'Blijven bezuinigen' Gemeente zit met kostbare kunstwerken in haar maag Bokslessen om jeugd van straat te houden? Wacht steigers afbraak? Bezwaren raadsbesluit over Digros verworpen Hele 'hoek' zwembad verandert van aanzien Hotel Wassenaar (nog) niet dicht PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 16 DECEMBER 1985 DEN HAAG/WARMOND - De Warmonders T. P. Warmerdam en G. W. Vergeer hebben de strijd aangebonden tegen de provincie, die hen heeft aangeschreven aanlegsteigertjes in de Ringsloot en het Plomp te verwij deren. Warmerdam schrijft de provincie, dat hij na het ophogen van de kaden van de Hemmeerpolder van het waterschap De Oude Veenen te horen heeft gekregen dat hij weliswaar geen palen meer in de kaden mag slaan, maar wel in het water. Hij brengt bovendien naar voren dat het hebben van een ligplaats in de Ringsloot van de Hemmeerpolder is toege staan, althans dat er geen verbodsbepaling op van toepassing is. De aan gelegde ligplaatsen zijn daarbij gerealiseerd om in het grote tekort aan ligplaatsen te voorzien, ook ten behoeve van kampeerders van de cam ping van Van Rijn-van Schie. In overleg met de mensen die het schip van het hoogheemraadschap van Rijnland bemannen was tenslotte bepaald dat ten behoeve van een aanlegplaats vier palen mochten worden geslagen voor een vlondertje van 50 tot 80 centimeter breed. Wat betreft de zijsloot van de Ringsloot aan de Noordzijde merkt Warmerdam op dat hier woon- en weekendbo- ten met ontheffing liggen. Daarnaast liggen hier boten van mensen die van hun AOW- of van een bijstandsuitkering moeten leven en zich geen buitenlandse vakantie kunnen veroorloven. G. W. Vergeer voert aan dat drie van de aanleggelegenheden in de Plomp er al sinds 1969 zijn en dat daartegen nog nooit bezwaar is ge maakt. Ook ambtenaren van provinciale waterstaat die er geregeld langs- varen hebben er hooit iets van gezegd, aldus Vergeer. Voor de resterende aanlegsteigers zegt hij in 1966 van de provincie al ontheffing te hebben gekregen omdat die steigers al dateren van voor 1963. In al die jaren is er door geen enkele instantie ooit bezwaar tegen gemaakt. WD-Oegstgeest staat behoudend beleid voor WASSENAAR - PvdA-fractie- voorzitter H.J. Goulooze wil dat er in Wassenaar bokslessen wor den gegeven om jongeren die zich niet in de bestaande Wasse- naarse jongerencentra thuisvoe- len van de straat te houden, zo heeft hij tijdens de begrotings vergadering van de raad voorge steld. Toen de hilariteit van de overi ge raadsleden de woorden van Goulooze leek te gaan overstem men greep burgemeester drs. P.H. Schoute persoonlijk in. "Laat hem even uitspreken". Goulooze liet daarop weten dat bokslessen serieus zouden kun nen bijdragen om het vandalis me in te dammen. Hij i dit verband naar een soortgelijk initiatief in Den Haag. "Het is even wennen maar dat geldt voor meer plannen van dit college". Wethouder mevr. W A. van der Wiel-van der Flier (welzijnsza ken) vond de suggestie van Gou looze zoiets van "dan kun je ook je agressie kwijt". Volgens haar zijn er alleen mogelijkheden voor bokslessen in de sporthal en niet in de jongerencentra zo als Goulooze suggereerde. "Ik heb het zelf nooit gedaan maar volgens mij heb je er veel ruimte voor nodig", aldus de wethouder die daaraan toevoeg de het voorstel nog eens op de afdeling te zullen bespreken. OEGSTGEEST - Op één lid na, adviseert de vier leden tellende Oegst- geester commissie voor de beroep- en bezwaarschriften de gemeenteraad de bezwaarschriften van de winkeliersclubs Oegstgeest Actief, de Stich ting Lange Voort en de makelaardij Proper Beheer b.v. ongegrond te verklaren. Gedrieën hadden deze bezwaar gemaakt tegen het 'voorberei- dingsbesluit' van de raad in september om een eventuele vestiging van Digros het Kamsteeg-gebouw aan de Geversstraat mogelijk te maken. Gezien de samenstelling van de commissie (Wuisman (D66), Moonen (WD), Kakebeeke (CDA) en Bosman-Huizinga (PvdA) en het eerdere