Biljarters tekenen nu profcontracten Den Bosch stoot door naar finale Michels stuurt Ajacieden weg Stam en Limbach completeren ploeg Schuster wilweg Geld in plaats van medailles HFC: winst en verlies Braun: geen tweede recordpoging Hapoel Tel Aviv met minimaal verschil verslagen Stamsnijder stapt af DONDERDAG 2 JANUARI 1986 SPORT PAGINA 15 ZEIST (ANP) - Op initiatief van bondsmanager Rinus Michels heeft bondscoach Leo Beenhakker besloten geen beroep te doen op spelers van Ajax voor de oefenin terland tegen Italië op 8 januari in Genua. Dit houdt in dat Ronald Koeman en Sonny Silooy zijn ver wijderd uit de selectie van zestien spelers. In een eerder stadium had Ajax medegedeeld, dat de even eens uitgenodigde spelers Frank Rijkaard, Gerald Vanenburg, Rob de Wit en Marco van Basten niet beschikbaar zijn voor de wedstrijd tegen de Italianen. Bondsmanager Rinus Michels achtte de houding van Ajax onaan vaardbaar. Een selectie van het na tionaal team dient tot stand te ko men op puur technische gronden, vindt hij. Michels noemde de wei gering een viertal spelers af te staan een ernstige inbreuk op het voetbaltechnisch selectiebeleid van de bondscoach. Michels en Beenhakker, die de opvattingen van de bondsmanager volledig deelt, vinden de gang van zaken rond de Ajacieden teleurstellend. Na gesprekken van de techni sche staf te Zeist met de leveran ciers op bestuurlijk niveau (25 no- BARCELONA (AFP) - Hoewel hij contractueel tot 1988 aan de club gebonden is, wil de Bernd Schuster aan het einde van het lopende voetbalsei zoen FC Barcelona verlaten. «•Vijf jaar Barca zijn genoeg. De mensen zijn niet meer zo dol op me", verklaarde de Westduitse vedette. Schuster heeft dit zijn Engelse trainer Terry Venables laten weten. Volgens Venables ligt dfe slechte verstandhouding met voorzitter Nunez ten grond slag aan Schusters wil om te vertrekken. Op verzoeken om opslag gaf Nunez geen gehoor. Buiten de premies geniet Schuster bij Barcelona een jaarsalaris van 800.000 gulden. Timman naast Joesoepov op wereldranglijst vember) als op technisch niveau (16 december) bestond de overtui ging dat rnen in alle geledingen van de Nederlandse voetballerij wilde werken aan een situatie waarin het nationale elftal zich op timaal kon voorbereiden op de voorronden van het Europees kampioenschap. Op 25 november reeds gaven de clubleidingen toestemming voor het spelen van een aantal oefenin terlands gedurende het eerste half jaar van 1986 inclusief de wedstrijd tegen Italië. Michels en Beenhakker hechtten eraan te verklaren, dat ze hopen op een snelle oplossing van het ge schil. Tot die tijd echter geven bei den er de voorkeur aan geen spe lers te selecteren van Ajax voor vertegenwoordigende Nederland se elftallen. Als gevolg van dit alles komt de opzet van het duel tegen Italië enigszins op losse schroeven te staan. De bedoeling was om tegen Italië, dat zich presenteert met een experimenteel WK-team, uit te ko men met een kern van jongere in ternationals van rond de 23 jaar. De groep werd aangevuld met enkele dispensatiespelers en enige debu tanten. Zo moest een begin ge maakt worden met de ontwikke ling van een vaste basisformatie, een eigen speelwijze, alsmede het testen van enige debutanten op het hoogste niveau. Leo Beenhakker: „Het accent komt nu meer te liggen op het laat ste. Met als realiteit dat buiten Hie- le, Van Breukelen, Van Tiggelen, Gullit en Van der Gijp zelfs het me rendeel van de spelers zal bestaan uit debutanten. Hetgeen zeker op dit niveau kan worden aangemerkt als een extra moeilijkheidsfactor. Ondanks alle ontwikkelingen ver trekken we met veel interesse naar Italië. Wie weet welke nieuwe spe lers zich aandienen voor een plaats in de A-selectie. De opzet blijft on veranderd om te