Wisselende reacties op toegestane bouw Van der Zande lijsttrekker PSP/PPR Bewoners Essenpark moeten huizen gedogen Centen voor Wassenaarders Oegstgeest kan woonwagens ontvangen Weer onderzoek verkrachtingszaak Leden CDA Warmond laten programma 'heel' PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 17 DECEMBER 1985 LEIDERDORP - Hein van der Zande, het huidige PPR-raadslid, wordt lijsstrekker van de PPR PSP Leiderdorp. De besturen van de twee partyen, die met een geza menlijke lijst aan de komende ge meenteraadsverkiezing deelne men, hebben dat besloten. De le denvergadering krijgt aanstaande woensdag nog het 'laatste woord' over de samenstelling van de lijst, maar ingrijpende veranderingen aan de 'top' worden niet verwacht. De eerste plaats is trouwens al vastgelegd. Na Van der Zande komt het PSP-lid Jos Janssen. Nummer drie en vier zijn respectievelijk Janne- ke Houdijk en Jan Preenen. Op de lijst staan ook twee niet-leden: Wil van Daalen op nummer 10 en Peter van der Meer op 15. Hun namen prijken er om duidelijk te maken wie er tot de achterban kan worden gerekend. Wil van Daalen is al ja ren voorzitter van Leiderdorp voor Nieuwe combinatie in Leiderdorp brengt verkiezingsprogramma uit Vrede, terwijl Van der Meer in Lei derdorp vertegenwoordiger is voor de EVP. De kans dat naast Janssen en Van der Zande ook andere kandi daten in de raad komen is echter praktisch uitgesloten. De PSP PPR-combinatie hoopt op twee ze tels. Momenteel heeft de PPR er één en de PSP is zelfs helemaal niet vertegenwoordigd in de ge meenteraad. Om samen een grotere 'vuist' te kunnen maken hebben de partijen een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Men zal samen vertegen woordigd zijn in de raad. Daarbui ten echter houden de twee linkse partijen hun zelfstandigheid. Wel vormen ze weer samen één steun- fractie. Het moet 'klikken', zo deelden PSP/PPR-bestuurders dezer da gen bij de presentatie van het nieu we programma mee. "De wil tot sa menwerking is er. De partijen zijn de afgelopen jaren echt naar elkaar toegegroeid. Je kent elkaar nu veel beter; de contacten zijn geïntensi veerd. Verschillen? Die concentre ren zich voornamelijk op landelijk gebied", verklaarde PSP-bestuurs- lid Jan Preenen het gegeven dat het nu wel lukt terwijl de samen werking vier jaar geleden afketste. In elk geval waren de partijen het over de samenstelling van de kandidatenlijst snel eens. Hein van der Zande wordt alom gewaar deerd en kandidaat nummer twee, Jos Janssen, "is in Leiderdorp ook geen onbekende", aldus Preenen. Janssen is al jaren bestuurslid bij de pacifistisch-socialistische partij en bovendien is hij actief (geweest) in Leiderdorp voor Vrede en Lei derdorp tegen Apartheid. Programma Thema van het woensdag te pre senteren verkiezingsprogramma: Leiderdorp is geen eiland. De ge meentepolitiek houdt dus niet op bij de gemeentegrenzen. De in vloed die je op lokaal niveau hebt moet je zoveel mogelijk aanwen den 'naar buiten toe'. Voorbeelden: het vredesbeleid, de nutsbedrij ven, ontwikkelingssamenwerking. Het 'aktieprogramma' is dan ook getiteld 'Ook verder kijken dan Leiderdorp groot is'. De combinatie zegt specifiek op te komen voor de 'zwakkere' Lei derdorpers. Niet alleen mensen die van weinig geld moeten rondko men, maar ook de zwakkeren in het verkeer. Fietsers en voetgan gers dus. Ook buitenlanders wor den onder de categorie 'zwakke ren' geschaard, alsmede vrouwen "die door de rolverdeling in hun mogelijkheden worden beperkt". Concreet levert dat uitgangspunt op dat de