NU MINIMAAL TWEEDUIZEND GULDEN VOOR UW OUDE AUTO. Ml mededelingen gemeentebestuur 27 t/m 31 jan. '86 oo RIJNLAND Volvo occasion? E) BOVAG BERK BANDEN I SMMmimm BIJ AANKOOP VAN EEN GEBRUIKTE AUTO MET A-l GARANTIE: ■fe— leiden A. Mulder B.V. 4 zekerheden voor een prima occasion en optimale nazorg. V VN Commissie vergaderingen Deelcommlssle voor sport en recreatie Maandag 27 |anuari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Onderzoekje naar financiële consequen ties bij verlaging leeftijdgrens zwemtarie- ven van 65 naar 60 jaar. Vernieuwd gebruiksreglement voor de zwemaccommodaties Vaststelling jeugdsportsubsidie 19SS Garantie geldleningen voor in totaal 675.000,- aan de Tennisvereniging Zuid-West Commissie voor Personeel en Organisa tie Woensdag 29 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: e Verlofregeling gemeenlepersoneel Aanstellingsbeleid etnische groepen Overzicht deeltijdbanen bij de gemeen te Leiden Commissie voor Economische Aangele genheden Woensdag 29 februari a.s. om 21.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Uitgifte in erfpacht van een tweetal perce len grond, bedrijfsterrein Westwal Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Waard Commissie voor financiën Donderdag 30 januari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: e Nota Energiebeleid Gemeente Leiden (Gezamenlijk met de commissie Economi sche Aangelegenheden) e Ontwikkeling getaxeerde Waarden O.G.B. Aanschaf vaste schijf P.C. Kunstuitleen e Afrekening exploitatietekort Rhijnhof 1984 e Overdracht schoolgebouw Atjehstraat 32 aan direktie Gebouwen Het op micro-fiches brengen van hef kaar- tenbestand van de afdeling Belastingen/ dir. F.B.B. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Overige vergadering Inspraakcommissie Dinsdag 28 Januari a.s. om 20.00 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies". Agenda: Klacht van bewoners van de Schubertlaan i.v.m. de inspraakcommissie over een bouwplan aldaar Inspraakprocedures Ruimtelijke Ordening Brieven inzake standaardprocedures en benoeming nieuwe leden bellen Voor Informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Diversen Informatie-avond bewoners gedeelte Hoge Morsweg Bewoners van de Hoge Morsweg (het deel tussen Aquamarijnstraat en Tur- koolslaan) zijn uitgenodigd een Infor matieavond bij te wonen op woensdag 5 februari a.s. om 20.00 uur In het gebouw Morschwijck aan de Topaaslaan. Onderwerp van deze bijeenkomst is de in voering van een 30 km zone-regeling, en de herinrichting van genoemd gedeelte Hoge Morsweg. Bedoeling is om in het najaar het nog resterende deel van een hoofdriool te leggen, waarna begonnen kan worden met de her-inrichting. Volkshuis- Informatie-avond vestingsplan Op woensdag 29 januari a.s. om 20 uur wordt In de kantine van het Stadsbouw- huls aan de Langegracht 72 een Informa tie-avond over het ontwerp-volkshuls- vestingsplan gehouden. Belanghebbenden en belangstellenden zijn op deze avond welkom. Tijdens deze avond wordt een nadere toelichting op het ontwerp- volkshuisvestingsplan gegeven. De gele genheid wordt geboden tot het stellen van vragen en tot het mondeling naar voren brengen van opmerkingen of commentaar. Van deze avond zal een verslag worden sa mengesteld. Nota Kinderopvang In december 1985 is de nota Kinderopvang door de Gemeenteraad vastgesteld. De hoofdlijnen van het te voeren gemeentelijk beleid zijn hierin verwoord. De nota zal aan alle instellingen voor kinderopvang en aan