'PSV is enorm vooruit gegaan' Heracles biedt Feyenoord alle kans op herstel United raakt Frans Janssen: record kwijt C [1 T rood op Spangen Ajax zet met zege vraagteken achter bestaansrecht MW Scores in profvoetbal Van Hanegen kandidaat bij Waterschei Hoop van PEC gaat in rook op Griekse fan in PAGINA 14 SPORT MAANDAG 23 DECEMBER 1985 Arrestaties in Eindhoven EINDHOVEN (ANP) - De Eindho- vense gemeentepolitie heeft voor, tijdens en na de voetbalwedstrijd PSV-Den Bosch zaterdagavond zestien supporters aangehouden. Het betreft allemaal aanhangers van FC Den Bosch, in leeftijd va riërend van 16 tot 21 jaar. De aan houdingen werden verricht we gens het in bezit hebben van vuur werk, een ketting en het plegen van verzet. Een woordvoerder van de Eindhovense gemeentepolitie heeft dat zaterdagavond meege deeld. EREDIVISIE PSV - FC Den Bosch 2-1 (1-0). 40 Lokhofï 1-0, 52. Gullit 2-0, 74. Gill- haus 2-1. Scheidsrechter Blanken steen, toeschouwers: 21.500. Gele kaart: Adriaanse (Den Bosch) MW -Ajax 1-4 (0-3). 5. Koeman 0 1. 8. Van Basten 0-2,42. Koeman 0-3, 51. Smeets 1-3, 68. Van 't Schip 1-4. Scheidsrechter Geurds, toeschou wers: 7800. Gele kaart: Koeman (Ajax). Heracles-Feyenoord 2-5 (1-5). 2. Hoekstra 0-1. 3. Hoekstra 0-2, 19 Eriksen 0-3, 26. Hoekstra 0-4, 35. Ten Cate (stnifschop) 1-4. 43. Sórensen 1- 5. 83. Metz 2-5. Scheidsrechter Mul der. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Hiele (Feyenoord). VVV-FC Utrecht 1-0(1-0). 21. Cor- bijn 1-0. Scheidsrechter Van der Niet. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Lec ker (Utrecht). FC Groningen-Haarlem 3-0 (2-0). 36. De Koek 1-0,44. Van Tiggelen 2-0, 51. Bakker 3-0. Scheidsrechter De Munnik. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Collewijn (Haarlem). Roda JC-Go Ahead Eagles 5-0 (0-0. 54. Van Geel 1-0, 78. Gorter fc-0. 80. Hofman 3-0, 82. Gorter 4-0. 88. Daer- den 5-0. Scheidsrechter Verhoef. Toeschouwers: 4000. Gele kaarten: Van Geel (Roda), Witbaard en Tular (Eagles). Sparta-NEC 3-2 (1-0). 40. Schmidt 1-0, 63. Wildenbeest 1-1, 66. Frans Janssen 1-2, 81. Tiktak 2-2, 90. Wijn berg 3-2 (strafschop). Scheidsrechter Smeenk. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Frans Janssen, De Groot (NEC). Rode kaart Frans Janssen. AZ'67 - Fortuna Sittard 1-1 (0-0). 68. Heus 1-0. 84. Eleveld 1-1 Scheids rechter Hobé, toeschouwers: 2000. Gele kaart: Linford (Fortuna). Excelsior-FC Twente 2-2 (1-0). 21. Van der Padt 1-0,66. André Wasiman 2-0, 68. Janssen 1-2, 88. Hill 2-2. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toe schouwers 1700. Gele kaart: Wilson (Twente). EERSTE DIVISIE Willem II - DS '79 1-0 (0-0). 72. Ha- trecht 1-0. Scheidsrechter Van Swie- ten, toeschouwers: 6600. Gele kaart Van de Ven (Willem II) en Timmer (DS). Willem II tweede periode-kam pioen. NAC - SW 5-2 (2-1). 5. Bannon 1-0, 27. Bannon 2-0.45. Könemann 2-1,48. Bannon 3-1, 66. Bannon 4-1, 75. Ban non 5-1, 78. Van Buuren 5-2. Scheids rechter Reygwart, toeschouwers: 2200. Cambuur - RBC 0-3 (0-1). 7. Voets (strafschop) 0-1, 50. Johan Molenaar 0-2, 61. Voets 0-3. Scheidsrechter Bulthuis, toeschouwers: 2500. Veendam - RKC 0-0. Scheidsrechter Bannet, toeschouwers: 3600. Gele kaart: Den Haan (Veendam), Van Veen en Joore (RKC). PEC Zwolle - Emmen 4-1 (3-0). 11 Alex Booy 1-0,30. Foeke Booy 2-0,41. McNulty 3-0, 64. Foeke Booy 4-0, 81. Spaan 4-1. Scheidsrechter Slikker- (PEC). Helmond Sport - Vitesse 2-0 (0-0). 68. Van Breemen 1-0, 76. Keizers 2-0. Scheidsrechter Van der Leek, toe schouwers: 2500. 