Zijl 'bescheiden' tweede Roomburg blijft favoriet Volleyballers Leython verrassen ook Phoenix Vivax redt het niet in rommelige strijd Leidse ploeg onderuit in bekerfinale PAGINA 16 DG/ST SPORT MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 LEIDEN - De waterpoloërs van Vivax hebben het zaterdag in Be verwijk tegen KZC niet kunnen redden. De Oegstgeestenaren keer den met een 6-5 nederlaag 'huis waarts. De derde klasse ploegen kwamen ook niet tot optimale re sultaten. De beide kandidaten voor promotie, Katwijk en Wik Wasse naar, speelden gelijk tegen respek- tievelijk GZC (7-7) en SVH (6-6). DKD verloor met 6-9 van WVZ uit Zoetermeer. De vrouwen van LZ '86 behaalden een belangrijke 6-5 zege op ESCA. Vivax speelde in Beverwijk een rommelige wedstrijd tegen KZC. De met liefst 18 P's gelardeerde strijd ging met 8-5 verloren voor de Oegstgeestenaren. Als de Vivax voorwaartsen het vizier wat scher per ingesteld hadden, was er zeker een beter resultaat uit het water ge vist. Vooral in de tweede periode ging het mis. De 2-4 achterstand na één periode groeide naar 3-7 en Vivax was verslagen: 8-5. Periode standen: 4-2. 7-3. 7-4 en 8-5. Vrouwen van Scylla nog zonder winstpunten Avanti behaalden een regelmatige overwinning op Torenstad. Omdat Ellen en José Bakker ongeslagen bleven, samen het dubbel wonnen en Claudia Verschoor tegen één verliespartij opliep werd het 6-1 in Hazerswou- de en gaat Avanti na drie wedstrij den met een honderd procent sco re aan de leiding. Die leiderspositie moet overi gens worden gedeeld met Shot, dat alle moeite had om het nog puntlo ze Scylla van zich af te schudden. Judith Lepelaar leverde een keuri ge prestatie met drie overwinnin gen, waarvan één in het dubbel spel. De vierde winstpartij kwam op naam van Marian Kantebeen, maar Shot kwam uiteindelijk met de schrik vry omdat Sophie Vaal- burg drie nederlagen leed. De eerste tegen Dike Keen en dat betekende dus 0-1. Het werd zelfs 0-3 alvorens Marian Kantebeen te gen diezelfde Keen haar enige en Scylla's eerste winspartij boekte. Bij 1-4 leek de spanning geweken, maar Judith Lepelaar dichtte het gat en bracht met Kantebeen aan haar zijde de koploper zelfs nog aan het wankelen. Maar bij 4-5 maakte Verhaag aan alle onzeker heid een eind met winst op Vaal- burg. Het eerste mannenteam van Avanti kreeg vrijaf in verband met de Top 12-beslommeringen van Bettine Vriesekoop. De Hazers- woudse reserves wezen Shot met 6-3 terug, waarbij de honderd prco- cent score van Robert de Groot in het oog sprong. Gerard Bakker ju nior nam twee overwinningen voor zijn rekening en Tietje' won met Robert de Groot ook het dubbel, 6-3 dus. De mannen van Scylla in eigen zaal met 6-4 van Middel burg Zuid. Frits Kantebeen scoor de een keurige hattrick, Sjoerd Meyer kwam tot twee winstpartij en, terwijl de ene winstpartij van Peter Paul de Vrind de overwin ning betekende. Meijer opende tegen Koen de Vries allerbelabberdst waardoor de Zeeuwen zowaar de leiding na men. Omdat De Vries ook De Vrind versloeg en Kantebeen afre kende met Jan Henk Bomhof en Peter Roelant bereikte de ontmoe ting in de Cathrijnestraat bij 4-4 een absoluut hoogtepunt. In het sleutelduel met De Vries behield Kantebeen zijn ongeslagen status waarna de overwinning van Meijer op Roeland een 6-4 eindstand tot gevolg had. Overige uitslagen: Mannen SKF-Docos 