5 QT 'Nu hadden wij een keer mazzel' SJC laat kansen liggen bij Quick Roodenburg kan naar zege fluiten RB weer optimistisch 'Kikkertjes' hebben weer pech bij Verburch Nederlaag van 1-0 Arbiter in hoofdrol op Noord Quick Boys klopt GW V met 3-0 RCL: orde op zaken tijdens winterstop Na gelijkspel bij Nunspeet (0-0) Blauw Zwart sluit aan bij middenmoot NEEM NtfEEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 MAANDAG 23 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 DEN HAAG - SJC heeft het roer omgegooid. Trainer Jan Faas wil van zijn ploeg dit seizoen geen ang stig voetbal meer zien. „Het is be langrijk dat er weer spelvreugde komt, juist voor de jongens die nu in het eerste komen meedraaien. Desnoods gaan we er dan maar een keer uit, maar de opbouw van een team dat een wedstrijd zelf maakt blijft doel nummer een". korte hoekschop van aanvoerder Richard Dercks en Patrick Onck. Wel hield SJC daarna het beste van het spel, maar de doortasten- heid van het eerste kwartier was inmiddels ver te zoeken. Voor het enige echt gevaar zorgde de zwoe gende Ruud Alkemade. Diep in de tweede helft schoot hij van verre afstand maar rakelings over. MIEP VROONHOF Het verwezelijken van dat plan gaat met de nodige tegenslagen ge paard. Tegen Quick in Den Haag liet SJC een goede kans liggen. De Noordwijkers maakten het spel, maar verloren niettemin met 1-0. De partij leek een spectaculair verloop te krijgen. In de eerste vijf minuten moest de Haagse keeper Alex Gerbrandy de bal al voor de voeten van de doorgebroken Jos Alders weggrissen en kopte Marco de Ridder uit een hoekschop tegen de lat. Even daarvoor had verdedi ger Eric de Jonge de bal al op de lat van het andere doel geknald. Dat werd voor SJC verdedigd door Chiel Smit. De doelman van het vijfde fungeerde als invaller voor de opnieuw met een rugbles sure tobbende Ed Zuidhoek. Smit, die uiteraard moeite had in de wed strijd te komen, had het geluk dat hij niet veel te doen kreeg. De Haagse spitsen kwamen slechts zelden aan een schot toe, wat de verdienste was van de felle hou ding van de Noordwijkse verdedi ging. SJC kon dan ook steeds het ini tiatief nemen, maar de afwerking van ae aanvallen was niet best ver zorgd. Het was voor de Noordwijk se formatie des te triester dat één goede actie van Quick de wedstrijd besliste. In de dertigste minuut scoorde Henk Gruter 1-0 na een LEIDEN - Het heet een goed teken te zijn als een scheids rechter gedurende een wedstrijd een onopvallende rol ver tolkt. Het liefst zelfs zodanig dat je je naderhand afvraagt hoe die man er eigenlijk wel uitzag. Zo werkt het in de praktijk natuurlijk niet, maar zou dat bijvoorbeeld het cri terium zijn waarop de man in het zwart door een aanstel lingscommissie wordt beoordeeld, dan ziet het er slecht uit voor arbiter Niesthoven uit Gorkum. Die zou na giste ren het duel tussen Roodenburg en Lenig en Snel in bijna 100 minuten tot een 1-1 einde te hebben gebracht, voorlo pig het eerste jaar geen wedstrijd meer krijgen. Hollen en stilstaan was het na rust met de nadruk daarbij op het laat ste aspect en met een hoofdrol daarin voor Niesthoven. Die bleef fluiten. Op z'n minst vijftig keer, maar in elk geval zoveel maal dat hij er zelf ook tuureluurs van werd. Op een gegeven moment floot-ie maar voor alles wat bewoog. Met als gevolg dat zich een aantal kol- POELDIJK - De teleurstelling droop van de gezichten van de piepjonge Lugdunum-spelers na afloop van het verloren duel bij Verburch. Zeventig minu ten lang hadden de Leidenaars dapper stand gehouden, maar in de laatste fase van de wed strijd gaf de routine van Ver burch toch de doorslag: 2-0. "We hadden vandaag een punt verdiend", vertelde trai ner Clemens Koster, "dit jonge spul heeft prima partij ge speeld maar