Gaddafi Israël: dreigt oorlog Vredespleidooi wereldleiders Peres roept wereld op tot boycot van Libië Bloedig nieuwjaar in Zuid- Afrika Sowjet-Unie wil top met YS uitstellen sswsrsste assssBSSftB Russische adviseurs in Libië Palestijnen in Athene aangehouden 35 doden bij vliegrampen Familiedrama in Frankrijk Spanje wijst Libiërs uit SESrrSfS DONDERDAG 2 JANUARI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 Jaarwisseling in verschillende landen rumoerig pels. Daar liepen 75 mensen letsel MANILA/ROME/LONDEN/DAR- MSTADT (AP) - Bij het in brand steken van autobanden, het afste ken van vuurwerk en het afschie ten van geweren bij de nieuwjaars viering zijn op de Filippijnen 15 mensen gedood en meer dan 600 gewond geraakt. Vijfduizend men sen werden dakloos door branden. Behalve ongelukken zijn tien mensen bij de jaarwisseling om het op; tien van hen moesten in het zie- leven gekomen door ruzies, waar- kenhuis worden opgenomen. Hoe- bij ze doodgestoken of doodge- wel op oudejaarsavond geen doden schoten werden. Van de door vuur werk verwonde mensen verkeren er 15 in kritieke toestand. In Italië zijn bij de nieuwjaars viering 459 mensen gewond ge raakt, beduidend minder dan vielen, kwam maandag bij Napels een 24-jarige man om het leven, toen een voetzoeker in zijn gezicht ontplofte. Ondanks oproepen van de politie om thuis te blijven heeft een ru moerige menigte van ruim 50.000 voorgaande jaren. Vorig jaar kwa- mensen de jaarwisseling traditio- door vuurwerk en kogels die neel al zingend, dansend en drin- PARIJS (AP/UPI) - De Libische leider Moammar Gaddafi heeft gewaarschuwd dat wan- afgevuurd jaar waren kend gevierd op het Londense Tra- mensen om het falgar Square. Bij de feestelykhe- neer Libië wordt aangevallen, het 'de oorlog zal verklaren in de Middellandse Zee en in leven en raakten bijna 700 mensen den raakten bijna 300 het hele Midden-Oosten'. De Franse televisiezender Antenne Deux toonde gisteren beel- gen° den van een persconferentie die Gaddafi in Tripoli gaf. De meeste gewonden vielen, zo als ook in voorgaande jaren, in Na- wond en werden teerd. Na de dood van twee vrouwen in 1983 die in het overvolle centraal gelegen plein in Londen onder de voet gelopen waren, had de politie voorzorgsmaatregelen genomen. Er stonden dranghekken, het ver keer in de buurt was omgeleid, de beroemde fonteinen waren stilge legd om gladheid van de omgeving te voorkomen en er was een groot lichtbord geplaatst waarop aanwij zingen voor de menigte geprojec teerd werden. Twee Westduitsers, die het nieu we jaar met vuurwerk van een 1 ki lo zelfgemaakte explosieven wil den inluiden, hebben zichzelf daar bij opgeblazen, aldus de politie. De twee mannen, 22 en 23 jaar oud en beiden afkomstig uit Darmstadt, hadden hun kanonslag op een braakliggend terrein buiten de stad tot ontploffing willen bren gen. De bom ontplofte echter voor tijdig. De auto van de twee mannen vloog volgens de politie enkele me ters door de lucht. De 22-jarige man werd op slag gedood, de ander overleed later in een ziekenhuis. Hij beschuldigde de Amerikaanse der geprobeerd afstand te i president Reagan en Israël ervan van een verklaring volgens welke de bomaanslagen op de luchtha vens van Wenen en Rome "heroï sche missies" waren. verklaring die voor de ra- 'de wereld naar een oorlog te ren'. Hij zei dat zijn land 'op een daad van agressie tegen Libië niet zal reageren met een beperkte ac tie,' maar de oorlog in het gebied dio werd voorgelezen zou verklaren. Ook verwierp hij terie ook dat Amerikaanse 'categorisch de beschuldigingen over terrorisme aan het adres van de Palestijnen. De strijd van het Palestijnse volk is de heilige actie van een volk dat onrecht is aange daan en dat met geweld van zijn land is beroofd. Volgens het Libische persbureau JANA zei Gaddafi dat de