Aanval van Reagan op Nicaragua Aïon rco Groenen sluiten de rijen Israël bang voor treffen met Syrië Zwarten demonstreren massaal Wapens voor rebellen bepleit C^U Shultz lokt Nieuwe SPD-leider Rau wijst Groenen af Vondst lijk Bask leidt tot rellen Geruchten over actie in en rond Pretoria Duitse minister in opspraak EG-Groeiiboek blijft intact MAANDAG 16 DECEMBER 1985 BUITENLAND PAGINA 7 WASHINGTON (GPD/UPI/Rtr.) - President Reagan is een nieuw offensief begonnen om het Amerikaanse Congres te bewegen in de begroting voor 1987 weer wapenhulp te ver lenen aan de Nicaraguaanse rebellen. Reagan noemde de Sandinistische leiders in Managua zaterdag 'boeven' aan het hoofd van een 'internationale agressor-natie' met strijdkrachten die steeds meer door Cubaanse militairen worden overheerst. Volgens Reagan moeten de VS sprekingen over de begroting voor meer effectieve hulp geven aan de het fiscaIe iaar 1987 dat in septem- rebellen, omdat Nicaragua mate- ber 1986 begint. riële steun krijgt van communisti- President Daniël Ortega van Ni- broeiplaats maken van subversie.' van haat van president Reagan niet Op het ogenblik mogen de Nica- met een soortgelijke boodschap raguaaanse rebellen alleen niet-mi- beantwoorden", zei Ortega, "maar litaire hulp ontvangen van de Ame- roepen hem op met ons naar een rikaanse regering. In de afgelopen vreedzame oplossing te zoeken", dagen heeft zich tijdens hoorzittin- De Sandinistische leider sprak de B0NN De Groenen gaan met ge- sloten rijen, maar zonder de funda- gen in het Congres, via verklarin- beschuldiging van de Amerikaan- gen van minister van buitenlandse se regering tegen als zou zijn land möntói"<?vraÓBn7p^h"phhe'n"nnepinst zaken Shultz en tijdens een bezoek steun hebben verleend aan de Co- de Westduiie verkiezingen van ihooggeplaat- lomb.aanse guerrillagroep M-19, 1987 in. Een dreigende scheuring 1 Centraal Ame- die in november het paleis van jus- tussen de 20genaamde 'realos'. die van een delegatie ste ambtenaren aa rika, al de omtrek afgetekend een nieuwe inspanning om de wa penhulp en mogelijk geheime bij stand van de CIA voor de tegen standers van de Sandinisten te her stellen. De kwestie, die onvermijdelijk leidt tot bittere parlementaire de batten, komt begin volgend jaar aan de orde tijdens inleidende be- titie in Bogota bezette. Bij de be- een samenwerking met de SPD gsactie vielen toen rdan Man op dak Thatcher Uit Op toemee LONDEN (AP) - De Londense poli tie heeft gisteren onthuld dat zij vrijdagavond na een achtervolging een 25-jarige man heeft aangehou den die op het dak van de ambts woning van premier Thatcher aan Downing Street 10 was geklom men. De man werd zaterdag na ver hoor zonder verdere strafvervol ging vrijgelaten. Thatcher was enkele uren eerder vertrokken naar haar buitenver blijf Cheuqers, 65 km ten noord- o westen van Londen. Hoewel vol- Roemeense leider Ceausescu. gens Scotland Yard de veiligheid Shultz waarschuwde van de ambtswoning niet in het ge ding is geweest, heeft het conser vatieve parlementslid HaiTy Greenway van minister van bin nenlandse zaken Douglas Hurd een verklaring geëist voor het feit dat de insluiper niet wordt ver volgd. niet uitsluiten, en de fundamenta listen die de Groenen als actiepar tij willen handhaven is voorko- Dat is het resultaat van een uniek, drie dagen durend partij- 1 1 n iw 1 congres van de Groenen in Offen- kntipk Vineknil burg. Voor het eerst in de West- 1YI1L1C1Y ÏTXUÖJYUU duitse parlementaire geschiedenis eindigde een congres voortijdig door een bommelding, voor het eerst ook werd een congres een dag onderbroken voor een demon stratie. Zaterdagmorgen om kwart over vijf stapten de groene gedele geerden in de bus om 400 kilome ter verderop in het Beierse Wac- kersdorf met tienduizenden ande ren te demonstreren tegen de bouw van een opwerkingsfabriek voor