Acties tegen Centrumpartij DIGROS 2 KILO 2?° 2 KILO Z?" 'Miin familie belde waar ik bleef RZLA werkt samen met Zilveren Kruis Te weinig publiek bij Sport-Inn-Kerstsfeer Lezers Schrijven Maak 6x kans op f150.000,- of deVerrassingsprijs! Dat kan alleen bijlèlelot! VRIJDAG 27 DECEMBER 1985 Voor vrijwillig verzekerden Drukbezochte Kerst-in: gezellige in-en-uitloopsfeer LEIDEN - Als de deur opengaat komt een vlaag van koude regen met de bezoeker mee naar bin nen. Voor de 'receptionisten' van de twaalfde Kerst-in van de Leid- se jongerenvereniging Augusti- nus is dit een koude klus. In to taal 1150 keer is tijdens de afgelo pen kerstdagen die deur openge- waaid, want het evenement is zo als gewoonlijk weer goed be zocht. door Annemiek Ruygrok In de 'herberg' heerst een huis kamergezelligheid. zoals die in de meeste Nederlandse huiska mers zal hebben gehangen: de schalen met kerststol vinden zelfs op tweede kerstdag nog gre tig aftrek. Warme chocolademelk verwarmt de koude, natte bezoe kers. Hier wordt een kaartje ge legd, daar wordt alleen maar ge kletst. Op de achtergrond mu ziek. In de 'oase' spelen twee gi taristen, terwijl de vrijwilligers al druk in de weer zijn voor de be reiding van het diner. Hier zal zo dadelijk ook een film worden ge draaid: 'Goldfinger'. Hogerop in 'de engel' wordt de lieve jeugd beziggehouden met breakdance, disco en de onver mijdelijke playback-show. Voor de jongsten is er poppentheater in 'De ster van Bethlehem', ze kunnen er zich schminken of (op eerste kerstdag) gipsmaskers maken. Vrijwilligers Tientallen vrijwilligers zijn in gezet om deze kerst-in zo soepel en gezellig mogelijk te laten ver lopen. Een mevrouw zit te kleu men achter de kraam in de gang waar belegde broodjes kunnen worden gekocht. Ze doet het voor de eerste keer, omdat zij het eens wat anders vond dan tijdens de kerstdagen heen en weer te rijden naar familie. Het is haar niet tegengevallen, al was de eer ste kerstdag moeilijker dan de tweede. "Toen kende ik nog niet zoveel mensen. Nu gaat het be ter. En vrijwilligers zijn er ge noeg. Ik heb nu eigenlijk vrij. Daarom ben ik hier maar gaan zitten, want hier worden de bon nen voor het diner verkocht". Het uitgebreide kerstmenu van de eerste dag heeft haar goed ge smaakt, "al is het anders dan wat je bij je familie eet". Of ze vol gend jaar weer zal meewerken aan zo'n Kerst-in is nog maar de vraag. Mogelijk rijdt ze dan toch weer heen en weer naar haar fa milie. want die begrepen er niks van: "Zelfs gisteren belden ze me nog op of ik het wel zeker wist dat ik niet langs zou komen". Volgens Kees Paalvast, een van de organisatoren, is het moeilijk om op deze kerstdagen vrijwilligers te pakken te krijgen. De meesten zijn toch liever thuis dan dat zij in zo'n grote massa als een Kerst-in Kerstmis vieren. "En artiesten zijn vaak evenmin bereid om te komen optreden". Toch biedt het programma een keur van artiesten, die allemaal een half uurtje of langer hebben vrijgemaakt om de gasten in de kerststemming te brengen. Som mige gasten komen hier elk jaar. Kees Paalvast, die ook vorig jaar aan de organisatie meewerkte, heeft tenminste al heel wat be kende gezichten gezien. Sommi gen komen zodra de kerst-in opengaat en verdwijnen, wan neer de deuren op slot gaan. Maar de meesten komen even binnenwippen om sfeer te proe ven en verdwijnen dan na een paar uur. De organisatoren hebben ge tracht om zo goedkoop mogelijk aan de kerst-ingrediënten te ko men. Zo zijn Leidse bakkerijen benaderd om hun overtollige kerststollen bij