68. Van Breemen 1- 0, 76. Keizers 2-0. Gele kaart: Le grand, Bos en Koenen (Vitesse), Klynk (Helmond Sport). Eindhoven - Telstar 0-1 (0-0). 71. De Graaf 0-1. Scheidsrechter: Pen, toe schouwers: 1300. Volendam - Heerenveen 6-2 (3-0). 21. Böckling 1-0, 37. Holshuijsen 2-0, 45. De Vries 3-0, 54. Anema 3-1, 69. Bak ker 4-1.72. De Jonge 4-2,74. Böckling 5-2,86. Steur 6-2. Scheidsrechter: Van Vliet, toeschouwers 1500. Gele kaart: Verbeek (Heerenveen) Wageningen - De Graafschap 3-2 (2- 2). 9. Krommendijk 1-0, 13. Krom mendijk 2-0, 28. Kelderman 2-1, 40. Willems 2-2, 66. Tollenaar 3-2. Scheidsrechter: Van der Laar, toe schouwers: 2500. ALMELO - Grote afwezige gister middag bij de wedstrijd Heracles- Feyenoord was Wim van Hane- gem. De assistent van hoofdtrainer Fafié gaf de voorkeur aan het Bel gische competitieduel RWDM-Wa- terschei in Brussel. De oud-international staat op de nominatie om de vorige week ont slagen Waterschei-coach Pierre Gijs op te volgen. Het bestuur van Feyenoord was niet op de hoogte van het bezoek van 'de Kromme' aan de Belgische hoofdstad. MAASTRICHT (GPD) - Ajax heeft zaterdagavond grote vraagtekens gezet achter het bestaansrecht van MW. Niet alleen waar dat het verblijf van de Maastrichtenaren in de eredivisie betreft, maar vooral ook in commercieel op zicht. Overal elders gaat de stelling van Johan Cruijff („de manier waarop ik Ajax laat voetballen is de enige garantie om het publiek weer terug te krijgen op de tribunes") op. In de Geusselt trok de landskampioen echter niet meer dan 7800 toeschouwers. Dat was overigens nog erg veel ver geleken met de belangstelling tij dens de duels van MW tegen Feyenoord (2300 betalende kijkers) en Haarlem, dat in, Zuid-Limburg het diepterecord dit seizoen in han den heeft met 853 consumenten. Tegen het sombere decor van een vrijwel verlaten stadion voelde Ajax niet de behoefte om opnieuw aan klantenbinding te doen. De landskampioen beperkte de wed strijd tot twee perioden van tien minuten en vergat gemakshalve de concentratielessen van ademha lingsspecialist Len del Ferro. On danks die geringe betrokkenheid werd MW simpel met 4-1 opzij ge zet. Rust Toen de Ajacieden bij voorgaan de gelegenheden ook zo opvallend aan energiebesparing deden wer den ze door Cruijff op hun num mer gezet. Ditmaal greep de regis seur de lusteloosheid aan om te verklaren dat Ajax (dus ook hijzelf) er goed aan heeft gedaan om vier van de zes spelers (Van Basten, Rij kaard, Vanenburg en De Wit) terug te trekken voor de wedstrijd van het versterkte Jong-Oranje tegen Italië op 8 januari. „Ik kan me best voorstellen dat de jongens er van avond zo gemakkelijk over dach ten. Ze zijn duidelijk aan rust toe". Zijn collega Ron Weyzen van MW moest daar echter hard om lachen: „Hoe kunnen die spelers nou moe zijn? Ze hebben nauwe lijks Europa Cup gespeeld. Wij hebben veel meer reden om te zeg gen dat we vermoeid zijn. Geeste lijk vooral, nu we al een poosje on derin hangen". Körver De pas 28-jarige Weyzen, een part-time vertegenwoordiger, neemt tijdelijk het werk waar van de, zoals het officieel heet, in de ziektewet lopende oefenmees- ter Cor Brom. Zaterdagavond werd bekendgemaakt dat MW de ko mende twee seizoenen onder lei ding zal staan van Frans Körver, de huidige trainer van Roda JC. Hij krijgt te maken met een team, dat met uitzondering van de Deen So- ren Busk tegen Ajax al op eerste divisieniveau vertoefde. Niettemin zag dit