Tonegido vindt lek op Noord 5 n T UVS bewijst het gelijk van Raboen Kooimans leidt Lugdunum naar zege HOV in blubber te kijk gezet LFC onder streep na nederlaag Roodenburg komt tijd tekort SJC nog verder in problemen Punt voor Blauw Zwart René Guyt op dreef in Nieuwkoop Giro begint in Palermo Henk van Ettekoven adviseur-af Ovenvinning De Spartaan NEEM NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93%1 MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 11 ROTTERDAM - Voor de tweede keer dit seizoen buitten de technici yan UVS het 'terreinvoordeel' ten volle uit. Werd voor de winterstop op het eigen loodzware veld met koploper Nieuwenhoorn afgere kend (3-0), gisteren werden de zwoegers van HOV in de blubber van Crooswijk te kijk gezet (1-2). Tot opluchting van Melbi Ra- boen die de Haagse spelleider De Wit had moeten bewegen om het duel in de zondageersteklasse door te laten gaan. Bij aankomst van de Leidse voetbaldelegatie aan het Langepad begon het zachtjes te sneeuwen en De Wit zag kennelijk nog meer buien hangen. Hij wekte de indruk rechtsomkeer te willen maken. Raboen hield de leidsman voor dat nu zijn ploeg toch in Rot terdam was best een poging tot voetballen kon worden gewaagd. Bleek dat vervolgens onmogelijk dan kon hij, De Wit dus, alsnog de kuierlatten nemen. kwartiertje later was de Rotter damse doelman evenwel volko men kansloos op een geweldige knal van Mario Faber, die op de rand van het strafschopgebied had staan toekijken hoe zijn ploegge noten collectief hadden geweigerd om in een scrimmage te scoren. Na de reboundtreffer van Faber bleef HOV onbeholpen achter de tegenstander en dus de feiten aan hobbelen. De ploeg van trainer Hans Buitendijk probeerde UVS met handen en voeten van zich af te houden en met name Arnold Looye en Wim Kievit deden dat soms op zeer hardhandige wijze. Arbiter De Wit weigerde hen tot de orde te roepen en greep pas diep in de tweede helft naar zijn notitie boekje toen Michel Bierhuizen de uitverdedigende Fred Filippo te gen de grond liep. Zover kwam het niet, want UVS toonde aan dat er op het kleine HOV-veldje best gevoetbald kon worden. En hoe. Met een nauwe lijks van griep herstelde Theo van Seggelen in de rol van spelverdeler (na een vlotte aanval via Theo v Seggelen en Hans de Kruys). LEIDEN - FC Lisse heeft de kop positie in de derdeklasse A (zon dag) maar net kunnen consolide- ren Thuis tegen het Haagse ODB Sër"Tak^aarop Bièïh'ihze'n naar"dé wisten de lessenaars in een bar linkervleugel doorschoof. slechte wedstrijd het evenwicht te bewaren (1-1). LFC moest tegen nederlaag onder de rode streep. UDO werd met door VELO keihard met de op de feiten gedrukt. FC Lisse - ODB 1-1. Voor rust was Lisse oppermach tig, hoewel het veldspel niet om aan te zien was. Desondanks kwam de gastheer op een 1-0 voorsprong nadat een hoekschop van Pim Hoekstra door de opgekomen voorstopper Ronald van Dijk ach ter de Haagse goalie werd gedepo neerd. Dat ODB zich niet naar de slachtbank liet leiden en soms grove middelen moest grijpen, mag blijken uit het feit dat Nelis Kogler op de Lisser spelbepaler Wim Bouckaert een keiharde over treding beging. Kogler werd voor deze daad met een boeking 'be loond' en Bouckaert moest het duel hinkend volmaken. Hiermee was de angel echter wel uit de Lis ser aanvalsopzet verdwenen. Na de doelwisseling hetzelfde spelbeeld. Een uitval vijf minuten na rust bleek voor ODB echter succes op te leveren. Eus van den Berg mocht de stand gelijktrekken. De Hagenaars trok daarop het gehele team voor het eigen doel samen en Lisse was niet bij