Bedrijvengebouw in Leiderdorp op komst Aanleg 'Buitenhof begint na bouwvak Wassenaars ziekenhuis voor dieren gaat vrijdag draaien Wassenaar stukje paradijs? Politiek leider PvdA keert niet meer terug Langgekoesterde wens gaat in vervulling 'Netwerk' in Zoeterwoude Hulp voor 'schrijnende gevallen' in Wassenaar Miljoenen schelpen en zeesterren op stranden Werk aan oevers van Zijlwatering Afvalslakken mogen blijven liggen in Wassenaar PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 28 JANUARI 1986 WASSENAAR - Staatssecretaris A. Ploeg van landbouw en visserij opent komende vrijdag het nieuwe Wassenaarse dierenhospitaal en de ambulancedienst aan de Zijdeweg. De stichting deelt sinds 1 oktober het terrein met Dierenzorg, waar van ze de ambulancedienst heeft overgenomen. Deze dienst heeft de beschikking over vier wagens die 24 uur per dag kunnen worden ingezet, zeven da gen per week. Meestal wordt de centrale door politie gebeld, soms ook telefoneren particulieren. Een rit kost 30 gulden. Wanneer de ei genaar bekend is. moet hij dat be drag zelf opbrengen. In de meeste gevallen blijkt het beest een wees. en moet de stichting bijspringen. Hetzelfde liedje voor het hospi taal, waar op dit moment 13 hon den, 20 katten, 30 vogels, vier slan gen. konijnen, twee fretten en wat egels zitten. De verpleegkosten. a 20 gulden per dag. worden niet zo vaak rechtstreeks vergoed. Negen tig procent krijgt de instelling bin nen via donateurs, tien procent verdient ze door de particuliere rit ten en bijdragen van particulieren. De stichting heeft zes perso neelsleden en drie part-timers. Een dierenarts begeleidt het hospitaal. Hospitaal en ambulancedienst zijn van Nootdorp naar Wassenaar ver huisd omdat daar al een vergelijk bare instelling zit. Dure leegstand in rustige periodes kan zo worden opgevangen en dubbel werk terug gedrongen. De twee voorzieningen zijn bedoeld voor de gemeenten Wassenaar. Voorschoten, Den Haag, Voorburg, Leidschendam en Rijswijk. Alleen Den Haag subsi dieert. WASSENAAR - Men zou bij no denken dat Wassenaar een stuk je paradijs op aarde is wanneei men de wel zeer lyrische om schrijving van deze gemeente leest waarmee een firma uil Bre da gebrandschilderde glas-in- loodramen met Wassenaarse mo tieven aan de man tracht te bren gen. Een wekenlange studie en meerdere bezoeken aan deze be koorlijke gemeente is wat vooraj ging aan het uileindelijk prach tig resultaatzo omschrijft de firma de voorbereidingen voor het glas-in-loodraam waarop het raadhuis de Paauw, de molen Windlust. het Baljuwhuisde Dorpskerk en de ingang van Duinrell tezamen met het ge meentewapen staan afgebeeld. In het kunstwerkje van 30 bij 22 centimeter is in totaal 1.71 me ter loodprofiel met de hand ver werkt. Het glas zelf bevat 12 kleu ren die gebrand worden op een temperatuur van ongeveer 600 graden celsius. Het geheel moet volgens de Bra banders "in iedere huiskamer de mooiste en innigste versiering worden Voorts zou het "onver geeflijk zijn deze uitgave te mis sen", niet alleen voor geboren Wassenaar der s, maar ook "voor iedere handelaar uit erkentelijk heid en dankbaarheid aan de ge meenschap waaraan hij zijn suc ces dankt". De tijd zal het leren of binnenkort alle etalages in de Langstraat van dit "stukje eeu wenoud ambacht" zijn voorzien. De kosten bedragen 124 gulden ivaarbij hele snelle beslissers een afdruk van de originele xoerkte- kening van de kunstenaar erbij cadeau krijgen. VOORSCHOTEN - De politieke leider van de Voorschotensc