ondermaatse MW even nog bijna kans het standsverschil met Ajax te over bruggen. Nadat de Amsterdam mers door goals van Ronald Koe man en Marco van Basten binnen zeven minuten een 2-0-voorsprong hadden genomen mocht Arie van Staveren een penalty nemen om Jean Maas door Ronald Spelbos was gevloerd. Ajax-keeper Stanley Menzo won het 11-meter-duel ech ter en zag MW pas weer terug in de tweede helft toen Weyzen bij eén inmiddels tot 3-0 opgelopen achterstand (goal Koeman) einde lijk de noodzaak van een extra aan valler (Huub Smeets) inzag. „Ik vond het jammer dat ik niet in de basis stond. Hoewel, als je zag hoeveel bruikbare ballen ik kreeg, dan vond ik het niet eens erg", al dus de lange Smeets, die eenmaal niet over het hoofd werd gezien en prompt scoorde. Voor het overige was MW zijn tegenstander, die via John van 't Schip de eindstand op 1-4 bepaal de, alleen maar terwille, zoals de meeste teams in de eredivisie zich lijken in te spannen om Ajax aan een hoge klassering te helpen Hoewel de erkentelijkheid daar voor meestal groot is ziet Ajax in Cruijff toch de voornaamste gang maker voor het succes. Met zijn aanvallende voetbal heeft Ajax, dat nu tweede is, weliswaar ten opzich te van het vorig seizooiéén plaats VOETBAL - Volgens de astro loog Boris Kristoff staan de sterren ten tijde van de eindronde om d€ wereldtitel voetbal in Mexico het gunstigst voor Brazilië, Frankrijk. Engeland, Italië en Uruguay. Kris toff ziet voor Mexico, Bondsrepu bliek Duitsland en Argentinië slechts minieme kansen. Bulgarije kan volgens de stand van de ster ren voor verrassingen zorgen. moeten inleveren, maar heeft het wel veel meer toeschouwers (ge middeld 3500) per wedstrijd ge trokken. „Wij willen dan ook graag na dit seizoen verder gaan met Johan. Di rect na de winterstop gaan we met hem praten", aldus vice-voorzitter Van Eyden. Cruijff, die gewend is de aanval te zoeken, wacht in dit geval het initiatief van de „tegen partij" rustig af. ALMELO (GPD) - Feyenoord heeft gisteren nog geen ge legenheid gehad zich te rehabiliteren voor de smadelijke nederlaag tegen VW. De kwakkelende Rotterdammers bleven een week na dato weliswaar moeiteloos op de been bij een andere degradatie-kandidaat, maar aan de uiteinde lijke 5-2-overwinning bij Heracles kon nauwelijks enige waarde worden toegekend. René van der Gijp e Het verweer van de Almelose hek- kesluiter was van een dusdanig be denkelijk allooi, dat ook een top club uit vorm gisteren aan de Bornsestraat domweg niet had kunnen verliezen. Het neemt niet weg dat het ronduit amateuristi sche optreden van Heracles de ploeg van trainer Ab Fafié bijzon der goed van pas kwam. Of bij Feyenoord het ergste leed daad werkelijk is geleden, zal echter pas Den Bosch niet in staat tot herhaling van stunt EINDHOVEN (GPD) - PSV kan met een gerust hart gaan overwin teren. Met een voorsprong van ze ven punten op Ajax, dat nog een (thuis)wedstrijd tegen MW tegoed heeft, en met een doelsaldo (62-11) om van te watertanden, zou er in de race naar de landstitel niks meer fout mogen gaan. De enige die eventueel nog roet in het eten kan gooien en die de vaderlandse competitie van de schijndood kan redden is Ajax zelve. De rest is daartoe niet in staat. „Met de overwinning van van avond", analyseerde Jan Reker de benauwde winst (2-1) op FC Den Bosch, zaterdag „zijn wij in lastige wedstrijden als tegen Haarlem. Utrecht, Feyenoord en deze onge schonden uit de strijd te voor schijn gekomen". „Wat wil je