LEIDSCH DAGBLAD Gijzeling Nantes voorbij Drukkerij Demmenie PROPER Schadereparaties aan alle merken MESmMM&f// Opening 'schatkamer' Al Capone live op tv Gangsters geven zich op vliegveld over Verzet El Salvador eist informatie voor gijzelaar Grote eindejaarshow In verband met I beide Kerstdagen Bondsbestuurder: 36 uur gaat lukken in metaal ZATERDAG 21 DECEMBER 1985 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 37891 CHICAGO (AP) - In april 1986 zal tijdens een live uitzending voor de televisie de jarenlang verbor gen gebleven kluis van gangster Al Capone worden geopend. Nie mand weet nog wat er in de enor me kluis zit. De kluis is gevon den in de kelder van een hotel dat tijdens de jaren '20 en '30 door Capone als hoofdkwartier werd gebruikt. Het gevaarte is 38 meter lang en 2,4 meter breed. De kluis werd in mei ontdekt toen een begin werd gemaakt met de renovatie van het ge bouw. Doug Llewelyn, bedrijfsleider van de Westgate Group die de re novatie uitvoert, zei op een pers conferentie: "Er kunnen lijken in liggen. Capone was een van de koningen van de onderwereld. Hij liet, voor zover wij weten, minstens 300 mensen elimine ren. Misschien liggen sommigen van hen erin. Het kan ook de best beschermde wijnkelder van de VS zijn. Er kan ook een hoop geld in liggen". De Sunbow Foundation, een vrouwenorganisatie die het ge bouw in gebruik zal krijgt 50.000 dollar krijgen de uitzending en een deel van de winst op het programma. Over de inhoud van de kluis is nu al een juridisch gevecht uitge broken. De nabestaanden van de gangsterkoning hebben zich di rect gemeld om een deel van de mogelijke waardevolle inhoud in bezit te krijgen. Maar ook de Amerikaanse belastingdienst heeft een oude claim voor een bedrag van 806.000 dollar uit een la gehaald. Het gaat om achter stallige belastingen, nooit betaal de boetes en rente die wijlen Ca pone de staat nog schuldig is. Voor de uitzending, op 14 april, zal de kluis aan de buitenkant nog goed worden onderzocht. Volgens geruchten zouden er na melijk explosieven in de 'schat kamer' zijn aangebracht. Men heeft al gezien dat er aansluitin gen in de kluis zijn voor elektrici teit en verwarming. Capone woonde vanaf 1928 in een suite op de vijfde verdieping van het Lexington hotel. Hij bleef er tot 1932 toen hij wegens belastingontduiking werd ver oordeeld. Hij overleed in 1947 in Florida. Overvaller te haastig PUTH (ANP) - Een met een mes gewapende overvaller van de Ra bobank in het Limburgse Puth- Schinnen heeft gistermiddag geen kans gezien om er met het buitge maakte geld vandoor te gaan. Toen hij zich uit de voeten wilde maken, bleef de tas waarin hij de buit had opgeborgen achter de deurknop van de bank haken, waarna het geld op de grond viel. De overvaller had blijkbaar geen tijd meer om het op te rapen en smeerde hem in een gereedstaande auto. door Rudolph Bakker Chateau-Bougon. In de loop van de dag hadden de drie gangsters de meeste gijzelaars vrijgelaten, dat wil zeggen de leden van de jury en de leden van de rechtbank, die steld. Toen Het dramatische hoogtepunt van de gijzeling: in het wilde weg schietend verlaat Georges Courtois het gerechts gebouw in Nantes, met aan zich vastgeketend rechtbankpresident Dominique Baelhaeche. (foto api mannen met de donderdagmorgen bijeen waren gekomen om Georges Courtois en Patrick Thiolet te berechten. Het dramatische hoogtepunt kwam, toen Courtois op het bordes van het gerechtsgebouw verscheen terwijl hij zich had vastgeketend aan de president van het hof en schoten loste over de hoofden van het samengestroomde publiek en de journalisten heen. Tegen vier gistermiddag verlieten de drie overgebleven Brand bij PEC ZWOLLE (ANP) - Bij een grote brand, gisteravond in het stadion van de voetbalclub PEC Zwolle, zijn de hoofdtribune en de daaron der gelegen kantine, kleedkamers van de spelers en de scheidsrech- terskamer volledig verwoest. De brandweer die met groot materieel korte tijd na het uitbreken van de brand ter plaatse was, gaf gister avond omstreeks half twaalf het sein 'brand meester'. De oorzaak van de brand is onbekend. SAN SALVADOR (UP1) - Het Sal vadoraanse verzet heeft in ruil