Gaddafi wil wel naar de VS gaan Peres krijgt najaar zijn zin overTaba Strijd in Mozambique Winnie Mandela verliest geding VS-vloot escorteert vrachtschepen in Golf Machtsstrijd in Z.-Jemen DINSDAG 14 JANUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 Reagan heeft plan om bewind omver te werpen WASHINGTON (GPD/AP/AFP/DPA/Rtr./UPI) - De Libische leider kolonel Gaddafi is niet alleen bereid de Amerikaanse president Reagan in zijn tent te ontvangen, maar hij wil ook als Reagan hem zou uitnodigen naar Washington komen om de wederzijdse problemen te bespreken. Hij verklaarde dit gisteravond tegenover de Amerikaanse om- roepmaatschappij ABC. De Verenigde Staten hebben een gedetailleerd plan opgesteld om het bewind van kolonel Gaddafi in Libië verder te isoleren, aldus het weekblad Newsweek gisteren Het Witte Huis wilde geen commentaar op het bericht geven. Newsweek haalt anonieme zegs lieden aan, die menen dat een mili taire actie tegen Libië binnen zes a negen maanden haar beslag moet krijgen, omdat anders het getij ver lopen is. Het blad meent dat een zes-puntsplan, dat het en detail af drukt, opgesteld is door Donald Fortier, de plaatsvervangend advi seur voor de nationale veiligheid. Het plan omvat het internatio naal aan de kaak stellen van Gad dafi aan de hand van uitgebreide documentatiè rond zijn optreden, het opvoeren van de druk op de bondgenoten, de verkoop van olie waardoor de prijzen dalen en Libië in moeilijkheden kómt, het aan wakkeren van de onvrede binnen het Libische leger en in de buur- MANAMA (AP/Rtr.) - De Ameri kaanse marine heeft opdracht ge kregen Amerikaanse koopvaardij schepen in de Perzische Golfte es corteren. De maatregel is genomen nadat de Iraanse marine zondag een Amerikaans schip heeft doorzocht. Zondag werd het Amerikaanse koopvaardijschip President Taylor teren ste Amerikaanse schip dat werd aangehouden. Volgens een Arabi sche diplomaat vervoerde het schip katoen. Iran beweert dat sinds het een blokkade heeft ingesteld op vrach- de Golf ten bestemd voor en vanuit Irak het 300 vrachtschepen heeft aange houden De Verenigde Naties hebben gis- lijst gepubliceerd in internationale wateren in de 61 aanvallen opVoopvaardijsche- Golf aangehouden en doorzocht pen in de Perzische Golf worden door de Iraanse marine. Iran door- opgesomd die in 1985 tot gevolg zoekt regelmatig schepen op zoek hadden dat er slachtoffers onder naar goederen die bestemd zijn de bemanning vielen of dat sche- voor of afkomstig uit Irak, waarna pen moesten worden'verlaten. In deze goederen geconfisceerd wor- meer dan tien gevallen werden de m schepen geënterd door Iraanse mi- De President Taylor was het eer- litairen. ABU DHABI/PARIJS (AFP/UPI) vechten, waarbij zware wapens, ra- 1 fifif" *s gisteren een po- ketten en mitrailleurs zijn ingezet. - In Zuid-Jemen ging gedaan de president land te vermoorden en de macht In Aden, de hoofd- ismail en vice-premier Ali Antar. Onder hen die terechtgesteld zijn, zijn ex-president Abdel Fatah stad rhkhrh vtui iiiouiwüujj ochtend nog gevochten tussen mi- zjjn ernstige meningsverschillen i I1131™ *e tT0Xiy aari presi* de top van de regerende marxisti- dent All Nasser Mohammed en op- sche partij standige soldaten Na berichten over een mislukte Radio-Aden heeft eerder gemeld staatsgreep en de executie van vier dat het Zuidjemenitische staats- samenzweerders zijn de verbindin- hoofd een aanslag op zijn leven gen met Zuid-Jemen sinds van- heeft overleefd. Vier hoge functio- nacht geheel verbroken. Alle tele- Zuid-Jemen, werd van- Achtergrond van de machtsstrijd zijn in verband met de foon. en telexlijnen werden afge- mislukte staatsgreep na een kort sneden. Radio-Aden is uit de ether, proces opgehangen. De BBC berichtte dat in de ha ven van Aden schepen in brand staan en dat er op de kade heftig wordt gevochten. De staatsradio van