an ders met dit materiaal", verwees Rinus Israel naar de enorme kloof die er gaapt tussen het oppermach tige duo PSV-Ajax en de rest van de eredivisie. Daarom moest PSV zich zaterdagavond eigenlijk scha men dat Reker in het slotkwartier een „kruimeldief' (Van de Kerk hof) moest inzetten om het gevaar van de gelijkmaker te bezweren. Doordat ook FC Den Bosch uit eindelijk niet in staat bleek de stunt van eerder dit seizoen te her halen, toen het PSV de tot nu toe enige competitienederlaag toe bracht, is alle hoop gevestigd op Ajax. Het tijdstip waarop de twee giganten elkaar in Eindhoven ont moeten is echter zo vroeg gekozen (16 februari) dat de nieuwe lands kampioen al op tweederde van de competitie bekend kan zijn. De op mars van Ajax ten spijt, gaat men er in Brabant stilzwijgend vanuit dat het al sinds september 1983 (Willem II) voor de competitie op eigen veld ongeslagen PSV zich dit keer niet de kaas van het brood zal laten eten. Hoe hoog de voetbalfrustraties in Eindhoven zijn opgelopen, blijkt uit het persbulletin waarin PSV zichzelf heeft uitgeroepen tot de competitiekampioen van 1985. Het laatste aansprekende succes dateert van 1978, toen de Braban ders naast de landstitel de UEFA Cup veroverden. Sindsdien greep PSV steeds naast de prijzen. Daar in moet dit seizoen verandering ko men, waarbij de afgetekende win terkampioen er prat op gaat dat het nu de helft minder verliespunten (drie) heeft dan vorig jaar om streeks deze tijd. „Het PSV van nu", trok Rinus Is rael zaterdagavond een vergelij king met de ploeg die in Den Bosch met 2-0 tenonder ging, „is veel beter op elkaar afgestemd. Vooral dank zij de positie die Gul lit nu inneemt is PSV er enorm op vooruit gegaan". In de praktijk bleek daar tegen Den Bosch echter weinig van. De thuisclub vertoefde weliswaar bijna voortdurend op de helft van de tegenstander, maar had de grootste moeite het stug en gegroepeerd verdedigende FC Den Bosch in verlegenheid te brengen. Mede daardoor kwam Gullit maar zelden toe aan zijn alom gevreesde Aan twee sublieme reddingen van Van Breukelen dankte de thuisclub het zelfs dat FC Den Bosch in de openingsminuut niet op voorsprong kwam. Uit een voorzet van Steinmann kopte Scholten de bal op de vuisten van de doelman, in de rebound trof Van der Horst het lichaam van de goalie. Op dat moment was er nog geen PSV'er aan de bal geweest. De scoringskansen voor PSV wa ren in die eerste periode op de vin gers van een hand te tellen. De ploeg dankte het toen aan het wei felende optreden van Pattinama en de te ver voor zijn doel staande Van Grinsven dat Lokhoff kort voor rust de voorzet van Valke per toeval met het hoofd kon verlen gen. „Een pure weggever", berispte de naar Feyenoord vertrekkende Rinus Israel Pattinama, die bij de hoekvlag duelleerde met Van Rooy en Valke in plaats van rigoureus opruiming te houden. De tweede treffer van PSV, die kort na rust op naam kwam van Gullit na een laag verstuurde vrije schop van Lok hoff, kon al evenmin genade vin den in de ogen van Israel. „Een kwestie van organisatie, al zeg ik daar onmiddellijk bij dat je een goede voetballer als Gullit niet twee maal drie kwartier aan ban den kunt leggen". Vanaf dat mo ment stapelden de kansen voor PSV zich op, maar Thoresen miste de scherpte en Van der Gijp, die evenals Valke voor de rust het houtwerk trof, had voor deze laat ste voetbalavond in 1985 kennelijk atv aangevraagd. Daardoor kon het gebeuren dat PSV een kwartier voor afloop als