Criminaliteit in '85 opnieuw gestegen Aantal ongevallen daalde vorig jaar Bezwaren tegen bouw Riagg-complex Stichting brengt Hortus meer in belangstelling Leids politiekorps niet uitgebreid Korpsomvang baart commissaris zorgen Verkrachter brengt politie veel werk TOÏNA4 LEIDEN VRIJDAG 10 JANUARI 1986 LEIDEN - De criminaliteit is in Leiden in 1985 weer gestegen. Bij de recherche kwamen 9418 aangiften binnen; in 1984 8997. Er werden het afgelopen jaar 2156 van deze misdrij ven opgelost; daarmee steeg het oplossingspercentage van 20,9 naar 23,6. In procenten ligt het aantal opge loste misdrijven daarmee ongeveer op het niveau van 1981. In werkelijkheid zijn het er veel meer, omdat er toen maar 7540 aangiften Veel meer 'huwelijken' Leidenaren met Ghanesen LEIDEN - De vreemdelingen dienst van de Leidse politie wordt sinds september geconfronteerd met een "explosieve groei" in het aantal huwelijken tussen Ghanese vrouwen en Leidse mannen. Dit meldt het jaarverslag. Met het ministerie van justitie is overleg gaande of onderzocht moet worden of het hier schijnhuwelij ken betreft. Deze week bekende een Leidenaar al dat hij geld had aangenomen voor het sluiten van een huwelijk met een Ghanese met wie hij verder niet samenwoonde. Hetzelfde verschijnsel heeft zich overigens met name in Amsterdam voorgedaan. In 1985 werden tachtig in Leiden illegaal verblijvende buitenlanders het land uitgewezen, ongeveer zo veel als in andere jaren. De meeste 'illegalen' waren Egyptenaren (16), gevolgd door Marokko (11), Tur kije (8), Sri Lanka (7) en Israël (6). De uitgewezen buitenlanders kwa men uit 22 verschillende landen. Legaal zijn er nu in Leiden 4878 vreemdelingen geregistreerd; zij vertegenwoordigen 81 nationalitei ten. Ten opzichte van 1984 is dat een toename van 15. Marokko en Turkije zijn het sterkst vertegen woordigd, op flinke afstand ge volgd door resp. Engeland, West- Duitsland en de Verenigde Staten. Postzegels De Leidse postzegelvereniging houdt maandag de maandelijks ruil-contact-veilingavond in res taurant Posthof aan de Wasse- naarseweg l. Aanvang half acht. VVDM De vereniging van dienstplich tige militairen (VVDM) houdt el ke donderdagavond spreekuur in het Breehuys voor jongeren met vragen over dienstplicht. Het spreekuur is van zeven tot tien uur. De VVDM is te bereiken on der telefoonnummer 030-930731. Archeologie In het Rijksmuseum van oud heden wordt zondag een archeo logisch spreekuur gehoudenbe doeld voor mensen die Romeinse. Middeleeuwse of andere archeo logische voorwerpen in hun bezit hebben en daar wat meer over willen weten. Het spreekuur wordt gehouden tussen twee en vier uur. Meer informatie is te verkrijgen bij het museum, tele foon 146246. Woensdrecht Het Leids Vredesplatform or ganiseert morgen een tocht naar Woensdrecht, waar wordt deelge nomen aan de stille tocht van de Fransiscaanse vredeswacht en een bezoek wordt gebracht aan een van de vredeskampen. Ver trekpunt is het Schuttersveld, vertrektijd half tienterugkomst rond zes uur. Opgeven kan bij het secretariaat van het Vredesplat- form, tel. 132760. Film. In de Petrakerk aan de Cura- caostraat wordt morgenavond de film 'Alsof het gisteren gebeur de' vertoond. De film vertolkt het leven van Jezus aan de hand van het Lucas-evangelie. Aanvang kwart over acht. Postduivenshow De Leidse postduivenvereni ging 'De vriendenclub' houdt morgen en zondag een grote post duivenshow in het clublokaal van de vereniging aan de Anna Paulownastraat. De show, waar op driehonderd duiven zijn te zien, is zaterdag van één uur 's middags tot tien uur 's avonds en zondag van elf tot vijf uur te be zoeken. binnenkwamen. Desondanks on- derging de korpssterkte van de