stemgedrag in deze veelbesproken kwestie ligt het voor de hand dat het WD'er Moonen is geweest die als enige heeft dwarsgelegen. Op hem na heeft de commissie geen enkele boodschap aan de bezwa ren van de Actief, de Lange Voort en Proper. Over het bezwaar bij voor beeld dat bij het nemen van het voorbereidingsbesluit een distributie- planologisch onderzoek heeft ontbroken, stelt de commissie dat een voorbereidingsbesluit slechts een eerste stap is in een serie van besluiten, die het oprichten van een bouwwerk mogelijk moet maken. De mogelijk heid tot het nemen van een voorbereidingsbesluit is niet aanwettelijke beperkingen onderworpen, concludeert de commissie uit door de be zwaarden zelf aangevoerde jurisprudentie. Een interpretatieverschil van jewelste dus. De Oegstgeester raad buigt zich donderdag over het advies van de com- OEGSTGEEST - "Als het gende filosofie los: "De burger bestaande beleid niet wordt heeft zelfs een eerste verantwoor- bijgesteld, zal de ruimte voor nieuw beleid vrijwel teil als diefstal en vandalisme, geheel ontbreken. Nieuwe red.). Het gaat dan niet alleen om het beschermen van zijn eigen- dommen maar ook om zijn betrok kenheid bij de preventie van mis- zijn buurt. Het Britse systeem van 'neighbour-watch' verdient alle aandacht. Er dient echter te worden ge waakt dat dit uitgroeit tot organisa tie in burgerwachten". activiteiten zullen alleen kunnen worden uitgevoerd als oude omgebogen, ver- drijven minderd of beëindigd". Deze ietswat dreigende passage is te vinden in het verkiezingspro gramma van de Oegstgeester VVD dat onlangs is uitgekomen. Het voorzichtige financiële beleid dat de liberalen voorstaan is gebaseerd op de verwachting dat ondanks de opleving van de economie "de ge meente ook in de komende jaren niet aan besparingen en ombuigin gen kan ontkomen". De liberalen willen een zakelijk een principieel liberaal gemeentelijk beleid voe ren. In de Oegstgeester raadszaal moet het afgelopen zijn met getui- Open plekken Waar ook voor moet worden ge waakt is dat de Oegstgeest reste rende open plekken "stelselmatig worden volgebouwd". Huurwonin gen die langer dan tien jaar in de huursfeer blijven, moeten, ook al lopen de woningwetcontingenten terug, blijvend worden gebouwd, stellen de liberalen. Steun dient er te zijn voor particuliere initiatieven woningen van bijzondere doel groepen. Heel concreet is het "actiepunt" van de WD, genoemd onder het hoofdstukje welzijn, waar de partij stelt dat een bezorg- en ophaal dienst van bibliotheekboeken voor bejaarden en hulpbehoevenden dient te worden gestimuleerd. On der het hoofdstukje onderwijs de volgende, belangrijke, passage: "Wanneer naar verwachting de be staande openbare scholen niet meer voldoende plaats bieden, wil de WD dat bij het treffen van nieuwe (nood)voorzieningen een lokatie in Haaswijk wordt overwo gen". De WD is momenteel zeven mensen sterk en daarmee de groot ste fractie van de Oegstgeester raad. Over de toekomst, de periode na de gemeenteraadsverkiezingen, zegt de partij "voor een program college op zo breed mogelijke ba- s" te zijn. Vrij vertaald r denken dat hij als zeer bijzondere verschijning alle aandacht zou 'Markthof enige geschikte plaats grootgrutter' genpolitiek over typisch landelijke die zijn gericht op het bouwen aangelegenheden, vindt de partij. De WD is tegen een afwenteling op de Oegstgeestenaren van een toename van de lasten voor de ge meente die het gevolg zijn van een vermindering van inkomsten en een verhoging van de uitgaven. De onroerend-goedbelasting mag van de liberalen dan ook niet meer dan trendmatig stijgen. "Het is noodza kelijk dat, net als in de afgelopen raadsperiode, wegen worden ge vonden die leiden tot lagere uitga ven, zij het dat het huidige voorzie ningenniveau moet worden ge handhaafd". Onder het hoofdstuk je financieel beleid maken de libe ralen zich sterk voor een verdere invoering van het profijtbeginsel. De WD meent dat doorlopend moet worden