LD-Cup propaganda voor het korfbal ó?90 3T VAN HAREN RUIMTOP10TOT50% KORTING Madjoe: graag 9S>90 2T 7T 'We moeten het maar laten zien' Van Ettekoven aangeklaagd Voorronde Tweede Kerstdag Indeling toernooi 20 TOT 30% KORTING 30 TOT40% KORTING 40 TOT50% KORTING 50% KORTING EN MEER riNG IMEER Heren schoenert' voor voor PORT lingsclubs Madjoe en Warmond er aan deelnemen, past prima in de opvattingen van De Haas. "Ik zie het als een experiment om te kij ken of toernooien in deze vorm aanspreken. Hoe ervaren lager spe lende clubs het toernooi, vinden ze het leuk, is men enthousiast om te gen sterkere en veel sterke ploegen uit te komen? "Er is ook heel bewust voor de toernooivorm gekozen in tegen stelling tot het voetbal. Daarmee is zeker de inschrijving van de lager spelende clubs bevorderd. Ze zijn dan niet direkt uitgeschakeld, want er staan altijd drie wedstrij den op het programma. Dat is aan trekkelijker dan na twee maal der tig minuten uitgeschakeld te zijn." "Voor het gezicht naar buiten zijn natuurlijk vooral de eindron den op zaterdagmiddag en -avond interessant. Ik denk dat het elke club aan zal spreken om de sterk- LEIDEN - Als een van de eerste meldde Frank Berendes Fides Pacta aan als deelnemer aan het LD-toernooi. Naarmate het seizoen vorderde is de belang stelling toch meer in de rich ting van de competitie verscho ven. "De competitie is het aller belangrijkst", bekent hij. "Het eerste wat ik na de wedstrijd te gen BEP de ploeg vertelde was: veertien dagen vakantie. Dan kunnen we even het LD-toer- nooi afwerken". In het kader van die competi tie biedt het LD-toernooi voor Berendes een ideale mogelijk heid om onder wat minder drukkende omstandigheden nieuwe spelwijzen uit te probe ren. "Ik ga proberen de ploeg met opdrachten het veld in de sturen. Het is belangrijk om niet langer van één of twee aan vallers afhankelijk te zijn. Dus speel in zo'n toernooi nu maar eens een hele wedstrijd de kan sen uit van Bettina, Wilma of Jeanet." Anderzijds is het toch wel zo, dat Berendes de verantwoorde lijkheden, die Fides Pacta als Leidse hoofdklasser heeft, ten volle onderkent. "Voor Leiden is dit toernooi natuurlijk heel erg leuk. Ten koste van alles het toernooi winnen, nee dat is niet mijn bedoeling. Want gele en rode kaarten hebben ook ge volgen voor de competitie. Heel ontspannen spelen vind ik bovendien voor de mensen heel belangrijk. Maar hou me te goed, ik wil ook niet afgaan. Dus ik wil wel degelijk m'n wedstrijden winnen en in ieder geval door die eerste ronde heenkomen. Je bent de beste club van Leiden. Laat het dan ook maar zien!" ZEIST (GPD) - Scheidsrechter Henk van Ettekoven en PEC- speler Aziz Doufikar zijn door de tuchtcommissie van de KNVB in staat van beschuldi ging gesteld naar aanleiding van hun uitlatingen tijdens de wedstrijd FC Den Haag-PEC Zwolle. Doufikar smeet Van Ettekoven in die wedstrijd al lerlei verwensingen naar het hoofd, waarop de scheidsrech ter de speler van repliek diende met de opmerking dat hij 'op moest rotten naar Marokko'. De tuchtcommissie van de KNVB heeft beiden in staat van beschuldiging gesteld, om dat uit de schriftelijke verkla ringen is gebleken dat zowel Doufikar als Van Ettekoven de beledigingen niet ontkennen. DINSDAG 24 DECEMBER 19 RIJNSBURG - Wat doet een be scheiden afdelingsclub op het LD- toernooi temidden van districts- en zelfs landelijke ploegen Cor Gra- venkamp, de ambitieuze trainer/ coach van het Rijnsburgse Madjoe windt er geen doekjes om. "We vin den dat Madjoe als een club in op bouw zich moet kunnen meten met betere ploegen. Alleen zo kan je als afdelingsploeg nieuwe erva ringen opdoen, want in de afdeling speel je altijd met dezelfde ploe gen. Daar leer je weinig bij." Bang voor een afgang is Grave- kamp niet. In de afgelopen weken zijn de risico's uitgebreid doorge sproken binnen de club, maar de conclusie was unaniem: meedoen. "Je kan met forse cijfers verliezen van één van de betere ploegen. Als je maar probeert zelf te blijven korfballen Ongeacht de tegenstan der incasseringsvermogen toné en proberen zelf ook te scoren."] Heel voorzichtig denkt Grav kamp zelfs aan kleine succesje "Een wedstrijdje winnen, zie 1 Madjoe zo snel niet doen. Ik zie w kansen om ploegen als Fiks e Fluks goed partij te bieden, d] spelen tenslotte niet zo veel hoge We kunnen vrijuit spelen, want hebben in principe geen kan Maar toch. ZuiderkwartitWiiij straks drie mensen, die op vakaj tie zijn. En mijn ploeg is Tweeq Kerstdag wel compleet." "Ik zeg niet dat we voor een grd te verrassing zullen zorgen op h] toernooi. Maar ik denk wel dat meer zullen laten zien, dan van Madjoe gewend is. Het