zoals zo vaak dit ontbrak ons aan geluk. Toch zie ik de toekomst met vertrouwen tegemoet. Na de wintersport zijn Daan Kooi- mans en Gijs Collé er weer bij en dan moet het toch een keer lukken". In Poeldijk ontbrak het illus tere tweetal vooralsnog en wer den de problemen voor Koster vergroot toen vlak voor rust Wim Oppelaar, de laatste van de Leidse routiniers, gebles seerd uitviel. Junior Edwin Verhoogt (18) was een enthou siaste vervanger, maar kon Lugdunum niet de rust geven die Oppelaar op zijn jonge ploegmaats uitstraald. Lugdunum wist zich via Klaas Dekker, Mohammed Ai't El Houssi en Jan van der Reij- den enkele kansjes te schep pen, maar gescoord werd er niet. Koster moest na de hervat ting ook Jan van der Reiden vervangen, waardoor de gemid delde leeftijd nog verder om laag ging, want de 17-jarige Fred van der Kaay nam de spitspositie over. Het was goed geweest voor het zelfvertrou wen van de jeugdbrigade als het aandringende Verburch, dat in de eerste rondgang al een aantal goede scoringskansen onbenut liet, bedwongen had kunnen worden. Halverwege de tweede helft ging het echter toch mis. De verder goed keepende Wim Er- auus maakte een kostbare fout om de door Ton Jongmans in geschoten bal te laten glippen, waardoor de aanstormende Eu gene Mooyman simpel kon sco ren: 1-0. Lugdunum verweerde zich goed, bleef zelf ook aanvallen, maar toen libero Kees Schou ten mee naar voren ging roken de Westlanders hun kans. Jongmans ontving de bal op de middenlijn en bekroonde zijn lange rush met een doelpunt. Eradus strekte zich wel, maar kon er net niet bij. De grens rechter vlagde voor buitenspel, maar scheidsrechter Brekel- mans wees resoluut naar de middenstip: 2-0. KATWIJK - "Ik ben dik tevreden", verklaarde Quick Boys-trainer Rob Theuns na de 3-0 zege van zijn ploeg op GVW. "We moesten het jaar hoe dan ook goed afsluiten. Dat is via gedegen spel gelukt. Nu de helft van de competitie erop zit, zie je toch dat een groepje zich los maakt van de rest. Gelukkig zit Quick Boys daarbij". Theuns had zaterdag niet de be- vrije trap snel, waardoor Floor van verdere verloop van de eerste helft schikking over centrumspits Arie Duyn opeens oog in oog met Dillen kregen de Veenendalers zelfs wat van Duyn, die moest werken. Zijn verscheen. Via diens handen dreig- mogelijkheden, die deels door plaats werd ingenomen door Ge- de het leder over de doellijn te treuzelen, deels door goed werk rard Zuyderduyn, een middenvel- gaan, maar juist op tijd was Henk van doelman Theo Guyt niet in der uit het tweede. Voor rust had- Petersen ter plaatse om GVW goals werden omgezet, den de Katwijkers de harde wind voor een achterstand te behoeden, in de rug. Het spel speelde zich dan Halverwege de eerste helft nam ook voornamelijk af op de helft Quick Boys toch de leiding. Frenk Duyn de gelegenheid hun team op van GVW, waar doelman Jaap van der Kleij bereikte met een vrije 2-0 te zetten. Ook zij faalden in de Dillen de situatie twintig minuten trap het hoofd van Freek Rienks, afwerking. Gesteund door de wind lang vrij gemakkelijk meester die zijn goede spel (op het midden- kwam GVW in de tweede helft bleef. veld) bekroonde met een fraaie opzetten, zonder overigens de Kat- Slechts eenmaal was er sprake treffer. Met Geo de Leeuw als wijkse defensie voor al te grote van paniek in de Veenendaalse gangmaker toonde ook GVW aan tent. Mart van der Plas nam een de aanval niet te schuwen. In het Freek Rienks kopt 1 -0 binnen namens Quick Boys. Het was de bekroning voor zijn goede spel. (foto Van Boven VEENENDAAL - Voor RCL is het zaak om tijdens de winterstop orde op zaken te stellen. Niet alleen ging de Racing-Club met 4-1 ten onder bij DOVO, maar tot overmaat van ramp boekte mede- hekkesluiter Huizen een verrassende 2-3 