po litie praktisch geen wijziging; per politieman/vrouw werden dus meer misdrijven opgelost. Diefstallen, van inbraken tot zak kenrollerij, vormen de hoofdmoot van de criminaliteit. Daarvan kwa men in 1985 7904 meldingen bin nen. Er werden 3113 gestolen fiet sen aangegeven; de politie vond er 302 terug en kon in 92 gevallen een dief of heler aanhouden. Er werden 283 bromfietsen gestolen en 193 auto's. Veel van de aangegeven winkel diefstallen werden opgelost: 668 van de 748. Van de 174 gevallen van zakkenrollerij resulteerden er 31 in een proces-verbaal. Bij inbra ken in woningen boekte de politie minder succes: in 121 van de 879 gevallen kon de dader worden ge pakt. Diefstal uit auto's werd 94 van de 623 maal opgelost. Een opmerkelijk resultaat boek te de politie in juni. Door de aan houding van twee verdachten kwam een einde aan een reeks diefstallen van steigerdelen. In een jaar tijd had dit duo voor 140.000 gulden aan steigerdelen gestolen en verkocht. Burgemeester Goekoop maakte maandagavond al melding van een zorgwekkende stijging van de jeugdcriminaliteit. De cijfers be vestigen dit beeld. De politie maakte in 1985 1692 processen-ver baal tegen daders van misdrijven op. Onder hen 331 jongens van achttien jaar en jonger en 85 meis jes (in 1984 resp. 238 en 47). Overi gens kwamen 599 jongeren in ver band met crimineel gedrag met de jeugdpolitie in aanraking, 496 jon gens en 103 meisjes. Ook politie-commissaris Van Voorden maakt zich zorgen over de jeugdcriminaliteit en pleitte gis teren voor een meer preventief be leid en een betere begeleiding van de jeugd, "niet alleen door de poli tie". Hij wijst er op dat veel mis drijven door jongeren onder in vloed van alcohol worden ge pleegd: Dat is volksvijand num mer één". Binnenkort begint in Leiden overigens een anti-vanda- lisme project, waarbij jongeren als alternatieve straf werkzaamheden moeten verrichten waarmee ze hun wandaden kunnen 'goedmaken'. Drugs De politie heeft de indruk dat een aantal dealers in verdovende middelen het in Leiden voor ge zien heeft gehouden "door een ge richte opsporing van en permanen te controle op de sluikhandel. Ove rigens moet verondersteld worden dat dealers zich op hun beurt weer aan de nieuwe politie-tactiek heb ben aangepast". Er werden 17 han delaren in drugs aangehouden (in 1984 27) en 14 gebruikers (1984: 33). In grammen uitgedrukt werd er aan hasj het meest in beslag geno men (603), gevolgd door cocaïne (169), marihuana (150) en heroïne (61). Jaarverslag politie: LEIDEN - Het aantal geregistreer de aanrijdingen in het Leidse ver keer is in 1985 opnieuw licht ge daald, bljjkt uit het jaarverslag van de politie: van 3004 naar 2959. Daarbij vielen 3 doden en 417 ge- wonden (in 1984 resp. 9 en 390). De Parkeren ongevallen met dodelijke afloop hadden plaats op de Dr. Lelylaan, het Stationsplein en Rijksweg 4. De politie beschikte in 1985 over drie opstelposten voor rood-licht- camera's. Het aantal gefotografeer de automobilisten dat door rood reed bedroeg 1057 (in 1984 865). De Leidse politie trof vorig jaar onder i trapleuning verdovende middelen aan LEIDEN - De verkrachter die in de zomermaanden in de Leidse Hout heeft geopereerd en nog al tijd niet is gepakt, heeft de poli tie veel werk en de omgeving grote onrust en opschudding be zorgd. Zeker vijf keer sloeg hij volgens het jaarverslag toe. "op z^er brute wijze". De politie neemt "met vrij grote zekerheid" aan dat het steeds dezelfe dader was, gezien zijn werkwijze. Aan het opsporen van deze verdachte besteedde de politife 1300 uur, waarvan 700 uur aan posten. Bij buurtonderzoek wer den 325 woningen bezocht. Om dat de verkrachter ook in Oegst- geest (Abtspoelweg) heeft