i: meer alleen 'bolle'-korfbal in Rijn burg." ste te zijn van de regio Leiden. We zullen zeker best pittige duels te zien krijgen. De gerenommeerde clubs hebben daarbij toch zeker wel wat te verliezen. En er kan best wel een verrassing inzitten. Maar dat maakt het alleen maar aardi ger." Vol De Haas rekent erop dat met na me zaterdagavond de Vijfmeihal volledig vol zal stromen. En niet al leen met korfballers. Vergelij kingsmateriaal te over, want ook wanneer Fides Pacta haar thuis wedstrijden speelt of de LKF haar jaarlijkse duels Leiden-Oranje laat verspelen, is er veelal geen zit plaats meer te vinden. En de eind ronden van het LD-toernooi zullen kwalitatief misschien iets minder bieden, de rivaliteit zal voor veel meer spanning zorgen. "Dit is toch nog nooit vertoond", Jan de Haas: "Het zal elke club aanspreken om de sterkste te zijn van de regio Leiden". <Foto Holvast) besluit Jan de Haas enthousiast Dat is toch wel de primeur, die we zijn relaas, "dat je in een toernooi aan het LD te danken hebben", alle Leidse clubs bij elkaar krijgt. BRAM VAN GENT INSTAPPEN EN WEG Wie het nieuwe jaar mooi voordelig wil instappen, moet even bij Van Haren binnenlopen. Daar vindt u de komende weken bijzonder aantrekkelijk geprijsde schoenen en laarzen. Met kortingen die kunnen oplopen tot ruim 50%. Voor zeer snelle beslissers zijn er zelfs paren, waarvan het voordeel de 70% overschrijdt. Kortom, kwaliteit voor bodemprijzen. Vanzelfsprekend moet u er wel snel bij zijn. Want zulke aan biedingen laat niemand lopen. En op is op. Hieronder alvast een beschei - den greep uit wat u allemaal kunt verwachten. Het moet al raar lopen als daar niets voor u tussen zit. rren instappers van "7Q90 9,95 voor X Klassieke herenmolières van 139,95 voor Geklede herenmolières van 99,95 voor Kindermolières van 69,95 voor Kindermolières van 59,95 voor Kinderlaarsjes van 89,95 voor Sportieve herenschoenen van 129,95 voor Gevoerde herenlaarzen van 149,95 voor Herenlaarzen met veter van 129,95 voor Moderne heren laarzen van 109,95 voor Moderne herenlaarzen van 119,95 voor Heren instappers van "7090 119,95 voor ff, Klassieke herenmolières van 99,95 voor Geklede herenmolières van 149,95 voor Jongensschoenen van 44,95 voor Moderne herenlaarzen van 139,95 voor I Kinder college schoenen van 79,90 voor Heren instappers van 4090 99,95 voor Heren instappers SZQ90 van 129,90 voor w V/ Dames flats 79.95voor laarsjes Dames flats schoenen Jongens van 69,95 U merkt wel, schoenen kopen I bij Van Haren is nu aantrekkelijker dan ooit. Temeer daar ook voor onze aanbiedingen geldt, dat ze met veel vakmanschap uit het beste materiaal zijn vervaardigd. Doe er uw voordeel mee. ja LEIDEN - De Leidse regio heeft in de korfbal wereld altijd een stevig woordje meegespro ken. De tijden dat Vitesse en Fluks de Nederlandse titel in de wacht sleepten en zaterdag clubs Fiks en Pernix triomfen vierden liggen echter al weer in een grijs verleden. Maar in de prestaties van Fides Pacta, Pernix en TOP klinkt er toch weer iets door, dat gouden tijden in de herinnering terugroept. Deze topploegen van nu, maar ook alle districts- en afdelingsploegen uit de regio, geven op Tweede Kerstdag acte de presence in de voorron den van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. Korfballers hebben over het alge meen moeite hun sport als volwas sen erkend te krijgen. "Het ima go...", verzucht ook Jan de Haas, propaganda-man van de afdeling Rijndelfland en samen met Joop Comelissen van de Leidse Korfbal Federatie organisator van het toer nooi om de LD-cup. "Ik denk dat het voornamelijk een stuk onbe kendheid is. Mensen die met korf bal in aanraking zijn geweest, als lid van een club, maar ook bij het schoolkorfbal, hebben een heel an dere kijk gekregen op onze sport. Het blijkt een moeilijke zaak om te laten zien dat korfbal leuk is, je moet het doen. Dat zou betekenen, dat je veel mogelijk mensen aan het korfballen zou moeten krij gen", voegt hij er snel aan toe, zijn rol als propagandist met verve spe lend. "Ik heb wel het idee, dat we de tijd van de speeltuin achter ons hebben liggen. De ontwikkeling van het zaalkorfbal is voor de hele sport belangrijk. Wel zal korfbal aantrekkelijker gemaakt moeten worden door het aantal hoogtepun ten in een seizoen te vergroten. Veld en zaal hebben een heel druk programma, dus er zal in beide competitie's geknipt moeten wor den om ruimte te maken voor bij- voobeeld een bekertoernooi." Uniek De strijd om de LD-cup, een unieke gebeurtenis omdat de gehe le 'Leidse' korfbal wereld, van hoofdklasser Fides Pacta tot afde-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18