4-6 (3x Prashad, 2x Den Elzen en lx Engelbert), Huizen-Docos 2 4-6, Quick-Sjaardema 2 7-3, Kluis-Sjaardema 3 7-3, Xerxes-Sjaardema 4 5-5, Swift-Scylla 2, 4-6 en ZTTC-Scylla 3 10-0. de Leiderdorpers wakker waren stond het al 0-4. Dat de overige drie perioden redelijk gelijk opgin gen was niet meer van belang. De-, ze vooral naar het einde toe te har-" de wedstrijd eindigde in 6-9. Perio destanden: 0-4, 2-5, 5-8 en 6-9. Goals: Frank Dreef (2), Kees v.d. Plas, Jan v.d. Brink, Rolf Diebeis en Sjouke Kuiper. Katwijk was de gehele wedstrijd een fractie beter dan GZC, maar kon dit surplus niet in een over winning omzetten. In de laatste pe riode, die de Katwijkers met een 6- 7 voorsprong ingingen, werden drie pracht kansen èn een straf- worp gemist. GZC had minder moeite met het verzilveren van de enige mogelijkheid die men kreeg, wat de eindstand op 7-7 bepaalde. Periodestanden: 3-4,4-6,6-7 en 7- 7. Goals: Paul v.d. Putte en Ronald Heemrood (2), Hans Schaap, Cees Boonstoppel en Eddie Hoek (1). Ook het Wassenaarse WIK kon niet tot een zege komen. Achteraf mocht men met de 6-6 deling nog blij zijn. Een te mat spelend WIK keek lange tijd tegen een achter stand aan. In de- laatste periode kwam men nog goed terug. Albert Spijker leek zelfs nog voor de volle winst te zorgen. Zijn laatste schot bleef echter op de doellijn drijven. Periodestanden: 2-3,5-3, 5-4 en 6- 6. Goals: Albert Spijker (3), Frans Toonen, Ronald de Vette en Hans Prins (1). DKD werd in de eerste periode tegen WVZ al verslagen. Voordat LZ '86 behaal den in de strijd tegen degradatie een belangrijke 6-5 zege op ESCA. Bij verlies waren de Leidse vrou wen zo goed als zeker gedegra deerd. In de eerste periode ver zuimde LZ om voldoende afstand te nemen. Hierdoor bleef ESCA in de wedstrijd en kon het de Leidsen nog erg moeilijk maken. Onder aanvoering van de sterk spelende Jeanet de Jong bleef LZ overeind. Gerda Kapteyn schoot vlak voor tijd de verdiende 6-5 zege binnen. Periodestanden: 2-1,3-4,4-4 en 6- 5. Goals: Jeanet de Jong en Moni que van Leeuwen (2), Yvonne Flip- po en Gerda Kapteyn (1). DIRK KLOOS Opmars Gemini-vrouwen gestuit LEIDEN - In de volleybalcompetitie blijft Leython bij de mannen wekelijks verrassen. Dit keer won het in positieve zin door een ondubbelzinnige 2-3 overwinning bij Phoe nix, waar thuis nog dik van verloren werd. NOVO kwam een stapje dichterbij de top drie door 3-0 winst op Tonegi- do en Gemini maakte na een zwakke start toch snel korte metten met Vlaardingen 2 (1-3). De opmars van de Gemi- ni-vrouwen werd voorlopig gestuit door koploper Tonegi- do (1-3). Leython bleef in de achtervolging en zette PVC/ Blokkeer met 1-3 aan de kant en NOVO deed verdienste lijk werk door Odin met 1-3 te kloppen. Over het geheel genomen was de ontmoèting tussen Phoenix en DORDRECHT - Be scheidenheid siert de mens, zo heet het. Maar hij het beoefe nen van topsport in het algemeen en wa terpolo in het bijzon der gelden andere normen. De Zijl! LGB-trainer Jan Evert Veer legde daar gisteren na af loop van de verloren bekerfinale tegen HZCIDe Robben (13- 10) nog eens de na druk op toen Hans Nieuwenburg ter sprake kwam. De 17-jarige wa- terpoloër van de Kooiclub is een ta lent, maar zal dat volgens Veer altijd blijven als de inwo ner van Koudekerk niet op korte termijn alle schroom van zich afwerpt. De coach schoof