uitgewerkte kernbrandstof- staven. Onder de demonstranten bevond zich de net beëdigde Hessi- sche deelstaatminister voor milieu, Joschka Fischer. Aan de demon stratie deden tussen 25.000 en 35.000 mensen mee. De opwerkingsfabriek, die 10 BONN/BOEDAPEST/BOEKA REST/MOSKOU (AP) - De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Shultz heeft met zijn anti- Russische uitlatingen in Berlijn de hoop op ontspanning op het spel gezet. Aldus heeft het Russische persbureau Tass gereageerd op de uitlatingen van de Amerikaanse bewindsman tijdens diens Europe se toemee. Na bezoeken aan een aantal Westeuropese bondgenoten Shultz gisteren te gast bij de de Bondsrepubliek, waar hij zich van de medewerking van de bondsre gering voor Star Wars-onderzoek verzekerde, dat de Sowjet-Unie ie der blijk van zwakte of besluite loosheid onmiddellijk zal uitbui- miljard gulden gaat kosten, moet in 1995 zover klaar zijn, dat de uit gewerkte kernbrandstofstaven uit alle Westduitse kerncentrales er kunnen worden opgewerkt. Dat proces levert plutonium op, dat kan worden gebruikt voor de pro- door Hans Hoogendijk duktie van atoomkoppen. Er staan in het Beierse Wackersdorf nu nog zo'n 800.000 bomen in het bos waar de opwerkingsfabriek zou moeten komen, maar dat zullen er straks, als de voorstanders van de bouw hun zin krijgen, aanmerkelijk min der zijn. Strijd Na hun deelname aan de demon stratie waren de Groenen 's avonds laat weer terug in Offenburg. Gis termorgen werd het congres voort gezet en vond het een voortijdig einde door een bommelding, die ei genlijk niemand serieus nam. In het voorjaar vergaderen de Groe nen opnieuw over alle problemen die onopgelost zijn gebleven. Centraal in de discussies stond Tijdens zijn eerste bezoek aan een communistisch land in Oost- Europa sprak hij gisteren met de Roemeense partijleider Ceausescu en zijn ambtgenoot Vaduva. Die besprekingen verliepen volgens Shultz 'constructief en 'eerlijk'. Het Amerikaanse Congres over weegt de status van Roemenië van meest begunstigste natie niet te verlengen vanwege de toenemen de schendingen van de mensen rechten. Shultz zei dat landen zelf hun interne zaken mogen regelen 'maar zich ook moeten houden aan internationale akkoorden over mensenrechten'. Vandaag brengt Shultz een bezoek aan Hongarije. DUSSELDORF/OFFENBURG (AFP/UPI/Rtr./GPD) - De gisteren offi cieel voorgedragen kandidaat'-bondskanselier van de SPD, Johannes Rau (54), heeft zich tegen elke coalitie op landelijk niveau met de West duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, werd gisteren benoemd in de ver gadering van het partijbestuur van de SPD, dat bijeenkwam in Düssel- dorf, de hoofdstad van zijn deelstaat. kan iituur kwam acht maanden eerder dan de bedoeling was. jaar de deelstaatverkiezingen met een absolute meerderheid. De tuigd dat een uiteengevallen partij Herdenking In Gdansk heeft een sterke macht van oproerpolitie gisteren Lech Walesa en enige duizenden Polen belet een herdenking te hou den bij het monument voor de meer dan vijftig arbeiders die in december 1970 door de politie wer den doodgeschoten. Solidariteit, waarvan Walesa de oprichter was, beschouwt zichzelf als vrucht van dat protest. Vredesprijs Zes wereldleiders op vijf conti nenten hebben zaterdag tegelijker tijd de vredesprijs 'Beyond War' gekregen van de gelijknamige par ticuliere stichting uit Californië. De uitreiking was via tien satellie ten 'live' op de hele wereld te zien. De premiers van Zweden, India en Griekenland (Olof Palme, R^jiv Gandhi en Andreas Papandreou), en de presidenten van Argentinië en Mexico (Raul Alfonsin en Mi guel de la Madrid) en de eerste pre sident van Tanzania JuliusNyerere kregen de prijs voor hun gezamen lijke vredesverklaring, die zij in ja nuari van dit jaar in New Delhi af legden. Moord De dubbele moord op een Mexi caanse