VN-secretaris kritiseert Israël ¥0 Caïro verhoogt druk op PLO Ex—president Zuid—Jemen spoorloos verdwenen EG-sancties tegen Z.-Afrika aanvaard Onderschepping Libisch vliegtuig |j ^quino Geruchten op Haïti over massagraf WEER BOMMEN IN PARIJS 'Cory' Aquino symbool van hoop op Filippijnen Moebarak wil doorbraak forceren in vredesproces WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 JERUZALEM - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties heeft gisteren de onder schepping van een Libisch vliegtuig door Israël veroordeeld. Perez de Cuellar noemde het 'een ernstige schending van de burgerluchtvaart'. 1 IV U Het Libische zakenvliegtuig, dat gisteren door Israël tot landen werd gedwongen, is gisteravond alsnogg in de Syrische hoofdstad Damascus geland. Aan boord be vonden zich alle negen passagiers en drie bemanningsleden die meer dan zes uur op een militair vlieg veld in Israël waren vastgehouden. Volgens de legerwoordvoerder in Tel Aviv had Israël inlichtingen ontvangen waaruit zou zijn geble ken dat zich onder de passagiers Palestijnen bevonden die verant woordelijk waren voor aanslagen tegen Israël. door Inez Polak Het zou daarbij gaan om Pale stijnse leiders, die in Libië een bij eenkomst hadden bijgewoond die was belegd door de Libisch leider Moammar Gaddafi en die tot doel had 'het Amerikaanse terrorisme tegen Libië' te bestrijden. In de Libische hoofdstad Tripoli werd meegedeeld dat Israël van plan was geweest de Palestijnse leider George Habasj te kapen. Ha- basj was in 1973 al eens mikpunt geweest van de Israëlische lucht macht, bij een soortgelijke actie. Toen werd een Iraaks vliegtuig tot landen gedwongen omdat men dacht dat Habasj zich onder de passagiers bevond. Ook deze keer bleken zich geen Palestijnse leiders aan boord te be vinden. De negen inzittenden wa ren vooraanstaande Syrische en Libanese politici, onder wie de vi- ce-secretaris van de Syrische Baath-partij. Het zakenvliegtuig, dat gisterochtend uit Tripoli was opgestegen met bestemming Da mascus, werd boven de Middel landse Zee, niet ver van Cyprus, door twee Israëlische straaljagers onderschept en gedwongen te lan den op een vliegveld in het noor den van Israël. Nadat de Israëli's tot de ontdek king waren gekomen dat de passa giers niet tot het Palestijnse leider schap behoorden, mocht het vlieg tuig 's avonds weer opstijgen. De schemer was toen al ingevallen, waardoor de vele cameraploegen die zich in allerijl naar het vlieg veld hadden begeven, teleurge steld naar huis moesten terugke- Instemming In Jeruzalem is over het alge neen instemmend op de onder schepping gereageerd. Vice-pre mier Jitzak Sjamir zei, dat het on derscheppen van het vliegtuig een van de middelen Was om Israëls veiligheid te garanderen. Hij trok fel van leer tegen Libië dat, aldus Sjamir, een centrum van terroris me was geworden. Een politicus van het Likoed-blok had slechts kritiek op het feit dat Israël het vliegtuig met de Syrische passa giers weer zo snel had laten ver trekken. Israël had, aldus het par- lementslid, van de gelegenheid ge bruik moeten maken om Syrië on der druk te zetten en de vrijlating te eisen van vier Israëlische solda ten die in Syrië gevangen worden gehouden. Volgens oud-minister Abba Eban van de Arbeiderspartij stond Israël voor een lastig dilemma, om dat het terrorisme zich achter de wet verschuilt, maar tegelijkertijd die wet schendt. Waarschijnlijk, zo meende Eban, zal de westerse we reld het gebeuren op zijn resulta ten beoordelen. Als Israël erin was geslaagd een terroristenleider te pakken, had het westen daar waar schijnlijk begrip voor gehad. Dat was nu niet het geval. In Israël wordt over het alge meen aangenomen dat de onder schepping van het vliegtuig, behal ve een stroom van protesten en veroordelingen, internationaal geen ernstige gevolgen zal hebben. MIAMI - In Haïti lijkt de rust te ruggekeerd, maar de spanning