Nieu wenburg daarmee niet de schuld van de nederlaag tegen de Hilversumse oppo nent in de schoenen, want daarvoor had hij geen enkele re den. De oorzaak voor het verlies lag vol gens hem bij het ge brek aan discipline, dat zich vooral had geopenbaard bij an deren en dan in het bijzonder bij Mare van Belkum. "De discipline is enorm belangrijk, maar Mare kan zich daar niet aan hou den", brieste Veer. "Hij heeft in deze fi nale niets gepres teerd. Hij was steeds iets te laat om in de verdediging te kun nen assisteren, leed een paar keer balver lies en miste een goe de kans". "En dat gebeurde juist alle maal op de beslisende momenten. Je moetje toch aan je opdrachten kunnen houden? Dat is niet al leen een kwestie van training, maar heeft ook te maken met de benadering van je sport. Als trai ner kan ik mijn polo-ervaring overdragen, maar het moet toch. ook uit de groep komen". Dat kwam het niet en dus ver loren de Leidenaars de KNZB-be- kerfinale van HZCIDe Robben "dat de overwinning verdiende. Zij waren vanmiddag de betere ploeg", aldus Veer, die Hans Nieuwenburg toch ook iets kwa lijk nam. "Hij toonde zich veel te bescheiden. Als Hans niet bruta ler wordt, zal hij nooit met de bes ten mee kunnen komen. In de competitie heeft hij redelijk ge speeld, maar vanmiddag heb ik hem niet gezien", spaarde Jan Evert Veer ook de belofte niet. "Dat klinkt hard, maar het is ge woon zo". Dat was geen verwijt van Veer, maar een constatering. Een juis te overigens. Het onderwerp van gesprek zelf nam de kritiek ter harte, toonde Zich bewust van de bijrol die hij in het Dordtse Com- bibad had gespeeld. "In de com petitie is het steeds goed gege- gaan. Ik heb niet voor niets al 34 doelpunten gemaakt. Jammer al leen dat dat niet op het beslissen de moment gebeurde. We hadden meer lef moeten tonen", aldus de eerste jaars basisispeler. "Mis schien ben ik inderdaad te be scheiden". Eén karaktertrek die Ronald Hermsen vreemd is. Hij vierde een kleedkamer verderop dan ook feest. De poloër van De Rob ben sprak na de halve finale (zijn ploeg klopte daarin VZC met 15- 11, de Leidenaars rekenden af met 10-8 af met AZPC, dat de troostfinale won) al de verwach ting uit "dat we van De Zijl moe ten kunnen winnen. Er zit sinds enige tijd weer een stijgende lijn in", aldus de zelfverzekerde Hil versummer, na een uitstapje van één jaar in de Kooi aan het begin van dit seizoen weer terugge keerd bij het Gooise team. Schakel ln die ploeg is Hermsen, de schrik van iedere scheidsrechter, een belangrijke schakel. Heel an ders dan in de periode dat hij voor De Zijl uitkwam. "Toen voelde ik me niet lekker. Als ik was gebleven was het dit jaar misschien wel beter gegaan. Maar ik kwam daar gewoon niet uit de verf. Stan van Belkum is daar de beste speler. Ik kreeg de indruk dat het spelletje helemaal op hem was afgestemd. Daardoor werd ik passiever en daarom is het bij De Zijl niet gelukt. Maar misschien was dat wel m'n eigen schuld". Hij gaf in de finale tegen zijn oude teamgenoten zelf het ant woord. Van de dertien goals die de Hilversummers scoorden, nam hij er liefst zes voor zijn rekening, waarbij de ene treffer nog mooier was dan de andere. In het eerste part bouwde Hermsen c.s. vlot een 4-2 voorsprong op, die in het begin van de tweede periode werd uitgebreid tot 5-2. In het verdere verloop van het tweede kwart