zege bij Spakenburg. De positie van RCL in de eerste klasse B begint daardoor steeds zor gelijker te worden. Vanaf het beginsignaal nam DOVO, gebrand op revanche voor het eerder in Leiderdorp geleden verlies, het initiatief overtuigend in handen. RCL moest terug, maar wist de gelederen achterin nog geruime tijd gesloten te houden. Nadat de gevaarlijke Gaasbeek al eenmaal op het randje van buitenspel een ideale mogelijkheid had laten liggen, was het in de 25ste minuut toch raak. Op aangeven van Van de Oosterkamp wist Gaasbeek bewaker Hanno van Breu- gel op snelheid te kloppen, om ditmaal via een hard schot doeltref fend uit te halen: 1-0. Die openingstreffer zette de Mouter-brigade tot meer activitei ten aan. Laatste man Paul Wesel schoof mee op naar het midden veld, waardoor Peter Siera meer ruimte kreeg om tot gevaarlijke acties te komen. Eenmaal kreeg de vrijstaande Siera daarbij de bal niet bijtijds onder controle, terwijl de in die fase goed spelende aanvoerder even later op de uitblinkende doelman Marcel van de Wijngaard strandde. In de tweede helft leken de Leiderdorpers de stijgende lijn aan vankelijk nog vast te houden. Ook Bert van Klaveren en Sieto Schalkers slaagden er echter niet in om de DOVO-goalie vanuit kansrijke positie te verschalken. Een snelle counter werd de Mou ter-brigade na een kwartier fataal. Via Schoeman belandde de bal voor de voeten van Steef van de Oosterkamp, die Peter van der Heijden bekeken passeerde: 2-0. Met Ruud de Groot als degelijke vervanger voor de geblesseerde Hans Braat en een door Ooster- meyer aan banden gelegde Peter Siera, kwam RCL daarna niet meer in de wedstrijd. In de 65ste minuut zegevierde Gaasbeek in de lucht over doel man Peter van der Heijden, waarna hij onder Leiderdorpse protes ten de 3-0 binnenkopte. Kort daarop tikte Gaasbeek vanuit een scrimmage de 4-0 in het net. De op zich fraaie tegentreffer van Bert van Meurs kwam, tien minuten voor tijd gescoord, te laat om de spanning nog terug te brengen: 4-1. Trainer Laurens Mouter was uiteraard niet tevreden over het functioneren van zijn ploeg: "Behalve de periode rond de rust liepen de combinaties en de opbouw geheel niet naar wens. Daar moet tijdens de winterstop dus wat aan gedaan worden". problemen te plaatsen. Theuns: "Je ziet dan dat GVW vorig seizoen niet voor niets kam pioen is geworden. Die ploeg heeft toch klasse. Erg positief vond ik de wijze waarop wij de aanvallen heb ben opgevangen. Met gedegen spel, goed georganiseerd. Nee, we hebben niet bewust op de counter gespeeld. Daar hebben we de ploeg niet voor. Ik heb de jongens de op dracht gegeven al ver van het eigen NT PTrFT doel met verdedigen te beginnen" het leder na wat gedraai weer in de doelmond, waar de inmiddels op gedoken Van Duyn met veel pijn en moeite ten tweede male scoor de. Hierna maakte Quick Boys een paar moeilijke ogenblikken door. Wim Koenen had tot twee keer toe de gelegenheid GVW terug in de wedstrijd te brengen, maar stuitte op de yoet van Guyt en kopte over. Toen reeds werd duidelijk dat Quick Boys weinig meer kon ge beuren. Nadat. Rienks bii een uitbraak net naast had gekopt, leidde een nieuwe Katwijkse uitval tot het derde doelpunt. Vijf minuten voor tijd klopte Van der Kleij op links Marco van de Lagemaat op snel heid. Hij wilde ook Dillen ontwij ken, maar kwam ten val omdat de sluitpost aan de noodrem trok. Mart van der Plas knalde de bal vervolgens vanaf elf meter in de rechter benedenhoek (3-0). Als Van der Kleij vlak voor het laatste fluitsignaal zelf had gescho ten in plaats van af te spelen op Mart van der Plas. was de score mogelijk nog tot 4-0 opgelopen. Met 3-0 echter was Theuns ook te vreden. "Misschien is 3-0 een wat geflat teerde uitslag", stelde hij. "Het zat nu een keer mee. Daar