diplomaat en diens dienst meisje, wier lijken op 30 oktober in de Moskouse woning van de diplo maat werden aangetroffen, is ge- pleegd door de ex-vrouw, een stief- De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz rechtsop rin "hV.a,or \Zrriarht tinf TEL AVIV - Het Israëlische leger is bang dat Syrië op korte termijn op zoek gaat naar een militaire con frontatie. De opperbevelhebber van Israëls strijdkrachten, gene raal Mosje Levy, zei gisteravond ernstig bezorgd te zijn over de toe nemende militaire spanning met Syrië van de afgelopen weken. Hij zei de regering in Jeruzalem maat regelen in overweging te zullen ge ven naar aanleiding van de recente verplaatsingen van Syrische troe- s dat een onaavaardbare Luchtgevecht De eerste minister (van milieu) van de Groenen in de Westduitse deelstaat Hessen, Joschka Fischer (links), liep vulllluullli>u. ÜÜSliiv WWI1C1 Ul veui zaterdag samen met zijn vriendin Claudia Blohm mee in de grote demonstratie tegen de vestiging van een sche landen en terroristische regi- caragua reageerde gisteren op het opwerkingsfabriek in Wackersdorf (foto ap> me's en een toevluchtsoord is voor nieuwe offensief van de Ameri- meer dan 7000 Cubanen, Russen, kaanse president met de medede- }Ti 1 f 1 1 1 1 1 1 Oostduitsers, Bulgaren, Libiërs, ling, dat Reagan 'de trom roert' nP£)IO S lll(ieil DOlltlfiKfi nG(jPrlcia£ PLO-leden en'andere blok-en ter- met het oog op een invasie van Ni- AlCtUU UJIAOII. lO-CXfr reurgroepen', die het land 'een caragua. "Wy gaan de boodschap de strijd tussen de realisten en de fundamentalisten. Deze strijd kwam tot uitdrukking in moties van wantrouwen tegen de drie Bonner partij woord voerders Jutta Ditfurth, Rainer Trampert en Luc- kas Beckmann. De pragmatici on der de Groenen wierpen de drie voor de voeten dat zij persoonlijke politiek bedreven en de partij standpunten negeerden. Beck mann en Trampert gaven toe te weinig te hebben gedaan voor het verzoenen van de verschillende stromingen, waarop de motie van wantrouwen tegen hun beleid werd ingetrokken. Jutta Ditfurth daarentegen hield haar mening staande. Zij had vooral opzien ge baard door de uitspraak, dat de dood van de Frankfortse demon strant Gunther Sare, die door een waterkanon van de politie was overreden, moord was. Ook wees zij op het gevaar dat er in de Bondsrepubliek een politiestaat ontstaat. „Daartegen", zei Jutta Ditfurth, „moeten wij ons verzet ten, ook met middelen die niet wet tig zijn". Drie weken geleden haalden Is raëlische gevechtsvliegtuigen tij dens een boven Libanon begonnen verkenningsvlucht op het grond gebied van Syrië twee Mig-23 vliegtuigen neer. Een defensie- woordvoerder in Tel Aviv verklaar de toen dat het luchtgevecht door de Syriërs was uitgelokt en ter „be scherming' van de Israëlische pilo ten en hun vliegtuigen de achter volging tot in het Syrische lucht ruim was voortgezet. Na dit inci dent begon Damascus met het ver slepen van de luchtafweerbatterij- en naar het oostelijk deel van Liba non dat onder controle van de Sy riërs staat. De politieke en militaire span ningen tussen Israël en Syrië zijn niet van vandaag of gisteren. Met een reële kans dat er opnieuw een oorlog tussen beide landen uit breekt wordt aan beide zijden in feite al lange tijd serieus rekening gehouden. Maar de politieke en mi litaire implicaties van het Midden- exacte voor spelling omtrent het tijdstip waar op vrijwel onmogelijk. Syrië heeft haar legerbeden het afgelopen jaar aanzienlijk ver- Generaal Levy verscheen gister- =ter.k'e.n in>;0fe staat van Paraa'f avond onaangekondigd in een tv- hel.d gebracht. Er zun mim een half actualiteitenprogramma. Volgens Tjfe 2P de chef-staf heeft Syrië de afgelo- de been tegen 170 000 Israëlische pen drie weken Russische SAM-ra- ketten - zowel luchtdoelbatterijen alsmede grondraketten - geïnstal leerd op