Bouw van hotel in Katwijk dichterbij Raad Haarlemmermeer neemt afscheid van burgemeester De Boer Katwijkse raadsleden tegen 'sjoemelen' met grondprijs in 't Heen Hoeveel beter is het in Turkije? Waarom het risico van baan 13?' Recordomzet visafslag Scheveningen Bestemmingsplan wordt gewijzigd 'GS moeten aandringen op stations in bollenstreek' Uitstel ziekenfondsregeling samenwonenden VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 HOOFDDORP - Burge meester H.A. de Boer heeft gisteren in een bijzondere gemeenteraadsvergadering afscheid genomen als eerste burger van de Haarlemmer meer. De Boer vertrekt uit de poldergemeente omdat hij is benoemd tot secreta ris-generaal van het minis terie van welzijn, volksge zondheid en cultuur. Eind deze maand draagt hij de ambtsketen over aan loco- burgemeester A.A. de Leeuw. De Boer is bijna drie jaar burge meester geweest van de Haarlem mermeer. Hij volgde 21 maart 1983 burgemeester C. van Stam op, die in dat jaar met pensioen ging. Voor een uitgebreide schare van voerde als eerste spre id wethouder en tevens loco-bur gemeester A.A. de Leeuw het woord. Volgens De Leeuw was het burgemeesterschap van Haarlem mermeer de twaalfde baan van De Boer. "Waarom het risico van baan 13?", zo merkte hij onder gelach van de aanwezigen op. De loco- burgemeester zei drie jaar geleden met sceptis het eerste gesprek met De Boer tegemoet te hebben ge zien. "Weer zo'n lastige man uit Haagse kringen die zo nodig er gens moet worden ondergebracht dacht ik toen". Kwaliteiten "Al in het eerste gesprek in de vertrouwenscommissie gaf u blijk van uw kwaliteiten. Daarin zijn we niet teleurgsteld", aldus De Leeuw. Hij noemde De Boer een man met visie en duidelijke maat schappelijke opvattingen, maar te vens iemand die respect had voor andere meningen. De nestor van de raad, het CDA- lid P.N. Blom, merkte op dat De Boer wel erg kort burgemeester van Haarlemmermeer is geweest. "Ondanks dat is het een erg vruchtbare tijd geweest". Volgens Blom was het bij de komst van De Boer even wennen omdat hij een 'beroepsvergaderaar' is. "Voor ons als amateurs was dat niet altijd even gemakkelijk". Namens de ambtelijke medewer kers sprak gemeentesecretaris mr. J. Groeneweg. Ook hij schetste de goede kwaliteiten van De Boer. "U bent altijd uitstekend geïnfor meerd en velt uw oordeel op ken nis van feiten". In zijn dankwoord zei De Boer dat het besluit om uit de Haarlem mermeer te vertrekken pas na veel afwegingen is genomen. "Afwegin gen waarbij aan beide kanten van de schaal 't nodige lag, en waarbij SCHEVENINGEN (ANP) - De Scheveningse visafslag heeft vrij dagochtend de recordomzet be reikt van 60 mijjoen gulden. Dat is drie miljoen gulden meer dan vorig jaar. De omzetstijging is hoofdza kelijk het gevolg van een grotere aanvoer van haring. In vergelijking met 1984 steeg de aanvoer van haring van 9,7 miljoen naar ruim 15 miljoen kilogram. Het record werd vrijdagochtend met een gevierd, in het bijzijn van de Haagse wethouder van economi sche zaken, N. Dijkhuizen. - Van wethouder De Leeuw kreeg burgemeester De Boer een modelfietsje. Enige tijd geleden werd de fiets van dè eerste burger van de Haarlemmermeer gestolen. Met dit geschenk probeerde de wethouder het leed wat te 4J5 llloLll UI\J\Ul verzachten. HIMtt er toch één moest doorslaan, en ik bagage naar het 'Haagse' heb er tot op heden de twijfel bij of nemen. "Sterker dan voordien wel goed aan gedaan heb". Volgens de scheidende burge meester hadden de toespraken mij duidelijk welke effecten be paalde besluiten hebben, hoe ge volgen van beslissingen uitpak- hem goed gedaan. Hq merkte op ken. Eigenlijk zou het voor iedere vrij goed zijn zwakke en sterke Haagse politicus voorschrift moe- kanten te kennen. "U was zo vrien delijk de sterke aan te zetten en de zwakke te relativeren. Op een dag als deze kan dat". Bagage De Boer zei ondanks de korte pe