Zuiderkwartier valt weg uit kopgroep Bossche bank bepaalt het verschil Foreholte ook mentaal sterk Belangrijke zege op E&O BS Leiden onderuit Leiderdorp en MSV zorgen voor vuurwerk Sommeling redt Fides MAANDAG 13 JANUARI 1986 PAGINA 13 Danaïden laat punt glippen in korfbalcompetitie LEIDEN - Halverwege de compe titie heeft Pernix dankzij een 8-7 overwinning op OEC weer aanslui ting gevonden bij de middenmoot van de overgangsklasse B. TOP boekte tegen Albatros een records core (25-15!) en blijft ongeslagen de lijst aanvoeren, terwijl De Danaï den en Zuiderkwartier in de paral lelklasse meer bescheiden posities innemen. Tweedeklasser Fiks bleef door een 9-12 zege op Veloci- tas zonder puntverlies aan de lei ding. De overwinning van Pernix op OEC was bovenal nuttig. Maar het verschil had, gezien het enorme overwicht dat de Leidse ploeg voor rust opbouwde, veel groter moeten uitvallen dan de minimale 8-7. Door Janneke Mulder en Kees Hortensius nam de Engel-equipe een 2-0 voorsprong, maar ondanks de vele onderscheppingen stokte het. Invalster Lian Tieleman trok haar ploeg tenslotte over de drem pel, waarna de score voor rust nog tot 5-2 opliep. Het grootste gevaar bij de Hel- mondse tegenstanders werd ge vormd door de dames, die tot 7-3 alle goals voor hun rekening na men. Ook de Leidse vrouwen Carla Kuipers en Janneke Mulder had den echter met elk twee goals een ruim aandeel in de produktie van het eerste aanvalsvak. Pernix raakte nog bijna in de problemen doordat het in tweede opstelling beduidend minder func tioneerde. Na 8-6 zag coach Jasper Engel zich dan ook genoodzaakt eerst Frits Kolff en vervolgens, na dat OEC tot op een punt was gena derd, ook Jenny van der Laken in te zetten. Op balbezit spelend kwam Pernix de laatste acht minu ten verder ongeschonden door: 8-7. Naast de vrouwen kwamen ook Kees Hortensius (2) en Geerten Breedveld tot scoren. Doelpuntenlawine De jongens aan het scorebord hadden een zware klus aan het duel TOP-Albatros. Met de regel maat van de klok, gemiddeld een goal per anderhalve minuut, wer den de korven doorboord. Halver wege de eerste helft leek alleen de hoogte van de score van belang, maar Albatros wist na 7-2 in nau welijks vijf minuten weer terug te komen tot 8-7. Nog voor rust had de ploeg van coach Hans Oele de marge weer tot 11-7 verruimd, waarbij Frank Nij- enhuis een hoofdrol speelde. De ex-hoofdklasser toonde zijn kun nen in ruime mate, al na tien minu ten was de hattrick daar en totaal kwam hij tot negen goals. Ruim tweemaal zo veel als Anne van der Zaag en Ron van der Willik, die elk viermaal de Albatros korf troffen. Het verschil liep na rust geleide lijk verder op. Karin Westerbeek, evenals Gerco Langelaan drie- maals scorend, zorgde in de slotmi- 'nuut voor de evenaring van het re cord van DKOD-Ons Eibernest (23- 17). TOP kwam nu tot 25-15. "We hebben tenminste nog wat". Coach Hans van Huis, die de afge lopen week besloot aan het einde van dit seizoen De Danaïden te ver laten, lijkt te berusten in de menta le zwakte van zijn ploeg. "Twee mi nuten voor tijd stonden we nog met 8-9 voor. Dat hadden we dus nooit uit handen mogen geven". De Leidse ploeg begon tegen Sperwers sterk met twee treffers van Eric Kromhout. Het eerste aanvalsvak met invaller René de Louw liet in het verdere verloop echter steken vallen toen het na 3-5 niet tot scoren kon komen. Na rust bleef De Danaïden in technisch op zicht de betere ploeg, maar het wa ren de Rotterdammers die het ini tiatief aan zich trokken. De Danaïden bleef, dankzij Hen- nie van der Top (3) en Leon Brou wers (2) wel goed volgen en leek door een vierde goal van Krom hout het duel ook nog in haar voor deel te kunnen beslissen. Het werd echter alsnog 9-9. Zuiderkwartier viel door een 11- 9 verlies bij Het Zuiden weg uit de kopgroep. Maar kampioenskansen had coach Wim Niesing zijn ploeg in eerste