nog in de problemen kwam. Uit een door Van Breukelen afgeweer de vrije schop van Kaiser kopte Gillhaus schitterend raak en PSV moest daarmee het tweede tegen doelpunt op eigen veld in deze competitie incasseren. Op slag raakte de thuisclub de kluts kwijt Van de Kerkhof moest er aan te pas komen om orde op zaken te stellen. De vaak paniekerige ma nier waarop PSV in dat slotkwar tier uitverdedigde moet Johan Cruijff en de zijnen hoop hebben gegeven dat Ajax de strijd om de landstitel misschien alsnog een verrassende wending kan geven. II DEN HAAG - Door de nederlaag god op een schot van De Koek v LONDEN (Rtr) - Arsenal heeft za terdag een einde gemaakt aan het ongeslagen thuisrecord van Man chester United. Charlie Nicholas, die de laatste wedstrijd was ge- passseerd voor het Schotse elftal, tekende een kwartier voor het ein de voor het enige doelpunt. Arsenal-doelman John Lukic had een groot aandeel in de zege van z(jn ploeg. Hij stopte in de ne gentiende minuut een strafschop van de Noordierse middenvelder Norman Whiteside. Ondanks de nederlaag bleef Manchester United leider, maar de voorsprong op Li verpool en West Ham United kromp tot vier punten. Liverpool kwam op eigen veld niet verder dan 1-1 tegen Newcast le United.West Ham bleef voor de dertiende achtereenvolgende wed strijd ongeslagen: 0-0 in Luton. Al leen het op de vierde plaats staan de Chelsea kwam tot de volle Winst: 2-1 in Birmingham. DUITSE BEKER De halve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker gaan tussen Bundesliga-clubs. Za terdag verdwenen de laatste kleinstjes uit het toernooi. De ama teurs van Sandhausen verloren met 1-3 van Borussia Dortmund, die van Ulm met 3-4 (na verlen ging) van Kaiserslautern. Met Borussia Dortmund en Waldhof Mannheim, dat eerder in de week speelde, is ook Stuttgart zeker van een plaats in de halve eindstrijd na de overwinning van 6-2 (na 0-2) op Schalke '04. Op 18 januari moet nog de achterstallige kwartfinale tussen Kaiserslautern en Bayern München worden afge werkt. BELGIE Club Brugge verstevigde zijn lei dende positie in het Belgische voetbal. Zelf verlieten de Brugge- naren Kortrijk met een overwin ning van 1-0. Achtervolger Ander- lecht kwam bij FC Luik niet verder dan een gelijkspel zonder doelpun ten. Hierdoor is het verschil met de landskampioen vergroot tot drie punten. Het in Europa Cup 3 succesvolle Waregem bracht er in het Olympia- stadion tegen Cerkel Brugge niets van terecht: het werd 7-0. AA Gent werkte zich op naar de gedeelde derde plaats met 3-0 te winnen van Lierse SK. Arie Haan, op weg naar Anderlecht, kreeg van FC Antwerp in het eigen Bosuilstadion een aar dig afscheidsgeschenk; 3-1 tegen Seraing. ITALIË Michel Platini lijkt dit jaar in de Italiaanse voetbalcompetitie an dermaal op weg naar een dubbel slag. Zijn ploeg Juventus heeft in middels een voorsprong opge bouwd van vier punten op de naas te achtervolger, Napoli. De Frans- klom op de lijst van topsco- DEN HAAG - Door de nederlaag bij PSV is FC Den Bosch de vierde plaats in de eredivisie kwijtgeraakt aan Roda JC, dat met 5-0 van Go Ahead Eagles won. Een uur lang bleef de stand 0-0. In de slotfase liet Roda JC door Van Geel, Gorter s door twee treffers tegen Lecce (2), Hofman en Daerden (4-0) naar de gedeelde derde plaats. De andere treffers voor Ju ventus werden gemaakt door Sere- productief te zijn als Feye noord. In de sub-top van de ranglijst le- lijst i, die daardoor eerste bleef op de den Fortuna Sittard