riode als burgemeester toch extra ten zijn, na een periode in de Twee de Kamer te hebben door ge bracht, van dichtbij - in de ge meente - te ervaren wat er 'in het land' gebeurt. Ik slik dat toch weer in, wetend dat continuïteit op ge meentelijk niveau de voorkeur ver dient", aldus de scheidende burge meester. (foto Holvast) Na het officiële gedeelte werd nog het woord gevoerd door de burgemeester van Uithoorn, mr. E.A.G. Brautigam, namens het In formeel Agglomeratie Overleg, het Amstel- en Meerlanden-overleg en de burgemeesterskring Haarlem mermeer. Voor het gewest Kenne- merland, het Centrum voor Auto matisering en de politieschool Noord-Holland, sprak mevrouw mr. E.M.A. Schmitz, burgemeester van Haarlem. Als laatste voerde president-directeur J.W. Wegstapel van de luchthaven Schiphol het woord. VALKENBURG - Wethouder M.J. Vos wordt b(j de komende ge meenteraadsverkiezingen weder om lijsttrekker van het CDA in Valkenburg. Onlangs stelden de plaatselijke christen-democraten de lijst voor de verkiezingen sa- Tweede op de lijst is wethouder H. van der Nagel, drie H. Dijkhui zen, vier J.W.M.J. van Laarhoven, vijf D. de Vries en zes mevrouw G. Spiering-Poot. De kandidaten zit ten op dit moment alle zes in de gemeenteraad. KATWIJK - De bouw van een hotel in het Katwijkse Badcentrum is een stap dichterbij gekomen. Met een kleine meerderheid ging de gemeenteraad gis teravond akkoord met een wijziging van het bestem mingsplan voor dit deel van het dorp, waardoor het mo gelijk wordt het onlangs in gediende bouwplan aan de Boulevard uit te voeren. De beslissing om het bestem- mingsplan, waarin staat wat er in het betreffende gebied wel en niet mag, te wijzigen werd gisteravond gesteund door CDA en WD. Te gen waren PvdA, RPF en SGP. Doordat ook de drie CDA-wethou- ders voor de planwijziging stem den, SGP-wethouder J. van der Plas was tegen, onstond een stem menverhouding van dertien tegen tien. Zekerheid dat het hotel er nu ook komt is er echter nog niet, om dat de gemeenteraad zich daarover gisteravond niet uitsprak. "Cen traal staat de wijziging van het be stemmingsplan, niet het oordeel over dit hotel", aldus CDA-fractie- voorzitter A.C. Berkheij. Hij hield voor wat zijn partij betreft dan ook nog een slag om de arm. De tegenstanders van het bouw plan waren juist van mening dat je beide beslissingen niet kon schei den. "Wanneer je in principe tegen de bouw van een hotel bent, moet je ook tegen de wijziging van het bestemmingsplan stemmen", al dus SGP-raadslid C. Oskam. Tij dens de discussie in de raad ging het dan ook in hoofdzaak om de vraag of Katwijk behoefte heeft aan dit hotel en zo ja, waarom dan juist op deze 'gevoelige' plaats. Tot het meest opmerkelijke waarde-oordeel kwam in dit ver band PvdA-fractievoorzitter J.H. Haasnoot. "Beter geen hotel, dan een fluthotel", zei hij gisteravond. Appartementen De PvdA-woordvoerder klaarde dat zijn partij in principe niet tegen de bouw van een hotel aan de Katwijkse Boulevard is, maar dat zijn bezwaren zich vooral richten tegen het ontwerp dat door een projectontwikkelaar uit Amersfoort en een architectenbu reau uit Rotterdam was gepresen teerd. Het gaat hier om een hotel, gebouwd in twee blokken van vier en vijf verdiepingen hoog, met een capaciteit van tussen de 150 en 200 bedden. Op de begane grond is on der meer winkelruimte gepland. Het ontwerp van het hotel is vol gens Haasnoot niet goed genoeg om dit gevoelige pleKje van het Katwijkse centrum te vullen. "Het is gewoon een lelijk gebouw. Dit kunnen we de Katwijkers niet aan doen". Haasnoot wees erop dat met dit ontwerp de architectoni sche gedachte achter het centrum plan van de kustplaats zomaar overboord wordt gezet. De tegenstand van de SGP en de RPF was meer principieel. Vol gens SGP-woordvoerder C. Oskam worden de Katwijkse belangen met de bouw van een hotel niet ge diend. Hij kwam tot de conclusie