Augustinus te komen afleveren. Dat is aardig gelukt, gezien de overvloedig ge vulde schalen met het lekkers. Voor kerstbomen hebben scho len gezorgd: die gingen toch met kerstvakantie. Al met al zijn de organisatoren al drie maanden van tevoren in touw om de boel op poten te zetten. Jongeren Wat opvalt is het grote aantal jongeren. Paalvast: "Vooral gis teren waren de jongeren in de meerderheid. Vandaag zijn er wat meer ouderen dan gisteren" Een mijnheer bestelt zijn tweede kopje warme chocolademelk, een jongetje is op zoek naar de suikerpot. In de gang vraagt ie mand bij de garderobe zijn jack terug. Het is een in-en-uitloop sfeer. die voor de meesten wel gezellig is. Jammer is dat zowel op eerste als tweede kerstdag in cidenten de stemming vooral on der de vrijwilligers een beetje hebben verpest. Op de avond van eerste kerstdag heeft een jongen aan de bar een glas naar de barkeeper gegooid, omdat hij vond dat zijn biertje niet goed ge tapt was. De barkeeper moest met een snijwond in het zieken huis worden behandeld. De da der sloeg meteen op de vlucht. Paalvast: "We hebben aangifte gedaan bij de politie en die zou den hem nog zien op te sporen. Maar we hebben er niks meer van gehoord. Hij hoeft er in elk geval niet op te rekenen dat hij er vandaag nog in komt". Ook de avond van tweede kerstdag had een dergelijk incident plaats. Nu kregen twee bezoekers ruzie met elkaar, waarop de een een glas naar de ander wierp. Met een snijwond aan de hals moest deze onfortuinlijke bezoeker per am bulance naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. Niettemin is de twaalfde Kerst in van Augustinus opnieuw een doorslaand succes geweest. Af gelopen nacht om een uur waren de meest jonge bezoekers ver dwenen. De ouderen bleven han gen om te luisteren naar 'de Leidse Frank Sinatra'. George Julien dus "Wat brengt die man een sfeer he" a| LEIDEN - Op het Stadhuisplein is dinsdag een protestac- 5 tie gehouden tegen de Centrumpartij Deze partij doet mee [J aan de gemeenteraadsverkiezingen in Leiden en heeft be gin deze week haar naam laten registreren. Dinsdag is bij het stadhuis e gemeenteraadsverkiezingen. i protestactie gehouden tegen de Centrumpartij, die volgend jaar meedoet met de Schapen opnieuw aan de wandel Europaweg LEIDEN - Een aantal schapen Er deden zich desondanks geen geld voor-eerder deze week ook al heeft op eerste kerstdag weer een ongelukken voor. Omstreeks 14.15 eens - dat schapen op de rijbaan niet van gevaar onbloot wandelin- uur joeg de politie de dieren het terecht komen, zonder dat daarte- getje op de Europa weg gemaakt, weiland weer in. Het komt gere- gen veel is te doen Geen baten voor De Sleutels Een van de onderdelen van Sport-Inn-1 zijn blootsvoets aan het touwtrekken. Leidse zakenlieden zijn blootsvoets aan het touwtrekken. Tal van maatschappelijke organi- saties - zoals buurthuizen, vrou- j wenorganisaties, vakbonden, de Boycot Outspan Actie, het JAC en >q buitenlandersorganisaties - en po litieke partijen, waaronder PvdA, ïH PPR, PSP en CPN, ondersteunden de actie. De demonstratie had tot e Verkeerslichten op verzoek 1 buiten werking LEIDEN - De verkeerslichten op de Lammenschansweg/Jan van :6 Houtbrug zijn op eerste kerstdag buiten werking gesteld door toe doen van een ijverige omwonende. •0, Deze kwam omstreeks 10.30 uur N bij de politie met het verzoek hier toe. Bij zich had deze Leidenaar, volgens de politie, een besluit van r. het hoofd van de gemeentelijke di- 0. rectie verkeer en vervoer dat is be krachtigd door de raadscommissie