echter kwam De Zijl goed terug (7-6). Waarna de Leidse formatie in het derde part dank zij twee treffers van Stan van Belkum, waarvan één uit een ^tr af worp, voor het eerst op voor sprong kwam. Ronald Hermsen persoonlijk was er voor verantwoordelijk dat zijn team de vierde periode weer met een voorsprong (10-8) kon beginnen en in het laatste deel van de strijd de zege kon vei lig stellen (13-10). Tot ergernis van Jan Evert Veer, wiens ploeg "te vaak wegzakte. We waren te veel afhankelijk van Stan van Belkum, maar alleen kan hij het ook niet. HZC heeft meer spelers die er bovenuit steken. Dat heeft een beter collectief. Maar als mijn spelers op bepaalde momen ten hadden gedaan wat ik van ze vroeg, hadden we het toch nog ge red. Ondanks het feit dat we min der waren dan onze tegenstan der". Europa Cup Die volgend jaar hoe dan ook in Europa Cup-verband zal uit komen. In welk toernooi is nog niet duidelijk, nu de ploeg van Harry Vriend ook nog kampioen kan worden. Mocht dat laatste het geval zijn, dan neemt De Zijl in het EC II toernooi de plaats in van de Hilversurrymers. Het Leidse zevental heeft ook nog uitzicht op de titel, want de formatie heeft zich geplaatst voor de play-offs. Maar Jan Evert Veer maakte de indruk al zijn geld op de bekerfinale te hebben gezet. "We zijn weken met dit duel bezig geweest. Dingen die ik in die periode heb gesignaleerd, zijn vanmiddag bewaarheid ge worden. Tegen zwakke tegen standers lukt het wel, maar op deze manier zullen we tegen de toppers altijd net tekort blijven komen. Ik heb de indruk dat deze ploeg een aantal jaren alleen op Stan heeft gespeeld. In deze wed strijd bleek dat hij het alleen ook niet kan". Winterbriesje Van Belkum heeft de hulp no dig van zijn teamgenoten, an ders blijft er van de witte torna do niet meer over dan een winter briesje. Hoewel goed op dreef, werd in het Dordtse bassin dui delijk dat er niet optimaal ge bruik werd gemaakt van de kwa liteiten van Stan van Belkum. "Het moet veranderen dat we van hem afhankelijk zijn", merk te Hans Nieuwenburg op. "Hij was vandaag goed in vorm. Au tomatisch ben ik me daarom meer gaan bezighouden met het opvangen van de tegenaanval len. Normaal kunnen Mare en ik zijn taak verlichten, maar dat is dit keer niet gelukt. HZC toonde een ijzeren discipline. Die jon gens hoor je in het bad ook bijna niet praten. Maar natuurlijk kunnen we in de toekomst de aansluiting vinden. Alleen zullen meer spelers in ons team zich dan moeten opwerpen en lef moeten tonen". Waarna Hans Nieuwenburg zich bewoog naar de kantine van het zwembad, waar Ronald Hermsen aan de bar het hoogste woord had... FREDSEGAAR LEIDEN - De aan de leiding gaan de zaalhockeyploeg van Room burg behaalde gisteravond een zeer nuttig gelijkspel (3-3) tegen het op twee punten volgend Fores- cate. De Leidenaars zijn, ook al door het veel betere doelsaldo na de 11-0 winst op Rijswijk, met nog twee duels voor de boeg de ge doodverfde kampioen in de twee de klasse A. In de overgangsklasse A hielden LMHC en Be Fair elkaar in een uit en een thuiswedstrijd in het week einde tweemaal in evenwicht. In de Kievitenhal werd het zaterdag in een slecht duel via een 5-5 rust stand 9-9. In Blaricum kwam de formatie van Nol Baarschers uit op KMO. De ruststand in de return was door treffers van Casper Klijn (strafbal). Evert Vixseboxse. Paul