(tCB Buitenlandse Bhagwan-leden moeten weg ?PRUIIv)lNq' -Philips 56 cm beeldscherm kleuren t.v. 1565.- nu Z volle kratjes tleineken (pijpjes) -JAljO Z65 power luidsprekers 650,- p.sfel nu 1 fles famous grouse (whiskey) -Supertech !j(. Z portable hifi set 4??- nu 1 fles Joseph Guy -JAljO 565 power luidsprekers 910,- p.stel nu 199,- speakers nu 1 fles (oca Cola tuner nu 1 fles Coca (oh +500 gr Brie -Artec versterker - idem -Supertech radio van 19,- nu 750 -ISP wekkerradio 76,- nu 1 cent -Arisfona platenspeler 295- nu 5 fl. droge Sondeman sherry -Scandyna AZ5 luidsprekers nu 5000 Douwe Egberts wpunten -Supertech port. radio 45.- nu 1 zak appels - walkman 95,50 nu 62,50 -ITT tiny cass. ree. ZZO 176,- nu 99- -10 stub cas. tfaxell XL1 c90 of TDK SA 90 55- Ó6?UND 6 N/lól^Nl VRIJDAG 27 DECEMBER 1985 PAGINA 21 Rotterdam niet tevreden over bijdrage rijk DEN HAAG (ANP) - Rotterdam is ontevreden over de toezeggingen die het kabinet heeft gedaan om de financiële positie van deze ge meente te verbeteren. Volgens de Rotterdamse wethouder van finan ciën J. Linthorst is zijn gemeente er steeds van uit gegaan dat zij krachtens de financiële-verhou- dingswet in 1987 zou overgaan naar een hogere groep waardoor zij een hogere uitkering zou krijgen van 75 miljoen in 1987 tot 175 mil joen in 1993. Dat gebeurt nu niet. Het kabinet heeft besloten wel enige verbetering te brengen in de financiële positie van Rotterdam. Dat gebeurt door een wijziging van het wetsvoorstel tot herziening van de financiële-verhoudingswet 1984, die dinsdag aan de Tweede Kamer is voorgelegd. De financiële-verhoudingwet 1984 (fvw '84) regelt de financiering door het rijk van de gemeenten. Met de wijziging wordt beoogd de positie van met name Rotterdam, en die van Den Haag en Utrecht, te verbeteren. De bedragen per woonruimte in de fvw '84 worden voor Rotterdam zo aangepast dat de algemehe uitkering uit het ge meentefonds aan Rotterdam met ingang van 1987 wordt verhoogd met 25 miljoen gulden, welk be drag oploopt tot 33 miljoen gulden in 1993. Verder heeft het kabinet besloten de kapitaallasten voor de Botlektunnel, die ten laste van Rotterdam komen, over te nemen via een bedrag ineens. Het gaat om 143 miljoen gulden, die nog dit jaar worden uitbetaald. Ook Den Haag en Utrecht gaan erop vooruit. Den Haag krijgt er met ingang van 1987 twee miljoen gulden bij, wat oploopt tot vijf mil joen in 1993. Utrecht gaat er in 1987 één miljoen op vooruit, wat op loopt tot 2,5 miljoen in 1993. Vier tot zes jaar cel voor milj oenenkr aak GRONINGEN (ANP) - De recht bank in Groningen heeft dinsdag drie Amsterdammers overeenkom stig de eis veroordeeld tot straffen van vier tot zes jaat cel wegens hun aandeel in een roofoverval op 3 mei op het stationspostkantoor in Gro ningen. Bij deze grootste roofover val ooit in het noorden gepleegd, werd 3,2 miljoen gulden ^uitge maakt, waarvan niet meer dan 160.000 gulden is teruggevonden. Twee van de mannen (26 en 22 jaar) kregen zes jaar cel, de derde (23) vier jaar. De mannen, die vier maanden na de overval in Amsterdam werden gearresteerd, hebben de beroving bijna perfect voorbereid en uitge voerd. Kort nadat een auto van de Nederlandse Bank 's morgens om negen uur het kantoor van geld had voorzien, ramden zij met een gestolen vrachtwagen het toe gangshek en daarna met een zware laadschop de gevel van de kas siersruimte. Met een gereedstaan de vluchtauto gingen de drie ge maskerde mannen er met de buit vandoor. AMSTERDAM (ANP) - Eenender tig buitenlandse Bhagwan-volge- lingen hebben dinsdag bet kort ge ding verloren dat zij tegen de Staat hadden aangespannen om te voor komen dat zij binnenkort het land worden uitgezet. De sannyassins, die