Fiks raakt punt kwijt Leiden struikelt Blitz handhaaft zich Fides laat de winst glippen Oase defensief sterk Gelijkspel Leiderdorp Oranje in de Rijnstreekhal Pernix klopt Pams wsrsrsssst Onderwater ontroostbaar Eerste nederlaag in Werkendam Saturnus neemt wraak Simpele zege Remijnse MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 17 NOORDWIJK - De spanning in de kwartfinale van de strijd om de basketbalbeker blijft tot het laatste moment gehandhaafd nu MSV en Leiderdorp zaterdagavond niet verder kwamen dan een alleen in de bekerstrijd mogelijke) remise: 75-75. Piet van der Zaag, vorige week al een betrouwbare 'troubles hooter' tegen AMVJbracht Leider dorp in het eindsignaal met een driepunter langszij. Leiderdorp lijkt met de thuis wedstrijd (zondagmiddag in 'Op Dreef) nog voor de boeg de beste overlevingskansen te hebben tegen MSV, dat vorig jaar in de finale werd teruggewezen door AMVJ. In Noordwijk hielden beide teams el kaar veertig minuten lang in even wicht (rust 38-35), met Marcel Huy- bens (20) als topscorer voor de be zoekers en Bart Driessen (21) voor MSV. VOORSCHOTEN - Oogstrelend basketbal leverde het treffen tus sen Blitz en Spakenburg zater dagavond in de schaars bezette sporthal 'De Vliethorst' niet op, maar de Voorschotenaren verze kerden zich goed als zeker van een verlengd verblijf in de eerste divisie. De kinderziekten van de debutant lijken getuige de ver dienstelijke 83-75 zege voorbij. Het werkbasketbal van spelers als Sjaak Westrate en Peter Ver kerk begint zijn vruchten af te werpen, maar het zwoegen (We strate 16 punten, 9 rebounds) van de ranke forwards biedt zelden flitsende acties. Dat is eigenlijk het domijn van John Raan, maar de balkunstenaar verstaat het om meestal op de verkeerde mo menten te goochelen. Het levert hem een surplus aan 'banktijd' op en de nodige koude douches van de emotionele Henk Krau- wel. Het zag er dit seizoen lange tijd naar uit dat de Spakenburgers weer terug zouden keren naar de promotiedivisie, maar door het onregelmatige meespelen van de in Soesterberg gelegerde Ameri kaan Viktor Sibelio heeft de ploeg inmiddels de aansluiting met Green Eagles verloren. Des ondanks moest Blitz-coach Krauwel zaterdagavond wel even slikken toen Spakenburg op volle sterkte (met Sibelio èn landgenoot Lee Massey) binnen wandelde. Op het thuisrecord van Blitz had Spakenburg enkele maan den geleden als eerste en enige een smet (82-85) kunnen werpen, zodat er nog wat goed te maken was. Dat lukte aanvankelijk bij zonder slecht. Na zeven minuten spelen wees de stand al aan dat beide ploegen er weinig van bak ten: 6-4. Opvallend was de vrije hand die Massey kreeg, die de Amerikaan (schot 7 uit 22) ge bruikte om aanval na aanval om zeep te helpen. Blitz kreeg het daardoor erg gemakkelijk in de verdediging, maar dat kwam goed uit want op dat onderdeel liet de thuisploeg graag een paar steken vallen. Die laksheid, zaterdag gepaard gaande met een 'lawine' van loopfouten, is Blitz dit seizoen al vaak opgebroken. Buiten de be scherming van 'De Vliethorst' is daarbij nog geen wedstrijd ge wonnen. een opmerkelijk gege ven. Blitz heeft tenslotte de ge noeg kwaliteit in huis om meer dan een bescheiden rol te spelen in de eerste divisie. De manier waarop eerder dit seizoen koplo per Green Eagles werd ver schalkt maakte dat al duidelijk, en na de zwakke