Ik ben nu los, maar ik kom morgen terug' KARIIEMELKSCHEPAP Weg gaat winkelcentrum Voorschoten doorklieven Menken/Landbouw begon 60 jaar geleden IIIET GEKOOKT. DOCH 6ESTOOfflO neem dan eens een nroel Opgravingen door gebrek aan geld in gevaar Metershoge stapel toiletartikelen Leidenaar ernstig gewond PAGINA 2 REGIO LEIDEN OEGSTGEEST/WASSENAAR Oegstgeest 1923. Leen Menken laadt vier lege bussen en een krat met maar één volle fles melk op een handwagen en rijdt naar de Jan van Goyenkade. Daar ver koopt hij de ene fles aan me vrouw De Vries en roept daarna 'Ik ben nu los, maar ik kom mor gen terug'. In een mum van tijd heeft hij een eigen wijk en kan de grote uitbreiding beginnen. In 1925 komt er de eerste winkel (in de Van Assendeltlstraat) en een verwerkingslokaal, met centrifu ge en karn. Is dat niet wonder baar? In Noordwijkerhout, begint rond dezelfde tijd, nu zestig jaar geleden, de huidige partner van 'De Landbouw'. Pionier Theo Heemskerk, die als kleine jongen met de hondekar melk moest verzamelen bij andere boeren en vervolgens de witte substantie verkocht, begint -voorzichtig- In onze 10 winkels verkrijgbaar Een bijzonder product Is onze KARNEMELKSPAP Zij wordt bereid van zuivere versche karnemelk met prima kwaliteit gort, waardoor de kooksmaak geheel is uitgesloten. KARNEMELKSPAP is een gezond voedingsmiddel voor jong en oud en wordt door H.H. Doktoren als zoodanig aanbevolen KARNEMELKSPAP met bijvoeging van stroop of suiker is een lekkernij Indien U nog geen gebruiker is, ongetwijfeld wordt U een clieni. Een advertentie van toen, afkomstig van wat in die dagen de 'Leid- sche Coöp. Melkinrichting De Landbouw' heette. aan de Gooweg. Al snel verhuist hij naar een dubbel pand aan de Havenstraat. Vóór is de winkel, met mevrouw Heemskerk, ach ter de werkplaats, met de man- (nen). Heemskerk heeft als eerste telefoon, werkt, evenals Menken in Oegstgeest, met een elektro motor en haalt als eerste in de streek een pasteur in huis. Hij mag daardoor schoolmelk leve ren van Noordwijk tot Lisse. En dan de uitbreidingen: de gelovige en zuinige Menken, die zelf riolen leegschept, krijgt meer melkwijken en een filiaal aan de Merelstraat. Meer klanten door Paul van de Kooij Zo werd de melk anno 1930 vervoerd. Per bakfiets en met de hondéka i snellere produktie. Dus: nieuwere en betere machi nes en een uitbreiding in de Van Assendelftstraat. En in 1937 richt hij een hoenderpark in. Eieren van anderen vertrouwt hy voor geen cent. Vlak voor de oorlog moderniseert hij de wederom uitgebreide zaak. De omzet be draagt dan een half miljoen liter per jaar. Ook voor Heemskerk zijn de jaren dertig vet, niet in de laatste plaats door de uitbreidende psy chiatrische inrichtingen Sint Ba- vo en Sancta Maria. De vier per soneelsleden werken zeven da gen per week. Met paard en wa gen halen ze de melk op en berei den boter, kaas en gortepap. Ook de kinderen worden vaak inge schakeld. Ze venten vaak, uit pot, ton en karn. En ook Heems kerk verbetert vlak voor de oor log zijn huisvesting: hij verhuist naar een groter pand iets verder op in de Havenstraat. De oorlog zelf brengt vooral Menken problemen. Hij moet 40.000 gulden investeren na de opgelegde standaardisatie. De lasten zijn zo zwaar dat hij over weegt de zaak over te doen aan de Leidse Melkinrichting 'De Landbouw'. Zoon Ad en contro leur De Lange praten hem echter om. En in 1942, als de sneeuw metershoog staat, slaagt hij er als enige uit de wijde omgeving in met sleden de boerderijen te be reiken. Met kerstmis 1944 krij gen de klanten een litertje tapte melk. In pasen 1945 eveneens. Bonnen of geen bonnen. Crisis controle dienst of geen (gevrees de) crisis controle dienst. De problemen voor Heems kerk lijken minder nijpend. Doordat pasteurisatie verplicht wordt en de bezetters vereisen dat alle melk uit een bepaalde re gio op een plaats wordt ver werkt, heeft hij min of meer het alleenrecht in de streek. 