Cooman- Göhr: de stand is nu gelijk 5DT 'Timman heeft harde secondanten nodig' Jeroen Piket niet tegen druk bestand DIOK naar kwartfinale Jonge generatie stoot niet door bij EK driebanden MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 Na indoor interland tegen DDR LIEVIN (ANP) - Indoor-atletiek wordt in de DDR be schouwd als een aardige onderbreking van de wintertrai- ning en een goede test voor wat in die periode bereikt is. In dat kader paste zaterdag in het Noordfranse Lievin ook de interlandwedstrijd tegen Frankrijk en de Benelux. In de Oostduitse afvaardiging was een handvol wereld-record houders opgenomen en het was dan ook niet vreemd dat het merendeel van de wedstrijden in de fraaie specifieke indoor atletiek-accommodatie vooral bij de dames in dub bele Oostduitse overwinningen eindigde. In het bijna acht miljoen gulden kostende complex, waar komend jaar de strijd om de Europese in doorkampioenschappen wordt ge houden, kwamen voor het eerst na bijna een jaar Nelli Cooman en Marlies Göhr elkaar tegen. Coo man bracht in maart 1985 de Oost duitse oud-wereldrecordhoudster in Piraeus bij de Europese indoor- strijd een verrassende nederlaag op de 60 meter toe. Over drie we ken moet de kleine Rotterdamse in Madrid die titel verdedigen. Daar zal Marlies Göhr weer de voor naamste tegenstandster zijn. Na Lievin is het, zoals Nelli Coo man na afloop stelde, weer gelijk. In de Noordfranse mijnstreek had Göhr met 7,07 seconden wel een nieuw persoonlijk record nodig om de Nederlandse te verslaan. Een valse start van de Francaise Leroy heeft de kansen van Coo man waarschijnlijk nadelig bein- vloed. Bij die eerste start was de Nederlandse razendsnel weg. Göhr behoefde de achtervolging niet in te zetten, want de loopsters werden teruggeschoten. Nadat Nelli Coo man voor de tweede start het ge bruikelijke ritueel van de handen vouwen en een kruisteken maken had afgewerkt, was zij opnieuw het snelste weg. Göhr tegen wie Coo man op een 100 meter altijd kans loos zal blijven, had de achterstand op 50 meter weggewerkt en won met duidelijk verschil in 7,07 se conden, waarmee zij eenhonderd ste sneller was dan zij ooit heeft ge lopen. Nelli Cooman werd in 7,14 tweede. Alleen in de finale van de Europese kampioenschappen in Piraeus was de Rotterdamse, die zich officieel kwalificeerde voor Madrid, sneller. COLUMBIA (Rtr) - De Ame rikaan Joe Dial heeft zaterdag avond in Columbia tijdens wedstrijden van de universi teit van Missouri het wereld record polsstokhoogspringen indoor verbeterd en gebracht op 5,91 meter. Het record was in bezit van zijn landgenoot Billy Olson. Die kwam op 25 januari in Albuquerque tot 5,89 meter. zich te kwalificeren voor de Euro pese indoorstrijd op 22 en 23 fe bruari in het sportpaleis van Ma drid. Niemand benutte die moge lijkheid. Op de 400 meter werd Ar jen Visserman, die onlangs in Dort mund een handtijd van 47,0 secon den liep, electronisch gemeten in 47,96. Han Kulker, die nog steeds tactisch weinig inzicht heeft en weer eens meters te veel liep, kwam op het laatste stuk nog wel sterk terug maar moest toch twee Oostduitsers laten voorgaan. Zijn 3.45,82 was bijna twee seconden te langzaam voor een reis naar Ma drid. Edine van Heezik, die