mededelingen gemeentebestuur 23 t/m 27 dec. '85 JAN van den BROEK WMllDEBON PNÉUMANT»^hand Volvo occasion arrii's 52~^flMF> 85: MICHELIN 4 zekerheden voor <y /AA en optimale nazorg. t. UNIROYAL Diversen Onrwerp-volkshuisvestings- plan 1986-1990 Maandag 23 december a s. zal het ontwerp- volkshuisvestingsplan 1986-1990 van de ge meente Leiden verschijnen. Dit ontwerp- volkshuisvestingsplan geeft de hoofdlijnen van het beleid aan op het gebied van wo ningbouw; samenstelling van de nieuw bouw; groot-onderhoud en verbetering van de bestaande woningvoorraad; de huisves ting van doelgroepen, alsmede de woon ruimte-verdeling. Een en ander op basis van de berekende woningbehoefte en van een analyse van de ontwikkelingen op de wo ningmarkt. Reacties Het ontwerp-volkshuisvestingsplan met bij lagen wordt heden toegezonden aan onder meer de leden en plv.leden van de Advies raad voor de volkshuisvesting. Ook alle an dere belanghebbenden en belangstellenden kunnen op het ontwerpvolkshuisvestings- plan reageren, en wel door hun commentaar of opmerkingen schriftelijk in te dienen bij Burgemeester en Wethouders, ter attentie van de directie volkshuisvesting, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Hiertoe bestaat gele genheid uiterlijk tot vrijdag 14 februari 1986. Verder zal eind januari/begin februari aan staande van de zijde van Burgemeester en Wethouders een informatie-avond worden belegd, waarin nadere toelichting op het ont werp-volkshuisvestingsplan wordt gegeven, en gelegenheid bestaat tot het ook monde ling naar voren brengen van opmerkingen en commentaar. Van deze inspraakavond zal een verslag worden samengesteld. Da tum en plaats van de inspraakavond zullen tijdig in deze gemeentelijke advertentie wor den bekend gemaakt. En verder Na het sluiten van de inspraak-termijn op 14 februari a.s. zal op een eveneens nog nader bekend te maken datum een vergadering van de Adviesraad voor de volkshuisvesting plaatshebben, van welk orgaan vertegen woordigers van de verschillende doelgroe pen van woningbehoevenden en van de ver schillende groepen van verhuurders deel uit maken. Tijdens die vergadering zal de Ad viesraad, mede aan de hand van de ver schillende commentaren en opmerkingen, beraadslagen over het aan Burgemeester en Wethouders uit te brengen advies over de hoofdlijnen van het ontwerp-volkshuis vestingsplan. Vervolgens stellen Burgemeester en Wet houders het ontwerp-volkshuisvestingsplan vast, vergezeld van een begeleidend Raads voorstel, waarin onder meer ook wordt inge gaan op de opmerkingen en commentaren. Hierna zal behandeling plaatsvinden in een vergadering van de Raadscommissies voor Volkshuisvesting en voor Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Openbare Werken op een nader bekend te maken datum begin maart aanstaande. Tenslotte wordt het ontwerp-volkshuisves tingsplan behandeld in de Gemeenteraad. Verkrijgbaarstelling Het ontwerp-volkshuisvestingsplan met bij lagen is vanaf maandag 23 december 1985 tegen een bedrag van 5,00 verkrijgbaar aan de balies van het stadhuis en het stads- bouwhuis. Tevens ligt het ontwerp-volks huisvestingsplan met bijlagen en andere bij behorende rapporten vanaf genoemde da tum voor een ieder ter inzage op het stad huis en het stadsbouwhuis. Sluitingsdatum indienen huursubsidie Dinsdag 31 december a.s. is het de laatste dag om huursubsidie formulieren in te die nen voor de periode juli 85 tot juli 86. Het STADSBOUWHUIS fHUÜRSltBSipÏEj indienen op genoemde datum is niet van toepassing voor degenen die pas verhuisd zijn. Voor hen geldt als indieningstermijn bin nen 6 maanden na verhuizing. Wie meer wil weten over huur- en subsidieregelingen in het algemeen kan daan/oor terecht in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, balie op de 1e etage. Het buro is geopend op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur. Telefonisch on der nummer 254443, 254441 