start werd ook Spakenburg op een flinke ach terstand gezet. Via 38-33 bij rust werd het 51-42 en 64-51 halver wege de tweede helft. Blitz bleef echter slordig ver dedigen, waardoor Sibelio (27), Jaap Bos (17) en Massey in de slotfase vanuit de press toch nog terug konden slaan. Bij 75-71 en nog anderhalve minuut te spelen was de wedstrijd weer open, maar dit keer hielden de Voor schotenaren vanaf de vrije wor- plijn het hoofd by de les. Spa kenburg wist alleen nog maar fouten te maken en Blitz mikte makkelijk raak: 83-75. MSV boekte in de promotiedi visie een belangrijke uitoverwin- ning op AMVJ Amsterdam: 59- 64. De Amsterdamse ploeg be schikt over vijf sterke speelsters, maar heeft slechts één wissel. MSV maakte er daarom een con ditieslag van, die aan het einde van de tweede helft werd be loond. Ria Bröring en Tineke Vos scoorden beiden 16 punten. Lisse maakte zich weinig illu sies tegen koploopster Cheetah, dat na een 35-45 ruststand met 64-83 een domper zette op het ju bileumfeest van Lisse. Grasshoppers handhaafde zich zonder moeite aan de kop van de eerste divisie. De Kat- wijkse debutant stevent regel recht op de titel af nu ook de ach tervolgende ploegen elkaar we kelijks punten afpakken. Hekke- sluiter Akrides werd met 77-35 teruggewezen. HANS JACOBS LEIDEN - Het Nederlands basket balteam oefent ter voorbereiding van de verder onbelangrijke WK- kwalificatiewedstrijd tegen België (Oranje is geplaatst) op maandag 9 februari in Alphen aan de Rijn te gen Zwitserland. Een dag eerder is de Apollo-hal in Amsterdam het strijdtoneel voor dezelfde ploegen. Het duel in de Rijnstreekhal begint om 20.00 uur Met het wegvallen van Bert Kragtwyk levert BS Leiden twee spelers aan Hegers selectie. Het zijn Emill Hagens en Hans Heijde- man. Marcel Huybens van Leider dorp behoort tot de selectie van het Nederlands juniorenteam dat eind maart in Sparye deelneemt aan het kwalificatie-toernooi voor het EK. LEIDEN - Door een 9-7 overwinning op Pams rukte Per nix op naar een tweede plaats in de overgangsklasse B van de zaalkorfbalcompetitie. Eersteklasser TOP zag haar duel tegen Snel kort voor rust wegens een ernstige blessure van een tegenstander gestaakt. De Danaïden en Zuiderkwar tier wonnen beide en zijn nu vrijwel zeker van lijfsbehoud. Fiks verloor bij Tjoba haar eerste punt. Al na zeventien seconden wees ar biter Wim Dirksen voor de eerste maal in het duel Pernix - Pams naar de stip. Was de overtreding te gen Geerten Breedveld overduide lijk, de alom als beste spelregel kenner bekend staande scheids rechter zou in het verdere verloop van de wedstrijd strafworpen uit delen voor zaken die het gros van het fluitistenkorps achteloos zou wegwuiven. De door Kees Hortensius benut te strafworp vormde wel de inlei- elk geval ook volgend seizoen nog een gooi naar de titel kan doen. "We zijn in principe rond met En gel voor nog een vijfde jaar", kon voorzitter Anes melden. Gestaakt TOP zal het duel tegen Snel bin nenkort nog eens over moeten doen. Vlak voor rust kwam een speler van Snel dermate ongeluk kig ten val, dat men vreesde voor 8-10 marge intact geble- hervatting kon beperken tot conso lidatie. Kitty van der Mark, Ineke de Hertog en Wil de Wit scoorden start van de oraxye-kragen. Vijf mi nuten later was Pams door goals Janneke Mulder, Carla achterstand gezet, een marge op Pernix het