rA ZEEMAN Oskam pakt tennistitel Siemerink en Van der Berg indoorkampioen Dries dolt marathontop Bouterse wil herstel banden met Nederland KRUISWOORD Onlusten in Libanon Iedere week komen kijken. U zou wel gek zijn als u meer betaalde. 2? 3? DONDERDAG 2 JANUARI 1986 PAGINA 17 Sterk bezet toernooi in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Met in totaal 360 partijen was het toer nooi dat tussen kerst- en nieuw jaarsdag in het Alphense tennis- centrum Nieuwe Sloot werd ge houden uitstekend bezet. Enig na deel was dat de B-categorie dit keer in Warmond de districtskam pioenschappen afwerkte, waar door er in Alphen slechts in de C- en D- en veteranenklasse werd ge tennist. In de sterkste afdeling (C) ging bij de mannen de titel naar Ri chard Oskam. Bij de vrouwen toonde Irma van den Oudenrijn zich gisteren in de finale de sterk ste. Oskam, lid van Tean, trof in de j finale de als eerste geplaatste Ro bert van Splunter (De Munnink). De Alphenaar had de eindstrijd be reikt via een simpele zege op Mar cel Lolling (6-0, 6-1). Van Splunter, woonachtig in Ter Aar, versloeg in de halve eindstrijd Nieuwkoper Karl van Uden met twee keer 6-1. In de eindstrijd ging Van Splunter goed van start. Hij kwam met 3-0 voor, maar maakte vervolgens geen punt meer in deze set: 6-3 Ook in de tweede kwam hij er niet aan te pas. Deze werd wederom door Oskam met ruim verschil voor zich opgeëist: 6-2. Van Splunter: "Het zat niet mee. Ik ben geen moment in mijn spel geweest. Nee, nerveus was ik niet. Misschien te laat naar bed gegaan WARMOND - Jan Siemerink en op oudejaarsavond Oskam daar- Helleen van der Berg pakten in entegen had zijn dag. Alles lukte, warmond de districttitel indoor bij het vrouwendubbel. Samen met Ingrid Chaudror. klopte zij moeder en dochter (Alie en Annemieke) Oudshoorn in de finale met 6-1 en 6-3. Het mannendubbel werd een prooi voor Rob Ubink en Robert van Splunter. Met 6-2,6-4 wezen zij het duo Karl van Uden/Richard Os kam terug. De titel in het gemengd dubbel C ging naar Irma van den Oudenrijn (haar derde titel) en Rien Booy. Zij klopten in de finale Annemarie Langeveld en Onno Guinau met 6-2 en 6-3. Het mannenenkelspel in D werd gewonnen door Arie Wesseling. Hij I versloeg in de finale Fred van Hou ten met 6-1, 6-3. In het dubbelspel 7.5 ging de titel naar Herman van der vnf Hammen en Johan van Riet, die Harry Breed en Jos van der Sprong met 6-4, 4-6, 6-3 klopten. Het ge- De organisatoren mengd dubbel werd een prooi voor dik tevreden over het verloop Gré de Roo en Fred Verdaasdo'nk. het toernooi. Jan Willem Bruin: Zij toonden zich in de finale ster- "Volgend jaar hebben we de dis- ker dan Yvonne Banen en Gerrit trictskampioenschappen in B er de Ridder: 7-6, 7-6. In het vrouwen- weer bij. Qua publieke belangstel- dubbel wonnen Nollie van der ling heeft het denk ik wel ge- Merwe en Ada Thjo. die Joke Ver- scheeld dat de B-klasse afwezig kerk en Gré de Roo versloegen met was. Toch is het hier al die dagen Kanshebber Karl van Uden struikelde in de halve finale over Robert in Splunter, die op zijn beurt in de finale van Richard Oskam verloor. a 6-3. Het vrouwenenkel was Alie Oudshoorri. Zij gaf Riet Hamming geen kans: 6-2, 6-1. gezellig druk geweest. We willen in 1986 het toernooi nog uitbreiden met een E-klasse. .Dit jaar waren voor het eerst de veterapen bij ons al met al present". Uitslagen veteranen: mannen: 1. Arie Wesseling, vrou wen: 1. Marijke Haspers, gemengd dubbel: 1. Ada en Rob Thjo, man nendubbel: 1. Arie Wesseling en Jan Versteegen, vrouwendubbel: 1. Nollie van der Merwe en Joke Verkerk. Da Silva wint Silvesterloop SAO PAULO (AFP/Rtr/DPA/ANP) - De Braziliaanse atleet Jose Joao da Silva heeft de traditionele Sil vesterloop in Sao Paulo gewonnen. Hij had voor de 12,6 kilometer lan ge route door de straten van de Braziliaanse metropool 36 minuten en 48 seconden nodig. Roland