blijft. Jean-Claude Duvalier, de president voor het leven, heeft voorlopig weer alles onder contro le. De overweldigende protesten tegen zijn regime zijn vai^de stra ten verdwenen, maar Haïtiaanse kerkleiders en ballingen voorspel len dat de huidige rust niet van lan ge duur zal zijn. door Rob Sprenkels Officieel ligt het dodental van de golf van sociale onrust die eind vo rige week uitbrak naar aanleiding van geruchten dat Duvalier zou zijn gevlucht, rond de dertig, maar journalisten blijven bewijzen aan dragen die er op wijzen dat er heel wat meer slachtoffers zijn gevallen. Zo werd er op zo'n zes kilometer van de hoofdstad Port au Prince, langs de kustweg naar het noor den, een vuilnisbelt met lijken ont dekt. In eerste instantie heette het een massagraf te zijn. De rege ringswoordvoerders beweerden echter dat het om een soort be graafplaats van armen zou gaan. Journalisten ontdekten tussen het vuilnis tal van lijken, sommi gen reeds in een verregaande staat van ontbinding. Ook ontdekten zij plekken waar de aarde los was, een bewijs dat'er kort geleden iets on der de grond was gestopt. Plaatse lijke bewoners bevestigden dat de plek een begraafplaats was van mensen die niet genoeg geld had den om op het officiële kerkhof in Port au Prince te worden begra ven. Maar zij vertelden ook dat er de afgelopen dagen grote activiteit was geweest, en dat er vrachtwa gens met kadavers waren gearri veerd. Ondertussen heeft Jacques Mesi- dor, een pater Salesiaan in Port au Prince, de vrees uitgesproken dat Duvalier represailles zal nemen te gen de katholieke kerk. De kerk heeft de afgelopen maanden een vooraanstaande rol gespeeld in het verzet tegen het Duvalier-regime. Ongeveer een miljoen mensen was gisteren op de been om presidentskan didate 'Cory' Aquino steun te betuigen in haar strijd tegen Marcos. MANILLA - „Wij hebben geen cent gekregen om hier te komen". Een tevreden veertiger slurpt een dunne soep naar binnen. Op een kilometer afstand spreekt oppositiekandidaat Corazon 'Cory' Aquino een enthou siaste menigte toe. Rond een miljoen mensen die er vijf uur wachten voor over hebben gehad om Aquino en haar running mate Lourel te kunnen toejuichen. 'Cory-Doy' - de koosnamen van Aquino en Lourel - klinkt tot ver buiten het Rizalpark door de koele avond. Het heeft veel weg van een overwinningsfeest. De onafzienbare men senmassa is in een feestelijke stemming. Dat begon al in de vroege dins dagmiddag toen een lange demonstratie van Aquino-aanhangers uit de buitenwijken van Manilla naar het Rizalpark trok, overal aangemoedigd door inwoners die gele confetti uit het raam strooiden en de 'laban' (strijd)groet maakten door de duim en wijsvinger in een letter L te vor men. door Ruud Kreutzer De bijeenkomst riep bij iedereen herinneringen op aan de massale be grafenis van de in augustus 1983 vermoorde oppositieleider Benigno Aqumo. De weduwe van Aquino is nu tweeënhalf jaar later de populaire presidentskandidate die het moet opnemen tegen de goed geoliede en rijkelijk van 'cash' voorziene politieke machine van de zittende president Marcos, die bijna twintig jaar aan de macht is. n Corazon Aquino is in de veertig dagen durende campagne, die vandaag DOOCI dOOr kwartjes zijn laatste dag in ging. sterk gegroeid. Vooral de manier waarop Aquino het tot voor kort hopeloos verdeelde oppositiekamp bijeenhoudt, heeft grote indruk gemaakt. Ondanks haar gebrek aan politieke ervaring is zij LUSAKA, ZAMBIA - Het topover- leg tussen de zes frontlijnstaten en de twaalf EG-landen in de Zambia- se hoofdstad Lusaka heeft een compromis opgeleverd over de kwestie van dwingende economi sche strafsancties tegen Zuid-Afri- ka. De frontlijnstaten hebben zich voorlopig akkoord verklaard met de beperkte economische sancties die door de EG-landen, het Geme nebest. de Scandinavische landen en de Verenigde Staten zijn afge kondigd. Volgens het slotcommuniqué dat