Politici ontsteld door wraakactie Vreeken Centrumdemocraten blijven weg Verkeersplan stuit op wrevel Nut sociaal rechercheur niet bewezen Snoeien op bouwplan bibliotheek gaat door Opinie Laatste sleutels huizen Kerkehout overhandigd PAGINA REGIO LEIDEN WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 REGIO - De Centrumdemocraten, een afsplitsing van de Centrumpar tij, doen niet mee aan de gemeente raadsverkiezingen in Leiderdorp. Weliswaar had deze party zich in december laten registreren, maar de verplichte kandidatenüjst is gis teren niet op het gemeentehuis in gediend. Waardoor men automa tisch van deelname wordt uitgeslo ten. Waarom de Centrumdemocraten alsnog hebben besloten zich niet in de Leiderdorpse verkiezingsstrijd te werpen is niet duidehjk. De eni ge woordvoerder die met naam en toenaam bekend is by de gemeente is niet te bereiken. Een mogelijke reden zou de felle tegenstand kun nen zyn, waarop de party had kun nen rekenen. Zo hadden WD en PSP al aan gegeven niet met de Centrumde mocraten te willen samenwerken. Ook 'God Met Ons' doet niet aan gemeenteraadsverkiezingen in regio mee En het Leiderdorps comité tegen fascisme was druk doende om ac ties tegen de party voor te berei den, in samenwerking met organi saties als 'Leiderdorp tegen apart heid' en 'Stichting welzijn buiten landers'. Het was de bedoeling om op de dag van de gemeenteraads verkiezingen, 19 maart, met sand- wichborden by stemlokalen het ongenoegen over de omstreden party te uiten. De Centrumdemocraten de enige party die van de verkie zingen wordt uitgesloten. Alle an dere kandidaten, WD, CDA, PvdA, D66, PSP/PPR en de SGP, hebben hun kandidatenlijst giste ren wel ingeleverd. Datzelfde beeld geeft Zoeter- woude, waar de drie nu in de raad zetelende partijen CDA, Progres sief Zoeterwoude en de WD zich meldden. Alleen heeft Progressief Zoeterwoude een correctie in de conceptlijst aangebracht. Het was de bedoeling dat het huidige PW- raadslid Annemarie Kolff-Haantjes zou worden vervangen door T. Smit. Omdat Smit voor zijn werk naar het oosten van het land wordt 'verplaatst' en Kolff toch meer tijd aan het raadswerk kan besteden dan ze by de samenstelling van de lijst dacht heeft dit raadslid alsnog besloten voor nog een termijn bij te tekenen. Ook in Wassenaar, Oegstgeest, Voorschoten en Warmond doen de huidige partyen mee. Voor de vol ledigheid: het gaat om PvdA/PPR, D'66, WD en CDA in Voorscho ten; Party Wassenaar, CDA, WD, PvdA en D'66 in Wassenaar; Pro gressief Warmond, CDA en WD in Warmond en CDA, WD, PvdA, D66 en PPR in Oegstgeest. God Met Ons, dat zich in Oegst geest, Voorschoten, Wassenaar en Leiden had laten registreren, ziet van deelname af. De rooms-katho- lieke party heeft uit deze gemeen ten geen reacties gekregen op een oproep om kandidaten in het Ka tholiek Nieuwsblad. Slechts in tien, zuidelijke, gemeenten doet GMO mee. Heerlen en Kerkrade behoren hiertoe. GMO heeft 2376 leden, hoofdza kelijk uit Limburg en Brabant en voelt enige verwantschap met de Rooms Katholieke Party Neder land ("al is die meer oecome- nisch"). De party is in 1970 opge richt, na het verscheiden van Nieu we Roomse Party. Raad- of kamer zetels heeft ze nooit behaald, al mikte ze in het katholieke zuiden wel eens op het pluche. Of de kan sen nu beter liggen, weet bestuur der J. Hoogland niet: "Maar, als je niets probeert win je zeker niets". WD Warmond kijkt als lachende derde toe WARMOND - Het