komen tot een vaste groep met een eigen spelstijl teneinde zo goed mogelijk voorbe reid de kwalificatie in te gaan voor het Europees kampioenschap. Dat moment breekt zoals bekend al aan in september". Beenhakker zal in de loop van donderdag de twee vervangers aanwijzen voor Silooy en Koeman. Eerder al riep hij Go- dee, Verkuil, Gorter en Van der Gijp op voor de vier niet beschik bare Ajax-spelers. Intussen meld de zich Wilbert Suvrijn (Fortuna S.) af met een liesblessure. Voor hem roept Beenhakker in de loop van vandaag i ger op. ANTWERPEN/MECHELEN GPD) 's Werelds beste driebandenspelers zullen niet meer om een appel en een ei, een fles whisky of een medaille biljarten. In Antwerpen werd dinsdag de definitieve oprichting bekend gemaakt van een proforganisatie die de naam kreeg Billiard World Association (BWA). Ruud Geels liet tijdens de traditionele wedstrijd tusen de oud-interna tionals en HFC zien dat hij het scoren nog niet is verleerd. (foto ANP) HAARLEM (ANP) - De gewoonte van de laatste jaren, dubbel verlies voor de Koninklijke HFC in de ontmoeting met de Oud-Internationals, is doorbroken. Op het veld moest de Haarlemse club opnieuw, zij het mini maal, inleveren, maar financieel was er na een serie van slechte jaren zonder meer winst voor HFC. Niet door de ruim duizend toeschouwers aan de Spanjaardslaan, wel door de komst van de televisie met de begeleidende reclameborden. De VARA, die het initiatief nam de Haarlemse taditie in beeld te brengen, zorgde er indirect voor dat de club ongeveer dertigduizend gulden rijker werd. Een bedrag dat de verliezen van de laatste jaren goed maakt. De internationals van vroeger, een groep met zo'n 200 landenwedstrijden achter de namen, vragen dan wel geen cent vergoeding voor deze speciale wedstrijd, HFC ontvangt zijn gasten zoals past in de stijl van de vereni ging. HFC, toch niet meer dan een modale vierde-klasser, leek lange tijd op weg naar winst in alle opzichten, maar dat ging Hovenkamp iets te ver. Zijn snelle uitbraak, negen minuten voor tijd bood Geels de gelegenheid voor een treffer waar al een oud octrooi op rust. Zijn patent namelijk. HFC - Oud-Internationals 2-3 (0-2). 3. Geels 0-1,35. Hovenkamp 0-2, 61. Vissers 1-2, 67. Burke 2-2, 81. Geels 2-3. Toeschouwers: 1100. De Oud-InternationalS speelden met: Schrijvers; Flinkevleugel, Schneider (Van Nee), Warnas en Hovenkamp; Van Duivenbode, Swart en Mühren; Ressel, Geels en Rensenbrink (Couperus). Zij aan zij zaten Raymond Ceule- mans en Ludo Dielis verslag te doen van de laatste onderhandelin gen met sponsor dr. Bayer, die in de voorafgaande dagen in Basel werden gevoerd. In de Zwitserse plaats werden tenslotte ook de contracten getekend in het bijzijn van de twee Belgische vedetten, maar ook van de Franse kampioen Bitalis, de Westduitser Müller èn van de Nederlandse organisator Cees van Oosterhout. Rini van Bracht, de enige Neder lander die tot de groep van tien ge selecteerde spelers behoort, was niet in Basel aanwezig, maar had zijn handtekening al bij volmacht aan Ceulemans en Dielis meegege ven. De speler die nog niet heeft getekend is de Zweedse Europees kampioen Torbjorn Blomdahl „maar die zien we morgen op een toernooi in Denemarken", aldus Ceulemans, „en dan praten we het wel even met hem uit". Motieven Tot de keurgroep van Bayer be horen verder de Japanners Ko- bayashi en Komori, de Fransman Vierat en de Amerikaan Gilbert. De groep is ontstaan op basis van behaalde wereld- en Europese ti tels, maar ook gedeeltelijk op grond van commerciële motieven (Gilbert). Als voorzitter van de BWA gaat de Belg Willy Slembach optreden, de Westduitsers Latza en Steller gaan fungeren als respectie velijk penningmeester en secreta- ris. Drie leden uit het selecte gezel