dat de familiebadplaats geen be hoefte heeft aan een uitbreiding van het aantal hotelbedden en lan ceerde opnieuw een al eerder door de SGP naar voren gebracht alter natief, de bouw van een aantal ap partementen. De RPF had vooral bezwaren te gen de plaats waarop het hotel moet komen, namelijk op de hoek Boulevard/Waaigat. Fractievoorzit ter J.H. ten Hove kwam verder ook met scherpe kritiek op de manier waarop burgemeester en wethou ders in de loop der jaren over de ontwikkelingen van dit hotel met de gemeenteraad hebben overlegd. Na elke mislukte onderhandelings ronde werden steeds nieuwe po gingen ondernomen om de trein weer op de rails te zetten, zonder dat daar een uitspraak van de raad aan ten grondslag lag, aldus Ten Hove. "Het college heeft op slinkse we gen, zonder ooit echt een harde raadsuitspraak, gestreefd naar de bouw van dit hotel", zei de RPF- fractievoorzitter. Winkelfunctie Het CDA en de WD waren posi- tiever over het plan. CDA'er T. van der Plas betoogde dat de bouw van dit hotel volkomen in de lijn lag van wat gemeenteraad altijd al met het Katwijkse centrum voor ogen hebben gehad. "Het centrum van Katwijk moest niet alleen een woon- en een winkelfunctie heb ben, maar ook een toeristische functie. Dat laatste aspect wordt nu ingevuld". Van der Plas noemde het logisch dat het college in dit verband koos voor een middelgroot hotel. "De echte familiebadplaats is toch een beetje aan het verdwijnen. Er is meer vraag naar korte vakanties en dus naar meer hotelruimte". Enkele bezwaren had Van der Plas nog wel tegen het bouwplan, maar die konden volgens hem wor den opgelost. "Ik denk dan aan wijzigingen op het gebied van het parkeren, de vormgeving en het maken van goede afspraken met een toekomstige exploitant". Ook de WD was tevreden. Vol gens fractievoorzitter J.G. van Pa ridon-van Tol was het hotel niet al leen goed voor het toerisme maar ook voor het Katwijkse bedrijfsle ven. "Dat schreeuwt om een derge lijke accommodatie". Wel zei ze het jammer te vinden dat niet beter was onderzocht of het mogelijk is een groep ouderen min of meer permanent een plaats in het hotel te bieden. Stimulans Wethouder J. Bergman, die zich de afgelopen vijf jaar persoonlijk voor de bouw van een hotel aan de Boulevard heeft ingezet, bestreed dat het college slinkse wegen heeft bewandeld om het huidige ont werp aan de raad te kunnen pre senteren. "In de raadscommissies hebben de partijen de ontwikkelin gen steeds kunnen volgen. Mis schien was juist wel de vreugde op het gezicht van Ten Hove, na ie dere mislukking, voor mij een sti mulans om door te blijven gaan". Bergman werd op dit punt ge steund door burgemeester C.A. Bos. In een reactie op de woorden van Ten Hove dat de gemeenteraad zich nooit principieel voor de bouw van een hotel heeft uitge sproken, zei hij: "In 1979 is door de raad duidelijk voor een hotel geko zen. Als u in de loop der jaren heeft Wethouder J. Bergman: "Een aar dige manier van zaken doen". (foto Wim Dijkman) gedacht dat dat standpunt niet meer door een meerderheid werd gedeeld, had u de kwestie altijd zelf tijdens een raadsvergadering aan de orde kunnen stellen". Op de kritiek op het ontwerp van dit hotel, van vooral PvdA-voor- man Haasnoot, ging Bergman ver der niet in. "Voor discussies over mooi en lelijk hebben we nu juist de welstandscommissie in het le ven geroepen. Die moeten we in de raad zien te vermijden". Andere problemen rond dit hotel, het par keren en de èxploitatie, kunnen volgens de wethouder bij een ver dere uitwerking van de plannen nog genoeg aandacht krijgen. De wethouder zei gisteravond te respecteren dat bepaalde partijen zich tegen de bouw van het hotel uitspraken. "Van de SGP'ers weet ik dat ze altijd tegen het plan zijn geweest, maar toch heeft die partij altijd positief meegedacht. Dat ver wacht ik eigenlijk ook van de ande re tegenstemmers". Bergman kreeg