PSP/PPR bijvoorbeeld streeft naar belastingdruk voor la gere inkomensgroepen, de stich ting van een steunfonds, het stre ven naar een 30 kilometer-limiet in alle straten, terugdringen van de Engelendaal als 'racebaan'. Andere wensen en aandachts punten: de leefbaarheid in het ou de dorp, het subsidiëren van de amateursport, zorgen dat het schoolzwemmen niet in de knel komt, trachten van Winkelhof en directe omgeving openbare ruim ten te maken waar vrijelijk kan worden gedemonstreerd. Wat het economisch beleid betreft: de com binatie wil best bedrijven naar Lei derdorp trekken, maar dan moeten ze wel milieu-vriendelijk te werk gaan. In principe wil de PSP/PPR best meedoen aan de college-onderhan delingen. "Mits we ons er voldoen de in terugvinden", heet het. En: "We zullen burgemeester en wet houders wel kritisch blijven vol gen waar dat nodig is". Leiden, Warmond en Zoeterwoude wél tevreden REGIO - Gelatenheid én vreugde. De reacties van de regiogemeenten over de toewijzing van rijkssubsidies voor de woningbouw in 1986, die de provincie vanmiddag heeft be kendgemaakt, variëren sterk. "Redelijk tevreden" is de grootste regiogemeente. Leiden, met de in totaal 791 gesubsidieerde wonin gen die ze mag bouwen. Daarvan zijn er 487 woningwetwoningen, 60 premiehuurwoningen voor beleg gers, 234 premie-A koopwoningen en 10 premie B-woningen. De ge meente had om ongeveer 900 ge subsidieerde huizen gevraagd. Leiden heeft in elk geval zo'n 40 huizen meer gekregen dan voor dit jaar. Opvallend is verder dat het rijk bijna 100 premie-A woningen meer heeft toegewezen dan de ge meente had gevraagd. Daarente gen valt het aantal woningwetwo ningen tegen. Leiden had 680 van dergeljke woningen gevraagd. Ook het aantal premie-B woningen noemt D. Schilder, hoofd directie volkshuisvesting van de gemeente, een tegenvaller: Leiden had er 119 willen hebben. Echt opgetogen toont Warmond zich. "Dit is fantastisch. We zijn verheugd en dankbaar, de vlag kan uit", meldt Warmonds gemeente secretaris Zoetemelk als hij hoort dat 'zijn' gemeente 28 woningwet woningen mag neerzetten. "We hebben al jarenlang reikhalzend uitgezien naar het contingent Ter Leede. En dat is er nu". Vreugde ook in Zoeterwoude. Met 29 woningwetwoningen en 6 premie A-huizen heeft de gemeen te precies gekregen waar om was gevraagd. "We kunnen nu de gesta pelde woningen aan de Hoge Rijn dijk neerzetten én 6 premie A-hui zen, eveneens in plan de Goede Herder. Dus is de eerste fase daar helemaal voltooid", meldt gemeen tesecretaris Kruithof tevreden. Niet veel Heel wat minder blij is Voor schoten, dat veel meer woningen had aangevraagd dan ze nu heeft gekregen. De gemeente had graag .een project van 18 woningen in de wijk Noord-Hofland afgemaakt en had willen beginnen met de bouw van 29 woningwetwoningen in Bij dorp. Weliswaar mag Voorschoten nu 37 woningwetwoningen neer zetten in Bijdorp, maar dat is niet genoeg. "Juist aan sociale woning bouw is zo'n behoefte", weet een woordvoerder. De belofte dat er 7 premie-A woningen in Voorscho ten mogen komen maakt weinig goed. Oegstgeest mag 15 woningwet woningen, 40 premie-A woningen en 15 premie-B woningen neerzet ten. "Dat is niet veel", roepen ge meentesecretaris Van Hulsteijn en wethouder Blom in koor. Oegst geest had meer willen hebben om de bouw van bejaardenwoningen in Haaswijk, tegenover de onlangs studentenflat, neer te zet ten. De huizen die wél gebouwd mogen worden zullen volgend jaar verrijzen in nieuwbouwwijk Haas- wijk. Wassenaar mag volgend jaar 70 woningwetwoningen