War- mondse raadslid C. Vree ken heeft door op de WD te stemmen ervoor gezorgd dat het CDA, de partij die hem in 1983 uit de fractie heeft gezet, de derde lijst toebedeeld heeft gekregen. Door deze door velen als de wraak van Vreeken be schouwde actie moeten de WD - de kleinste partij in Warmond - en Progressief Warmond loten om lijst nummer één. Dat gebeurt morgenochtend. Het CDA, de grootste party in het War- mondse, zit met de grootste brok ken. Achter de naam van lysttrek- ker Van Schagen op de verkie zingspamfletten en op het stembil jet prykt niet langer de trotse één maar een schamele drie. Over de kwestie is een rel uitge broken in het dorp. De woede richt zich niet alleen op Vreeken maar ook op de WD die dankbaar heeft geprofiteerd van Vreekens handte kening op de liberale kieslijst. WD'er De Vos plaatst kantteke ningen by die woede: "Wij hebben geen misbruik gemaakt van welke situatie dan ook. Vreeken wilde zyn stem voor de lystrangorde niet verloren laten gaan. Om persoonly- ke redenen. Wy wilden daar niet in treden maar we hebben wel 'ja' ge zegd toen hy ons vroeg of hy onze lyst mocht tekenen. We hebben echter geen enkele druk uitgeoe fend op Vreeken om zoiets te doen. Sterker nog, voordat Vreeken ons dit voorstelde, wisten wy niet eens dat er zo'n procedure was voor de lystnummering". CDA-fractieleider K. Bonnet meldt Vreekens actie te begrijpen. "De zaak Vreeken is een afgesleten zaak. Dat hy nu zyn handtekening by de WD deponeert, ach, wy hadden toch al afstand van hem ge nomen. Je zou het hooguit brutaal kunnen noemen". De WD noemt hy "niet hoffelijk". Dreigend zegt hy: "Wat verwacht u dat straks by de college-onderhandelingen de opstelling van het CDA jegens de WD zal zyn? Als ik in mijn eigen party zou beginnen over een een college met daarin de WD dan word ik er uit geschopt". PW-fractieleider Slingerland: "De WD maakt misbruik van de rancune van een dolende CDA'er. Saris (fractieleider, red.) zelf heeft, toen Vreeken uit het CDA werd ge zet, gezegd dat zij zich niet wilde mengen in de problemen binnen andere fracties". De lystnummering komt tot stand door een stemming onder de zittende raadsleden. Daartoe zame len partijen handtekeningen in van zittende raadsleden. Logischerwij ze signeren raadsleden de lijst van hun eigen partij. De uitslag in War mond was echter: CDA drie, PW vier en WD vier terwijl de drie partijen achtereenvolgens drie, vier en drie zetels rijk zyn. Er was toen maar één conclusie mogelijk: Vreeken stemde op de WD. De dolende CDA'er Vreeken: "Ik wilde hiermee ook gestalte ge ven aan mijn raltie met de WD". (archiefloto) Een opmerkelijke daad van Vreeken want hoewel hij uit het CDA is gezet is hij het CDA in an dere opzichten trouw gebleven. Zo is hy voornemens tijdens de ver kiezingen op het CDA te stemmen, bezoekt hij uiteenlopene CD A-bij- eenkomsten, beschouwde hij zich zelf nog altijd als christendemo craat en maakte hij in december ZOETERWOUDE - Op het ruim een half miljoen kostende verbou wingsplan van de Zoeterwoudse Aloysiusschool kan misschien wel 194.000 gulden worden bespaard. Dat signaleerde CDA-raadslid Ho- genelst gisteravond tijdens de ver gadering van de raadscommissie welzyn. Burgemeester en wethou ders, die vorige week meldden de bibliotheek toch in de voormalige school te willen huisvesten en daarom te zullen bekijken of er in het verbouwingsplan kon worden gesnoeid, waren daar zelf niet mee