machte om deze levende muur te slechten. HW - LFC 2-1. LFC verscheen met maar liefst vier invallers in de basis. Erkende krachten als Bles Zuma, Peter WASSENAAR - Eerste klasser LEIDEN - Alsof iemand ze het van- tevoren had ingefluisterd, zó speel de Tonegido gisteren op een kaal en praktisch verlaten, nat en koud Noord in op de bij Roodenburg ontstane situatie. Die ploeg moest drie van zijn vier vaste verdedigers missen, zodat er een soort fantasie opstelling binnen de lijnen ver scheen. Koelbloedig legde Tonegi do de zwakke plekken daarvan bloot. Eer Talsma kon ingrijpen had linkerspits Ton Bekkering op schopgebied, links zijn eentje een rechtse directe uit- den. Of, misschien beter aange- gedeeld. Die in het eerste half uur opgelo pen 0-3 achterstand werd Roodenj het mid- kreeg alle vrijheid omdat de twee- mans-voorhoede van Roodenburg duid, tussen de invaller-voorstop- niet meeverdedigde), eiste de bal per Duncan Alberga en de invaller- op en gaf linkerspits Ton Bekke- rrechtsback Rob Ouwersloot. Door ring het sein om 'binnendoor' te burg uiteindelijk fataal. Toen het de omstandigheden genoodzaakt gaan. Daarheen dus waar geen rug- lek eenmaal boven nog drie kwartier ei nuten. Op slag (vaste krachten Pikaar en Koree dekking was voor de aarzelend i i een paar mi- waren geblesseerd) waren zij daar grijpende Ouwersloot. rust scoorde geposteerd waar zij eigenlijk niet Ronald Jansen uit de door hem thuishoorden. Berekend op hun versierde strafschop weliswaar 1-3, taak maar het duurde tot een kwartier wersloot voor tijd aleer Arno Lancel met droog schuivertje Leidse overwicht gestalte gaf in elk geval niet. Ou- telkens te laat en Al- berga^was er telkens niet. &e geroutineerde Tonegido-spel- verdeler Cor de Jong had binnen tweede treffer. Met het beken- tien minuten en nadat het eerste de kunst- en vliegwerk hielden de Roodenburg-offensiefje bezoekers vervolgens de 2-3 vast. Hét lek, dat Tonegido luwd in de gaten dat het daar bij de Leidenaars niet klopte. Hij trok van tijd ontdekte, zat ergens zelf naar links, dirigeerde zijn ter hoogte van Nievaarts straf- rechtsback mee naar voren (die Die zag Bekkering in tijdsbestek van een kwartier viermaal langs zich flitsen, drie keer daarvan was het raak. Het geluk lachte de Voor burger in twee van die drie geval len wel een beetje toé. Niet bij nummer één, dat was een hele mooie. Bal op de hak, doorlopen, over Nievaart heen liften. De 0-2 leek niet helemaal zuiver op de graat. Arbiter Ros negeerdp even wel Hp viae voor buitenspel, alsook de protesten van de Roodenbur- gers, van wie Jansen in het boek verdween. Om zijn hattrick te vol tooien behoefde Bekkering zich verder niet in te spannen. Ouwer sloot en invaller-libero Lancel lie pen elkaar ondersteboven waar door de Tonegido-aanvaller weder om vij baan kreeg. Die treffer typeerde nogmaals het chaotische optreden van de Roodeïiburg-defensie. Rijkelijk laat - achteraf gezien te laat - greep Talsma in. De pechvolle Ouwer sloot verruilde in eerste instantie van plaats met de veel steviger in grijpende mandekker Ron Halve maan en werd na de pauze vervan gen door het bijtertje Van Haar lem. Achterin kreeg Alberga op dracht één tegen één te spelen. Niet hij maar Arno Lancel moest voor aanvallende impulsen zorgen. Dat werkte een stuk beter. Na de hoopgevende treffer van Ronald Jansen zette Roodenburg na rust de druk op de ketel, zoveel zelfs dat Tonegido in het verloop van de strijd daaronder alsnog dreigde te bezwijken. De voor rust zo slim voetballende ploeg viel ver terug, kwam nauwelijks meer van eigen