'Blaas muziekschool Muziekschool blijft snel nieuw leven in' Raadslid en directeur slaan handen ineen Noordwijk te duur Transport voor Polen met 14 ton vertrokken Molly Bateson (77) overleden Zoeterwoude zit zonder radio en tv Vrouw na botsing overleden Ingrijpende b.bziitnigingei!:v1eer bljdr^el-- Ibij jiiiizieksc|i( NS schrappen deel van kwartierdienst Drie Idnderstoelzitwinnaars PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 27 DECEMBER ltföa WARMOND/DUIN- EN BOLLEN STREEK - C. Saris, Warmonds VVD-frac- tieleidster en muziekschooldirecteur H. Geurts hadden het er van de zomer nog over toen ze elkaar spraken tijdens het ambtsjubileum van de Noordwijker- houtse burgemeester mr. F. Winkel: het ging slecht met de muziekschool Bollen streek, de afgelopen vijf jaar een ge meenschappelijke regeling van zes Bol- lendorpen, voordien vijftien jaar lang een stichting. Krap een half jaar later spreken ze el kaar weer. Ze blijken de enigen te zijn die denken zoals zij denken. De deelne mende gemeenten hebben het zinkende schip verlaten, het uittredings- ophef- fingsbesluit is op Warmond na, met 95 leerlingen relatief gezien de grootste 'af nemer', zonder slag of stoot genomen. Waarbij direct dient te worden aangete kend dat al maanden tevoren en ook maandenlang over de te duur bevonden gemeenschappelijke regeling is gespro ken. De zomerse bezorgheid van Saris en Geurts is omgeslagen in een winterse verbittering. Ander verschil met toen is dat het gesprek deze keer is opgeschre ven en de Culturele Raad in Den Haag voor gastheer speelt. Bijzonder aan dit gesprek zijn voorts de gesprekspartners zelf. Wat Geurts betreft: het is de eerste keer dat de in Hendrik-Ido Ambacht woonachtige directeur zich in in het openbaar over de teloorgang van zijn school uitlaat. Voor Saris geldt dat zij één van de weinige, zo niet het enige raadslid was, dat toen het opheffingsbe- sluit voorlag, weigerde zo'n besluit te ne men. Ze werd echter verpletterd door de andere fracties die haar in een emotione le raadsvergadering dwongen mede-ver antwoordelijk te zijn voor de opheffing. Het werd niet gezegd maar wel gedacht: de angst dat Saris en de haren een electo raal slaatje uit de vergane school wilden halen, was groot. De kiem voor die angst was reeds gelegd toen een vergadering eerder de VVD het voorstel deed 10.000 gulden extra uit te trekken voor de school. Goed voorbeeld doet goed vol gen, hoopten de liberalen. "Naief", oor deelden de politieke concurrenten. "He lemaal niet naïef', zegt Geurts. "Als de Warmondse raad dat voorstel had over genomen, dan had dat van invloed kun nen zijn". De VVD-Warmond werd voor het blok gezet: óf het besluit niet nemen en erbij vertellen hoe de school in stand moest worden gehouden óf het besluit nemen. Uiteindelijk hoefde er in Warmond niet eens te worden gestemd. Niet omdat de liberalen overtuigd waren van het eigen ongelijlNnaar omdat ze met geen moge lijkheid op konden tegen de overmacht van 'de rest*. Het lijkt een beetje een gevecht tegen de klippen op maar toch zijn Saris en Geurts het een half jaartje later nog hele maal met elkaar eens: de muziekschool had niet hoeven te worden opgeheven, de deelnemende gemeenten hadden meer moeite moeten en kunnen doen om de on dergang te voorkomen, de benadering van de problematiek was "te politiek", er is te weinig inhoudelijk gediscus sieerd, te veel zaken zijn achter gesloten deuren geregeld en er is alleen maar ge keken naar de voordeligste manier om zich van de molensteen (lees: muziek school) te ontdoen. „meenten College dreigt met uittreden regeling if .^.