hele duel kon bou- Soepel was het spel van Pams ze ker, maar door het povere schieten was het nauwelijks effectief. Het wekte bij de Haagse ploeg enig irri tatie op en felle duels ontstonden. Pas na de rust (7-4) toen Pernix al naar 9-4 was weggelopen kwam het beter in de wedstrijd. In gevaar ziekenhuis was vervoerd, - nekblessure bleek mee te vallen, duele klasse van aanvallers Ene besloot arbiter Jensen in overleg Kromhout en Leon Brouwers, bei- met de coaches het duel vroeptii- o goed voor zes goals, gaf uitein- Evert, opnieuw topscorer met drie dig te beëindigen delijk wel de doorslag. Sandra Op dat moment gingen de Sas- Slingerland, Hennie van der Top senheimers met 4-5 aan de leiding, Eri<j Peters namen de resteren- nadat de beide eerste aanvalsvak- de Leidse goals voor hun rekening, ken twintig minuten lang machte- Y?°r Zuiderkwartier bete loos storm hadden gelopen. Ron kenf!e dlt resultaat vrywel zeker van der Willik en Anne van der continuering van het eersteklasser- Zaag hadden vervolgens aanmer- schap. De ploeg van coach Wim kelijk minder moeite om tot scoren Niesing, die bekend maakte aan te komen. het einde van het veldseizoen op te stappen, won zaterdagavond met 5-11 van Sperwers. - -jIn de slotfase vergrootte De Da- Het ruim opgezette vertragende kwam de Leidse ploeg, die zelf naïden de voorsprong op De Ber- spel ontkrachtte het voorverdedi- aanvallend volledig vast kwam te men tot 15-10, zodat een wat geflat- gen van de Rotterdammers groten- zitten, echter niet meer: 9-7. teerde eindstand in de boeken deels, het zuivere schot van Erik Of Pernix nog kansen heeft kop- kwamen. Eerder had het in degra- loper Rapiditas werkelijk te be- datieproblemen verzeilde De Ber- dreigen, is onzeker. Duidelijk lykt men tot tweemaal toe een straf- al wel dat coach Jasper Engel in worp onbenut gelaten, waardoor Deling van Lunteren (5) en Rens Henzen (3) deed de rest. Halverwege had Zuiderkwartier al een 2-8 voor sprong, waardoor het zich na de WERKENDAM - Al dat rekenwerk, het is allemaal leuk en aardig, maar wie BS Leiden zaterdagavond tegen de nummer voorlaatst van de eredivisie basketbal de boot in zag gaan weet meteen weer hoe betrekkelijk dat gepuzzel en gegoochel met de (play-off)cij- fertjes wel is. De ene dag dankzij een fantastische krachtsexplosie ongedacht winnen van Den Helder, de andere dag vanwege slappe spieren en dikke benen onnodig en voor de eerste keer in de geschiedenis verliezen van Werkendam. Het maakt al die berekeningen op slag waardeloos. "Ik voelde het al bij de warming- up", schudde Hans Heijdeman na afloop van de 80-77 nederlaag in sporthal De Crosser vermoeid het hoofd, "het zat er gewoon niet in vandaag. Tenminste bij een paar niet dan, by Toon (van Helfteren) en mij. Een schotpercentage van net dertig zegt wat ons betreft vol doende. Dan merk je onmiddellijk dat we met nog maar zes man te weinig mogelijkheden hebben. Wisselen kan haast niet, overscha kelen al helemaal niet. Dus ga je net zo gemakkelijk tegën een zwakke ploeg de mist in. Daar is helemaal niks aan te doen. Dat ge beurt". Werkendam Leiden 80-77 (37-35) Scores Lelden - Hagens 27 (65%), Van Egmond 17 16, Govers 14, McLeod 11, De Jager 11, Van der Pijl 1. Schotpercentage 50, rebounds 31, balverlies 9. Arbiters: Van Dishoeck, Woudstra Vijf fouten: geen Toeschouwers: 350 De streekderby Fluks - Ons Ei land kende geen winnaar. "Gezien het spel in de slotfase hadden we het meeste recht op de overwin ning", stelde Eiland-coach Henk Roedoe achteraf. "Wij speelden tenminste nog op de winst, maar Fluks ging spelbevriezen". Collega Kees van Vliet weer sprak de stelling niet "Ik ben blij dat we niet verloren hebben. Dan waren we echt in de problemen ge komen en konden vast uitkijken naar de beslissingswedstrijd. Ge zien het resterende programma maken we nu een goede kans die te ontlopen". Geruime tijd stonden de Noord- wijkers op voordeel. Zeven minu ten na rust (5-4) miste Bram Kop penaal echter de kans om vanaf de stip Fluks naar 7-4 te schieten en prompt was het volledig gedaan met de aanvalskansen. René Ar- noldus heerste onder de Noord- wijkse korf en de Ons Eiland aan val kreeg vele mogelijkheden. Wim Nijenhuis schoot de Leidse ploeg tenslotte naar 6-6, gezien het povere spel aan beide kanten een juiste uitslag. Het ontbrak Crescendo slechts aan schotkracht om Olympiaan on deruit te halen. De koploper, die het eerste duel met 10-3 over Ruud Niesing c.s. walste, maakte nu haar positie geen moment waar. On danks tegentreffers van Carolien van Noort (2) en Wijnand Alberts (2) dolf Crescendo met 6-8 het on derspit. van coach Nico Steelink. Door goals van Diederik van Veen, Nico van Weizen en Tanja Reitsma werd nog een 13-13 gelijkspel in de wacht gesleept. Velocitas is na een 13-11 neder laag bij Bolnes op de laatste plaats beland. "Het ziet er somber uit", al dus coach Piet l'Ami. "Kennelijk zijn we niet in staat degradatiekorf bal te spelen". Na rust (6-6) demar reerde Bolnes naar 10-6 en Veloci tas was geslagen. Rien van Poel geest scoorde viermaal. KNS leek het duel tegen ELKV in haar voordeel te hebben beslist toen het in slechts tien minuten tijd van 7-10 naar 12-10 doorstootte. In de slotfase moesten de Oegst- geestenaren, die in Sandra Ligt- voet (5) en Louis Kok gevaarlijke aanvallers hadden, toch nog een punt afstaan: 13-13. BVG RENKUM - Als los zand ontglipten de punten Fides Pacta in het duel tegen DKOD. Een 9-12 voorsprong kon in het laatste kwartier niet worden vastgehouden. Acht minu ten voor tijd kwam de thuisploeg langszij om twee minuten later de ploeg van coach Frank Berendes ook nog eens te passeren: 13-12. De lovende woorden van de Haagse coach, die zyn ploeg na fors uitge vallen nederlagen tegen PKC en LDO weer in oude doen zag, kon den de pijn van het verlies nauwe lijks verzachten. Vooral Dick Onderwater hoorde niets meer. Uitgeteld zat hy op de bank zijn teleurstelling verbijtend. Juist de kleine aanvaller voelde zich de hoofdschuldige van de ne derlaag. Vijf minuten voor tijd had hij immers dè kans gehad om van af de stip zijn ploeg alsnog terug in de stryd te brengen, een kans die hy jammerlijk miste. afstandspetter bij 7-10, het schot dat uit de korf stuitte, waar door de beslissing uitbleef. Nu bleef het duel tot de laatste minuut vol spanning. Ook onderhuids gloeide de agressie en arbiter Brack had grote moeite om met zestien spelers het eindsignaal te halen. "U kunt nu kiezen", zo sprak hy Robin Som- meling en Freek Keizer halverwe ge de tweede helft na de zoveelste confrontatie toe, de kaarten al in de hand. "Of de wedstrijd wordt netjes uitgebald, of u krijgt allebei rood". De beide kemphanen kozen na tuurlijk eieren voor hun geld, tot