Onbegonnen Werk Aantal ontslagen bij Aramco kan omlaag Wat krioelt er onder de donzen deken bij het CDA? Vakbonden na gesprek met directie actief in vrije tiid PAGINA 4 VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 Mostert (1) Alcohol is voortaan taboe in het politiebureau. Dat kondigt de toekomstige korpschef, commis saris Henk Mostert, aan in het de cembernummer van het korps blad van de Leidse politie Het verbod blijkt al op 3 okto ber te zijn ingegaan: de wijn die tijdens de traditionele hutspot maaltijden in het bureau werd geschonken, moest dit jaar onder de kurk blijven. Dat lijkt een zeer juiste beslissing. Schaeck, Jop- pensz, Van der Werf en Van Hout hebben zich tijdens het Leidse Be leg niet uitgesloofd om er een tra ditie van hutspot met nota bene wijn aan over te houden. Haring en wittebrood akkoord, maar wijn bij de hutspot? Dit soort geschiedkundige en culinaire overwegingen hebben overigens geen rol gespeeld bij het instellen van het verbod. Mos tert in een interview dat het korpsblad met hem heeft ge maakt: "Ik ben faliekant tegen elk alcoholgebruik in diensttijd. We hebben een voorbeeld functie en tk ben van mening dat je met alcohol, ook al is het een enkel glaasje, je werk niet meer kan verrichten". Het is een redenering die klopt als een bus. Zoals je als scheids rechter niet terugscheldt naar kijvende voetballers, zeg je als politieman die tegen openbare dronkenschap moet optreden niet: ik neem er zelf ook één. Tot zover is Mostert te volgen. Maar wat bedoelt hij met de vol gende opmerking in het korps blad: "Overigens zijn in het nieu we bureau verschillende moge lijkheden om van de leuke dingen van het leven te genieten". Mostert (2) Op zijn 28ste was hij korpschef in Woerden ("op een gegeven mo ment was het voor zowel mijzelf als het korps Woerden beter om na zes jaar uiteen te gaan", merkt hij nu wat mysterieus op), op zijn 35ste werd hij plaatsver vangend korpschef in Leiden en als hij 1 mei 1986 de dagelijkse leiding van commissaris Van Voorden overneemt, zal hij 41 zijn. Voorwaar een voortvarende carrière. Waaraan kennelijk toch ook schaduwkanten kleven, blijkt uit het interview. Mostert: "Inhakend op de vraag wat men in het korps beducht mij is.' ik weet dat ik niet altijd even makkelijk ben in de omgang met mensen. Ik denk dat wan neer je dicht tegen de korpschef aanzit en met een zekere macht werkt, de houding ten opzichte van elkaar beïnvloed wordt. Door mijn manier van bewegen, kijken, non-verbaal gedrag, al leen contact zoeken als het nodig is en die macht krijg je effecten die mij een andere uitstraling ge ven dan ikzelf wil hebben. Ik heb nooit geprobeerd mezelf niet te zijn". 'De houding ten opzichte van elkaar', 'mijn manier van bewe gen', 'non-verbaal gedrag' - het lijkt eerder de taal van de socia le- dan de politieacademie. Een opbouwwerker die met zijn eigen autoriteit worstelt. Mostert zal korpschef: "Ik heb inderdaad eens gemerkt dat op een morgen alles op een andere plek lag, het geen ik als plezierig ervoer". De spruitjes van Mostert. Als dat maar niet het begin is van een langdurig en ingewikkeld, corruptieschandaal. De Tesselaars Het mag tegenwoordig: als ge trouwde echtelieden beiden in de gemeenteraad zitting nemen. Er is een kans dat Dick en Wies Tes- selaar dat volgend jaar zullen doen. Het hangt er vanaf hoe hoog de leden van de PvdA hen straks op de kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen van maart zullen zetten. Beiden hebben zich in elk geval beschikbaar gesteld. Het is mooi dat zoiets mag. Hoe eens toevoegde. En Wies Tesselaar. Hoe onbe vooroordeeld is zij? Stemt zij straks op maandagavond in de raadsvergadering wel voor Dicks