helft, greep soms naar grove mid delen en leek na de aansluitings treffer van Arno Lancel zelf nog rijp voor de slacht. Het ontbrak Roodenburg aan tijd om het lek he lemaal te repareren. AD VAN KAAM De Rotterdamse onvriendelijk heden waren aan de Leidse voet ballers niet besteed, want UVS bleef de rondzwalkende opponent in een stevige greep houden en het wachten was op de genadeklap. Chris de Jong wist die in de eerste n°S,'e 0j>twïï*e.n door greep UVS onmiddellijk het initia- handelend op te treden bjj doelpo- tief "en het' kwaliteitsarme HOV 6lnSen, ya" hbero Bert Jansen kwam al in de openingsfase onder <fraai afstandschot) en Mario Faber druk te staan. De na elke inspanning naar lucht happende Van Seggelen was na tien minuten dicht bij de openings- - -, treffer, maar Chris de Jong kon viel vyf minuten na de doelwisse- zijn inzet nog juist keren. Een hnf. Van Seggelen lanceerde de volkomen vrijstaande Faber en na een fikse sprint kogelde de rechter spits nummer twee achter De Jong. Die zag tot zijn opluchting hoe drie minuten later de door Hans de Kruys weggestuurde Sam Eradus volkomen ten onrechte door De Wit in buitenspelpositie werd bevonden. De allesbeslissende 0-3 bleef dus uit en trainer Buitendijk probeerde zijn ploeg een aanvallende impuls te geven door een derde spits naar het front te sturen. Nieuwkomer Joop Sehlmeijer ging de rechter vleugel bemannen, terwijl Michel Bierhuizen in het centrum opdook. Linkerspits Ten den Hoed mocht tien minuten later zijn plaats af staan aan centrumspits René Een serie merkwaardig positie wisselingen die geen enkel invloed H W met 2-1 de eer aan de Haagse hadden op ^hirsuperieure spel ploeg laten en geraakte door deze UVS, dat gistermiddag maar in één Daan Kooimans krijgt op weg naar het doel te maken met Ed Zuidhoek. De bal zal op de SJC-doelman stuiten, waardoor opnieuw zen doorbraak van Lugdunum wordt afgeslagen. - spelonderdeel tekort schoot, het afronden. Faber liet nog een goede mogelijkheid op een derde treffer liggen en de prima spelende cen trumspits Hans de Kruys kogelde na een fraaie combinatie met Mario Faber en Bert Jansen van dichtbij over. Ook nadat de licht geblesseerde Cock van Weerlee de leeg gespeel de Van Seggelen had vervangen, bleef UVS het povere HOV op al lerlei tekortkomingen wijzen. Bert Jansen, aanvoerder Hans Van Leeuwen en invaller Walter van der Weyden (voor Sam Eardus) wa ren dicht bij 0-3, maar de derde treffer viel uiteindelijk aan de over zijde van het doorweekte veld. Tot opluchting van Melbi Ra boen hield De Wit het luttele minu ten na de 1-2 van Sehlmeyer voor gezien gezien zodat de volgend sei zoen naar ADO terugkerende oe- fenmeester op zijn eigen gelijk kon wijzen. Zijn lichtvoetige formatie had immers aangetoond dat er in de Rotterdamse modderpoel best gevoetbald kon worden. Alleen bleek dat voor HOV niet te gelden. JAAP VISSER LEIDEN - "De. psychologische nier doet er niet toe. Dit is mis- factor is dat we punten pakken van schien een niet al te nette instel- Kooimans kwam steeds beter in de wedstrijd. Dat onderkende ook t die positie ge- aanvoerder en laatste man Ruud de verliezende van der Zalm, die op een gegeven het met 2-1 gewonnen degradan- coach Jan Faas: "Een aantal ploe- ogenblik de weer vrolijk solerende Kooimans op zich af zag komen. ling, maar ik word i manoeuvreerd". En de verliezende tenduel tegen SJC. "Op welke r Gijsman, Paul Harteveld en Nico van Dam ontbraken op het appèl, maar de Leidenaars wisten on danks dit ongemak toch redelijk partij te geven. LFC mist echter een schutter die de kansen af maakt