Weinig kans vervo P. van Zeil Iging Schoo tekent met Indonesië akkoord WD-lofzangop stelselherziening Premier Lubbers: Ontvoerders naar andere plaats Geen tegemoetkoming premie huiseigenaren 'Alleen voor de hoogste rechter' ZATERDAG 4 JANUARI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - Volgens premier Lubbers is de kans dat staatssecretaris P. van Zeil (economische zaken) straf rechtelijk zal worden vervolgd, zeer klein. Lubbers steunt de CD A-staatssecretaris in zijn besluit af te treden, wan neer blijkt dat hij heeft gefraudeerd. De Utrechtse officier van justitie heid bij een fraudezaak. Mochten mr. A. Herstel is bezig met een daarbij zaken aan het licht komen voorbereidend Onderzoek naar die niet door de beugel kunnen, Van Zeils mogelijke betrokkend- dan wordt tegen Van Zeil strafver volging ingesteld. Onlangs kondig de Van Zeil aan op te stappen als blijkt dat hij „dingen gedaan heeft die niet door de beugel kunnen". Lubbers zei gisteren tijdens zijn wekelijkse persconferentie er alle vertrouwen in te hebben dat het niet zo ver komt. „Van Zeil zegt zelf honderd procent vertrouwen te hebben dat hij niet zal worden vervolgd. Het is blijkbaar voor hem geen probleem", volgens een - zoals hij zelf zei - ontspannen Lubbers. CERGY-PONTOISE (ANP) - Na het nodige ge mor onder politiemannen in Beauvais heeft het Franse ministerie van binnenlandse zaken be sloten de twee verdachten van de ontvoering van Heineken uit die stad over te brengen naar Cer- gy-Pontoise, 40 kilometer zuidelijker. Willem Holleeder (op de foto tweede van links en (rechts naast hem) Cor van Hout kwamen gis teren om 16.30 uur aan op het commissariaat van politie, waar ze hun nieuwe verblijfplaats vernamen: hotel Les Arcades. Dat is vlakbij de prefectuur (het provinciehuis) in de gloednieu we stad. Ze worden voortdurend bewaakt door twee inspecteurs in burger en twee politii nen in uniform. De politie van Beauvais klaagde erover niet meer aan haar normale werk toe te komen om dat de bewaking van de twee de inzet vergde van te veel mensen. In Beauvais waren een klei ne 20 politiemensen met die bewaking belast. De drie 'veiligheidsmensen' van Heineken zijn eveneens naar Cergy-Pontoise verhuisd. Op de foto verlaten de twee ontvoerders het commissa riaat van politie in Cergy-Pontoise, omringd door politiemensen. (foto AP) DEN HAAG (ANP) - De 83 eigena ren van premiekoopwoningen in Bergambacht en omgeving hoeven er niet op te rekenen dat het minis terie van volkshuisvesting 'achter stallige' subsidies alsnog aan hen zal uitbetalen. Dat zegt staatssecre taris Brokx in zijn reactie op de brief van de vereniging Eigen Huis van vorige maand, waarin zij aan de hand van een uitspraak van een geschillencommissie probeerde aan te tonen dat de eigenaren ten onrechte financieel waren bena deeld. Volgens Brokx heeft Eigen Huis verkeerde conclusies getrokken uit de uitspraak van deze Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven. Daardoor heeft zij verwarring ge zaaid onder de desbetreffende be woners, aldus Brokx. Eigen Huis heeft de huiseigenaren volgens de v^'«'«ndsman vlak vóór Kerstmis BVD gaf tip voor inval bij anti-legerclub lekker gemaakt met het verhaal dat zij toch recht hadden op het door het rijk ingehouden geld. In totaal gaat het om 2,5 miljoen gul den. Eén bewoner van een premie- huis moest 16.000 gulden te veel ontvangen subsidie terugbetalen. In 1984 heeft de recherche van het ministerie ontdekt dat de koop prijs van een groot aantal premie- A-woningen in Bergambacht, Lek- kerkerk en Bleskensgraaf te hoog was om nog voor subsidie in aan merking te komen. De eigenaren hadden in overleg met de aanne mer hun woningen tijdens de bouw fraaier laten uitvoeren dan is toegestaan (marmeren vloeren, lu- keukens en badkamers). DEN HAAG (ANP) - De polit val in november vorig jaar bij het niet