voor de vrijlating van een eind oktober ontvoerde topofficier informatie geëist over het lot van 83 politieke PSP - De PSP heeft de afgelopen gevangenen en 6.000 „verdwenen" week een ledenverlies van twee personen. In een uitzending van de procent geboekt. Tot en met vrij- verzetszender radio Venceremos dag hebben het partijbureau 121 wordt de ontvoering van kolonel opzeggingen bereikt op een leden- Omar Napoleon Avalos „een daad tal van ongeveer 6800. Dat heeft van volksjustitie" genoemd. PSP-voorzitter M. Mazeland gister- Het is voor het eerst dat het i avond meegedeeld. In januari 1986 zullen de autoprijzen flink stijgen, wees slim en koop nog dit jaar uw nieuwe Nissan, voor levering 1986. zet toegeeft dat het Avalos in han den heeft. Avalos is de directeur van de nationale luchtvaartmaat schappij en oud-commandant van de presidentiële lijfwacht. Het ver zet beschuldigt de strijdkrachten ervan verantwoordelijk te zijn voor de arrestaties of de verdwijningen. Het bekommert zich vooral om de vrouwen die zouden zijn ontvoerd omdat ze familie waren van guer rillastrijders. Radio Venceremos zegt dat over het lot van de genoemde mensen niets is bekendgemaakt in de zaak van de ontvoering van Ines Guada lupe Duarte, de dochter van presi dent Duarte. Avalos werd gekid napt enkele dagen nadat zij op 24 oktober werd vrijgelaten door het verzet dat haar 44 dagen had vast gehouden. In ruil daarvoor werden 22 guerrillastrijders vrijgelaten en mochten 96 gewonde strijders voor een medische behandeling naar het buitenland vertrekken. Tasjesroof I b.v. makelaardij o.g. I Roeloforendsveen, Alkemadeloan 2, 01713-2866/2073 Leiden, Herengracht 79, 071-146741 Van een onzer verslaggevers LEIDEN - Buschauffeurs hebben gistermiddag in het Terweepark in Leiden een 20-jarige Oegstgeeste- naar aangehouden, die ervan wordt verdacht een vrouw van haar tas te willen beroven. De chauffeurs hoorden de vrouw gillen en schoten te hulp. Zij over meesterden de man en leverden hem uit aan de politie. Veel wind Onze nieuwe woningkrant is uit. Wanneer u belt, sturen we hem graag toe. Oegstgeest, Passage 12 (mm Tel. 071-170741' Lig Tot middernacht: over het algemeen veel bewolking, op de meeste plaatsen droog. Middagtemp. tussen 6 en 9 gra den. Zuidwesten wind, matig tot vrij krachtig, windkracht 4 a 5. Op het IJs- selmeer en langs de kust hard, kracht 7, en af en toe stormachtig, kracht 8. Zondag: half tot zwaar bewolkt, vooral later op de dag enige tijd regen. Min.temp. 4 en middagtemp. circa 8 graden. Zuiden- tot zuidwestenwind, vrij krachtig tot hard, windkracht 5 tot 7. Maandag t/m woensdag: perioden met regen en aanhoudend vrij zacht. 22 december 1985 Zon op 8.46 uur, onder 16.31 uur. Maan op 13.44 uur, onder 3.47 uur. Hoogwater in Katwijk om 11.51 uur, laagwater om 7.31 en 19.52 uur. 23 december 1985 Zon op 8.46 uur, onder 16.31 uur. Maan op 13.59 uur, onder 4.59 uur. Hoogwater in Katwijk om 0.20 en 12.39 uur, laagwater om 8.33 en 20.43 uur. r zullen onze kantoren op dinsdag 24 december om vier uur 's middags worden gesloten. De sluitingstijden voor advertenties voor vrijdag 27 december zijn als volgt: i gewone advertenties sleuteltjes automarkt adv. dinsdag 24 december 14.00 uur dinsdag 24 december 11.00 uur dinsdag 24 december 15.00 uur De sluitingstijd voor advertenties 1 zijn als volgt: zaterdag 28 december gewone advertenties 1 sleuteltjes onroerend goed adv. personeels advertenties vrijdag 27 december 14.00 uur vrijdag 27 december 11.00 uur dinsdag 24 december 14.30 uur dinsdag 24 december 14.30 uur Directie Leidscli/Alohens DnahlnH twee: de president van het hof en zijn assistent. De autoriteiten ver klaarden in deze fase van het dra ma dat ze er niet over dachten de gangsters met het regeringsvlieg tuig te laten gaan, dat ze er voor alles op uit waren de beide gijze laars heelhuids te bevrijden, en dat ze tot iedere prijs bloedvergieten wilden voorkomen. De grote overwinnaar in het dra ma is ongetwijfeld de stoere missaris Broussard, die na lange ja ren van praktijk een uitstekend zicht verworven heeft in de gemoe deren van de superzware jongens Het drama zal de geschiedenis in gaan