Obstakels wellicht uit de weg geruimd 'We zijn weer net zo ver als drie maanden geleden' Beledigd CDA-raadslid stapt op Voorschotenaren krijgen voor gas 'centen' terug Op aandringen van CDA Zoeterwoude en Watertje-winkeliers Groenstroken verkocht, behalve in nieuwe wijk Opening Zilverfabriek vol tegenstellingen OEGSTGEEST - Het Oegstgeester CDA-raadslid W.J. Kakebeeke stelt zich niet verkiesbaar voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar. Kakebeeke had dat eerst wel gedaan. De CDA- ledenvergadering gunde hem tien dagen geleden de zesde positie op de kieslijst (De CDA-fractie is mo menteel vijf mensen sterk). "Ik vind dat te laag", oordeelt Kake beeke, "de zesde plaats is niet in overeenstemming met wat ik voor de fractie heb gedaan. Ik houd de eer aan mezelf'. De CDA'er vreest net buiten de boot te zullen vallen. Tussen de lijsttrekker Van Veen, momenteel CDA-fractieleider, en Kakebeeke in kwamen behalve De Vroomen-den Boer en Van der Bend-den Ouden de nieuwkomers Verhagen en Hellinga te staan. De debutanten hebben ook een hoge re notering dan Van der Bend-Den Ouden gekregen. Voor Van der Bend-Den Ouden is dat geen aan leiding zich onderbedeeld te voe len. Kakebeeke maakte zijn vertrek gisteravond in de rondvraag van de raadsvergadering met één korte zin bekend. Ook vroeg hy burge meester Scheenstra of het soms ge bruikelijk is dat burgemeesters in contacten met de pers het vertrek van raadsleden bespreekt waarop Scheenstra met slechts "nee" ant woordde. Scheenstra heeft overi gens nooit namen genoemd maar slechts doorgegeven dat er twee CDA'ers niet tevreden zijn met de positie op de kieslijst. Scheenstra wist dat van zijn gemeentesecreta ris. En die had het weer van CDA's eigen fractieleider, Van Veen. Boos Toch is Kakebeeke boos op de eerste burger omdat deze de pers op het spoor heeft gezet van het nieuws van zijn vertrek. Het raads lid vindt dat het bestuur, dat hij schriftelijk op de hoogte heeft ge steld van zijn voornemen, dit be hoort te doen of hijzelf. Zelf was Kakebeeke echter enkele dagen in het buitenland en het bestuur moet het persbericht nog de deur uit doen. Het CDA zelf heeft tot gister avond gezwegen als het graf. Van der Bend-den Ouden antwoordde deze week op de vraag of zij iets afwist van een boze Kakebeeke niet meer dan "ik ken de heer Ka kebeeke als een vriendelijk man". Fractieleider Van Veen weigerde eerder deze week ook commentaar en verwees naar het bestuur. Voor zitter mevrouw Matricali was ech ter tot gisteravond niet in de gele genheid vragen te beantwoorden. Gisteravond was zij dat dus wel. Ze meldt dat in het nog te verzen den persbericht het bestuur zegt Kakebeeke's vertrek te betreuren. Het bestuur respecteert Kakebee ke's besluit. Matricali vertelt ook dat de nummer tien op de lijst, H. J. de Vlaming, ontevreden is met de hem toebedeelde stek en zich daar om ook van de lijst heeft laten af halen. "Het wordt moeilijk als tien mensen alle tien op de bovenste vijf plaatsen willen staan. Persoon lijk vind ik overigens dat als je een zesde plaats krijgt dat geen reden is om weg te gaan. Volgens de nieuwste prognoses wint het CDA flink wat, dus...". VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 VOORSCHOTEN - Voorschotense kleinverbruikers en mensen met blokverwarming krijgen 0,8 cent terug per geleverde kubieke meter gas. Ieder afgenomen kWh elektri citeit 'levert' 0,6 cent op. Het voor stel van de PvdA/PPR-fractie om gasgebruikers niet terug te beta len, maar alle huishoudens 25 gul den terug te geven, haalde het niet in de raadsvergadering gister