PvdA(PPR), J. Visser, wil in een volgende periode niet terugkeren als fractievoorzitter. Na acht jaar heeft hij genoeg van die politieke functie en wil hij bestuurder wor den, oftewel wethouder. De lijsttrekker. Mieke Breunes- se. zou hem dan moeten opvolgen. Visser (62) heeft het idee dat zij dat wel wil. Privé heeft ze hem ook meegedeeld dat ze niet in de run ning is voor het wethoudersschap. Ze kan natuurlijk wel onder druk worden gezet. Of dit gebeurt, is onzeker. Visser mag dan vinden dat mevrouw Breunesse grote capaciteiten heeft, de raad zou met haar kandidatuur niet akkoord kunnen gaan, stipt hij aan. In het verleden hebben raads leden namelijk afgesproken dat wethouders eerst een raadsperiode moeten hebben meegemaakt. Me vrouw Breunesse heeft slechts er een halve periode op zitten, zo n vier jaar geleden. Dat Visser niet meer als fractie voorzitter wil optreden, heeft met zijn leeftijd niets te maken. Als PSP'er Paul van der Burg beweert dat Voorschoten wordt bestuurd door de stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk. voelt hij zich niet aangesproken. Zijn belangrijkste overweging is dat hij bang is te sta tisch te worden; een gezicht met refrijn. Daarnaast wil hij zich niet langer vragen stellen als: hoe ope reer ik in deze fractie en hoe sluit ik aan op dit en dat? LEIDERDORP - Er komt een bedrijfsverzamelge bouw in Leiderdorp. De voormalige Marijkeschool aan de Bernhardstraat zal ruimte moeten bieden aan beginnende ondernemers en aan 'De Werkwijzer', een stichting die zich sterk maakt voor werklozen in Leiderdorp. De gemeente wil de leeggekomen school voor maximaal twee jaar aan 'De Werkwijzer' ter beschik king stellen. Na een jaar wordt er geëvalueerd hoe een en ander is ge gaan. Met de komst van een bedrijfs verzamelgebouw gaat een door de politiek langgekoesterde wens in vervulling. Tijdens de afgelopen begrotingsvergadering werd er van diverse kanten weer aangedrongen op een dergelijk gebouw, dat een plaats als Leiden ook al kent. Zo kwam de WD toen met het idee om 'De Werkwijzer' omscholings cursussen voor werklozen op te zetten. De extra ruimte die zo'n ak- tiviteit vraagt zou in de leeggeko men Marijkeschool kunnen wor den gevonden, zo opperde de VVD toen. Behalve de stichting, die nu nog aan het Kwikstaartplein is geves tigd, kunnen ook andere Leider- dorpse bedrijfjes in het verzamel gebouw een plaatsje krijgen. Wel ke dat zijn kan Werkwijzer-voorzit- ter Haersma Buma nog niet zeg gen. Eerst wil hij het raadsbesluit over deze kwestie afwachten. De gemeenteraad zal in de vergade ring van volgende maand een voor stel hieromtrent krijgen voorge schoteld. Zelf is Haersma Buma verheugd over de op handen zijnde verhui zing van 'De Werkwijzer'. De ruim te aan het Kwikstaartplein was vol gens hem veel te klein geworden. Volgens wethouder Meerburg vormen de lokalen van de voorma lige Marijkeschool geen ideaal on derkomen voor een bedrijfsverza melgebouw. Maar: het is een begin. Als eenmaal de kat uit de boom is gekeken Kan de gemeente altijd nog naar een andere locatie op zoek gaan. Overigens werd nog niet zo lang geleden dezelfde Marijkeschool via een advertentie te koop aangebo den. Volgens wethouder Meerburg zijn er gegadigden komen opdra ven. maar de meesten wilden de bestemming van de school, wo ningbouw, wijzigen. een computer-telecommunicatie netwerk dat 1.946 banken over de hele wereld met elkaar verbindt. ZOETERWOUDE - De gouver neur van de Nederlandse Bank, Duisenberg, opent morgenmiddag een nieuw operation