strategische punten in Oost-Libanon. De Israëlische luchtmacht echter behoudt zich het recht voor in dit gebied regel matig verkenningspatrouilles uit te voeren. „We zijn door deze manoeuvre van de Syriërs in ernstige moeilijk heden gebracht", aldus Levy. „Bo vendien bedreigen deze raketten het Israëlische luchtruim", zo voegde de opperbevelhebber er aan toe. Hij doelde daarmee op de j mogelijkheid dat Israëlische ge vechtsjagers in het vervolg al rond het noordelijke grensgebied door deze raketten getroffen kunnen worden. In de gevechts-doctrine pen en luchtafweerraketten naar Israëls noordgrens. Met name in Oost-Libanon ter hoogte van de Beeka-vallei zouden de Syriërs nieuwe en voor Israëls veiligheid dreigender positities hebben inge nomen. Premier Peres van Israël rea- jeerde direc de generaal. ten bezinnen op deze directe uitda ging. Niettemin wil Israël geen oor- log We zullen alles doen om de Oosten makën huidige status quo te handhaven en escalaties te vermijden. Ik ge loof dat Syrië ons daarin zal vol gen", aldus Peres. militairen. Niettemin menen mili taire experts in het Midden-Oosten dat het Israëlische leger nog een kwalitatief overwicht heeft op alle Arabische legers in dit hectische gebied. Geweld Het pragmatische Bondsdaglid Otto Schilly, die onder meer als ad vocaat is opgetreden in een aantal processen tegen leden van de ex tremistische RAF, reageerde daar op als volgt: „Ik moet ervoor waar schuwen, dat wie geweld tegen ge weld denkt te moeten gebruiken een heel gevaarlijke weg op gaat". Na zeer emotionele discussies werd de motie van wantrouwen te gen Jutta Ditfurth met ruim twee derde van de stemmen verworpen. Schilly sprak van een nederlaag voor de realisten, maar dat doet weinig af aan de verwachting van de Groenen dat zij straks bij de Bondsdag in 1987. Van hun kant sloten de Westduitse Groenen gisteren ook een Bonner coalitie met de SPD uit. Rau moet het opnemen tegen de huidige bondskanselier Helmut Kohl. Vanavond zal de nieuwe SPD-lei der zijn doeleinden uiteenzetten. Hij zei gisteren in een eerste reactie op zijn kandidatuur, dat hij 'deze uitdaging' wil aannemen. Rau 1 MADRID (GPD/UPI) - In de rivier Bidasoa in Navarra is gisteren het stoffelijk overschot gevonden van de verdwenen Bask Mikel Zabalt- za. Zabaltza was sinds 26 novem ber spoorloos nadat hy volgens de lezing van de Guardia Civil was ge vlucht na zyn arrestatie. De ont dekking van het lyk leidde giste ren tot spontane uitbarstingen van woede in Spaans Baskenland, waar honderden mensen de straat MADRID (GPD) - Vier functiona- Qp gingen. Ze werden door de poli- rissen van de Cubaanse ambassade tie uiteengedreven met traangas en in Madrid, die vrydag werden gear- rubberkogels, resteerd toen zij een Cubaanse bal ling wilden ontvoeren, zijn zater dag door Spanje uitgewezen. On der hen bevindt zich de Spanje wijst vier Cubanen uit Het lichaam van Zabaltza had naar het eerste oordeel van de red- HP dingsploegen die het stoffelijk sul Angel Alberto Leon Cervantes, overschot borgen, geruime tijd in die tevergeefs een beroep deed op het water gelegen. Dat werd afge vijf procent van de stemmen zullen halen (vijf procent is nodig om in het parlement te kunnen komen). geen enkele kans zal hebben. zijn diplomatieke onschendbaar heid. De rechter in Madrid oordeel de, dat de ontvoeringspoging niets met zijn diplomatieke activiteiten te maken had. De andere uitgewe zen Cubanen zyn twee administra tieve ambtenaren en een aan de Cubaanse ambassade verbonden onderwijzer. Het slachtoffer van de mislukte ontvoeringspoging, Manuel Anto nio Sanchez Perez, was volgens welingelichte kringen in Madrid behalve directeur van de economi sche planningsdienst van Cuba ook een van de vooraanstaande fi guren van de Cubaanse inlichtin gendienst G-2. Twee weken gele den vroeg Sanchez Perez in Zara- goza