in de Am sterdamse Bhagwan-commune wonen, willen in Nederland blijven wonen. Zij hebben daartoe een ver blijfsvergunning aangevraagd, maar die is hun geweigerd. Tegen die beslissing hebben de Bhag- wan-aanhangers beroep aangete kend. Deze procedure heeft echter geen schorsende werking en een verzoek om in elk geval in Neder land te mogen blijven in afwach ting van de uitspraak van de Raad van State werd door staatssecreta ris Korte van Hemel (justitie) afge wezen. Naar aanleiding daarvan spanden de sannyassins het geding aan. De vice-president van de Am sterdamse rechtbank mr. E.W. de Kruijff bepaalde dat de staatsse cretaris in redelijkheid de schor sende werking aan de beroeps- schriften van de Bhagwan-aanhan- gers heeft onthouden omdat het beroep volgens hem geen redelijke kans van slagen heeft. De 31 buitenlanders zijn van me ning dat zij wel voor een verblijfs vergunning in aanmerking komen omdat ze inwoners zijn van EG-lid- staten, terwijl ze - door werkzaam heden in de commune, waarvoor ze met levensonderhoud worden 'betaald' - niet ten laste komen van de openbare kas. De vice-president vindt echter, dat 'hoe waardevol deze verrichte diensten ook voor de commune mogen zijn', geen van de sanyassins op de door hen aan gehaalde gronden aanspraak kan maken op een voortgezet verblijf in Nederland. ALCOHOL (ANP) - De 68-jarige mevrouw D. van der Feen uit Drie bergen en haar 32-jarige dochter mevrouw C. Rietveld uit Utrecht zijn dinsdagavond op weg naar de kerk in Driebergen door een auto aangereden en ernstig gewond. De bestuurder, een 46-jarige man uit Driebergen, reed volgens de politie na het gebeuren onmiddellijk door, maar kon korte tijd later wor den aangehouden. Hij bleek onder invloed te verkeren van alcohol. - 'De weg'. Bengaalse roman door Bib- hoetiboeshan Bannerji. Deze roman van de populairste auteur van Bengalen werd als film in Cannes bekroond. Der de Spreker-serie Wereldvenster, prijs 28,50. - 'Back to the future' door George Gipe. Een unieke uitvinding en een spectacu laire ontsnapping dwingen de jonge Marty McFly een reis in de tijd te ma ken. Luitingh, prijs 19,90. Jeugdlectuur - 'Je geld of je leven' door An Rutgers van der Loeff (illustraties Ietje Rijns- burger), 'Ridder Niels van Eka' door Astrid Lindgren (illustraties Gitte Spee) en "Ik houd van jou' door Elfie Donnel ly (illustraties Bab Siljée) zijn drie Streepjesboeken van Ploegsma. voor zien van een leeswijzer en een leeswij- zerkaart. Prijs 10,- per stuk BIOSCOPEN Religie - 'Catechese waartoe? door dr.G.T van Gerven, die de basisschoolcatechese be nadert vanuit de vraag naar het doel. Kok, prijs 9,90. 'Waarom geloven?' vraagt dr. H.M.Vroom zich af. Kok. prijs 16,90. - 'Bijbel en praktijk' onder redactie van drs. A.G.Knevel. Geloofsopvoeding en catechese. Kok, prijs 14,90. - 'Marcus II'. een praktische bijbel verklaring door dr.C.J.den Heyer. Kok, prijs 25,-. - 'Beknopt commentaar op de Bijbel in de nieuwe vertaling', tweede druk. Kok. Muziek - 'Handboek van de muziekgeschiede nis' in vier delen. Samengesteld door Marcel Boereboom. De Nederlandsche Boekhandel, Kok Agora, totaalprijs van de vier delen 85.