toege slagen, werd er samengewerkt met de politie daar. Bij de Leidse zedenpolitie is in 1985 zeventien keer aangifte ge daan van een verkrachting; urie keer werd volstaan met een me dedeling. Twee keer bleek de aangifte verzonnen te zijn. Ook werd de aangifte twee keer inge trokken uit angst voor represail les. Met de aanhouding van di verse verdachten loste de politie acht verkrachtingen op. Er wa ren 74 aangiften van aanranding (19 opgelost; één dader bekende er twaalf) en 120 aangiften van exhibitionisme (31 opgelost) Het jaarverslag maakt verder mel ding van 15 kinderlokkers, 67 te lefonische 'hijgers', 4 seksbrie- ven, 3 aangiften van incest en 16 klachten over gluren. De politie werd 44 maal van een vrouwenmishandeling op de hoogte gebracht. In zeventien ge vallen dienden de vrouwen een aangifte in, waarvan er dertien weer werden ingetrokken, of om dat de relatie met de man her steld was of uit angst. "Genoemde cijfers geven ze ker geen volledig beeld van vrou wenmishandeling. Ook wijk dienst en surveillancedienst stui ten in hun werk vaak op vrou wenmishandeling", staat in het jaarverslag. Registratie van vrou wenmishandeling heeft sedert 1 oktober 1984 plaats. De behande ling behoort tot het takenpakket van de jeugd- en zedenpolitie, "vooral om aan de hulpvraag van het slachtoffer beter te voldoen". LEIDEN - De omvang van het korps baart de leiding van de Leid se politie nog altijd grote zorgen. De sterkte is vastgesteld op 211V& formatieplaatsen; doordat nog niet alle vacatures zijn vervuld werken er op het ogenblik 204 mensen bij de politie in Leiden. De voorgeschreven omvang is naar de overtuiging van commissa ris Van Voorden veel te klein. Het werk heeft er volgens hem "ernstig onder te lijden" en de politie ont komt er niet aan "met vallen en op staan" prioriteiten te stellen. "De burger verlangt niet zoveel van de politie. Meestal niet meer dan dat hij veilig over straat kan gaan; in de hele stad en op alle uren", zegt Van Voorden. "Maar of wij hem die garantie kunnen ge ven? Natuurlijk proberen we effi ciënt te werken en te automatise ren. Maar ik blijf zeggen: waar meer mannetjes en vrouwtjes zijn, kun je meer werk verzetten". Een bijkomend probleem is dat vele sollicitanten niet geschikt blij ken te zijn; ze doorstaan met name de psychologische test niet. Van de tweehonderd sollicitanten in 1985 kregen er uiteindelijk 17 een baan bij de Leidse politie. De minimum leeftijd is bovendien van 17 naar I8V2 opgetrokken en op het aan- vangsalaris is fors bezuinigd. Dat leidt er weer toe dat wel geschikte kandidaten kiezen voor een baan in het bedrijfsleven. De nieuwe politiewet die na ja ren van praten is gepresenteerd is voor Van Voorden ook een teleur stelling. "We gaan samenwerken, meer staat er niet in. Dus alles zal wel bij het oude blijven". Het Leidse gedeelte van Rijks weg 4 (Amsterdam-Rotterdam) in clusief de op- en afritten was trou wens toch de weg waar zich in 1985 de meeste ongelukken voordeden, gevolgd door het Stationsplein (zie staatje). Een drastische daling deed zich voor op het Lammen- schansplein, dat door reconstruc tiewerkzaamheden weliswaar gro tendeels onbegaanbaar was, maar waarvan het verkeer via inderhaast aangelegde en steeds wisselende banen toch steeds gebruik bleef maken. De politie spreekt zelf van een 'huzarenstukje'. 