politiek asiel. Naar het schijnt onderhield Sanchez Perez contac ten met de Amerikaanse ambassa de in Madrid. Vandaar de actie van de Cubaanse ambassade. leid uit de roestverschynselen die de handboeien vertoonden. De de finitieve oorzaak van de dood van Zabaltza, die volgens getuigen verklaringen na zyn arrestatie werd gefolterd, zal pas worden be kendgemaakt als twee lijkschou wers sectie hebben verricht. Ook gisteren kwam het in San Sebastian weer tot hevige botsin gen tussen demonstranten, die op heldering eisten over de verdwij ning van Zabaltza, en de Spaanse ordepolitie. Een van de manifes tanten raakte ernstig gewond door een rubberkogel. De Vereniging te gen Folteringen heeft voor aan staande woensdag een demonstra tie aangekondigd om het ontslag te eisen van de minister van binnen landse zaken Barrionuevo en van het hoofd van de Guardia Civil, lui tenant-generaal Saenz de Santama- ria. JOHANNESBURG - Volgens aan houdende geruchten zou er van daag een massademonstratie van inwoners van de zwarte woonwijk Mamelodi en andere zwarte woon wijken rond Pretoria naar het een- trum van de Zuidafrikaanse hoofd- UnrUStlg ifrikaners' zal worden bezoedeld. De Zuidafrikaanse politie heeft meegedeeld op de hoogte te zijn van de geruchten en de nodige maatregelen te zullen nemen. zei dat de Russische autoriteiten hadden laten weten dat aan de dubbele moord op Manuel Portilla Quevedo en Maria del Carmen Cruz Hernandez, die met pistool schoten in het hoofd om het leven werden gebracht, een 'familiedra ma' ten grondslag lag Experimenten De Amerikaanse luchtmacht heeft donderdag twee ballonnen in de ruimte gebracht, als doelwit voor proeven met een anti-satel lietwapen, maar vrijdag hebben onderhandelaars van Huis van Af gevaardigden en Senaat beslist voor zulke experimenten geen geld beschikbaar te stellen. Als het be sluit blijft betekent dit waarschijn lijk het einde van het het anti-satel lietprogramma van de VS. BONN (GPD)-De Westduitse con- gevonden moesten worden. Het traspionage en haar hoogste baas, was een tikkende tijdbom. De CSU-minister van binnenlandse BND heb ik om steun gevraagd by zaken Zimmermann, zijn opnieuw het zoeken. De dienst moest alles betrokken bij een rel. Naar giste- proberen. Ik kreeg geld aangebo ren bekend werd nam de inlichtin- .den van een bedrijf dat zelf zeer gendienst BND met medeweten veel belang had bij een snelle op- van Zimmermann in 1983 geld aan sporing", aldus Zimmermann. van de industrie om te zoeken naar De vaten werden in Frankrijk ge- de verdwenen vaten dioxinegif uit vonden en het Duitse bedrijf kreeg het Italiaanse Seveso. een deel van de 3,5 ton steun terug Zimmermann, woedend over het van de BND. De rest van het geld is uitlekken van deze informatie, stel- hoogstwaarschijnlijk aan de privé- de dat de Westduitse bevolking detective Maus betaald, die eerder buitengewoon ongerust was dat de middels de BND geld van West- 41 vaten met levensgevaarlijk gif duitse bedrijven had gekregen om waren verdwenen. „Ik heb nooit terroristen op te sporen. De SPD geloofd dat de vaten in Duitsland heeft een onderzoek gecist naar dit waren, maar vast stond dat ze snel nieuwe schandaal. stad worden gehouden. Inwoners Mamelodi hebben dit vrijdag en zaterdag gemeld. In Zuid-Afrika is 16 december, althans voor de blanken, een nationale vrije dag. de Bloedrivier herdacht, waarbij de blanke Voortrekkers in 1938 het Zulu-leger onder leiding van Din- gane versloegen. Volgens de geruchten zullen in woners van de zwarte woonwijken Atteridgeville, Mamelodi en Mabo- pane naar het centrum van Preto-| ria trekken om het standbeeld van de legendarische Transvaalse Boe- renpresident Paul Kruger te ver vangen voor dat van de leider van de zwarte zelfbewustzijnsbewe- ging Steve Biko. Biko overleed in 1977 in de gevangenis na dagen lang door leden