uiteindelijk de steun van zijn eigen partij en de drie leden tellende WD-fractie. De procedure om het bestem mingsplan te wijzigen wordt nu in gang gezet. Over enkele maanden zal van de gemeenteraad een defi nitieve uitspraak worden gevraag over de bouw. KATWIJK - Met de prijs van de grond op het indus trieterrein 't Heen mag niet worden 'gesjoemeld'. Af spraken over prijsverlagin gen mogen alleen worden gemaakt aan de hand van door de gemeenteraad op gestelde richtlijnen. Die boodschap kreeg wethou der J. Bergman gisteravond mee van de fracties van SGP, PvdA en RPF. De drie partijen plaatsten tijdens de raadsvergadering kritische kanttekeningen bij de 'kwantum korting' die het college van burge meester en wethouder heeft gege ven op de verkoop van 21.000 vier kante meter industriegrond aan de combinatie Oostingh Staalbouw en Ruijgrok Hekwerken. Net als eerder bij de verkoop van grond aan C A Nederland en Nobels Machinefabriek het geval was, ging de grond aan Oostingh en Ruijgrok niet voor de vaste prijs van 121 gulden, maar voor 111 gul den per vierkante meter van de hand. SGP-raadslid M. van Rooijen maakte bezwaar tegen het wille keurige karakter van deze kor tingsregeling. "Dit heeft veel weg van een gelegenheidsconstructie en dat vinden wij een slechte zaak. Je moet daarvoor erg sterke argu menten hebben". Ook L.K. van Rijn (RPF) wees op de willekeur in het besluit over de kwantumkor ting. "Voor dergelijke prijsveran- deringen moet de gemeenteraad een beleid vaststellen". PvdA-fractievoorzitter J.H. Haasnoot ging zelfs zover om te stellen dat een grote verkoop eer der een hógere prijs zou moeten opleveren. "Op dit stuk grond zou je meerdere bedrijven kunnen on derbrengen, wat uiteindelijk beter is voor de werkgelegenheid. Het uitgeven van grotere stukken zou je dan ook niet moeten stimuleren. Een hogere prys is daarvoor een geschikt middel". Haasnoot wees er ook op dat een kwantumkorting voor een groot perceel dubieuze praktijken in de hand kan werken. "Bedrijven kun nen de koppen bij elkaar steken en gezamenlijk een stuk grond aanko pen, alleen om korting te bedin gen. Ik zeg niet dat dit ook hier is gebeurd, maar het gevaar is wel aanwezig". Koopmanschap Wethouder J. Bergman verde digde de kwantumkorting aan Oostingh en Ruijgrok door te stel len dat het hier louter ging om 'goed koopmanschap'. "Doordat we dit stuk grond in één keer kon den uitgeven, was het niet nodig om een straat aan te leggen die aan vankelijk wel was gepland." Dat scheelde niet alleen een kos tenpost van bijna anderhalve ton, maar leverde, doordat de weg in feite als industriegrond werd ver kocht, ook nog eens een extra prijsvoordeel van 200.000 gulden op. Het argument van Bergman was dat in totaal dus bijna 350.000 gulden extra aan deze transactie werd verdiend, waardoor de kor ting van in totaal 200.000 gulden er wel af kon. "Een aardige manier van zaken doen", noemde de CDA- wethouder dit. Zijn partijgenoot J. van Leeu wen was het hier mee eens. "Dit is fïnancieel-technisch een goede zaak. Het bedrijf bedingt korting en ook de gemeente heeft een ho gere netto-opbrengst". De tegenstanders van het op de ze manier doorvoeren van de prijs verlaging bleven echter bij het standpunt dat de gemeente een vaste gedragslijn moet bepalen voor prijsafspraken met bedrijven. Wethouder Bergman zegde gister avond toe dit te zullen bekijken. De PvdA stemde uiteindelijk te gen de verkoop van de grond aan Oostingh en Ruijgrok. "Eigenlijk zijn we voor de verkoop, maar te gen de prijs", verduidelijkte Haas noot. De RPF en de SGP gingen wel akkoord, voornamelijk omdat de gemeente al een precedent heeft geschapen met het geven van kor ting aan Nobels Machinefabriek en C A. De WD ergerde zich gister avond aan de discussie over de ver laging van de grondprijs. "Twee jaar terug werd er nog door ver schillende partijen aangedrongen op het aanstellen