schap, Ceulemans, titelverdediger Blomdahl, en Richard Bitalis, zul len eind januari nog wel deelne men aan het Europees kampioen schap in het Luxemburgse Mon- dorf-les-Bains, dat onder auspiciën van de Europese bond (CEB) wordt gehouden. Ceulemans ver klaarde gisteren in zijn woonplaats Mechelen: „Die mensen hadden de zaken al in orde voordat ze van de ze profontwikkeling afwisten. Voorwaarde voor onze aanwezig heid in Luxemburg was wel dat er geld op tafel kwam. Want er is nu definitief een streep gezet onder het spelen voor een schildje en een medaille. Om de organisatie wat te gemoet te komen, hebben ze ons nu gekregen voor een schijntje, maar toch nog altijd voor een prij zengeld van 30.000 Westduitse marken. Ik vond die eis zelf wel een beetje hoog, voor mij hoefde het niet zo, maar alé, je moet er gens een streep trekken". Tachtig mille De BWA dwong Mondorf dus een voor (amateur-)biljartbegrip- pen reusachtig prijzengeld be schikbaar te stellen. Houdt de CEB MEXICO STAD (SID) - De Westduitse wielrenner Gregor Braun heeft niet veel geluk bij zijn pogin gen het werelduurrecord van 51,151 kilometer op naam van de Italiaan Francesco Moser te verbete ren. Op nieuwjaarsdag kwam hij niet aan een twee de aanval toe, omdat op het verziene tijdstip de Olympische wielerbaan in Mexico Stad in 'smog' gehuld was. Na een training van een half uur stel den de Braun omringende Italiaanse wetenschap pers vast, dat de coureur in de vervuilde lucht on voldoende zuurstof kon opnemen om met enige kans op succes meer dan 51 kilometer binnen een uur te fietsen. Brauns tweede poging werd voor onbepaalde tijd uitgesteld. Op oudejaarsdag vierde hij zijn 30e ver jaardag op sobere wijze in de veronderstelling op de eerste dag van het nieuwe jaar al zijn krachten nodig te hebben voor een wereldrecord, waarin hij stellig bleef geloven. Zijn ambities verdienen res pect. Braun houdt de moed erin, al bood de eerste serieuze test niet zo veel perspectief. Hij gaf op 30 september zijn eerste poging na twintig minuten op, toen bleek dat hij op een gemiddelde van 50,2 kilometer zat. Bijna een kilometer te weinig. Brauns grootste probleem is zijn start. Hij heeft te veel tijd nodig met op toeren komen. profbiljarters, dan zal er in de toekomst nog veel meer betaald moeten gaan worden, om Ceulemans cs aan de start te LUZERN (AFP) - De Sowjet-groot- meester Artoer Joesoepov is door de internationale schaakfederatie (FIDE) even hoog ingeschaald als de Nederlander Jan Timman. Het tweetal, dat over enkele weken be gint met de tweekamp in de halve finale van het kandidatentoernooi, bezet met een rating van 2645 even als Vaganjan de derde plaats op de wereldranglijst van 1 januari 1986. Eerste is uiteraard de kersverse wereldkampioen Gari Kasparov, die onlangs in Hilversum Timman in een match over zes partijen aan de kant zette. Kasparov heeft 2720 punten achter zijn naam, twintig meer dan de door hem onttroonde titelhouder Anatoli Karpov. Bij de dames is Maja Tsjiboerdanidze met ruime voorsprong eerste. De rang lijsten zijn opgemaakt aan de hand van de prestaties bij internationale wedstrijden van het afgelopen jaar. De ranglijst is: Mannen: 1. Gari Kasparov (Sov) 2720; 2. Anatoli Karpov (Sov) 2700; 3. Jan Timman (Ned), Rafael Va ganjan (Sov) en Artoer Joesoepov (Sov) allen 2645; 6. Viktor Kortsj- noi (Zwi) 2635; 7. Alexander Bel- javski (Sov) en Robert Hübner (BrD) beiden 2625; 9. Anthony Mi- les (GBr), Lajos Portisch (Hon) en Boris Spassky (Fra) allen 2610. Vrouwen: 1. Maja Tsjiboerdanid ze (Sov) 2455; 2. Pia Cramling (Zwe) en Zsuzsa Polgar (Hon) bei- •Jeroen Piket heeft op oude jaarsdag in Groningen de Sowjet- schaker Aleksander Khalifman aan de Europese jeugdtitel gehol pen. De Nederlander versloeg Kha- lifmans