Vera uit Ecuador werd op bijna een mi nuut tweede, gevolgd door Adauto Domingues. Bij de vrouwen zege vierde voor de vijfde achtereenvol gende keer de Portugese Rosa Mo- ta. Ze liep de afstand in de record tijd van 43 minuten. Theo van der Veer heeft 1985 stijlvol uitgeluid. De atleet van AV Holland bemachtigde dinsdag een fraaie tweede plaats in de Silves- tercross in Soesterberg achter de ongenaakbare Aart Stigter van AAV'36. De acht kilometer lange wedstrijd over keihard bevroren terrein lag Van der Veer uitste kend. In hoog tempo passeerde hij zijn concurrenten, van wie alleen Stigter buiten zijn bereik bleef. Ook de kleine voorsprong die hij de Alphenaar moest gunnen, stem de Van der Veer tot tevredenheid. Iets minder vooraan kwamen twee atleten van de Bataven tot goede prestaties. Jan Verloop klasseerde zich als 12e van de ongeveer 160 deelnemers, vier plaatsen voor Henk van der Oever. BASKETBAL - Cees Akerboom en Jan Janboers zijn tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Neder landse Basketbal Bond (NBB) be noemd tot lid van verdienste. De onlangs met topbasketbal gestopte Akerboom speelde meer dan hon derd wedstrijden voor het nationa le team Hij: "Ik heb tegen Robert toch de Leidse tennissers. Geen vaak goede resultaten behaald. De sing dus voor wat betreft het resul- laatste twee wedstrijden bij beeld had ik van hem gewonnen, taat. Maar waar Helleen Berg ondanks de verbeten tegen- Maar normaal gesproken hebben stand in de finale van Willeke den Hollander toch onverbiddelijk fi nishte (6-2. 6-3), moest het Rijns- burgse talent tegen Kees Heems kerk hard werken voordat hij de pot won (7-6, (7-1), 4-6, 6-2). Nog kleiner was de marge tussen hem en Michael van-der Berg in de hal- zowel Van Splunter ve finale, 7-5, 7-6 (7-1). het afgelopen jaar Opvallend in deze uitslagen is wel dat Siemerink een goede tie break speler is. Kan ook eigenlijk niet anders omdat zijn service van alle nieuwkomers in de Leidse e allebei evenveel kans. Robert ten slotte niet voor niets districts kampioen in C geworden". Voor beide spelers was het overi gens het laatste toernooi in de C- klasse. In 1986 zullen zij beiden ir de B-categorie uitkomen." NiJt voor niets v als Oskam drie C-toernooien. nen bij Dekker-Tennis waar zoals al eerder gezegd veel ballen toch nog kunnen worden gehaald die buiten en zeker op droge banen het lopen tot een zinloze arbeid zouden hebben gemaakt, bleek dat een misvatting. Heemskerk schuwt het energie vretende loopwerk niet. Daar moet hij met zijn veel minder uitgebrei de tennisbagage het ook van heb ben, want wat Siemerink in de vin gers heeft dat hebben er maar heel weinig Zeker in de Leidse regio. De bijna arrogante wijze waarop de Rijnsburger de tiebreak in de eer ste set binnenhaalde was voor hem den nagegeven. Hij weet wel wan neer het speelkwartier is afgelopen lopen.ÜRIv. HU de titel. Tegen Siemerink op volle men klopte de goed tennissende toeren, die voor de punten gaat Florine Schneider. 7-5,7-5. Met wat Dat kostte Heemskerk moet de finale versloeg hij Tom Gibe- 7-6 (7-4), 6-3. Madelein Daa- tennissen, is hij niet opgewassen (6-2). Helleen van der Berg won van Willeke den Hollander omdat zij te veel vaart heeft en daarbij,' door haar geweldig loopwerk, weinig fouten maakt. Willeke den Hollan der probeerde haar ritme te ontre gelen met af en toe ineens een half hoge topspin en een dropshot, Helleen van der Berg weer- precies teveel. Nog meer perste hij stond de halfhoge pogingen om Bij de vrouwen ging in C de fina le tussen Irma van den Oudenrijn en Aleid Vink. Eerstgenoemde won zonder al teveel problemen met twee keer 6-2. Dezelfde Van den Oudenrijn zegevierde ook in uit zijn sterke benen, nog féller werden returns op de netaanval 1 Siemerink. Hij kreeg loon r gio zonder twijfel de beste is. Waar- werk en Siemerink betaalde de tol, schijnlijk dacht hij gisteren het 2-6. Een ding echter moet de Rijns- karwei te kunnen klaren met servi- burger, zijn gisteren echt niet ce en volléy. Op de gravellistic ba- overtuigende tennis ten spijt, wt haar fouten te ontlokken en met de drops, die veelal op halfcourt te rechtkwamen wist zij met haar har de vegen best raad. In het hele toernooi verspeelde zij maar acht spellen! In het kersttoernooi van Dekker- Lotto 52 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 9 winnaars, die ieder bruto f33.333,33 ontvangen. 