Sein op groen voor internationale school 'Reeks van tegenvallers' reden sluiten dierenpark Nieuwbouw in Wassenaar Koude klus in Leiderdorp Ingesloten door sneeuw Brand door verzakte vloer Grond bij werf moet gereinigd Oud en nieuw in de Leidse regio (4) Man loopt brandwonden op Feest jazzclub in kasteel REGIO LEIDEN VRIJDAG 3 JANUARI 1986 WASSENAAR - B en W van Wassenaar hebben besloten het terrein dat wordt be grensd door de Rijksstraat weg, Weijermanstraat, Deij- lerweg en het Ammonslaan- tje definitief de bestem ming 'internationale school' te geven. Hiermee is het licht op groen gezet voor de komst van de American School of the Hague naar Wassenaar. Een en ander blijkt uit het ontwerp-be- stemmingsplan Wetering park dat tot 20 januari ter vi sie ligt. De American School is momenteel gevestigd op verschillende locaties in Den Haag, onder meer dan de Haagsestraat en de Rotterdamse- straat. Een deel van de 815 leerlin gen van de school is sinds 1984 in de voormalige Van Wassenaar Ob- damschool in Wassenaar onderge bracht. Ook wordt de gemeentelij ke sporthal zeer intensief door de school gebruikt. De bestaande verspreid liggende schoolaccommodatie wordt "als een belemmering voor een effi ciënte onderwijsorganisatie erva ren", reden voor het bestuur van de school om in Den Haag en de omliggende gemeenten op zoek te gaan naar een nieuwbouwlocatie om zo alles in één gebouw te kun nen concentreren. In 1984 werd ook de gemeente Wassenaar benaderd om grond voor een nieuwbouwvestiging te reserveren. De voornaamste reden lag in het feit dat de belangrijkste concentratie van leerlingen in Was senaar woont. Tezamen met de leerlingen uit Leiden en de bollen streek vormt dit ruim de helft van het leerlingenbestand. Werd het verzoek van de school in het voorontwerp-bestemmings plan nog met een paar regeltjes af gedaan, in het nu gepubliceerde ontwerp-plan is een hele paragraaf aan de school gewijd waarin uit voerig uiteen wordt gezet waarom en waar de American School in Wassenaar kan komen. Een belangrijk argument voor de locatie aan de Weijermanstraat vormt de goede bereikbaarheid van deze plek. De leerlingen van de school komen uit een groot aantal verschillende plaatsen van de Haagse en Leidse regio, zo blijkt uit een kaart in het bestemmings plan. Ongeveer 80% var. het aantal leerlingen bereikt de school met speciaal daartoe ingezette bussen. De bereikbaarheid langs de Deij- lerweg maar ook via de ventweg van de Rijksstraatweg is zowel voor eigen vervoer als voor open baar vervoer goed te noemen, zo stellen B en W. De verkeersbelas ting op de Deijlerweg ten gevolge van de school wordt aanvaardbaar geacht. De Deijlerweg heeft in de ogen van B en W voldoende breed te om al het verkeer veilig af te wikkelen. Ook de nabijheid van sportvelden, achter het St. Adelbert college wel ke eventueel ook nog kunnen wor den uitgebreid, pleit voor de ge noemde locatie. De voor de school beschikbare oppervlakte is in to taal 5 ha groot, waarvan maximaal 1,5 ha mag worden bebouwd. 'Het is de bedoeling een school voor 860 leerlingen te bouwen, ter grootte van het St. Adelbert colle ge. De bebouwing wordt gecon centreerd langs de Weijerman straat, ongeveer op de plaats waar nu een grote koeiestal is gelegen. De overige grond tot aan het Am- monslaantje dient in principe on bebouwd te blijven en mag worden ingericht voor een speelplaats, par keerruimte en verderop voor sport velden en groenvoorzieningen. Geluidswal In verband met de geluidshinder van de Rijksstraatweg zal een ge luidswal aangelegd dienen te wor den. De hoogte van de school mag mede in verband hiermee maxi maal twee bouwlagen en een kap bedragen, ongeveer 10 meter. De twee grootste fracties in de Wassenaarse gemeenteraad, WD en CDA, hebben eind september al laten weten welwillend tegenover de komst van de American School naar Wassenaar te staan. Het is echter nog de vraag of ook de eigenaresse van de gronden aan de Weijermanstraat, de Stichting Twickel uit Delden (Overijssel), zo positief tegenover