en FC Utrecht i beste schutters. Karl-Heinz Rummenigge hand haafde zich als tweede. De West duitser van Internazionale, scoor de niet voor zijn vereniging die met 1-0 van Sampdoria won. Napoli handhaafde zich door een magere overwinning van 1-0 op Avellino op de tweede plaats. Diego Mara- donna bewoog zich bij Napoli ui terst moeizaam over het veld door een knie-blessure. Hij vloog direct na het duel naar zijn geboorteland om zich daar te laten behandelen. Ondanks de grote activiteit van de weinig gelukkige Wim Kieft, kwam Pisa bij Fiorentina niet ver der dan 1-1. half en heel verlies. Fortuna onder vond het herstel van AZ'67. Het werd 1-1 in Alkmaar, waar het pu bliek niet massaal opkwam. Niet meer dan 2000 toeschouwers zagen Heus de score openen en Eleveld kort voor tijd gelijk maken in een leuke wedstrijd. FC Utrecht verloor met 1-0 bij VW. Het doelpunt van Corbijn in de 21e minuut werd in de tweede helft als een kostbaar kleinood ver dedigd. FC Utrecht vocht wanho pig terug, maar de afwezigheid van vijf basisspelers, onder wie inter national Van Loen, bleek een te grote handicap. Een blunder van doelman Met god op een schot van De Koek1 de inleiding van een forse neder laag van Haarlem bij FC Gronin gen Van Tiggelen maakte 2-0 en Bakker bepaalde de eindstand op 3-0. Rotterdam pakte vijf winstpun ten op de laatste voetbalzondag van 1985. Naast de winst van Feye noord speelde Excelsior gelijk te gen FC Twente (2-2) en won Sparta van NEC (3-2). Op Kralingen waren het publiek en het voetbal de verliezers. Voor Excelsior scoorden Van der Padt en Steve Wasiman, voor FC Twen te Janssen en Hill. Op Spangen eindigde een saaie wedstrijd (Schmidt 1-0, Wildenbeest 1-1, Janssen 1-2 en Tiktak 2-2) in een incident. In de laatste minuut gaf scheids rechter Smeenk de thuisclub een strafschop, die door Wijnberg werd benut. Mommertz had Olde Rieke- rink gevloerd. Sommige Nijmeeg se spelers vochten de beslissing aan. Frans Janssen gaf de arbiter en duw en kreeg prompt de rode kaart. Er werd nog lang over nage sproken, maar aan het resultaat veranderde zoals altijd niets. DEN HAAG (ANP) - Door een doelpunt van de vroegere Ajacied Winnie Haatrecht heeft Willem II zaterdag de tweede periodetitel veroverd. Achttien minuten voor het einde van het duel tegen DS '79 maakte hij de belangrijke treffer. PEC Zwolle, dat vrijdagnacht een groot deel van zijn tribunes en kleedkamers zag afbranden, bleef daardoor ondanks de 4-1 ning op Emmen met lege handen staan. De Zwollenaren handhaaf den zich door de winst wel op de tweede plaats achter het niet spe lende FC Den Haag. De meeste doelpunten in de eer ste divisie vielen in het weekeinde bij Volendam - Heerenveen. De gastheren kregen in de eerste helft vier kansen en benutten er drie van. Heerenveen, dat woensdag in een inhaalwedstrijd tegen SW de tweede zege van het seizoen be haalde, was daarna kansloos.. Aller minst zachtzinning ging het er aan toe bij Helmond Sport - Vitesse. In het door de thuisclub met 2-0 ge wonnen duel, gaf scheidsrechter Van der Leek vier maal geel, waar van drie aan een speler van Vites se. Topscorer van het weekeinde werd de Brit Bannon die voor NAC vijf keer scoorde tegen SW. levensgevaar ATHENE (SID) - Bij vechtpartijen tussen aanhangers van de Griekse voetbalclubs Panathinaikos en Pa- nionios, gisteren in Athene, is een voetballiefhebber levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis ge bracht. Na het in een gelijkspel geëindigde