Palestjj- raëlische reacties bewijs voorgenomen "gemeenschappelij ke agressie" tegen Libië. Het ministerie verklaarde dat de "vooringenomen media in het wes- terreur ten" zich hadden gehaast de Libi sche leider te betrekken bij de ver klaring van het Libische persbu reau JANA, over de heldhaftigheid nen handelden 'in antwoord op van de aanslagen. JANA houdt wat de Israëlische gevechtsvlieg tuigen in Tunesië hebben gedaan zich volgens het ministerie bezig met gebeurtenissen en nieuws "z toen zij tientallen Palestijnen daar als elk ander persagentschap i afslachtten.' Doelend op de aanslagen op de balies wereld". „Libië", aldus de verklaring, „be de Israëlische lucht- hoeft zijn standpunt ten aanzien vaartmaatschappij El Al op de vliegvelden van Rome en Wenen, zei Gaddafi dat als de Israëliërs vergeldingsmaatregelen zouden nemen, 'er weer een reactie zou ko- i het Palestijnse volk dat internationaal terrorisme niet te herhalen: het veroordeelt en ver werpt elk optreden dat onschuldi- gen treft". Wel zou de wereld voor ogen moeten houden, voegt zij er aan geheel voorbereid is om op wraak toe, dat internationale veronacht- te antwoorden.' Het Libische ministerie van bui tenlandse zaken had een dag eer- zaming van de Palestijnse zaak "degenen wier zaak het is, aans poort tot de gewelddadigste han delingen". Volgens het gezaghebbende Egyptische dagblad Al Ahram van woensdag zijn in de laatste paar da gen ongeveer 2.000 Russische mili taire adviseurs en bedieningsper soneel in Libië aangekomen om de luchtdoelraketten SAM-5 te bedie nen die Moskou onlangs aan Gad dafi heeft geleverd. In een uit Tripoli afkomstig be richt schrijft Al Ahram dat de ra ketten zijn opgesteld op i ATHENE, (AP) - In Athene zijn rige week acht Palestijnen gearres teerd die waarschijnlijk een aan- schillende bases die volledig slag in de Griekse hoofdstad be- Russische handen zijn. raamden, zo hebben zegslieden bij de veiligheidspolitie verklaard. De Palestijnen behoorden ken nelijk tot het 'Geheime Leger voor de Bevryding van Palestina', een groep die nauwe banden met Aboe Nidal onderhoudt, aldus de zegs lieden. Aboe Nidal is de leider van een splintergroepering van de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO). De Palestijnen, die vorige week maandag in vier verschillende ho tels werden gearresteerd, hadden verschillende paspoorten bij zich, waaronder vervalste Marokkaanse paspoorten. Maar er werden geen wapens gevonden. Volgens de zegslieden zullen de acht Palestijnen waarschijnlijk binnen een paar dagen worden uit gewezen, de normale procedure met vervalste reisdo- WASHINGTON - De Sowjet-Unie heeft bezwaren tegen een tweede topconferentie van president Rea gan en de Russische leider Gor- batsjov in juni. Via hun ambassa deur in Washington hebben zij een ontmoeting in september voorge steld, omdat anders de tijd zou ont breken om op het gebied van wa penvermindering resultaten van betekenis te bereiken. Voor de Amerikanen was juni de aantrekkelijkste maand, niet alleen omdat het dan in Washington door gaans mooi weer is, maar ook om dat zo'n vroeg vervolg van de eer ste besprekingen in Genève zou voorkomen dat de betrekkingen met de Sowjet-Unie en het verloop van de wapenonderhandelingen een rol gaan spelen in de tussen tijdse verkiezingen van november. De VS hebben juni ook voorge steld om de voorzichtige vooruit gang van Genève gaande te hou den en de wapenonderhandelaars onder druk te zetten. Volgens zegs lieden in Washington is nu een top conferentie begin september het waarschijnlijkst geworden. Moge lijk zullen nu ook voorbereidende besprekingen in Washington en Moskou tussen de ministers van buitenlandse zaken worden opge schoven. Voor een topconferentie in juni zouden de voorbereidingen op zeer korte termijn moeten beginnen, vermoedelijk nog voor het