gistermiddag werd vrijgege ven, zijn de betrokken landen over eengekomen dat verdere maatre gelen overwogen moeten worden als de huidige sancties het beoogde resultaat opleveren. Dat wil dus zeggen: afschaffing van de apart heid. Maandag riep de Zambiase president Kenneth Kaunda nog op tot een volledige politieke, culture le en economische isolatie van Zuid-Afrika door de rest van de wereld. In het gemeenschappelijke slot communiqué wordt de Zuidafri- kaanse apartheid door de 18 be trokken landen in felle bewoordin gen veroordeeld en als de belang rijkste oorzaak van de problemen in zuidelijk Afrika aangemerkt. Maar dat de EG-landen hierover met de frontlijnstaten (Zambia. Angola, Zimbabwe. Botswana, Mo zambique en Tanzania) niet van mening zouden verschillen, stond reeds tevoren vast. Hetzelfde gold voor de kwestie- Namibië, die eveneens op de agen da stond. Zowel de EG als de front lijnstaten veroordelen opnieuw de Zuidafrikaanse bezetting van dit voormalige Westduitse protecto raat en eisen de onmiddellijke en volledige uitvoering van VN-reso- lutie 435. die dateert van 1978. Dit houdt in dat de Zuidafrikaanse troepen Namibië moeten verlaten en dat er vrije algemene verkiezin gen moeten komen onder supervi sie van de VN. Deze beschouwt de SWAPO als enige rechtmatige ver tegenwoordigende organisatie van het Namibische volk. Op de valreep bracht de Neder landse minister Van den Broek (buitenlandse zaken) zich met de kwestie van de Angolese verzets- geloofwaardig alternatief geworden voor de oude (en zieke) Marcos, die alle hoeken en gaten van vuile machtspolitiek volledig beheerst. Na zoveel jaren van bedrog en intimidatie wordt Marcos door bijna niemand meer geloofd. Zijn belofte deze week dat hij in staat voor schone verkiezingen overmorgen, wordt met schouderophalen begroet. De be volking, zeker daar waar zij toegang heeft tot informatie buiten de door Marcos beheerste media, ziet in 'Cory' de manier om van Marcos af te komen. „Ze heeft wel geen ervaring", hoor je steeds zeggen, „maar het is beter dan het soort ervaring dat Marcos heeft opgedaan". Een groot deel van de 54 miljoen Filippino's zegt nu dat het tijd is voor een verandering. De 53-jarige Aquino is het symbool van deze hooD ge worden. LAGUNA HILLS (DPA) - De be waker van een geldtransport in de Verenigde Staten is onder een la ding munten ter waarde van 50.000 dollar doodgedrukt toen de chauf feur van het transport in het druk ke verkeer in de buurt van Laguna Hills (Californië) op zijn remmen moest gaan staan. De 100 dozen met 'quarters' (25-dollarcenten) met een gewicht van ruim 1.000 ki lo begroeven de 34-jarige bewaker in de afgesloten ruimte van de au to. beweging Unita van dr Jonas Sa- vimbi in een zeer dubieuze positie. Tijdens het overleg met de front lijnstaten toonde hij weliswaar be grip voor de frustratie onder de frontlijnstaten over de officiële ontvangst van Savimbi door de Amerikaanse president Ronald Reagan, vorige week. Maar hij zag er geen probleem in om Savimbi eventueel te ontvangen, al zou dat dan geen erkenning inhouden van de Unita als officiële verzetsorgani satie te erkennen. De Angolese MPLA-minister van buitenlandse zaken reageerde daarop met een directe aanval: „Wij beschouwen zo'n gesprek tus sen Van den Broek en Savimbi als een rechtstreekse inmenging in on ze binnenlandse aangelegenheden en een vijandige daad tegen het land en zijn bevolking". Hij vroeg Van den Broek Savimbi, die bin nenkort Europa aandoet, dan ook niet te ontvangen. Moskou zou vijf miljoen eisen voor Sjtsjaranski HAMBURG (AP/Rtr./AFP) - De Sowjet-Unie heeft ongeveer vijf mihoen mark geëist voor de vrijla ting van Anatoli Sjtsjaranski in het kader van een komende gevange- nenruil tussen oost en west. Dat heeft het Westduitse boulevard blad Bild gisteren gemeld. Het Hamburgse blad was zondag de eerste die meldde dat een derge lijke 'spionnenruil' in de