'Motormuis'draait warm £ll LFC winnaar eigen toernooi eidschd; lg1 slad alphens dagblad 071-144941 01720-93961 KNAU rond met trainers International Van Duyn scoort voor amateurteam Grobbelaar redder van Liverpool MAANDAG 30 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 11 DEN HAAG (ANP) - De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft voor het nieuwe jaar het trainerskorps rond. In het jaar van de Europese titelstrijd, die eind augustus in het Neckar-sta- dion in Stuttgart wordt gehouden, zal de atletiekunie vijftien trainers in dienst hebben. Veertien van hen waren in 1985 ook al in dienst van de bond. Nieuw is de naam van Ton Eykenboom, die zich zal gaan bezig houden met de training van de zevenkamp bij de vrouwen en de training van de jeugd op kogel stoten en discuswerpen. Formaliteit Ton Eykenboom was in de jaren zestig ook al als bondscoach in dienst van de atletiek unie. Zijn be noeming moet nog door het be stuur worden goed gekeurd. Dat is echter een formaliteit", aldus Henk van der Worp, de voorzitter van de sectie wedstrijdsport van de KNAU. Eykenboom vult de vaca ture op, die een jaar geleden ont stond door het terugtreden van Wil Westphal. Deze laatste is een van de vier kandidaten voor de opvol ging van trainingscoördinator Her man B^uts, die in oktober naar Zweden terugkeerde, nadat hij bij na vijf jaar in Nederland had ge werkt. Op 7 januari gaat een benoe mingscommissie de eerste oriënte rende besprekingen voeren met de vier kandidaten, die van zestien sollicitanten zijn overgebleven. Andere kandidaten zijn: Bram Wassenaar, Henk Kraayenhof en Arie Kaufman. De eerste twee zijn reeds als bondscoach in dienst van de KNAU. Kaufman is momenteel werkzaam als hoofd van de afde ling lichamelijke opvoeding en sport van het Korps Mariniers. Budget Het is de bedoeling, dat de vijf tien bondscoaches in het komende jaar twaalf centrale trainingen gaan verzorgen. Tien daarvan zul len in elk geval vóór mei 1986 wor den gehouden. Elk van de trainers heeft een budget van ongeveer 12.000 gulden tot zijn beschikking. De centrale trainingen zullen zich concentreren op het nationale sportcentrum Papendal en in een sporthal in het Westduitse Rhede. Van Hulst Elly van Hulst is gisteren bij de negende editie van de stadloop in Zürich als vierde geëindigd. De meervoudige Nederlandse kam pioene had voor de 8000 meter een tijd van 27 minuten en 41,27 secon den nodig. De weersomstandighe den in de Zwitserse stad waren verre van ideaal. De deelnemers werden geteisterd door hagel, die later overging in sneeuw. Cooman Nelli Cooman (AV Rotterdam) heeft gisteren tijdens internationa le indoor-atletiekwedstrijden in Dortmund de 60 meter voor vrou wen gewonnen. De Europese kam pioene legde de afstand af in 7,2 se conden (handtijd). Martha Derby (Sparta, Den Haag) werd met één- tiende seconde achterstand twee de. Aijan Visserman (AAC) zegevier de op de 200 meter bij de mannen in 21,7 seconden. Marathonzege Dick Bakker (Hera) heeft giste ren in Heerhugowaard een natio nale loop over tien Engelse mijl ge wonnen. Bakker liep de ruim zes tien kilometer in 51 minuten en 3 seconden. Bij de dames ging de overwinning in 1.05.05 naar Ria ^oed (Hera). Van der Veer Theo van der Veer heeft gisteren de zogenaamde Oudjaarsloop van atletiekvereniging NSL in Noord- wijkerhout op zijn naam gebracht. De AV-Holland-atleet versloeg in een spannende eindsprint Jan Laan van de Spartaan. Beide lo pers legden de 15 kilometer lange wegwedstrijd af in 49 minuten en 15 seconden. SCHAATSEN - Zes marathonrij ders zullen op na afloop van het toernooi om de Nederlandse