Zuid-Jemen zendt alleen mars muziek uit. De Britse ambassadeur in het land aan de zuidpunt van de Rode Zee heeft de Britten in het land opgeroepen, in huis te blijven. Volgens diplomaten in Parijs hebben troepen die trouw zijn aan Mohammed, het vliegveld van Aden in hun macht. In ettelijke wijken van .Aden woeden zware ge- Buitenland kort Zuid-Jemen, één van de armste landen in de Arabische wereld, is een voormalige Britse kolonie en werd na de onafhankelijkheid in 1967 een trouw bondgenoot van de Sowjet-Unie. Nasser Mohammed en Ismail, allebei leiders van een Moskou-gezinde beweging, kwa men in 1978 aan de macht bij een staatsgreep. landen en het gedwongen vertrek van alle Amerikanen uit Libië. Het Amerikaanse vliegdekschip Saratoga en een begeleidende vlooteenheid zijn inmiddels op weg naar de Middellandse Zee, waardoor de Verenigde Staten bin nenkort twee vliegdekschepen in het gebied hebben. Gaddafi blijft erbij dat een Ame rikaanse'aanval op Libië het begin zou kunnen betekenen van een Derde Wereldoorlog. De Verenigde Staten, aldus de kolonel, zouden Libië kunnen bezetten, maar zou den dan hun kernwapens moeten gebruiken. Zo niet dan zouden de Amerikanen een nederlaag tege moet gaan. Gaddafi kondigde aan bij zo'n conflict in elk geval het Midden Oosten te zullen vernietigen en de Amerikaanse Zesde Vloot. Hij zei ook dat wanneer zijn land genoeg krijgt van de dreiging met aanval len van B-52 bommenwerpers of de Zesde Vloot, het een oorlog zou kunnen beginnen. In dat geval zou het er niet toe doen of de Verenig de Staten Libië zouden vernieti gen. Gaddafi noemde de aanslagen in Rome en Wenen „individuele ac ties van mensen die politiek niet verantwoordelijk zijn, maar dit doen omdat hun familie door Israë lische tanks werd verpletterd", hoewel Abu Nidal zichzelf voor de aanslagen inmiddels verantwoor delijk heeft verklaard. De Italiaanse premier Bettino Craxi heeft de Libische regering er van beschuldigd dat zij Abu Nidal steunt. Craxi houdt hem verant woordelijk voor de aanslagenDe oproep van de Amerikaanse presi dent Reagan aan zijn landgenoten om Libië te verlaten lijkt voorals nog weinig effect te sorteren. Dui zenden westerse oliedeskundigen en technici - onder wie tal van Amerikanen - zetten hun werk zaamheden rustig voort tegen hoge salarissen en léggen de aanmaning van Reagan naast zich neer. Een groep journalisten die vier uur lang werd opgehouden voor papieren formaliteiten in de vertrekhal van het vliegveld van Tripoli was er de ze week getuige van hoe een onop houdelijke stroom buitenlanders uit alle delen van Europa zijn op wachting maakte in Libië, om werk te zoeken. Italië heeft gisteren een interna tionaal opsporingsbevel uitgevaar digd tegen de Palestijnse leider Abu Abbas, het vermeende „brein" achter de kaping, begin ok tober, van het Italiaanse passa giersschip Achille Lauro. De leider van het Palestijnse Bevrijdings front (FLP) mocht op 12 oktober het land verlaten wegens gebrek aan bewijs. MOSKOU (AP) - President Andrei Gromyko van de Sowjet-Unie heeft de afgelopen week bezoeken gebracht aan buitenwijken van Moskou en klachten aangehoord over voedseltekorten, een zieken huis dat nodig vernieuwd moet worden en over lelijke en ouder wetse kleding. De bezoeken, waarvan de Russi sche pers gisteren verslag deed, le ken bedoeld om de bevolking er van te doordringen dat de regering probeert om tegemoet te komen aan de vraag naar betere consump tiegoederen en dienstverlening. Partijleider Gorbatsjov heeft be loofd dat klachten en problemen openlijker geuit kunnen worden. Gorbatsjov, die zichzelf ook al op deze manier aan den volke heeft getoond, heeft herhaaldelijk opge roepen tot een verbetering in kwa liteit, verscheidenheid en beschik baarheid van kleding en andere consumptiegoederen. Terwijl de berichtgeving over Gorbatsjovs bezoeken vooral