en 254618. Centrum Warenmarkt (Woensdag) De Warenmarkt van woensdag 25 decem ber, 1e kerstdag, wordt gehouden op dins dag 24 december en sluit om 16.00 uur. Huisvuilophaaldienst Vrijdag 27 december gaat het ophalen van het huisvuil gewoon door. De Reinigings dienst verzoekt iedereen dringend tijdens de feestdagen geen huisvuilzakken buiten te zetten. Stevenshof Informatieavond en Inschrijving twee- en drie kamerwoningen In het plan Stevenshof (vlek 5) worden in opdracht van w.b.v. "De Goede Woning" 293 huurwoningen (flats) gebouwd. De ople vering vindt eind februari 1986 plaats. Van de 293 woningen zijn er nog ruim 45 twee- en driekamerflats over. De woningen zijn ge legen nabij het nieuwe winkelcentrum. De huren komen voor de twee-kamerflats op (plus minus) 326,- per maand en voor de drie-kamerwoningen op ƒ415,- (exclusief stookkosten, inclusief servicekosten en wa tergebruik). Zie voor de verschillende type woningen ook "Nleuwsweek" van a.s. zondag. Informatie en Inschrijving??? Voor belangstellenden zal op dinsdag 7 ja nuari a.s. om 20.00 uur In de Dljkhof aan de Rijndijk een Informatieavond worden gehouden. Gegadigden kunnen zich op die avond aanmelden en een inschrijfformulier invullen. Voor degenen die niet op 7 januari kunnen, bestaat de mogelijkheid op maan dag 6 jan. tussen 15.00 en 17.00 naar het speciale spreekuur In de Dljkhof te ko men. Inschrijving sluit op 15 januari Het aanmeldingsformulier, vanaf dinsdag 7 januari verkrijgbaar aan de balles van buro Voorlichting In de hal van het stad huis en Stadsbouwhuis, dient uiterlijk 15 januari a.s. ingeleverd te zijn bij de Direk- tle Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Lelden. Bijgevoegd dient te vens een werkgeversverklaring, of een ver klaring van de uitkeringsverstrekkende in stantie. Tenslotte: De definitieve verdeling zal 23 januari a.s. plaatsvinden In de Dljkhof aan de Rijndijk om 20.00 uur. Toewijzing zal plaatsvinden in de volgorde van het aantal urgentiepunten zoals bekend bij de Directie Woonruimtever deling. Voor het in aanmerking komen van een woonvergunning moet men ook voldoen aan de vereiste zoals vermeld in de Woon ruimteverordening 1983, hetgeen o.a. in houdt dat het gezamenlijk bruto maandin komen niet hoger Is dan 2.975,-. Gemeentelijke sluitingen i.v.m. de feestdagen Vrijdag 27 december Op vrijdag 27 december (de dag na kerst mis) zullen alle gemeentelijke diensten en afdelingen gesloten zijn voor het publiek. Een uitzondering hierop vormt de afdeling Burgerlijke Stand van de directie Burgerza ken op het stadhuis, die tijdens de gebruike lijke uren (8.30-15.00 uur) wel open zal zijn maar alleen voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. Periode kerstweek/jaarwisseling Op de dagen voor kerst (maandag 23 en dinsdag 24 december) en voor nieuwjaar (maandag 30 en dinsdag 31 december) zul len veel gemeentelijke afdelingen slechts een minimale bezetting kennen. Het publiek dient er rekening mee te houden dat dit van invloed kan zijn op de dienstverlening en be reikbaarheid van die afdelingen en diensten. Voor dringende gevallen kan men altijd te recht. Met ingang van 2 januari zal alles weer normaal zijn. Bijzonderheden - In verband met de gemeentelijke sluiting op 27 december zal het Gemeente-ar chief ook op zaterdagochtend 28 decem ber gesloten zijn voor het publiek. - De hulsvullophaaldlenst zal op vrijdag 27 december gewoon doorgaan. - Woningbouwvereniging Lelden (voor heen Leidse Woningstichting) zal de 27ste gesloten zijn. Voor spoedeisende zaken is het buro telefonisch onder nummer 769301 te bereiken. - Administratie-afdeling Politie (voor het doen betalen van parkeerbonnen) zal eveneens gesloten zijn. - De afdeling Vreemdelingendienst van de Politie is wel op vrijdag 27 dec. open. Geen bediening bruggen i.v.m. feestdagen Tijdens de kerstdagen en op nieuwjaarsdag zal er in Leiden geen bediening zijn van de beweegbare