gekomen. Volgens wethouder Gra- niewski omdat die besparing van 194.000 weinig reël is. Het gaat hier volgens haar om een globale noti tie, niet om een echt plan. Als er zoveel moet worden bezuinigd zal er van een echte bibliotheek nau welijks sprake meer zijn. Toch zal dit 'uitkleedplan' nog nader wor den bekeken. Meer kans van sla gen maakt echter het besparings plan van 45.000 gulden. De commissieleden toonden zich gisteravond, net als burgemeester en wethouders, ondanks alles toch voor huisvesting van de biblio theek in de voormalige school aan de Schenkelweg. Maar: misschien kan de verbouwing in fases wor den uitgevoerd, zo werd er geop perd. Progressief Zoeterwoude stelde bijvoorbeeld dat de struc tuur van het gebouw in één keer moet worden verkregen, maar dat de afwerking best vooruit kan wor den geschoven. ZOETERWOUDE - Geboren: Lisette de Vassy. 22 dec. 1985; Monique Jacoba Wilhelmina Wijsman, 7 dec. 1985; Ale xander Silvester Kuijt, 6 dec. 1985, Ernst Hans Meijer. 3 dcc. 1985; Martine Martha Alice Heetman, 17 dec. 1985; Hestia van Gent, 22 dee. 1985; Samantha Petronella Jacqueline van der Hoeven. 30 dec. 1985 In elk geval moet de 'stotkam' nog een keer door de kostenbere kening. Donderdag praat de com missie financiën door over de toe komstige huisvesting van de bi bliotheek. gebruik van zijn CDA-lidmaat- schap om mee te stemmen voor de CDA-kieslijst, een bijeenkomst ge durende welke Vreeken het CDA- programma mede ondersteunde. Vreeken zelf komt met een lang verhaal op de proppen. Hij vertelt dat hij op 15 januari een onaange kondigd bezoek heeft gehad van CDA-fractieleider Bonnet en -be stuurslid Den Ouden. De twee zou den hem mede namens het bestuur hebben gevraagd of hij zijn handte kening onder de CDA-Lyst wilde zetten. Alleen om hem gunstig te stemmen zouden Bonnet en Den Ouden hebben gezinspeeld op de terugkeer van Vreeken in de CDA- fractiê of als CDA-burgerlid in een raadscommissie. Vreekens pogin gen om garanties te krijgen mis lukten. Zo zou hij gevraagd heb ben lid van de raadscommissie fi nanciën te mogen worden, hetgeen hem werd geweigerd. Ook vroeg hij Bonnet zijn terugkeer in de raad aan te kondigen. Dat had dan tijdens de laatst gehouden raads vergadering moeten gebeuren. Een telefoontje, de zaterdag voor de raadsvergadering, leerde dat Bon net zoiets helemaal niet van plan was. Bonnet erkent slechts dat hy heeft gevraagd om Vreekens hand tekening onder de CDA-lijst. De rest is volgens hem afkomstig uit Vreekens grote duim. Vreekens verhaal gaat echter nog veel verder. Bonnet en Den Ouden zouden hem met vleierijen hebben geprobeerd over te halen. "Ze zeiden onder meer dat ik zo'n goed CDA-lid ben". Voor Vreeken waren die loftui tingen echter niet meer dan hui chelarij. Vreeken herinnert aan de bijlage die Bonnet aan zijn algeme ne beschouwingen had toege voegd: een fragment uit een artikel uit het blaadje van de plaatselijke voetbalclub waarin Vreeken en WD-fractieledier Saris door het slijk worden gehaald. Vreêken meldt voorts dat Bonnet hem tij dens de nieuwjaarsreceptie geen gelukkig 1986 heeft toegewenst en dat hij tijdens de CD A-ledenverga- dering als enige aanwezige geen verkiezingsprogramma kreeg. "De man naast me, geen lid, kreeg er wel een. Den Ouden heeft me be loofd er een te zullen brengen. Het is nu februari en ik wacht nog steeds". Vreeken beschouwt de aanbie dingen die het CDA hem zou heb ben gedaan "als uitermate beledi