centre van de Society for Worldwide Interbank Telecommunication op het indus trieterrein in Zoeterwoude-Rijn- dijk. De SWIFT is een coöperatieve vereniging met het hoofdkantoor in België Ze is eigendom van bankinstellingen en exploiteert Het nieuwe Nederlandse Opera ting Centre is een belangrijk ele ment in het nieuwe netwerk (SWIFT II) dat de vereniging in 1987 operationeel wil maken. In de Verenigde Staten bevindt zich een tweede Operation Centre. ZOETERWOUDE - Borden met het opschrift 'Hulde aan het bruidspaar' op de voordeur zijneen vertrouwd beeld. Zeker in een dorp als Zoeterwoude, waar de huwelijkstrouw hoog in het vaandel lijkt te. staan. Maar zo'n opmerkelijk bord als dezer dagen bij een woonhuis aan de Zwetkade staat doet ook bij Zoeterwoudenaren de ogen knipperen. Levensgroot is het 'gevaarte'. De 'bruidegom' staal lachend afgebeeld met een flesje, afkom stig van de eveneens in Zoeter woude gevestigde biergigant. 'Zij' is getooid met hoofddoekje en schort. Veelzeggend. WASSENAAR Wassenaar gaal binnenkort een bedrag van 40.00C gulden beschikbaar stellen vooi hulp aan de "echt schrijnende ge vallen", zoals CDA'er J. Speelman het afgelopen week tijdens de raadsvergadering uitdrukte. Alle partijen toonden zich ver heugd over het voorstel van B en W om jaarlijks een bedrag van 40.00C gulden beschikbaar te stellen vooi financiële hulpverlening in noodsi tuaties, iets dat zelfs in Wassenaar hard nodig is, zo stellen B en W van het villadorp. WD-fractievoorzitter Ch.B. Ap- troot hield een roerend betoog over de liberale beginselen van zijn par tij waarbij "we ook moeten zorgen .voor mensen die uit de boot drei gen te vallen". Aptroot lanceerde vervolgens het voorstel om het noodfonds niet alleen dit jaar maar ook alvast de komende twee jaren in de begroting op te nemen. WASSENAAR/NOORDWIJK "Kokkelekane", zo noemen Kat- wijkers de honderdduizenden en misschien wel miljoenen schelpen die deze week zijn aangespoeld op de stranden voor de kust van Kat wijk, Noord wijk en Wassenaar. In hun kielzog volgden ontelbare zee sterren, die verzot zijn op deze die ren. Deze zeesterren vonden ook de dood op het strand. De gigantische slachting onder de zeedieren is waarschijnlijk ver oorzaakt door de storm van de af gelopen dagen en een sterke on derstroom in zee. Deze onder stroom ontstaat bij oostenwind. Volgens een woordvoerder van het museum van Natuurlijke Historie in Leiden zijn de dieren door de westelijke stormen in de richting van de kust gedreven en toen het oostenwind werd zijn ze door een sterke onderstroom aangespoeld. "Ik was deze week zelf ook op het strand toen deze dieren waren aangespoeld", aldus de woordvoèr- der van het museum. "De naam die Katwijkers aan de schelpen geven is overigens fout. Het gaat hier om de zogenaamde Grote Strand schelp" (Mactra Corallina). "Behalve een feestmaal voor de meeuwen is het, als ze vers zijn, een lekkernij die door veel Katwij kers wordt gewaardeerd. Ik heb veel mensen gesproken die de schelpdieren aan het verzamelen waren om ze op te eten", zegt de wetenschapper van het museum. Een oude Katwijkse visser heeft een simpele verklaring voor het na tuurverschijnsel. "Door het zachte weer van de laatste tijd zijn er veel schelpdieren, zoals mosselen on der de kust. Deze dieren zijn door de storm van de afgelopen tijd los gewoeld". "Ze dreven naar het strand en spoelden daar aan. En zeesterren eten die schelpdieren. Ze zijn ge woon achter de mosselen aange gaan en dat werd de zeesterren, evenal