bruggen. Deze situatie gaat tel kens in op de avond eraan voorafgaand: - met ingang van dinsdagavond 24 decem ber 18.00 uur; - met ingang van dinsdagavond 31 decem ber 18.00 uur Doe mee aan de kerstboom- inzamelactie en win één van de 150 mooie prijzen Na de geslaagde actie van vorig jaar organi seert de Gemeente Leiden ook dit jaar weer een kerstboom-inzamelactie. Voor iedere in geleverde kerstboom wordt een lot gegeven waarmee één van de mooie prijzen te win nen valt, o.a. een jongens- en meisjesfiets, schaatsbonnen, walkman's, computerspel letjes en vele andere. Hé kom Je ook Op vrijdag 3 januari worden alle Ingeza melde kerstbomen om 19.00 uur ver brand op het Schuttersveld. Om ca 19.30 uur wordt een aantal winnende lotnummers getrokken door de commissaris van politie, de heer van Voorden. Start Inzamelactie De inzamelactie gaat van start op maandag 30 december. Op die dag en dinsdag 31 de cember kunnen de kerstbomen geleverd worden, van 8.30 uur tot 16.00 uur op het terrein van de Reinigingsdienst, Admiraal Banckertweg 15, ook bereikbaar via de Evertsenstraat. Donderdag 2 januari kunnen de bomen ingeleverd worden bij de Reini gingsdienst, de onderkomens van de Direc tie Groen en enkele buurthuizen, van 8.30 tot 16.00 uur. Vrijdag 3 januari op dezelfde adressen, als op 2 januari maar dan van 8.30 tot 15.00 uur. De inzameladressen zijn: Sportpark Room burg (v. Vollenhovenkade), St. Jacobsgracht (centrum Zuid), Hoflaan-Kiljanpad (Zuid west), Bizetpad (Zuidwest), Lage Morsweg 102, 2e Binnenvestgracht (naast Molen de Valk), Leidse Hout (atletiekbaan), Pieter Bothstraat (Sportpark Roodenburg), Kinder boerderij Merenwijk, Buurthuis Matillo (Zaanstraat), Buurthuis Stevenshonk (Petr. Moensweg), Speeltuin Westerkwartier (Ten Katestraat), Buurthuis Groenoord (Pasteur straat), Zoeterwoudsesingel (t/o brug Kraai- erstraat). Op vrijdag 3 januari kunnen vanaf 12.00 uur de bomen ingeleverd worden op het Schut tersveld. Nieuwjaarsbijeenkomst Graag maken wij u reeds attent op de nieuwjaarsbijeenkomst, die op maan dag 6 januari a.s. van 20.00 uur tot 22.00 uur zal worden gehouden in het Stadhuis. U bent daar van harte wel kom. Van deze gelegenheid maken wij graag gebruik om alle Inwoners van Lelden goede Kerstdagen toe te wensen. Burgemeester en Wethouders. Bouwplannen 'v^ Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Heemskerkstraat 93, uitbreiden en ver bouwen woning Rijnsburgerweg 10, verbouwen loggia ge bouw 35 AZL N. Bohrweg, uitbreiding bedrijvencentrum Rijnsburgerweg 129, bouw eengezinswo ning naast bestaande pand Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Soembastraat 53, inwendig verbouwen woning Soembastraat 58, bouwen berging Prinsenstraat 70, plaatsen dakkapel in zij- geveldakvlak Carneoolstraat 90, plaatsen dakkapel in achtergeveldakvlak woning Hugo van Woerdenstraat 59, bouwen schoorsteenkanaal Koraalstraat 11bouw serre Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 23 december 1985 gedurende veer tien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 23 december a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies". Agenda: Oude Singel 28-32, 2e fase verbouwing museum de Lakenhal Industrieterrein "de Waard", bouw twee bedrijfspanden Rapenburg 107-111, verbouwing pand tot 9 woningen met garages Lage Rijndijk 41, verbouwen begane grond Hadewijchlaan, bouwen bedrijfsruimte Breestraat 122-124, wijzigen winkelpui en luifel V.d. Waalstraat 46, verbouwing (o.m. aan brengen dakkapel) Willem Barentszstraat, plaatsen 3 stuks Mavo garages nabij Romneyloods Debussystraat 16, wijzigen voorgevel Gerrit Doustraat 21plaatsen berging Haagweg 51-55, verbouw woningen Niels Bohrweg, bouw laboratorium voor ziening Lanaearacht 155-157. plaatsen hekwerk Houtmarkt 1-15, renovatie/verbouwing Haarlemmerstraat 145-147, verbouwing Haarlemmerstraat 88, sloop bestaande pand en nieuwbouw Van Speykstraat 1a (tegenover 