be- Gromyko ging de straat op trekking had op zijn beloften voor een beter leven, stonden de berich ten over Gromyko's bezoek bol van klachten. Gromyko bracht vorige week een bezoek aan de buitenwijk Vo- rosjilovski in het noordwesten van Moskou, Zjdanovski in het oosten en Koentsevski in het westen van Moskou, zo meldde het persbureau Tass. De drie wijken zijn-zich snel uitbreidende 'groeikernen' ver van de winkels en diensten in het cen trum, en de bewoners moeten maanden wachten op een behoor lijke verbinding van het openbaar vervoer en voldoende winkels in de buurt. Tass berichtte dat Gromyko in het gemeentelijk ziekenhuis nr. 52 in Vorosjilovski kon zien dat het werk 'ernstig wordt gehinderd door het feit dat twee vleugels al twee jaar bouwvallig en gesloten zijn'. Het 'eentonige eten i patiënten is te laken', aldus Tass, dat uitlegde dat ziekenhuispatiën ten nauwelijks groenten of fruit krijgen. In winkel nr. 1 voor fabrieksgoe- MOSKOU (Rtr.) - Enkele partij- deren in Koentsevski beklaagden functionarissen in de Oekraïne zijn de klanten zich over textiel dat ontslagen wegens machtsmisbruik 'verschoten is en donker en ge- en wanbeleid. Het partijblad Praw- verfd in ouderwetse kleuren', al- da maakte gisteren melding Moskou haalt een bezem door Oekraïne dus Tass. De klanten hadden het een bijeenkomst over een gebrek aan leuk winter- tweede stad schoeisel en aan goedzittende schoenen, vooral vc kinderen, bejaarden den. In de kruidenierswinkel nr. 27 in Zjdanovski kreeg Gromyko vol gens Tass te horen dat ér een ge brek was aan kaas, vlees, worst en - vis. Klanten klaagden ook dat pro- dukten als meel, deegwaren, ker en graan in veel te grote pakkingen worden verkocht. Premier Thatcher, ogenschijnlijk onaangedaan door alle kwesties, verliet gisteren haar ambtswoning i debat in het Lagerhuis over het ontslag van minister Heseltine. Charkov, de de Oekraïne, waarop het economische beleid van de plaatselijke partij bekriti- sportlie- seerd werd. Volgens de Prawda werden ver scheidene partijfunctionarissen ontslagen en anderen berispt we gens „schending van de partijdisci- Ipline" en economisch wanbeleid. Daardoor zou de plaatselijke trans portmiddelenindustrie in de afge lopen vijf jaar produktieverliezen van tegen de 200 miljoen roebel (750 miljoen gulden) geleden heb ben. Ook is de agrarische produk- tie van de regio-Charkov ver ach tergebleven bij de doelstelling. Tot nog toe is de Oekraïne, als een van de weinige Sowjet-repu- blieken, ontkomen aan de schoon maak die de nieuwe leiders in de I partij doorvoeren. De Oekraïne vormt de machtsbasis van Vladi mir Sjtsjerbitski, één van laatste vertegenwoordigers van de „oude garde" in het Politburo. Volgens diplomaten betekent het ontslag van de partijfunctionarissen in Charkov een ernstige aantasting van de positie van Sjtsjerbitski, die sinds 1972 de Oekraiense partij leidt. Er wordt rekening mee ge houden dat hij bij het komende partijcongres in februari zijn zetel in het Politburo verliest. Slag in Beiroet BEIROET (AFP/DPA/Rtr./UPI) - In Oost-Beiroet en de noordelijke omgeving van de Libanese hoofd stad is gisteren zwaar gevochten tussen leden van christelijke mili ties. Er zijn zeker 10 doden en 25 gewonden gevallen. De gevechten gaan tussen leden van de christelijke militie die zich „Libanese strijdkrachten" noemt en leden van de Falangistische par tij die loyaal zijn aan president Amin Gemayel. De achtergrond van de opnieuw opgelaaide ge vechten tussen de Libanese chris tenen onderling is het vredesak koord dat eind vorig jaar na Syri sche bemiddeling tot stand is ge komen en dat beoogt een eind te maken aan de al 11 jaar durende burgeroorlog in Libanon. Jelena Bonner geopereerd BOSTON (Rtr) - Sowjet-dissi- dente Jelena Bonner heeft gis teren in een'ziekenhuis in de Amerikaanse stad Boston een open-hartoperatie