omdat alle belangrijke fasen ervan door televisiecamera's wer den vastgelegd en over de hele we reld werden verspreid. Shultz hoeft niet aan de leugendetector WASHINGTON (Reuter) - Het Witte Huis heeft gisteren gepro beerd minister Shultz van buiten landse zaken tevreden te stellen door te verklaren dat de leugende tector alleen bij wijze van steek proef wordt gebruikt als wapen te gen spionage. Shultz had eerder zijn ongenoegen geuit over presi dent Reagans richtlijn de leugen detector toe te passen op personen met toegang tot vertrouwelijke in formatie. Een hoge functionaris van het Witte Huis, die niet met name ge noemd wilde worden, zei dat Shultz, die donderdag had klaard "ernstige bezwaren" te heb ben tegen leugendetectors, Rea gans bedoeling verkeerd had gein terpreteerd. "Tenzij Shultz dacht wordt van spionage, is het hoogst onwaarschijnlijk dat hem gevraagd zal worden een proef met de leugendetector te ondergaan", aldus die functionaris. Shultz heeft gezegd dat hij zou opstappen als hem gevraagd wordt zo'n test te ondergaan. n goeie drukker *3? 071-4111 41 RIETSCHANS 68 12352 BB LEIDERDORP PARIJS - Het gijzelingsdrama van Nantes is gisteravond kort voor negen uur tot een gelukkig einde gekomen. Na lange onderhandelingen op het vliegveld Chateau-Bou gon, waarheen de drie gangsters zich met hun gijzelaars hadden laten vervoeren, gaven zij zich over. De leider van het drietal, Georges Courtois, legde nog een verklaring af, waarin hij zei zich met zijn maat te hebben overgegeven om de Marokkaan Abdel Karim Khalki te redden. Dat was degene die aanvankelijk het drama donderdagochtend om elf uur had geopend. "Wij ruilen ons leven voor het zijne gijzelaars, allen rechters, in een au- in", aldus Courtois, die meldde dat tokolonne de stad in de richting de minister van binnenlandse za- van het vliegveld. De eis van Cour ken de nodige garanties ten aan- tois luidde, dat hij gebruik zou mo- zien van Khalki gegeven zou heb- gen maken van het regeringstoe- ben. De laatste fase van de gijze- stel waarmee de geduchte commis- ling speelde zich af in het duister saris Broussard naar Nantes was op de startbaan van het vliegveld gekomen om de kidnappers ertoe te bewegen zich over te geven. De gesprekken tussen de com missaris, die roem verwierf bij het bestrijden van de grote misdaad, en het drietal gangsters verliepen daarop in een bijna ontspannen at mosfeer. Er werden sigaretten uit gewisseld en er werd bier gedron ken. Het resultaat van dit gepala ver was, dat nog eens twee gijze laars op vrije voeten werden nog Centrum Onderdak Leiden zit tjokvol PAGINA 17 "1 T9 UTRECHT (ANP) - "Ik ben er van overtuigd dat onze mensen wel dege lijk bereid zijn de barricaden op te gaan als er met de werkgevers niet te praten valt over de 36-urige werkweek". Aldus Rijkse, bestuurder van de Industriebond FNV, na de ongeveer 100 ledenvergaderingen die vooraf zijn gegaan aan de onderhandelingen die komende maand begin nen over de 36-urige werkweek. Op die verg aderingen bleek volgens Rijkse niet alleen dat het leeuwe- deel (98 procent) van de achterban atv bovenaan zet, maar ook dat de meeste leden wel degelijk voor die zaak in actie willen komen. Een man als FNV-voorzitter Pont bijvoorbeeld gelooft niet zo hard dat de vak bondsleden alleen voor korter werken tot actie te bewegen zijn. Maar de raadpleging van de leden in de metaal gaf volgens Rijkse een heel ander beeld te zien. De grootmetaal (300.000 werknemers) is een van de belangrijke trend setters in cao-land. Vorig jaar kregen de vakbonden in de metaal en bij andere grote bedrijven als Philps en Akzo wat de 36 uur betreft geen poot aan de grond. Rijkse denkt dat het dit jaar wel lukt om m de meeste metaalbedrijven de 36-urige werkweek van de grond te krijgen. Er kun nen organisatorische knelpunten zijn, beaamt hü, en hier en daar kan het oplossen van die knelpunten er toe leiden dat in een aantal gevallen de 36 uur pas in '87 van kracht kan worden. De bonden zijn bereid 'maatwerk' te leveren en houden niet vast aan een bepaalde vorm van atv. Rooseveltstraat 61, Leiden 071-764800

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 1