6-6a), tij delijke huisvesting voor kantoor en opslag Boshuizerkade, Boshof, Duinhof, Meer hof, uitvoeren groot onderhoud (wijzigen raamindelingen) Hoge Rijndijk 106, uitbreiden winkelpand Anne Frankweg, plaatsen tijdelijk bankge bouw Rijnsburgerweg 80, verbouwen bloemen kiosk Zaanstraat 66, het maken van een tocht- portaal (voorgevel) Zaanstraat 64, het maken van een tocht- portaal (voorgevel) Jan Palachstraat 28, aanbrengen van een dakkapel in achtergeveldakvlak Wassenaarseweg 56, verbouwing fokkerij tot kantoorruimte Mahlerstraat, wijzigen bestaande kozijnen in kunststofkozijnen (achtergevel) Klimroos 26, plaatsen dakkapel (straatzij de) Haagweg, het bouwen van woningen Terweepark, het bouwen van een over kapping resp. aanbouw nabij NS station Schipholweg, plaatsen tijdelijke hulp- warmte, ketel-installatie op het terrein van het kantorenhuis Rijnsburgerweg (tussen 127 en 129), bou wen van een woonhuis Nieuwe Houtmarkt/Noorderstraat, bouw woningen en school (keuze kleuren en materialen) Levendaal, bouwparkeergarage (keuze kleuren en materialen). Vorengenoemde bouwplannen liggen maan dag a.s. tussen 10.00 uur en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische in lichtingen en aanmeldingen voor het spreek recht kunt u bellen met telefoonnummer 254543, b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening 2e gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Lelden-De Kooi De Burgemeester maakt bekend, dat de goedkeuring van de 2e gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi onherroepelijk is geworden. De 2e ge deeltelijke herziening van voormeld plan is op 15 mei 1984 door de gemeenteraad vast gesteld en bij besluit van 19 juli 1985 door gedeputeerde staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Het plan ligt met ingang van 23 december 1985 voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. Milieu Hinderwet De vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot 20 januari 1986 in: Verleende vergunningen Op 20 december 1985 zijn vergunningen verleend voor de volgende inrichtingen: 1Breestraat 3a, petit-restaurant annex snackbar (A.H. Hamman); 2. Hoogstraat 5, ijssalon annex petit-restau rant (G.E. Agnoli); 3. Rooseveltstraat 45, centrum voor vakop leiding (Rijksgebouwendienst); 4. Verbeekstraat 2 t/m 12, kantoorgebouw met restaurant (Stichting Pensioenfonds voor Vervoer- en havenbedrijven); 5. Zwartemeerlaan 44, koelen van levens middelen (A.J.M. van Well b.v.). De vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot 20 janauri 1986 in: a. kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis el ke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Tegen het verlenen van deze vergunningen kan tot 20 jan. 1986 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling be zwaren heeft ingediend tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. VOLVO DEALER AUTOMOBIELBEDRIJF A. Mulder B.V. RIJNSBURGERWEG 88 2231 AG RIJNSBURG TELEFOON: 01718-29302 -/MV een pnma occaslon Doorlopend eerste klas Volvo's aanwezig van alle typen en jaar tallen, met Volvo-Bovag garantie en VVN-gekeurd. I 2Q 1 By aankoop Ark 2 pneumant II I^W BANDEN. GROTE MERKEN 'LAAGSTE NETTO* PRIJZEN IN r y-^r- NEDERLAND VOOR 80% EUROPESE EN JAPANSE AUTO'S 145x13 TUB 69.- BREDE BANDEN 155x13 TUB 79.- 165/70 x 13 TUB 89.- 165x13 TUB 85.- 175/70x13 TUB 95.- 175 x14TUB 99.- 185/70x 13TUB 99.- VAN DEZE PNEUMANT PRUZEN GAAT 5 GULDEN AE Bt) IN1EVERING WAARPE6QN ^-NÈRSENS GOEDKOPER! AvVU 40-44-45 ft O" 2 JAAR GARANTIE AMP- OMTlSTSSW! 60 ampère 99; PRIJS PRIJS! incl.btw-montage-garantie-service DE REGENBAND 145x12Tub.ÉVA! 135x13Tub. jfi O.A.VÖOR FIESTA, FIAT, PEUGEOT 204-ÏO4, BENAULT4, OPEL CORSA. 165Xl5Tub MX 119. K»T3ffib- 185/70X1ÏT.MXL149. SêSfcSg» TREKHAKEN VOOR IEDERE AUTO! inclusief montage DAGELIJKS GEOPEND 8-17.30 UUR - ZATERDAGS 8.45-13.00 UUR

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18