- Diversen - 'Veen's computerboek'. Met als veel zeggende ondertitel 'Alles over compu ters'. Dit lijvige boekwerk van dik 500 pagina's werd samengesteld door Ray Curnow en Susan Curran. Veen, prijs ƒ45,-. - 'Homeopathit - 'De leerlingen van Frankenstein' door de Amerikaanse journalist Frank Rose, die het speuren naar kunstmatige intel ligentie beschrijft in een voor leken be grijpelijke taal. Veen. Driis f 34.50. - 'Rijk in jaren' door Hans Bouma en Reint de Jonge, die de zegeningen van het ouder worden op een rijtje zetten. Bepaalde mogelijkheden vallen weg, maar er komen nieuwe voor in de plaats. Kok, prijs 12.90 - 'Nieuwkomers' door Jan Lucassen en Rinus Penninx, die vier eeuwen immi gratie in Nederland nagaan. Over immi granten en hun nakomelingen is veel te zeggen en te zien. Het eerste gebeurt in dit boek, het tweede in het Amsterdams Historisch Museum. Meulenhoff, prijs 32.50 Mogen wij met U kennismaken: Sound Vision, specialisten in audio video apparatuur. Wij gaan, op het oude vertrouwde adres van Westrik Multi sound, U voorzien van hoogwaardige beeld- en geluidsinstallaties van o.a. B&O, Celestion en Onkyo. In de door ons overgenomen winkelvoorraad passen o.i. enige artikelen minder goed, vandaar op zaterdag 28 december om 9.00 uur onze grandioze openings- WESTRIK MULTI SOUND KRIJGT EEN NIEUW GEZICHT Door de enorme groei van onze afdeling verkoop en verhuur van professionele geluid/beeld/ en licht installaties bleef ons te weinig tijd dver dm de afdeling radio t.v. huiskamerapparatuur optimaal te laten functioneren. Wij hebben nu een goede oplossing gevonden door dit gedeelte van ons bedrijf over te dragen aan de firma SOUND VISION. Wij zijn er stellig van overtuigd dat bij deze tirma zowel de verkoop als de service in goede handen zullen zijn, het adres van deze firma blijft Geversstraat 39. Wij, Westrik Multi sound, gaan ons bedrijf sterk uitbreiden in het naast gelegen pand op de Geversstraat 41 waar wij ons gaan specialiseren in prof. audio/video apparatuur. Naast verhuur van geluid/video en toneelverlichting leveren wij ook vaste installaties. En met trots kunnen wij het onderstaande aan U refereren STADSGEHOORZAAL SCHOLENGEMEEN SCHAPPEN GROENOORDHAL HOLIDAY-INN selectieve omroepinstallatie-zaalversterking audio/video-talenpractica. omroepinstallatie-videobewaking, achtergrond muziekinstallaties-selectieve omroep installatie-video. OUINRELL geluid en toneelverlichtingsinstallaties-communicatie- videobewaking-computerbesturing-omroepinstallaties. Wij hopen U hierdoor nog beter van dienst te kunnen zijn. Let wel, slechts één artikel per persoon Zolang de voorraad strekt Zo, opgeruimd staat netjes. Dinsdag aanstaande gaan wij dan met frisse moed écht beginnen. Uiteraard nemen wij de service en garantie van bij Westrik Multi sound gekochte apparaten volledig en onverkort over. Wij danken WM en wensen hun verder veel succes. U wensen wij een uiterst voorspoedig luister- en kijkrijk 1986 toe en U weet het: Op Geversstraat 39 en 41 vindt U twee specialisten naast elkaar: Westrik Multi sound en Sound Vision. WESTRIK MULTI SOUND Geversstraat 41 2341 GA Oegstgeest tel.: 071-172598. Geversstraat 39 2341 GA Oegstgeest tel. (voorlopig): 071-176239. (OP)NIEUW 'Mad Max III' - City, Katwijk. The Bounty' - Nieuwe versie van oud gegeven. City, Katwijk. 'Cocoon' - City, Katwijk. 'Het jaar van de draak' - City. Katwijk. BLIJVERS 'Santa Claus' - Een bewegende kerst kaart in sprookjessfeer. Luxor. Lei den, Euro, Alphen. 'Invasion USA' - Net als Rambo: film met boodschap. Luxor. Leiden. 'Back to the future' - Vermakelijke reis terug naar de toekomst. Lido. Leiden, Euro, Alphen. 'Miami Supercops' - Treurige kwali teit van vier vuisten, Lido, Leiden. Euro. Alphen. 'Weird Science' - Twee jongens tove ren een mooie vrouw uit de computer en veroveren de wereld, Lido, Leiden. 'The Goonies' - Pipo de clown in nieuw jasje, Lido, Leiden. 'A view to a kill' James Bond, Lido, Leiden. SEXFILMS NACHTFILMS 'Sexpret' - Rex, Leiden. 'Back to the future' - Euro, Alphen. 'Traffic school' - Euro. Alphen. 'Zijdelijk slippertje' - Euro, Alphen. DEN HAAG 'Weird science' - Asta (463500), al. 'Santa Claus' - Asta, al. 'St. Elmo's fire' - Asta, al. Twee smerissen slaan hun slag' - Ba byion (471656), al. 