instantie toch al niet toe gedicht. Een geflatteerde neder laag vond Niesing wel, "we hadden vreselijk veel pech met het schot". Zuiderkwartier raakte ver achterop (4-0), maar was voor de pauze (4-4) mede door twee straf- worpen van Erik van Lunteren weer terug in de strijd. Na de her vatting bleef het verschil mini maal. Het nemen van risico's nadat Wil de Wit 10-9 had gescoord werd Zuiderkwartier in de slotfase fa- Kees Hortensius heeft de bal richting korf geplaatst en zet c Kuipers kijkt in het andere vak gespannen toe i doorbraak. Pemix-aanvoerder Peter taal. Rens Henzen werd met drie goals topscorer. Ook streekgenoot Velocitas bleek niet in staat de ongeslagen positie van Fiks te bedreigen. De ploeg uit Leiderdorp wist evenwel in een uiterst attractief duel de koploper tot diep in de tweede helft op te jagen. Een zuiver schie tende Jan Scheffers (3) hield voor rust (4-5) zijn ploeg in het spoor, een rol die in de tweede helft werd overgenomen door het vrouwen- viertal. Ook zonder coach Nico Steelink (dienst) slaagde Fiks erin het spel na de hervatting te verleggen. In de negende minuut hadden de elk viermaal scorende Theo Vreeken en Robert van der Kraan het gat geslagen: 6-9. Velocitas kwam nog terug tot 8-9, maar weer waren het de beide Oegstgeester topscorers die beslissend uithaalden: 9-12. Crescendo keek in het duel tegen KVR voortdurend tegen een ach terstand aan. Door goals van Wij nand Alberts, topscorer John Huigsloot en Carolien van Noort sleepte Ruud Niesings achttal niet temin nog een punt (11-11) uit het De schotvaardigheid van de na rust ingezette gebroeders Van Vliet bleek niet voldoende voor De Algemene. De nederlaag bij De Zwervers, die halverwege (7-1) ca tastrofale afmetingen dreigde aan te nemen, bleef wel beperkt tot 10- VOORHOUT - De handbalsters van Datateam Foreholte hebben gisteren een belangrijke zege ge boekt. De ploeg van trainer Wim Geerlings klopte het Emmense E&O met 15-10, waardoor de Voor- houtse formatie de eerste plaats blijft delen met het eveneens win nende Slotervaart (24-12 tegen UVG). Vorige week nog won E&O van Slotervaart. HVS verloor van GSC. Oase kwam tegen GDS/Athe- ne pas in de tweede helft op gang (11-18), terwijl HW tegen Snel- wiek in de laatste seconde onderuit ging (10-11). Mercasol Saturnus won met 21-15 van UVG. Foreholte was vooraf gewaar schuwd door de zege van E&O, dat in international Monique Geitz haar gevaarlijkste speelster heeft. Geerlings moest een plan beden ken waarbij zij uit de wedstrijd werd gehouden, zonder vrijheid te gunnen aan de overige Emmense speelsters. De oefenmeester koos voor een 5-1 opstelling met een ver re uitstap. Die keuze bleek de juis te. Het harde werken in de verdedi ging zorgde ervoor dat Geitz geen enkele keer scoorde, en dat E&O eigenlijk alleen via strafworpen (6) goals kon maken. Foreholte had het aan de andere kant van het veld overigens ook niet gemakkelijk. E&O liet in haar 3-2-1 formatie geen simpele af standsschoten toe, maar het ver trouwen van de Voorhoutse briga de was niet stuk te krijgen. Het mentaal sterke Foreholte kwam vlak voor rust door een snelle com binatie van Hannie Boskamp en Elly Hoek op voorsprong: 6-5. Dat was een beslissend moment in de wedstrijd, want na de hervat ting spreidde E&O niet dezelfde durf ten toon bij het checken van de Voorhoutse afstandsschutters als voordien. Hannie Boskamp maakte gebruik van de haar-gebo den ruimte met een loepzuiver schot, dat precies in de rechterbo venhoek van het doel insloeg. De Emmense doelvrouwe stak zelfs gen hand uit: 7-5. Foreholte had toen begrepen dat de weg naar het doel van E&O langs de cirkel moest worden opengebroken en dat dan de tweede lijn in stelling kon worden gebracht. De bezoekers gingen steeds ge- haaster handballen, waardoor er veel balverlies ontstond. Daar wist Ellen Warmerdam met de weer af gemeten break-out