maak was. Van verschillende zijden is sindsdien bevestigd dat de ruil in de loop van de volgende week wordt verwacht. In een telex meldde Bild gisteren echter dat Moskou 'nu ongeveer 5 miljoen mark' eist en dat die eis 'to taal onverwacht' is gekomen. De krant zei dat joodse groepen in Antwerpen en de VS bereid zou den zijn het geld in te zamelen om Sjtsjaranski vrq te kopen. „Voor de emigratie van Nobelprijswinnaar Andrei Sacharov naar het westen is een miljoenenbedrag in de dub bele cijfers geboden. Tot nu toe heeft het Kremlin 'njet' gezegd", aldus Bild. Ook zou Moskou nu de vrijlating van 11 topspionnen door het wes ten eisen, in plaats van de acht om wie tot nu toe was gevraagd. Bild heeft geregeld exclusieve verhalen uit de Sowjet-Unie gebracht die la ter bleken te kloppen. De Westduitse bondskanselier Helmut Kohl zei gisteren in een ge sprek met buitenlandse journalis ten dat president Reagan en Sow- jetleider Gorbatsjov verleden jaar op hun top in Genève de weg had den gebaand voor een gevangenen- ruil. Maar de precieze datum wilde hij niet geven. PARIJS Rtr.lUPIIn Parijs is gisteravond opnieuw een bomaanslag gepleegd. De bom ontplofte in een drukke boekhandel in de studentenwijk Quartier Latin. Volgens de brandweer vielen er zeker drie gewonden. De bom ontplofte vroeg in de avond in de kelder van een boekhandel op het Place Saint Michel. Op het moment van de aanslag waren er veel klanten in de winkel. Door de explosie brak er brand uit. Een veiligheidsbeambte in de boekhandel noemde het een wonder dat er maar drie gewonden waren gevallen. Het was de tweede aanslag in twee dagen. Maandagavond explodeerde een bom in een winkelpassage die uitkomt op de Champs Elyseewaarbij zeven mensen gewond 'raakten. Een onbekende Arabische groep heeft in middels de verantwoordelijkheid voor deze aanslag opgeëist. De Franse politie ontdekte gisteren in een toilet op de derde verdieping van de Eiffel- toren een grote bom, die anderhalfuur vóór hij zou exploderen, onschade lijk werd gemaakt. Er werd onmiddellijk een verband gezocht met de plaatsing van zendmasten op de Eiffeltoren voor het omstreden vijfde televisiestation. De burgemeester van Parijs en geducht opposant van president Mitterrand, Jacques Chirac, probeerde nog onlangs tevergeefs de installatie van de zendmasten te verhinderen, omdat hij vindt dat de regering niet het recht heeft de Eiffeltoren daarvoor te gebruiken. Op de foto (ANP) blussen brandweerlieden de brand die ontstond na de bomexplosie in de boekhandel in Quartier Latin. (foto anp> CAÏRO Om een doorbraak te forceren in het vredesproces werkt de Egyptische regering hard aan een topontmoeting tussen PLO-lei- der Arafat, koning Hoessein van Jordanië en het Egyptische staats hoofd Moebarak. Absolute voor waarde is dat Arafat de VN-resolu- ties 242 en 338 (erkenning van Is raël) zonder enig voorbehoud aan vaard. door Taco Slagter Volgens politieke waarnemers in Caïro is er een goede kans dat die ontmoeting al in het komende weekeinde of anders begin volgen de week zal plaatsvinden. Moeba rak zelf gaf maandagavond tijdens een staatsbanket ter gelegenheid van het bezoek van de Joegoslavi sche president Vl^jkovic een hint dat een top „tot de mogelijkheden behoort". Door een gezamenlijke, voor de Verenigde Staten acceptabele, for mule te vinden, wil Egypte alsnog deelname van de PLO aan vredes onderhandelingen bewerkstelli gen. Krijgt Arafat de erkenning van Israëls bestaansrecht alsnog over de lippen - hetgeen koning Hoessein tot diens grote irritatie nog niet gelukt - dan kan Washing ton een plaats in het vredesproces voor de PLO niet meer weigeren. Gaan de Amerikanen door de bocht, dan kan Israël moeilijk an ders, zo luidt de politieke logica van Caïro. In de visie van president Moeba rak is er nog maar weinig tijd de patstelling in het vredesproces op te heffen. De zaak dreigt in een im passe te geraken, met