en 45 premie A-woningen neerzetten. Aanzien lijk meer dan vorig jaar, toen er maar 84 woningen 'loskwamen'. Of de gemeente er blij mee is? Ze kan nog geen reactie geven omdat de cijfers nog niet binnen zijn op het gemeentehuis. Datzelfde geldt voor Leiderdorp. De cijfers hier: 33 woningwetwo ningen, 14 premiehuurhuizen voor beleggers, 45 premie-A woningen en 5 premie B-woningen. DINSDAG Leiden Bejaardencentrum Haagwijk - Beetho- venlaan, informatie-avond Beheerplan Fortuinwijk, 20 uur. Gemeentearchief - Boisotkade, lezing L. Gorissen over 'De val van Antwerpen in 1585 en opbloei van Leiden', 20 uur. Schouwburg - LEST speelt 'A Midsum- mernights dream', 20.15 uur. Lakcinema - 'A night in Casablanca', 20 uur, en 'The meaning of life', 22 uur. Kapelzaal K&O - film 'Rome open stad', 20.15 uur. LVC - Breestraat, sportkafe, 20-24 uur. Oud-Katholieke Kerk - oecumenisch avondgebed, 19-19.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, fractieka mer WD, spreekuur, 19.15-20 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den dichter Adriaan Bontebal, zaal open om 21 uur, optreden 22 uur. Oegstgeest St. Willebrordkerk - Rhijngeesterstraat- weg, kerstconcert Kathedraalkoor van Poznan, 19.30 uur. WOENSDAG Volkenkunde Vol kenkundige f Kapelzaal K&O - films voor de jeugd, 14.30 uur, K&O-gebouw - Broodfiguren maken o.l.v. Sonja Weekhout, 14 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 door: Apotheek Aloé, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502. Linnaeus Apotheek, Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 173330. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester woonwagenkampje, goed voor zeven woonwagens, is zo goed als klaar. Op de foto is te zien dat alle gebouwen er staan. Nu de woonwagens nog. Het wachten daarop zal niet lang duren. Kenmerkend is bij voorbeeld dat de Oegstgeester raad donderdag enkele regels voor woonwagens zal vaststellen. Met die regels, samengebundeld in de verordening geldelijke steun woonwagens, kan een gemeente woonwagenbewoners de helpende hand toesteken bij het in eigendom verkrijgen van een woonwagen door betaling van rente en de aflossing te garanderen gemeentegarantie) of door zelf een geldlening te verstrekken. Het laatste gebeurt alleen als kan worden aangetoond dat het eerste niet lukt. (foto Wim Dijkman) LEIDERDORP - De bewoners van het Lei- derdorpse Essenpark zullen de komst van 66 woningen in plan 'Wilgenpark', tussen hun huizen en de Hoogmadeseweg, moeten gedogen. Ondanks pogingen van diverse raadsleden die de druiven wat minder zuur wilden maken stemde de gemeenteraad gisteravond uiteindelijk in met het bestem mingsplan dat de bouw mogelijk maakt. Daar zouden wel diverse hoofdelijke stemmingen voor nodig zijn. Zo kwam D66 met een amendement om de hoogte van de hulzen die tegenover het Essenpark komen te staan te verlagen van negen naar zeven meter. Idee daar achter: aan het Essenpark staan bungalows die veel lager zijn dan de huizen die straks worden gebouwd. De Es- senpark-bewoners kijken dus tegen een "wal van tien meter" op. Het voorstel werd echter met tien tegen acht stemmen ver worpen. Datzelfde liedje gold voor een voorstel om het nieuw aan te leggen voetpad voor de huizen te laten doodlopen. De omwonen den vrezen namelijk dat het pad straks ook door (brom)fietsers zal worden gebruikt, met alle overlast van dien. Ook bij het voor stel van Stam om een besluit over 'Wilgen park' uit te stellen tot volgende maand was het: tien tegen, acht voor. En ten slotte zou het