gend". Hij ontkent niet dat door de WD-lijst te signeren hij wraak heeft genomen. "Maar ik wilde hiermee ook gestalte geven aan' mijn relatie met de WD", aldus Vreeken die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat zijn politie ke vrienden in liberale gelederen moeten worden gezocht. Zo'n dertig Zoeterwoudenaren kregen gisteravond een flinke hoeveelheid 'stof bleek de helft het verkeersplan als begrepen te beschouwen. Helft aanwezigen op hoorzitting begrijpt het niet ZOETERWOUDE - Van de gister avond georganiseerde hoorzitting over het verkeersveiligheidsplan is het Zoeterwoudse gemeentebe stuur waarschijnlijk nauwelijks wijzer geworden. Een algemene in druk konden de ongeveer dertig opgekomen Zoeterwoudenaren niet geven over het plan, dat een einde moet maken aan onveilige verkeerssituaties en aan het sluip- verkeer door dorp. Rijndijk en Zuidbuurt. Vragenstellers kwa men veelal niet verder dan het aan snijden van persoonlijke kwesties. Of, zoals een van de aanwezigen te gen het einde van de inspraak avond opmerkte: "Ik wilde nog even praten over de situatie bij mij voor de deur". door Eric Hoenson Vandaar dat burgemeester Hou- dijk net voordat iedereen na z'n zegje te hebben gedaan wilde op stappen zelf maar twee algemene vragen stelde. "Heeft u een goed beeld gekregen van de situatie in z'n totaliteit en is er volgens u een tweede hoorzitting nodig?", wilde hy weten. Hoewel slechts de helft via opge stoken hand blijk gaf hèt verkeers veiligheidsplan als begrepen te be schouwen, voelde weinig toehoor ders voor een vervolgavond. Niet zo vreemd, gezien de hoeveelheid stof die men in de voorgaande uren voorgeschoteld had gekregen. Het plan bestrijdt zo ongeveer al het gemotoriseerde verkeer in alle uithoeken van Zoeterwoude. Spit- safbijter Flapper kwam als een van de weinigen met een algemene stelling over dat uitgangspunt. "Ik heb kritiek op het onderzoek. Het is te eenzijdig, de belangen van de automobilisten zijn er in het geheel niet in opgenomen", stelde hy. Directeur gemeentewerken Van Wijk, het 'brein' achter het ruim één miljoen kostende plan, ervaar- de die opmerking juist als een compliment. Met zijn antwoord "Zoeterwoude is een van de eerste gemeenten uit Nederland die be wust hebben gekozen voor een be nadering vanuit het langzaam ver keer", snoerde hij in één klap alle monden van mensen die het met Flapper eens waren. Levenslang Gedetailleerder vragen kreeg de gemeente van de winkeliers van het Watertje. Helaas voor de burge meester, directeur gemeentewer ken, hoofdagent Roosenboom en verkeersmedewerker Helderman waren zij gekomen om te klagen over oudere maatregelen. Zoals de obstakels die zijn aangelegd bij de kruising Noordbuurtseweg-Water- tje. Obstakels die volgens de win keliers Van Steyn en Emmerik de oorzaak zijn van een verminderde omzet in het afgelopen half jaar. Bovendien heten ze gevaarlijk te zijn. Ondanks dat deze kwestie eigen lijk niet thuishoorde op de hoorzit ting wilde burgemeester Houdijk best wel e*/en antwoorden. "Een automobilist behoort z'n voertuig te kunnen besturen, en de klanten kennen de situatie", pareerde hij. Even makkelijk antwoordde de eerste burger op andere vragen of suggesties. Zo vroeg Gerard van der Hoeven of het niet mogelijk was de maatregelen in het dorp op zodanige wijze te realiseren dat de populaire wielerronde niet defini tief hoeft te verdwijnen. "De plan nen zyn veroorzaakt door automo