de schelpdieren, noodlot tig", aldus de Katwijker. "Ze zijn door een sterke onder stroom getransporteerd naar het strand", zo luidt de korte verkla ring van een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Visserij Onder zoek (RIVO) in IJmuiden. "De storm heeft er niet zo veel mee te Volgens een Katwijkse visser zijn er door de zachte winter veel schelp dieren onder de kust. "De zeesterren gaan er achteraan en eten ze op". Circus Een echt circusact komt zondag naar het Oegstgeester gebouw Ta- berna aan de Julianalaan. En wel circus Glurnz, twee artiesten die jongleren met ballen, kunstjes doen op hun eenwielige fiets en nog veel meer. Aanvang een uur. Voor tieners zondag in hetzelfde gebouw een 'zomaar gezcllig'- middag, van twee uur tot half zes. Jongeren kunnen komende don derdag komen kijken naar de vi deo 'Flying high'. Aanvang acht uur. The Treat De Haagse band The Treat' speelt komende zaterdag, 1 fe bruari, in gebouw Taberna aan de Oegstgeester Julianalaan. De groep, onlangs finalist in de Grote Prijs van Nederland, brengt (zeer) snelle rock 'n roll. Aanvang half tien. Jeanne d'Arc De Zoeterwoudse paardrijver- eniging Jeanne d'Arc houdt van avond de jaarvergadering in Don Bosco, gelegen aan de Zuidbuurt- seweg. De vergadering begint om acht uur. Talentenjacht Popgroepen uit de regio, opge let: in Zoetermeer wordt binnen kort een talentenjacht voor bands gehouden door jongerencentrum De Boerderij. Doel van de 'jacht' is om relatief onbekende bands de kans te geven zich voor een groot publiek te presenteren. Groepen die willen meedoen moeten voor 31 maart een cassetteband opstu ren naar 'De Boerderij', Voorweg 146, 2716 NK Zoetermeer, ter at tentie van de cassettecommissie. Talent '86. De cassette moet drie nummers bevatten. Verder dient er een biografie en een foto van de band te worden bijgeleverd, als mede een contactadres en tele foonnummer. De Vara zal een' van de finalisten uitkiezen voor het radioprogramma 'De Popkrant' en de winnaar krijgt optredend in 'Het Paard van Troje' en het Leid- se LVC. Poppentheater Een voorstelling van poppen theater 'Wellus-Nietus' wordt morgen gegeven in het theater aan de Marijkelaan 4 in Voorscho ten. 'De tentkarromobiel', zo heet de voorstelling, die bedoeld is voor kinderen van 4 tot 11 jaar. Aanvang half drie. Graag even van-tevoren reserveren via tele foonnummer 01717-8361. DINSDAG Leiden Bevrijdingskerk, Montgomerystraat - Schrijfavond Amnesty International, 19.30 tot 21 uur. Vredeskerk, Burggravenlaan - Schrijf avond Amnesty International, 20-21.30 Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat Film 'Die Freundin', 20 en 22.15 uur. VVD-fractiokamer, Breestraat 125 WD-spreekuur, 19.15 tot 20 uur. Oud katholieke kerk, Zoeterwoudse singel - Oecumenisch avondgebed, 19- Zoeterwoude Don Bosco, Zuidbuurtseweg - Jaarver gadering paardrijvereniging Jeanne d'Arc. 20 uur. WOENSDAG Leiden Instituut Burgerraadslieden, Breestraat 92 - Spreekuur op afspraak tussen II 12.30 uur, telefoon 254142. Bureau voor rechtshulp, Herengracht 50 - Spreekuur, 13.30-16.30 uur, telefoon 123942. Voorschoten Poppentheater. Marijkelaan 4 - Kinder voorstelling, 14.30 uur. Zoeterwoude Don Bosco, Zuidbuurtseweg - Jaarver gadering Land- en Tuinbouw Bond, 20 tel. 763439. Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Hofland Apotheek, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. WASSENAAR - De oeververdedi ging van de Zijlwatering in Wasse- •naar is tussen de nieuwe jachtha ven en de Oude Rijn in een zodanig slechte staat dat ze dringend moet worden verbeterd. Door de aanleg van de jachthaven in Wassenaar zal het aantal vaarbewegingen nog toenemen waardoor de oevers nog verder zullen afkalven, zo schrij ven B en W in een voorstel aan de raad. De Zijlwatering ligt voor een deel binnen de gemeente Valken burg. maar Wassenaar heeft op grond van een overeenkomst uit 1935 de onderhoudsverplichting voor de gehele Zijlwatering vanaf de Oude Rijn tot aan de haven van Wassenaar. Van dè totale kosten, 673.000 gul den, komt 75% voor rekening van het Hoogheemraadschap van Rijn land. Het werk, dat ondermeer be staat uit het vernieuwen van de oe verbeschoeiing, zal door een ge specialiseerd ingenieursbureau uit Oosterhout worden uitgevoerd. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden aan het in Wassenaar gelegen gedeelte van de Zijlwate ring het eerst zullen worden uitge voerd. De hele operatie wordt deze week in de verschillende raads commissies besproken. DEN HAAG/WASSENAAR - Was senaarder Van Santen aan de Pa pelaan mag de afvalslakken laten liggen die hij heeft gebruikt om pa den op zijn land te verharden en boezemkaden te verhogen. Dat heeft de Raad van State beslist op het beroep dat de Wassenaarder had aangespannen tegen de pro vincie die hem had aangeschreven de slakken van de paden te verwij deren. Maar volgens de afdeling recht spraak van de Raad van State was de Wet op de afvalstoffen, die ge bruik van afvalslakken zonder ont heffing verbiedt, nog niet van kracht geworden op het moment dat de provinciale aanschrijving de deur uitging. Architecten en bouwmaatschappijen buigen zich over laatste nieuwbouwwijk LEIDERDORP - Na de bouw vakvakantie zal een begin wor den gemaakt met de aanleg van Buitenhof midden en west, de 'laatste' nieuwbouwwijk van Leiderdorp. Architecten err bouwmaatschappijen bui gen zich momenteel over de in deling van dit stuk grond, dat wordt begrenst door de Van der Valk Boumanweg en de provinciale weg. De raadscom missie ruimtelijke ordening is gisteravond akkoord gegaan met de eerste selectie van gega digden, de hoofdopzet en de richtprijzen. Tientallen gegadigden hebben zich de afgelopen tijd gemeld voor de grond. Allemaal in de hoop een stukje vari het 10.000 vierkante me ter grote, voormalig weiland te mo gen bebouwen. De gemeente heeft inmiddels een selectie gemaakt van bouwers. In aanmerking ko men veelal plaatselijke bouwers als de Aannemingscombinatie Lei derdorp bv, Arbouw, Noorlander, Nagtegaal en zoon, Du Prie. Meer burg, Panagro, Stichting Milieu woningen en bouwgroep Poels/ Van der Velde. Hetgeen burger raadslid Molkenboer gisteravond tijdens de commissievergadering kritische kanttekeningen ontlokte. Hij kon zich voorstellen dat er niet- plaatselijke aannemers waren die goedkoper zouden kunnen werken. Maar volgens wethouder Meerburg telt de eerder opgedane ervaring met 'de plaatselijken' wel degelijk mee. "We hebben op kwa liteit gelet. De gemeente is kop schuw geworden doordat in som mige gevallen na de bouw gebre ken werden geconstateerd. Dus op dat goedkope alleen gaan we niet zo gauw meer af Het is de bedoeling dat de gese lecteerde bouwers met elkaar plan nen gaan maken voor de bebou wing. Wordt zo'n plan door de ge meente aanvaardbaar geacht, dan worden verdere stappen onderno men. De gemeente Leiderdorp ver strekt zélf geen opdrachten - maar ze houdt wel het laatste woord. Dat deelde wethouder Meerburg gis teravond uitdrukkelijk mee nadat VVD-raadslid Kruidenier bezorgd