voorstel van WD-raadslid Kruidenier om de bebouwing tegenover het Essenpark maximaal twee lagen hoog te houden het zelfde 'lot' zijn beschoren. Bij de tegenstemmers de voltallige CDA- fractie (op de zieke wethouder Meerburg na). CDA-woordvoerder Tieken wond er geen doekjes om "Het gaat hier om een ja renlang slepende kwestie. Nu ligt er een nieuw plan dat weliswaar niet helemaal te gemoet komt aan de wensen van de omwo nenden, maar waarin wel wijzigingen zijn opgenomen. De afstanden tot de bestaande woningen zijn nu zo groot dat we niet het idee hebben dat de bewoners in hun woon genot worden aangetast", aldus Tieken. Mededogen Stam (D66) had meer mededogen met de bewoners. Er valt best iets te schuiven in dit plan, zo bleef hij van mening. Zoals een verlaging van de bouwhoogte. Ook WD-raadslid Kruidenier nam het voor hen op. Zo memoreerde hij dat de Es- senpark-bewoners destijds de verzekering is gegeven dat het achterliggende gebied agrarisch zou blijven. "Weliswaar heeft zo'n toezegging geen eeuwigheidswaarde, maar je kweekt er toch verwachtingen mee. Ik acht hun reactie 'wat is het woord van de gemeente Leiderdorp nog waard' van es sentieel belang". En: "Laat dat voetpad dan in elk geval doodlopen". Wethouder Bezemer, die collega Meer burg moest vervangen, voelde daar niets voor. Wel verklaarde hij zijn best te zullen doen om te voorkomen dat (brom)fietsers het pad gebruiken. Hij ontraadde het voor stel van Stam om de nokhoogte van de hui zen van negen naar zeven meter te verla gen. In de praktijk is dat toch niet haalbaar, aldus Bezemer. Wat betreft toezeggingen die in het verle den aan de bewoners zijn gemaakt: die zijn door wijzigingen in het bestemmingsplan "niet meer relevant". En zo werd, na een uitputtende discussie, het bestemmings plan met tien tegen acht stemmen vastge steld. Keramiek Nederlands keramiek uit de pe riode van de Jugendstil en Art Dé- co is momenteel te bewonderen in het Voorschotense Ambachtshuis aan de Voorstraat 12. De tentoon stelling geeft met enkele produk- ten per fabriek een overzicht van de voortbrengselen van ruim 25 bedrijven en werkplaatsen. Te vens hangen er wandkleden (im pressies, schetsen). De expositie ruimte op de zolder van het Am bachtshuis is dagelijks geopend van twee tot vijf uur, met uitzon dering van 25 en 26 december en 1 januari. Toegang gratis. Dichter De dichter Adriaan Bontebal treedt vanavond op in de Voor schotense Lindehoeve. Bontebal is een Hagenaar die te horen is in wat hij zelf noemt "bedaagde voordracht, doorspekt met hu mor". Iemand noemde hem ooit eens 'De Haagse Deelder'. De deuren van het jongerencen trum gaan vanavond om negen uur open. Bontebal begint een uurtje later. Het adres van de Lin dehoeve: Van der Haarplein 8 in Voorschoten. Bingo-dansant Alle Leiderdorpers (dus niet al leen leden) kunnen morgenavond meedoen aan een kerstbingo, georganiseerd door de plaatselij ke carnavalsvereniging 'De Rijn schuimers'. Tussen de rondes door kan men op de dansvloer te recht. En: er zijn mooie prijzen te winnen. Morgenavond dus, vanaf acht uur in de residentie van de Rijnschuimers aan de Van der Marckstraat (het Zijlkwartier). 