22 pilsjes Steeds meer automobilisten blij ken na een aanrijding door te rij den. In 1985 werd dat 646 maal ge registreerd, dat wil zeggen in 22 procent van het totale aantal ver keersongevallen (in 1983 503 en in 1984 600). "Dit verschijnsel begint zorgelijke vormen aan te nemen", wordt in het jaarverslag opge merkt. Rijden onder invloed werd in 1985 137 maal vastgesteld (in 1984 149). Het bontst maakte een auto mobilist het op 15 juli. Hij botste op een voor hem rijdende auto en stapte uit "zijn stukje korter ge worden auto", aldus het jaarver slag. "Hij slingerde als een palm boom in de wind en lalde er vrolijk op los". De bloedproef wees een al cohol-promille van 3,66 uit, omge rekend: 22 pilsjes. De parkeerbrigade schreef in 1985 14.435 bekeuringen uit, een flinke toename ten opzichte van 1984, toen dit aantal 11.125 be droeg. De stijging wordt door de politie verklaard door de geauto matiseerde administratieve ver werking, waardoor de verbalisan ten langer op straat kunnen werken en de uitbreiding met ze ven controleurs per 1 oktober. Om dat zij in 1986 het hele jaar werk zaam zullen zijn en door het nieu we parkeerregime in de binnen- stadswijken Pieterswijk en Pan- cras-West verwacht de politie nog een drastische toename van het aantal parkeerbonnen. De politie liet in 1985 279 ver keerd geparkeerde auto's wegsle pen (in 1984 248). In de meeste ge vallen (149) betrof het wagens die ten onrechte op een invalidenpar keerplaats stonden. Sommige au to's konden niet worden wegge sleept, omdat de sleepautó de be wuste plek niet kon bereiken. De politie onderzoekt de mogelijkheid om de beschikking te krijgen over een (kleinere) sleepautó die ook op dergelijke plaatsen kan komen. Langs de weg geparkeerde au towrakken werden 123 maal ver wijderd en naar de sloop gebracht. Daarnaast onderzocht de politie 352 auto's die in slechte staat leken te verkeren, met als resultaat dat er 139 onmiddellijk van de weg wer den gehaald. Een daling ten op zichte van voorgaande jaren overi gens, volgens het jaarverslag is dat wellicht te danken aan de verplich te autokeuring. Verkeerspunten in Leiden waar de meeste aanrijdingen gebeurden: 1983 1984 1985 1 Rijksweg 4 op- en afritten 39 57 74 2 Stationsplein 42 40 56 3 Levendaal/St. Jorissteeg 22 27 36 4 Rijksweg 44 op- en afritten 27 16 31 5 Ir. Driessenplein/Kaasmarkt 63 18 26 6 Haagweg/Churchilllaan 25 17 18 7 Lammenschansrotonde 65 79 17 8 Haagweg/Rijnzichtbrug 45 20 11 Bewoners vrezen verkeers- en parkeeroverlast LEIDEN - Enkele bewoners van de Lammenschansweg en Bloe mistenlaan hebben bezwaar tegen de bouw van een kantorencomplex voor het Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg (RIAGG) op het terrein van de Zuiderkerk. De Haagse projectontwikkelaar Erica Beheer BV heeft bij de ge meente Leiden een plan ingediend voor de sloop van de, vorig jaar door brand getroffen, Zuiderkerk en de bouw van een 1800 vierkante meter groot kantorencomplex ver deeld over een aantal bouwlagen. De gerezen bezwaren zijn met na me gericht tegen de te verwachtte verkeers- en parkeeroverlast. Op het binnenterrein van het nieuw te bouwen complex zou straks ruimte zijn voor het parke ren van circa 24 auto's, bedoeld voor personeel èn cliënten. De be zwaarden menen dat dit aantal, voor de ongeveer tachtig medewer kers en twintig spreekkamers die in het RIAGG-gebouw zullen wor den ondergebracht, veel te weinig Omwonenden verwachten dat de onvoldoende parkeergelegenheid op eigen terrein zal leiden tot par keeroverlast in de straten en tot een hinderlijke en onveilige ver keersafwikkeling aanleiding zal geven. Dit laatste zou met name in de hand worden gewerkt door de aanwezigheid van slechts één op en afrit naar het parkeerterrein van het kantorencomplex. Het textielreinigingsbedrijf Die ben, voor wie de Bloemistenlaan de enig bruikbare toegangsroute tot het bedrijf is, zegt nu al veel hinder te ondervinden van gepar keerde auto's. Het bedrijf vreest dat die route door onvoldoende parkeergelegenheid op het RIAGG-terrein