had gevraagd of de gemeente wel greep op de ontwikkelingen houdt. Helemaal zelfstandig is ze echter niet. Leiderdorp kan bijvoorbeeld niet zelf het bouwtempo bepalen. De rijksoverheid verleent elk jaar 'contingenten', dat wil zeggen: subsidie voor een x-aantal wonin gen. Volgens wethouder Meerburg zal dat aantal voor Leiderdorp jaar lijks op ongeveer 120 huizen neer komen. Voor dit jaar betekent het dat Leiderdorp 45 premie A, 3 pre mie B en 27 premie C-koophuizen mag neerzetten. Daar komen mis schien nog 14 premie huur en 2 premie B koopwoningen bij. Voor bouw in de woningwetsector is dit jaar geen ruimte. Tot grote spijt van de raadsleden Tieken (CDA) en Wesseling (PvdA). Meerburg hoopt echter volgend jaar wel iets in die sector te krijgen. Zorgelijk vond Wesseling verder dal er 20 procent van het aantal te bouwen huizen gestapelde bouw (lees: flats) kan worden. "Ik denk niet dat we daarop zitten te wach ten". aldus het PvdA-raadslid. Bezorgd toonde D66-raadslid Stam zich gisteravond over de in deling van de wijk. Hij hoopte dat de architecten en stedebouwkun digen van de 'vlekken' iets aan trekkelijks weten te maken. "Wat je in het huidige gereedgekomen Buitenhof ziet is vrij veel blokken met dezelfde soort huizen. Hele wijkjes op zich. Dat moeten we zo veel mogelijk vermijden. Er moet meer variatie in de bouw worden aangebracht", verlangde Stam. Wethouder Meerburg maakte echter meteen duidelijk dat er niet veel ruimte voor 'leuke dingen' zal zijn. Weliswaar stelt de gemeente de bouwers diverse eisen. Er die nen bijvoorbeeld verschillende woningtypes te worden neergezet en de voor- of zijkanten van de hui zen moeten naar de belangrijke hoofdruimten zoals de vijver toe worden gebouwd. Het is echter een gegeven dat Buitenhof midden en west financieel moeilijk rond te breien is. Daarom mag er aan per centages en prijzen, zoals die nu zijn vastgelegd, niet worden ge tornd. Ook al zou dat betekenen dat een aantal huizen erg dicht bij elkaar wordt gebouwd of dat som mige stukjes grond duur uitvallen. Groen zal voornamelijk langs de randen worden aangebracht (Dwarswatering, de molen). In de rest van de nieuwe wijk zal 0,64 procent van de beschikbare grond worden gebruikt voor groen en speelplaatsjes. Dat is niet veel, sig naleerden burgerlid Bos en, vanaf de publieke tribune, een lid van de commissie speelvoorziening..Wet houder Meerburg was dat onmid dellijk met hen eens, maar wist zo snel ook geen oplossing. "Ik hoop dat de aannemers er iets op vinden. Ik denk ook dat je groen en speel plaatsen meer met elkaar moet combineren en ik heb goede hoop dat de randen van de wijk ruimte bieden voor speelplekjes". Ander probleem bij de bouw: de molen, die nu nog in een open ruimte staat te pronken. Straks wordt hij aan het gezicht onttrok ken door de nieuwbouw. Hetgeen hoogstwaarschijnlijk tot bezwaren van de 'Vereniging de Hollandsche Molen' zal leiden. Het enige dat de gemeente volgens wethouder Meerburg kan doen is de grond di rect om de molen zo 'leeg' mogelijk laten, "maar meer ook niet". LEIDSCH £Z DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juflermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 22,70 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met 67.45 92,55 134.90 e betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakernaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef. J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W Hoenson-de Graafl Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2