'Sternstraat' door raad goedgekeurd LEIDERDORP - Ondanks protes ten van omwonenden heeft de Lei- derdorpse gemeenteraad gister avond het bestemmingsplan 'Sternstraat' goedgekeurd. Waar door in de plaats van kleuterschool 'Op 't Meijeweitje' woningen zullen verrijzen. De omwonenden hebben geen bezwaar tegen de komst van hui zen, maar ze betreuren dat er nu speelgelegenheid voor de kinderen verloren gaat. Straks kunnen ze immers niet meer terecht op het voormalig schoolplein. Ook klagen ze over verlies aan uitzicht. Ander punt: "Waarom heeft de gemeente nu ineens zo'n haast? De kwestie loopt al vanaf 1981", aldus een van de Sternstraat-bewoners gister avond tijdens de raadsvergadering. Liever zouden de omwonenden eerst het bestemmingsplan vastge steld zien, waarna er in alle rust zou kunnen worden gepraat over wat er wordt gebouwd. Ze haalden echter bakzeil. Wees de raadscommissie ruimtelijke or dening het gecombineerd bezwaar schrift vorige maand al af, de ge meenteraad deed dat gisteravond Nieuw raadslid in Leiderdorp LEIDERDORP - De Leiderdorpse gemeenteraad heeft er weer een nieuw gezicht bij: mevrouw A.J. Terlouw-Kersbergen, die gister avond werd geïnstalleerd. Me vrouw Terlouw volgt het onlangs overleden CDA-raadslid P. van der Kwaak op. Ze heeft echter al laten weten dat het, wat haar betreft, een korte vreugd zal zijn: na de gemeente raadsverkiezingen, volgend voor jaar, keert ze niet meer terug in de gemeenteraad. (foto Holvast) WASSENAAR - Alle Wasse naarders die op 31 december 1986 als kleinverbruikers van gas staan geregistreerd krijgen over elke in 1986 afgenomen kubieke meter gas 0,8 cent te rug, hetgeen begin volgend jaar al in de voorschotbedra gen zal worden 'meegenomen'. Hiermee is de Wassenaarse ge meenteraad gisteravond ak koord gegaan. Een door J. Speelman (CDA) inge diend amendement (wijzigings voorstel), om over de eerste 1750 kuub 1,2 cent en over de afname boven de 1750 kuub 0,5 cent kor ting per kuub te verlenen werd uit eindelijk door alle fracties, met uit zondering van het CDA, verwor pen. Aanvankelijk wilde Speelman ook nog een korting geven aan de mensen die blokverwarming heb ben, maar dat voorstel trok hij na een uitvoerig betoog van wethou der C.P.M. Barning (financiën) zelf in. Wethouder Barning wees erop dat de gemeente Wassenaar op ie dere gasaansluiting 67,50 moet bijleggen. Dat er volgend jaar toch meer winst wordt gemaakt bij het Haagse redacteur) (Van DEN HAAG/REGIO rechtbank heeft vanmorgen hero pening van het gerechterlijk on derzoek gelast in de strafzaak te gen een 31-jarige man die twee we ken geleden terechtstond wegens twee verkrachtingen en drie dief stallen met geweld. Tegen de in Leiden geboren man was vijf jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf geëist. De verkrachtingen hadden zich afgespeeld in Aerden- hout, op 8 april van dit jaar, en in Leiderdorp, in de nacht van 21 op 22 maart. Overigens is de verdachte niet ontvankelijk verklaard in het kort geding dat hij tegen de staat had aangespannen en waarin hij zijn onmiddellijke gevangenneming had aangevochten tijdens de be handeling van zijn strafzaak. Raadsman mr. J.H. Telkamp meende gisteren ter zitting van het kort geding dat het onrechtmatig was geweest dat parketwachten zijn cliënt hadden belet de rechts zaal te verlaten op het moment dat de rechtbank beraadslaagde over de eis tot onmiddellijke gevangen neming. Op dat moment had de rechtbank immers het bevel tot on middellijke gevangenneming nog niet gegeven. Advocaat mr. H.C. Grootveld stelde daar namens de staat tegen over dat er voor de verdachte een ander rechtsmiddel dan het kort geding openstond om zijn gevan genneming aan te vechten en dat hij bovendien geen belang bij de zaak had. De verdachte had vol gens mr. Grootveld bij de recht bank onmiddellijk de zaak aan de kaak moeten stellen en indien zijn eis tot vrijlating zou worden afge wezen had hij bij