passes van Ol- ga Alemkinders goed raad mee. Drie treffers op rij zetten Foreholte op een onoverbrugbare 12-8 voor sprong. De Voorhoutse verdedi ging klonk daarbij als een klok en Foreholte liet zich ook niet aflei den door het warrige fluiten van het arbitrale duo. Zo kreeg E&O enkele cadeautjes van de scheids rechters. Zoals de strafworp tegen Olga Almekinders na een knaller vanuit de tweede lijn van E&O, die via de lat tegen de muur spatte. An- ja van der Ploeg pakte de bal en speelde die weer terug naar haar keepster. Dat werd een strafworp, omdat de arbiters dit uitlegden als terugspelen. Foreholte hield het hoofd koel en won uiteindelijk met ruim verschil: 15-10. HVS speelde tegen GSC een wei nig geïnspireerde wedstrijd. De 0-3 voorsprong werd simpel uit han den gegeven. GSC, dat wel het no dige enthousiasme aan de dag leg de, won dan ook simpel met 15-10. Bij rust was het reeds 9-6. Oase deed het tegen hekkeslui- ter GDS/Athene in de eerste helft weinig beter. De ploeg gunde zich geen inspeeltijd en voordat Oase goed en de veldposities had inge nomen stond Athene met 3-0 voor. Pas in de tweede helft weinig be ter. De ploeg gunde zich geen in speeltijd en voordat Oase goed en de veldposities had ingenomen stond Athene met 3-0 voor. Pas in de tweede helft wist Oase langs de Haagse speelsters heen te stappen; 11-18. Lydia, Annet en Anita van der Poel en Helma van der Geest scoorden ongehinderd vanaf de hoek en van afstand, want Athene stapte niet uit. HW nam tegen Snelwiek een snelle 4-1 voorsprong. Halverwege hadden de Rotterdamsen het ver schil redelijk weggewerkt en in de slotfase besliste Snelwiek het duel alsnog in haar voordeel: 10-11. De mannen van Saturnus won nen het treffen met UVG door een gewijzigde aanvalsopstelling. Wim van Leeuwen speelde vanuit de hoek, terwijl Jan Wolter IJssel de Schepper de middenpositie innam. Hij scoorde vier maal en door de combinaties op te bouwen kwam in de opbouw met name Anton van Noort (5) vrij. Daarbij draaide break-out (Hans Blansjaar: 7 goals) weer naar behoren. Via 8-5 halver wege werd het 21-15 voor de Leide- In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van EDH met 7-4 van MMO. Saturnus boekte een 8-10 zege op HEC. De mannen van HW wonnen onder leiding van Peter Innemee met 10-15 van DSO. HVS leed tegen Hermes 2, waar Kees Kooy meespeelde, een kans loze 18-24 nederlaag. DEN BOSCH - Het verschil tussen landskampioen Nashua Den Bosch en 'eeuwige' rivaal BS Leiden zat 'm zaterdagavond in en op de bank. Het ongesponsorde Lei den had in Den Bosch op de beslissende momenten geen reserves om de kapitaalkrachtige thuisploeg een halt toe te roepen. De koploper in de eredivisie kon daarentegen wel een greep in de 'kas' doen en kwam met 24 punten van de bankspelers uit op een te ruim uitgevallen overwinning op de Leidse basketbalploeg: 96-75. Richie Johnson krijgt van het Leidse drietal Kragtwijk, Heij- deman en Van Egmond vrije doortocht naar de basket. John- n, die later geblesseerd uit viel, scoorde 20 punten voor het winnende Den Bosch. (foto ANP) Zege Haaksbergen HAAKSBERGEN - Permalens Haaksbergep heeft zaterdagavond opnieuw geweldig uitgehaald. Weert, dat met BS Leiden de twee de plaats deelt, werd met maar liefst 132-91 geklopt. Eerder was Orca's al slachtoffer van de Twent se dadendrang (122-100). Haaks bergen speelt woensdag in Leiden. De financiële injecties die BS Lei den dit seizoen krijgt vallen in het niet bij het bedrag dat de Brabant se formatie ontvangt. Een verhou ding van 1 staat tot 5. Het verschil tussen beide ploegen komt echter niet alleen tot uiting in het bank saldo, maar ook in de 'breedte' van de spelersbank. Na het wegvallen van 'kanon' Kees Akerboom moest Den Bosch weliswaar eveneens in leveren, maar zaterdag bleek dat coach Jan Dekker dankzij met na me de flink gevulde geldbuidel nog ver kan