naaste belager James Ho well uit Engeland. Daardoor werd de ongeslagen Khalifman onbe reikbaar in het klassement. De par tij van Khalifman in de twaalfde ronde tegen de Fin Kekki werd af gebroken. De uitslagen uit de twaalfde ronde zijn: Kekki (Fin) - Khalifman (Sov) afgebroken Howell (Eng) Jeroen Piket (Ned) 0-1 Di- mitrov (Bul) - Blatny (Tsj) 0.5-0,5 Marcel (Zwi) 1-0 Djurhuus (Noo) - Bruin (Ned) 1-0 Hynes (Ier) - Schlosser (Oos) 0-1 Winsnes (Zwe) Wets (Bel) 1-0 Erdogan (Tur) - De stand na twaalf ronden: 1. Khalifman 10 pnt plus 1 afgebroken partij 2. Howell 8.5 3. Jeroen Piket, Marcel Piket en Blatny HAARLEM - Nashua Den Bosch komt vanavond uit in de finale van de vierde Haarlemse basketbal- week. Gisteravond klopten de Bos schenaren in een kokende Kenne- mersporthal het iets sterker aange slagen Hapoel Tel Aviv met mini maal verschil: 84-83. Tegenstander in de reeds uitverkochte eindstrijd is de nationale ploeg van Joegosla vië, die probleemloos over het Amerikaanse Lafayette heenwal- ste: 98-87. Voor Den Bosch betekent het be reiken van de eindstrijd, een kans op revanche tegen de sterke Joego- slaven. Dinsdag nog ontmoetten beide ploegen elkaar in de door Den Bosch met 85-92 verloren pou le-wedstrijd. Joegoslavië verloor geen moment de controle over de wedstrijd en kon het zich veroorlo ven om de basisspelers Radovic, Vrankovic en Cutura aan de kant te houden. Zwaar steunend op de inbreng van zijn drie Amerikanen wist Den Bosch aansluiting te hou den. Op het moment echter dat het met nog minder dan twee minuten te spelen benauwd dreigde te wor den (82-84) trok Zolan Radovic de wedstrijd naar zich toe en wonnen de Joegoslaven probleemloos. HAARLEM - De ploeg van Ha- poel Tel Aviv is door de directie van het Haarlemse hotel Iepenho- ve wegens wangedrag op straat ge zet. De Israëlische baskeballers hebben in hotel Bouwes in Zand- voort inmiddels een nieuw onder komen gevonden. De halve finalestrijd tegen Laf ayette verliep voor de ploeg van Kresimir Cosic nog gemakkelijker. Cosic kwam weliswaar herhaalde lijk naar de zijlijn om zijn jonge spelers (gemiddelde leeftijd 20 jaar, Radovic is met 24 jaar de oud ste speler) een uitbrander te geven, in het veld ondervonden de Joego slaven geen tegenstand van bete kenis. Cosic hield opnieuw zijn meest ervaren spelers gedurende lange tijd op de bank, terwijl ster speler Drazen Petrovic in bur gerkleding en met gips om zijn duim ongeinteresseerd toekeek. Lafayette was na een avond en HEERENVEEN (ANP) - Marieke Stam heeft zich in Heerenveen verze kerd van een startbewijs voor de Europese schaatstitelstrijd. De 21-jarige rijdster uit Egmond aan Zee bleef in een driekamp Thea Limbach, Grietje Mulder en Alie Boorsma de baas. Limbach, die dinsdag de 1500 meter won in 2.17,8 verwierf met Stam het recht om op 11 en 12 januari in het Noorse plaatsje Geithus aan het Europese toernooi deel te nemen. Tij dens de landenwedstrijd in Stockholm, anderhalve week geleden, kwali ficeerden Yvonne van Gennip en Ria Visser zich al voor het kampioen schap. Het kwartet dat volgende week donderdag naar Noorwegen vertrekt, verschilt op één plaats van de vier die vorig jaar in Groningen aan de start verschenen. De plek van de toen zo verdienstelijk debuterende Mulder (elfde) is ingenomen door Stam. Terwijl Stam altijd al wat moeizaam op gang komt, maakte Mulder in het schaatsjaar 1984/85 een komeetachtige ontwikkeling door. Na het Europese toernooi was de rijdster ui'. Ureterp echter opgebrand. „Die ontwikkeling was erg snel", zegt Kloosterboer. „Misschien is er wel een beetje roofbouw gepleegd". Het is niet aannemelijk dat het seizoen voor Mulder en Boorsma nog een internationaal vervolg heeft. Het tweetal krijgt weliswaar voor het toernooi om het