staat tegen over dat het genoeg tegen heeft ge zeten in deze competitie. Ik durf te zeggen dat we van de veertien wed strijden die we gespeeld hebben er twaalf beter waren dan onze tegen stander. Voor zover ik me kan her inneren hebben we alleen tegen DOVO mazzel gehad". CHRIS HARTMAN 1toonde zich na afloop Bewust of niet bewust, Quick mnptjn(J mpt M„nsnPp Boys creeerde via counters wel de gelijk de beste kansen in de tweede Plaag Arie Lagendijk de ont moeting met Nunspeet tevreden. De oefenmeester van Rijnsburgse helft Vooral Van der Kleii liet 7ien Boys wist dal de Puntendeling op X1ÏL de Veluwe (0-0) zijn ploeg weer wat verder uit de onderste regionen van de zaterdag eersteklasse had getrokken. De uitslagen van de concurrentie kleurden het plaatje Reeds in de eerste helft was 'Bo- voor de Rijnsburgers nog wat ris Becker' door zijn agressie en rooskleuriger, want door de neder- snelheid een plaag voor de Vee- lagen van Spakenburg (tegen Hui- nendaalse defensie. In de tweede zen, 2-3) en GVW (bij Quick Boys) helft kon hij onder andere door is de aansluiting met de midden- goed doorzetten van Rienks zo op moot een feit. doelman Dillen aflopen, die hem T de bal evenwel knap afhandig Lagendijk kijkt voorzichtig opti- maakte. Op zijn beurt bracht de Jhfsbsch vooruit. Het is erg be- rechterspits via een kromme bal langrjjk dat we nu uit de laatste vijf Zuyderduyn in stelling. De hard wedstrijden zeven punten hebben werkende invaller wist geen raad geaaid. Er is een gaatje geslagen met de kans, maar zou ?ven later ™et de onderste ploegen en we een belangrijke rol spelen bij de nu mm of meer serieus tweede Katwijkse goal. Van Duyn, in de tweede helft beter op dreef dan in de eerste, brak op links ra zendsnel uit en bereikte met zijn voorzet Zuyderduyn. Die bracht voor de periodetitel. Dat brengt weer leven in de ploeg, die de laat ste weken steeds meer zelfvertrou wen krijgt". De Rijnsburgse trainer durft nog mei verder te kijken dan een even tuele periodetitel: "Voorlopig heb ben we nog geen aansluiting met de kopgroep, dus zover kijken we nog niet. Nee, ik ben heel blij dat we nu niet meer tegen de onder kant aanhakken. Een kat in nood kan rare sprongen maken, dat zie je maar weer aan Huizen". Er was het wisselvallige Nun speet veel aan gelegen om na de forse afstraffing tegen Noord wijk van vorige week (5-0) voor eigen publiek beter voor de dag te ko men. De thuisploeg zette het spel met veel overleg en over veel schij ven vanaf de doellijn op, maar wist maar weinig gevaar te stichten voor doelman Henk van Voorber gen. Nunèpeet was slechts één maal echt gevaarlijk, maar het houtwerk was de Rijnsburgers gunstig gezind. Aan de andere kant greep Gertie Fidder op tijd in bij een gevaarlijke uitval van Hans Zwaan. Na de hervatting wisten beide ploegen door het hoge speeltempo de wedstrijd aantrekkelijk te hou den, al werden de meeste duel op het middenveld beslecht. Rijns burgse Boys kreeg nog een aantal doelrijpe kansen, maar andermaal was Fidder attent. Een kopbal van Martin de Louw reikte niet verder dan de doellijn en en schot van Martin van der Blom werd nog net uit het doel gewerkt. Beide teams stelden zich dan ook tevreden met de puntendeling: 0-0. derieke situaties voordeed in, maar ook buiten de lijnen waar de dis cussies over 's mans optreden hoog oplaaiden. Niemand wist na ver loop van tijd meer hoe of wat en zo stond er bijvoorbeeld opeens een verzorger op de middenstip. Uitge rekend op een moment dat het spel nu eens even niet 'dood' lag. Dat het voor de pauze toch aardi ge partijtje ontaardde in een wan ordelijke bende mocht geheel op het conto van de parmantige rond stappende Niesthoven worden ge schreven. Die leidde uitsluitend volgens de letter van de wet, dus volgde