duel (1-1), troffen de supporters elkaar in het centrum van de Griekse hoofdstad. na Kerst en nieuwjaar duidelijk worden. Zonder Troost, Duut en Been kreeg de ploeg uit Rotterdam in I elk geval een kans voor open doelj om het jaar toch nog iets minder slecht af te sluiten. Vanaf het mo ment dat de druk van de ketel was bleek bij vlagen ook dat er inder daad leuke „spielerische" kwalitei ten in de ploeg van Fafié verscho len gaan, al kregen met name Sö- rensen en Tahamata bijna belache lijk veel ruimte om hun kunsten te laten zien. Van het voor de start van de competitie beloofde spectaculaire en creatieve voetbal is tot dusverre echter nog niet zo overdreven veel terechtgekomen en het valt te be twijfelen of de Feyenoorders door de winst bij Heracles al erg veel verloren gegane fans hebben te rugverdiend. Bovendien ging het de zoge naamde vedettes aan Rotterdamse kant te ver om 90 minuten reclame voor zichzelf te maken. Na een helft vonden ze het mooi geweest en werd er overgeschakeld in een aanmerkelijk lagere versnelling. Rust De hoogst ongelijke strijd was gisteren in Almelo al gestreden, toen er precies drie minuten en 57 seconden gespeeld waren. Toen was het 2-0 voor Feyenoord en had het duel verder ook schriftelijk af gedaan kunnen worden. André Hoekstra dook twee keer op in het centrum van de aanval en aange zien geen enkele tegenstander het zinvol achtte om iri te grijpen, kon de kilometervreter even zo vaak scoren. Fafié vond dat er daardoor een „stuk" rust in zijn ploeg kwam. „Ik was erg blij met deze openings fase. Er was toch enige onzeker heid bij ons, maar dat werd snel weggenomen. We hebben daarna ook een tijdlang goed lopen voet ballen". Feyenoord hoefde zich niet in te spannen om nog voor rust tot 5-1 uit te lopen. De spelers van Hera cles gingen met de moed der wan hoop verder, maar liepen te verde digen op een manier die bijna dra matisch te r „Onvoorstelbaar", vond ook trai ner Gerard Somer. „We hadden ons in deze wedstrijd zeker kansen toegedicht. Ik had vooraf ook de indruk dat iedereen scherp en ge concentreerd was. Vanaf het begin ging het echter volledig mis. Er werd niet gedekt, niemand wist blijkbaar wat-ie moest doen en we gaven Feyenoord zeeën van ruim te. Voor mij is dit toch een decep tie. De laatste weken was er sprake van een stagende lijn. Ik had er weer wat vertrouwen in en dan krijg je dit. Het enige wat we nu kunnen doen is hopen op een paar goede wedstrijden na de winter stop". Dat Heracles de schade tenslotte tot 5-2 beperkt wist te houden, had het voornamelijk aan Feyenoord te danken. Nadat de Rotterdammers via Eriksen, nogmaals Hoekstra en Tahamata nog een paar keer met succes door de vijandelijke linies hadden mogen lopen en de Alme- loërs via een door Ten Cate benutte strafschop nog even iets terug had den mogen doen, was het over en sluiten. Jeugdspelers Tot ergernis van trainer Fafié be- schouwden zijn spelers de tweede helft als een formaliteit en hadden de 7500 toeschouwers net zo goed in de rust al naar huis kunnen gaan. „Om de zaak scherp te hou den heb ik een paar jeugdspelers ingezet", verklaarde Fafié later, „al weet je dan bij voorbaat dat je er dan kwalitatief niet op vooruit gaat". Aangezien de oefenmeester Ling en vooral Eriksen even met de- neus op de feiten wilde drukken, nam hij dat op de koop toe. Het stelde Metz nog wel in de gelegen heid kort voor tijd een doelpunt te maken: 5-2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14