n voor verkeer, waarin wordt be- paald dat deze verkeerslichten op zon- en feestdagen niet werken. De 0 politie heeft aan het verzoek van de bewoner voldaan en de verkeers lichten buiten werking gesteld. Een twintigjarige Leidenaar heeft woensdagnacht zijn auto in de ;n prak gereden op de Schipholweg te De man, die volgens de politie on der invloed achter het stuur zat, slipte in de bocht, raakte de macht gj over het stuur kwijt en kwam met ■A de rechterzijde van zijn auto tegen een bord op de middenberm van i de weg. Dierenasiel Naar aanleiding van alle negatieve berichten over het Leids dierena siel die de laatste tijd in de publici- v teit zijn geweest, wil ik nu iets posi- JO tiefs over het asiel vertellen. Na de crisistijd die we in het asiel L" hebben meegemaakt, kan ik u ver- j tellen dat we nu weer positieve tij den tegemoet gaan. Sinds april '85 ben ik werkzaam in het Leids die renasiel. Eerst als stagiaire en na dat ik mijn diploma direnasiel/pen- n sionhouder had gehaald als mede- P werkster/vrijwilligster. Op dit mo- 1 ment werk ik samen met de ver vangende beheerster, mevrouw Van Eeden, de twee vaste mede werkers, Koos en Bart, enkele sta giaires en vele vrijwilligers. We zijn samen aan de gang om het asiel op een juiste manier draaiende te hou- m ^en. Met z'n alles dus. Er is niemand die op zijn achterste zit en de ande- doel te waarschuwen tegen de Cen trumpartij en vooral de standpun ten van deze partij tegenover bui tenlanders. De demonstranten droegen spandoeken bij zich als 'Geef racis ten geen stem' en 'Geen racisten in de raad'. Overigens was de belang stelling voor de actie niet overwel digend te noemen. Een van de or ganisatoren weet dit aan de betrek kelijk korte voorbereidingstijd voor de manifestatie. Zoals gezegd heeft de Centrum partij begin deze week haar naam laten registreren voor de gemeen teraadsverkiezingen. Een lijst met kandidaten heeft zij nog niet inge diend. Dat hoeft pas over enkele maanden. De organisatoren kon digden meer acties aan tegen de Centrumpartij. Lijsttrekker van de Centrumpar tij wordt de Leidse middenstander Jan Pen. Hij is eigenaar van een vi- deoverhuurbedrijf. Stad op diverse plaatsen blank LEIDEN - Wateroverlast heeft zich gisteren op verschillende plaatsen in de stad voorgedaan. Door de hevige regenval konden rioleringen het hemelwater niet snel genoeg verwerken en ontston den onder meer op de kruising De Vink, op de Willem de Zwijgerlaan (bij de Groenoordhallen) en onder het spoorwegviaduct bij de Oegst- geesterweg vijvertjes. Van onder gelopen kelders heeft de politie desondanks geen meldingen ont vangen. ren vertelt wat en hoe ze moeten doen. Mevrouw Van Eeden werkt eerder nog harder en heeft ook alle verantwoordelijkheden over het asiel. En dat het hard werken is in het asiel is een ding dat zeker is. Maar daar staat tegenover dat het ons ontzettend veel voldoening geeft als een hond of kat, die als wrak is binnengekomen en waar mee je zeker enkele weken of maanden bezig bent geweest, ge zond en dolgelukkig het asiel weer verlaat om samen met zijn nieuwe baasje een nieuw bestaan op te bouwen. Op zaterdag 14-12-'85 hebben we een zeer succesvolle dag gehad. Er zijn twaalf katten geplaatst, twee katten gereserveerd, één hond ge plaatst en twee honden gereser veerd. Allemaal bij de juiste men sen, dachten wij. Deze dag bezoch ten zeker vijftig mensen ons asiel. Het is dus met z'n allen hard ploe gen om alle hokken op tijd schoon te hebben, voordat het asiel om ADVERTENTIE tien uur opengaat