sprintkampioenschappen, ko mend weekeinde in Utrecht, een testwedstrijd over tien kilometer rijden. De landelijke technische commissie marathon zal de zes op Nieuwjaarsdag kiezen. De ltc lan- gebaan heeft de marathoncollega's daartoe uitgenodigd. KATWIJK - Het was even wennen. De Katwijkse aanhang wist zich aanvanke lijk geen raad met de situatie. Nu publiek slieveling Floor van Duyn zich op Nieuw Zuid niet in de ver trouwde outfit van Quick Boys had ge huld maar in het oranjewitte shirt van het Nederlands amateur elftal, leek menigeen zich af te vragen voor welke ploeg partij moest worden gekozen. Voor Floor van Duyn of voor het ei gen Quick Boys, dat zaterdagmiddag als laatste oefenpartner fungeerde vóór het vertrek van de natio nale liefhebbers naar de Volksrepubliek China (zaterdag), waar de formatie in een tijdbestek van twee weken vijf vriendschappelijke wedstrijden zal af werken. Het werd de sup porters gemakkelijk gemaakt. Zij hoefden in elk geval de twee de helft niet te kie zen, want toen ging het door bijna 2500 toeschouwers bezoch te duel de mist in. Letterlijk, want het veld bleek plotseling bedekt met een laag zeemist, die geduren de de tweede helft steeds dikker werd en het schouwspel uiteindelijk zelfs vol ledig aan de ogen van het publiek ont trok. fejh* .«i '„-'-S t Maar wat de Katwijkers niet was ontgaanwas het doelpunt van het nationale liefhebbers team, vlak na rust gescoord door...Floor van Duyn. Het bleek Johan Jonker die tegen het einde van het schimmenspel de gelijkmaker had geprodu ceerd (1-1). Nu beide treffers waren gemaakt door rasechte Katwijkers, was het niet moei lijk te voorspellen dat de aan hang na afloop zou melden dat Quick Boys met 2-0 had gewon- Evenwicht Voor zover dat door de dikke mist kon worden beoordeeld, waren dat de schaarse hoogte punten in de tweede helft, waarin beide ploegen elkaar, trouwens net als vóór de pauze, keurig in evenwicht hielden. Desondanks toonde Ron Groe- newoud, de bondscoach van de onbezoldigde voetballers, zich na afloop "redelijk tevreden. Hélemaal naar wens verliep het natuurlijk niet, maar Quick Boys is dan ook geen slechte te genstander". Het gegeven dat in dat elftal twee voetballers spelen die maar net uit de boot zijn geval len voor de China-selectie van Groenewoud, zegt in dat op zicht genoeg: Frenk van der Kleij en Marco van der Plas. Laatstgenoemde aanvaller was zelfs een vaste kracht, speelde in de ploeg die deelnam aan het traditionele Vierlandentoer- nooi. "Maar hij is afgevallen Floor van Duyn (rechts) in karakteristieke houding. Zijn teamgenoot Kees van Rooyen gunt hem hier nog geen meter ruimte. In het begin van de tweede helft zou hij toch een keer aan de bewaking ontsnapt. (foto Van Boven) omdat hij in een vormcrisis zat. Zowel bij ons als bij zijn club. Toen mij bleek dat hij door een blessure ook nog eens twee we ken niet had gespeeld, was de beslissing niet zo moeilijk. Maar hij blijft kandidaat". Frenk van der Kleij kreeg een uitnodiging nadat Groene woud (48) de competitiewed strijd WOG-Quick Boys had bezocht. "Hij deed het toen goed. Toonde zich snel en han dig, het overzicht bleek iets min der", aldiLS Groenewoud, die de Haagse Katwijker naar Zeist haalde, "waar hij de eerste wedstrijd goed speelde. Toen hij voor de tweede keer werd uitgenodigd, was het een stuk minder. Ik. ben toen nog wezen kijken naar Rijnsburgse Boys- Quick Boys. Als hij daar goed had gespeeld, was hij erbij ge komen. Later tegen Valleivogels was van der Kleij weer zéér goed. Maar toen had ik mijn elf tal al rond. Ik heb die jongens vaak genoeg aan het werk ge zien om