de plannen zal staan. In juli 1984 liet zij de gemeente al weten een voorkeur te hebben voor een agrarische bestemming van het gebied boven de aldaar destijds geplande woningbouw. Bovendien, zo stelde de stichting, was een dergelijke bestemming in een ver verleden door middel van afspraken vastgelegd. B en W stelden daar echter te genover dat dit niet juist was. De bestemming woningbouw is in middels uit de plannen geschrapt en vervangen door een agrarische bestemming met een zogeheten wijzigingsbevoegdheid, waardoor een vestiging van de American School mogelijk wordt gemaakt. Daarnaast wijzen B en W erop dat de gemeente haar bestem mingsplannen volgens de wet eens in de tien jaar dient te herzien. "Dan kan het voorkomen dat het noodzakelijk is de bestemmingen aan te passen omdat planologische inzichten zijn gewijzigd. Dat is hier het geval", zo wordt in het ont- werp-bestemmingsplan gesteld. Mèdische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwanenburg, Meüer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 24 uur: R. van Leeuwen, Fagelstraat 31, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: E. de Lange, Bronkhorststraat 43-45, tel. 212025. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Bénit, Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Paga- ninistraat 1, tel. 314349; spreekuur Ken nedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp J. van Beek e J. v.d. Leden, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oraryelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond J. Hoornweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, J. Huls, spreekuur Hofcampweg 65, tel. 13027; zo, M.H. van Tolingen sr.. spreekuur Weteringlaan 4, tel. 78303. Zoeterwoude Via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 3 tot vr 10 januari door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN (Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vesfjens/R. Koster, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: Th.F.M. Peerdeman, Kiekendiefhorst 16, Leiden, tel. 213122; za en zo spreek uur om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: G. Ie Nobel, Leidseweg 164b, Voorscho ten, tel. 01717-5461. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. LEIDSCH SÊ& DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd.' 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, teletoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. WASSENAAR - Een reeks van tegenvallers heeft ertoe geleid dat het dierenpark Wassenaar op 1 december moest sluiten. Gedeputeerde Staten hebben dit aan het ministerie van land bouw en visserij gemeld en de minister brieft dit door aan de WD-Kamerleden Nijhuis en Dgkstal. Dit tweetal had vra gen gesteld over de 2,4 miljoen gulden subsidie die de be windsman heeft gestoken in de renovatie van het noodlijdende dierenpark. Volgens Gedeputeerde Staten, zo citeert Braks, volgden na de start in 1983 diverse technische tegen vallers. Het strakke tijdschema kon hierdoor niet worden gehaald en de opening werd naar een later tijdstip verschoven. Dit hield weer in "dat het te verwachten aantal bezoekers niet werd gehaald, waar door de druk op de exploitatie zo danig toenam dat er tekorten ont stonden". "Er is tussentijds opdracht gege ven voor een bedrijfsonderzoek", aldus Braks. "Conclusies waren toen onder meer dat er voor reno vatie en exploitatie nog 3,5 miljoen gulden nodig was en dat het mana gement versterkt moest worden. De provincie heeft toen diverse po gingen verricht om financiële bronnen aan te boren, hetgeen on haalbaar bleek. Omdat ook de ge voerde publieksacties niet die res pons ondervonden die werd ver wacht, resulteerden al deze tegen vallers er uiteindelijk in dat tot sluiting diende te worden overge gaan". Voorwaarden Schuldigen worden in de brief niet aangewezen. Wel stelt Braks dat hij de subsidie onder een aantal voorwaarden beschikbaar heeft ge steld aan de provincie, "in de ver wachting dat het voortbestaan van het dierenpark hierdoor