op elke overtreding keurig een fluitsignaal. Maar aan de oor zaak van het van het kwaad deed hij niets. Goed, hij noteerde her en der een paar namen. Dat dat wei nig hielp bleek wel uit de steeds grovere wijze waarop de spelers el kaar in toenemende mate bejegen den. Wat Niesthoven had moeten doen om een dergelijke romps lomp te voorkomen was het voor tijdig wegzenden van ene Rob van der Zwan. Een geflopt geval in het betaalde voetbal die zich, mis schien dientwege, deed kennen als een uitermate irritant manneke dat niet op een voetbalveld thuis hoort.. Het begon allemaal met een duwtje hier en een tikkie daar. Maar omdat de enige consequentie - zo die al volgde - bestond uit een fluitsignaal ging Van der Zwan steeds uitdagender en bruter te werk, een voorbeeld dat ook navol ging vond. Over die pure intimida tie (natrappen, doorlopen op de keeper) en het uitblijven van ade quate maatregelen ontstond ver volgens de nodige irritatie bij Roo denburg en dat werkte nieuwe overtredingen in de hand. Als een repeterende wekker ging Niestho ven dan maar weer af. Zoals gezegd werd er tussen de bedrijven door ook nog gevoet bald, voornamelijk voor rust toen de kerstgedachte nog enigszins op gang deed en de concentratie in eerste instantie was gericht op de controle van de bal op het hobbeli ge veld. Roodenburg was, ook al door zijn wat directere speelwijze waarbij vaak het middenveld ge makshalve maar werd overgesla gen (of letterlijk overlopen), daar bij licht in het voordeel hetgeen meteen al tot uiting kwam in kans jes voor Ronald Jansen en Richard Klein. De veel en luid pratende LenS-doelman Meefout hield voor lopig de nul nog vast. Dat lukte hem na twintig minu ten niet meer toen verdediger Ron Halvemaan op links doorbrak. Diens voorzet leek aanvankelijk te ver van het doel, maar hoog opve rend kopte de eveneens opgerukte Arno Lancel de bal richting verste paal. Zoals het een goede spits be taamt dook Ronald Jansen daar als een duveltje uit een doosje op om met een knikje voor 1-0 te zorgen. Dat had overigens net zo gemak kelijk andersom kunnen zijn, want pal voor Jansens' doeltreffende ac-. tie gaf LenS, een typische Haagse counterploeg, zijn visitekaartje af waar het aankwam op de zoge naamde spelhervatting in de buurt van het doel. Spits Dick Tuit knal de uit de vrije trap de bal op de paal. Die waarschuwing sloeg het snel wegzakkende Roodenburg in de wind. Na onnodig balverlies maak te aanvoerder Hen Koet op slag van rust een even onnodige over treding op Dikstra. Van iets meer dan zestien meter mocht Tuit het nogmaals proberen. Iets nauwkeu riger dan daarvoor mikte hij de bal langs de muur en Nievaart: 1-1. Dat voor wat het voetbal betreft. Op vallend floot Niesthoven zich ver volgens in de kijker. AD VAN KAAM ADVERTENTIE WASSENAAR - Blauw Zwart heeft de verrassende 1-2 zege van vorige week op UVS van een pas send vervolg voorzien. Op eigen veld wees de debutant in de zonda- geersteklasse gistermiddag VUC met 2-0 terug. Door deze overwin ning heeft de ploeg van trainer Chiel Jansen inmiddels aanslui ting met de middenmoot gekregen. Hoewel VUC zich vooral in de eerste helft technisch de betere ploeg toonde, konden de Hage naars nauwelijks gevaar stichten in de buurt van Carlo L'ami, die in te genstelling tot vorige week een rustige middag had. Blauw Zwart toonde zich heel wat slagvaardiger. In de 25e minuut maakte Ruud Luyken er op aangeven van de naar voren getrokken vleugelver dediger Pim van der Berg 1-0 van en luttele momenten later werd het zelfs 2-0 toen Frank Voorham een blunder in de Haagse defensie af strafte. In de tweede helft verdedigde Blauw Zwart met succes de voor sprong die eigenlijk geen moment in gevaar kwam.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15