'Van een verhoging van de omzet was nu niet meteen sprake', heet het. De koeien moeten de ongebreidelde honger van de bezetter stillen en De Landbouw valt vaak terug op melkpoeder, dat met paard en - wagen in Amsterdam en Gouda wordt afgehaald. Na de oorlog komt de groei. In 1948 zet Menken 8 miljoen liter per jaar om, 16 keer zo veel als voor de oorlog. En de admini stratie, die tot dan toe in handen was van de moeder met vijftien kinderen (elk jaar kwam er een baby), moet professioneel wor den opgezet. Daarnaést worden de Voorschotense Melkinrich ting en de firma's van Van der Kloot (Leiden) en Van Paridon (Wassenaar) overgenomen. Aan de Wassenaarse Rust en Vreugd laan, waar laatstgenoemde een fabriek had, bouwt Menken een moderne equivalent. Heemskerk, gesteund door vier zonen, groeit eveneens groot, met een complete produc tielijn vol vulmachines, een fles- senreiniger, capsule- en kroon- kurksluiters, continu-sterilisato- ren en tanks. Samen In 1954 vervolgens slaan Men ken en Heemskerk de handen in een. Samen verwerven ze de helft van de aandelen van De Leidsche Melkinrichting De Landbouw aan de Rijnsburger- singel, nazaten worden adjunct directeur. Ze doen dit niet omdat ze elkaar zo lief vinden, maar meer om een vreemde eend uit de bijt te weren in hun afzetge bieden. Die gebieden grenzen namelijk aan elkaar. Heemskerk heeft na overname van melkfa brieken als Weeresteyn in Hille- gom, Mariënbosch in Aerden- hout en Warmerdam in Voor hout, de bollenstreek in handen. Menken 'bezit' de Leidse en Haagse regio, met uitgiftesta tions in Leiden, Oegstgeest, Leidschendam, Den Haag en Scheveningen. Ook in het zuiden heeft de fir ma grote plannen. In 1956 start Menken een moderne fabriek in Hoensbroek en iets later komt in Den Bosch een tweede brugge- hoofd. De publiciteitsstunt rond de derde vestiging, in Heerlen, valt echter zo slecht bij de zuiderlingen dat de Melk Orde- nings Maatschappij met behulp van de banken boeren 'omkoopt en dreigt zich in Voorschoten te vestigen'. Menken ziet af van ver dere uitbreiding in het zuiden en verkoopt de zaken daar. In het noorden blijven de za ken uitstekend lopen. Uitbrei ding na uitbreiding, de ene ver nieuwing na de andere en over names bij de vleet. Menken gaat in vruchtenyoghurts en frisdran ken, met vestigingen in Den Haag en Bodegraven. En in 1972, twee jaar na de fusie zijn de ver halen van Menken en De Land bouw niet langer te scheiden. De Landbouw, die in Noord wijkerhout volkomen uit de voe gen is gebarsten en al eerder een deel van de produktielijn ver huisde, sluit de fabriek. De com binatie, die tussen 1945 en 1975 achttien van de 38 Zuid-Holland se zuivelfabrieken heeft overge nomen en zelfs in leverworst doet, is echt groot geworden. Het marktaandeel bedraagt elf pro cent en ook over de grens spreekt men een woordje mee. Informatie uit: 'Meer dan melk'. Een jubileum-uitgave ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van Menken-Landbouw. DEN HAAG/VALKENBURG - De opgravingen in Valkenburg naar een Romeins grafveld uit het begin van de jaartelling dreigen in gevaar te komen. Er is op dit moment geen geld beschikbaar om onge veer 20 medewerkers te kunnen betalen. Deze week zijn ze ontsla gen. "Als er geen oplossing wordt ge vonden is er sprake van een hope loze situatie", aldus drs. E. Bult, coördinator van de opgravingen. De onderzoekers hebben nog maar één jaar de tijd om hun graafwerk in Valkenburg te voltooien. Daarbij is de hulp van zoveel mo gelijk mensen noodzakelijk, omdat de nederzetting uit de Romeinse tijd veel groter blijkt te zijn dan aanvankelijk werd aangenomen. Er moet nog ruim tien hectare wor den afgegraven. "Dat redden we op deze manier niet voor eind volgend jaar", aldus Bult. In 1987 wordt begonnen met de aanleg van de S4, de omleidings- weg van Katwijk via Valkenburg naar Leiden. De weg komt dwars door het volgens geleerden 'unie ke' grafveld te lopen. Deze week hebben vertegenwoordigers van de 'stichting onderzoek Romeinse bewoning Valkenburg' een ge sprek met provinciebestuurders over de nu ontstane situatie. "Tijdens dat gesprek zijn alle za ken met betrekking tot de opgra vingen op een rij gezet, aldus