3e die ieder f 30,20 ontvangen, 5e prijs: 89.991 winnaars, die ieder f 5,00 ontvangen. Cijferspel 52 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 4 cijfers goed: 21 1 191 v cijfers goed: 2 cijfers goed: Toto 52 le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 10 win- die ieder bruto f 1.842,- ontvangen. 3e prijs: 125 ontvangen. Toto-gelijk 52 die ieder f294.70 die bruto f 3.364,50 ont- innaars. die ieder f79.00 die ieder f21.40-ontvangen, 4e prijs: 902 die elk f3,50 ontvangen. BUITENLANDS VOETBAL Arsenal - Tottenham 0-0, Aston Villa Manchester City 0-1, Ipswich - Watford 0- 0. Liverpool - Sheffield Wednesday 2-2. Luton - Leicester 3-1. Manchester United - Birmingham 1-0. Newcastle - Everton 2-2. Nottingham Forrest - Coventry 5-2. Queen s Park Rangers - Oxford 3-1, Sou thampton - West Bromwich 3-1. De stand is: 1. Manchester United 24-52. 2. Chelsea 23- 47. Everton 25-47, Liverpool 25-47.5. West Ham United 23-45, 6. Sheffield Wednesday 25-43. 7. Arsenal 24-42, 8 Luton 25-41. 9 Nottingham 25-37, 10. Tottenham 24-35, NewcasUe 24-35. 12. Watford 24-33 Aberdeen 0-0; Hearts - Hibernian 3-1; Mot herwell - Dundee United afgelast; St Mir- ren - Clydebank 3-0. 2. Dundee Un 3 Celtic 4. Aberdeen 5 Glasgow Rang 22-28 19-24 19-24 Ploc verrast in Garmiscli GARMISCH PARTENKIRCHEN (SID) - De Tsjechoslowaak Pavel Ploc heeft op nieuwjaarsdag in Garmisch Partenkirchen zeer ver rassend de traditionele wedstrijd schansspringen gewonnen. De Oostduitse favoriet Jens Weissflog, tweemaal winnaar, eindigde netspel zullen ook deze beide jonge speelsters zeker hoger kun nen komen op de tennisladder. Helleen o Schneider. 6-4. 6-2; GDC. A. van Dam Tee- kens - Van Duinen/Timmermans. 4-6, 6-4. MEC 2. Van R(jn - Stals. 4-6, 3-6; MDC - Hilleb 2, Igel/: /.d. Bent; GDC 2 J. Klein - v.d. Bent/Hensbergen. 6-0, 3-6. 6- 2; M.E., Verstraete - Mytterere, 7-6. 6-1; VE. Huiskamp - Kuipers. 6-3, 2-6, 6-2; DD. La- court/Van der Laan - Waasbergen/Voskuil. 6-3,6-2, GD, T. en F. Grimbergen - Roerink/ Ascensie, 6-3,3-6,6-3; ME. E., F. van Duyn - Hazenoot, 6-1, 6-3; V.E.E., Leune - v.d. Berg. 7-6. 6-3 FRANK BONTE Katlieva nieuwe trainster KNGV BEEKBERGEN (ANP) - Het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft de Bul gaarse Despa Katlieva aangetrok ken als trainster voor de nationale selectie ritmische sport gymnas tiek (rsg). Katlieva, onder wier lei ding de Bulgaarse ploeg in 1983 de wereldtitel veroverde, volgt bij het KNGV haar landgenote Julia Trachlieva op. Katlieva arriveert op 4 januari in Nederland en zal di rect beginnen met haar werkzaam heden. Op 11 januari kan zij zich al een beeld vormen van het in Ne derland aanwezige rsg-talent. Dan wordt op het sportcentrum Papen dal de eerste selectiewedstrijd voor Jong Oranje gehouden. slechts als vierde. De tweede plaats was voor de Oostenrijker Ernst Vettori, beste in de eerste reeks sprongen, en de derde positie voor de Joegoslaaf Primoz Ulaga, de lei der in het klassement om de we reldbeker. Na de wedstrijden in Oberstdorf en Garmisch werd Vet tori de leider in het klassement om de vierschansentrofee. Ploc kreeg in aanwezigheid van 10.000 toeschouwers de overwin ningsbeker van Birger Ruud. De Noor won vijftig jaar geleden op dezelfde schans de Olympische ti tel. Jeugdtoernooi Quick Boys LEIDEN - In sporthal Cleijn Duyn in Katwijk komen morgen de E- pupillen