^1 lijn Saris: "Noordwijk had zo weinig leerlingen dat die ge meente 1200 gulden per leerling moest opbrengen. Warmond had er met zijn 95 relatief gezien het meest, had er het meeste profijt van. Daarin is toch verande ring te brengen, dan moet Warmond er maar wat bij leggen, een voortrekkersrol vervullen. door Wim Koevoet In plaats daarvan heeft men een starre houding aangenomen. In ok tober bepaalde de raad nog het unanieme standpunt dat de school moest blijven bestaan en kreeg het college nog wat meer ruimte om te overleggen. Toen ik daar deze maand op terugkwam, mocht dat niet meer. Nu is het ineens te laat. De leerlingen staan op straat. En al dat wachtgeld van de veertig werk nemers, wat kost dat wel niet? (Vlak voor hij vertrekt, komt Geurts terug op deze vraag: "Ik denk dat Warmond tweëenhalve a drie ton moet betalen voor het li quidatieplan") Geurts: "We zitten met een katte rig gevoel". Saris: "Zo kun je elke gemeen schappelijke regeling om zeep hel pen. Als straks iemand bij het Sa menwerkingsorgaan Bollenstreek opstaat en zegt: ik stap op...". Geurts: "Dat het dagelijks be stuur geen enkele bezuiniging heeft doorgevoerd, zich doof heeft gehouden voor waarschuwingen van de deelnemende gemeenten, is niet waar, wij hebben wél maatre gelen getroffen. Zo is besloten tot een klokuurindeling hetgeen neer kwam op meer kinderen in de klas. Voor groepsonderwijs, dat er be halve voor de blokfluit nauwelijks was, hebben we een nieuwe cursus bedacht, instrumentale verkennin gen geheten". Saris: "Er is door de politiek lou ter over geld gesproken, de kosten verdeling was het grote strijdpunt. Geurts heeft niet de invulling aan het muziekonderwijs mogen ge ven, die hij voor ogen had. Het rap port dat de gemeentesecretarissen van de deelnemende gemeenten begin dit jaar over de muziek school schreven sloot in het geheel niet aan op de praktijk en voorzag louter in mogelijkheden tot bezui nigingen. Dingen die de schóól ten goede konden komen, heb ik er niet in gevonden". Geurts: "Dat het met die kosten verdeling niet goed zat, een punt waarmee de gemeentesecretaris sen op de proppen kwamen, nou, dat wisten we al lang door de kwes tie Hillegom. Die wou in 1980 ook meedoen, bracht een flink aantal leerlingen mee. Hoe meer zielen, hoe meer vreugde, dacht iedereen. Totdat bleek dat bij deelneming door Hillegom de muziekschool per leerling twee kwartjes duurder zou worden. Hillegom, mocht toen niet meer meedoen, dat is nooit Bijrijder Simon Kooistra neemt 1000 liter dieselolie, bijeenvergaard tijdens een verjaardagspartijtje, in ontvangst. Doornat kon hij even later de reis naar Polen beginnen... (foto Holvast) formeel gesteld, maar de boot is wel afgehouden. De verdeelsleutel is altijd punt van discussie ge weest. Moeten gemeenten nu naar rato betalen, dus naar de mate waarin ze van de gemeenschappe lijke regeling gebruik maken, of moet het apparaat over de inwo ners worden verdeeld". Regelen Geurts: "Er valt nu een hoop te regelen. Het zijn wachtgelden die moeten worden betaald, dat gaat in de miljoenen lopen. Dat gegeven is ook het uitgangspunt voor wat er op korte termijn gaat gebeuren. Naar de verdere toekomst kun je alleen maar gissen. Centraal moet staan, want dat is het laatste punt van overeenstemming dat is be reikt, dat er oriënterend en instru mentaal onderwijs moet komen. Basisscholen kunnen dan aan de gang gaan als ze dat willen". Geurts vervolgt: "Mij bereiken sig nalen als zou er worden gedacht aan totale privatisering. Je moetje dan voorstellen dat een handelaar in muziekinstrumenten er heel na drukkelijk bij wordt betrokken, dat er afspraken worden gemaakt dat hij de instrumenten mag verko pen. In zo'n opzet mis je een orga- nisatiepunt in de streek. Er is dan geen samenhang, geen controle, al les loopt weg. Als de overheid de zaken zo op zijn beloop laat, dan gaat zij volslagen voorbij aan de waarde van het instituut muziek school. Je kunt dan je kind net zo goed naar Tante Jo van om de hoek sturen die nog een handvol piano speelt". "Gemeenten kunnen ook wat re gelen met de plaatselijke muziek verenigingen. Nee, ik neem het de muziekverenigingen niet kwalijk als ze staan te trappelen van onge duld om de zaak over te nemen, dat is een heel natuurlijke reactie. LEIDEN/OXFORD - Molly Bate son, een van de drijvende krachten achter de jaarlijkse Leiden-Oxford uitwisseling, is op Tweede Kerst dag plotseling overleden, zo wordt uit Oxford gemeld. Molly Bateson bereikte de leef tijd van 77 jaar. Van het eerste uur (1946) af was zij bij de uitwisseling tussen beide universiteitssteden betrokken en ze koesterde er een nimmer verble kend enthousiasme voor. Zij had ook weer een aandeel in de voorbe reidingen voor het 40-jarig bestaan van 'Leiden-Oxford', volgend jaar maart in Oxford. Zelden of nooit ontbrak