Citroen, Dirk Drijver (lobje) en Bob-Jan Dietrich 4-5 in het voor deel van Leiden. Door scores van Klijn (strafballen en strafcorners) kwam LMHC op 8-10 voordeel, maar moest Be Fair naast zich dul den (10-10). Coach Baarschers ver zuimde zijn spelers in te lichten over de, door de tijdsplanning, met vijf minuten verkorte wedstrijd en ontnam daarmee zijn spelers de kans om daar tactisch op in te spe len. Noord wijk verloor in de tweede klasse A tweemaal. Het duel tegen Rijswijk ging verloren met 6-3. Evergreen, dat in Maassluis een thuiswedstrijd speelde, won met 6-2 van Noordwijk. De belangrijk ste wedstrijd echter gold het tref fen tussen Roomburg en Foresca- te doordat beide ploegen kans maakten op de titel. Met uitste kend zaalhockey gaven de rivalen elkaar zowel in het veld als in de score nauwelijks toe. De 1-0 pauze stand kwam na tien minuten van de stick van Roomburger Cees Wendt. Forescate kwam door een benut te strafbal van Jelmer Siersema op 1-1, maar werd weer teruggedron gen door Oscar Snijders die werd bediend door Juijen van Aken: 2- 1. Twee minuten later werd het evenwel 2-2 door Siersema, die zijn ploeg uit een strafbal ook nog aan de leiding bracht (2-3). Met nog zes minuten te spelen bracht Wendt met een strafcornergoal het gedisciplineerd spelende Room burg op 3-3. Door een strafpush op de paal te jagen, verprutste Sierse ma de laatste kans op een Voor- schotense zege. Forescate speelde ook tegfen Cartouche gelijk (6-6). Siersema, Piet-Hein Goossens en Olaf Kroon scoorden tweemaal. Tegen Rijswijk onderstreepte Roomburg zijn goede vorm door de 4-0 ruststand (Wendt 3x en Van Aken) uit te bouwen naar 11-0. Van Aken en Wendt scoorden na de hervatting ieder driemaal en Paul Lamping schoot een keer naak uit een afgeschoven corner. In de derde klasse A kwam VCL er zaterdagavond in de Ocken- burgh hal tegen Alecto niet aan te pas: 7-0. Marco Koeken was voor de Leiderdorpse ploeg goed op schot door viermaal raak te pus hen. Michiel Kruidenier (2) en Mar- tijn Leniger deden de rest. On danks goed defensief werk van Maarten Gehner verloor Alecto met 4-3 van Zoetermeer. Door tref fers van Koeken, Leniger en een strafbal van Michiel Blans kwam Alecto met 1-3 op voorsprong. De fellere Zoetermeerders trokken aan het langste eind en hadden ge luk met de strafbalmisser van Blans. Hisalis kon HDS tot 3-3 bijhou den om daarna met 3-7 te verlie zen. Voor de Lissese ploeg scoorde Ralf Holt (tweemaal) en Oscar Wa genmakers. De confrontatie met VCL verliep aanvankelijk succes vol. De Lissese ploeg kwam door Holt (2), Wagenmakers en Philip Janssen op een 2-4 voorsprong. Het te aanvallend ingestelde Hisa lis werd daarvoor door VCL afge straft tot 8-4. Vrouwen In de eerste klasse gooit Kievi ten hoge ogen om via een tweede plaats te promoveren naar de nieuw in te stellen overgangsklas se. Een kampioenschap behoort ook nog tot de mogelijkheden. Kie viten versloeg zaterdagavond in de eigen hal Klein Zwitserland met 3- 5. Trainer Jaap Suijk haalde Maud Meyboom voor de geblesseerde Paulien Toet en beperkte daarmee het krachtsverlies door het ontbre ken van de strafcornerspecialiste. Het zwakke Spirit verloor met 9-1 van de Wassenaarsen. Het door absentie verzwakte Noordwijk van Gijsbert Tit verloor van de koploper in de tweede klas se Ring Pass met 9-0. Het treffen met Groen