van de veiligheids politie te zijn mishandeld. De leider van de ultrarechtse evenwel blanke oppositie Eugene Terrc' politic het Blanche heeft inmiddels ver klaard, dat zijn aanhangers op al Het afgelopen weekeinde was het opnieuw uiterst onrustig in be paalde zwarte gebieden. In Mame lodi kwam het zaterdag tot geweld dadigheden, toen de drie laatste slachtoffers van politiegeweld drie weken geleden werden begraven. De problemen ontstonden echter pas, toen de massaal aanwezige po litie acht buitenlandse journalisten arresteerde. De acht, onder wie een camerateam van het Amerikaanse network CBS, werden door de po litie opgebracht, waarbij gebruik werd gemaakt van getrokken re volvers. Na twintig minuten wer den zij evenwel weer vrijgelaten en werd hun materiaal teruggegeven, omdat ze de politie konden over tuigen van het feit, dat zij geen on wettige daad hadden begaan. Ma melodi is niet gelegen in een van de zogenaamde 'noodtoestandsge- bieden', wat inhoudt dat de persbe- perkende maatregelen daar niet van kracht zijn. is een van zijn benen op verschil lende plaatsen gebroken. Volgens de acht journalisten was de hele begrafenisplechtigheid vreedzaam geweest tot de politie het nodig vond de journalisten te arresteren. Handgranaat In totaal kwamen er in het afge lopen weekeinde ten minste drie mensen om het leven tijdens on lusten in Zuid-Afrika. Een man werd gedood door een handgra naat in de zwarte woonwijk Kwa- Thema, bij Johannesburg. Een po litieagent raakte verder zwaar ge wond bij een gewapend aanval met een Russisch AK-47 machinege weer in dezelfde woonwijk. De aanval richtte zich op de woning van een zwarte politieagent. Vol gens het Instituut voor Rasse-rela- ties in Johannesburg zijn de afge lopen 16 maanden zeker 992 men sen bij onlusten om het leven geko men, onder wie 28 politieagenten. In de derde stad van Zuid-Afri ka, Durban, kwamen zeker 4000 mensen, van wie de meeste zwart, byeen om 12 UDF-leiders, die vori ge week werden vrijgesproken van een beschuldiging wegens hoog verraad. een enthousiast welkom te bereiden. De 12, onder wie de 70- jarige Archie Gumede en de 67-ja- rige Albertina Sisulu, vrouw van de tot levenslang veroordeelde ANC-leider Walter Sisulu, kregen - een langdurige ovatie, toen zij hun opwachting maakten op de sport velden van Curries Fountain. Later trad de politie hard op tegen de menigte die zich verspreidde over de stad, nadat stenen waren ge gooid naar auto's, huizen en bus- Een Engelse cameraman, in dienst van CBS, Brian Tilly, raakte waar gewond, toen het vuur opende op een me nigte die stenen gooide. Hij werd zijn been getroffen door hagel c lerlei manieren zullen voorkomen moest later op de avond worden dat deze 'heilige dag van de blanke geopereerd. Volgens zijn vriendin DEN HAAG/BRUSSEL (GPD) - De Europese Commissie houdt vast aan de uitgangspunten van haar 'Groenboek' over het Europese landbouwbe leid, dat in juni is gepresenteerd. De uitgebreide inspraak van de Europe se land bouwwereld heeft de Commissie niet afkunnen brengen van haar politiek van een strak prijsbeleid, gekoppeld aan.inkomenssteun voor boeren en beperking van de produktie in de overschot-sectoren. Dat bleek uit de woorden van mr. C. Trojan, de kabinetschef van Euro pees Landbouw-commissaris mr. Frans Andriessen. Trojan sprak zater dag op het congres van de Europese Beweging in Den Haag, op het mo ment dat de Europese Commissie in Brussel haar eindoordeel over het Groenboek vaststelde. Minister van landbouw Braks is zeer tevreden met de standvastige hou ding van de Commissie, die het dagelijks bestuur van de EG is. De Euro pese landbouwwereld heeft de afgelopen zes maanden het Groenboek van Andriessen besproken en is vrij massaal te hoop gelopen tegen de belangrijkste conclusies eruit.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7