verder verstopt zal raken. Dieben wil dat Erica Beheer wordt opgedragen het bouwplan zodanig te wijzigen dat de parkeer- LEIDEN - In de Hortus Botanicus van de Leidse universiteit is giste ren de Clusius Stichting opgericht. Deze stichting stelt zich ten doel om de cultuurhistorische aspecten van de Hortus in de belangstelling te brengen en het wetenschappe lijk onderzoek ernaar te stimule ren. De bijna vierhonderdjarige Hor tus Botanicus in Leiden, gesticht in 1590, is de oudste hortus van Ne derland en een van de oudste van Europa. Van deze oudjes is het de enige tuin die nog als een volwaar dige onderzoeks-. onderwijs- en publiekstuin functioneert. Dit mu seum van levende planten heeft vanaf het begin een belangrijke rol gespeeld in de cultuurgeschiede nis van Nederland en Europa. De stichting is genoemd naar de eerste directeur van de Leidse Hor tus, Carolus Clusius. Hij was een groot plantkundige door wiens brede belangstelling voor bolge wassen als de tulp, de narcis, de hyacinth en de keizerskroon, de basis werd gelegd voor de voor Ne derland zo belangrijke bloembol lenteelt. Ook introduceerde hij voor het eerst de nu zo bekende ge wassen als de aardappel, de sering en de paardekastanje. Met het oog op 1990, het jaar van het 400-jarig jubileum, heeft de stichting zich ten doel gesteld een aantal cultuurhistorische facetten nader te onderzoeken en te publi ceren. De initiatiefnemers, mr. K.J. Cath, voorzitter van het college van bestuur van de Leidse universiteit, burgemeester Goekoop. prof. C. Kalkman, hoogleraar bijzondere plantkunde, en prof van Gulik, di recteur Rijksmuseum van Volken kunde, verwachten dat daar grote belangstelling voor bestaat, zodat de benodigde financiële middelen voor de verwezenlijking van de plannen door middel van subsi dies, giften en donaties bijeen kun nen worden gebracht. Presentatie "Immers, in de twintigste eeuw", vult dr. G. van Vliet, wetenschap pelijk directeur van de Hortus aan, "gaat het belang van het presente ren aan het publiek steeds meer op de voorgrond treden. Aan de in richting en de verbetering van de collectie zal ook veel zorg worden besteed". Het eerste plan dat volgens Van Vliet zeker verwezenlijkt gaat wor den - "we zijn er al mee bezig" - is de herinrichting van het Rosarium. "Hier zal goed tot uitdrukking ko men het huidige wetenschappelij ke standpunt ten aanzien van de natuurlijke rozensoorten, de au thentieke Hollandse cultivars uit de periode 1550-1700, alsmede de hedendaagse cultuurrozen". Verder is het de bedoeling om naast Clusius, ook Boerhaave en Von Siebold een tuin te 'geven'. Dit betekent dat er de komende tijd veel historisch onderzoek zal worden verricht naar dit drietal dat enorm belangrijk is geweest voor de Leidse hortus. De beroemde Leidse arts Herman Boerhaave (1668-1738), ook een grote planten- kenner, nam dankzij zijn contacten met de VOC veel planten voor de Hortus mee. Samen met Comme- lins in Amsterdam bezorgde hij Nederland een wereldfaam op bo tanisch gebied. In de 19e eeuw is het Philip von Siebold, als chirurgijn van de VOC werkzaam op de factorij op het ei landje Decima, die belangrijke contacten legt met Japan. Via hem bereiken talrijke planten waaron der hosta's en vele soorten bomen en heesters de Leidse Hortus, waar ze als uitgangspunt hebben ge diend voor vele rassen uit de Ne derlandse boomkwekerij. behoefte op eigen terrein kan wor den opgevangen. De gerezen bezwaren tegen het bouwplan zullen binnenkort in een vergadering van de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening en verkeer aan de orde komen. De be doeling van Erica Beheer is om in april met de bouw van het nieuwe onderkomen voor de RIAGG van