van een econo misch ambtenaar om de grondver- kopen in 't Heen te bevorderen. Nu er weer flink wordt verkocht krij gen we deze kritiek". Volgens mevrouw J. van Pari don zou het door de raad niet als de gewoonste zaak van de wereld moeten worden beschouwd dat de grondverkopen in Katwijk zo enorm zijn aangetrokken. "Kijk maar wat er in omliggende ge meenten gebeurt Daar is men blij als er af en toe een stuKje van de hand gaat". In het Katwijkse industrieterrein is dit jaar al 9,5 hectare (95.000 vier kante meter) grond verkocht. "Een uitstekend resultaat", aldus me vrouw Van Paridon, "vooral voor de plaatselijke werkgelegenheid". DEN HAAG/STREEK - De pro vincie Zuid-Holland moet bij de Nederlandse Spoorwegen aandrin gen op heropening van de stations in Voorhout, Lisse en Hillegom en op de opening van nieuwe stations in Sassenheim en eventueel De Kaag. Die opdracht kreeg het dagelijks bestuur van de provincie gisteren van de Provinciale Staten van Zuid-Holland tijdens dé behande ling van de begroting van het vol gend jaar. In een motie spraken de staten zich uit voor de totstandko ming van nieuwe treinstations in de bollenstreek. De statenfracties hebben Gede puteerde Staten verder verzocht bij de NS aan te dringen op de te rugkeer van ten minste één verbin ding per uur tussen Den Haag CS en Amsterdam CS. ISTANBOEL Twaalf bekende ker heeft. - Turkse intellectuelen, leden het nu verboden Vredescomité, zullen minstens de komende win ter nog in de gevangenis moeten De laagste krijgsraad in Istan- boel hernieuwde echter in tweede lezing haar vonnis. De kwestie komt nu voor de derde keer bij blijven waarin ze reeds drie jaar haar terecht, maar er zullen hebben doorgebracht. Het aller- maanden overheen gaan. De sle- hoogste militaire hof van appel in pende zaak, waar nauwelijks ie- Ankara heeft gisteren weliswaar mand meer een touw aan kan vast- on- knopen, ontwikkelt zich in journa- be- listieke, maar ook diplomatieke stem- kringen langzamerhand tot hun vonnis vernietigd „wegens voldoende onderzoek", sloot met negen tegen men tot voortzetting van hun de- soort „test-case" in hoeverre Tur- geleden een klacht tegen Turkije door de minnelijke schikking hadden ingediend bij de Europese geen enkel opzicht verpücht is tot Commissie van de Mensenrechten, zo'n amnestie, waartegen artikel 14 deze ingetrokken in het kader van van de nieuwe Turkse grondwet een „minnelijke schikking", waar- zich verzet. Premier Ozal zou ech- ïn de Turkse regering bepaalde ter, volgens vage berichten, op toezeggingen deed Hoewel een zoek zijn naar een formule waar- Turkse woordvoerder meteen ont- mee men aan artikel 14 kan ontko- kende dat die toezeggingen de nog men en die dan volgend jaar zou lopende processen golden, hoopte kunnen worden toegepast. door Frans van Hasselt Een dergelijke gang van zaken had zich ook vorig jaar voorge- kije Europese de behandeling zijn burgers. hanteert bij berechting van menigeen dat dit zou bijdragen tot vrijlating van de twaalf. Degene nen die toen reeds uiting gaven Een Turkse, door president Ev- ren in te stellen „commissie leiire va^ de oDDosWone!e So zeer vele Westeuropese vakbonds- het herstel van de Turkse claal Democratische^PoDuhsüsche funct'Onanssen die zich interesse- rechten, maar er schijnen ook ge- Partii (SDPPdeProfessoren Gui ren voor hetlot van de Turkse vak- heime schriftelijke, voorzieningen kan en Inonu eln bezoek vanefn bond DISK-het Proces dat nu ook te zijn getroffen inzake inspectie de twaalf ,dAB.aJliLs: hun verbijstering over de minnelij- onderzoek" zal volgens de minne- ke schikking, achten zich nu ech- Hjke schikking de Raad van Euro- ter in het gelijk gesteld. Tot die ver- Pa op gezette en tot 1 februari 1987 bijsterden behoorden meteen al inlichten over de vorderingen bij AMSTERDAM (ANP) - Drie stu denten die in juni van dit jaar van wege seksuele intimidaties en wangedrag