het hof in beroep moeten gaan. Op die wijze was er dankzij een speciale regeling al een uitspraak in de zaak geweest, aldus de landsadvocaat. De man had vol gens hem geen belang bij de zaak omdat hij als hij al de onrechtma tigheid van het gedrag van de par ketwachten ook had kunnen aan tonen, het bevel tot onmiddellijke gevangenneming dat de rechtbank had uitgesproken gewoon bleef be staan. „Op de gevraagde invrij heidstelling zal immers direct weer tenuitvoerlegging van het recht- bankvonnis tot gevangenneming volgen en ook volgen", aldus mr. Grootveld. De waarschijnlijke reden van de aanhouding van de behandeling van de strafzaak tegen de verdach te is dat er toch nog een psychia trisch rapport over hem is opge maakt. Tijdens de zitting twee we ken geleden was zo'n rapport er nog niet omdat de man daarvoor te kort in de psychiatrische observa tiekliniek van justitie opgesloten zou zijn geweest. Mr. Telkamp had toen alsnog een dergelijk rapport gevorderd. Gisteren maakte hij tij dens de zitting van het kort geding bekend dat het rapport inmiddels toch was geschreven en uitge bracht. De voortzetting van de behande ling van de rechtszaak tegen de man is bepaald op 7 januari vol gend jaar. energiebedrijf komt door de 5500 gasverbruikers die meer dan 2250 kuub gas per jaar afnemen. Zou het voorstel van Speelman worden aangenomen, dan zou deze groep er juist op achteruitgaan terwijl zij de korting op de gasprijs mogelijk maakte. Voor korting op blokver warming voelde de wethouder he lemaal niets, pe energiekosten van flatbewoners zit in de service-kos ten en de gemeente kan niet con troleren of de beheerders van de flats, zoals woningbouwverenigin gen, de verleende kortingen ook daadwerkelijk zouden doorbereke nen aan de bewoners. VVD-woordvoerder J. Polder vaart deed er nog een politiek schepje bovenop. "Wat denkt u van oude mensen en gezinnen met kleine kinderen die juist extra hard stoken?", zo hield hij het CDA voor. Al deze groepen worden be nadeeld, zo betoogde hij en vond dat het CDA zich alleen maar als oppositie wilde profileren met het oog op de komende verkiezingen. Onzin Speelman vond het maar onzin. Zijn voorstel, zo zette hij uiteen, zou voor iedereen gelden, oud, jong, gehuwd of alleenstaand en bovendien, zo sprak hij tot Polder vaart, "heb ik het een jaar geleden ook al voorgesteld". Daarnaast zou het CDA-voorstel ook nog bijdra gen tot energiebesparing, aldus Speelman. H.J. Goulooze (PvdA) vond het CDA-voorstel "sympa thiek maar technisch niet in orde". Wethouder Barning noemde het getal van 1750 kuub "willekeur". Hij zag uiteindelijk geen enkele aanleiding om het B en W-voorstel te veranderen. Naast de restitutie van ver- bruikskosten over 1986 staat de RCL krijgt dak LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp zal een nieuw dak betalen voor de accommodatie van voet balvereniging RCL. De raad heeft gisteren zonder slag of stoot 'ja' ge zegd tegen het voorstel om RCL daarvoor 43.000 gulden te geven. Omdat haast geboden is had RCL alvast toestemming gekregen om met het werk te beginnen. Wassenaarders per 1 januari aan staande overigens wel een verho ging van de gasprijs met 2 cent per kuub te wachten welke door de overheid is opgelegd. Wat 1985 betreft, over dat jaar wordt de verbruikers van electrici- teit een korting van 0,5 cent per kWh en een korting van 0,5 cent per kuub gas voor kleinverbruik verleend. Ook daarmee ging de raad gisteravond akkoord. Van Schagen nummer één WARMOND - De Warmondse CDA-raadsleden Van Schagen (wethouder), Den Ouden-de Mooy en fractievoorzitter Bon net bezetten achtereenvolgens de eerste, tweede en derde plaats van de kieslijst voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. De ledenvergade ring heeft gisteren aldus beslo ten. Achttien van de 22 uitge brachte stemmen volgden de door het bestuur opgestelde ad vieslij st op de voet. De volgor de van die adviesljjst kon dus moeiteloos worden gehand haafd. Op de vierde tot en met de zesde plaats prijken de namen van achtereenvolgens me vrouw C.A.M. van Schie, J.C.M. Wassenaar en Piet van Leeu wen. De laatste is al eens gerui me tijd CDA-raadslid geweest. CDA-wethouder Van Schagen, na gisteravond andermaal lijst trekker, toonde zich bijzonder in zijn sas met de uitslag en vat te de uitslag op als een teken van vertrouwen dat in hem en in zijn collega's is gesteld. "Ik denk dat het er om zal hangen dat het geen zes zetels wor den", toonde hij zich een opti mistisch man. Bij de vorige ver kiezingen verloor het CDA een restzetel aan Progressief War mond en zakte van vijf naar vier. De schade werd de nu bij na afgelopen raadsperiode nog groter toen door grote onenig heid met het raadslid Vreeken, die besloot de rit op eigen titel uit te zitten, het CDA-zetelbe- stand tot drie slonk. WARMOND - De ledenvergade ring van het Warmondse CDA heeft zich gisteravond zonder al te veel discussie achter het program ma van de christen-democraten voor de gemeenteraadsverkiezin gen 1986 geschaard. Voorstellen tot wijzigingen betroffen hoofdza kelijk tekstuele ingrepen. De in houd van het programma bleef vrijwel volledig in tact. De partij toont zich in haar pro gramma nog het meest strijdlustig en ondernemend onder de hoofd stukken openbare werken, verkeer en vervoer en economische aange legenheden. Zo belooft het CDA te zullen ijveren voor de aansluiting van de Oranje Nassaulaan op de Haarlemmertrekvaartweg. De re constructie van de laatste dient te worden bespoedigd, menen de christen-democraten, opdat de doorgaande route door Warmond snel kan worden ontlast. Het CDA staat voorts een onderzoek naar de ondrhoudsproblematiek van de doorgaande route voor. Een ander door het CDA bepleit onderzoek heeft betrekking op de mogelijkhe den voor een fietspad naar Voor hout. Verder wil de partij maatregelen treffen ter bescherming van "kwetsbare verkeersdeelnemers". Gedacht wordt hierbij aan de in stelling van 30 km/uur-zones. Vrachtwagens, vindt het CDA, moeten niet langer in de dorpskern worden geparkeerd. In plan Zuid zijn alternatieven voor deze gepar keerde kolossen denkbaar. Het CDA wil de komende raad speriode zich sterk maken voor de aanleg van gas-, water- en elektrici teitleidingen in de agrarische en "onrendabele" gebieden. Gebrui kers moeten tegen dezelfde prijzen als alle andere Warmonders over deze noodzakelijke voorzieningen kunnen beschikken, stelt het CDA. De partij neemt onder het hoofd stukje bestuursapparaat met een welluidende lofzang op het dorp aan De Leede alvast een voorschot op de toekomstige discussie over de gemeentelijke herindeling: "Het eigen karakter van Warmond, als groene oase gelegen tegen de stad, met een recreatieve invulling van watersport en campings zoals die in de aangrenzende gemeenten niet is te vinden, met een bestuur lijk apparaat waar de inspraak is ingespeeld op de inwoners, met een k walitatief goed functionerend ambtelijk apparaat en een gezond financieel beheer, rechtvaardigt de blijvende zelfstandigheid van de gemeente". LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2