tevredenheid van de arbiter die la ter verklaarde dat eigenlijk meer dere koppels voor kaarten in aan merking kwamen. "Al vanaf de eerste seconden was er de irritatie en het is nooit meer goed geko men". Vanaf de eerste minuten ook had Fides het initiatief en in de achtste minuut forceerde Dick Onderwa ter een eerste gat (2-4), waarna Nico Pikaar na de gelijkmaker van DKOD voor 4-6 zorgde. Niet langer viel Fides onbezonnen aan, maar overdacht ging de bal van hand tot hand, loerend op de kansen. De voorsprong bleef ook na rust (6-7) intact, groeide zelfs nog uit tot 7-10. Het gevaarlijke damesviertal van DKOD bleek evenals in Leiden, waar Fides met 12-11 zegevierde, byzonder moeilijk af te stoppen. Wilma Neuteboom zag tegenstand ster Magrita van der Kolk driemaal scoren, maar nam zelf ook eenmaal direkt na vakwisseling revanche: 9-12. kwartier j meer tot scoren en bij 11-12 stond Ronald van der Velden klaar langs de lyn. "Waren we in balbezit geko men, dan had ik hem ingezet. Maar DKOD scoorde eerder". Renate de Weert, de hele wed strijd onzichtbaar bij Bettina Som- meling, scoorde kort daarop haar enige goal: 13-12. En nog in dezelf de minuut verspeelde Fides vanaf de stip haar laatste serieuze kans op de gelijkmaker. "Echt, m'n complimenten voor de hele ploeg. Er zat weer vechtlust in, er werd weer hard voor elkaar gewerkt. Het ging zoveel beter dan de laatste weken", aldus de aange slagen Berendes. "De teleurstel ling is daarom des te groter BRAM VAN GENT ploeg even weg) achter de feiten aanliep, nam Van Helfteren voor zijn doen wel erg veel schoten. Hoewel de meeste daarvan toch binnen zyn 'range' lagen waren Verliespunt slechts 7 van de 21 schoten raak. n;- len. Maar hy kreeg ze niet van de ^°„B. f'""'™ te 8aa" s,tond inderdaad tolerant fluitende arbi- j ,ma' ters tige spelbevriezen redde de ploeg Ook niet in de allerlaatste secon den toen hij, by een 78-77 achter- stand, met opzet de bucket van Werkendam binnenstapte en daar snorde Deiftenaar heeft op zich al al zwaaiend met de bal vroeg om een enorme hekel aan verliezen, een touché, waardoor hij vanaf de maar baalde nu nog eens extra ste- strafworplijn in één klap heel veel Heiideman oneetwiifeld bezie vi® omdat h« zich de nederlaag zou kunnen goedmaken door de in h! min of meer persoonlijk kon aan- wedstryd voor zyn team alsnog te in ziin allerbeste seizoen in de v winnen. Maar de basket zorgvuldig afschermend stapten noch McLeod, noch Polk, noch Van de Beesd erin waardoor Van Helfte ren uiteindelijk toch maar zocht Hagens die, nauwelijks mis- zyn allerbeste eredivisie, gaf daarmee nog eens ten overvloede aan da. .re, wat Leiden betreft momenteel hes) spraken met maar een zeer dunne draad is die de die dit alles draagt. Na het onvrijwilli ge vertrek van center Bert Kragt- wijk kan geen speler zich een iets trekken. De cyfers op zich (14 pun- winnemMaar de basket zorgvuldig ten, 8 rebounds en 3 keer balver- aat net het na(Jeel van rneens bezig is misschien wel zijn beste sei zoen in vijftien jaar topbasketbal. Wat tegenviel was het percentage send zaterdag (67%), de bal veel mindere Bdlg "veroorloven"' laat waartegen hij afwerkte en zeker eerder had moeten krijgen, minaere aag veroorloven iaat h waarop hlJ baiverlies De Leidse scherpschutter, zicht- l - leed F baar toch niet zo content met zyn staan dat er twee ben. En het