avond. WD en CDA voelden er weinig voor en wethouder J.D. van Dalen (financiën) hakte lustig in op het idee. Uit het betoog van de sociaal democraten, die willen voorkomen dat grote gasverbruikers 'een pre mie' krijgen, proefde hij zoiets van: moeten die paar grote villa's die veel hebben gebruikt, veel terug krijgen? Volgens hem ligt het heel anders. Juist de mensen die het het moei lijkst hebben, de bewoners van ou de, niet geïsoleerde (huur)wonin- Kakebeele: 'Ze hebben mij te laag gen, worden geholpen door de gezet...' (archieffoto) 200.000 gulden die de gemeente op- ZOETERWOUDE - De verkeersobstakels op de Noordbuurtseweg, ter hoogte van het Watertje, zullen wellicht worden verplaatst. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude zal met alle betrokkenen gaan praten over een mogelijke verschuiving. Aanleiding van die gesprekken: de klachten van ondernemers op het Watertje én een motie, die de CDA- fractie gisteravond tijdens de raadsvergadering indiende. De eerste klacht kwam medio ok tober van bloemenhandelaar Em merik. In een brief aan burgemees ter en wethouders stelde hij dat zijn winkel voor met name auto mobilisten uit Leiden slecht be reikbaar is. Zijn omzet zou daar door met tien procent zijn gedaald. Bovendien feorgen de obstakels voor moeilijkheden bij het trans port naar zijn zaak. Aanvankelijk wilden burge meester en wethouders de klach tten) afwimpelen. Dat men de ver keersmaatregelen als onprettig er- vaarde was juist een teken dat ze werken, zo wimpelde burgemees ter Houdijk alle opmerkingen af. ZOETERWOUDE Op de stukken grond in de Fuut, Zwaan en Kievit na, kan Zoeterwoude beginnen met de verkoop van een groot aan tal groenstroken aan bewoners. Stroken die grenzen aan tuinen en waar de gemeente van af wil om op onderhoudskosten te kunnen be sparen. De gemeenteraad kon er gister avond mee akkoord gaan dat voor deze grond een bedrag van 60 gul den per meter wordt gevraagd. Maar wel met de kanttekening dat de grond bij de Fuut, Zwaan en Kievit nog niet wordt verkocht. Want raadslid De Graaff (Progres sief Zoeterwoude) denkt een bete re bestemming te weten voor de stukken groen in de nieuwste wijk SIGARETTENDIEFSTAL Bij een sigarenwinkel aan de Voor schotense Schoolstraat zijn van morgen rond vijf uur 100 pakjes si garetten gestolen. De inbrekers waren de zaak binnengekomen door de ruit van de voordeur in te slaan. De boven de winkel wonen de eigenaar werd wakker door ge rinkel, maar wachtte geruime tijd voordat hij de politie belde. Toen agenten kwamen, waren de/lieven verdwenen. PSP en PPR Oegstgeest niet samen OEGSTGEEST - Hoewel de bestu ren van de PPR en PSP Oegstgeest constateren dat ze "een verregaan de programmatische overeenstem ming hebben bereikt" zullen ze voor de komende verkiezingen niet met een gezamenlijke lijst op de proppen komen. Dat melden de twee partijen, waarvan de PPR momenteel in de raad is vertegenwoordigd door G. van Eisen, in een persbericht. Daarin vertellen de partijen dat ze wel voornemens zijn de banden heel strak aan te halen. PSP'ers zullen dan ook gaan meedraaien in de raadscommissies en in de PPR- steunfractie. "Als blijkt dat deze samenwerking goed uitpakt, zul len de PPR en de PSP in de toe komst wél een gezamenlijke fractie gaan vormen", aldus Dik Sanders en Joar van Raalte, voorzitter van achtereenvolgens PPR en PSP. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18 00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143. en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Lelden071 -144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. van Zoeterwoude. "Die plek kun nen we beter gebruiken voor de aanleg van een plantsoen met speelweide. Geld daarvoor zou kunnen komen uit de verkoop van andere groenstroken", legde De Graaff zijn plannetje uit. Hij zei daarbij zich te realiseren dat een dergelijk plan een ingrijpende ver bouwing met zich meebrengt. De Graaff kreeg meteen steun bi j CDA-raadslid Van der Geest. "Ik heb vernomen dat verkoop van groenstroken in dat deel toch niet goed mogelijk is. Er blijkt namelijk weinig animo te zijn", wist Van der Geest te melden. Derhalve vond hij het plan zeker het overdenken waard. Burgemeester Houdijk vond dat ook, maar hij wil eerst 'checken' of er inderdaad weinig belangstelling is en of het plan haalbaar zal zijn. In totaal wil Zoeterwoude van zo'n 4500 vierkante meter groen af (dat is inclusief de grond aan de Fuut, Zwaan en Kievit). Op het on derhoud kan, als alles is verkocht, zo'n 8000 gulden per jaar worden bespaard. Overigens komen alleen belang stellenden wier tuin direct aan het te verkopen stukje groen grenst voor overname in aanmerking. Praktisch in alle gevallen mogen de stukjes alleen als tuin worden gebruikt, omdat het bestemmings plan bebouwing niet toelaat. Ander voordeel, dat burgemees ter en wethouders aanstippen: be perking van de mogelijkheid om via gemeentelijk groen achter de Zoeterwoudse huizen langs de lo pen zal leiden tot een verminde ring van het aantal inbraken. 'Doorrij der' gezocht... LEIDERDORP/OEGSTGEEST - Een bestuurder van een stationcar is gisteravond doorgereden nadat hij op de rijksweg bij Leiderdorp een 32-jarige Oegstgeestenaar had geraakt. Deze verloor door de botsing, ter hoogte van dë afslag Zoeterwoude, de macht over het stuur en beland de in de sloot. Hijzelf mankeerde niets, zijn auto is waarschijnlijk to taal vernield. Tegenover de politie verklaarde hij dat de doorrijder plotseling vlak achter hem was gaan rijden, rechts inhaalde en de achterkant van de auto raakte. De Oegstgeester politie vraagt getuigen contact op te nemen met het bureau, telefoonnummer 071- 155440. Eigen kantine ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse paardrijvereniging Jeanne d'Arc mag een eigen kantine gaan bouwen. Althans, wat de gemeente betreft. Zij zijn van plan om het mogelijk te maken dat de paardrij vereniging bij de manege aan het Molenpad een eigen 'stek' krijgt, groot.36 vierkante meter. Daarvoor moet wel het bestem mingsplan worden gewijzigd. Gisteravond, tijdens de raadsver gadering, kon de burgemeester echter geen kant meer op omdat CDA-fractievoorzitter Hogenelst met een motie kwam. Daarin 'eist' de partij dat de verkeersobstakels verplaatst moeten worden, opdat het verkeer vanuit de Dorpsstraat het Watertje soepeler op kan. Ho genelst denkt dat de opzet van de maatregelen, de snelheid van de automobilist afremmen, sluipver- keer tegengaan en veiliger school- routes creëren, daar niet onder hoeven te lijden. Gevoelig Raadslid Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude) voelde wel wat voor de motie. Per slot van rekening gaat het hier om tijdelijke maatre gelen, zo voerde hij aan. En: "We moeten als gemeentebestuur laten blijken gevoelig te zijn voor argu menten van de bevolking". Want behalve de winkeliers zijn er meer tegenstanders van de verkeers maatregelen in Zoeterwoude te vinden. Ook Kremer (WD) kon zich vin den in een verplaatsing. Hij dacht daarbij aan een eventuele ophef fing van het linksafverbod voor au tomobilisten, komende vanuit de richting Leiden. "Dat verbod is destijds ingesteld toen er nog veel sluipverkeer