bilisten van buitenaf. Moeten wij nu levenslang krijgen?" En: "Als de plaatsing van bomen op het Wa tertje doorgaat, graag een appel-, peren- en pruimenboom voor m'n kinderen", aldus de vertegenwoor diger van het Wielercomité. Ruggesteun Weer andere Zoeterwoudenaren gebruikten de hoorzitting om een oud verkeersveiligheidsobstakel aan de kaak te stellen. Zo werd de drempel op de Ambachtsherenweg door een bewoonster onder de loep genomen. "Dat ding functioneert echt niet. Het is te laag en boven dien alleen maar gevaarlijk voor de fietsers die er overheen moeten". Houdijk zegde onmiddellijk een onderzoek toe. Dan was er het probleem van vrachtwagens in de Zuidbuurt. "Die moeten daar keren, maar er is geen plaats voor. Dus kraken ze particulier gebied, met alle schade lijke gevolgen van dien". Waarop Houdijk zijn antwoord weer klaar had: "Wat verwacht u dan, moeten wij alles doen, of moeten de auto's zich aanpassen aan dp straat?" Tussen alle kritiek toch nog een ruggesteuntje voor de makers van het verkeersveiligheidsplan. Een van de aanwezigen, zelf eens ge confronteerd met een ernstig onge luk, stond de gemeente bij. "Ik ben blij dat men hier eens van de mens uitgaat. En kunnen de drempels ei genlijk niet wat hoger?" WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, raads commissie volkshuisvesting, 20 uur. Schouwburg - 'Iphegeneia in Aulis' var Euripides door de Zaak, 20.15 uur. Laktheater - 'Agatha' van Marguerite Duras door toneelgroep Persona, 20.3C Kapelzaal K&O - Han Kapaan, hobo Henk Briër, piano, 20.15 uur. Vrije School - Driftstraat 77, informatie avond. Gulden Vlies - Breestraat 125, byeen gracht 65, Lesbies Kafee, 20-24 Filmhuis LVC - Breestraat, 'Effi Briest' van Fassbinder, 20 en 22.15 uur. Zoeterwoude Clubhuis SJZ - sportpark Haasbroek, jaarvergadering ijsclub Zoeterwoude, 20 uur. Wassenaar UW-gebouw - Kerkstraat, PvdA viert 40-jarig bestaan, 19.30 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, vergade ring raadscommissie welzyn, 20 uur. Anderhalfjaar cel geëist tegen Voorschotenaar DEN HAAG Af OORSCHOTEN Achttien maanden gevangenisstraf is gisteren voor de Haagse recht bank geëist tegen een 29-jarige in Voorschoten wonende Turk die bij een schietpartij in een Haags kof fiehuis twee landgenoten ernstig heeft verwond. „Een rustig koffie huis veranderde daarbij binnen een paar minuten in een hel waar de kogels je om de oren vlogen", zo omschreef officier van justitie me vrouw M.A. van der Poel de schiet partij. Zij noemde het louter een toevalstreffer dat de verdachte de twee slachtoffers slechts heeft ver wond en er geen doden waren ge vallen. Aanleiding voor de schietpartij was het niet terugbetalen van 5.000 gulden die de verdachte aan een van de slachtoffers had geleend. Hij had het geld dringend nodig om terug te keren naar Turkije waar hy als oudste zoon het huwe lijk van zijn zuster moest regelen. Toen de verdachte zyn landgenoot in het koffiehuis ontmoette had hij deze als het ware gesmeekt om het geld terug te geven. Zyn latere slachtoffer had hem daarop echter met niet meer dan een „Donder op" geantwoord. „En toen kwam er een waas voor m'n ogen", had de verdacHte bij de rechter-commis- saris verklaard. Zes schoten had hij afgevuurd, een daarvan was in de linkerarm van de gesprekspart ner terechtgekomen, een andere had het beenbot ter hoogte van de heup van een toevallig aanwezige derde verbrijzeld. Het herstel van de