ondergaan. Een woordvoerder van het zie kenhuis verklaarde dat zij nu verpleegd wordt op de intensi ve care afdeling en dat haar toe stand bevredigend is. De 62-jarige Bonner, die ge trouwd is met de dissidente na tuurkundige Andrei Sacharov, werd in 1983 getroffen door een hartaanval. Vorig jaar kreeg ze toestemming de Sowjet-Unie voor drie maanden te verlaten voor een medische behande ling in het westen. JOHANNESBURG - Volgens on bevestigde berichten hebben giste ren 300 NMR-rebellen de Mozam- biquaanse suikerstad Marromeu veroverd. Bij deze aanval zouden zeker 235 personen om het leven zijn gekomen, onder wietalrijke Mozambiquaanse soldaten en mili tairen uit Zimbabwe, die de rege ring Machel bijstaan in de strijd te gen de NMR. Het Mozambiquaanse nieuws agentschap AIM heeft de verover ing van Marromeu nog niet ge meld, doch bronnen in zowel Zuid- Afrika als in de Portugese hoofd stad Lissabon, waar de NMR een vertegenwoordiging heeft, bevesti- door Ruud de Wit Drugsbaas In Wenen is een van de meeste gezochte drugshandelaren in de wereld gearresteerd samen met twee medeplichtigen. Het gaat om een 38-jarige Iraniër. De man wordt beschouwd als een van de kopstukken van de zogeheten Ta- briz-connectie, die is gespeciali seerd in de handel in hard drugs in Europa en de VS. Tamils De twee belangrijkste Tamil-ver- zetsgroepen op Sri Lanka hebben het sinds juni 1985 geldende be stand met het regeringsleger opge zegd. Dit hebben woordvoerders van de „Vrijheidstijgers voor Ta mil Eelam" en de „Revolutionaire Eelam-organisatie" gisteren in In dia verklaard. Het bestand dat op 18 juni inging, werd al na een paar weken niet meer nageleefd. Fascist Het Europese parlement heeft gisteren de parlementaire on schendbaarheid van de Italiaanse afgevaardigde Giorgio Almirante opgeheven. Almirante is secreta ris-generaal van de MSI (Movimen- to Sociale Italiano), die door velen wordt beschouwd als de opvolg ster van de in Italië verboden fas cistische partij. Justitie in Italië heeft om ophef fing van Almirantes onschend baarheid gevraagd, omdat zij hem verdenken van medeplichtigheid bij een aanslag die in 1972 in Petea- no het leven kostte aan drie politie mannen. Almirante zou een stem band-operatie hebben bekostigd voor de man die de agenten telefo nisch naar de plek had gelokt waar even later een bloedbad zou wor den aangericht. JOHANNESBURG - Het hooggerechtshof van Johannesburg heeft gistermiddag de be zwaren tegen de aan Winnie Mandela opgeleg de vrijheidsbeprekingen afgewezen. De uit spraak volgde in een kort geding dat Winnie, door Ruud de Wit de echtgenote van de tot levenslang veroor deelde ANC-leider Nelson Mandela, tegen de Zuidafrikaanse minister van wet en orde, Louis le Grange, had aangespannen.Volgens een van Mandeia's advocaten, Ismael Ayob, was de belangrijkste overweging van de rech ter in zijn negatieve uitspraak het feit dat hij geen enkele juridisch grond zag om te beslis sen of de door de minister van wet en orde aan Winnie Mandela opgelegde banningsorder rechtsgeldig is of niet. Wel liet de rechter voor de advocaten van mevrouw Mandela de moge lijkheid open tegen de uitspraak in hoger be roep gaan. Winnie Mandela werd veroordeeld tot de kosten van het kort geding. Winnie Mandela verscheen in tegenstelling tot vorige week, toen het kort geding diende, niet in de rechtszaal. Zij was weggebleven op advies van advocaat Ismael Ayob. Deze ver klaarde na afloop zeer teleurgesteld te zijn in de uitspraak van de rechter. Met dit kort ge ding is de kwestie Winnie Mandela overigens nog niet de wereld uit. Woensdag 22 januari moet zij namelijk voor de rechtbank van Kru- gersdorp verschijnen, omdat zij tot tweemaal toe de haar opgelegde vrijheidsbeperkingen heeft overtreden. In Zuid-Afrika kwam maandag overigens een einde aan een korte periode van betrekke lijke rust in de