terwijl HW aan slechts twee kansen voldoende had om de Leidenaars op achterstand te zet ten. Aldwin Poolman verraste met behulp van de wind in de eerste helft de Leidse doelman Peter van der Wal en in het tweede part was een vrije trap van Ruud Timmer eveneens doeltreffend. Hans de Kruyff, die al eerder in het duel een kans had gemist, kon tien minuten voor tijd de aansluiting bewerk stelligen (2-1), maar daarmee was het wat de produktie betreft ook gedaan. Na afloop was er nog een opstootje die door arbiter Van der Sluis werd gesust en zonder conse quenties werd afgedaan. VELO - UDO 4-0. Met Jan van der Salm weer in de basis gaf UDO te kennen dat het maar slecht gesteld is met de Oegstgeester brigade. Van der Salm was vrijdag (met trainings achterstand) teruggekeerd van een langdurig uitstapje naar Israel en kon gisteren meteen aan de bak. VELO toonde over de gehele wed strijd gezien dan ook een veldover- wicht, maar drukte dat in de eerste helft maar met één doelpunt (Wim van Dijk) uit. Na rust kwam UDO goed terug maar kon niet voorko men dat een uitbraak van de Hage naars door Van Dijk met 2-0 werd bekroond. De wedstrijd bleek toen gelopen en de doelpunten van Nol Halverhout (strafschop) en Sjaak Nederpel waren alleen maar be langrijk voor de statistiek. Blauw Zwart hield gistermiddag aan het belangrijke competitieduel tegen Sliedrecht een punt over. De Wassenaarders speelden op eigen terrein met 1-1 gelijk. In de eerste helft kwamen de beide ploegen op het gladde veld nauwelijks uit de voeten. Zowel de thuisclub als Sliedrecht werkte hard, maar dit zette weinig zoden aan de dijk. De beide keepers keken gedurende de eerste 45 minuten dan ook werk loos toe. Dat veranderdein het tweede part, toen Blauw Zwart (met de wind in de rug) het vijandelijke doel onder druk zette. Frank Voor ham en Kees van Leeuwen kwa men in kansrijke positie, maar doelman Oskam verijdelde de Was- senaarse pogingen. Met nog negentien minuten te spelen evenwel viel het doelpunt aan de andere kant. Pim van der Berg speelde terug op doelman l'A- en keeper steken. Marcel Vlot pro fiteerde. Sliedrecht timmerde het doel hierna dicht, er leek geen jonkies, doorkomen meer aan voor Blauw Zwart, dat tien minuten voor tijd toch een gaatje vond. gen komt in de tweede klasse "kwa liteit tekort en dat kon ik vanmid dag duidelijk zien. Het was geen goede wedstrijd". Beide oefenmeesters zagen in dit beladen duel één van hun spelers uit het veld worden gestuurd door arbiter Tetteroo„ Na een opstootje stuurde de scheidsrechter Leide- naar Mohammed Ait El Houssi en SJC'er Peter Alkemade voortijdig naar de kleedkamer. De zege van de Leidenaars was overigens dik verdiend. Als het op kwaliteit aankomt heeft Lugdu num meer recht op overleven in de tweede klasse dan de ploeg uit Noordwijk. Koster heeft gelijk als hij stelt dat zijn ploeg toekomst heeft, maar er wordt (nu Lugdu num tegen degradatie moet knok ken) wekelijks veel gevergd van de Omdat achter hem een groot gat gaapte, knalde Van der Zalm er vol in. Dat kwam hem op een boeking te staan van arbiter Tetteroo. De wraak van Kooimans was echter heel zoet. Op slag van rust kopte de Leidenaar een hoekschop van Hans van As achter de tevergeefs uitvallende Zuidhoek 1-0. In het tweede part raakte Lugdu num enigszins van slag. Hoewel SJC wat kansjes kreeg dankzij fou ten van doelman Wim Eradus, ope reerde de voorste lijn van de Noordwijkers futloos. Lugdunum was in dat opzicht gevaarlijker. Na dat Van As, 'in samenwerking' met Kooimans een verlaten doel niet op juiste waarde had geschat, le