verwondingen van het laatste slachtoffer zal minstens een jaar duren. Als hij al herstelt, zo betwij felen de behandelende artsen. De raadsman van de Voorschote naar, mr. Ten Have, was van me ning dat de meermalen gepleggde poging tot doodslag die de man tenlaste was gelegd niet bèwezen kon worfen. Er was volgens hem geen sprake van een bgwust voor nemen tot de daad. De advocaat meende dat zijn cèient hooguit voor opzettelijke zware mishande ling kon worden veroordeeld en dat dientengevolge de uiteindelij ke straf veel lager moest uitvallen dan de geeiste achttien maanden. Mede gezien het feit dat de psy chiater de man voor zyn daad „Enigszins verminderd toereke ningsvatbaar" had verklaard. Mr. Ten Have wees er daarbij op dat het slachtoffer dat de verdachte geld schuldig was, de pistoolscho ten zelf over zich had afgeroepen door de verdachte uit te schelden. „Dat wordt onder Turken heel zwaar aangerekend", aldus mr. Ten Have. De rechtbank doet 18 februari uitspraak. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest moet een nieuwe so ciaal rechercheur aantrekken. Dat is de conclusie die het hoofd van de afdeling sociale zaken J. Ligtenberg trekt in zijn evaluatie van de werkzaamheden van de onderzoeksambtenaar die een jaar lang actief is geweest in het dorp. Die ambtenaar werkte tien uur per week. Omdat hy een volledi ge baan kreeg bij de Vlaardin- gense sociale dienst, rees op het Oegstgeester gemeentehuis de vraag of hij moest worden opge volgd. Aan Ligtenberg de op dracht een notaatje aan deze kwestie te wijden. Die nota, door B en W van geen enkele kantte kening voorzien, is vanavond punt van bespreking in de raads commissie welzyn. Wat Ligten berg betreft moet Oegstgeest dus een nieuwe sociaal rechercheur krijgen. Het hoofd sociale zaken denkt dat die man of vroiiw net als zijn/haar voorganger voor tien uur per week dient te wor den aangesteld. Gezien Ligten- bergs eigen betoog en het gemis aan deze bewering stavende cij fers is zijn conclusie een slag in de lucht. Ligtenberg, die er op wijst dat zijn stuk nu een collegestuk is, begint zijn schrijven notabene zelf met de aanbeveling toch vooral geen conclusies te verbin den aan de cijfers die hij verder op noemt. De periode gedurende welke de sociaal rechercheur aan het werk is geweest - april 1984- mei 1985 - moet worden opgevat als een "oriënterings- en inwer kingsperiode". En niet meer dan dat. In genoemde periode heeft de sociaal rechercheur aandacht be steed aan achttien uitkeringsge rechtigden. De resultaten: twee keer kon aangifte worden ge daan van een strafbaar feit, in vyf gevallen werden de uitkeringen stopgezet, drie keer vond terug betaling van te veel genoten uit kering plaats, in vier gevallen was geen sprake van onregelma tigheden, één geval werd afge handeld door de recherche van de rijkspolitie en met de drie res terende gevallen is de recher cheur niet klaar gekomen. Cijfers dus waaraan volgens de ambtenaar geen conclusies mo gen worden verbonden. Dat mag blijkbaar wel aan suggererende opmerkingen melt in het stuk. "Een aantal werklozen dat al geruime tijd een uitkering genoot, vond plotse ling (toen de sociaal rechercheur was aangesteld, red.) een werk gever. Daarnaast begon een aan tal cliënten op hun wekelijkse of maandelijkse inkomstenverkla ringen inkomsten uit arbeid op te geven". Ligtenberg voegt er direct aan toe: "Een direct verband tussen de benoeming van de onder