plannen om bijvoorbeeld nieuwbouwplannen van de bin nenstad naar de Stevenshof te verschuiven, als hij een paar uur eerder gramstorig heeft opge merkt dat de aardappelen weer niet gaar waren? Democratie gaat door de maag, dat is bekend. En neemt Dick vervolgens geen wraak door een verlaging van de subsidie voor de Telefonische Hulpdienst voor te stellen, een or ganisatie die Wies nu juist zo na aan het hart ligt? Bestaat niet het gevaar dat straks, al was het maar uit auto- toch nog wel een bekeuring dur ven uitdelen, zonder bang te zijn dat men hem niet aardig zal vin den? Maar ach, het valt allemaal wel mee. Wat betreft zijn houding ten opzichte van anderen - Mos tert is straks gewoon de baas. Over zijn manier van bewegen kan op zijn minst worden opge merkt dat hij een verdienstelijk zaalvoetballer is en wat dat non- verbale gedrag betreft: bijvoor beeld bij de ME kun je daar heel aardig mee uit de voeten. Rest de kwestie of Mostert het overwerk van zijn discipelen straks met spruitjes zal vergoe den. Want op de broeierige vraag in het interview, "is het waar dat uw voltetuin in het verleden door een korpslid is omgespit, tegen nihil", antwoordt de toekomstige minder er verboden is, hoe aan genamer het leven. Maar toch. Zal wethouder Tesselaar er nu blij mee zijn straks op de vingers te worden gekeken door iemand die hem zo door en door kent? Het is een publiek geheim dat me vrouw Tesselaar meent dat er aan de democratische instelling van haar man soms iets schort. Geen geheim, het is door de ouwe Tesselaar in deze krant namelijk zelf opgemerkt, is dat zijn kinde ren hem maar "een rechtse bal" vinden. Arme Tesselaar. Hij kan al niet zo goed tegen kritiek van zijn ei gen partij. Hoe moet dat nu met kritiek van zijn eigen gezin? Hij, die zo'n hekel heeft aan "gezeur- pegel", zoals hij het lastigste linkse Leidse raadslid De la Mar matisme, in huize Tesselaar ook gestemd zal worden, nadat de vergadering eerst minstens twee keer geschorst is geweest, over de vraag wie straks de vuilniszak buiten zal zetten? Kan Dick nog wel vrijelijk met zijn zeilboot een koers uitstippelen, zonder amen deringen van Wies? Zal een on rustige nacht niet uitmonden in een motie van treurnis aan de ontbijttafel? Te laat thuiskomen in een motie van wantrouwen? Het zijn ongetwijfeld ongepas te vragen. Ze zijn dan ook met veel genoegen gesteld. CDA (1) Het heeft dinsdagavond even lelijk gespookt in de gelederen van het Leidse CDA. Leidse middenstanders kwa- Leidse kroniek door John Kroon men bij de officiële samenstelling van de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverga dering zo ongeveer in opstand omdat het CDA-bestuur niet één ondernemer op een verkiesbare plaats had gezet. (De Leidse mid denstand heeft van oudsher een belangrijke rol gespeeld in de KVP, een der bloedgroepen van liet huidige CDA). De onderne mers dreigden uit de partij te stappen en met een eigen lijst uit te komen als daar geen wijziging in zou komen. Als het CDA nou iets niet kon hebben dan wel een uitvoerige rel in de eigen gelederen. De partij zit in de Leidse raad al jaren in een wat frustrerend* oppositie en zij wil nu wel weer eens mee-rege- ren. Dan moet de hele club na tuurlijk naar alle kanten orde en netheid uitstralen en niet sissen van de interne ruzies, want daar krijgt een coalitiepartner op een kwade dag óók mee te maken. Om de rust in eigen huis te her stellen, werd de ondernemer (en oud-raadslid) M. van der Klugt in één klap op een solide vierde plaats gepoot. Het vreemde was dat Van der Klugt niet eens op de kandidatenlijst voorkwam, hoe wel hij zich wel had aangemeld. Fractieleider Joop Walenkamp noemde het "een administratieve