alle ernstige gevolgen vandien. De warmte waarmee Moebarak de afgelopen maanden de Palestijnse kwestie, oftewel de PLO, had omarmd, is aanzienlijk afgenomen, nadat vori ge week bleek dat pogingen van de Jordaanse koning Hoessein om de Arafat tot een meer rationelere op stelling te dwingen geen enkel re sultaat opleverden. Koud-watervrees In de Egyptische politieke denk trant is geen ruimte meer voor de alsmaar door de PLO aangevoerde argumenten dat de VN-resoluties onaanvaardbaar zijn. Deze resolu ties beschouwen de Palestijnse kwestie als een vluchtelingenpro bleem. Arafat wil de garantie dat het Palestijnse volk recht heeft op zelfbeschikking. Caïro zegt nu in een maandag verschenen hoofdar tikel in de door de staat gecontro leerde krant 'The Egyptian Gazet- te' dat het VN-handvest sowieso het zelfbeschikkingsrecht van vol keren regelt. Er kan van Palestijn se zijde dus geen reden meer zijn voor koud-watervrees. Behalve het gevaar van oplevend terrorisme heeft Egypte er om ver schillende redenen groot belang bij dat het vredesproces niet ver zand. Tegelijkertijd ziet Cairo zich voor een dilemma gesteld. Te grote toegeeflijkheid ten opzichte van de Amerikanen en de Israëliërs en een te grote verwijdering van de „Pale stijnse zaak" zou het isolement van Egypte binnen de Arabische we reld vergroten. Caïro poogt al sinds de ondertekening van het vredes verdrag met Israël weer in de Ara bische Liga te worden opgenomen. Bovendien bestaat er binnen de Egyptische regering grote behoef te eindelijk eens een politiek suc ces te kunnen tonen. Vanwege het uitblijven van oplossingen voor de grote interne sociale en economi sche problemen van het land neemt de oppositie tegen Moeba rak sterk toe. Ook de Achille Lau- ro-affaire en mislukte bestorming van het door Palestijnen gekaapte lijntoestel door Egyptische com mando's, enkele maanden geleden, hebben het prestige van Moebarak ernstig aangetast. Green River Killer De politie van Seattlè in de Ame rikaanse staat Washington zoekt naar een man die de 'Green River Killer' wordt genoemd en aan wie de dood van 34 vrouwen - in veel gevallen prostituées - wordt toege schreven. Inspecteur Frank Adam son van de politie van Seattle die het team leidt dat naar de moorde naar zoekt, zegt dat sinds 1984 tweehonderdeenendertig mogelij ke verdachten zijn ondervraagd en onschuldig bevonden. Charles Manson Charles Manson, de leider van de beruchte 'Manson-familie' die in 1969 de filmster Sharon Tate en zes andere mensen op beestachtige wijze vermoordde, blijft achter de tralies. De juridische commissie van de staat Californië heeft giste ren negatief beschikt op een ver zoek om de nu 51-jarige Manson voorwaardelijk vrij te laten. In de gevangenis in San Quentin ver scheen de gebaarde Manson met een hakenkruis op het voorhoofd. ADEN - Een week na het einde van de hevige machtstrijd in Zuid- Jemen bestaat er nog steeds grote onzekerheid over de vraag welke vleugel van de regerende socialisti sche partij nu de macht heeft over genomen. De onzekerheid betreft met name de persoon van Abdul Fattah Ismail, de voormalige presi dent en lid van het Politbureau, die op mysterieuze wijze spoorloos is verdwenen. door Aernout van Lynden Evenals de vijf andere belang rijkste tegenstanders van presi dent Ali Nasser Mohammed ging Fattah Ismail op 13 januari naar'de vergadering van het Politbureau waar de lijfwachten van de presi dent hen trachtten te vermoorden. Drie van de zes aanwezige leden werden gedood, maar Fattah Is mail was een van de drie die onge deerd ontsnapten. Ali Salem el Beedh, een van de andere Politbureauleden die aan de aanslag ontsnapte, verklaarde tijdens een interview: „Ik weet niets o'ver Fattah Ismail. Negen uur na de aanslag zijn wij uit het gebouw gered door een tank-een heid, maar ieder van ons rende naar een andere tank. Dat is de laatste keer dat ik hem gezien heb". Salem el