zoeksambtenaar en deze feiten is niet aan te tonen. Wel moet wor den vastgesteld dat in een aantal van deze gevallen binnen de af deling twijfels bestonden over de rechtmatigheid vgn de verstrek te uitkeringen. Die twijfels kon den in een onvoldoende mate hard worden gemaakt". Na deze relativering stelt de ambtenaar echter keihard vast: "De spontane meldingen wijzen mijns inziens duidelijk in de richting van een preventieve werking". Met andere woorden: al degenen die sinds de aanstel ling van de sociaal rechercheur inkomsten opgaven bij de socia le dienst genoten voor die tijd naast hun uitkering ook al in komsten die ze toen echter niet meldden. Volgens Ligtenberg al thans. Het hoofd sociale zaken rijgt in zijn schrijven vermoe dens en conclusies klakkeloos aaneen, zegt erbij vooral nergens conclusies aan te verbinden om zelf de conclusie te trekken dat Oegstgeest een sociaal recher cheur nodig heeft. Vooral in het concluderende gedeelte van de notitie volgen de uitglijders elkaar rap op. Ligten berg meldt daarin voorzetting van het speurwerk van een so ciaal onderzoeksambtenaar "noodzakelijk" te vinden. In die overtuiging wordt hij gesterkt door twee "belangrijke feiten". Punt één: het aantal spontane meldingen nam toe. En dat ter wijl Ligtenberg even tevoren nog schreef dat hy de link tussen de toename van dat aantal meldin gen en de aanstelling van een so ciaal recheurcheur niet hard kan maken. Punt twee: na het vertrek van de onderzoeksambtenaar is het aantal vermoedens toegenomen. Wat is er zo belangrijk aan dit "belangrijke feit"? WIM KOEVOET WASSENAAR - De Wassenaar- se burgemeester P.H. Schoute heeft gistermiddag de laatste sleutels uitgereikt van het •cömplex aan de Kerkehoutse Van Bommellaan en Louise- straat. Het ging om de laatste vijf woningen van een complex van 52 woningen: 13 eensge zinswoningen met vier kamers en 39 appartementen. 25 daar van hebben drie kamers en 14 hebben er twee. De huurprijzen variëren van 375,50 gulden voor de twee-kamerflats boven, tot 578,50 gulden voor een gezinswoningen. Servicekosten bedragen voor woningen 3,30 gul den per maand .en voor flats 24,40 gulden. Aanvankelijk zouden de huren voor de woningen boven de 600 gulden uitkomen en werd voor de twee- en drie-kamerflats een prijs van ruim 500 gulden ge noemd. B en W en raad hebben daar echter een stokje voor kunnen steken. Voor die affaire had de Wasse- naarsche Bouwvereniging moeite gehad met de omwonenden, die het plan te massaal vonden, en het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, dat aandrong op versobering. Pas in 1984 kon via een soort ruilhandel de bouw star ten: omdat de bouw van 40 wonin gen aan de Johan de Wittstraat nog niet kon doorgaan, mocht Wasse naar dit plan inwisselen voor Ker kehout. Voor het overschot van 12 woningen, mocht de gemeente al vast een stukje van de woningtoe wijzing voor 1985 gebruiken. De woningen zijn bedoeld voor mensen die voor het eerst een zelf- stndige woonruimte betrekken, onder wie jongeren die al vijf jaar staan ingeschreven. Ook doorstro mers zyn welkom. De eerste paal voor het complex is 21 januari vo rig jaar symbolisch geslagen door wethouder A.F. Cocheret de la Mo- rinière. LEIOSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19 30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30- 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrl|dag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2