reiken. De Amerikaan Donald Robinson werd in november binnengehaald om de geblesseerde tijdelijk Richie Johnson te vervangen. Tijdens het uitgebreide kerstprogramma, met een overwinning in Voorschoten en een tweede plaats in de Haar lemse basketbalweek als belang rijkste wapenfeiten, speelde Den Bosch met drie Amerikanen. Op het moment dat de beslissing ge nomen moest worden 'wie van de drie' moest afhaken, raakte Larry Knight geblesseerd. Robinson, die zich de zwakste van het trio had ge toond, mocht blijven en na het an dermaal geblesseerd uitvallen van noeste werker Johnson zaterdag- LEIDERDORP - De krachtmeting tussen Leiderdorp en MSV Noord- wijk die voor het einde van deze maand in de kwartfinales van de Nederlandse beker op het pro gramma staat kan nog veel vuur werk opleveren. Dat is tenminste de conclusie de getrokken kan worden uit de ontmoeting tussen beide rayonploegen zaterdagavond in Leiderdorp'. De thuisploeg won het competitietreffen met 92-79, nadat MSV zich in de tweede helft goed herstelde van de enorme dreun die Leiderdorp voor rust reeds uitdeelde (63-33, 29-46). Het duel begon te laat omdat het rayon geen scheidsrechters had aangeschreven. Chris Hartman, die kort daarvoor de juniorenwed strijd had geleid, nam samen met 'duizendpoot' Pieter van der Vliet de zaken waar. Het tweetal had het met name na de rust niet gemakke lijk, maar wist de wedstrijd toch tot een goede einde te brengen. Leiderdorp had in junior Marcel Huybens, twee weken geleden top scorer en meest opvallende speler in de nationale jeugdploeg tijdens het zeslandentoernooi in Luik, zijn beste speler. De jeugdige Leider dorper opende met een keiharde dunk, en kwam in de. eerste helft tot een totaal van 18 punten. "Hij was niet te stoppen", aldus MSV- spelmaker Rick Driessen. De overmacht van Huybens, die aanvallend veel steun kreeg van broer Erik (21 punten) en Marcel Sommeling (17) stelde MSV voor onoverkomelijke problemen. De Noordwijkers verzuimden te ver dedigen, kwamen te kort in de re bound en werden door het met scherp schietende Leiderdorp (64%) gedeklasseerd. Rust 63-33. Leiderdorp verzuimde echter om na de hervatting door te gaan en toen de bankspelers de kans kre gen om verder te poedelen, kreeg MSV ruimte om te werken aan eer herstel. Er werd nu wèl met over leg gespeeld en de Noordwijkers, met Bart Driessen (19) en William de Haas (14) als voornaamste sco rers, begonnen ook serieus te ver dedigen. Het verschil was echter te groot om nog te overbruggen, waardoor Leiderdorp de winst vast kon houden: 96-75. Grasshoppers vocht in het duel tegen BVO meer tegen de scheids rechters dan tegen de Alphense te genstander. Het resultaat was eer. enigszins geflatteerde 50-92 (rust 23-46) nederlaag voor de Katwij- kers. Trotters verspeelde zijn kansen tegen BOB door de meest simpele lay-ups te missen. De ploeg uit Oud-Beijerland had bij rust een kleine voorsprong 47-39, die na de hervatting werd uitgebouwd tot 21 punten. Leiden kwam via een press nog goed terug, maar moest BOB uiteindelijk ruim voor laten gaan: 97-82. Blitz had vlak voor het kerstre ces al bewezen dat het koploper Green Eagles makkelijk de baas kon. Bij de terugwedstrijd in Maas sluis ging de strijd lange tijd gelijk op, maar vlak voor de pauze wist de thuisploeg een gaatje te slaan. John Raan (0 uit 8!) miste een een voudige scoringskans en in de te genaanval liep Green Eagles van 31-33 naar een 37-33 ruststand. Blitz kwam in de tweede helft ver der achter (66-57), doch een press bracht de Voorschotense eerste di visionist weer winstkansen. Op nieuw werd' er op beslissende mo menten gemist, waarbij Goosen, Kleijnhorst en Raan vanaf de vrije worplijn de boosdoeners waren. Raan miste met nog acht seconden te spelen bij de stand 74-72, waar door Green Eagles kon winnnen. De vrouwen van Lisse hadden gisteravond weinig in te brengen tegen