zich vooi de Europese titelstrijd kwalificeer de door veertien dagen geleden 6,41 meter zaterdag slechts drie sprongen, waarvan de eerste met 6,29 m de beste was. Heike Drechs- Partij Ier, de wereldrecordhoudster in door (7,29 m) en in de open lucht "et Xf,rloop van,de acht.st* PwUJtussen (7,44 m) won in Lievin met 7,08 m, Joesopov (zwart) Joesopov, met zijn zelf meege- te springen, maakte brachte thee in een isoleerkan, op geldige weg naar de speelzaal. ifotoANP» de beste de drie sprongen die Danie-gamblet. 1. d2-d4 d7-d5, 2. c2-c4 e7- e6.3. Pbl-c3 Pg8-f6. 4. c4xd5 e6xd5. 5. Lcl- zij boven de zeven meter maakte. De Oostduitse bleek ook voortref- Helga Radtke hep Drechsler de 60 f3, 16. Pe2xf3 Lc8-e6, 17. e3-e4 f5xe4, 18. meter in 7.25 seconden. Telxe4 h7-h6,19. Pc3-e2 De7-b4, 20. a2-a3 De Oostduitse Gahriela fifin? Db4-b3,21. Dc2-d2 Le6-d5,22. Te4xe8 Ta8- zorede voor d? beste wereSsef xe8, 23 Pf3e5 Pfi}e6- 24 Pe2 c3 Db3 b6- zorgde voor de beste wereldsei- 25. Pc3xd5 c6xd5. 26. Pe5-ra Pe6-fB, 27 zoenprestatie door 1,97 meter hoog Dd2-f2 PfB-g6. 28. Pf3-h4 Pg6xh4. 29. Df2- te springen. Op twee meter faalde f7+ Kg8-h7. 30. Df7xe8 Db6xb2,31. Tfi-f2 zij drie maal. Van voortreffelijk ge- D1b2"o!,+^"Jf^"f] ?,b2" halte was nok de 7 fiS «vnnHon r.r» a^+i 34. Tf2-fl Dal-a2, 35. Tfl-f2 Db2-bl natte was ook de 7,65 seconden op M Tf2.n Dbl.b2i 37_ Tn^ Db2.bl+i 38. delijk de opvolger 1 hebben gevonde TILBURG (GPD) - De diverse lapmiddeltjes die Jan Timman in de schaaktweekamp tegen Arthur Joesoepov weer op de been moes ten helpen, hebben in zoverre ge werkt dat de Amsterdammer dit weekeinde niet zijn vierde opeen volgende en tevens beslissende ne derlaag leeg. Zicht op winst, een must voor Timman die met wit speelde, heeft Nederlands beste speler echter geen moment gehad. Het werd remise en Timman wacht nu de onmogelijke opgave de res terende twee partijen op zijn naam te schrijven. Alleen dan krijgt de tweekamp, waarin Joesoepov een 5-3-voorsprong heeft, nog een ver lengstuk. Sinds dinsdag, toen Jan Timman voor de derde keer op rij verloor, houdt niemand daar nog rekening mee. Wat niet wegneemt dat er nog enkele pogingen in het werk zijn gesteld de murw gespeelde wereld- titelkandidaat nieuw leven in te blazen. Timman zelf deed dat door eindelijk een time-out aan te vra gen voor donderdag, maar kreeg ook hulp van zijn ex-trainer Hans Bouwmeester. De oud-bonds- coach, die Timman in diens jong ste jaren begeleidde, reisde vrijdag naar het spelershotel in Oisterwijk om zijn voormalige pupil moed in te spreken en hem eventueel te ad- Bouwmeester vertelde zaterdag in Tilburg, waar hij de partij van die dag becommentarieerde voor het opnieuw massaal toegestroom de pubüek, dat het niet zijn bedoe ling was om te spreken over de fou ten die Timman heeft gemaakt. „Ik ben naar Jan toegegaan met de vraag: wat kunnen we nog doen? Zijn er nog mogelijkheden en zo ja, hoe kunnen we die uitbuiten? Hij vertelde me dat hij nog niet was ge broken. Hij is echt van plan door te vechten tot de laatste snik. Pas na dat de definitieve beslissing is ge vallen zal waarschijnlijk tot hem doordringen wat er nu precies is gebeurd. Ik verwacht dat Timman na deze tweekamp een flinke inzin king krijgt