van Noord wijk, Rgns- burgse Boys, Blauw Zwart, Kat wijk, Alphense Boys, Sparta en Quick Boys in actie. Laatstge noemde vereniging heeft de orga nisatie in handen. Het gebeuren begint om 8.30 uur. HEERENVEEN (ANP) - Dries van Wijhe heeft op nieuwjaarsdag de schaatsmarathon in Heerenveen gewonnen. In de slotronden ver raste 'Dolle Dries' voor 4500 toe schouwers de complete marathon- top van dit moment met een harde demarrage, waardoor hij honderd meter voor de kopgroep finishte. Hilbert van der Duim werd twee de, KNSB-klassementsleider Ruud Christoffers derde. De uitslag van de marathon in Heerenveen over 100 ronden is: 1. Dries van W(jhe (Oos- terwolde) 2. Hilbert van der Duim (Hee renveen); 3. Ruud ChristofTers (Vlaardin- gen); 4. Rick van Kempen (Den HoeO: 5 Bennie van der Weide (Heerenveen); 6. Jos Pronk (Oost-Graftdijk); 7. Frans Boon (Hem); 8. Lex Cazemier (Den Horn); 9. Jan Kooiman (Ammerstol); op één ronde: 10. Dirk Maarssen (Rijsenhout). PARAMARIBO (ANP) - De Suri naamse regerings- en legerleider Desi Bouterse heeft in een nieuw jaarstoespraak via radio en televi sie gezegd dat zijn land openstaat voor hervatting van goede betrek kingen met het Koninkrijk der Ne derlanden. „Wij spreken daarbij echter de hoop uit dat dat land in staat zal zijn de politiek van het meten met twee maten te vervan gen door een beleid dat is gericht op het vestigen van oprechte vriendschap. Het spreekt vanzelf Vrouw stikt bij brand in auto DEN HAAG (ANP) - De 71-jarige mevrouw J. van Gelderen uit Den Haag is dinsdagmorgen bij een brand in haar auto door verstik king om het leven gekomen. Vol- gens de brandweer is de brand ver moedelijk door kortsluiting in de auto ontstaan. De auto stond nog geparkeerd voor de woning van de vrouw. Om standers haalden de vrouw uit de auto, maar zij bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. dat daarbij zelfs de schijn van in menging in interne Surinaamse za ken moet worden vermeden". Bouterse zei verder dat „zodani ge oprechte vriendschap slechts gestoeld kan worden op een daad werkelijke aanvaarding van de Su rinaamse soevereiniteit". Hij zei dat indien de Nederlandse politie ke instanties de bereidheid daartoe tonen, Suriname de voortdurende boosaardige kritiek van een deel van de Nederlandse pers met be rusting zal aanvaarden. De regeringsleider zei dat de fi nanciële positie van Suriname on der andere aangetast werd omdat Nederland „nog steeds geen uit voering geeft aan de met haar ge sloten overeenkomst voor het ver strekken van ontwikkelingshulp. Het Koninkrijk der Nederlanden laat zich daarbij nog steeds leiden door de gedachte dat er een maat staf bestaat voor vele landen, waar aan die hulp wordt verstrekt, doch een andere exclusieve maatstaf voor haar vroegere kolonie Surina me. Het blijven aanleggen van een dubbele maatstaf, één voor de we reld en één voor de vroegere kolo nie Suriname, blijft de normalise ring van de betrekkingen tussen beide landen nog steeds belemme ren", zei hij. Bij de kruiswoordpuzzel van afge lopen zaterdag is een verkeerd diagram geplaatst. Vandaag het goede diagram. De inzending van het kruiswoord moet dinsdag 7 ja nuari in ons bezit zijn. BEIROET/AMMAN (AP/Rtr) - De Libanese politie heeft gisteren be kendgemaakt dat Libanon het jaar heeft uitgeluid met 13 doden en 40 gewonden, een vermeende aanslag op het leven van president Amin Gemayel, twee autobomexplosies en nieuwe gevechten tussen christelijke en moslemmilities. Na de aanslag dinsdag op de pre sidentiële autostoet in de christelij ke voorstad Zalka van Beiroet zijn op dezelfde plek twee autobom men ontploft, waarbij drie officie ren van het Libanese leger omkwa men. De officieren hadden gepro beerd de autobommen die na de aanslag op de president ontdekt waren, onschadelijk te maken. De bommen hadden een kracht van elk 100 kilo TNT. Bij de aanslag op de