kan natuurlijk al hele maal niet als dat ook nog eens de topscorer (Heijdeman) en topre- bounder (Van Helfteren) zyn. Dan gestaan als r zelfs voor de excellerende Ha- vliegt in de regel toch de helft rol als tweede guard, kreeg hem Hoewel hy nooit bekend heeft °ma>ngalda van Ktosn oic oon schutter pur sang Helfteren raakte tot overmaat van - - - ramp half uit balans en droeg op is er zelfs voor de excellerende Ha- vuegt in ae regei locn ae neiu van -- ~y T 7° VJI gens en de vportreffelyk spelende zyn probeersels door de ring, dit aan De Jage^dS er vfnzllfspre- Van Egmond geen houden ervaring meestal zorgvuldig zijn f™. schoten selecteert. Zaterdag Werkendam, waar Leiden i C1 tvcxiudin, waai uciucii iiiniiuci rplfpnma^Ujpniio Net als zijn collega-forward Heij- in zijn normale tempo kwam en nmacmenne. deman had Van Helfteren er zater- daardoor bijna de hele wedstrijd De be- (alleen bij 18-24 en 37-41 was de 77 bepaalde. En batterij voor 1 dagavond danig de pest i AD VAN KAAM Blessure Van Hardam LEIDEN - In de Leidse teams, die woensdag als sparring-part ner optreden voor de Neder landse zaalkorfbalploegen, zijn enige wijzigingen opgetreden. Nog altijd geplaagd door een rugblessure heeft Erica Har- dam (Pernix) af moeten zeggen voor Leiden 1. Zij wordt ver vangen door ploeggenote Carla Kuipers, terwijl Carla van Evert (eveneens Pernix) de al dus in Leiden 2 vrijgekomen plaats in zal nemen. Ook het Nederlands (senio ren) team kent enige mutaties. Joke Meeuwsen en Rini Keere- weer hebben bondscoach Ben Crum te kennen gegeven niet beschikbaar te zijn. In hun plaats zyn opgeroepen Tieneke Roffel (SCO) en Aijon van der Eyk (Fortuna). OUD-ADE - Oase heeft in de zaal handbalcompetitie de koppositie in de derde divisie G weer terugge pakt van de reserves van Quintus, 8-6. Dat was gisteren de belangrijk ste uitslag nu eerste divisioniste Foreholte niet voor de competitie behoefde aan te treden. De Voor- houtse vrouwen oefenden zaterdag tegen de middenmoter uit de eredi visie. Swift Arnhem. Uitslag 32-19. Daarbij dient te worden bedacht dat de marge van 23 treffers tot stand kwam in drie speelperioden en dat Swift de grote voorsprong realiseerde in de eerste periode, 12- 4. Daarna werd het 8-6 en 12-9. In de tweede divisie C wonnen de vrouwen van HVS met 14-7 van de zekere degradante, de Treffers, en dat is dus weinig schokkend. De vrouwen van HW '70 verlo ren ditmaal in Voorschoten van WIK, 7-10. Geen resultaat om over te treuren. Vorige week immers werd Oase door WIK opgerold, 12- 6. Dat neemt niet weg dat bereik baar is voor twee ploegen, HVK met 7 punten, Hollandiaan, even eens 7 punten en Athene, 5 punten. De mannen van Saturnus wisten in Leidschendam de schande uit van de nederlaag in de eerste wedstrijd tegen de oude mannen van EHC. Toen werd het 12-14, nu 15-7 voor Saturnus. Oase speelde tegen Quintus een beheerste wedstrijd. Defensief zat het potdicht en Jolanda van der Vlugt stond pal in het doel als Quintus toch nog een gat wist te vinden. Na 3-3 gaf Gerrie Hoogen- boom met twee goed getimede breakouts Oase een 5-4 voorsprong bij de rust. Na de hervatting bleef Oase sterk verdedigen. Vooral het blokkeren was in het eerste kwar tier van de tweede helft prima ver zorgd. Ook Quintus gaf defensief wei nig mogelijkheden weg. Van 6-4 werd het 7-5 en in de laatste fase van de