te verwerken. Dat is niet erg, daar leert hij alleen maar van en het kan hem alleen nog maar rijper en sterker maken", al dus Bouwmeester. Het opbeurende gesprek dat Bouwmeester met zijn vriend en collega (zelf is Bouwmeester inter nationaal schaakmeester) voerde, komt ongetwijfeld te laat. De twee kamp is reeds verloren voor Tim man. Dat ligt volgens Bouwmees ter voor een deel aan de zwakke vorm die de Amsterdammer ten toon spreidt, maar ook aan de ver moeidheid die Timman in zijn kor te voorbereiding kennelijk niet heeft kunnen verdrijven, en aan de onvolmaaktheid van zijn secon dant. „Op Andersson valt schaak- technisch niets aan te merken. Hij is een geweldig analyticus. Anders son bemoeit zich echter nooit met de psyche van de man die hy bij staat en Jan Timman heeft toch wel een harde persoonlijkheid naast zich nodig", meent Bouw meester. „Als ik secondant was geweest had ik Timman na zijn eerste ne derlaag aan zijn haren teruggetrok ken en hem een rustdag laten ne men. Maar dat is altijd achteraf ge praat. Voor mij staat in elk geval wel vast dat Timman in de toe komst beter begeleid dient te wor den als hij weer zo ver komt in de wereldkampioenschapscyclus. Hij laat zich te veel aanleunen. Tim man is eigenlijk een heel meegaan de jongen die te weinig zijn tanden laat zien. Denk je dat iemand als Kortsjnoj onder de huidige voor waarden zonder een goede voorbe reiding zo'n tweekamp was inge gaan? Nee toch?! Daar had Campo manes een kwaaie aan gehad. Ik voel mezelf niet geroepen om Tim mans begeleider te worden. Ik ben 56 dus tweeëntwintig jaar ouder dan Timman. Wat moet die jongen nou met opa?". Ondertussen lijken de Russen naar het einde van de tweekamp in Tilburg te verlangen. Joesoepovs secondanten, Dolmatov en Dvo- retski, hebben de afgelopen dagen een fors aantal dozen met video- cn foto-apparatuur ingeslagen alsme de enkele overhemden en broeken van westerse snit en zijn dus klaar voor de thuisreis. Zaterdag tracht te Joesoepov in de achtste partij een definitieve beslissing te force ren. Hij had door middel van eeu wig schaak remise binnen handbe reik, maar wilde toch nog even be kijken of de stelling misschien zelfs winstkansen bood. Het duel werd afgebroken, maar een aatal uren later op zondag toch remise gegeven. Respect Marlies Göhr, die een jaar gele den na haar verlies nogal laatdun kend over Cooman sprak, toonde nu meer respect. Zij is een van de snelste starters in Europa. Wan neer je tegen haar bij de start een fout maakt, ben jë verloren. Dat is nu eenmaal het geval bij een 50 of 60 meter. In wezen is de afstand voor mij als 100 meter loopster te kort." Achter Göhr en Cooman werd Silke Gladisch, die een week tevoren bij wedstrijden in Oost- Berlijn Göhr en Marita Koch had verslagen derde in 7,16. De wedstrijd in Lievin was een van de laatste mogelijkheden voor een aantal Nederlandse atleten Lammers: 'Geluk gehad' Arie Luijendijk tweede in 24 uur in Daytona DAYTONA (ANP) - De Nederland se autocoureur Arie Luijendijk heeft aan zijn tweede grote succes in de Verenigde Staten geroken. Luijendijk maakte het afgelopen weekeinde deel uit van het Ameri kaanse Henn-team, dat in de laat ste negentig minuten van de 24- uursrace van Daytona de