presidentië le autostoet raakten acht mensen gewond. Gemayel zat echter niet in de auto. Volgens de christelijke Li banese Strijdkrachten zou de au tostoet van hun veiligheidschef As sad Shaftari die tezelfdertijd die plek passeerde het doelwit van de aanslag zijn geweest. Shaftari over leefde de aanslag, maar een van zijn: lijfwachten werd gedood en een ander raakte gewond. De Liba nese Strijdkrachten en de Falange- partij van president Gemayel staan tegenover elkaar. De aanslag duidt in ieder geval op een machtsstrijd onder de chris tenen in Libanon. Na de aanslag braken er in Beiroet tussen de mili ties van de Libanese Strijdkrach ten en van de Falangepartij ge vechten uit, waarbij acht mensen gedood werden en 26 gewond. Pre sident Gemayel heeft de speciale achtste brigade van het Libanese leger die hem trouw is, opgeroepen om in volle wapenuitrusting klaar te staan. In Syrië is het topoverleg tussen koning Hoessein van Jordanië en de Syrische president Hafez al-As sad „zeer succesvol" geweest, al dus de krant Jordan Times giste ren. Het dagblad citeerde de minis ter van buitenlandse Taher al-Mas- ri. Diplomaten wezen er echter op dat het uitblijven van een officieel communiqué aangeeft dat de poli» tieke meningsverschillen tussen de twee landen over vrede in het. Midden-Oosten en de oorlog tus sen Iran en Irak blijven voortbe staan. Hoessein reisde maandag naar Damascus voor zijn eerste bezoek in zes jaar. De resultaten van dit bezoek, dat tot stand is gekomen na bemiddeling achter de scher men door Saöedi-Arabië, zullen op een later tijdstip worden bekend gemaakt, aldus de krant. Jarenlang zijn de betrekkingen tussen Amman en Damascus koel geweest, onder meer omdat Syrië de Jordaanse koning er van be schuldigde dat hij onderdak bood aan leden van de Syrische opposi tie, verenigd in de islamitische broederschap. Plan voor verbinding naar Londen met watervliegtuig AMSTERDAM (ANP) - De recent opgerichte Nederlandse luchtvaart maatschappij Seabird Airlines heeft bij de Rijksluchtvaardienst en bij de gemeente Amsterdam plannen ingediend om met watervliegtuigen een luchtverbinding tussen de haven van Amsterdam en het centrum van Londen te gaan onderhouden. De maatschappij, opgericht door de zaken man Robert Kok uit Laren, wil deze verbinding gaan onderhouden met vliegtuigen van het type Twinotter die plaats bieden aan zestien passa giers. Volgens de Amsterdamse wethouder Heerma zullen burgemeester en wethouders van de hoofdstad binnen veertien dagen een beslissing ne men over de plannen van Kok. Deze plannen zijn inmiddels diverse in stanties voor advies gepasseerd. Heerma wilde over de uitgebrachte ad viezen geen mededelingen doen. Later zullen nog beslissingen moeten worden genomen over de verschillende aspectei) van de uitvoering van de plannen, aldus de Amsterdamse wethouder. Hij stelde dat de investeringen die nodig zullen zijn voor bü voorbeeld een aanlegplaats voor de vliegtuigen niet door de gemeente Amsterdam zullen worden gedaan. „Deze komen voor rekening voor de onderne ming", zo stelde hij. Zeeman textielSupers zal ook dit jaar weer zijn best gaan doen om de goedkoopste te zijn. In Alles. 4 Voorbeelden daarvan staan in deze advertentie. Want Zeeman heeft ook in '86 iedere week wel aanbiedingen, die u nergens anders zo voor delig kopen kunt. En is er iets niet goed of naar uw zin: Ruilen of geld terug mag (met kassabon en binnen 14 dagen). Hoge service, lage prijzen. Dus: De uitsmijter- Het bekende Makkelijke pan. Past leuk melkpannetje. hapjespan, in de hele Doorsnede Licht vliegtuig- serie. Door- 14 cm. Licht en aluminium, snede 17 cm. sterk. 24 cm textielSupers LEIDEN Hoogstraat Meren wijk WC Kopermolen. 5 Me.ptein 46 LEIOERDORP, Winkelhof 28 VOORSCHOTEN. Schoolstraat 222 KATWIJK. Voorstraat 7 ALPHEN A/D RUN. W C De Aarhol

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17