de insprekers op de nota worden toegezon den. Extra exemplaren 3,65 zijn verkrijg baar bij de voorlichtingsbalie van het stad huis en bij het secretariaat van de directie Welzijn (kamer 043 van het stadhuis). Bouwen in Leiden Bedrijven en particulie ren opgelet!! Bij werkzaamheden aan woningen en gebouwen, die gelegen zijn aan de openbare weg, wordt dikwijls een ge deelte van die openbare weg in be slag genomen door steigers, keten, loodsen en dergelijke en/of wordt de openbare weg gebruikt voor opslag van bouwmaterialen. Dit geeft niet alleen overlast voor het publiek en het verkeer maar kan ook aanleiding zijn tot gevaarlijke situa ties. In artikel 6 van de Algemene Plaatse lijke Verordening (A.P.V.) is bepaald dat voor het tijdelijk hebben van voor werpen op, in, over of boven de open bare weg een vergunning is vereist. Het komt steeds meer voor dat door bouwers (zowel bedrijven als particu lieren) wordt verzuimd een dergelijke vergunning aan te vragen. Bij wie aanvragen? Tot nu toe werd zo'n vergunning ver leend door de Directie Bouw- en Wo ningtoezicht, van 1 februari 1986 af zal de vergunning worden verleend namens B en W door het Hoofd van de Directie Civiele Werken, Post bus 148, 2300 AC Lelden; kantoor adres Langegracht 72, Hoofdafde ling Bestratingen, kamer 309 (3e verdieping) telefoon 071-254601. Aan de hand van door de aanvrager verstrekte gegevens wordt, zonodig in overleg met de Directie Verkeer en Vervoer en de Directie Politie, be paald aan welke voorwaarden moet worden voldaan en welke ruimte van de openbare weg in beslag kan wor den genomen. Aan het verkrijgen van de vergunning zijn kosten verbonden (precario- en legeskosten) en er wordt een waar borgsom gevraagd. Er zal nauwlettend op worden toege zien dat bij bouwwerkzaamheden ook de vereiste vergunning voor wat be treft artikel 6 A.P.V. afgegeven is. Meer weten? Voor meer informatie kan kontakt op genomen worden mei de hoofdafde ling Bestratingen, tel. 254601. N.B.: voor aanvragen dient men per soonlijk langs Ie komen op werkda gen lussen 11 en 12 uur, of een tele fonische afspraak te maken. Tentoonstelling "Samen Wo nen, Samen Stemmen" in de hal van het Stadhuis. Voorlichtingscampagne kiesrecht nlet-Nederlanders Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart a.s. mogen niet-Nederlanders, onder bepaalde voorwaarden, voor het eerst deel nemen aan die verkiezingen. Onder het mot to "Samen wonen, samen stemmen" heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken een voorlichtingscampagne opgezet om de ze nieuwe kiezers vertrouwd te maken met dit belangrijke nieuwe recht en met de feite lijke gang van zaken bij de verkiezingen. De gemeentebesturen hebben de taak om aan deze campagne plaatselijk vorm te geven. In Leiden gebeurt dit onder qndere met behulp van een tentoonstelling. De tentoonstelling Met de tentoonstelling wordt, zo realistisch mogelijk, de gang van zaken in een stemlo kaal uitgebeeld. Dat gebeurt door gebruik te maken van (voorbeeld) stemhokjes, een na gebootst stembureau en allerlei steminstruc- tiemateriaal. Om alle taalgroepen zo goed mogelijk te bereiken is de tentoonstelling voornamelijk visueel (weinig tekst) van op zet. Dit betekent dat de tentoonstelling ook heel instructief is voor (nieuwe) Nederlandse kiezers en toekomstige kiezers of andere belangstellenden (scholen bijv.). In de perio de van 29 januari t/m 14 maart a.s. is de tentoonstelling op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur te bezichtigen in de hal van het stadhuis, ingang Stadhuisplein. Incidenteel kan de tentoonstelling er tijdelijk niet zijn In verband met gebruik elders. Voor de genen die voornemens zijn om met een klein groepje langs te komen, Is het ad vies om van tevoren even te bellen met het Buro Voorlichting tel. 254103. De ten toonstelling is in opdracht van de gemeente lijke Afdeling Voorlichting gerealiseerd door het buro voor grafische vormgeving "Ge- scher en Vinken" uit Leiden. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 2729 ma. 27 januari Wijk 24 28 32 do. 29 januari Wijk 33 do 30 januari Wijk 30 31 vr. 31 januari Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Einsteinweg 101, wijzigen bouwplan waar voor al een vergunning is verleend Rijnsburgerweg/Wassenaarseweg, ver bouw bloemenkiosk Mariënpoelstraat 71, verbouw tot kantoor Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Raamsteeg 2, bebouwen binnenplaats Apothekersdijk 21-21a, verbouwen bene den- en bovenwoning Thorbeckestraat 32, bouwen berging Gerrit van der Laanstraat 13 maken dak- opbouw op woning Nieuwe Rijn 85, bouwen 5 bergingen Hansenstraat 39-39a, verbouwen en ver helen woningen Rijnsburgerweg 31e, verbouwen en uit breiden begane grond van pand Utrechtse Jaagpad 17a, inwendig verbou wen woning Hoge Rijndijk 106, verbouwen en uitbrei den begane grond winkel-woonhuis Oude Herengracht 18, verbouw pand Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 27 januari 1986 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 27 januari a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies". Agenda: 5e Binnenvestgracht 5, verbouwing Hoogstraat 6, verbouwing Tollenstraat 5, verbouwing Kennedylaan 118, wijz. indeling show room Nieuwe Houtmarkt/Hendrikstraat, bouw bergingen Haarlemmerstraat 88, vervangende nieuwbouw Schipholweg e.o., bouw hotel kantoren Rijn- en Schiekade 121E, bouw serre tegen achtergevel Minnebroersgracht e.o., bouw woningen (keuze kleuren en materialen) Rijndijkstraat 92, aanbrengen dakopbouw Adm. Banckertweg t.o. 32, bouw bedrijfs pand Uiterstegracht 58-58a, renovatie Nieuwe Beestenmarkt 30, wijz. voorgevel Valkenburgseweg 27-29, verbouwen woonhuis Albert Verweijstraat 31, bouw plantekasje tegen achtergevel Mecklenburgerstraat 16, bouw woonhuis Houtmarkt 10-15, bouw woningen Ehrenfestweg (nabij Wassenaarseweg), bouw boorlocatie (2 boorkelders, plaatsen hekwerken, 20 m hoge brandvlampijp en een trafo) Voorschoterweg, bouw berging tegen kan tine LDWS Reitzstraat 4, verbouwen woning Uiterstegracht 150, restauratie Morsweg 226, bouw appartementen Morskade (achter Morsweg 226), bouw woning Kanaal weg, bouw kantoorgebouw Oude Rijn 39, restauratie-verbouwing Hooglandse Kerkgracht 9, restauratie verbouwing Hansenstraat 2-2a, renovatie Koningstraat 35-35a, vernieuwen voor deurkozijnen Roodenburgerstraat 44, bouw berging Rijnsburgerweg 21verbouwing en uitbrei ding Roodenburgerstraat 6, verbouwing Haarlemmerstraat 239, verbouwen voor gevel Bielsenstraat 1, bouw berging Haarlemmerstraat 144, verbouwing Uiterstegracht 150, bouw berging Turkooislaan (naast no 2) bouw tijdelijke aanbouw Boshuizerkade, uitbreiden clubgebouw Toussaintkade 29a, verbouwen woning De Ridderstraat 5, aanbrengen 2 dakka pellen bouw berging Vondellaan 80, overkappen opslagterrein Rooseveltstraat 61, overkappen opslag- terrein Maarsmansteeg 2, wijz. kleur gevel Schipholweg 101, bouw kantoorgebouw (keuze kleuren en materialen). Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische in lichtingen en aanmelding voor het spreek recht kunt u bellen met telefoonnummer 254543, b.g.g. 254559. Milieu Ontheffing Wet geluidhinder Raads- herenbuurt In het bestemmingsplan Raadsherenbuurt heeft o.m. de Rijnsburgerweg meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal te verwer ken. Voor een terrein aan de Rijnsburger weg tussen de woningen nr. 127 en 129 is een bouwplan ingediend om een woning te realiseren. Door dit hogere aantal motor voertuigen per etmaal zal het geluidsnivo ter plaatse hoger zijn dan de Wet geluidhinder toestaat. Daarom moeten B&W van Leiden bij Gedeputeerde Staten ontheffing verzoe ken van deze wettelijke bepaling, alvorens de bouwvergunning te kunnen verlenen. Dit verzoek ligt met een aantal bijbehorende stukken vanaf maandag 27 januari a.s. één maand lang ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. leder die opmerkingen heeft over dit verzoek kan de ze tot 27 februari 1986 schriftelijk indienen B&W van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Mondeling kunnen opmerkingen ge maakt worden tijdens de openbare hoorzit ting, welke wordt gehouden op woensdag 5 februari a.s. van 10.00 tot 10.30 uur in kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Wilt u over een en ander nadere inlichtingen dan kunt u kon- takt opnemen met de directie Milieu, tel. 254355. VOLVO TESTSYSTEEM OFFICIEEL VOLVO DEALER: AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNSBURGERWEG BB 2231 AG RIJNSBURG TELEFOON: 01718-29302 Doorlopend eerste klas Volvo's aanwezig van alle typen en jaar tallen, met Votvo-Bovag garantie en VVN-gekeurd. Uitlijnen en balanceren, ook voor de moeilijke gevallen. Truck-, personenwagen- en industrie banden. Konkurrerende prijzen. Ook goedkope banden (geselecteerd) In voorraad. Snelle reparatie van uw lekke banden. Kaasmarkt 2-7 Leiden Tel. 125341 FL lijdelijk geven wij u minimaal tweeduizend gulden voor uw huidige auto; ongeacht bouwjaar of aan- Kcntek tal kilometers. (Kenteken moet dan wel minimaal 3 maanden op uw naam staan.) Door het enorme sukses van de nieuwe Ford-modellen kunnen wij u de keus geven uit een groot aantal perfekte A-l inruilwagens van vele merken en typen in alle prijsklassen. Gebruikte auto's met de betrouwbaarheid en de zekerheid vart een nieuwe. Want elke auto is door ons uitvoerig gekontroleerd en zonodig gerepareerd en pas dan voorzien van de A-l garantie. Dat betekent 3 maanden garantie op onderdelen en arbeidsloon. Dat betekent bovendien omruil- garantie; mocht de auto van uw keuze 0111 welke reden dan ook niet voldoen, dan kunt u hem binnen 14 dagen (of 1500 km) zonder meer omruilen voor een auto in dezelfde prijsklasse en betaalt u een vooraf bepaald bedrag per gereden kilometer. De waterdichte A-l garantie is dus een reden te meer waarom u juist nu moet overstappen in een gebruikte auto van uw Ford Dealer. Telt u maar op: minimaal 2.000 - voor uw huidige auto, 'n passende financiering via Ford Credit (als u dat wilt natuurlijk! )en het is mogelijk om met '11 lage bijbetaling al in '11 andere auto te rijdend Daarom: kom kijken, kom kiezen en ontdek dat uw auto hij ons veel meer waard is. Leiderdorp, v.d. Valk Bouwmanweg 71 lel. 071-899301 Leiden, 5 Meilaan 7 tel.071-310031 KOOPAVOND Leiden en Noordwijk op donderdag. Leiderdorp vrijdag. Leiden, Lammenschansplein 6 tel. 071-769358 Noordwijk, Beeklaan 5 tel. 01719-19478

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18