Geel werd door Noord wijk met 2-3 winnend besloten. Renate van der Bent opende de score met een strafcornergoal, waarna Marianne Gnerrip de 0-2 pauzestand bepaalde. Na een të- gengoal pushte Karin van Kersber gen voor Noordwijk 1-3. Groen Geel kwam een treffer te kort om Noordwijk van de zege af te hou den. In de LMHC-gelederen was de uit meisjes A afkomstige Jacobien Schneider de uitblinkster tegen HDS. Zij doelpuntte driemaal en zorgde met Suzan Nivard voor een 4-2 tussenstand. LMHC-keepster Marjolein Groen stopte een straf bal, waarna Nivard 5-2 liet aante kenen. In de laatste minuten kwa men de Haagse hockeysters nog te rug naar 5-4. Ondanks sterk spel van Marije Nubé moest de ploeg van Maurits Eikenhout het hoofd buigen voor Ring Pass: 2-5. Schneider en Nivard verzorgden de LMHC-treffers. Alecto is door twee overwinnin gen op de tweede plaats gekomen. Eerst werd met 3-0 van het onge vaarlijke Groen Geel gewonnen door goals van Madeleine Nivard, Eugenie Westerduin en prachtige tip-in met omgekeerde stick van Karin Postma. HDS kwam op voorsprong tegen Alecto, maar Correlien van Buren pushte naar 1-1. De Leiderdorpse 1-3 voor sprong kwam van de sticks van El- na Kranenburg en Carolina de Ronde. HDS profiteerde een paar keer goed van een zwakke Alecto- periode Maijet Kruidenier echter stelde de Leiderdorpse zege met twee treffers veilig naar 4-5. In de derde klasse werd Inge Ou- dekerk Pool matchwinnaar voor Roomburg met de enige treffer in het duel met Pijnacker. Marja Sprey zag haar inzet uit een straf push gestopt door de Pijnackerse doelvrouw. Te Werve was sterker dan de Leidse ploeg en onder streepte dat met de 2-0 overwin ning. het team dat het snelst zijn even wicht hervond won de set. Ley thon liep uit naar 2-6, maar zag Phoenix langszij komen en win nend afsluiten (15-10). Doordat Leython vervolgens wat meer ve nijn in de opslag legde werd het al lemaal wat gemakkelijker. Er wer den twee sets op rij gepakt (9-15, 7-15). Even nog kwam Phoenix te rug (15—6), maar Leython won de laatste set en de wedstrijd (8-15). Een goed gemotiveerd NOVO was duidelijk van plan revanche te nemen voor de eerder in dit sei zoen geleden nederlaag tegen To- negido. Direkt vanaf de start wer den gevarieerde aanvallen opgezet die NOVO de hele strijd het initia tief deden behouden. Met een bij tijd en wijle perfekt blok werden tevens de aanvallers van Tonegido uitgeschakeld: een verdiende over winning voor NOVO (15-12, 15-8, 15-7). Gemini kende een matige start tegen Vlaardingen 2, mede door de korte inspeeltijd. De eerste set werd gewonnen (12-15), maar daar na ging het fout. Via 10-5 kwam het nog op setpoint (12-14), maar domme fouten deden die set verlo ren gaan (16-14). Onder aanvoering van Kees de Ridder werden de za ken rechtgezet en in hoog tempo werd Vlaardingen naar een neder laag gespeeld: (6-15, 3-15). In de promotieklas behaalde al leen Donar de volle winst. Slacht offer werd Gemini 2 dat aanvanke lijk onverwacht goede tegenstand bood en via 0-5 en 10-14 recht op de setzege scheen aan te sturen. Toen dat net niet lukte (16-14 voor Donar), was het verzet gebroken en bleek Gemini 2 met name aanval lend toch veel te kort te komen. Wel werkte de ploeg zich in het zweet, maar de routine en surplus aan aanvalskracht van Donar ston den borg voor nog tweemaal winst (15-7 en 15-7: 