Bult. Erg optimistisch is Bult niet. "Ik vrees dat het ministerie deze zaak een beetje laat sudderen en dat we pas in mei wat meer te horen zullen krijgen". Het ministerie van sociale zaken heeft bij het opstellen van een lijst met projecten die voor een terug- ploegregeling in aanmerking ko men advies gevraagd aan de pro vinciebesturen. Het bestuur van Zuid-Holland had een voorkeur- lijst ingediend, waarop Valken burg hoog was genoteerd. "Onlangs presenteerde het mi nisterie echter een conceptlijst met projecten die in aanmerking ko men voor een subsidie in het kader van de zogenaamde terugploegre- geling. De opgravingen in Valken burg kwamen echter niet op deze lijst voor", aldus de woordvoerder van de provincie. Volgens deze zegsman ligt het voor de hand dat de betrokken ge deputeerden nu 'enige druk' op het ministerie van sociale zaken zullen gaan uitoefenen om alsnog geld voor de opgravingen in Valken burg te krijgen. Twee leden van provinciale sta ten van Zuid-Holland, C.P.G. Tila- nus en E.Th.M. Meijer (PSP/CPN/ PPR) hebben aan Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, schriftelijke vragen over deze zaak gesteld. Zij willen onder meer van het college weten wat het gaat ondernemen om de opgravingen in Valkenburg naar behoren te laten verlopen. kerstvertelling van Dickens, 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'On ce upon a time in the West", 21.15 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad. kerst-bingo, zaal open om 19.30 uur, aanvang om 20.15 uur. 't Breehuys - Breestraat, hardrock- avond, 20-24 uur, deur open tot 23 uur. Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat, disco-avond, 20-22 uur voor jongeren van 12-16 jaar en na 10 uur voor de jeugd ouder dan 16 jaar. Langegracht 58-60 Concordia organi seert kerstkaarten en sjoelen, 20 uur. 't Parlement - Nieuwstraat, bingo-avond wandelsportvereniging Zuid-West, 20 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. LWH - Langegracht 65. disco. 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kerstmusical 'De Rijnzangertjes'. Wijkcentrum Zijlkwartier - Van der Marckstraat, kerst-contactavond met klaverjassen en sjoelen, 20 uur. Oudheidkamer - Hoofdstraat 24, ge opend van 14 tot 16 uur. Zoeterwoude Westender bij Klaverhal - optreden groep Feather Touch, 20.30 uur. ZONDAG kerstconcert Chili Front Leiden, 14 Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, demon stratie oude ambacht pijpmaken, 13-17 vlieger, 10-17 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Once Upon a time in the West', 21.15 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steenstraat, film 'Naussang Maskers'. 15 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelvyeg, koffie concert St. Jans Fanfare, 14.30 uur. Ons Huis - Kosterspad, kerstmaaltijd 65-plussers om 12 uur. Sportpark Haasbroek - Kerst-halve ma rathon AV Holland over o.m. 21 km., start 11 uur. Café Landzicht - Verlaatweg, kerst-kla- verjaswedstrijd, 20.30 uur. Wassenaar De Pauwhof - Paauwlaan 2a, lezing over 'Kerstmis in de beeldende kunst', 15 Voorschoten Kapel Huize Bijdorp - Veurseweg 3, kerstconcert Voorschotens Kamerkoor en meisjeskoor 'De Alouettes', 15 uur. Oegstgeest Gebouw SJJO - Julianalaan 1. kerst middag voor kinderen vanaf 5 jaar, 13 Akkoord tussen betrokkenenNoord Hofland VOORSCHOTEN - De Spar in het Voorschotense winkelcentrum Noord Hofland breidt uit en verbouwt. Tussen de Rabobank en het restaurant, komt een weg met aan weerszij den parkeerplaatsen, twintig in totaal. Voor de aanleg van de weg, die begint bij de Admiraal de Ruytersingel en eindigt bij de oude parkeerplaats, moet een leegstaande winkel tegen de vlakte. ZOETERWOUDE - Een metershoge stapel, gevormd door tubes tandpasta, shampoo, zeep en handdoeken. Dat was gisteren het tastbare resultaat van een kerst- wenslactie van de Zoeterwoudse Westwoud-basis- school. Zo'n 225 leerlingen van die school belden bij elk huis in het dorp aan met de vraag of de bewoner(s) toiletartikelen konden missen voor de kinderen in Co lumbia, het