zij in de loop der jaren op het appèl. Met haar hartelijkheid en opgewekte natuur was zij een graag geziene gast in Leiden, dat haar in 1981 voor haar grote bijdrage aan de uit wisseling de gouden speld van de stad toekende. WASSENAAR - Terwijl de regen met bakken tegelijk naar beneden kwam vertrok gistermiddag het kersttransport van het Wassenaar- se Comité Polen vanaf de Starren- burglaan in Wassenaar naar de Poolse stad Krakau. De actie, die dit jaar voor de vijf de achtereenvolgende keer is geor ganiseerd, leverde uiteindelijk een bedrag op van ruim 11.000 gulden. Genoeg om een enorme truck met oplegger naar Polen te kunnen stu- Naast levensmiddelen is het geld voornamelijk besteed aan 'zieken huisspullen', zoals medicamenten, matrassen en bedden. Ook werd er zo'n 3500 kilo ingezamelde tweede hands kleding meegestuurd. De to tale lading woog zo'n 14 ton. De organisatoren werden giste ren op het allerlaatste moment nog verrast door een Ammonslaanbe- woner, tevens eigenaar van de dan cing aan de Rijksstraatweg, die op zijn verjaardagspartijtje een collec te onder zijn gasten had gehouden. De collecte bleek zo'n 1250 gulden te hebben opgebracht. Genoeg om 1000 liter dieselolie voor de truck te kunnen kopen. De brandstof werd gistermiddag op symbolische wijze overhandigd aan chauffeur Ren van der Ham en bijrijder Si mon Kooistra. Het afscheidnemen en het pose ren voor de fotograaf duurde der mate lang dat zowel de beide Po- len-gangers als de tientallen be langstellenden inmiddels doornat waren geregend, maar dat mocht de pret niet drukken. Rond oud jaar worden beide chauffeurs te rugverwacht. Het Comité Polen kijkt inmiddels alweer vooruit naar een eventueel zesde transport. Op 24 januari zal de Wassenaarse toneelvereniging Dialoog een be nefietvoorstelling voor Polen ge ven, zo maakte de secretaris van het comité, Leo Elshout, gisteren bekend. ZOETERWOUDE - Heel Zoe terwoude heeft vanaf gister middag één uur zonder radio- en tv. De kabelontvangst is ge stoord omdat, volgens monteur van Casema, in Lei den een signaal niet wordt doorgegeven aan Zoeterwou de. Kabelbedrijf Casema, dat wordt overstelpt door veront ruste telefoontjes uit Zoeter woude, kon bij het ter perse gaan van deze krant nog niet vertellen hoe lang de storing nog duurt. Monteurs zijn de hele ochtend beziggeweest c te trachten de storing te vi helpen. WASSENAAR/NOORDWIJK - De 65-jarige mevrouw R.C. Van Hage-van Arnhem is vannacht overleden aan verwondingen, die ze gistermiddag tijdens een frontale botsing in Wassenaar heeft opgelopen. De vrouw reed gistermiddag rond half twee in een auto, die bestuurd werd door haar echtgenoot, nabij het kruispunt Katwijkseweg/Koks- hoornlaan in Wassenaar. Een 24-jarige Amsterdammer die met zijn auto voorrang op het kruispunt had moeten verlenen zag de wagen van de Noordwijkers over het hoofd. Een frontale botsing volgde. De vrouw werd zwaargewond afgevoerd naar het Leidse Academisch Ziekenhuis, waar ze later aan inwendig letsel overleed. Haar echtgenoot en de Am sterdammer kwamen er met lichte schaaf- en snijwondjes van af. Êu?iekscb^, T - Wordt opgeheven Uo^YOW loORDWIJKERHOI rhout) - Ontelbare uren vergaderen hebben de ondergang van de muziekschool Bollenstreek niet kunnen voorkomen. Toch houden directeur H.Geurts en VVD'er C. Saris vol dat de school had kunnen worden gered. Toch komt nu wel het gevaar van kleine gemeenschappen om de hoek kijken. Want wie gaat nu wat doen? Hoe zit het met het artistie ke niveau? Er hoeft maar iets te ge beuren of de hele zaak ligt op zijn gat. Wat we overigens niet mogen vergeten is dat de leraren die nu op straat staan bij de nieuwe plannen moeten worden betrokken. Het is wettelijk verplicht voor hen pas sende arbeid te zoeken". Domino Saris: "Ik heb voor de raadsver gadering waarin het besluit werd genomen gevraagd of er een finan cieel verschil was tussen uittreden of opheffen. Niemand kon die vraag beantwoorden. De burge meester zei in de vergadering zelf heel simpel: uittreden is goedko per". Geurts: "De eerste die uittreedt is het goedkoopst af. Daardoor krijg je het domino-effect. En daar door ook is het niet zo dat als er één uittreedt, de andere vijf dóórgaan. De