verde even later een combinatie van de laatste met Cees van Tonge ren wel succes op. Nadat hij de bui- tenspelval had omzeild, scoorde Van Tongeren (2-0). Faas strafte hierop Alders door hem te wisse len en nam en passant ook John van der Zwet uit het veld. Vervol gens bracht hij stevige jongens als Hans van Abswoüde en Rob Vink in de strijd, die inderdaad voor meer pressie zorgden. Lugdunum maakte het zich vooral zelf moei lijk en de prachtige tegentreffer van Ruud Alkemade was een be wijs van de defensieve wanorde bij de Leidenaars (2-1). Verder kwa men de gasten echter niet. RUUD PATTIAPON LEIDEN - René Guyt heeft zich gisteren in de veldrit van Nieuw koop met een achtste plaats ver dienstelijk weten te handhaven te midden van de amateurtopveldrij- ders. Op het traditiegetrouw ui terst modderige en zware parkoers lag de Katwijker zelfs geruime tijd op de derde plaats, totdat hij hal verwege koers door enkele achter volgers werd ingehaald en met een fikse inzinking kreeg te kampen. De Swift-renner zakte daardoor naar een achtste plaats terug, maar wist daarmee nog wel een renner als oud nationaal kampioen Frank van Bakel voor te blijven. Martin Hendriks, de huidige titelhouder, betoonde zich een superieure win naar voor de Belg Danny de Bie en een na een mislukt seizoen voor ei gen publiek opmerkelijk goed rij dende Kees van de Wereld. Caper van der Meer uit Roelofarendsveen sleepte nog een elfde stek uit de Nieuwkoopse modder. Over twee weken volgt voor Guyt en Van der Meer nog de afsluitende W.K-re- vanche koers in het Brabantse Sint Michielsgestel. Reinier Groenendaal heeft za terdag een nationale veldrit in Ge monde gewonnen. Op het harde parkoers kon alleen Henk Baars enig weerwerk leveren tegen de oud-kampioen van Nederland. Na drie ronden gaf Baars zich over. De uitslag van de veldrit in Ge monde is: 1. Reinier Groenendaal (Sint Michielsgestel) 1.05.51; 2. Henk Baars (Diessen) op 30 sec.; 3. Ties Verhagen (Eerde) op 48 sec.; 4. Dick van Dalen (Amersfoort) op 50 sec.; 5. Frans Groenendaal (Eerde) op 1.01. ROME (ANP) -De 69e Ronde van Italië zal in het uiterste zuiden van het land beginnen. De organisator, de Gazetta dello Sport, liet zater dag weten dat de start zal worden gegeven in Palermo op Sicilië. Het complete etappeschema zal vol gende week worden bekend ge maakt. Eric Vanderaerden heeft zater dag op de wielerbaan van Gent een omnium voor professionals ge wonnen voor Jean-Luc Vanden- Broucke, Alain Bondue en Jelle Nüdam. René Pijnen neemt na de eerste dag van de zesdaagse van Kopen hagen de tweede plaats in. Met zijn Deens kopplegenoot Gert Frank heeft de Nederlander een achter stand van 44 punten op hét leiden de tweetal Oerstad/Hermannn. En dat komt het spel nu eenmaal niet ten goede. Daarbij komt nog WAGENINGEN (GPD). Henk Blauw Zwart en Chiel Jansen gaan nog een jaar met elkaar door. Beide partijen kwamen het afgelopen weekeinde tot een over eenkomst die de Hagenaar nog een jaar aan de Wassenaarse club bindt. Jansen, die vorig seizoen met Blauw Zwart naar de eerste klasse promoveerde, is thans aan zijn derde jaar bezig. Na een lage voorzet van Wim Vosse kwam de bal bij Ruud Luy- ken, die op zijn beurt Ed Ruygrok bereikte. De Wassenaarder knalde de bal onhoudbaar voor keeper Os kam in het net. Voorham en Van dat gisteren de ervaren inbreng i Ettekoven heeft zich terugge- i een man als Wim Oppelaar (ge- trokken als adviseur van FC Wage- blesseerd) node werd gemist en dat ningen. De scheidsrechter vindt De besnorde middenvelder Berg-club totaal niet is drukte echter duidelijk zijn