land dat onlangs door een vulkaanuitbar sting werd getroffen. Zoals de foto al duidelijk maakt werd er heel wat opgehaald. Naar schatting 150 tubes tandpasta en evenzovele tandenborstels, 200 stukjes zeep, 100 hand doeken en wat er allemaal nog meer voor 'toiletsach- tigs' werd ingeleverd. Volgende week zal het spul in de school worden verpakt. (foto Holvast) Nieuwe club Met ingang van 11 januari zal er bij de Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest een club be ginnen voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Ze kunnen van alles gaan on dernemen tijdens die clubbijeen komsten: koken, films kijken, mu ziek beluisteren, spelletjes doen en uitstapjes maken. Opgave is nog mogelijk bij SJJO, telefoon 154773. De kosten bedragen tot pinksteren '86 twintig gulden en de club wordt elke zaterdag van tien tot elf gehouden. Pauwhof In de reeks lezingen over kunst en wetenschap, die in de Wasse naarse 'Pauwhor worden gehou den, praat mevrouw C. Portheine komende zondag over 'Kerstmis in de beeldende kunst'. Kerstmis heeft volgens de organisatie van de lezing altijd sterk tot de ver beelding gesproken van kunste naars. Uit verschillende periodes van de christelijke kunst toont mevrouw Portheine voorbeelden van de diverse thema's, die zich rond het kerstverhaal groeperen. Aanvang zondag drie uur in de Pauwhof aan de Paauwlaan 2a in Wassenaar. Reserveren wordt wel aanbevolen via telefoon 01751- 14283. Kerstconcert Het Voorschotens Kamerkoor en meisjeskoor 'De Alouettes' ge ven komende zondag een kerst concert in de kapel van Huize Bij dorp (Veurseweg 3). Dirigente van beide koren is mevrouw Rita Eriks. Instrumentale medewer king aan het concert wordt ver leend door Ineke Aschman (fluit) en Aad Eriks (orgel). Het concert is gratis toegankelijk. Wel wordt na het concert een collecte gehou den om de kosten te bestrijden. Kerstmiddag De Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest organiseert aanstaande zondag een kerstmid dag, bedoeld voor kinderen vanaf een jaar of vijf. Aanvang één uur op het adres Julianalaan 1 in Oegstgeest. Zelf snoeien Vijftien bewoners van de Lei- derdorpse wijk Voorhof hebben onlangs zelf de snoeischaar ge hanteerd in hun wijk. Het was zo'n succes dat de afdeling groen voorziening van de gemeente het snoeifestijn wel wilde herhalen. Dat gaat volgende week vrijdag, 27 december, gebeuren tussen half negen en twaalf uur. 's Ochtends, wel te verstaan. Wie zin heeft en wel wat open haardhout kan ge bruiken, kan zich aanmelden bij de gemeentewerf, Simon Smit- weg 9, telefoon 411365. Verzamel punt vrijdag is de Elckerlyc- school aan de Klimopzoom 41 om half negen. Halve marathon Atletiekvereniging AV Holland organiseert morgen een halve ma rathon in Zoeterwoude. Start en eindpunt is sportpark Haasbroek. De route voert door het polder landschap van Zoeterwoude, Stompwijk en Leidschendam. In schrijven voor de wedstrijd kan niet meer; wel kunnen hardlopers zich morgen voor de start nog voor de prestatieloop melden, en wel tussen half tien en kwart voor elf in de kantine van SJZ. Er zijn voor de 'recreanten' ook lopen van 3,5 en 10 kilometer. LEIDERDORP - Een 79-jarige Leidenaar is gistermorgen ernstig gewond geraakt bij een ongeluk op de kruising Persant Snoepweg-Si- mon Smitweg in Leiderdorp. De man werd op de kruising met zijn bromfiets aangereden door een personenauto, bestuurd door een 34-jarige inwoner van Hoog- made. Volgens de politie heeft de man waarschijnlijk niet goed opge let toen hij de weg overstak. Met ernstig hoofdletsel en diver se fracturen is de Leidenaar per ambulance overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in zijn woonplaats. Spar, gemeente en eigenaar Delta Lloyd zijn akkoord en hopen ko mend voorjaar aan de slag te kun nen. De voorzitter van de winke liersvereniging, R. Achterkamp, heeft het over een slecht plan. "Het voldoet voor geen meter aan het rapport van het Centraal Instituut voor Midden en Kleinbedrijf', zegt de voorzitter, die officieel nog van niets weet. "Het aanzien vanaf