Midland. De Utrechtse ploeg won met 77-52. Lisse moest het stellen zonder center Marieke Strobbe en werd halverwege de tweede helft op een 61-40 achter stand gezet. Het slotoffensief bracht de ploeg van Frans Broek hof toch nog dichterbij. Grasshoppers had in Anja Aan- dewiel haar beste speelster. Aande- wiel moest door haar werk de eer ste helft van de wedstrijd tegen Black Eagles missen, maar werd desondanks met 19 punten top- scoorster. Grasshoppers won dankzij haar inbreng met 67-52 na een negatieve ruststand van 26-29. Zuiniger Aan de 11-5 nederlaag van Ons Eiland bij koploper Oranje Wit viel niets af te dingen. Patrick Verra, die voor rust (7-1) als enige tot sco ren kwam, werd met drie goals top scorer bij de Leidenaars. Halverwege het duel tegen KOAG (2-6) leek Fluks op weg naar de overwinning. In het laatste kwartier werden de zenuwen Kees van Vliet c.s. echter volledig de baas en ontglipten hen de punten: 10-9. Aad van Drongelen scoorde viermaal. KNS verkeek zich volledig op hekkesluiter Ons Huis, dat plots waanzinnig zuiver schoot. Na rust was het tot 11-3 opgelopen verschil niet meer te overbruggen, goals van Louis Kok (5) en Peter Zitman (4) ten spijt. DORDRECHT - "We zitten nog wèl één punt onder het schema", grapte Fides Pacta-coach Frank Berendes luchtig, ruim nadat het duel tegen Deetos was afgelopen. Zich overigens terdege realise rend, dat de Leidse debutant voor hetzelfde geld verder achterop kunnen zijn geraakt. Want er wa ren nog minder dan vijf minuten te spelen toen Robin Sommeling tot tweemaal toe van grote afstand trefzeker uithaalde en zo het 12-12 gelijkspel bewerkstelligde. Robin Sommeling, met vijf goals de absolute uitblinker in Dor drecht, deed het publiek alsnog verstommen. Heel anders waren de reacties in de eigen thuishal van Deetos toen Mireille Fortuin en El- lis Boogers luttele minuten daar voor Deetos voor de eerste maal aan een voorsprong hielpen. "Die vrouwen van Deetos", ver zuchtte Berendes. "Ze maakten het wel, zeker zes van de twaalf goals. Terwijl de dames van Fides er echt alles aan gedaan hebben. Ze speelden allemaal naar hun kunnen, maar zitten aan hun top. Daar zullen we het echt mee moe ten doen. Gelukkig gingen Robin en Henny (Piket) heerlijk tekeer. Die twee pakken wel het punt voor je, want bij 12-10 dacht ik ook 'het is afgelopen, gebeurd met ons'. En dan Robin. Niet van die hele mak kelijke balletjes, nee bijna vanaf de middellijn". Het duo Pikqt(3)/Sommeling(5) vond overigens pas in de loop van de eerste helft het juiste ritme. Was de opening snel. 1-1 na nauwelijks drie minuten, de volgende vakwis seling liet achttien minuten op zich wachten. Intussen had Nico Pikaar Hans Leeuwenhoek door vrijwel alles te onderscheppen zodanig uit de wedstrijd geholpen, dat hij ook in tweede instantie volledig faalde vanaf de strafworpstip. Omdat Deetos, voor de eerste maal weer met Oscar Mulders in de ploeg, er niet in slaagde afdoende te profiteren van de vele mogelijk heden, was het Fides dat door Dick Onderwater de leiding pakte. Kort na rust (4-5) waren er bij 5-7 moge lijkheden om het duel al te beslis sen, maar de Dordtse vrouwen neutraliseerden deze uitlooppo ging. Zoals ze ook, nadat Dick Onder water bij 10-10 een strafworp onbe nut had gelaten, het duel in de slot fase naar hun hand leken te zetten. Maar daarbij hadden ze buiten Ro bin Sommeling gerekend. BRAM VAN GENT Scores Den Bosch BS Leiden 96-75 (44-39) Den Bosch: Robinson 25 (12 reb.), thout 4 (8). Schot bounds 42, balverlies 12. Leiden: Heijdeman 23 <8). Hagens 21 (7 assists), Kragtwijk 18 (14), Ema- Schot team: 46%, rebounds 36, bal verlies 17. Arbiters: Woudstra, Van Rhenen. Vijf fouten: Heijdeman. Toeschouwers: avond, lijkt er voorlopig nog werk genoeg voor de ranke Yank. Luxe Het is een luxe die het Amerika nen-loze Leiden zich niet kan per- miteren. De twee Bossche