tegenover vrouwelijke collega's van de Vrije Universiteit (VU) zijn verwijderd kunnen daar toch weer terugkeren. Voor hun toegang tot de universiteit gelden wel beperkende voorwaarden, zo dat vrouwelijke studenten niet voor herhaling van hun gedrag hoeven bang te zijn. Het college van bestuur van de VU heeft hiertoe gisteren besloten nadat het college van geschillen, het hoogste beroepsorgaan aan de VU, het besluit van het bestuurs college om de drie studenten ver der de toegang tot de universiteit te weigeren had vernietigd. Het college van geschillen meent Seksistische studenten toch weer toegelaten dat de drie studenten terecht van wangedrag zijn beschuldigd, maar vindt de weigering hen in te schrij ven een te zware straf. De studen ten moeten in de gelegenheid wor den gesteld examen te doen maar anderzijds kunnen beperkende voorwaarden worden gesteld aan de toegang tot de VU, meent het beroepsorgaan- delen hoe die beperkende voor waarden er in de praktijk zullen uitzien. Het is nog niet bekend of zij bij voorbeeld normaal college zullen kunnen lopen en evenmin of zij al dan niet toegang tot de kanti ne zullen hebben. De beperkende voorwaarden zullen nog nader worden uitgewerkt in samen spraak met de faculteiten (psycho logie en geneeskunde) waaraan de drie studenten studeren, aldus de woordvoerder. Overigens waren de drie studen ten al in de gelegenheid gesteld hun studie voort te zetten aan do Rijksuniversiteit Leiden. Het colle ge van bestuur van de Leidso Rijksuniversiteit had laten weten geen aanleiding te zien de drie aan deze universiteit te weigeren. 2'c daan. Een gewoon militair hof van gevangenen" (de' 'twaalfde^ mevr! kan en Inonu, gebracht w w vanuit Europa van Turkse gevan- Net als bij de nadering van de genissen en andere centra van de- nationale feestdag van 29 oktober tentie. „We zouden willen dat deze „wegens onvoldoende onderzoek' naar de laagste krijgsraad terug verwezen, maar degenen die acht jaar hadden gekregen bleven ook toen in hechtenis. Vrij kwamen toen alleen degenen die vijf jaar hadden benevens de oud-diplo- m§ maat Mahmud Dikerdem, die kan- waaronder Nederland, dip drip iaar het parlement laten weten dat zij s°ort vernedering" bu^ccmeester va^ ïstantmef zit in sPeculercn optimisten nog over vernederende gang van zaken zich de mi^ta^re Metris eevanMnis te een amnestle voor politieke, ge- "iet had voorgedaan", zei Ugur midden van criminele gevallen) weldloze delinquenten. Hiervan is Mumcu in de „Cumhuriyet", „we midden an criminele gevallen). Qok sprake in de minneijjke schik- zouden willen dat er geen foltering Eerder deze maand hadden vijf kin6. maar in uiterst voorzichtige w*s in Turkije, geen doden door lidstaten van de Raad van Europa, termen. De Turkse regering heeft foltering, want het gevolg is deze AMSTELVEEN (ANP) - De Zie kenfondsraad heeft gisteren onver wacht besloten een advies waarin wordt voorgesteld ongehuwd sa menwonenden in het verplichte ziekenfonds net zo te behandelen als gehuwden, uit te stellen. Vol gens dit advies zouden partners die langer dan drie maanden samen wonen ook het recht moeten krij gen op gratis medeverzekering in het ziekenfonds. Alleen de partner die meer dan de helft van het geza menlijk inkomen inbrengt hoeft dan premie te betalen. Bij de behandeling stelde de voorzitter van de organisatie van ziekenfondsen VNZ, J. de Vries, voor om dit advies tegelijk te be handelen met een advies over de herstructurering van de verplichte ziekenfondsverzekering, dat op zijn vroegst in maart aan de orde komt. De Vries zei na afloop van de vergadering dat de VNZ alsnog uit stel wil, omdat staatssecretaris Van der Reijden in de Kamer heeft la ten blijken dat hij vindt dat van al leenstaanden (die net zoveel pre mie kwijt zijn als een gezin mei kinderen) te veel solidariteit wordl gevergd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19