door Zoeterwoude raasde. Nu is dat niet meer het ge val. Dus kan het verbod best wor den opgeheven", aldus de WD- fractievoorzitter. Daarop verklaarde burgemeester Houdijk dat er opnieuw kan wor den gepraat over een mogelijke op lossing van het knelpunt. Hij wil nu zo snel mogelijk in een vergade ring van de raadscommissie open bare werken met alle betrokkenen rond de tafel gaan zitten. Hogenelst kon zich daarin vin den en trok zijn motie terug. "We hebben zo bereikt dat er in ieder geval gepraat gaat worden. We hadden niet verwacht dat op een andere wijze voor elkaar te krijgen. Ons doel is bereikt", aldiis de te vreden CDA'er. Omdat Prins Bemhard de nieuwbouw van de- aloude Voorschotense Zilverfabriek had geopend, kreeg hij gistermiddag een aantal zilveren olifantjes aangeboden. Links van hem directeur Vreeman. (foto ANP) ZOETERMEERIVOORSCHOTEN - De opening van de nieuwe Zilverfabriek in Zoetermeer was er gistermid dag een vol schrille tegenstellingen. Tegenstelling nummer één: terwijl hoge gasten zich verzamelen in het gloednieuwe complex, in verlangen de afwachting van de komst van prins Bemhard, werkt het personeel van de Koninklijke van Kempen en Begeer gewoon door. Voor hen geen champagne en geen blik op de koninklijke bezoeker. Nog zo'n tegenstelling. De Zilverfabriek anderhalf jaar geleden leverde een beeld op van wanhopige werknemers die de nacht in de verouderde, stoffige fa briek prefereerden bovenhun eigen bed, in de hoop het faillissement van twee 'poten' te kunnen tegenhouden. IJdele hoop. Massaal werd hen ontslag aangezegd en het gebouw ging de verkoop in. Twee andere 'pottn', Keltum en KB, zouden doorgaan want nog gezond. Ontzettend gezond, klaarblijkelijk. De gisteren ge opende nieuwbouw puilt uit van het marmerchroom en messing. Kosten noch moeite lijken gespaard te zijn om dit gebouw - althans, het kantoor- en ontvangsge- deelte - een aangenaam luxueuze uitstraling te geven. En de zaken gaan inderdaad weer goed, meldt direc teur Vreeman tijdens zijn toespraakje tot de prins. Nog dit (moeilijke) jaar wordt een winst van een ton verwacht. Volgend jaar een half miljoen, zo luidt de verwachting. De vruchten van een efficiënter en com merciëler beleid en van de samenwerking met bestek gigant Gero. Er moet intussen nog wel even een tweede saneringsproces plaatsvinden, nu op het gebied van de verkoop en distributie. Maar de toekomst glanst weer net zo als het edelmetaal dat Van Kempen produceert. Het zij ze van harte gegund, uiteraard. Maar de pil moet bitter zijn voor de ex-werknemers die het als werkloze zonder die glitter en glamour moeten doen. Die nog dagelijks langs het monumentale, maar ontta kelde gebouw in Voorschoten rijden en zich afvragen of het allemaal niet anders had gekund. MIEP HOENSON Scheenstra over 'affaire Digros' in Oegstgeest De Keuning terug in raad VOORSCHOTEN - Voorschote naar E.J.J. de Keuning (45) is giste ren beeïdigd tot nieuw VVD-raads- lid. De Keuning volgt S.A.C. Begeer op, die naar België is verhuisd. Van 1974 tot 1982 zat hij al in de raad. In de laatste periode klom hij zelfs op van vice-fractievoorzitter tot fractievoorzitter, toen de toen malige politiek leider burgemeester werd. De burgemeester had het dan ook over de terugkeer van een routi nier. Het raadlidmaatschap van de liberaal is echter maar tijdelijk. Bij de verkiezingen in maart staat hij, op eigen verzoek, op een niet- verkiesbare, twintigste plaats. De beëdiging zelf kende een klein incidentje toen De Keuning "Dat zweer ik", antwoordde. Na een af wijzende reactie van burgemeester P.Cannegieter