beheersing van dat probleem komt dan bij zes gemeenten te recht. Het is ook dan dat je tegen de beperkingen van een gemeen schappelijke regeling aan loopt" Hij vervolgt: "Alles is overspoeld door wat er in de gemeenten aan discussie aan de gang was. Zo kan natuurlijk nooit het vertrouwen van een potentiële deelnemer wor den gewonnen. Voor het najaar van 1984 al zag ik de bui hangen. We hadden net een heel succesvol le open dag in Voorhout gehad, bomvol was het toen. Na de vakan tie kwamen er nauwelijks inschrij vingen binnen. Dat was een klap in ons gezicht. Want als er iets is dat ook wij graag willen, dan is het concrete resultaten zien, stijgende leerlingenaantallen dus". Geurts nog altijd: "Saris en ik vinden dat de besluitvorming niet open is geweest. De gemeentese cretarissen hebben besloten - en onder druk van de tijd want 1 ja nuari was de deadline - vergaderd. Het portefeuillehouderssoverleg (van wethouders die de muziek school tot hun takenpakket mogen rekenen) werd snel belegd. Beslo ten". Dooddoener Saris: "Een vertegenwoordiger die een signaal krijgt dat het fout gaat moet vliegensvlug naar de raad en zeggen: we willen nu wel bezuinigen maar daarmee is de kous niet af. Was de dreigende on dergang eerder in de openbaarheid gekomen dan hadden de gemeen teraden nog iets kunnen uitrich ten. De burgemeester daagde mij in de raad uit. Saris, kom dan met je plan. Dat vond ik een dooddoe ner. Want wat zie je nou helemaal als raadslid? Wat notulen en jaarverslagen. Aankondigingen van vergaderingen. Van een porte feuillehouder verwacht je dat hij het standpunt van de gemeente raad vertegenwoordigt. Maar dat standpunt moet dan wel zijn geba seerd op afdoende informatie". "Ja, ik besef dat dit ook kritiek is op Van Schagen (CDA, Warmond- se muziekschoolwethouder, red.) Ik weet niet of hij er veel achteraan heeft gezeten, ik was er niet bij. Als ik er had gezeten, had ik het anders aangepakt. Als je het écht belang rijk vindt dat de school voortbe- staat dan doe je meer dan alleen maar melden dat er moet worden bezuinigd". Saris: "Waarom ik de WD-frac- ties in andere gemeenten niet heb benaderd? Het ging allemaal zo snel. In oktober was het nog conti nueren. We hebben als raad clausu les geschrapt om zo veel mogelijk overlevingskansen te bieden. Drie maanden later is het opheffen ge blazen". ALPHEN AAN DEN RIJN/UTRECHT - De dit jaar ingevoerde treinver binding van elk kwartier tussen het station Alphen aan den Rijr. en Lei den wordt enigszins teruggedraaid met ingang van de nieuwe dienstrege ling in juni volgend jaar. In de ochtendspits verdwijnen twee verbindin gen, terwijl er 's avonds vanuit Leiden een extra lijn bij komt. De kwartierdiensten in de spitsuren tussen Alphen en Leiden zijn met veel tamtam ingevoerd na de aanleg van een dubbel spoor tussen Hazers- woude en Leiden. "We hanteerden tot nu toe een schema, gebaseerd op veronderstellingen. Elk jaar wordt de dienstregeling aangepast aan de behoefte en dan kan er wel eens een trein uitvallen", aldus een woord voerder van de Nederlandse Spoorwegen. Momenteel kunnen de reizigers van Alphen naar Leiden en terug nog van kwartierdiensten gebruik maken van 7.00 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. In de nieuwe dienstregeling komen te vervallen: de treinen van 8.38 uur van Leiden naar Alphen en die van 8.53 uur van Alphen naar Leiden. Een extra trein gaat rijden om 18.06 uur van Leiden naar Alphen. ZOETERWOUDE - Toch nog zo'n 225 lopers hebben gisteren de regen getrotseerd voor de traditionele Zoeterwoudse Kerstcross. De veer tiende editie moest worden afge werkt in barre omstandigheden. "Soms liep je door plassen van een halve meter diep", schetst organi sator/loper Rob Hogenelst de situa tie. Aardig detail: de 10 kilometer zou drie winnaars opleveren. W. Lelieveld (Stompwijk), K. van Klink (Nieuwerbrug) en J. de Boer Zoeterwoudededen er exact 35 minuten en 11 seconden over. Bij de 5 kilometer-heren eindigden achtereenvolgens J. van Schie (Lei den), H. van Zaal (Zoeterwoude) en J. de Boer Zoeterwoudeop de eer ste, tweede en derde plaats. KATWIJK/LEIDEN - Van de zes deelnemers die vorige week vrij dag in de Katwijkse discotheek Maribel begonnen