onlustsituatie. Zeker vier men sen werden door de politie doodgeschoten. Drie slachtoffers vielen door de kogels van een zwarte politieagent, die in Stutterheim in de Oost Kaap het vuur opende om een menigte van 1000 zwarten die zijn huis met benzine bommen aanvielen. Twee vrouw waren op slag dood. Marromeu is een stadje met 14.000 inwoners in centraal-Mo- zambique, op ongeveer 200 kilome ter van de tweede stad van het land, Beira. Het staat bekend om zijn suikerraffinaderij, die door de rebellen volledig zou zijn verwoest. Het is niet bekend of bij de aanval van de rebellen ook buitenlanders om het leven zijn gekomen of ge vangen zijn genomen. Bij een aan val vorig jaar juli in het nabijgele gen suikergebied Luabo namen de guerilla's zes Europeanen gevan gen, die evenwel later weer werden vrijgelaten. De NMR, oftewel de Renamo, vecht al jaren met wisselend suc ces tegen het marxistisch-leninis- tisch bewind van president Samo- ra Machel. Algemeen wordt aange nomen, dat de rebellen nog altijd steun ontvangen uit Zuid-Afrika. Deze steun was voor Machel hegin 1984 reden voor het sluiten van het Nkomati-akkoord, waarbij Zuid- Afrika toezegde die steun te zullen staken. In ruil daarvoor zou Machel het ANC uit Mozambique verbannen. Ondanks het feit, dat Machel zich aan zijn deel van het verdrag heeft gehouden, is het nagenoeg zeker dat de NMR tot en met de dag van vandaag met steun van rechtse groepen in Zuid-Afrika kan door vechten. Zelfs het Zuidafrikaanse leger wordt ervan verdacht hen steun te geven. Het afgelopen jaar hebben ge combineerde Mozambiquaanse troepen en legereenheden uit het buurland Zimbabwe met succes aanvallen uitgevoerd op bases van de NMR. De troepen uit Zimbabwe zijn door Machel binnengehaald, omdat zijn eigen leger een nage noeg hopeloze strijd tegen de re bellen voert. Zimbabwe op zyn beurt gebruikt zijn troepen om de „belangrijke spoorlijn van Beira naar Harare te bewaken en om er voor te zorgen dat de olievoorzie ning via Beira niet in gevaar komt. RAF-lid gepakt HANNOVER (AFP) - Annelie Bec ker, eén van de belangrijkste leden van de Westduitse stadguerrilla- groep Rote Armee Fraktion (RAF), is gisteren in Hannover gearres teerd. De 31-jarige Becker is een van de laatste tien leden van de RAF, wier foto's op alle Westduitse postkan toren en politiebureaus zijn aange plakt. De overheid loofde 50.000 mark uit voor tips die tot hun aan houding zouden leiden. Annelie Becker wordt er van ver dacht betrokken te zijn geweest bij twee bloedige aanslagen die de RAF in 1985 heeft uitgevoerd. door Inez Polak JERUZALEM - Premier Peres heeft er geen gras over laten groeien. Na een verhit marathon debat van maar liefst twaalf uur en een slapeloze nacht belde hij met een naar president Hosni Moeba rak van Egypte om deze verslag uit te brengen van het kabinetsberaad. Unaniem werd daar gisteren be sloten de kwestie-Taba, het grens geschil met Egypte, door interna tionale arbitrage te beslechten. Daarmee komt Israël tegemoet aan de eis van Moebarak, na een jaar tegensputteren van vooral de Li- koed bij monde van vice-premier Sjamir. Wel heeft de Israëlische regering er enkele eisen aan verbonden. Zo wordt van Egypte nu gevraagd el ke band met het terrorisme (lees: de PLO) te verbreken, de ambassa deur naar Tel Aviv terug te sturen (deze werd teruggeroepen naar aanleiding van het Israëlische op treden in Libanon) en de verkoelde banden met Israël weër op te war- Premier Peres heeft er bijna een jaar voor nodig gehad de Likoed zover te krijgen met het idee van irbitrage in te stemmen. Al die tijd hield de Likoed vast aan het stand punt dat het grensgeschil over Ta- ba in eerste instantie in direct over leg tussen de partijen moest wor den opgelost, zoals het vredesak koord voorschrijft. Twistappel Taba zelf werd daarmee tot twis tappel, niet alleen tussen Israël en