start te gaan. Gaat de nieuwbouw van het Riagg aan de Lammenschansweg door, dan zal aan de Jan Luyken- laan geen gebouw verrijzen waarin de afdeling psychotherapie van het Riagg, het voormalige Instituut voor Multidisciplinaire Psychothe rapie (IMP), zal worden gehuisvest. Nieuwbouw van het IMP was eerder voorgesteld aan de Jacob Catslaan, maar omwonenden maakten hiertegen ersntig be zwaar. Het Leidse gemeentebe stuur noemde toen de Jan Luyken- laan als alternatief. Ook tegen dit plan werden be zwaren geuit. Een bewoner, wiens bezwaarschrift door een provincia le commissie is behandeld, ver weet de gemeente postzegelplano logie te bedrijven. Hij wees er ook op dat het gebouw niet in de buurt thuishoort, maar eerder in het cen trum. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Wouter zv. L. Schaap en E.J. Nieuwenhuis, Rick zv. A. Helmus en A.M. van Tol, Joris zv. H.W. de Wind en J. Rol, Alexander Rei nout zv. R.J. Ploeg en jonkvr. G.J.H. Stoop, Jelle zv. D. Kruit en A.P.C.T. van den Berg, Jean-Paul Marinus zv. P.J. Dersjant en H.M. Roelofsen, Laura dv. J.B.M. Slats en M.H. Diemei, Nick zv. R.A. Molenkamp en C.S.J.G. de Roode. Heico Christophe zv. J.H.A. van Loon en C.H. Engels, Elizabeth Anna dv. H.J. Stegink en J.P.M.S. Giesen, Jan-Willem zv. J.W. Haasnoot en C. van Duijn, Ro bin zv. R. van Vliet en M. Luijnenburg, Femke dv. J.N. van de Noort en G. Sleij- ser, Tjeerd Adrianus Maria zv. R.J.M. Datema en C.T.M. Hermans, Bram zv. R.G.L.M. Romeijn en A.J. van der Ploeg, Maximillian zv. M.B. Brijnen en D.M. Frese-Freiin von Oldershausen, Caroline Elise dv. J.L.I.M.V. Walen kamp en D.N. Roorda, Anne-Marleen en M. Portillo, Kimberley Maria Gerar- da dv. R. Smits en G. Schravendeel. Ro- dy zv. M. Willemse en S. Zwart, Gösta zv. I. Neuteboom en M.F.T. van Hal, Chandra Duna dv. N. Dewkahe en S. Ramkisoensing, Dorothea Johanna dv. F E. van Mansum en A.G.H. van der Drift, Manuela Adnana Helena Margriet dv. R. Verlint en M.J Bekkema, Michiel Rudolph zv. G.R.J. de Groot en A.L.N.M. Spanjersberg, Tim Jan zv. W.F. Koppelman en L.W.J. Douwes, Ro gier Anthony zv. C.W. Jouvenaar en A. Schrurs, Kim Mireille dv. J. Monflls en J. Zwart, Jeanette dv. S. Ekholm en V.T. Nielsen, Maria dv. A. van Essen en F.M.E. Verhorik, Matthys Roland zv. F. Hanou en I. Herrmann, Maaike Elise dv. J. Trippenzee en M.E. Jonk, Mandy He lena dv. P.M. de Kleijn en N. Ie Mair, Huig Jan zv. H. van Duijn en H.A. Schaap, Weijna Helena dv. H. van Duijn en H.A. Schaap, Nienke dv. K W. Muller en C.H. Bensel, Johanna Elsa dv. M.W.E.M. van Tilburg en F E. Harde man, Shalini Renuhka dv. K. Bhikhie en S. Ramlal, Saliha dv. N. Ari en S. Ce- lik, Wieke Elline dv. G.N. Zwagemaker. Roderik Pepijn zv. B.H. Meddens en M.A. Krijger. Nathalie dv. A.W.J.J. Dui venvoorde en C. van Hoevelaak. LEIDEN - Overleden: C. van Rijn (1906) man, C.E.M. Tetteroo (1952) vrl., J. Laer- noes (1912) man, M.J.H. Jacobs (1922) man, J.W. Lubbe (1918) man, P. Dijkhui zen (1985) man, C. van Beelen (1902) man, J. Klein (1895) vrl. geh. gew. met G.F. van Dorp. A. Koetsier (1918) vrl. geh. gew. met H.J. van Dam, F.J.T. den Elzen (1921) man, L. Roggeveen (1901) man, C. van Leeuwen (1909) vrl. geh. gew. met N.J. van Wouw, J. dos Santos (1937) man, J.F.L.B. Grupstra (1916) man, J. Kosterbok (1934) man, J.C. Sie- bert (1926) man, L.G.L. Schrijvers (1907) man, H. van den Berg (1905) man, W.F. Verlind (1928) man, A. Hoeve (1932) vrl. geh. gew. met D. de Jongh, L. van Heij- gen (1985) vrl., M. Dengizer (1934) man. J.G.C. Aalbersberg (1944) man. LEIDEN - Gehuwd: R.C.M. Bekken en M.J.P. Jongen, T. Kruyt en A. Abma. J.M.R. Dinali en S. Muradin

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4