overwin ning uit handen gaf. De winst in de lange-afstandsklassieker in Flori- Van der Veer weer beste Leidse crosser WASSENAAR - Theo van der Veer heeft ondubbelzinnig aangetoond dat hij de beste crosser van Leiden en omgeving is. De atleet van AV Holland werd gisteren op de heu vels van Duinrell in Wassenaar Leids kampioen zonder noemens waardige tegenstand te ondervin den. Een flink aantal atleten van de andere Leidse atletiekvereniging, De Bataven, kon hem slechts op af stand volgen. Bij de vrouwen won de van de Haagse Roadrunners af komstige Corrie van Egmond (nu AV Holland) voor de Bataven Mar jan van Klink en Karin van der Berg. De deelname aan dit Leidse eve nement was alleen bij de mannen redelijk omvangrijk. Favoriet Van der Veer had alleen moeite met het aanvangstijdstip: de cross begon namelijk een half uur eerder dan het tijdschema aangaf. Toch was de Oegstgeestenaar zo snel warm- gedraaid dat hij al in de tweede van de vier ronden eenzaam aan de lei ding liep. Zijn grootstse concur rent tot dan toe, Bataaf Henk van der Oever, raakte door een val achterop. Zijn clubgenoten Jan Verloop en Kees van Klink kwa men daardoor achter Van der Veer te lopen. In de eindsprint wist Van Klink, die momenteel sterk pres teert, Verloop naar de derde plaats te verwijzen. Van wat er zich achter hem af speelde had winnaar Theo van der Veer geen weet. Hij legde de tien loodzware kilometers af in 34.07. Van der Oever werd uiteindelijk vierde voor zijn clubgenoten Jaap van Duivenvoorde en Wibo Lelie veld. Wim Paardekooper van AV Holland kwam als zevende door de finish. Cor van der Kroft (Holl) de korte cross en Arie van Tol SASSENHEIM - DIOK is ten koste WIJK AAN ZEE (ANP) - Bij gebrek aan spanning in de hoofdgroep van het 48e Hoogovenstoernooi, waarin de Engelsman Nigel Short zich vrijdag al verzekerde van de eerste prijs van 10.000 gulden, verlegde de belangstelling van de vele schaakliefhebbers in Wijk aan Zee zich op de slotdag naar de strijd in de B-groep. Urenlang onttrok een kluwen mensen de borden, waar alles om draaide (Jeroen Piket - Ivkov en Hulak - Davies) aan het zicht. Bij winst zou de 17-jarige Nederlander niet alleen eerste worden en volgend jaar een plaats krijgen in de A-groep, maar tevens een eerste grootmeesterresultaat boeken. Nog is de bal in DlOK-handen, maar enige Bassets waaronder captain Peter Schrama (midden) hebben nadrukkelijk hun zinnen op het ovaal gezet. Kleine zege op Bassets in bekerstrijd (Bat) was de snelste veteraan. Cor Brandwijk (Holl) bleek de sterkste jongen. da, iets lager gewaardeerd dan „Le Mans", ging naar de Britse wereld kampioen Bell en zijn Amerikaan se secondanten Unser en Holbert. De 31-jarige Luijendijk, vorig jaar in Indianapolis de nieuweling („Rookie") van het jaar, kon door V&LTC. legde de*9300 metêr*af technische problemen in de slotfa- - se het succes van Toine Hezemans uit 1978 niet evenaren. De Braban der was met de tweede plaats van zijn team, verder bemand door de Huub Pragt is zaterdag in Til burg Nederlands studenten kam pioen cross geworden. De Leidse student, lid van het Haagse Amerikanen Foyt en Sullivan, toch pen 31.27 en bleef Aart Bakker uit Wa- geningen zo'n 200 meter voor. Dit kampioenschap