IMIDII IC Afghanistan kondigt terugtocht Russen aan I HCUüfC CII7III/I 01 Til IIQ Tl DOC! jijlui ii Hij ij Kil. II.L3J, Jaarwisseling is in Leiden betrekkelijk rustig verlopen DONDERDAG 2 JANUARI 1986 PAGINA 23 DIEFSTAL (Rtr) - Uit een brand kast in de openbare bibliotheek van Long Eaton bij Nottingham in Engeland is een kostbaar midde leeuws boek gestolen. Het is een in leder gebonden en op perkament gedrukt exemplaar van Plutar- chus' Levensbeschrijvingen, in 1478 gemaakt in Venetië. NEW YORK (AP) - De regering van Afghanistan heeft de Verenig de Naties informeel een tijdsche ma verstrekt voor de terugtrekking van alle Russische troepen uit dat land binnen een termijn van een jaar. Dat is gisteren gemeld door de Het tijdschema werd gegeven in het kader van de onderhandelin gen die onder auspiciën van de Verenigde Naties worden gevoerd. Het schema zou in werking treden als onderdeel van een algehele re geling voor de Afghaanse kwestie. Naar de politie op nieuwjaarsdag en Afghanistan onder auspiciën meedeelde vreest de directie van van de VN zal in februari plaatsvin- de bibliotheek dat de dieven de in den. In Afghanistan bevinden zich cunabel zullen weggooien, wan- naar schatting 115.000 Russische neer ze beseffen dat hij onverkoop- den is rustig verlopen. Excessen militairen. baar is. deden zich niet voor: het bleef bij de gebruikelijke (kerstboom- )brandjes en ingegooide ruiten. Bij Wel gebruikelijke brandjes en ingegooide ruiten LEIDEN - De jaarwisseling i jaar. Dat is gisteren gemeld door de geling voor de Afghaanse kwestie, -» /r 1 11 1 1 )brandjes en ingegooide ruiten. Bij Amerikaanse krant de New York Andere onderdelen zijn de toe- VlrfcQIlTYIC rlfkfi^H rfcTli'\/rifvr%flP lOOfl politie noch eerste hulpdienst zijn jTïmes. komst van de huidige communisti- -LtAvFoUIIIÖ UUULil UllLVUUlUL JWU. meldingen binnengekomen van tij- sche regering, de repatriëring van dens het afsteken van vuurwerk Afghaanse vluchtelingen in Pakis- BEIROET (Rtr) - In een verklaring die dinsdag in Beiroet is uitgegeven opgelopen verwondingen. Grote AQflchfrnnmiHT tan, nieuwe verkiezingen en garan- door een groepering van sji'itische moslims, staat dat zij de tweede van vechtpartijen hebben zich even- /lallola^UUcilllil ties voor niet-inmenging in Af- vier joden heeft gedood die negen maanden geleden in de Libanese min voorgedaan. ghaanse aangelegenheden. hoofdstad werden ontvoerd. Dit uit vergelding voor Israëlische militaire Hoewel politie en brandweer f-w-j-v cVTIflO'nO'P Volgens de New York Times acties in het zuiden van Libanon. rond de jaarwisseling wel veelvul- M J O P5 heeft VN-bemiddellaar Diego Cor- In de aan een buitenlands perbureau gestuurde verklaring van de "Or- dig op pad zijn geweest, was ingrij- x dovez gezegd dat het tijdschema ganisatie van de Onderdrukten in de Wereld", stond dat men Isaac Tarrab pen nauwelijks nodig. Op de Wil- PARIJS (AP) - Twee Portugezen niet formeel is gepresenteerd om- had "terechtgesteld, in antwoord op de jongste aanvallen van het Israëli- lem de Zwijgerlaan en Marnix- en een Egyptenaar zijn dinsdag be- dat Pakistaanse minister van sche leger op het strijdende dorp Kounin". straat, waar de politie rond Oude- schuldigd van een poging tot een buitenlandse zaken Sahabzada Ya- Dinsdag zijn ongeveer 400 Libanezen uit Kounin - gelegen binnen de jaar een vaste gast is, moest wor- aanslag op een synagoge in Parijs. <lub Khan niet rechtstreeks met de door Israël op Libanees grondgebied ingestelde veiligheidszone - uitge- den opgetreden tegen een grote De drie zouden de aanslag hebben Afghanen wil onderhandelen ten- wezen en 32 aangehouden tijdens een actie van Israëlische militairen en groep jongeren. Deze haalden klin- willen plegen in naam van een ge- ZÜ garantie wordt gegeven dat de hun militiebondgenoten. kers uit het wegdek en bekogelden - fEen week