overschrijden, anders loopt de De Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven heeft uitgesproken dat de bewuste aannemer één be paalde koper ten onrechte had la ten betalen voor het garantiecerti ficaat van zijn huis. Ook had hij ten onrechte bouwrente moeten beta len. Voor Eigen Huis was dit aan leiding om te veronderstellen dat alle huiseigenaren alsnog recht hadden op meer subsidie. Brokx wijst erop dat deze bedra gen niet waren opgenomen in de stichtingskosten van de woning (totale kosten), die in zekere zin be palend zijn voor de subsidie. Die kosten mogen de 142.000 gulden Kort geding over bezetting Bredase kerk Staatssecretaris Van Zeil. Booy Clean mag lozen onder voorwaarden DEN HAAG (ANP) - Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) heeft de Raad van State laten we ten dat zij alsnog bereid is aan het tankcleaningbedryf Booy Clean BV in Rotterdam een lozingsver gunning te verlenen. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie gisteren meegedeeld. Ontoelaatbare verontreiniging van de Geulhaven, aldus die woordvoerder, leidde er toe dat de minister begin 1984 besloot tot het intrekken van de bestaande lo zingsvergunning en het weigeren van een nieuwe. De minister wil het bedrijf nu na twee jaar een kans geven op een milieuhygië- Verduistering Het onderzoek van de officier van justitie richt zich op de periode 1974 tot 1981, toen Van Zeil com missaris was bij de Utrechtse wo ningbouwvereniging Prinses Juliana. Bestuurders van de ver- BREDA (GPD) - Met trillende emotioneel eniging zouden tussen 1980 en 1984 stem nam kerkbezetter Pietro de overigens 1,4 miljoen gulden hebben verduis- Jong het woord. „Met alle respect terd. Bovendien is uit onderzoek voor uw kwaliteiten: als ik on- van de rijksrecherche gebleken dat rechtmatig handel, wil ik me daar- Van Zeil zijn huis in IJsselstein voor voor de hoogste rechter ver heeft laten schilderen op kosten antwoorden en niet tegenover u". van de woningbouwvereniging. Applaus in de overvolle rechtzaal, Officier van justitie Herstel zegt maar nog geen uitsluitsel over de nog maximaal twee weken nodig bezetting van de Bredase H. Hart- te hebben voor de bestudering van kerk. President mr. B. Pronk zal het lijvige dossier. Premier Lub- over hooguit een week laten weten wat hij ervan vindt. Het kort geding dat het kerkbe stuur tegen zijn parochianen had aangespannen, verliep warrig en Anti Militaristisch Ónderzoeks Kollektief (AMOK) in Utrecht was het gevolg van een tip van de Bin nenlandse Veiligheidsdienst (BVD). Dat heeft minister Korthals Altes (justitie) aan de Tweede Ka mer laten weten naar aanleiding van schriftelijke vragen van PSP, CPN en PPR. Bij deze inval werd een actievoerder gearresteerd en een grote hoeveelheid documenten i beslaggenomen. koper de subsidie r Correspondent als laatste journalist weg uit Beiroet HILVERSUM (GPD) - Onze cor- respondent Aernout van Lynden De BVJ) had het 'redelijk ver- vertrekt als laatste Nederlandse moeden' gekregen dat zich bij journalist uit Beiroet. Daarmee ra- AMOK in Utrecht stukken zouden ken ook de NOS en NCRV hun cor- Het kerkbestuur is toch boekdelen. Het orgel had in gelegenheidsbe- de eerste week van januari afge broken moeten worden en in een andere kerk moeten worden opge bouwd. Ook op andere delen van de inventaris zitten andere kerken stuur, bestaande uit topfunctiona rissen van het bisdom, dat zich slechts ten doel stelde de liquidatie de parochie te begeleiden. Bezetter Paolo de Jong, broer te springen" bers zei niet te weten of Herstel tij dens zijn vooronderzoek contact heeft met zijn hoogste baas: minis ter Korthals Altes (justitie). Executies niet ter sprake Pietro, en zijn aanhang hadden het daar nogal moeilijk mee. „Dit kerkbestuur verklaart zich onbe voegd om nader met ons te over leggen over het behoud van de kerk. Dat lijkt ons nogal inconse