een goed beeld van ze te krijgen. Laat ze echt niet zo maar vallen. Frenk moet probe ren constanter te spelen. Hij blijft op de lijst staan". Ongelijk Tegen het amateurteam had den beide voetballers de gele genheid om het ongelijk van Groenewoud aan te tonen. Zo hadden zij het zelf overigens niet ervaren. "Tegen die selectie probeer je altijd goed te spe len", aldus de spelers. Van wie Van der Kleij de meeste moeite bleek te hebben met de beslis sing van Groenewoud om hem thuis te laten. De Haagse Kat wijker schuwde in het spelers home van Quick Boys de con frontatie niet. "Meneer Groene woud heeft gelijk als hij zegt dat ik niet constant genoeg ben. Maar welke buitenspeler is niet wisselvallig? Ik heb natuurlijk een paar slechte wedstrijden gespeeld. Maar de laatste we ken gaat het heel goed. Tegen Rijnsburg was het een drama. Die wedstrijd heeft meneer Groenewoud toevallig gezien. Bij een trainer blijven die slech te potten meer hangen dan de goede wedstrijden". En Groenewoud: "Dat is niet het geval. We hebben Van der Kleij lang genoeg gevolgd. Het is bij hem nog teveel pieken en dalen". Marco van der Plas kon wel vrede hebben met de beslissing omdati ik niet best speelde. Maar dat had ook alles met die blessure te maken. Toen ze nieu we spelers gingen uitproberen, begon ik natuurlijk te twijfelen. Het is terecht dat ik ben afge vallen. Ik moet nu weer hele maal opnieuw beginnen. Eerst maar weer eens een basisplaats bij Quick Boys zien te verove- Nadat Van der Plas en Van der Kleij waren afgevallen, werd Groenewoud geconfron teerd n%et de afmelding van Heerjansdam-aanvaller Mar tin Beuk. De bondscoach wilde om voornoemde redenen niet meer terugvallen op de beide Quick Boys-speler, maar het ge volg is wel dat op de linksbui ten-plaats een originele mid denvelder (Marco Robijn, AFC) staat geposteerd. "Ik heb er nog wel even aan gedacht om op een 4-4-2-systeem over te schakelen, maar dat vergde teveel aanpas singen. Ik word trouwens hele maal vrijgelaten in de manier waarop de amateurs spelen". "Vanaf het moment dat de se lectie rond was, is er een vast patroon in het spel gekomen. Ik wil graag op de helft van de te genstander voetballen. Dat luk te niet altijd. Het middenveld bleek te aanvallend ingesteld. Toen heb ik Robert Verbeek (Unitas) als verdedigende mid denvelder neergezet. Vanaf dat moment is er met een vast pa troon gespeeld. Tegen Wagenin- gen en het militair-elftal bij voorbeeld hebben we zéér goed gevoetbald". Selectiesysteem Hoewel de liefhebbers die za terdag in het veld stonden niet de indruk konden maken het beste team te vormen, is het se lectiesysteem volgens Groene woud "goed te noemen. Je weet niet vopr honderd procent zeker dat je de beste zeventien spelers van Nederland in je ploeg hebt. Op een enkele uitzondering na mag je er vanuit gaan dat de beste voetballers spelen in de hoogste klassen. Daar waar mijn coördinatoren en ik dus gaan kijken. Mogelijk dat er la ger nog een enkeling loopt die voor deze ploeg in aanmerking komt". v Omdat de richtlijnen voor de Olympische Spelen in Seoel nog meer zijn verruimd (alleen be taalde spelers die ooit een kwa lificatiewedstrijd voor een we reldkampioenschap hebben ge speeld mogen niet meedoen), zullen de amateurs geen deel uitmaken van dat team. Omdat er voor deze categorie voetbal ler geen evnement is als een EK of WK, moeten de onbezoldigde spelers zich behelpen met het traditionele Vierlandentoer- nooi. Voor het overige is het wachten op een uitnoding uit een 'ontwikkelingsland'. "In Suigapore, Irak, Indonesië en China zien ze ons graag komen, maar het blijft een