wedstrijd, die door een groot aantal kijkers werd gevolgd, was het Anita van der Poel die met een fraaie breakout de beslissing voor de ploeg uit Oud Ade binnen schoot. Precies op het juiste mo ment zwenkte langs de Quintus verdedigster van buiten naar bin nen en haar afwerking was ronduit subliem, 8-5. Voor de verdere pro ductie zorgden Helma van der Geest, strafworp, Roos van der Poel, tweemaal van afstand en Ella van der Poel, eveneens tweemaal van afstand met haar typische ef fectvolle kogels. Saturnus speelde losjes met EHC dat eerst werd verrast met een 3-2-1 defensie, toen een 4-2 af weer moest zien te overwinnen en vervolgens zoek werd gehandbald met een variatie van beide syste men. In de Leidse aanval had An ton Klok een beste dag en dat bete kende voor de Leidschendam- mers die ook Hans Blansjaar tel kens weer razendsnel zagen inko men teveel werk aan de winkel. Dat was wel even andere koek dan in Voorschoten. Vervelend dat Rob Otten in het Leidse doel een rode kaart moest incasseren door een volstrekt ver keerde waarneming van de arbi ters, die in een blokkade van Otten een poging zagen om een van de Leidschendamse aanvallers te blesseren. Maar het overwicht van Saturnus werd door de uitsluiting niet aangetast. Voor EHC was er gisteren geen kruid tegen gewas- FRANK BONTE WARMOND - Het Satelliet Squash toernooi bij Dekker in Warmond werd gisteren by de vrouwen gewonnen door Mariette Remijnse, de no 2 van de nationale ranglijst. Zy klopte in de eenzijdige finale Mariette Pe ters, 9-6,9-4,9-6. De no 1 van de ranglijst Babette Hoogendoorn, die te laat inschreef, werd node gemist. Bij de mannen won Eric van der Pluym, no 2 op de ranglijst, van Hans Vrielink, na ruim anderhalf uur spelen, met 6-9, 9-6, 9-2 en 9-4. De rivalen hadden zich voorgenomèn een slijtageslag met elkaar uit te vechten. Bij squashen betekent dat tot op de bodem van je conditie gaan. Kansen, die aanvankelijk werden benut, gingen naarmate de strijd vor derde verloren doordat beide spelers geen risico's meer durfden te ne men. Het was Eric van der Pluym die tenslotte toch de schroom van zich afzette en Vrielink enkele malen helemaal op het verkeerde been zette. Toen werd ook duidelijk dat techniek meer zoden aan de dijk zet by squash dan alleen loopwerk. Rijnland Scheffer van Dicky Squash daarover: "Hashim Khan, voor malig no 1 van de wereld was 65 toen hij in Nederland de 12-voudige kampioen Robert Jan Aryemé op zijn broek gaf. Pakistan is met Australië op dit moment toonaangevend in het internationale squash". Maar Nederland neemt op de Europese ranglyst de toch eervolle vierde plaats in. Achter Zweden en Engeland en voor Finland en Schotland. De doorbraak kwam pas in '84 in Dublin tot stand. De A-spelers en speelsters trainen per dag zo n dne vier uur. "Anders ga je in deze sport onherroepelijk op je bek", aldus Scheffer, in 1983 nog no 2 op de nationale ranglyst. "Door studie kan ik die training niet vol houden". Geld wordt er nu nog niet zoveel verdiend in de nationale squash circuits. De prijzen in dit toernooi zyn: De no 1 600, de no 2 450, de no 3 300,-, de no 4 200,-, en de no 5 150,-. Maar de internationale top zoals wereldkampioen Jehangir Khan (Pakistan) en Geoffrey Hun (Australië) halen per jaar zeker driekwart miijoen dollar aan prijzengeld.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17