Egypte, maar ook tussen de twee grote partijen in Israël, de Arbei derspartij en de Likoed. In feite gaat het geschil om een nogal on beduidend stukje strand, in het noorden van de Sinai-woestijn, vlak ten zuiden van de Israëlische havenplaats Eilat. Het gebied, nau welijks een vierkante kilometer, telt een hotel en een vakantieoord. Toen in april 1982 Israël in het kader van de vredesverdrag de Si nai-woestijn ontruimde, met inbe grip van de olievelden en de bloeiende nederzettingen, weiger de het echter Taba prijs te geven. Taba was Israëlisch gebied, stelde de toenmalige premier Menachem Begin. De Egyptische president Moebarak was het daar niet mee eens: het was duidelijk Egyptisch gebied. Het probleem rond Taba lag in het feit dat de grens tussen de Si- Peres: ballontjes. nai-woestijn en het toenmalige Pa lestina in 1906 op nogal slordige wijze en met te dikke potloodstre pen in kaart was gebracht. De be schrijvingen in de documenten kwamen niet met de kaarten over een. En grenspaaltjes verdwenen reeds in de Eerste Wereldoorlog en werden later, door hoopjes stenen vervangen. Koel Voor de Likoed x delijke Egyptische houding ten aanzien van Taba niet aanvaard baar: Israël had al zoveel opgege ven en zelfs dat was niet genoeg. Daarentegen, zo vroeg men in het Likoed-kamp, wat had Egypte daar eigenlijk voor in de plaats ge geven? Zelfs van de vrede was niets terechtgekomen. De betrek kingen tussen beide landen waren meer dan koel. Maar de Likoed stond en staat ook huiverig tegenover het verlan gen van Peres tot toenadering met Egypte, zonder dat deze de Israëli sche eisen daar tegenover stelt. Pe res wilde het liefst zo snel mogelijk het Taba-probleem uit de weg rui men in de hoop dat dit zou leiden tot een topontmoeting met Moeba rak. Die hoop lijkt nu te kunnen wor den verwezenlijkt. Dat zal niet al leen zijn persoonlijk aanzien doen stijgen, maar kan hem ook in staat stellen de problemen op het hoog ste niveau af te handelen. Peres heeft er eveneens zijn hoop op ge vestigd dat hij via die toenadering tot Egypte ook weer het afgekapte vredesproces kan hervatten. Ballonnetjes Zyn ballonnetjes richting Jorda- hebben mets uitgericht. Mis schien dat hij nu met behulp van Egypte (en de Verenigde Staten) opnieuw een doorbraak kan be werkstelligen, althans dat is zijn bedoeling. Peres is ervan over tuigd dat hij meer te bieden heeft dan de Likoed. Maar juist op dat punt is het kort dag. Over negen maanden zal Peres conform het re geerakkoord de scepter aan Sha mir moeten overhandigen. Sjamir van zijn kant is er slechts op uit de negen maanden uit te zit ten zonder daarbij Peres in staat te stellen al te veel uit te richten. Hy en zijn partij zijn zeker niet van plan Peres de vrije hand te geven. Maar tegelykertijd wil Sjamir ook geen regeringscrisis, omdat dat juist de rotatieovereenkomst in gevaar brengt. Vandaar dat Sjamir tijdens het debat over Taba ener zijds gezwicht is voor de eis het ge schil aan arbitrage te onderwer pen. maar anderzijds de arbitrage heeft verbonden aan een eisenpak ket. Peres' bewegingsvrijheid is be perkt, al zou hij dat zoveèl moge lijk weten te rekken. In die zin heeft de Israëlische premier op nieuw bewezen langzaam maar ze ker met ziin eindeloze geduld op zyn doel af te stevenen. In Israel wees men er gisteren op dat het geen toeval is dat precies een jaar geleden Peres een onwillige Li koed zover wist te krijgen voor de terugtocht van het Israëlische le ger uit Libanon te stemmen. Toch wijst men er ook op dat ge duld goed is voor een man die de tijd heeft. En dat nu heeft Peres niet. Tenzij hij alsnog een manier ontdekt onder de rotatieovereen komst uit te komen, is het zeer te betwijfelen of hij binnen de tijd die hem nog rest in staat zal zijn zijn politieke plannen te verwezenlij ken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7