aan het we reldkampioenschap kinderstoel- zitten hebben er uiteindelijk drie het bestaande record van 100 uur verbroken. In de nacht van dins dag op woensdag stapten de Leidse Neel Bonnet, Katwijker Peter Jonker en S. Schenkel uit Hillegom uit de kinderstoel waarin ze ruim vier dagen had den doorgebracht. Het drietal, dat elkaar vooral bij het nemen van de laatste loodjes enorm had gesteund, koos ervoor om na het verbreken van het oude record met 1 uur gezamenlijk de geslaagde poging te beëindigen. Het prijzengeld, moest daardoor worden gedeeld, evenals de vermelding in het Guinness Book of Records. Onder het in grote getale opge komen publiek dat dinsdagnacht de geslaagde recordpoging vier de waren ook de drie deelnemers die eerder de poging hadden moeten opgeven. Chiel Tegelaar uit Katwijk staakte al op zater dag de strijd, zondagnacht moest Alex Wijnands uit Noordwijker- hout opgeven en dinsdagmorgen stapte Jan van Duijvenbode uit Lisse uit zijn stoel. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (allee voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, D Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, te 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenbur Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 41216 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gen Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Ru Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeije tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76 zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Wa straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smi W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobe straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Leeuwen, v. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijr Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zoche straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: P. Arnou, tel. 31141' spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Cru Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, I Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jasperse, Witti Singel 72, tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, te) 410070; spreekuur van 12.30-13 uur o| Hoofdstraat 40, tel. 410070; zo, F. Kern me, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreek uur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel i 10 i tot r i 7.30 i J.W. Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik) baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 235S zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel 762159. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout, tel. 02522-10140. Wassenaar J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel 79676. x Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een vai de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst var de apotheken in de regio Leiden, word' waargenomen van vr 27 tot ma 30 dec. uur door: Apotheek Zuidwest, Brahmslaan 20 Leiden, tel. 763134; Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400; van ma 8 uur tot vr 3 januari: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 Voorschoten, tel. 2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26. Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan dorp en Oegstgeest wordt waargenoJ men door: A. Thijssen, Smaragdlaan 308, Leiden, tel. 313748; za en zo spreekuur om 13 Voorschoten, Wassenaar: E.L. Bosch, Thorbeckeweg 7, Voorscho' ten, tel. 764498. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 ei 134604, na 17 uur en in het weekend t bereiken via dokterstelefoon: 122222. groep European Syndrome, 20.3C Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange gracht 65, disco, 21-2 Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, play backshow voor tieners, 19.30-22.30 voor opgave tel. 154773. Wassenaar Jongerensocieteit Tent - Van Zuyleri van Nijeveltstraat 204, optreden groep Hot Rocks, 23 uur, zaal open 21.30 uur. ZATERDAG postduivenver. De Blauwkras, vanaf 16 LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30 - 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 06.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2