wereldkampioenschap allround (op 8 en 9 februari in Den Haag) een nieuwe kans, maar het elite-kwartet moet wel benen bre ken wil die werkelijkheid worden. Boorsma's sprintscherpte is zo afge bot, dat zij alle moeite zal hebben zich te plaatsen voor de wereldtitel strijd op deze specialiteit. nacht feestvieren onzichtbaar en bij 30-12 na elf.minuten uitgescha keld. Bij 77-52 geloofden de Joego slaven het ook wel, zodat de eind stand nog een redelijk aanzien kreeg (98-87). Den Bosch wist na de gewonnen finale van het Blitz-toernooi dat Hapoel te kloppen was, maar om dat de Israëli's twee dagen rust hadden gehad, terwijl de Neder landse kampioen aan zijn achtste wedstrijd binnen zeven dagen be gon, was Tel Aviv licht favoriet. Den Bosch hield evenwel uitste kend stand, maar de vraag is of de Brabanders nog energie over heb ben voor de finale tegen de Joego slaven. Het gemak waarmee de Joegoslavische 'jeugd' tot nog toe alle wedstrijden naar zijn hand heeft gezet geeft te denken, ook met het oog op de wereldkam pioenschappen later dit jaar in Spanje. Als de Nederlandse titel houder met drie buitenlanders al niet opkan tegen een Joegoslavië dat het moet stellen zonder de ge broeders Petrovic en toppers als Krego en Radovanovic, wat heeft Oranje dan nog in het Zuidslavisch gezelschap te zoeken?. "We kunnen ze pakken", ver klaarde international Henk Pieter- Haarlemse Basketbalweek Topscorers Hapoel: Williams 31 (18), Largy 21, Mercer 16, Zimmerman 11. Den Bosch: Johnson 24, Robinson 18, Esveldt 17 (4x3), Knight 12. Overige uitslagen: Den Bosch - Joego slavië 85-92 (47-48), Den Helder - Cana dians 87-92 (43-43), Gent - Washington 21.30 Den Bosch - Joegoslavië. se desondanks met stelligheid, daarbij voor het gemak de eerdere zware nederlaag van het Neder lands team (73-110) en die van Den Bosch vergetend. De overwinning op Hapoel kostte Den Bosch veel kracht. Beide teams hielden elkaar tot in de slotminuut vrijwel in evenwicht, maar de Israëli's leken met de winst te gaan strijken toen Jacoby voor een 78-81 voorsprong zorgde. Earl Williams, met 31 pun ten en 18 rebounds de meest opval- Zoran Cutura (7) scoort eenvoudig voor de nog ongeslagen Joegoslaven in de semifinale tegen het aan de grond genagelde Lafayette. Joegoslavië ontmoet vanavond Den Bosch in de eindstrijd van de Haarlemse basket balweek. <'oto ANP) lende, maar zeker niet de beste, speler, had even daarvoor Hapoel na een 67-60 achterstand weer op winst gebracht. Jelle Esveldt redde Den Bosch met zijn vierde drie punter, gekoppeld aan een extra worp (82-81), waarna Williams en de eveneens tegenvallende Lavon Mercer voor Hapoel misten. In de zinderende slotsceonden scoorden beide ploegen nog ééenmaal, waar door Den Bosch voor de tweede maal binnen een week van Hapoel won: 84-83. De tegenvallende basketbal- week, die het tot gisteravond moest stellen zonder bloedstollen de wedstrijden, krijgt dan toch nog een verrassende eindstrijd. Het pu bliek kreeg de laatste dagen weinig waar voor zijn geld, want naast de spanning bleef ook het spectakel uit. De Amerikaanse deelnemers hebben in het geheel niets in te brengen en het drietal Renault Gent, Doppeldouche Den Helder en Canadians is niet voor niets in de troostronde beland. Canadians verraste gisteren overigens door Den Helder met 92-87 na een 51-63 achterstand toch nog te kloppen. Gent wacht als tegenstander in de strijd om de vijfde plaats. De Bel gen wonnen in een slaapverwek kend duel van de totaal geflopte Amerikanen van Washington D.C.: 101-88. HANS JACOBS krijgen. De Belgische grootmees ter zelf: „Vanaf het volgend sei zoen wordt voor een toernooi om de Europese titel met deelname van spelers uit onze groep een prij- zenbedrag van 80.000 gulden ge claimd, een wereldkampioen