zei hij vervolgens "Zo waarlijk helpe mij god al machtig". Samen met "dat beloof ik", is dat de enig juiste spreuk bij het afleggen van de eed. OEGSTGEEST - "We zijn weer net zo ver als 19 september". Aldus burgemeester Scheenstra van Oegstgeest nadat hij gisteravond in de raad 'koppen' had geteld. Net als drie maanden geleden stemden negen raadsleden vóór een voor stel dat de weg van Digros naar het Kamsteegpand aan de Gevers straat weer een beetje vrijer maakt en stemden acht raadsleden tegen. Voor waren net als toen D66. PvdA en CDA, tegen WD en PPR. Gisteravond draaide het om de bezwaarschriften die de winke liersorganisaties 'Oegstgeest Ac tief, de Stichting Lange Voort en de makelaardij Proper b.v., de ei genaar van de Markthof alwaar Di gros zich aanvankelijk leek te gaan nestelen, hebben ingediend tegen het 'septemberbesluit' waarmee de meerderheid van de raad de komst van een Digros-filiaal mogelijk maakte. Het voorstel was om die bezwaarschriften in navolging van Plantenmarkt Traditiegetrouw wordt in het Zoeterwoudse 'Ons Huis' (Koster spad) tegen kerst een planten markt gehouden. Vanavond kan men er nog tot half negen terecht, morgen tussen negen en een uur. Er staan diverse bloeiende plan ten te koop, alsmede kaarsen en andere kerstattributen. De op brengst van de markt is bestemd voor het onderhoudsfonds van de Dorpskerk. Koffieconcert De Zoeterwoudse St. Jans Fan fare verzorgt zondag 'in eigen huis', het Muziekcentrum, een bij zonder kerst-koffieconcert. Het begint niet, zoals gebruikelijk, om kwart over twaalf, maar om half drie. Verder maakt de kerstman er zijn opwachting. Er wordt voornamelijk kerstmuziek ten ge hore gebracht. Toegang gratis. Feather Touch De popgroep Feather Touch treedt morgen op in de Westender, nabij de Zoeterwoudse Klaver hal. Feather Touch bestaat uit ne gen man en speelt populaire num mers na. Vanaf half negen gaat de disco draaien. zij had gelegd voor de integratie van de nutsbedrijven. "Gasver bruik premiëren is dus helemaal niet aan de orde", sprak hij. Daar naast zou het PvdA/PPR-idee pas in maart 1987 kunnen worden uit gevoerd. Zo zou de gemeente hele maal moeten uitzoeken welke mensen tussendoor in Voorscho ten zijn komen wonen. Zijn kos tenplaatje: 6.000 gulden aan post zegels en 8.000 gulden aan admini stratiekosten. G. Both (PvdA/PPR) was het niet eens met de wethouder. "Onze techniek is juridischer makkelijke houdbaar en zeer eenvoudig", voerde hij aan. "De gemeente kan het bedrag van 25 gulden gewoon vermelden op de rekening". F. ten Have (CDA), die zich in het begin van de discussie nog afvroeg wat er tegen is om uit te keren via het vastrecht, was helemaal overtuigd. S. Offringa prees B en W zelfs. Hun voorstel is eenvoudig; in februari kan al worden uitgekeerd en ook bejaarden profiteren flink, aldus het CDA. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1. tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: H. Janssen, tel 121641; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeier, Pieterse, v. Gent Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, tel. 125820; spreekuur Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d, Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Rijn, Pgani nistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne- dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Vrijlandt, tel 897577. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp za, R. v. Velzen, Drakestein 3, tel. 891100; zo, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16. tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16. tel. 891100. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo. A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel. 2493. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: M.H. van Tolingen ir., Van Pola- nenpark 94, tel. 15939; zuid: R. van Nie- kerk. Van Polanenpark 92, tel. 19014. Zoeterwoude Via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen (tel. 01715- 1219 of 1614) verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen tot ma 8 uur door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vesfjéns, v.d. Wouw: H. Vestjens/R. Koster, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: T. Tan, C. Huygenslaan 55, Leiden, tel. 313846; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: R.M. Crul, Rozenveldlaan 14, Wasse naar, tel. 01751-11792. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. de raadscqmmissie beroeps- en be zwaarschriften ongegrond te ver klaren. WD'er Moonen, die in voor noemde commissie als enige tegen de ongegrondverklaring was, hield het kort omdat, zo zei hij, hij geen zin had om de hele discussie van 19 september nog eens over te doen. "We zijn vanavond exact drie maanden verder en nog altijd vindt de WD dat er en onjuiste econo mische afweging is gemaakt". Voorts verwees de liberaal naar de brief van de Kamer van Koophan del waarin deze, gelijk de liberalen, stelt dat met de Digros in de Ge versstraat geen enkele bijdrage wordt geleverd "aan de groei en bloei van de De Kempenaerstraat" die dringend om een oppepper ver legen zit. Ook PPR'er Van Eisen wilde de bezwaarschriften gegrond verkla ren. Van de visie van de commissie beroep- en bezwaarschriften dat voor het Digrosbesluit geen distri butie-planologische gegevens no dig zijn omdat een voorbereidings- besluit niet aan wettelijke beper kingen onderhevig is, zei hij: "Niet wettelijk verplicht nee, maar het had wel in de rede gelegen om een distributie-planologisch onder zoek naar de gevolgen voor de Markthof te verrichten". Leiden Microtheater Imperium - 'Redlaw', kerstvertelling van Dickens, 20.30 uur. Le Bambou - Herenstraat 1, Folkclub Horus organiseert optreden de groep Crysaal met jiddische muziek, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'On ce upon a time in the West', 21.15 uur. Aula Dr. van Voorthuysenschool - Mar- nixstraat 104, ruilbeurs Ruilclub Ko- gracht 65, disco, 21-2 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, plantenmarkt, tot 20.30 uur. Buurthuis De Weipoort - kerstkaarten, 20 uur. Ons Huis - Kosterspad, kerst-klaveijas- sen van Jeugdraad, 20 uur. Leiderdorp Clublokaal Tamarco - Splinterlaan 89a, bingo-dansant voor iedereen, 20 uur. Kantine RCL - Sportpark De Bloemerd. kerstdrive RCL, 20 uur. Wassenaar Dorpskerk - Plein, kerstsamenzang, 19.30 uur. Jongerencentrum Tent - Van Zuylen van Nijeveltstraat 204, optreden groep 'Acid', 23 uur, zaal open om 21.30 uur. ZATERDAG tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 i Gebouw De Vriendenclub - Anna Pau- lownastraat, tentoonstelling De Snel- vlieger, 15-22 uur. Langegracht 58-60 - Concordia houdt feestmiddag voor de jeugd, 14 uur. Tafeltennisver. Docos - Hoge Morsweg, tafeltennisinstutf, 10-12 jaar. Groenoordhallen - vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. Pieterskerk - rommelmarkt, 10-17 uur. Leiderdorp Oudheidkamer - Hoofdstraat 24, ge opend van 14-16 uur. Oegstgeest Het Drieluik - Geversstraat, informatie ochtend over oprichten kinderdrum band, 10-12 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, plantenmarkt. 9- 13 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2