quent, want het maakt verder een voldoende daadkrachtige indruk". Mr. M. Kramer, advocaat van het kerkbestuur, bestreed dat. „Over- Paolo de Jong vocht het spoedei sende karakter van de zaak ook op andere gronden aan. „De kerk wordt juist door de bezetters dag en nacht beveiligd tegen diefstal. Bovendien, waarom kunnen we niet wachten op de beslissing van- De Jong en de zijnen hadden nog meer pijlen op hun boog, zoals 2400 handtekeningen en sympa- leg met dit kerkbestuur, met een zo thiebetuigingen. „En met van de beperkte opdracht, heeft geen zin. genngsten", verzekerde hij. „Er De bisschop heeft hen enkel met zijn hooggeplaatste kerkelijke die- de liquidatie belast. Zijn besluit bij, r r ook tal van Bredase de kerk aan de eredienst te ont- notabelen, zoals oud-burgemeester trekken staat vast. Eventueel over leg over een ander gebruik kerk staat open. Maar dat Merkx en-oud-parochiaan minister Ruding". De Jong wilde zelfs een tegeneis heel andere zaak, die staat hierbui- ter tafel brengen, maar stuitte daar bij op het ongemak niet over de daartoe noodzakelijke advocaat te eind moet worden gemaakt aan de beschikken. Na een schorsing nisch verantwoorde wijze te han- DEN HAAG (ANP) - Minister delen, met behulp van een door de Schoo (ontwikkelingssamenwer- minister voorgeschreven nieuw te king) heeft gisteren in Jakarta een bouwen zuiveringsinstallatie, al- Nederlands-Indonesische overeen- dus het ministerie. Het bedrijf kan daarbij spraak maken op een bijdrage op cuties grond van een bestaande subsidie- waren regeling, gebaseerd op de wet mei 1985 In antwoord op de vraag of Ne derland nu om garanties heeft ver zocht dat niet meer doodvonnissen zullen worden voltrokken en of In donesië die heeft gegeven, ver klaarde een hoge ambtenaar van Indonesië, die aanleiding het ministerie voor ontwikkelings- de aanvankelijk voor samenwerking dat bij de onderte- uoiorziene ondertekening kening'geen relatie is gelegd'met verontreiniging oppervlaktewate- °P te schorten, zijn niet ter sprake de doodvonnissen. komst getekend king op juridisch gebied. De bezetting. „De parochianen had den geen enkel recht kerk en sa cristie open te breken. Dat het be stuur van de Vereniging tot Be houd van de Kerk de bezetters als kerk haalt en de bewaking leden heeft geroyeerd, spreekt gebruik voor de eredienst gedoogt bijna drie kwartier kon er alsnog raadsman worden opgedui keld. Deze eiste van het kerkbe stuur dat het geen inventaris uit de het bevinden die gegevens bevatten waarvan de geheimhouding door het belang van de staat of de bond genoten wordt geboden. De docu menten waren afkomstig van dief stal uit diverse militaire gebouwen en zouden volgens de informatie van Korthals Altes door de gearres teerde AMOK-medewerker wor den getoond aan een journalist. Nader onderzoek moet volgens de minister uitwijzen of er reden is voor meer arrestaties. Stukken die in beslag zijn genomen maar niet van betekenis zijn voor het onder zoek, gaan op zo kort mogelijke termijn retour naar de rechtheb benden. aldus de bewindsman. Anderhalve maand dood in woning BREDA (ANP) - De Bredase poli- tie heeft in een flat aan de Marken- daalseweg in Breda het stoffelijk overschot van de 42-jarige A. van de Bliek gevonden. Volgens de po litie moet deze zo'n anderhalve maand geleden zijn overleden. Als doodsoorzaak noemt de woord voerder gisteren een val in de woonkamer, waarbij hij een sche- delbasisfractuur heeft opgelopen. Van de Bliek had nagenoeg geen contacten met de buurt. respondent in Libanon kwyt. Van Lynden, die werkte voor de Ge meenschappelijke Pers Dienst waarbij o.a. onze krant is aangeslo ten, vertrekt in april naar Londen. Hij hoopt een functie te aanvaar den bij The Observer, een Brits zondagsblad waarvoor hij nu als freelancer regelmatig bijdragen schrijft. Voorwaardelijk cel voor vervalsingen DEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft een 63-jarige man uit Breukelen gisteren veroordeeld tot vijf maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van zesduizend gulden. Dit wegens het vervalsen van douanestempels en merknamen van horloges. Zijn 41- jarige vrouw werd tot twee maan den voorwaardelijke celstraf ver oordeeld en moet een boete van 1500 gulden betalen. Zij voorzag horloges van valse merknamen. Een 41-jarige Amsterdammer werd veroordeeld tot twaalf maan den cel, waarvan zes voorwaarde lijk. Hij ontdook de omzetbelasting door middel van een valse bv. Alle drie de veroordeelden werkten sa men met een vader en zijn twee zo nen. Dezen moeten in februari voorkomen. Het bedrijf is volgens het r nisterie voorlopig nog niet ak koord met het door de minister wikkelingssamenwerking gisteren toegezegde bedrag van 16,4 mil- meegedeeld. in™Het'memorandumofunderstan- spraak van de Raad van State zal ding. had voigens het oorspronke- ee" W* plan moeten worden gete- kend in mei 1985, toen minister Schoo Indonesië bezocht als voor zitter van de IGGI, de Intergouver nementele Groep voor Indonesië, een groep donorlanden die Indone sië financieel steunt. Zij besloot echter de ondertekening uit te stel len toen tijdens haar bezoek be kend werd dat een van de ter dood veroordeelde leiders van de verbo den communistische partij, Munir, was geëxecuteerd. Dit gebeurde niettegenstaande het feit dat Indo nesië al jaren eerder de toenmalige Antilliaanse regering beëdigd, minister van buitenlandse zaken (buitenlandse zaken) geen aanlei ding voor strafmaatregelen of protest. Wel liet hij de Indonesische am- iQccsHoiir in Tlon Haad umton 'Kn_ openbare zitting behandelen. Regeringen Antillen en Aruba gereed WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - Op Curacao is de nieuwe nesië al jaren eerder de toenmalige ken niet uit te voeren. Toen de Hoewel destijds in onder meer de Tweede Kamer werd aange drongen op maatregelen als het te rugroepen van de ambassadeur uit Jakarta, het opschorten van de ont- DEN HAAG Va" d(! St°™ Van Kamerlid De Korte: prikkel om weer een baan te zoeken met de sociale uitkeringen, ligt Rudolf de Korte niet wakker. Inte gendeel, de financieel-economisch deWD-Tweede-Ka- zorgd en teleurgesteld' te zijn. De- de kritiek slechts 'fabeltjes'. teleurstelling gold met de Indo- Een bezuinigingsoperatie? „Finan- Cieel is het helemaal niet schok- Strikt bf,m»n?ta?£ kend"- Enorme inkomensoffers lands appèl op strikt humanitaire van de uitkeringsge MAN-leider Don Martina is de Van der Klaauw formeel premier van het kabinet, malen informeel had verzekerd dat dat wordt ondersteund door 2 1 de negen politieke partijen in verband met de coup van 1965 zou de Staten van de Nederlandse An- den worden voltrokken. Sindsdien zijn nogmaals drie vroegere leiders van de PKI dood- De zeven partijen zijn: MAN, geschoten. Eind augustus beves- DP-Curagao, Frente Obrero, DP- tigde Jakarta een mededeling van Bonaire, DP-Sint Maarten, Wipm- Amnesty International, dat bijna Saba en DP-Sint Eustasius. Tot de twee maanden eerder Gatot Lesta- ministers behoren onder anderen rio, Djoko Untung en Rostono de kogel hadden gekregen. Zij waren 1 de jaren zestig 1975/76 ter dood gronden om de doodvonnissen „Dat bestrijd ik". Rommelige, u.. tien jaar nadat zy waren uitgespro- Voerbare wetgeving? „Niets is ken met uit te voeren. Toen de mi- »imnei maar als we de comnuter nister eind september in de wan- „bruiken komen we een heel NewYork rt?n Imionesische^cnllel elnd' En het zit allemaal uiterst lo er geen verdere doodvonnissen in ga Mochtar Kusumaatmadja sprak 'n elkaar" Een vastberaden door Peter de Vries Marco de Castro (MAN, handel, dustrie en werkgelegenheid), Jopie tegen het eind Abraham (DP-Bonaire, ontwikke- gearresteerd en lingssamenwerking) en Leslie Na- veroordeeld, varro (DP-Curagao, financiën). De huidige gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen in Den Haag, G.T. Hernandez (DP- Curagao), blyft op die post. De nieuwe regering van Aruba onder leiding van premier Henny Eman wil de economie van het land in drie tot vijf jaar herstellen. Daartoe zal de toeristensector wor den uitgebreid, moet Aruba een fi nancieel en handelscentrum wor den en zal de industriële sector ver der worden ontwikkeld. De Cen trale Bank van Aruba zal de ko mende maanden onder meer bekij ken wat de mogelijkheden zijn om op Aruba een beurs te openen. Omdat de toeristenindustrie de belangrijkste pijler is van de Aru baanse economie - gemeten naar zowel deviezeninkomsten als werkgelegenheid - zal Aruba nog meer worden aangeprezen in het buitenland en zal het „produkt toe risme" verder worden verbeterd. Minister Schoo. 'vroeg hij aandacht voor de veront rusting die de executies in Neder land hebben gewekt'. Dodencellen Eind augustus waren er volgens Gedurende de laatste maanden Amnesty International nog onge- vóor de verkiezingen wil de rege- -- b nng nog snel de fcjoon zetten op een van de grote projecten die het vier jaar geleden heeft aangekon digd: de herziening van de sociale zekerheid. Een uiterst ingewikkel de operatie, met als kern: de duur van de werkloosheidsuitkering wordt afhankelijk van de leeftijd en het aantal gewerkte jaren, ter wijl de hoogte van de ww in half jaarlijkse etappes geleidelijk wordt verlaagd tot het bijstandsmini mum. Toekomstige generaties ar beidsongeschikten en alle huidige wao'ers onder de 35 jaar raken bij een kleine handicap ten dele aan gewezen op die (mindere) werk loosheidsuitkering, en komen dus uiteindelijk ook in de bijstand. De Korte noemt de operatie een 'grondige renovatie' van het huidig stelsel. Het écht liberale ideaal, een door de staat gegarandeerd mini mum met daarboven de mogelijk heid tot een individuele verzeke ring, zal nog tientallen jaren op zich laten wachten. Maar met de opknapbeurt die het kabinet in petto heeft, kan het gebouw van de sociale zekerheid weer enige tijd mee. „We moeten gewoon erken- 35 mensen in dodencellen die na de coup van 1965 werden veroor deeld. AI vreesde met name voor het lot van Ruslan Widjqjasastra die in 1968, gelijk met Munir, werd gearresteerd. Munir's executie was de eerste sinds 1973. Het 'memorandum of understan ding' is een inventaris van wat er op het gebied van juridische sa menwerking gebeurt en wat nog kan gebeuren. Het voorziet in de training van juristen, in samenwer king tussen universiteiten by voor beeld door de uitwisseling van stu denten en in Nederlandse hulp bij Indonesische wetgeving. De nu gesloten overeenkomst wijkt in zoverre af van die welke in mei zou worden getekend dat, al dus de woordvoerder van het mi nisterie voor ontwikkelingssamen werking, nu vooral nadruk wordt gelegd op het belang van een be hoorlijke rechtsgang. Minister Schoo komt maandag 6 januari in Nederland terug en is van plan de Tweede Kamer in te (foto gpd) lichten over de overeenkomst. nen dat het uitkeringensysteem dat we nu kennen, buitengewoon ingewikkeld is. Het is een in de loop der jaren neergezet gebou wencomplex, waar men telkens een stukje aangebouwd heeft. Wat er nu voorgesteld wordt, is geen to tale nieuwbouw". De WD'er bestrijdt, dat het om een kille financiële sanering gaat. „De echte bezuinigingen zijn de af gelopen jaren al onderhands door gevoerd, namelijk door de uitke ringen te verlagen van 80 naar 70 procent. De bedragen die met deze voorstellen gemoeid zijn, zijn ge ring. Tot 1990 een half miljard be sparen op de ww, en één miljard op de wao. Dat noem ik niet schok kend. We hebben het over een be sparing op een totaal aan uitgaven voor uitkeringen dat jaalijks boven de 100 miljard ligt. Dan zijn deze bedragen toch marginaal? Al die mensen die ons verwijten dat het allemaal