betekent voor Pragt tevens selectie voor de stu denten wereldkampioenschapp- dik tevreden. In de 20-jarige geschiedenis van de klassieker eindigden nooit eer der twee wagens in dezelfde ronde. Luijendijk leidde van het vijftien- i 4000 kilometer die eind maart streekgenoot en rivaal de Bas sets doorgedrongen tot de kwart finale van het bekertoernooi van de Nederlandse Rugby Bond (7- 12). Overtuigend was deze over winning echter niet. De Bassets lie ten door slechte kicks de kans op de zege liggen. DIOK, spelend met een ver nieuwde driekwartlijn, begon overtuigend. De Leidse voorwaart- sen zorgden voor balbezit en de driekwarten lieten meteen merken dat ze elke bal ook wilden spelen. Door goed verdedigend werk DIOK bleef een snelle veld zelfs de achterstand te verklei nen (3-6). De tweede helft was aanvanke lijk identiek aan de eerste helft: Diok in een aanvallende rol en de Bassets goed en stug verdedigend. Wat de geel-blauwen ook probeer den, steeds was er wel een Sassen- heimer die een zeker lijkende score wist te verhinderen. Het duurde dan ook twintig mi- j nuten voordat Diederik Renardel een foutje in de Sassenheimse de fensie na goed aangeven van Yves Kummer wist af te straffen (3-10). Ook vanaf de zijlijn bleek Mark Mi- Oostenrijkse Graz plaatsvinden. de Bassets, en door schoonheids- chielse de goede richting te kun- Mr'' nen vinden (3-12). Hierna kwamen de Bassets sterk terug. DIOK De jaarlijkse midwintermara thon te Apeldoorn werd zaterdag gewonnen door Martin de Vugt uit Reusel. De uitslag is: 1. Martin de Vugt (AVR'69 Reusel) 2.21.06, 2. Gor Kraayeveld (Sliedrecht Sport) 2.22.00, 3. De Weert (AV PEC Hat- tem) 2.28.00. Frans Maas (Unitas, Sittard) heeft zaterdag tijdens internationa le atletiekwedstrijden in Albuquer que (V.S.) het Nederlands indoor- record hinkstapspringen verbeterd en op 15.83 gebracht. lange race, een hangende gasschuif hief de voorsprong, anderhalf uur voor het eind op. De andere Nederlander in de slij- j tageslag in Florida, Jan Lammers, reed vijf uur voor het eind zijn wa gen total-loss. Oorzaak: weigeren de remmen. De Zandvoorter in Amerikaanse dienst lag op dat mo ment in vierde positie; die plaats had hij veroverd na een nacht van hard sturen, waarin hy van de 51e plek opklom. Lammers, verklaar de na zijn ongeluk nooit meer in de huidige uitvoering van de Porsche sportwagen te stappen. „Ze heb ben Bellof en Winkelhock ook al dood uit deze wagens weggedra gen". reageerde de Nederlander, 1 die zijn team met een schadepost MONDORF-LES-BAINS (ANP>- De jonge biljartgeneratie in hêt driebanden is niet doorgebroken de vangrail, bij slechts tachtig kilo- op Europees niveau. De 23-jarige meter per uur en het verkreukelen Zweed Torbjörn Blomdahl verde- van het chassis slechts wat snij- digde in Mon wonden aan de knie en een scheve waar op een i tand. „Ik heb geluk gehad. Ik ben nier zijn titel, maar was al een grote een klein kereltje. Met wat langere stap verder dan zijn leeftijdgeno- Uiteindelijk werd de pressie ech- dacht misschien dat de winst al ter toch te groot, en dit resulteerde binnen in twee overtredingen van de Bas- mers wa sets. Fly-half Mark Michielse was de toe te knokken en zetten DIOK trefzeker en verzilverde beide onder