'De Goonies' - Babyion, al. 'Plenty' - Babylon, al. 'Taran en de toverketel' - Cineac (630637), al. 'King Solomon's mines' - Cineac, 12 jr- 'Gotcha' - Cineac, al. 'Invasion USA' - Cineac. 16 jr. 'Amadeus' - Euro (667066), ai. 'De Goonies' - Euro, al. 'Back to the future' - Metropole (456756). al. 'Taran en de toverketel' - Metropole, al. Monty Python's 'Life of Brian' - Me tropole, 12 jr. 'King Solomon's mines' - Metropole. 12 jr. 'Brewster's millions' - Metropole. al. The mean season' - Metropole, 16 jr 'Back to the future' - Odeon (462400). Perfect' - Odeon. al. 'Passions' - Le Paris (656402). 18 jr 'Erotic Radio' - Le Paris. 18 jr. Hard core supergirls' - Le Paris. 18 jr. 'Miami supercops' - Passage (460977). al. AMSTERDAM Plenty' - Alfa (278806). al. 'Twee smerissen slaan hun slag' - Al fa, al. La historia oficial' - Alfa. 16 jr. 'St. Elmo's fire' - Alfa. al. 'Oberst Redl' - Alhambra (233192). 16 jr Taran en de toverketel' - Alhambra. al. 'De droom' - Alhambra, al. 'Santa Claus' - Bellevue Cinerama (234876 266227). al. 'Weird Science' - Cinerama, al 'De Goonies' Calypso (266227/ 234876), al. 'Prizzi's honor' - Calypso. 12 jr. 'Perfect fit' - Centraal (248933), 18 jr. Taran en de toverketel' - Cineac (243639), al. 'Westside story' - Cineac, al. 'Pervola' - Cinecenter (236615), al 'Teorema' - Cinecenter. 16 jr. 'Desperately seeking Susan' - Cine center, al. 'The purple rose of Cairo' - Cinema (151243), al. 'Gat in de grens' - Cinema, al Back to the future' - Cinema Interna tional (151243), al. 'Weird Science' - Cinema Internatio- 'Back to the future' - City (234579); al. 'Taran en de toverketel' City, al Brewster's millions' - City, al 'Amadeus' - City, al. 'Invasion U.S.A.' - City. 16 jr The mean season' - City, 16 jr. 'Hot chili' - City, 16 jr. 'Miami supercops'. City, al. 'Zorba the Greek' Kritenon, (231708), 16 jr. 'Stevie' en 'Don't look now' - Studio K (231708). 16 jr. Tnfirmieres du plaisir' - Pansien (248933). 18 jr. Invasion U.S.A.' Rembrandtplein- theater (223542), 16 jr. Miami Supercops' - Rembrandtplein- theater. al. 'Kaos' - The Movies (245790), 16 jr 'La historia oficial' - The Movies, 16 jr. Tasio' - The Movies, al. 16 jr 'Back to the future' - Tuschinski (262633). al. King Solomon's mines' - Tuschinski. 12 jr. 'American Ninja' - Tuschinski, 16 jr 'Perfect' - Tuschinski. al. 'Life of Brian' - Tuschinski, 12 jr. 'Gotcha' - Tuschinski. al. 'Kiss of the spiderwoman' - De Uit kijk (237460). 12 jr. TELEVISIE Wie kun je behalve Freek de Jon ge nog verwachten op oudejaars avond? Louis de Funès en Jerry Lewis bijvoorbeeld. Eén van de ijzeren wetten in televisieland is dat er aan de vooravond van het nieuwe jaar lachfilms moeten worden uitgezonden. Dus koos de NCRV voor TAille ou la Cuisse', ook wel 'Wie dan leeft, wie dan zorgt' genoemd. Het was in 1976 de come-back van De Funès nadat hij een hart aanval had gehad. Tevens één van zijn aardigste films, waarin De Funès een uitgever van een serieuze gids van restauranten speelt. Hij wordt uitgedaagd door de eigenaar van een serie wegrestaurants zijn pretenties waar te maken. Tegenspeler van De Funès is Coluche, een andere Franse komiek en regisseur is Claude Zidi die op dit terrein ook zijn sporen heeft verdiend (dins dag, Nederland 1, 20.45 uur). Jerry Lewis vertoont zijn hoofd op Duitsland 2 in 'The Nutty Professor'. Hij is daarin een sukkelige leraar die verliefd is op een leerlinge. Dankzij een drankje ontpopt hij zich als een aantrekkelijke heer (21.15 uur). België 2 houdt het ook op Frans vermaak en wel 'La Cage aux Folies'. Daarin Michel Serrault en Ugo Tognazzi als een homo- seskueel stel. Een pikante kome die die vooral in