geleden maakte de groepering de executie bekend van langsrijdende automobilisten daar- Chaim Cohen Halala, een jood met de Iraanse nationaliteit. De politie mee. Eén auto wérd geraakt en be vond zijn stoffelijk overschot de volgende dag. halve twee ruiten van woningen De groepering houdt nu nog twee Libanese joden, Isaac Sasson en Elie sneuvelde ook van twee politieau- Srour, vast. to's een ruit. De daders zijn niet heimzinnige christelijk-Palestijnse regering organisatie. De synagoge van de liberale jo den in de Rue Copernic was al eer der, op 3 oktober 1980, doelwit van een aanslag, waarbij vier mensen het leven verloren en negen ge wond raakten. De naar verluidt vijf daders van deze aanslag die de po litie zoekt in kringen van mensen uit het Midden-Oosten zijn nooit gevonden. Twee Parijse kranten schreven indertijd dat Spaanse rechts-extremisten bij de aanslag betrokken zouden zijn. Een van de drie arrestanten van dinsdag bleek in het bezit van drie brieven waarin de verantwoorde lijkheid werd opgeëist door tot nu toe onbekende organisaties als het Palestijnse^ 'Commando Llamado van Jezus Christus'- en het 'Ver- zetscommando Sint Pieter'. Het doel van de actie zou 'de strijd van de christenen voor de bevrijding van hun heilige stad' (Jeruzalem) geweest zijn. De bom had maan dagnacht in de entree van de syna goge geplaatst moeten worden. Volgens de gearresteerde Egyp tenaar zou hy voor de aanslag in Madrid door een Libanees zijn be naderd. De beloning voor de aan slag was 100.000 peseta's (ongeveer 1900 gulden) geweest. In de hotel kamers van de arrestanten vond de politie de bestanddelen voor een bom, een kaart van Parijs met daarop de plek van de synagoge omcirkeld en vliegtickets voor Frankfurt. De drie, die volgens de rabbi van de synagoge 'een beetje gekke randfiguren' leken, hadden in Frankrijk al een strafblad. Ze wer den enkele uren na hun aankomst uit Madrid bij hun hotel in Parijs door leden van de Franse contras-, pionagedienst gearresteerd. Wapenvondst in Hasselt HASSELT (BELGA) - In Hasselt in België heeft de politie maandag avond in een videotheek beslag ge legd op meer dan tien kilo dyna miet en een volledig arsenaal aan wapens. Vier personen, onder wie de eigenaar van de zaak en zijn vrouw, zijn aangehouden en wor den ondervraagd. De politie nam bij de eigenaar van de twee weken geleden ge opende videotheek ook nog aante keningen, telefoon- en adresboek jes en drie valse Arabische pas poorten in beslag, om te worden bestudeerd. Twee arrestanten zijn Arabieren die zaterdagmiddag uit Athene wa ren aangekomen op de Brusselse luchthaven Zaventem. Zij hadden toen volgens Cleeren geen wapens bij zich, „want die zouden op Za ventem niet door de controle geko men z(jn". Ontsnapping uit gevangenis België ARLON (DPA/Rtr) - Veertien ge detineerden, hoofdzakelijk Noord- afrikanen, zijn op oudejaarsavond uitgebroken uit een gevangenis in de Belgische stad Arlon na hun be wakers onder bedreiging met mes sen te hebben gegijzeld. Een woordvoerder van de gevangenis zei dat zich onder hen verscheide ne veroordeelden bevinden die als zeer gevaarlijk worden be schouwd. Twee of drie gedetineerden over meesterden vier cipiers, maakten hen de sleutels afhandig en open den alle cellen. Zij dwongen ver volgens de portier van de gevange nis de poort te openen. In de loop van de nacht kwamen bij de politie van Arlon verscheidene meldingen van autodiefstal binnen. Vermoe delijk hebben de vluchtelingen daar de hand in. De politie heeft controleposten op de uitvalswegen geplaatst, maar tot dusver ont breekt elk spoor. De volgende ronde van indirecte onderhandelingen tussen Pakistan aangehoudeh. De brandweer moest er voorts het gebruikelijke kerstboombrandje blussen. Op oudejaarsavond werden aan de Roomburgerlaan drie ruiten van een winkel vernield. Voor meer dan 2000 gulden rookwaren, cosmetica