Beedh, die twee dagen na de aanslag gewond raakte, voegt eraan toe: „Het is mogelijk dat andere leden van de regering meer weten, maar ik word nog ge hinderd door mijn verwondingen en ben dus niet van alle ontwikke lingen op de hoogte". De wonden worden ons getoond. In een land waar het Politbureau over de absolute macht beschikt, was dat een antwoord dat slechts tot meer vragen leidde. Een van de ons begeleidende partijleden for muleerde het op een andere wijze: „Wij weten niet wat er met Fattah Ismail is gebeurd. Onze leiders hebben het ons nog niet verteld". Met andere woorden: zij hebben nog geen besluit genomen wat er met hem gebeurd is. Ideoloog Fattah Ismail, die als jongeman een centrale rol speelde in de onaf hankelijkheidsstrijd tegen de Brit ten, staat bekend als de meest prin cipiële ideoloog binnen de partij. Een man die zijn hele leven lang vasthield aan een harde, stalinisti sche politiek. Eind 1978 werd hij gekozen tot president, een positie die hij niet lang heeft weten te be houden. In april 1980 werd hij gedwongen af te treden wegens steeds groter verzet tegen zijn hardhandige poli tiek - hij was een voorstander zo wel van de complete nationalisatie van de economie als van de omver werping van de 'reactionaire' rege ringen in de buurlanden Oman, Sa- oedi-Arabic en met name Noord- Jemen, waar zijn eigen familie oor spronkelijk vandaan kwam. In juli 1980 vertrok Fattah Ismail zogenaamd om 'gezondheidsrede nen' naar Moskou, maar dat was al lerminst het einde van zijn carriè re. In februari vorig jaar keerde hij naar Aden terug, verzekerd van ge noeg steun in de partijtop om zelfs tot lid van het Politburo herkozen te worden. Niet alle details van deze politie ke come-back zijn bekend, maar wel dat de machtige vice-president Ali Antar, die bekend stond als de belangrijkste tegenstander van president Ali Nasser Mohammed, herhaaldelijk in Moskou lange be sprekingen met hem voerde. De geruchten deden de ronde dat het tweetal op het punt stond de presi dent op zijn beurt af te zetten. Ali Antar was een van de drie in de vergaderzaal van het Politburo die vermoord werd. De dood van deze belangrijkste bondgenoot van Fattah Ismail is mogelijk ook de re den dat hij sindsdien verdwenen is. De andere tegenstanders van de president die de aanslag overleef den, hadden graag gezien dat Ali Nasser van het politieke toneel zou verdwijnen, maar niet dat daarbij Fattah Ismail weer de macht over- Populair Onder de bevolking was Fattah Ismail echter duidelijk de meest populaire leider. In de bazaars en winkels van Aden kom je alleen zijn foto tegen, nooit die van de an dere leiders. Het is duidelijk dat er een mythe gecreëerd wordt, zoals dat wel vaker in het Midden-Oos ten gebeurt, de mythe van de ver dwenen leider. Terwijl de huidige 'tussentijdse' regering nog steeds niets over Fat tah Ismail bekend wenst te maken, en overigens ook nog geen woord gezegd heeft over wie definitief de plaats van president Ali Nasser zal overnemen, blijft de situatie in sommige wijken van de hoofdstad uiterst gespannen. Zo waren giste ren alle winkels in het centrum by de haven gesloten. Er werden huis zoekingen verricht bij de aanhan gers van de gevluchte oud-presi dent. In de bazaar van de Sjeik-Oth- manwijk, waar de winkels wel open waren, konden wij voor het eerst in twee dagen aan de aan dacht van onze begeleiders ont snappen. De meeste mensen waren niet bereid ook maar een woord met westerse journalisten te wisse len - een normale angst in een au toritair land als Zuid-Jemen, maar enkele Indische 'gastarbeiders' wa ren minder bang: „Er doen veel ge ruchten de ronde. Het is nog niet over. De mensen verwachten nieu we gevechten en iedereen vraagt zich af wat er met Fattah Ismail is gebeurd - als er geen Ultwootd komt op die vraag, dan zou dat ook nog tot problemen kunnen leiden".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7