constante druk. Twee penal- penalties (0-6). DIOK verzuimde ties voor de Bassets v hierna om door te drukken wedstrij'd al in een vroeg stadium te beslissen. Keer op keer waren de Leidenaars op de helft van de Bas sets te vinden, kansen werden de belo ning maar Martin Groeneveld, al tijd goed voor het benutten hier van, had deze keer niet de goede richting te pakken en miste beide enkele goede mogelijkheden, zeep geholpen. Spannend werd het toch nog De Bassets putten hier moed uit en dat de Bassets na een prima uitge- wisten voor de rust door een be nutte penalty van Martin Groene- PARIJS/CARDIFF (AFP) - In het vijflanden-rugbytoernooi wer den zaterdag twee wedstrijden ge speeld. In Parijs versloeg Frank rijk Ierland met 29-9 en in Cardiff won Wales van Schotland met 22- 15. Schotland. Frankrijk en Wales kwamen gedrieën op de tweede plaats te staan met één gewonnen en één verloren wedstrijd. Enge land, dat zaterdag niet speelde, is eerste met een overwinning uit een wedstrijd. Jac. Eikelenboom de stand op 7-12 brachten. De conversie werd ge mist. De slotminuten van de wed strijd waren uiterst spannend. De Bassets zetten alles op alles en DIOK verdedigde zich uit alle macht. Dit leidde tot chaotische ta ferelen waarin de inzet de slechte kwaliteit van het rugby verborg. Wat de Bassets echter ook probeer den, de Leidse verdediging bleef gesloten Diok heeft na deze overwinning goede kansen op het behalen van de beker, terwijl de Bassets zich na de nederlaag volledig kunnen con centreren op de competitie, waarin het behouden van de Ereklasse plaats voorop staat. Het talent uit Leiderdorp bleek echter niet tegen de druk bestand. Hij liet het in een rommelige partij tegen de 53-jarige Ivkov, die 25 jaar geleden voor het eerst in Wijk aan Zee deelnam, aankomen op de tijd noodfase, maar liet zich toen mat zetten. Eerder had Jeroen Piket re mise zeker kunnen stellen. Daar zou hij echter vrijwel zeker niets aan hebben gehad omdat Hulak al snel gewonnen kwam te staan. De Joegoslaaf versloeg Davies inder daad en bracht daardoor met een punt voorsprong de B-groep op zijn naam. In de grootmeestergroep A was er alleen nog enige strijd te ver wachten rond de bezetting van de tweede plaats en het ontwijken van de laatste positie. Vier duels wer den vrijwel zonder echte scher mutselingen remise. Sosonko en Hellers deelden eveneens het punt, maar dat gebeurde volkomen on verwacht in een stelling, die bij zondere interessante verwikkelin gen beloofde. Beiden waren echter bang voor een nederlaag, zodat het zekere voor het onzekere werd ge kozen. Hierdoor waren Ljubojevic en Van der Wiel in ieder geval zeker van de gedeelde tweede plaats ach ter de onbereikbaar geworden Short. Nikolic zou daar nog bij kunnen komen als hij Van der Sterren zou verslaan. De 25-jarige Joegoslaaf had het voordeel, dat hij tegenover een speler zat, die halverwege het toernooi volkomen uit vorm raakte. De Nederlandse kampioen kwam met 4 1/2 punten uit acht duels hoog op de ranglijst te staan, maar verknoeide zijn kan sen grondig door vervolgens vijf maal achtereen te verliezen. Niko lic rondde de zaak na 34 zetten af toen hü een stuk dreigde in te pal- Hans Ree en de Amerikaan De Firmian waren de laatste zittenblü- vers. De Firmian moest winnen om de laatste plaats aan de Nederlan der te laten. Hy wilde echter te veel in een moeihjke stand en zo kon Ree op de valreep zyn eerste zege laten aantekenen. Partij re.' e4.7. e2-c3 d7-d6,8. ddl-b3 pb8-c6.9 t pe4xc3,10. b2xc3 dd8-e8,11. Ifl-e2 k«8-h8. 