belang rijke congres van de Russische communistische partij in februari. Ook om die redenen zou een latere topconferentie Gorbatsjov beter uitkomen. De politie is je beste vriend i opgaat. Maar bij de viering vc overgeslagen. i slogan die in New York niet altijd t nieuwe jaar wordt oom agent niet (foto AP» JERUZALEM-Premier Peres van voerder van het Witte Huis ver- Israël heeft in een toespraak tot het klaarde dat de Verenigde Staten parlement op nieuwjaarsdag de bereid i militaire opera- 'beschaafde' wereld opgeroepen tie op Libische doelen politieke en economische sancties werken. In Jeruzalem werd dit uit te nemen tegen landen die het i temationale terrorisme in welke vorm dan ook steunen. Daarbij had Peres met name Libië op het oog. gelegd als dat Amerika het licht voor een Israëlische militaire wraakactie op groen had gezet en daarbij tevens de hint gegeven dat cumenten. Voor Jeruzalem staat het vast dat Israël het zelf maar moet opknap- de Libische leider kolonel Gaddafi pen. In Jeruzalem echter wekte dat het brein is achter de door de Pale- weinig animo. Volgens politiek stijnse terreurgroep van Aboe Ni- waai dal gepleegde aanslagen, vorige veel week op de vliegvelden van Rome vooi en Wenen bij de balies van de Is- heeft van Gaddafi's moordlustige raëlische luchtvaartmaatschappij grillen even veel te lijden, voelt Israël er niet als 'derde militaire arm' de VS te dienen. Washington PUNTA ARENAS/NEW DELHI (UPI/AP) - Acht Amerikaanse toe risten en twee Chileense beman ningsleden zijn tijdens naar het Zuidpoolgebied om het le ven gekomen toen hun vliegtuig zijn bestemming miste en neer stortte. Dat heeft een woordvoer der schappij Aeropetrel gisteren gedeeld. Hij zei dat piloten leense luchtmacht het wrak van de tweemotorige Cessna 404 dinsdag- door 'Si Taco Slagter Fel hekelde Peres het 'moorde naars-regime' in Libië en spuide volgens waarnemers hij kritiek op de westerse landen de Chileense chartermaat- die er de ogen voor sluiten. Vol gens de Israëlische regeringsleider opperen sommige landen Libië mi- de Chi- litair aan te vallen, maar, zo vroeg hij zich af, waarom blijft de wester- se wereld ondanks alles 'lankmoe- avond nabij hun basis op King dig' de recepties van de kolonel in George-eiland hadden gevonden. Tripoli bezoeken, handel met Libië drijven en de diplomatieke banden met deze Noordafrikaanse dicta- de tuur aanhouden. .Terrorisme is misdaad Vloot Dat Amerika er weinig voor voelt tegen Libië in actie te komen, mag nemers in het Mid den-Oosten vooralsnog blijken uit de posities van de Amerikaanse Zesde Vloot in de Middenlandse Zee. Daarin zat tot gisteravond geen beweging waaruit aanvallen op korte termijn op het kolonelsre gime kon worden afgeleid. Het feit dat Amerika zo duidelijk stelling nam met betrekking tot Gaddafi's betrokkenheid bij het in ternationale terrorisme, had een bijzondere politieke reden. Was hington vreest nog steeds dat Is raël vergeldingsaanvallen zal uit voeren op PLO-doelen in andere Arabische landen of op bases van Aboe Nidal in Syrië. In het geval van de PLO is het Witte Huis be nauwd dat Israël de drama's in Ro me en Wenen zal aangrijpen aan het wankele leiderschap van PLO- leider Jasser Arafat en diens hope loos verdeelde organisatie een de- fenitief einde te maken. Dat zou volgens de visie van de Amerika nen het vredesproces zeer nadelig kunnen beinvloeden. Voor wat betreft Aboe Nidals ter- roristen-bolwerkjes in Syrië is de VS bang dat bij Israëlische bom bardementen op deze doelen de ra- kettencrisis tussen Israël en Syrië verder zal escaleren en op een oor log tussen beide landen uitdraaien. Als het er toch van moet komen, gaat de voorkeur van het Witte Huis uit naar Libië. De Amerikaan se regering heeft de Westeuropese landen gevraagd op Israël druk uit te oefenen dit standpunt te aan