en de mensen kunnen komen kijken en, nog be ter, een dier uit komen kiezen. In elk bedrijf ontstaan wel eens problemen, zo ook in het Leids die renasiel. Maar problemen zijn er om opgelost te worden. Ik denk wel dat de grootste problemen nu opgelost zijn en dat het leven weer aardig zijn gangetje gaat in en om het asiel. Want wat er ook gebeurt, we moeten proberen de problemen op te lossen zonder dat het over de rug van de dieren gaat. Het asiel is im mers een instelling die dieren die door andere mensen, op wat voor manier dan ook, niet meer te hou den zijn of dieren die gevonden zijn, zeer goed op te vangen, te ver zorgen en te plaatsen bij de juiste mensen. Dat moet zéér goed ge beuren. Laten we dat dan ook altijd voor op stellen. Sonja Wassenaar medewerkster Dierenasiel voor Leiden en omstreken p/a Besjeslaan 6b Leiden Kindercentra Na bijna twee jaar actievoeren is de gemeenteraad van Leiden overstag gegaan. Ze waren het uiteindelijk toch met ons eens dat de salarissen van assistent-leidsters op de kin derdagverblijven gelijk getrokken moesten worden met die van de leidsters. Wij zijn blij met deze be slissing. want gelijk werk betekent toch zeker gelijke betaling! Dit is de eerste stap, want er zijn nog genoeg aandachtspunten bin nen de kinderopvang waar nog aan gewerkt moet worden. Werkgroep leidsters/assistent leidsters Werkgemeenschap Kindercentra Leiden Breestraat 117 Leiden LEIDEN - Het evenement 'Sport- Inn-Kerstsfeer' dat gisteren in de Vijf Meihal werd gehouden ten ba te van de gehandicapten sportver eniging 'De Sleutels' is op een te leurstelling uitgelopen Volgens Wim van Duivenbode, een van de organisatoren, mag men blij zijn als de kosten worden gedekt. Voor 'het goede doel' blijft er weinig over. Verhuizing Hierbij reageren wij op het artikel over de verhuizing van het AZL, geschreven door Saskia Stoelinga (18-12-85). Wij zijn zeer verheugd over haar 'positieve' verslaggeving. Het eer ste dat ons opviel, was dat er totaal geen tegenstrijdigheden in het arti kel stonden. Saskia schijnt te verwachten dat een ziekenhuis bij de eerste dag van ingebruikname volledig is in gericht (b.v. koffie-automaten in de hal) en zonder kinderziektes wordt afgeleverd. Ze is hoogst verbaasd dat het brandalarm afgaat t.g.v. las- werkzaamhedert! Dat was waar schijnlijk het enige dat zij wilde zien/horen: wat werkte. Wat be doelt zij eigenlijk met ouderwetse gezelligheid? De tochtende ramen, lekkende plafonds e.d. zoals in de oude gebouwen? Aingezien zij wel weet hoe het moet. kan zij zich maar beter bij de directie van het AZL melden voor de coördinatie van de volgende verhuizing. De verhuizing mag dan wel niet geheel perfect zijn verlo pen, haar artikel was verre van dat. M.A.V.J. Pieters Frankenhorst 27b Sassenheim J. Pragt Paramaribostraat 25 Leiden LEIDEN/ALPHEN - Het Regio naal Ziekenfonds Leiden-Alphen (RZLA) werkt samen met Zilveren Kruis VGCN Ziektekostenverze keringen aan een goede ziektekos tenverzekering bij het ziekenfonds voor vrijwillig verzekerden. Per 1 april volgend jaar zal de vrijwilige ziekenfondsverzekering als gevolg van een wetswijziging namelijk worden opgeheven, een overheids- beslissjng die door het RZLA on juist wordt geacht. Het gevolg daarvan is, dat een aantal vrijwillige verzekerden van het ziekenfonds, vooral degenen die een uitkering genieten, in aan merking zullen komen voor de ver plichte ziekenfondsverzekering. Per 1 april zal dat automatisch ge beuren. De premie voor deze vrij willig verzekerden zal tot 1 april