Ameri kanen waren samen goed voor 45 punten en een flink aantal re bounds. Robinson had daarnaast nog wat goed te maken. Bij zijn door het ongeduldige Bossche be stuur geforceerde debuut in de Vijf Meihal in november was de Ameri kaan afgegaan. In de kille en muis stille Maaspoort, waar de leegloop steeds harder doorzet, was hij nu nadrukkelijk aanwezig. Negen van de eerste elf punten kwamen op zijn naam en met 25 punten werd hij topscorer. Ruud Harrewijn had echter een slimme oplossing bedacht om het Bossche lengte-voordeel te omzei len. Dubbeltjes worden weliswaar geen kwartjes, maar Leiden heeft in spelers als Emill Hagens 'wissel geld' genoeg om zich aan de top van de eredivisie te handhaven. Met Hagens en Emanuels in de be ginopstelling maakte Leiden met snelheid goed wat het aan lengte moest inleveren. Den Bosch stond machteloos bü de snelle Leidse break, die door Hagens op aange ven van Emanuels (10 assists) per fect werd uitgevoerd. Daarnaast was Hans Heijdeman ook goed op schot, waardoor Leiden de leiding kon nemen. De Bossche spelverdeler Jos Wolfs: "Leiden is na het vertrek van de Amerikanen zuiniger gaan spelen, maar niet minder. Je mocht verwachten dat de ploeg door het wegvallen van spelers als Wiel en Beek zou terugvallen, maar het te gendeel is eerder het geval". Leiden kwam pas in de proble men toen Harrewijn moest gaan wisselen om zijn basis-vijf wat ri st te gunnen. Gerard vart der Steen had op dat moment de bewakings- rol van Hagens overgenomen van Esveldt, waardoor het snelheids voordeel van Leiden wegviel. Den Bosch poetste de 23-27 achterstand weg en kwam met 29-27 aan de lei ding. Sander Kales kwam als eerste van de bank als vervanger voor Emanuels. met als opdracht om het Van der Steen in de verdedi ging extra moeilijk te maken. De jonge Kales faalde en Van der Steen leidde Den Bosch naar een beslissende 41-37 voorsprong. Ha gens, die inmiddels was afgelost door Emanuels, moest in de slot minuten van de eerste helft terug komen om het opeens van alle kan ten misschietende Leiden terug in het rechte spoor te brengen. Het was op dit moment dat het verschil in en op de bank duidelijk werd. Steun Den Bosch kreeg belangrijke steun van zijn bankspelers. Het drietal Bottse, Van der Steen en Korthout was goed voor 24 punten. Bij Leiden daarentegen zagen San- der Kales (0 uit 6) en Daan van Eg- mond (0 uit 3) hun inspanningen op geen enkele manier beloond en Kales met name maakte geen mo ment de indruk bij de les te zijn. Fouten in de aanval werden ge volgd door even pijnlijke en kost bare blunders in de verdediging, waardoor Den Bosch na de rust in enkele minuten wegliep naar 60-45 en de winst in de kluis kon leggen. Emanuels, Hagens en Heijdeman wisten daarna de balans weer in evenwicht te brengen (72-62), maar toen Emanuels met een beenbles sure uitviel werd Leiden de laatste kans ontnomen om de Bossche 'bank' te beroven. De vijfde fout van Heijdeman (bij 85-73) betekende dat Leiden de laatste drie minuten met de beide bankspelers verder moest, waar door Den Bosch ongehinderd kon uitlopen naar een 96-75 eindstand. De cijfers spraken na afloop voor zich. Leiden schoot minder dan Den Bosch. Leiden had belangrijk meer balverlies en moest, zoals te verwachten viel, toegeven in de re bound. Bert Kragtwijk speelde on-, danks zijn goede cijfers (18 punten, 14 rebounds) geen beslissende rol, terwijl Van Helfteren in het score verloop niet voorkwam. Stuk voor stuk oorzaken voor de Leidse ne derlaag. Matheid Er lag echter een vreemde mat heid over Leiden. Over de inzet van Hagens, Heijdeman en Ema nuels, die er woensdag tegen Haaksbergen waarschijnlijk niet bij zal zijn, valt niets aan te mer ken, maar de jongeren met name misten de felheid die nodig is om het 'waardeverschil' met een ploeg als Den Bosch te overbruggen. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13