werd ge garandeerd". Er moet regulier worden aanbe steed en langdurig werklozen die nen te worden ingeschakeld. De fi nanciering van de overige gelden dient rond te zijn, er moet een pro gramma komen voor de besteding van de gelden en er kan in de toe komst geen steun worden gegeven om de exploitatietekorten te dek ken. Verder werd bepaald dat er met het ministerie van landbouw ge sproken moet worden over natuur- en milieu-educatieve aspecten van het plan. De provinciale consulent voor openluchtrecreatie behoort bij de begeleiding en uitvoering te worden betrokken en eventueel verstrekte WIR-premies komen in mindering op de subsidie van het ministerie. Volgens het ministerie is aan deze voorwaarden voldaan. Het Tweede Kamerlid Dijkstal, tevens gemeenteraadslid in Wasse naar is "natuurlijk niet tevreden met de antwoorden. Maar de mi nister kan niet anders. Hy is voor de informatie afhankelijk van Ge deputeerde Staten". Zij moeten eerst antwoord geven, en dan kan Dijkstal eventueel nadere vragen stellen. Hetzelfde geldt in Wasse naar. Qok daar moet het college wachten op GS, aldus Dijkstal. OEGSTGEEST - Een merkwaardige dubbelrol vervulde de brandweer gisteravond in Oegstgeest bij de kerst boomverbranding op het terreintje bij de Irislaan: de vuurbestrijders hielden een oogje in het zeil bij vuur dat ze zelf hadden aangestoken. De leveranciers van de kerstbomen kregen dat zelf niet voor elkaar. De bomen waren aan de natte kant.(foto Fred Rohde» OEGSTGEEST - Sneeuwmuren in Borneostraat en Balistraat hebben de Oegstgeester Indische buurt gistermorgen een tijdlang van de buitenwereld afgesloten. De klachten waren niet van de lucht en de politie gaf de jeugdige murenbouwers de opdracht de zaak onder toeziend oog van agen ten te slechten. Nadat dit was ge beurd, moesten de jongelui belo ven het nooit meer te doen. Daarna wensten de agenten hen hartelijk een prettige dag toe. Want, zo zegt een woordvoerder: "Zo vaak is er geen sneeuw, ze mogen er best van genieten". OEGSTGEEST- Een woonboot in de Oegstgeester Haarlemmertrek vaart is gistermiddag totaal uitge brand. Bij bluswerkzaamheden aan de buitenkant, ontstond bin nen brand door oververhitting. OEGSTGEEST - Een verzakkende vloer en een meezakkende kachel: samen zorgden zij gisteren voor een brandje in een woning aan de Oegstgeester Beatrixlaan. Vloerbe dekking, vloer en isolatie onder de kachel brandden, de eigenaar blus te met water en doeken. Toen de brandweer arriveerde, waren de vlammen geweken. WASSENAAR - De provincie heeft Wassenaar laten weten dat de grond onder de toegangsweg naar de gemeentewerf zo spoedig moge lijk gereinigd moet worden. Nabij gelegen waterwingebieden mogen niet in gevaar komen. Voor een on derzoek door de Heidemij willen B en W 18.802 gulden opzij leggen. Op de plek, tussen het gemeente kantoor en de autoherstelinrich- ting, heeft vroeger een gemeente lijk benzinestation gestaan, met een aftapinrichting voor dieselolie. De vervuiling zou dan ook bestaan uit aardolieproducten, aldus een gemeentelijke voorlichter. Doordat het buiten het sane ringsprogramma valt en niets te maken heeft met de vervuiling van de vroegere gasfabriek, komt de gemeente niet in aanmerking voor subsidie. Hoe hoog de kosten zul len uitvallen, durven ambtenaren niet te schatten. De zwaarte en om vang van de vervuiling is daarvoor nog te duister. WARMOND - In de week van oud en nieuw oude ansichten uit nieuwe prentenkalenders, uitgegeven door 'De Prentbriefkaartverzamelaar'. Ze zijn veschenen in de kust- en bollenstreek en in gemeenten rond Leiden, kosten 13,50 gulden en per gemeente zijn hooguit 350 exemplaren te koop. Vandaag twee uit het begin van deze eeuw stammende kiekjes uit Warmond. Boven eentje uit 1918 van het station aan de Heerenweg. Het tracé van de spoorlijn is een tikkeltje gewijzigd en wel zodanig dat Warmond geen station meer heeft. Overgebleven uit de tijd dat Warmond in het spoorwegboekje stond vermeld, is het stationskoffiehuismomenteel een bloeiend horecabedrijf. Op