schap-toernooi gaat over de ton heen". „Omdat ik dan ook vermoed dat geen enkele organisatie dat wil of kan opbrengen, zullen we ons wel licht moeten beperken tot de eigen wereldcup-wedstrijden, dat zal er wel van komen, ja. Maar daar maak ik me niet meer druk om. De Euro pese bond heeft lang genoeg de tijd gehad om zich over de situatie te beraden. Steeds werd ik van alle kanten aan m'n jasje getrokken, heb je al getekend. Nu is er gete kend, en nu moet men niet meer zeuren, nu is de kogel door de kerk". Twee jaar De tien spelers tekenden een contract voor twee jaar en zullen in de maanden april en mei van dit jaar een cyclus van vijf toernooien afwerken. Ceulemans: „Het circuit begint in Parijs en dat toernooi heeft voor ons de status van een Europese titelstrijd, met een prij- zenbedrag van 80.000 gulden dus. Daarna volgt een toernooi in Zuid- Amerika, een toernooi in Brussel dat wellicht verschoven wordt naar '87, een kampioenschap in Las Vegas, waar ook het officiële WK is vastgesteld maar dat waar schijnlijk daarmee wordt gecombi neerd, en een toernooi in Tokio. De aanwezigheid van Van Oosterhout in Basel wijst in de toekomst wel licht op een toernooi in Ooster hout, maar nog niet in april of mei van dit jaar". Het is de bedoeling dat na iedere twee jaar de nummers negen en tien van de profranglijst worden af gevoerd, mits zij onder de één ge middeld hebben gespeeld. De twee beste 'amateurs', krijgen dan het aanbod toe te treden. Ceulemans: „De mogelijkheid van doorstro ming moet er natuurlijk altijd zijn". Eerst zullen de spelers onder auspiciën van de wereldbiljartor- ganisatie hun wedstrijden kunnen afwerken, omdat de UMB zich eer der al ingetogen toonde over een samenwerking met Werner Bayer van Delsa Systems. De CEB en ook de Nederlandse bond hebben af wijzend gereageerd, maar vooral de Europese bond wordt nu voor het blok gezet. Slaat het profcir cuit, vooral als televisiesport, aan dan ligt het in de bedoeling van Bayer zijn 'stal' uit te breiden. RILLAAR (ANP) - Hen'nie Stam snijder is gisteren by het ingaan van de laatste ronde van de nieuw- jaarsveldrit in Rillaar (België) afge stapt. De oud-wereldkampioen bij de profs, die in zestiende positie reed. was al een paar keer gevallen en wilde geen risico meer nemen. Zondag rijdt de wielrenner uit En ter in Lochem voor de nationale ti tel. Roland Liboton won voor ei gen publiek in Rillaar, gevolgd door zijn landgenoot Pol de Brau- wer en Nederlands kampioen Rei- nier Groenendaal „Deze wedstrijd was voor mij be paald geen ideale voorbereiding op het NK", vertelde Stamsnijder la ter. „Hoewel er geen sneeuw lag, was de grond keihard. Omdat ik toch geen kans meer had op de ze ge. ben ik er mee gestopt". In de veldrit over een uur en een ronde kon alleen De Brauwer Liboton enigszins volgen. De Brauwer ein digde op zeventien seconden van Liboton. Groenendaal op een mi nuut. Wereldkampioen Klaus-Pe- ter Thaler werd. met een achter stand van bijna een minuut op Groenendaal, vijfde. De Nederlan der Frank van Bakel, dit seizoen prof geworden, eindigde als acht ste. De uitslag van de veldrit (over een uur en een ronde) in Rillaar is: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Pol de Brauwer (Bel) op 17 seconden; 3. Reinier Groenendaal (Ned) op 1 minuut; 4. Peter Harings (Ned) op 1.40; 5. Klaus-Peter Thaler (BRD) op 1.50; 8. Frank van Bakel (Ned) op 2.45. De Nederlander René Pijnen en zijn Deense koppelgenoot Gert Frank hebben op de voorlaatste dag van de zesdaagse van Keulen een geslaagde greep naar de macht gedaan. Het Nederlands/Deense wielerduo won nieuwjaarsnacht een jacht over een uur en nam daarin een ronde voorsprong op Danny Clarke en Tony Doyle

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15