zo erg is en zo fout, dat het zulke inkomensoffers vraagt, die bestrijd ik. Dat zijn verhalen die thuis horen in het rijk der fabelen". - Zelfs een eerbiedwaardig ad viescollege als de Raad van State zegt dat het kabinet de plannen al leen maar motiveert door te wijzen op de bezuinigingen. „Dat is dus niet zo. Die financiële kant van de zaak speelt wel een rol; de anderhalf miljard bezuinigin gen zijn al opgenomen in de prog noses voor de komende jaren. Als bijvoorbeeld de PvdA van de stel selherziening afwil, moet ze wel er gens anders 1,5 miljard besparen. Dat zijn ze overigens helemaal ver geten in hun programma. Maar het gaat om meer dan bezuinigen. Het gaat ook om het tot stand brengen van een eenvoudiger stelsel; de ge lijkberechtiging van mannen en vrouwen, en zorgen dat er weer wat meer prikkels komen voor de uitkeringstrekkers om een baan te zoeken". De Korte vindt het 'volledig te verdedigen' dat met name de uit keringsrechten van jonge werklo zen en arbeidsongeschikten wat De Korte: fabeltjes. ,foto anp» minder worden. „Ze moeten gemo tiveerd worden om werk te gaan zoeken. Dat geldt ook voor gedeel telijk arbeidsongeschikten. Door dat die voor een deel in de ww ko men, en er dus ir inkomen op achteruit gaan, ontstaan er weer wat meer prikkels om te gaan werken met het deel dat betrek1 king heeft op hun arbeidsonge schiktheid. Een arbeidsongeschik te van 35 jaar moet straks kiezen: wil ik wel tot m'n vijfenzestigste, de komende dertig jaar, in de wao blijven? Of zal ik me zo laten scho len dat ik toch weer voor een deel aan de slag kan? Dat is voor het individu een goede zaak'.'. „Natuurlijk zullen er arbeids plaatsen aangepast moeten wor den voor gedeeltelijk arbeidsonge schikten. Maar je ziet dat nu de ar beidsmarkt wat aantrekt, de groot ste groei in de toename van het deeltijdwerk zit. Dat is uiterst gun stig voor hen. En mensen moeten zich laten omscholen, zodat ze kans krijgen op ander werk. Daar om stel ik ook voor dat mensen die een cursus volgen, er gedurende die tijd niet op achteruit gaan m hun uitkering. Dat zou alleen maar demotiverend werken". Slechts één keer klinkt er bij De Korte een spoor van twijfel door. Dat is wanneer het probleem ter sprake komt van een gedeeltelijk arbeidsongeschikte die op het bij standsniveau terechtkomt en te maken krijgt met het .opeten' van het eigen huis en met kortingen op de uitkering wanneer er in hetzelf de huishouden nóg een inkomen aanwezig is. „Daar denken we nog over na". Op één punt kan De Korte de cri tici wel enigszins begrijpen: de ka binetsplannen zyn uiterst ingewik keld. „Ik heb ook wel m'n twijfels of de complexiteit nu minder wordt; vooral by het onderscheid maken tussen allerlei leefvormen. Maar dat kun je de opstellers niet verwijten. We willen het met z'n al len zo rechtvaardig mogelijk doen, en niets aan het toeval overlaten. gisch i len we één belangrijke aanpassing: de halfjaarlijkse vermindering van de ww-uitkering moet weg. Het ka binet heeft die opening geboden, en die grijpen we met enige gretig heid aan. Daarmee zou ook een enorm stuk van de ingewikkeld heid vervallen". - Het ivordt 'onmogelijk' ge noemd de plannen op zo'n korte ter mijn in te voeren. „Valt wel mee, echt. Het is geen zootje. En wie roepen dit nu het hardst? Dat zyn de sociale dien sten, die een stuk van hun werk kwijtraken. De bedrijfsverenigin gen, die het moeten doen, waar schuwen veel minder. Ik zeg maar zo: niets is simpel, maar als wc de computer gebruiken, komen we een heel eind. Voor uitstel voel ik absoluut niets. Het zou politiek wel aantrekkelijk zyn voor de coalitie partners de zaak nu te laten wappe ren, maar dat is niet de stijl van 'lit kabinet. Aan die instelling, dat met gezwinde spoed doorgaan, moeten sommige mensen in Nederland ge woon nog even wennen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5