probleem dat er geen groot toernooi is waar we naartoe kunnen le ven". Floor van Duyn ("Het motor tje van het elftal", volgend Groenewoud, de aanhang houdt het op "Motormuis") hoort het allemaal aan. De Kat wijkse vaste keus (20) draaide tot tevredenheid warm. "Ik voelde vandaag de spanning. Je moet je waarmaken voor ei gen publiek. Daarom was het zo lekker dat ik dat doelpunt maakte. Het was een beetje tamme bedoening. Kwam om dat niemand een blessure wilde oplopen. Want je wil daar in China toch allemaal spelen". FREDSEGAAR LONDEN (Reuter) - De al vier maanden durende achtervolging op koploper Manchester United heeft op de laatste zaterdag van 1985 een nieuwe dimensie gekre gen. Chelsea en titelverdediger Everton namen de taak van Liver pool en West Ham United over. Beide ploegen wonnen, Liverpool kwam andermaal niet verder dan een gelijkspel. De wedstrijden met Manchester United (bij Newcastle) en West Ham (tegen Southampton) werden wegens barre weersom standigheden afgelast. Chelsea en Everton kwamen op twee en drie punten afstand van Manchester United op de ranglijst te staan. Chelsea behaalde op eigen veld een verdiende overwinning op Tottenham Hotspur Het werd met 2-0 de eerste zege van Chelsea op de Londense rivaal sinds 1974. Middenvelder Spackman was uit blinker. Eerst stelde hij met een crosspass Dixon in staat zijn 21e doelpunt te maken. Diep in de tweede helft benutte hij zelf een strafschop. Bij Tottenham kwam de Argentijn Ardiles als invaller in het veld. Lineker van Everton bracht met twee treffers zijn totaal eveneens op 21. De spits zette zijn ploeg op winst tegen Sheffield Wednesday. Eerder had Stevens een opvallen de rol gespeelde in de score. Eerst zette hij Everton op voorsprong en vervolgens maakte hij gelijk voor Wednesday door in eigen doel te schieten. Lineker hielp Everton aan de verdiende winst. Liverpool bleek in de uitwed strijd tegen Nottingham Forest nog steeds uit vorm. Met 1-1 moch ten 'the reds' blij zijn. Manager Dalglish had zichzelf een basis plaats gegeven. Hij kwam niet ver der dan een waarschuwing van de scheidsrechter. Webb zette Forest op voorsprong na goed werk van spits Nigel Clough, de zoon van manager Brian Clough. Negen mi nuten na rust maakte McDonald gelijk. Forest leek te gaan winnen toen Davenport een strafschop mocht nemen. Liverpools doelman Grobbelaar, tweede kerstdag nog schuldig aan de nederlaag bij Man chester City. koos de goede hoek en werd zodoende de redder van een gelijkspel. De clubs uit de Engelse eerste divisie zijn voorstander van het idee het aantal clubs terug te bren gen van 22 naar 20. De twee afval lers zouden opgenomen moeten worden in de tweede divisie, die daardoor van 22 op 24 wordt ge bracht. Dat voorstel zal in januari door de verenigingen uit de tweede divisie besproken worden, waarna het bestuur betaald voetbal in En geland in februari het laatste woord heeft. Over de afvloeiing zijn de clubs uit de League het ook eens. De laatste drie uit de eerste divisie spelen met de bovenste drie uit de tweede een aantal play-offs met als inzet twee plaatsen in de hoogste klasse. In Schotland willen negen clubs uit de hoogste divisie een onafhan kelijke league vormen. De negen zijn Aberdeen, Rangers, Celtic, Hearts, Dundee. Dundee United, Hibernian, St Mirren en Mother well. Zij zijn verbolgen over de starre houding van de Schotse bond die weigerde met een delega tie van de clubs aan tafel te gaan zitten. Gespreksthema zou zijn reorganisatie en structurele her vormingen binnen de bond. De ne gen hebben verregaande plannen een divisie in eigen beheer te ne men. Na oprichting