stem pel op de wedstrijd. Nadat het offensiefje van SJC de eerste tien minuten was uitge woed, touw hij op de solotoer ging. Dat resul- werken. Pogingen om financiën bij bedrijven los te weken leverden niets op. „Omdat", volgens Van Et tekoven, „er totaal geen vertrou wen bestaat in het Wageningse be de Leidenaar het voor- stuurscollege, zoals dit nog steeds vooral gevaarlijk als functioneert". .toer ging. Dat resul- Henk van Ettekoven werd eind teerde in een aantal mogelijkhe- vorig jaar door FC Wageningen de indruk een indringer te zijn", al dus Van Ettekoven, „een onge wenst persoon. Mijn ideeën bot sten op te veel intern verzet en er ontstonden allerlei verwikkelingen achter mijn rug om. Mij werd de zwarte piet toegespeeld. Ik laat me niet manipuleren.". Het (oude) bestuur van FC Wage ningen zal vanavond vergaderen over de bestaande situatie. Want naast het wegvallen van Van Ette koven is inmiddels ook secretaris Luc Sipma opgestapt. den, waarbij Jan van der Reyden. maar ook Kooimans zelf, overigens I niet tot scoren konden komen. De dje de bal evenwel niet kon de overwinning te helpen, bemachtigen Door de harde wmd 0skam liet zich niet meer verschal- bleef het leder tussen verdediger ken. ZWIJNDRECHT - De Spartaan is ten tegen 1894 punten. De indivi- gisteren ondanks een overwinning duele resultaten van de Leidse lif- op Zwijndrecht niet verder geko- ters waren als volgt: Wim van der men dan een tweede plaats in de Putten (gewicht 87 kg) knie 240 kg, eerste klasse van de powerlift com- bankdrukken 125, deadlift 260 petitie. Zwijndrecht haalde de titel voor een totaal van 625; Sjaak van en de promotie naar de hoofdklas- der Wijngaarden (90) 250-1571/>- se binnen met twee wedstrijdpun- 247Vfe voor 655 kg; Hein van der ten meer dan de Leidenaars. Putten (79) 260-132V2-250 voor De Spartaan bleef Zwijndrecht 642Vi kg; Wim van Dam (64) 160- net voor in de afsluitende wed- 105-205 voor 470 kg; Peter Smit strijd van de competitie: 1916 pun- (106) 290-160-280 voor 730 kg. Leeuwen kregen hierna zelfs nog perste keer omdat Van der Reyden mogelijkheden om hun ploeg aan het karwei overliet aan de i binnengehaald als .'de reddende engel' op aandringen van de spon sorcommissie van de club. Deze was van mening dat er geen spon sors te vinden zouden zijn als i de basis teruggekeerde Gijs Collé geen krachtiger bestuur werd ge- en de tweede maal omdat Kooi- vormd. Het toenmalige bestuur mans, oog m oog met SJC-doel- gjng Zlj het mokkend, akkoord man Ed Zuidhoek, twijfelde tussen met de voorstellen van de sponsor- een schot, een lob of een passeer- commissie en werd in zijn geheel beweging. Het team van Faas kon demissionair, aanvallend weinig uitrichten en Nog dit seizoen zou Van Etteko- 'en een vijfmanschap formeren professioneler beleid had als negatieve exponent Jos Al-j ders, SJC's hoop in bange dagen IR PRRR1R HRR Hij wekte de indruk dat hij met moest gaan zorgen. Daarin zouden ^"5® jstran1ft0 r1 van bestuurszijde voorzitter Antoi- ne Siepman en technische man Mop Jagersma zitting hebben. Van op de Canarische Eilanden vertoef de inplaats van in het koude Hol land. Ettekoven zelf zou de resterende twee zetels, uit het bedrijfsleven, "Hij krijgt op zijn donder", aanwijzen. gromde Faas vervaarlijk richting Volgens de Edenaar is hem ech- Alders. "Dankzij hem heb ik in de ter het werken onmogelijk ge- eerste helft met tien man ge- maakt. Ook door Siepman speeld". Misschien dat het vakantie-stemming van Alders lag; hij besloot het bijl- te leggen. „Ik kreeg

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11