vergissing". Walenkamp kan dat als geen ander: over iets onaan genaams een mooie donzen deken werpen. Maar daarmee zijn we er niet. Waar het omgaat is wat er ónder dat ding krioelt. Laten we daarom nog even het spoor terug volgen. Het CDA-be stuur brengt de voorlopige kan didatenlijst in de openbaarheid en de ondernemers reageren met een nijdige brief dat niemand van hen op de lijst paradeert. Dat wijst dus wel degelijk op de aanmelding van een kandidaat. Welnu, als het partijbestuur dan de zaken (administratief) na gaat, moet de naam van Van der Klugt er uit rollen en kan men hem, als men dat wil, nog voor de Het echtpaar Tesselaar. beslissende vergadering op een verkiesbare plaats zetten. Fouten zijn er om hersteld te worden, nietwaar. Maar zover heeft het CDA-bestuur niet willen gaan. Dit alles roept vragen op. Wilde het CDA-bestuur eerst eens kijken hoe hoog de midden standers het ten slotte zouden spelen? Want Van der Klugt was nu niet direct het liefste kind van de christendemocratische fami lie. Bij de vorige gemeenteraads verkiezingen stond hij onverkies baar. Hij heeft toen intensief campagne gevoerd, vergeefs ove rigens, om via voorkeurstemmen alsnog in de raad te komen. Dat wees al op wrijving. Bovendien: als het CDA straks een kans wil maken samen met de PvdA in het college te komen dan moet er geen duidelijke stoorzender in zijn midden zijn. En van Van der Klugt heeft de PvdA (op bijv. verkeersgebied) op voorhand al heel wat weer werk te verwachten. Over het ge laat van wethouder Peters zie je nu al een schaduw glijden. Niet dat Walenkamp en zijn companen zoet op alles je en amen zeggen, maar hun eerste zorg is om nou eens in het college van B en W te geraken. Dus om Van der Klugt zaten zij niet di rect te springen. Het stichten van een nieuwe partij door de mid denstanders was natuurlijk nóg erger en moest daarom hoe dan ook worden voorkomen. Is dat de ware achtergrond van het vreemde gehannes rond Van der Klugts kandidatuur? Joost en het CDA mogen het we ten. CDA (2) Zoals hiervoor al opgemerkt: in de vroegere KVP heeft de Leidse middenstand altijd een grote rol gespeeld. Voor of achter de scher men: er werd in elk geval naar geluisterd, al was dat niet een voudig, want de middenstand is zelden eensgezind en spreekt daarom met vele monden. Na de vorming van het CDA is die in vloed aan het tanen gegaan. Steeds meer deden wat doctoran- dus-achtige types hun intrede in de fractie of in elk geval lieden die niet gevormd waren in de harde praktijk van het nering- drijven. Bij de vorige verkiezin gen bleek daar al de onvrede over. De acties van Van der Zon (een aparte lijst die niet veel om de hakken had. maar wel de nodi ge stemmen wegzoog) én Van der Klugt waren een teken aan de wand. De onenigheid nu lijkt daar een voortzetting van te zijn. In dit verband kan de term 'ad ministratieve vergissing" op een ironische manier eigenlijk heel juist zijn: het was een misver stand van het CDA om te denken dat het de lobby van de midden stand op enige afstand kon hou den. LEIDEN - De vakbonden menen dat het aantal ontslagen bij de Leidse vestiging van de oliemaatschappij Aramco de komende twee jaar uiteindelijk lager kan zijn dan de nu aangekondigde 370. Die conclusie trekken zij na een gesprek dat zij gisteren met de directie van Aramco Overseas Company hebben gehad. Hoeveel lager het aantal ontsla gen zal zijn, is nog niet bekend. De directie had aangekondigd dat 272 mensen in vaste dienst bij het bedrijf wegens problemen op de oliemarkt moeten worden ontsla gen. Voor hen is collectief ontslag aangemeld bij het arbeidsbureau. Daarnaast moeten ook nog eens 100 mensen met een tijdelijk con tract worden ontslagen, zo