zeker van zijn zaak dat het de naam van de gemeente al in de bakken heeft geprint. Mis schien een wat al te voorbarige handeling. De enquête onder de proefpersonen immers, te houden in april, is doorslaggevend. Over die enquête is onder de dorpspolitici nogal wat te doen. Vooral de WD wil dolgraag direct betrokken worden bij de formule ring van de vragen. Dat gaat wet houder Van Hazel en de rest van het college echter veel te ver. "De angst voor subjectieve vragen is ongegrond. Wij willen niemand de mini-containers door de strot per- LEIDERDORP - De Leiderdorpse plakplaatjesgigant Mentink koopt het failliete Muziekparade niet te rug. Zijn bod was verreweg het laagst en was slechts tot 28 januari geldig. Overname na die datum zou hebben betekend dat het blad niet voor 1 maart in de. kiosk kan liggen. En dat was Mentink te laat. Het blad, dat vanaf het begin in 1977 tot 31 december 1984 in han den was van de Leiderdorper, is in principe aan een andere gegadigde verkocht. De rechter-commissaris is akkoord gegaan met de voor waarden en de koper zal binnen een week een definitieve reactie geven. Mocht hij toch afhaken, dan kijkt curator A. Steinz naar de an- dere twee serieuze gegadigden, die stuk'voor stuk een bod hebben ge- daan. Belangrijk punt uit het principe- akkoord is dat de 3000 abonnees de H eerste drie maanden het blad gratis H hetlllfdt^en kunnen dl Uthofwü Mentink: 'Wij staan meer met be, derom worden gebruikt. Muziek- °p. de grond D,e ™Ic'd parade blijft een popblad, al staan lacht öns toe iarch.efro.oi ook reportage's over surfen op het omlaag. programma. De kostprijs gaat flink Baarn Starshine, de vorige eige- VOORSCHOTEN - De gebrui kers van het Voorschotense Vlietpontje krijgen meer ruim te. Het pad wordt breder en de parkeerplaats bij de gebouwen achter de ijsbaan worden iets verbeterd en uitgebreid. De raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs is gisteravond akkoord gegaan met dit B en W-voorstel. Vorig jaar was gebleken dat veel mensen van het veel te smalle pad afweken en het plantsoen betraden. Van over matige parkeeroverlast in de wijk was geen sprake, een uit breiding is echter nooit weg, zo redeneren de dagelijks be- stuurders. Zij willen graag "de exploitatiemogelijkheden zo veel mogelijk positief beïnvloe den". De aanpassingen kosten 8.500 gulden en moeten zo snel mogelijk worden besproken door de raadsleden omdat de stichting WeerWerk 29 maart weer met het pontje naar Vliet land wil varen. Het seizoen ein digt dit jaar op 28 september. Volgens burgemeester en wet houders is gebleken dat "in een grote behoefte wordt voorzien: hoewel niet gesproken kan worden van een echt mooie zo mer heeft de pont in 73 vaarda- gen 13.295 mensen overgezet". naar, had het afgelopen jaar inge speeld op een Amerikaanse trend, waar de jeugd steeds meer aan een luxe aanpak hecht, aldus de cura tor. De Nederlandse jeugd had an dere behoeften en de firma van pop-manager John van Katwijk (Star Sisters), had niet voldoende geld om de schuld van 4 a 5 ton aan te kunnen. Probleem is ook dat de distributeurs pas na negen weken afrekenen. Opgewekt Mentink reageert teleurgesteld op de boodschap, maar is niet uit het veld geslagen. "Wij staan weer met beide benen op de grond en gaan opgewekt voorwaarts. De we reld lacht ons toe", zegt hij zange rig. Door de gang van zaken is hij weer eens diep gaan denken over een oud plan: een muziekkrant op weekeindformaat met 24 pagina's en twee steunkleuren. Enkele jaren geleden heeft,hij het tien weken lang uitgeprobeerd en de reacties, op de toen twee gul den kostende uitgave, waren zeer positief. Zowel covers met Meat Loaf als André Hazes, werden grif gekocht door de jeugd van 8 tot 15 jaar. Sterke punt is de snelle produk- tietijd, waardoor het tweeweke lijks uitkomende blad veel nieuws kan brengen, een echte krant met veel korte stukken kan zijn. De'ene dag een optreden, twee dagen later in de krant. De lancering van de krant noemt hij waarschijnlijk. Eind volgende maand lijkt hem een mooi moment: "Het begin van de lente, alles komt uit". Een grote distributeur zou al in de startblokken staan om de krant op 6500 punten in Nederland en België te bezorgen. Mentink wil twee vaste personeelsleden belas ten met de produktie van het blad en overweegt öm enkele free-lan cers inschakelen. Een vaste afna me van 25 tot 30.000 exemplaren moet haalbaar zijn, heet het zon nig. Van Muziekparade had Mentink een positief hitparadeblad willen maken voor de jeugd van 8 tot 15 jaar. Maandelijks zouden zij voor geschoteld krijgen dat zij een goe de keus hebben gedaan in de pla tenzaak. Zijpaden wilde hij niet schuwen, maar de aandacht zou vooral richting teenybopper-arties- ten gaan als Aha, Dolly Dots en Ro berto Jacketti and the Scooters. ZOETERWOUDE - Vrachtwa genchauffeurs krijgen het de komende tijd moeilijk in Zoe terwoude. Om te beginnen mo gen ze nu officieel niet meer parkeren op het terrein bij sportpark Haasbroek. De ge meenteraad heeft dat afgelo pen week besloten. Het terrein is taboe voor vracht wagens omdat de fundering van het parkeerterrein niet al te sterk is. Overigens heeft één bedrijf ont heffing van het verbod gekregen en aat bracht aarzelingen teweeg bij WD-raadslid Kremer. "Be weegt de gemeente zich met die ontheffing niet op een hellend vlak? Het zal moeilijk worden om tegen anderen 'nee' te verkopen", hield bij burgemeester Houdijk voor. Burgemeester Houdijk deelde verder mee dat nu echt binnen af zienbare tijd (zes weken, twee maanden) wordt begonnen met de proef van een algemeen parkeer verbod voor vrachtauto's in het dorp. Het is de bedoeling dat de 'kolossen' dan aan een terrein de Miening komen te staan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2