Amerika een waanzinnig succes bleek (20.25 uur). Ook gedurende de rest van de week genoeg te lachen. Om 'Lo cal Hero' bijvoorbeeld. Ook een komedie, maar dan veel introver ter. Bill Forsyth zet daarin twee werelden tegenover elkaar. Een Amerikaanse oliemaatschappij ruikt geld in een klein Schots plaatsje en stuurt daar Maclntyre vanwege zijn Schots klinkende achternaam op af. Het weder zijds onbegrip heeft Forsyth in sutiele humor vervat. Wie een tijdje geleden 'Gregory's Girl' van hem zag, weet hoe dat in el kaar. steekt (Duitsland 2, 21.45 uur, woensdag). De grappen in 'The Blues Bro thers' zijn veel nadrukkelijker en dat is dan nog voorzichtig uitge drukt. John Belushi en Dan Ay- kroyd vormen een bluesgroep om geld in te zamelen voor een weehuis. Dat gaat zonder slag of stoot en de twee in gitzwart ge hulde gwbroeders Blues krijgen een politiemacht achter zich aan. Regisseur is John Landis (21.25 uur, Bflgie 2, vrijdag). Patrick Dewaere speelt rechter Fayard tn 'Lejuge Fayard dit le sheriff. (fotoGPDi Mare Didden maakte in Belgie aam als journalist, maar is ook 1 een paar jaar actief als filmer 'Brussels by night' is zijn debuut en werd door hem zelf een 'filo sofische thriller' genoemd. De uitzichtloosheid in het bestaan van de westerse mens heeft hij samengevat in vier hoofdperso nen. Gaandeweg blijkt wat er met hen aan de hand is en wat ze met elkaar te maken hebben (donderdag, 20.20 uur, België 2). 'Ich bin von Kopf bis Fuss auf Liebe eingestellt'. zong Mariene Dietrich in 'Der Blaue Engel' en werd er in één klap beroemd mee. Emil Jannings speelt in de ze klassieke film overigens de ei genlijke hoofdrol. Hij is een stof fige leraar die halsoverkop ver liefd wordt op de zangeres in een dubieuze kroeg. Die zangeres is Mariene Dietrich (zondag, Ne derland 2, 22.35 uur). Om weer bij Frankrijk terug te keren: zeer aan tc bevelen is 'Le juge Fayard dit le Sheriff1. Een uitstekende thriller met de vorig jaar overleden Patrick Dewaere in een hoofdrol. Hij spéélt Fayard, een rechter van instruc tie die zijn bijnaam 'sheriff dankt aan zijn ongebruikelijke aanpak. Fayard wil het begrip recht weer inhoud geven, maar stuit daarbij op allerlei duistere machten die hem tegenwerken. De film is gebaseerd op een soortgelijke geschiedenis in Lyon (morgenavond, Nederland 2, 23.10 uur). FILMHUIZEN Misschien wel hèt hoogtepunt van dit filmjaar keert op de val reep nog één keer terug in het Leidse Kijkhuis: 'Kaos'. De ge broeders Taviani maakten onder die titel een uiterst sfeervol vij fluik naar verhalen van Luigi Pi randello. Gezamenlijk geven de vijf filmpjes een beeld van Sici lië, waarmee ze een groter pu bliek dan ooit tevoren bereikten. In het eerste deel wordt de massale emigratie naar Amerika behandeld. Een oude vrouw schrijft trouw brieven aan haar zonen in Amerika, zonder overi gens ooit antwoord te krijgen. Dan neemt het verhaal een draai en richt zich op een andere zoon die is achtergebleven. Hij hun kert naar de liefde van zijn moe der, maar zij ontloopt hem. Het tweede deel is heel fraai: een meisje is uitgehuwelijkt aan een man die aan de maanziekte lijdt. Bij volle maan wordt hij een soort weerwolf. Het derde verhaal, 'De Kruik' is één van de bekendste Piran- dello-verhalen. Een autoritaire landeigenaar koopt een mansho ge kruik en die brengt hem in conflict met zijn knechten. In 'Requiem', het vierde deel, ko men dorpelingen in geweer te gen het stadsbestuur. Ze willen een eigen kerkhof. In het slot deel d uikt de schrijver zelf op die terugkeert naar zijn geboorte grond. De film is elke avond in het Kijkhuis te zien, met uitzonde ring van 31 december. Aanvang 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21