zal aan de bond formeel toestemming ge vraagd worden. LEIDEN - Glunderende en zure gezichten gistermiddag in de Groenoordhallen waar het traditio nele wintertoernooi van LFC werd afgewerkt. De organisatoren van het groots opgezette zaalvoetbal festijn waren verheugd over het vlekkeloze verloop van het evene ment en de grote publieke belang stelling. Meer dan duizend betalen 0P Rl :G ION/ (AL NIEUWÏ |pi! de bezoekers zochten op de 'voet- balloze zondag' de betrekkelijke warmte van de Groenoordhallen op en menigeen verbaasde zich over de afwezigheid van een groot aantal 'zaaltoppers'. Die stonden op hun beurt beteu terd toe te kijken hoe het organise rende LFC zich door middel van strafschoppen naar toernooiwinst knokte. Voetballers als Bennie de Roo, Cees de Roode, John Erades en Piet Sloos moesten 'in burger' blijven omdat LFC met opzet had verzuimd om hun verenigingen, LDWS en Unitas Leiden uit te no digen. Met buur Unitas onder houdt LFC op bestuurlijk niveau niet bepaald vriendschappelijke betrekkingen en ook de relatie met LDWS is inmiddels bekoeld. Ondanks de afwezigheid van al die in Unitas en LDWS verenigde zaalvedetten viel er gistermiddag in de volle hal bij vlagen van prima zaalvoetbal te genieten. Daar zorg den vooral de teams van LFC en Lugdunum voor, die uiteindelijk bij de standaardteams om de eerste plaats streden. Dat gebeurde in een finalepoule waarvoor de Zoeter- woudse afdelingsclub Meerburg zich heel verrassend als derde had geplaatst. In de poule behaalde Meerburg hetzelfde aantal punten als UVS, de totaalwinnaar van vorig jaar. De eersteklasser verspeelde in de laat ste wedstrijd een plaats in de fina lepoule. Door de puntendeling met Docos (3-3) gaf het beter doelge- middelde van Meerburg de door slag. Derde in deze poule werd Roodenburg met 8 punten. LFC werd overtuigend poulewi- naar door Randstad Sport op 3 punten en Foreholte op vier pun ten achterstand te houden. Lugdu num behaalde in de voorronden net als LFC 11 punten, waarmee de ploeg uit de Kikerpolder vier deklasser Alphen (10 punten) maar net voorbleef. Derde werd in deze poule het eerste zondagteam van de afdelingsclub ZLC, vorig jaar nog een verrassende winnaar bij de standaardteams. schoten. LFC won door een doel punt van Peter Gijsman het eerste finaletreffen, waarna Lugdunum de ltijndijkers voor de eerste plaats kansloos maakte. Hans van As, na fraai voorbereidend werk van Jan van der Reyden en Peter Bekke ring zetten de tweedeklasser op een 2-0 voorsprong alvorens Fred Hagenaars de spanning nog even terugbracht. Maar verder dan 2-1 liet doelman Wim Eradus de ploeg van trainer Mattie Kantebeen niet komen. Strafschoppen Het laatste duel tussen Lugdu- In de eindstrijd bleek Meerburg num en LFC werd dus een heuse het meeste kruit te hebben ver- finale, die evenwel van doelpunten verstoken zou blijven. Wel was smaakmaker Jan van der Reyden tot twee keer toe dicht bij een tref fer, maar bij zijn inzetten werd LFC-doelman Peter van der Wal geassisteerd door het houtwerk. Strafschoppen moesten uitein delijk de beslissing brengen en daarin toonde LFC zich net iets be hendiger. Dat bleek ook uit de tweede serie strafschoppen die bei de teams moesten nemen om de to taalwinnaar aan te wijzen. Na het optellen van de resultaten van de eerste en tweede elftallen bleken Lugdunum en LFC namelijk even veel punten te hebben behaald. Pe ter Gijsman deed uiteindelijk de balans doorslaan in het voordeel van LFC. Bij de reserveteams legde Lug dunum beslag op de eerste plaats, UVS werd tweede en LFC derde. ^ms

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11