gelijk blijven aan die van 1985. De overige vrijwillig verzekerden zul len zich dan particulier moeten verzekeren. Het RZLA heeft voor alle vrijwi- lig verzekerden nu een passende oplossing gevonden, zodat er geen reden tot ongerustheid hoeft te zijn, aldus van het RZLA. Oven 's Morgens was het weer de grote spelbreker: bij de wandel- en fiets- toertocht dienden zich slechts en kele dapperen aan die de regen- en stormvlagen wilden trotseren. De sportwedstrijden 's middags in de Vijf Meihal werden weliswaar re delijk bezocht, het zaalvoetbaltoer nooi was een hoogtepunt, maar daarna liet het publiek het afwe ten. Terwijl voor de avond toch een behoorlijke show van The Big Band van Hans Dubbelaar en The Old Black Horse Saloon Band op het programma stond. "Ik denk dat er in totaal 300 betalende be zoekers zijn geweest", aldus Van Duivenbode. "In wezen is er geen opbrengst, de kosten zijn hopelijk net gedekt". Toch laten de organisatoren zich door deze teleurstelling niet weer houden om dit evenement volgend jaar te herhalen. Van Duivenbode denkt het dan op een andere toer te gooien door de sportwedstrijden en de show apart te organiseren. Tijdens de pauzes in de wedstrij den zullen dan weliswaar artiesten optreden, maar de muziekshow zal 's avonds op een andere plaats wor den gehouden. gens krijgen de vrijwillig verzeker den bericht van het ziekenfonds welke verzekering na 1 april 1986 voor hen van toepassing is en wat de gevolgen zijn Voor nadere informatie kan men terecht bij het RZLA op de beken de adressen. Politie houdt jongen aan in gestolen auto LEIDEN - De Leidse politie heeft woensdagochtend omstreeks half zes een vijftienjarige Leidenaar aangehouden, die met een gestolen auto aan het rijden was. De knaap had de auto opengebroken en het contactslot vernield om het voer tuig aan de praat te krijgen. Na aanhouding bleek dat het ventje dinsdagnacht nog zeven andere au to's op dezelfde manier had open gebroken, om na een avondje stap pen nog een eindje te kunnen rij den. Agenten van de surveillance dienst kwamen de jongen op het spoor toen zij aan de Volmolen gracht een opengebroken auto aan troffen. Omdat zij vermoedden dat de dader niet ver uit de buurt kon zijn, zetten zij de achtervolging in toen even verderop een auto weg reed. Op de Rijnsburgersingel dwongen de agenten de knul, een goede bekende van de politie, tot stoppen. Samen met een 16-jarige Leidse passagier is de jongen aangehou den. Volgens de politie hebben zij tijdens hun nachtelijke braakpartij veel schade toegebracht aan de portieren, contactsloten en bedra ding van de opengesloopte auto's Bovendien stalen zij uit één van deze voertuigen een radio-cassette recorder. Het tweetal is in verzeke ring gesteld. Politie ontdekt 60 kerstbomen LEIDEN - Een partij van zestig kerstbomen, opgeslagen aan de Van Galenstraat, heeft de politie dinsdag afgevoerd, om voortijdige kerstboomverbrandingen te voor komen. De bomen werden ontdekt door het projectteam van de poli tie, dat zich rond oudejaar normali ter bezighoudt met het opsporen van illegale vuurwerkverkoop Omdat de vuurwerkoverlast bin nen de perken blyfl, houdt dit team zich dit jaar bezig met het la ten verslepen van partijen kerstbo men naar de vuilverbranding. KOOPDEEMl/ELOPVOOR DE LAATSTE ZES SPELIt/EKENL De Telelot-envelop kost f 15,— en is te koop tot en met 2 januari. Nog maar één week dus! LO 64010731150 d d GOUDREINETTEN MEffl STOOFPEREN ACfl J<OM MAAR HALEN IN AL ONZE FILIALEN

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3