3-0). Iets dergelijks overkwam NOVO 2 tegen debutant Agon uit Bos koop. Novo 2 nam een gigantische voorsprong (14-4) maar verloor desalniettemin met 15-17. In de tweede set kon een grote voor sprong nog wel verzilverd worden (15-13), maar de onzekerheid in het geringe zelfvertrouwen deden de ploeg de das om. Met 9-15 en 13-15 drukte Agon de Noordwijkers op de voorlaatste plaats (1-3). Bij DOS 2 - Leython 2 fungeerde de DOS verdediging uitstekend hetgeen betekende dat vele Ley thon 2 aanvallen daarop doodlie pen. De eerste set ging tot 9-9 ge lijk op waarna enkele goede plaats- ballen de balans naar DOS-zijde deden doorslaan. In de tweede set funktioneerde de Leython-aanval niet optimaal door een matige pass. Gekoppeld een.een goed DOS-blok en verdediging ver klaart dit de 15-6 set nederlaag. Leython boog in de derde set nog een 8-2 om in 8-10, echter ongeloof en weinig vertrouwen in eigen kunnen bracht ook nu een neder laag (15-11: 3-0). Vrouwen Bij de vrouwen voldeed Gemini aanvankelijk goed aan de opdracht van coach Wattimury om op de pe netratieplaats te serveren en mi- dachter, hetgeen ook sukses ople verde tegen Tonegido (15-12). Tot 7-8 in de volgende set effekteerde dit nog, toen had Tonegido de zaak onder kontrole. Terwijl Gemini steeds iets verder wegzakte ging de achterveldverdediging steeds meer ballen pakken en groeide To negido uit tot een homogeen ge heel met weinig zwakke plekken. Het toonde aan niet voor niets aan de kop te staan en gaf Gemini geen kansen meer (9-15, 8-15, 12-15). Pas in de tweede set begon Ley thon echt te spelen (PVC had te recht de eerste set met 15-5 gewon nen), en begon de opmars. Anette Tebarts bediende de aanvalsters goed met snelle set-ups en dit re sulteerde in een groot overwicht dat gestalte kreeg met de cijfers 8- 15, 11-15 en 14-16 (1-3 winst voor Leython). NOVO behaalde belangrijke punten op het in degradatiegevaar verkerende Odin. Het Noordwijkse team verstevigde daarmee zijn middenmoot positie. Met uitzonde ring van een te statische derde set speelde NOVO goed blokkerend een degelijke pot volleybal. Wel licht dat deze wedstrijd het ge deukte zelfvertrouwen van de ploeg weer wat heeft opgevijzeld. (9-15, 9-15, 15-7, 6-15). In de promotieklas begon Ley thon 2 aan de strijd tegen runner- up VELO met slechts vijf basis speelsters. De eerste twee sets wer den in recordtempo door VELO gewonnen daar Leython amper te genspel bood. (5-15, 5-15). De der de set leek Leython het ritme te vinden. Na een achterstand werd er zelfs nog met 15-8 gewonnen. De vierde set ging gelijk op tot 12- 12, maar VELO bleek in de slotfase de sterkste (12-15, 1-3). WW was aan zijn stand op de ranglijst verplicht te winnen van Ridderveld en deed dit ook wel al kostte het vijf moeizame sets voor die beslissing viel. Het was een vrij trage strijd die WW, dat slechts 6 speelsters had meegenomen, won op basis van een sterkere aanval en een betere opslag. Bij Ridderveld moest het teveel van een speelster komen en dat resulteerde in een voorspelbaar patroon (2-3). Gemini 2 liet weer een steekje vallen in haar strijd om de top. Te gen koploper Jupiter kwam het niet verder dan een 2-3 verlies. Dit betekend dat de Voorschotense vrouwen nu respektievelijk 3 en 4 punten achterstaan op de num mers twee en een. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16