stelde de directie aanvankelijk. Volgens P. de Groot van de Dien stenbond FNV kan het aantal ont slagen lager zijn. Dit omdat de di rectie nu heeft toegezegd dat zij kijkt of binnen het bedrijf mensen kunnen worden herplaatst als an dere personeelsleden door middel van 'natuurlijk verloop' elders een baan vinden. Daarnaast wil de lei ding van Aramco Overseas Compa ny actief bemiddelen om mensen bij andere bedrijven geplaatst te krijgen. Bovendien volgt later nog een gesprek tussen bonden, directie en het gewestelijk arbeidsbureau. Dit zal gaan over de mogelijkheid om het arbeidsbureau te laten bemid delen personeelsleden buiten Aramco aan het werk te helpen. Op deze wijzen zou het aantal collec tieve ontslagen kunnen worden te ruggedrongen. De directie van Aramco heeft gisteren tijdens het gesprek met de bonden verklaard dat het in geen geval de bedoeling is Aramco Overseas Company na de collectie ve ontslagen op te doeken ofte ver plaatsten naar andere landen. De Leidse vestiging van Aramco is volledig afhankelijk van de Saoedi- Arabië gevestigde moedermaat schappij. De directie van het moe derbedrijf wil een vestiging hou den in Nederland. Daarmee is ech ter nog niet gezegd dat Aramco ook inderdaad in Leiden blyft. De bonden hebben overigens naar hun mening nog steeds niet voldoende inlichtingen gekregen over de achtergronden van het pre cieze aantal ontslagen. Ook ont breekt het hen aan informatie over het feit in hoeverre het bedrijf na de onstlagen nog levensvatbaar is. Wel heeft de directie verklaard dat wanneer de oliemarkt weer aan trekt, het aantal personeelsleden in Leiden weer kan toenemen. "Ze proberen dus de slechte periode Concordia De chr. muziekvereniging Con cordia houdt zaterdag een feest middag voor de jeugd in de zaal aan de Langegracht 58-60. Bin go, disco-gezelschapsspelen en een mini-playbackJ soundmix- show staan op het programma, dat om twee uur begint, 's Avonds is er voor volwassenen kerstkaarten en sjoelen Aanvang acht uur. Disco Buurthuis Groenoord aan de Pasteurstraat houdt zaterdag een disco-avond, van acht tot tien voor jongeren van twaalf tot zes tien jaar en na tienen voor de jeugd ouder dan zestien. Voor meer informatie: tel. 217222, vra gen naar Martin de Jong. Hardrock In scholierencentrum 't Bree- huys, Breestraat 19, wordt zater dag weer een hardrockavond ge houden. De deur is van acht tot elf uur geopend; de muziek gaat door tot twaalf uur. Hengelsport Viscollege De Ruisvoorn viste de veertiende wedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 M. Berg man 6000 gram-11 stuks, 2 M. Riemens 4550-7,3 Den Hoed. 3475- 8. 4 W. de Roode 2800-6, 5 Van Daalen 1750-4,6 Voskuil 1150-2, 7 Van Weizen 650-1, 8 Van Deven ter 500-1, 9 Sinteur 400-1, 10 Nieuwenburg jr. 0-0. DGV hield een kerstwedstrijd in Hoorn. Uitslag: 1 W. Blom 554 cm-31 stuks, 2 J. Verbiest 439-26,3 W. van Es 396-19, 4 W. Kluivers 370-20, 5 B. Arends 237-13, 6 J. Kluivers sr. 213-10, 7 F. Land- waart 83-4, 8 K. Hekkens 0-0. Vogels De leden van de Leidse vogel vereniging 'De Zanger' zijn het afgelopen weekeinde Zuidhol lands kampioen geworden. G.N. Verweij werd kampioen met een kleurkanarie en H. de Groot met een rijstvogel. P. Overvliet had de beste Engelse parkiet. 