vaarden. WASHINGTON/MOSKOU (Rtr/ AP) - Miljoenen Amerikanen en Russen hingen aan de lippen van partyleider Gorbatsjov en presi dent Reagan toen de twee gisteren in beide landen op de televisie ver schenen om een nieuwsjaarsbood- schap uit te spreken. In de Ver enigde Staten zitten op de eerste dag van het jaar veel mensen aan de beeldbuis gekluisterd om de ge bruikelijke parades en sportwed strijden te volgen. In de Sowjet- Unie, althans het Europese deel, zitten meestal 70 mihoen mensen te kijken naar het journaal van ne gen uur, het tijdstip waarop Rea gan was te zien. Zowel Reagan als Gorbatsjov pleitten in hun nieuwjaarsbood schappen voor vrede in de wereld. Reagan vertelde het Russische volk dat de Amerikanen hen geen kwaad toewensen en hij riep op tot gezamenlijke pogingen om 1986 tot 'een jaar van de vrede' te maken. Gorbatsjovs boodschap aan het Amerikaanse volk was dat de Sow jet-Unie alle moeite zal doen om naar vrede toe te werken en om een kernoorlog tussen beide landen, die 'de grootste tragedie zou zijn', te voorkomen. Over de manier waarop vrede be reikt zou moeten worden, verschil den de leiders van de twee super machten echter van mening. Rea gan verdedigde het Strategisch De fensie Initiatief (SDI) - in de wan deling ook wel Star Wars genoemd. 'Als deze technologieën werkelijk heid worden', zei Reagan, 'is mijn droom dat wij allen op een dag be vrijd zullen zijn van de dreiging van een nucleaire vernietiging'. Gorbatsjov noemde SDI niet met name, maar zei: 'De realiteit in de wereld van vandaag is dat het zin loos is om naar een grotere beveili ging te streven met nieuwe soorten wapens. Iedere stap in de wapen wedloop vergroot op het ogenblik het gevaar en het risico voor beide zijden en voor de gehele mens heid'. Reagans debuut op de Russische televisie - hij was daarmee de eer ste Amerikaanse president sinds Richard Nixon in 1972 de Russi sche tv-kykers toesprak - wekte ook enige beroering. De Sowjet- media hadden de vijf minuten du rende uitzending niet aangekon digd, maar veel mensen die naar buitenlandse radiostations hadden geluisterd waren er desondanks van op de hoogte. In Moskou reageerden mensen gunstig op Reagan, die tot vorig jaar door de Sovjet-pers nog met schimpscheuten werd bestookt en gekarakteriseerd als een "oorlogs zuchtige dolle dwaas". Reagan las zijn tekst af van een zogeheten „teleprompter", een beeldscherm waarop de tekst wordt afgedraaid en waar de Rus sen totaal onbekend mee zijn. Rea gans woorden waren ook duidelijk hoorbaar terwijl die simultaan wer den vertaald in het Russisch. Gor batsjov las zyn tekst gewoon van het papier op formelere manier PONTOISE (AP) - Een 33-jarige Fransman heeft in Parijs op oude jaarsavond rijn schoonouders en zijn drie kinderen doodgeschoten en vervolgens de hand aan zichzelf Volgens de politie lag aan het fa miliedrama een ophanden zijnde echtscheiding ten grondslag. De dader leefde al enige tyd geschei den van zijn 26-jarige vrouw, die weer by haar ouders was gaan wo nen na echtelijke ruzies. Dinsdagavond had de man zyn woning en zyn slapende kinderen van vijf, drie en één jaar verlaten om gewapend met een revolver naar zijn schoonouders te gaan, die met enkele kennissen oudejaar vierden. Hy belde aan en schoot onmiddellijk. Zyn schoonouders van 60 en 47 jaar werden dodelijk getroffen. In de keuken schoot hy zijn 25-jarige schoonzuster neer, die levensgevaarlijk gewond raak te. Zijn ex-vrouw bevond zich in de eetkamer, maar bleef ongedeerd omdat de man in paniek raakte en vluchtte. De politie werd gealarmeerd en trof de vrouw aan in een zenuwcri sis. Toen de politie bij de woning van de man aankwam hoorde zij kort na elkaar vier schoten. Binnen vond zy de vader en zijn drie kin deren badend in het bloed. Patiënt schiet uit onvrede chirurg dood NEW YORK (DPA) - Een ontevre den patient in de Verenigde Staten die met dokters van een ziekenhuis in het Newyorkse stadsdeel Brook lyn ruzie had over een operatie, heeft maandag de chef van de afde ling chirurgie doodgeschoten. Volgens de mededelingen van de politie betrad de 47-jarige James Miley het ziekenhuis en eiste een gesprek met de arts die de operatie had verricht. Toen hij hem niet te spreken kreeg, ging de man de ka mer van de 40-jarige hoofd-chirurg Thomas Pollock binnen en schoot hem met het'vuurwapen dat hij on der zijn kleren gedragen had, in de rug. De chirurg overleed ondanks onmiddellijk ingrijpen. De dader is voortvluchtig. Geketende hoeren levend verbrand BANGKOK - Vijf prostituées in Thailand zijn levend ver brand. Een rechtbank in Thai land heeft in verband hiermee een bordeelhouder tot levens lang veroordeeld. De man hield de prostituées aan kettingen en achter tralies. Boekhouder wint 5 miljoen gulden ANKARA (AP) - Een 35-jarige boekhouder in het Turkse Adana is de winnaar van de hoofdprijs van 1 miljard lira (bijna 5 müjoen gul den) in de Turkse staatsloterij, waarvan de trekking op oudejaars avond werd verricht. Sahin Sari, die getrouwd is en twee kinderen heeft, vertelde het persbureau Hürriyet dat hij nog niet wist wat hy met het geld zou doen, maar zei dat hy zyn baan niet zou opgeven. De prijs is belastingvrij. Per tra ditie wordt bij de eindejaarstrek- king van de Turkse staatsloterij een super-hoofdprijs ingezet. De prijs werd aanvankelijk gesteld op 150 miljoen lira (1,2 miljoen gul den), maar omdat de loten in een mum van tijd waren uitverkocht besloot de loterijdirectie de inzet te verhogen. Er waren geen overlevenden. De Amerikanen, allen m hadden het toestel gehuurd jaarwisseling bij de luchtmachtba sis March op de Zuid-Shetlandei- log tegelijk. Zolang de geciviliseer- landen te vieren. Op de basis heeft de landen niet op internationaal r de Chileense regering een hotel van 40 kamers ingericht toerisme te bevorderen. w De woordvoerder verklaarde dat vernietigen", aldus de Israëlische goede coördinatie het terrorisme aanpakken, zal het on mogelijk zijn dit duivelse kwaad te JOHANNESBURG (Rtr./GPD/AP) de piloot laag over de landings baan van de basis was gevlogen e - Het nieuwe jaar is in Zuid-Afrika begonnen met gewelddaden waar- Israëlische ver- bij zeker elf doden zijn gevallen in het noordoosten van het land en in vervolgens weer hoogte had ge- geldingsactie voor de moorden wonnen, kennelijk om de inzitten- Rome en Wenen uitgebleven. Pe- de omgeving van Kaapstad. Het den nog wat langer van de uitzicht res ging in zijn toespraak niet ver- geweld brak los rond Moutse in de Botha diërs en door een hoofdstraat van de stad. Daarbij werd een politie voertuig in brand gestoken en gooiden de demonstranten stenen naar auto's en bussen. te laten genieten. Nadat het vlieg tuig uit het zicht was verdwenen werd het radiocontact verbroken, Het wrak werd met helikopters op enige afstand i de basis gevonden der dan in algemene bewoordin- oostelijke Transvaal, gen te benadrukken dat een derge lijke wraakonderneming nog jonge- strijden tegen de inlijving van het gebied bij een van de thuislan- zoekactie steeds tot de mogelijkheden be- den die in de lijn van het beleid hoort. Maar of Libië na alle specu- rassenscheiding door het bewind De Zuidafrikaanse president Pieter Botha heeft dinsdag in zijn nieuwjaarstoespraak meer hervor mingen aangekondigd en gezegd laties van de afgelopen 24 uur nog Bij een ongeluk met een militair bij verrassing kan worden aange- transportvliegtuig in Nepal zijn al- vallen, valt te betwijfelen. le 25 inzittenden om het leven ge- komen, zo meldde de Kepalese ra- dio dinsdag. Het propellortoestel lijk uit Washington. Een woord i het type Sky Van stortte zwarten zijn opgericM. Vijf d* het jaar 1986 