en levensmiddelen sta len de daders. Zowel op deze avond als gisteravond heeft de brandweer op deze straat een brandjes moeten blussen. Gister avond was optreden van de brand weer eveneens nodig bij een vuur tje aan de Leliestraat. Ook op andere 'vaste' plaatsen moest de politie in actie komen, merendeels niet voor ernstige za ken. Zo werden aan de Van der Waalstraat twee glasbakken omge gooid. Ook aan de Tomatenstraat/ Zoeterwoudseweg en Cobetstraat kwamen agenten geregeld langs. Eén vechtpartijtje deed zich tij dens de jaarwisseling voor. Om 5.55 uur, in de ochtend van nieuw jaarsdag, raakten twee Leidenaars slaags in café De Zevende Hemel aan de Oude Vest. Eén van de be trokkenen is een tijdje op het poli tiebureau gehouden ter kalmering. Verder werd een aantal ruiten in gegooid dan wel vernield als ge volg van vuurwerk. De etalageruit van een schoenenwinkel aan de Hoogstraat sneuvelde, evenals drie ruitjes aan de Langebrug, ruiten van de basisschool aan de Ooster straat, van de school Het Kompas aan het Broekplein en de LMBO- school aan de Potgieterlaan. Aan de Botermarkt werden ruiten ver nield, vier autoruiten aan de Lage Morsweg sneuvelden, het raam in de hal van een flat aan het Jacques Urlusplantsoen en bij Omtzigt aan de Hogewoerd en een sportzaak aan de Haarlemmerstraat moesten het ontgelden. Uit de laatstge noemde twee winkels werden te vens enkele goederen gestolen. Aanslag in Peru LIMA (DPA) - De villa van de ex- president van Peru, José Luis Bus- tamante, is dinsdag met automati sche wapens onder vuur genomen. Een poging om in het huis door te dringen, werd door politiemannen verijdeld. De drie daders ontkwa men per auto. De politie denkt dat de plegers van de aanslag leden zijn van de maoïstische beweging 'Lichtend Pad'. Bustamante was in 1948 na een ambstermijn van driejaar door het leger ten val gebracht. Maan dagavond probeerden onbekenden een neef van hem in Lima te ont- Het beste nieuws van1986. Onder het motto "de eerste klap is een daalder waard" begint Suzuki het jaar met de nieuwe Alto. Hij doet alleen aan de oude Alto denken als het om z"n betrouwbaarheid gaat Maar verder is hij helemaal anders. Hij is zuiniger dan de Alto die u al kent Hij is ruimer dan de Alto die u al kent En hij ziet er moderner uit dan de Alto die u al kent Wij vinden het de beste Alto die er maar te bedenken is. De motor van de nieuwe Alto bijvoorbeeld zorgt voor een top waarmee je royaal in de bekeuringen valt maar is tegelijkertijd zo zuinig met normale of loodvrije benzine, dat u zien daar geen zorgen over hoeft te maken. En ondanks z"n prestaties is die motor zo compact dat hoewel de Alto niet langer of breder is geworden, het interieur veel ruimer en comfortabeler is. AUTO BAKKER, Lindenlaan 30-32,2172 AJ Sassenheim (02522-11336). BV GARAGE DE GOUDEN LEEUW, Veurseweg 180,2252 AG Voorschoten (01717-2814). AUTO DE HOORN GARAGE AVI FAUNA, Hoorn 69,2404 HG Alphen a/d Rijn (01720-31093). AUTO MEER BV, Hoge Rijndijk 4, 2313 KJ Leiden (071-125259). AUTOCENTRUM VAN EGMONP,Langevaart1a,2231 GA Rijnsburg (01718-22911). Terwijl de carrosserie zo slim is ontworpen dat de nieuwe Suzuki Alto uitzonderlijk aëro dynamisch is. Maar die efficiënte vormgeving betekent niet dat de Alto uitsluitend gecreeërd werd door robots en computers. Nee, de Alto is door creatieve mensen gestyled dus ziet hij er leuk en eigentijds uit De nieuwe Alto is dus goed nieuws. En dat wordt alleen nog maar beter als we u iets over de prijzen vertellen. Want hij staat bij ons in driedeurs uitvoeringen vanaf f 11.295,-*. In vijraeursuitvoering voor f12.495,-* en als volautomaat vanaf f 13.795,-*. Hopen maar dat u met ons eens bent dat dit voorlopig het beste nieuws van 1986 is. Importeur b.v. Nimag Reedijk 9,3274 KE Heinenoord, Telefoon 01862-7911.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23