de singel wordt bijvoorbeeld geen meter verbeterd. En als je een pa tatje wil eten, moet je uitkijken met oversteken". Alles gaat nu draaien om de su permarkt, vervolgt hij. Als de Spar de kapperszaak weet over te halen tot een verhuizing, heeft de zaak 1000 vierkante meter verkoopop pervlak, mei lectuurshop, een PTT-vestiging, een broodstand en punten voor verse waar, kaas, ta bak en huishoudelijke artikelen. Achterkamp vreest dat vooral de winkeliers die zich op verse waar richten, het hierdoor moeilijk krij gen. Spar-woordvoerder A.J.M. van der Well, ontkent dat. "Ze zullen, evenals de andere winkeliers, juist profiteren van de uitbreiding", ver volgt hij. "Er zal uit deze wijk min der koopkracht wegvloeien. Die winkeliers moeten gewoon meer vakspecialist worden, met exo tisch fruit en voorgesneden groen te". En vervolgens prijst hij Delta Lloyd, die "al het mogelijke heeft gedaan om tot goede resultaten te komen". De andere winkeliers denken daar, zoals bekend, anders over. Tweemaal hebben zij de onderhan delingen afgebroken. De eerste keer, in mei, omdat over service-, verhuis- en verplaatsingskosten "nooit goed gepraat was", dan wel "geen goede afspraken konden OEGSTGEEST - De Oegstgeester kerkklokken zullen maandag lui den voor de afsluitende huis-aan- huis-collecte voor Sierra Leone. Meer dan honderd collectanten, onder wie bijna alle gemeente raadsleden bellen overal aan om het eindtotaal tot boven de halve ton te brengen. Momenteel is men de 40.000 gul den ruimschoots gepasseerd. Zoals bekend zal de gemeenteraad bij een bedrag van maximaal 50.000 gulden het door de bevolking bij eengebrachte geld aanvullen. Voorts zijn er plannen om in ja nuari de ambassadeur van Sierra Leone, die in Brussel resideert, uit te nodigen om symbolisch het eindbedrag in ontvangst te nemen. worden gemaakt". De tweede keer, in oktober, braken zij omdat on dernemers met onverantwoorde ri sico's zouden worden geconfron teerd. De eigenaar zou niet, zoals afgesproken, alle verplaatsings kosten voor zijn rekening willen nemen. Ook het niet vergoeden van de bedrijfsschade, kan onder nemers aan de rand van de afgrond brengen, aldus Achterkamp toen. Delta Lloyd zag vervolgens "geen nieuwe aanknopingspunten meer voor verdere onderhandelin gen". Maar wethouder J.D. Van Dalen (verkeer) houdt hoop. Als hij over de nieuwe plannen spreekt, zegt hy: "mogelijk gaan we gaan stap voor stap naar andere oplos singen". Er zou nog geen definitie ve streep zijn gehaald door de uit gewerkte plannen om ook restau rant en snackbar tegen de vlakte te gooien en éen nieuwe vleugel op te trekken tegenover de supermarkt. Andere punten van de niet-verwe- zenlijkte plannen: het centrum wordt dichtgemaakt en voorzien van tochtsluizen, krijgt gladdere vloeren, een gezelliger aanzicht en wordt beter aangekondigd. Wel komt er een groen/opstel- strook in het midden van de Admi raal de Ruytersingel. Volgens de wethouder neemt die "het door gaande karakter van de singel wat weg". Het wordt rustiger". Ook de problemen bij de oversteekplaats zouden wat worden opgelost. Over de extra parkeerplaatsen is hij voorzichtig. "Er komen er niet zo veel bij, hoor. Dat hoeft ook niet. Er zijn er al genoeg. Het belangrijk ste is dat ze wat dichter bij de su permarkt komen. Nu moet je een heel eind omrijden en een stuk lo pen over een stenige vlaktë". Die 'stenige vlakte' blijft zoveel mogelijk gehandhaafd. De maatre gelen kosten de gemeente onge veer 70.000 gulden, denkt Van Da len. Tegenover aanlegkosten staan opbrengsten uit de verkoop van grond aan Delta Lloyd. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij, van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vnj. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd f 67,45 per post (binnenland) 92,55 per halfjaar, aan huis bezorgd f 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad:J Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W F J Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met el- gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2