kwamen bij gevechten c het leven, zo deelde politie mede. dag neer in de dichte bossen in het uiterste westen van het land. Een woordvoerder van het ministerie van defensie deelde mee dat bij een zoekactie geen overlevenden waren aangetroffen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Het vliegtuig voerde een routinevlucht uit naar de stad Dhangadhi. GUATEMALA (AP) - Het hoofd van de Guatemalaanse geheime politie, Ignacio Gonzalez Palacios, is dinsdag op een weg ten zuiden van de hoofdstad klemgereden neergeschoten, aldus autoriteiten radiostation SER op gezag Een suggestie Gaddafi mores te De politie maakte woensdag- leren kwam oudejaarsavond open- avond bovendien bekend dat drie andere lijken zyn gevonden na ge vechten in zwarte woonsteden rond Kaapstad. Het geweld brak volgens bewoners los tussen con servatieve en radicale zwarten. Eerder op de dag waren drie ande re mensen omgekomen in verschil lende incidenten in de Kaappro- MADRID (Rtr/AFP) - Spanje heeft actie, die hoogstwaarschijnlijk in reslaues- Madrid had moeten plaatsvinden, In de havenstad Durban, aan de i berichtte gisteren het Spaanse Indische Oceaan, hielden 5000 ooggetuigen. Spaanse regeringsfunctionarissen. zal gaan. Botha prees zijn eigen verrich tingen in het afgelopen jaar en zei dat het verzachten van de apart heid niet van de een dag op de an dere kan worden verwezenlijkt. Hij ging nauwelijks in op dc. bloedige onlusten van de afgelo pen 16 maanden. De enige verwij zing naar de onlusten was vervat in de zin: 'Het spijt mij dat er binnen en buiten dit land pogingen wor den gedaan een chaos te scheppen in een aantal van onze stedelijke christelijke waarden gebieden. Ik spreek mijn oprechte de sympathie uit met de nabestaan den die familieleden en vrienden hebben verloren bij de vaak bar baarse pogingen om ons land on bestuurbaar te maken.' Hij zei verder dat in worden gestreefd na nenlands overleg en verdere her vormingen en naar het Een zwarte jongere maakt een buiteling c oor het traangas van de politie. Mandela Winnie Mandela, de vrouw van de tot levenslang veroordeelde ANC-leider Nelson Mandela, is ou- 1986 moet dejaarsdag op borgtocht vrijgela- verder bin- ten. Deze uitspraak van de politie rechter van Krugersdorp kwam na haar arrestatie de dag ervoor door de Zuidafrikaanse veiligheidspoli tie. Dit was haar tweede arrestatie binnen tien dagen vanwege de schending van de haar opgelegde vrijheidsbeperkingen. Volgens haar banningsorder mag Winnie Mandela zich namelijk niet in Johannesburg en directe omgeving bevinden. Aangezien zij tot tweemaal toe heeft geprobeerd naar haar huis in Soweto te gaan, werd ze evenveel keren aangehou den. Direct na de uitspraak van de po litierechter vertrok Winnie Mande- la met haar advocaten naar de zwarte woonwijk Kagiso by Kru gersdorp, waar haar banningsorder niet van kracht is. Ze weigerde aan de massaal aanwezige pers te ver tellen of ze opnieuw zou afreizen in de richting van Soweto. Volgens goedingelichte bronnen heeft zij de oudejaarsnacht evenwel niet in Kagiso doorgebracht, maar het is niet bekend waar ze zich nu wel ophoudt. Haar advocaat Akbar Ayob wilde slechts kwijt, dat zij „op een veilige plaats was" en dat het niet bekend is wat haar verdere Dlannen zyn. De politierechter van Krugers dorp ging niet in op de politieke aspecten van haar banningsorder. Volgens de rechter had Winnie Mandela haar wettelyk opgelegde banningsorder overtreden en was een borgsom een voldoende straf hiervoor. Voor de politieke aspec ten verwees hij naar het kort ge ding dat de advocaten van de fami lie Mandela tegen de Zuidafrikaan se staat hebben aangespannen van wege de aan Winnie Mandela opge legde vrijheidsbeperkingen. Dit kort geding zal op 7 januari in Jo hannesburg dienen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7