'De Zanger' werd te vens clubkampioen bij de kleurkanaries. exoten en par kieten. hier uit te zitten", aldus De Groot vanmorgen. Tijdens het overleg met de direc tie is ook gesproken over de op richting van een ondernemings raad bij het bedrijf. Hoewel een dergelijk orgaan verplicht is zodra enige werknemers kenbaar maken dat zij er een willen, bestaat iets dergelijks nog steeds niet bij Aramco. De directie van de Leidse vestiging gaat de hoofddirectie nu vragen of die met de oprichting van een ondernemingsraad willen instemmen. Volgens de bonden bestaat de kans dat zij het in het leven roepen van zo'n instituut gaan afdwingen. "Per slot van re kening blijven er over twee jaar 130 man over bij het bedrijf. En die zijn ook gebaat met een ondernemings raad", zegt De Groot. Rechten In elk geval heeft de directie nu toestemming gegeven dat de vak bonden in/ie kwestie rond het col lectief ontslag dezelfde rechten krijgen als een eventuele onderne mingsraad. Dat houdt in dat het collectief ontslag pas kan doorgaan als de bonden het sociaal plan voor deze ontslagen hebben goedge keurd. Tot dusver was de directie slechts verplicht overlég te voeren met de bonden hierover. Een ak koord daarover was nog niet nood zakelijk. Tijdens een volgend ge sprek met de bonden, op 9 januari, geeft de directie een overzicht van de stand van zaken ten aanzien van de oprichting van een onderne mingsraad. Gisteren hebben bonden en di rectie het sociaal plan van Aramco nog slechts in hoofdlijnen bespro ken. Geregeld is nu in elk geval dat de buitenlanders die bij het bedrijf werken volgens de Nederlandse wetgeving zullen worden behan deld. Volgens De Groot is dat ove rigens een normale zaak. Overeengekomen is ook dat de mensen die de Leidse vestiging van het bedrijf in Arabië vertegen woordigen, niet tussen wal en schip zullen vallen. Dat betekent dat, wanneer zij worden ontslagen, ze een beroep kunnen doen op een werkloosheidsuitkering. De overige punten uit het sociaal plan - dat door de bonden bij een eerdere gelegenheid onevenwich tig en onzorgvuldig werd genoemd - worden in januari besproken. De directie heeft beloofd voor het vol gende gesprek met een herzien so ciaal plan te komen. Het kantoorgebouw Sleutelveste aan de Stationsweg. LEIDEN - Het makelaarsbedrijf Data bv heeft Verhoeven Make laardij bv overgenomen. Het nieu we makelaarsbedrijf is gevestigd in het kantoorpand Sleutelveste aan de Stationsweg. Bij de overna me is de werkgelegenheid voor het personeel van Verhoeven gegaran deerd. De naam van Verhoeven blijft wegens haar bekendheid voorlopig gekoppeld aan Data. Directeur J. Verhoeven verklaart gelukkig te zijn met de overname. "De woonhuizenmarkt is de laatste jaren aanzienlijk gecompliceerder geworden. Het mogelijk maken van transacties vraagt om een in tensieve persoonlijke begeleiding van cliënten. Bovendien vragen mensen meer en meer maatwerk, dus je moet van alle markten thuis zijn. Met dat gegeven kun je twee dingen doen: zelf uitbreiden of streven naar een koppeling van krachten met een goede collega. Wij hebben voor het laatste geko- Twee Leidse makelaars- bedrijven gaan samen Het nieuwe kantoorpand Sleu telveste is vandaag officieel in ge bruik genomen. Ook het Leidse as surantiekantoor Noomen bv is erin getrokken. Noomen was gevestigd in een patriciërshuis aan de Burg- gravenlaan. Het verzekeringsbe drijf kon de viering van de verhui zing combineren met een ander feestje: het bestond 1 december vijftig jaar. Als eregast bij de feestelijke opening vanmiddag was mevrouw N. Noomen-van Vliet, weduwe van de oprichter aanwezig. Twee jongeren kregen een studiebeurspolis aangeboden. Behalve Noomen en Data/Ver hoeven (afkomstig van de Bree straat) zijn in het kantoorgebouw aan de Stationsweg nog drie be drijven gevestigd: de Westland Utrecht Hypotheekbank, Al Con sultant bv en Menno Smitsloo Be- drijfsmakelaardij bv. Er is nog 400 m2 te huur. De Leidse makelaar Menno Smitsloo is ook de verhuurder van het nieuwe kantoor, waarvan de bouw overigens niet onomstreden was. Het pand Stationsweg 26-28 moest er namelijk voor worden af gebroken en dat werd door de ge meente