12. c4-c5 pc6-d8,13. c5xd6 c7xd6,14. tdl-bl Ic8-d7,15. 0-0 Id7-c6, 16. c3-c4 b7-b6, 17 lf4 h2 pd8-b7. 18. tfl-cl Ie7-f6,19. db3-a3 e6-e5. 20. tbl-b2 f5-f4, 21. tb2-d2 f4xc3. 22. 12xe3 c5xd4, 23. pf3xd4 lfB-gS, 24. tcl-c3 pb7-c5. 25. Ih2xd6 pc5-c4. 26. Id6xf8 pc4xc3. 27 HBxg7 kh8-g8. 28 kgl-hl pc3xc2, 29 td2- xe2 kg8xg7. 30 da3-d6 Ic6-d7, 31. dd6 g3 de8-g6. 32 dg3-c7 dg6-f7.33 dc7 g3 kg7-h6. 34. te2-12 df7-e7, 35. tf2-f5 U8-g8. 36 h3 h4 Ig5xe3. 37 dg3xg8 de7xh4 wit geeft hi t op. Kasparov geeft honorarium aan jeugdschakers MADRID (GPD) Gari Kaspa rov liet zich afgelopen zaterdag van zijn meest sympathieke kant zien. Tydens een simul taanseance in het Spaanse Tar rasa viel kort na het begin de stroom uit. Met geen mogelyk i te heid was het licht krijgen. Tot grote teleurstelling van de plaatselyke amateurschaak vereniging zat er voor Kaspa rov niets anders op dan te ver trekken naar Alcoy, waar hy ook contractuele verplichtin gen had. De wereldkampioen schaken weigerde echter het honorarium van 6000 gulden te accepteren. In overleg met de organisato ren in Tarrasa stelde Kasparov het bedrag beschikbaar aan twee Spaanse jeugdschakers om de komende zomer in Lon den of Leningrad de revanche tussen hem en Karpov by te wonen. Bracht onttroondde, geldt Blom- de ^nale stond hij tegen Blomdahl banden, werd zesde na zyn neder- dahl immers als topdriebander in de 29e be"rt zelfs met 41-25 voor. Pas in de 44ste beurt stevende de De Italiaan Marco Zanetti, de Lu- Zweed de achtvoudige Spaanse xemburger Fonsy Grethen en de kampioen met een serie van vyf Deen Tonny Carlsen, met zijn voorby: 50-48. De gedrongen Span- twintig jaar de jongste, moesten in jaard, die in de kwartfinales van het luxe gok- en kuuroord de oude- Jan Arnouts won, was zo teleurge- ren laten voorgaan. De byna 54-ja- steld, dat hy in de nabeurt miste. laag tegen Rico. Met Blomdahl, wiens vader Lennart achtste werd, kwalificeerde de Spanjaard zich voor de wereldtitelstrijd in Las Ve gas, van 15 tot 18 mei. Daar ont breekt Blomdahls idool Raymond Ceulemans, de man van de profes sionele biljarters verenigd Arnouts, op zyn 27e debuterend WBA. Met zyn profcollega's werd n het Europese titeltoernooi drie- de Belg door de Europese Biljart Confederatie (CEB) uit de federatie gestoten. Ceulemans en ook zyn landgenoot Ludo Dielis verschij nen eind maart derhalve niet by het wereldkampioenschap band stoten in Overveen. De sponsor van het profcircuit dreigde de uit de profbond gestap te Blomdahl overigens met een proces wegens contractbreuk. Dr. Werner Bayer verscheen zelfs een middag in Mondorf ten einde Blomdahl daarvan kennis te ge ven. Volgens CEB-voor/itt( r Graus kan Bayer Blomdahl echte r niets maken. Graus vertelde m Mondorf ook dat het vrywel zeker is dat de CEB met een eigen profcircuit zul star ten voor het driebanden. De beslis sing daarover valt op 8 mei

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19