de foto onder, daterend uit 1910, krijgen we een kijkje in de Dorpsstraat voorgeschoteld, ook toen al dè winkelstraat in Warmond. In die tijd had men blijkens de foto geen last van paaltjes. Dank zij de in die tijd nog geringe mobiliteit van de Warmonders hoefden de plaatselijke middenstanders zich geen zorgen te maken over in aangrenzende gemeenten winkelende dorpsgenoten. VOORSCHOTEN - Een 42-jarige Voorschotenaar heeft gistermid dag een smeltende emmer met brandende benzine over zyn ar men gekregen. Zijn rechterhand, -arm en -gezicht zijn tweedegraads verbrand, zyn linkerhand en -arm eerste graads. De man zat in de huiskamer toen hij twee ontploffingen hoorde in de schuur, waar zijn 17-jarige zoon en uiciib lü-jarige vriend bij een bran dend gascomfort een crossmotor uit elkaar haalden. De man snelde toe en pakte in een reflex de em mer, niet wetend dat die al was ge smolten. De brandwonden van de zoon vielen mee. Terwijl de vader op de intensive care afdeling ligt van het AZL, is hij al weer thuis. De vriend mankeerde niets. Het schuurtje brandde volledig uit. LEIDERDORP - Een lakelbedrijf en leden van duikteam 'De Amfoor' hebben gistermiddag een te water geraakte auto de Leiderdorpse Zijldijk op getild. De 38-jarige be stuurder, afkomstig uit Leiden, was maandag door dé gladheid in de Zijl beland. Toen hij, komende van de Rietschans linksaf de Zijl- dijk op wilde, reden de wielen rechtdoor het water in. De Leide- naar kon ongedeerd de wagen ver laten. Druipend en wel stond hij even later aan de balie van het po litiebureau zijn verhaal te vertel len. Gisteren keek hij toe hoe zijn voertuig, zonder al teveel beschadi gingen, op het droge werd gehaald. De Leidse 'Amfoor' verleende daar assistentie bij: duikers van de ver eniging localiseerden het voertuig en zorgden ervoor dat de takel-at tributen er omheen werden gelegd. Een koude klus. Al viel de tempera tuur van het water volgens de dui kers nog wel mee. (foto Holvast) WASSENAAR - De Wassenaarse jazzclub bestaat dezer dagen pre cies tien jaar. Ter gelegenheid hier van wordt er morgenavond een groot feest georganiseerd in kas teel Oud Wassenaar. De club werd op 21 december 1975 opgericht door een groepje Wassenaarse jazzliefhebbers en groeide zo snel dat er op een gege ven moment zelfs een ledenstop moest worden ingevoerd. Gelijktijdig met de jazzclub werd het huisorkest The Workshop Old timers in het leven geroepen. Het is waarschijnlijk de enige jazzband die ooit een echte burgemeester als drummer in de gelederen heeft ge had. Het is dus niet te verwonde ren dat The Workshop Oldtimers zaterdagavond van de partij zullen zijn. Daarnaast zijn er optredens te verwachten van onder meer The Deep River Quartet, Frits Katee en The Superior Dansband uit België. De jazz-pianist Han Droog speelt vanaf de opening van de avond, om 20 uur, in de hal van het kasteel. Overigens zijn alle kaarten voor het evenement al uitverkocht. VRIJDAG Leiden Le Bambou - Herenstraat 1, open po dium, folkclub Horus, 21 uur. Dr. van Voorhuysenschool - Mamix- straat 104, ruilavond ruilclub Konings- kerk, 19-22 uur. Buurthuis Morschwijk - Topaaslaan. nieuwjaarsbal m.m.v. de Rijnsoms, Golden Earring, vanaf 20.15 i Ijshal - Vondellaan, regionale schaats wedstrijden voor de jeugd, 17-20.30 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Parkeerterrein RCL - kerstboomver branding, 19 uur. Bibliotheek Muzenhof - demonstratie Ikebana, 19.30-21 uur. Kantine RCL - De Bloemerd, nieuw- jaarstoernooi RCL, 20 uur. Raadhuis De Paauw - nieuwjaarsrecep tie gemeente, vanaf 20.30 uur. Van Polanenpark - kerstboomverbran ding, 18 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan, nieuwjaarsreceptie gemeente, 20.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - nieuwjaarsreceptie ge meente, 20 uur. ZATERDAG Leiden 't Parlement - Nieuwstraat 45, start nieuwjaarswandeltocht, 10-15 uur. Volksdanszaal van Krici Krici Ticek - Voorschoterweg, Roemeense dansdag, 13-16 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2