als beeldbepalend voor de historische binnenstad be schouwd. Na het nodige juridische getouwtrek werd het gemeentebe stuur echter door de commissie voor beroep- en bezwaarschriften in het ongelijk gesteld. Het 'beeldbepalende' pand Stationsweg 26-28, dat voor het nieuwe kantoor moest wijken Subsidie voor huisvuilproject DEN HAAG/LEIDEN - Het afval scheidingsproject REAL in Leiden krijgt alsnog een subsidie van 67.000 gulden van de provincie Zuid-Holland. De provinciale Sta ten - het algemeen bestuur van de provincie - heeft dit gisteren beslo ten tijdens de behandeling van de begroting voor volgend jaar. Gedeputeerde Staten - het dage lijks bestuur van de provincie - had aanvankelijk laten weten dat het geen geld voor het project be schikbaar wilde stellen. Het PvdA- statenlid J. van der Vlist diende gisteren echter een motie in dit toch te doen. Die motie werd door provinciale staten aanvaard. REAL is een proef met het ge scheiden ophalen van afval. De proef, die voorlopig een jaar duurt, wordt gehouden in de wijk Tuin- stadwijk. Bewoners kunnen daar glas, metaal en papier aanbieden in verschillende, gekleurde huisvuil- zakken. Bovendien staan in de wijk kleine bakken waar schillen en dergelijke in kunnen worden gedeponeerd die als veevoeder worden verkocht. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Sarah dv. J.P.I.M. Walter en L.B. Thunnissen; Marijtje Leuntje dv. W. van Vliet en J.J.M. van Leeuwen; Helga Theodora dv. M.H. Plug en M. Ohliger; Koosje dv. G.J.M. Slingerland en H. Meijdam; Marieke Rosanne dv. H.W. van Vegten en W. van Lunsen; Maria Helena dv. J. Paap en A. Zandbergen; Bastiaan Johannes zv. J. de Ridder en F. J.M. Olijerhoek; Brigitte Stephanie dv. W. Anholts en A.M.M. van Werkhoven; Jacob zv. J. Heemskerk en P.C. Ravensbergen; Rozemarijn dv. R.E. Stavleu en A.J. Hogeveen; Moni que Hillegonda dv. W.T.J. Peschier en H.C.M. Wetting; Dennis zv. A. Mets en C.C. Stouten; Ka Son zv. T.L. Tsang en M.K. Wu; Marcel zv. H.A. Singeling en H.M. Schenk; Jantje Andrae dv. K. van der Bent en J.C. van Ommen; Melanie dv. A. Gaasbeek en M. van Kampen; Jennifer Hilarie dv. C.F. Metzelaar en T.B. Porter; Roelie dv. W.F. Postma en M.M. Berg; Stephanie Joy dv. W.I.J, van Doorn en E.P. Heerema; Justin Roderik zv. D.J. Haazebroek en M.C. Blom; Mi- mount dv. M.M.A. Lakdimi en T. Ouaali; Antonius Jacobus Johannes zv. J.H.M. Geerlings en A.C.A. Nulkes; Jo ris Theodorus zv. T.J.J. Essers en A.A.M. Kors. Overleden: A. Hogewoning (1907) vrl. geh. gew. met C. van Zuijlen; E.P. Rob bers (1902) vrl. geh. gew. met J. Frank huizen; A.R. Ellen (1933) man; F.J. Ei- selin (1923) man; E.J. van Beek (1935) man; G.J. Mentink (1928) man; L.J. den Butter (1916) man; C. van der Spek (1908) man; A.C. Knaape (1894) vrl. geh. gew. met J.D. Klaassen; C.M. van Em merik (1933) vrl. echtg. v. A G.F. Borst. S.C. Ellis (1926) man; P.A. Kuijvenho- ven (1900) man; K. Stokkel (1900) vrl. geh. gew. met J.C. Schuchhard; J W. van Roon (1919) man; S.H. Klein (1902) man; J E. Oudshoorn (1900) man; C.A. Ouwersloot (1928) man; J. van Deventer (1889) man; A A A. Mahn (1892) vrl. geh. gew. met J.J. Backer Dirks; J. Niemeij- er (1907) man; A-D. van Kleef (1906) vrl. geh. gew. met A. van Delft; F.W. Meijer (1919) man; C. van Liere (1914) man; C.A. Nieuwenhuizen (1920) vrl. geh. gew. met A. Neuteboom; I.L. de Groot (1898) man; P.C. Havermans (1965) man; N.J.A. Boekei (1915) man; A.C.M. Stra- ver (1969) vrl. Gehuwd: S. Pardon en T.M. Boon; J. Ot ter en S.J.M. Hoverda; W. van Rossum en M. Riethoven; C.J. Kramer en D.J.F. Janssens; C.F.J. Hogervorst en M.A van der Hoorn; C.M. Lijesen en M.J. Zwennes.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4