bezien of een (hoge re) eigen bijdrage kan worden ge vraagd van diegenen aan wie be paalde gemeentelijke activiteiten ten goede komen. Op het gebied van openbare orde en veiligheid laat de WD de vol-1 LEIDERDORP - En de Kerstman krijgen.. Zijn 'escorte' afgelopen zaterdag bij het Leiderdorpse Santhorst, twee levensechte ijsberen, bleken echter voor meer beroering te zorgen. Terwijl de Kerstman zijn bel luidde trachtten jeugdige Leiderdorpertjes vriendschap WD mag alles" bij het oude blij- te sluiten met de imposante dieren. Vele anderen hielden het ten slotte toch maar op de vriendelijke man met ven. baard. (foto Fred Rohde) MAANDAG Leiden Stadhuis - Gemeenteraad, 20 uur. Kapelzaal K&O - Vioolconcert Johan nes Leertouwer en Derk Pik, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - Kerstconcert Rijn lands Christelijk Mannekoor, 20 uur. K&O-gebouw - Oude Vest, kerstversie ringen maken o.l.v. Sonja Weekhout, teraadsvergadering, 20 i Zoeterwoude Gemeentehuis - prijsuitreiking Comité Tuinbeoordeling, 20 uur. DINSDAG Leiden Soos Middelweg, kerstviering voor 55- plussers, 14.15 uur. Gemeentearchief - Boisotkade, lezing afd. Rijnland van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging, 20 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den dichter Adriaan Bontebal, 21 uur. Oegstgeest St. Willibrordkerk - Rhijngeesterstraat- weg, kerstconcert Kathedraalkoor van Reeks inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een inbraakgolf in Oegstgeest? In ieder geval heb ben heel wat woningen afgelopen weekeinde 'ongewenst bézoek' ge had. Het kan zijn dat het in alle ge vallen om dezelfde inbrekers) gaat, gezien de manier waarop hy/ zij de huizen binnenkwam(en). Bij twee huizen aan de Hofdyck bijvoorbeeld kwam men binnen door de voordeur met grof geweld te forceren. In beide gevallen is (nog) niet bekend wat er is gesto len. Uit een huis aan de Laan van Arenstein werden Delftsblauwe borden weggenomen. Ook hier werd de voordeur geforceerd. Dat zelfde probeerde de inbreker(s) in een huis aan de Prinses Beatrix- laan. Deze poging tot inbraak mis lukte echter. Aan de Frederik Hen driklaan moesten de ongewenste bezoekers ten slotte ook bakzeil halen. Ze konden een huis in deze laan binnenkomen via de achter deur, maar werden vermoedelijk in hun werkzaamheden gestoord. Een aantal kostbaarheden stond al wel klaargezet. Rare sprongen om kat in nood WARMOND - Een kat in nood heeft twee mannen van de War- mondse politie én een aantal buurtbewoners gisteren een tijd lang in rep en roer gebracht. De kat zat in een boom tegenover het poli tiebureau. Op het klaaglijke ge- miauw kwamen zowel geünifor meerden als omwonenden afstor men. Het groepje dierenvrienden wist na beraadslaging ergens een ladder vandaan te halen. Maar toen men daarmee kwam aanslepen was het te laat: de kat bleek al te zijn gevlogen. Vrouwentrefpunt Ter afsluiting van 1985 organi seert het Vrouwentrefpunt Zoe terwoude komende woensdag een filmavond. Twee films staan er op het programma: "Overgang", over vrouwen van 40 tot 60 jaar en 'En mevrouw, wat doet uw man zoal'. In deze film trekt Petra Spliethof de conclusie dal ze door de meeste mannen toch wordt ge zien als echtgenote van haar man. De avond wordt gehouden in 'Ons Huis' aan het Kosterpad. Aanvang kwart over acht, toe gang een rijksdaalder. Tuinbeoordeling Het Comité Tuinbeoordeling in Zoeterwoude heeft zijn werk weer gedaan. De prijsuitreiking vindt vanavond plaats in dc raadszaal van het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg. Aan vang acht uur. Kerstconcert Het Kathedraalkoor van Poz- nan (Polen) verzorgt morgen avond een kerstconcert in de Oegstgeester St. Willibrordkerk aan de Rhijngeesterstraatweg. Het koor brengt kerst- en herders liederen, vooral uit de Poolse mu ziekliteratuur en werken voor het orgel van onder andere Pachelbel, Bach en Balbastre. K O organi seert het concert, dat om half acht begint. OEGSTGEEST - Alleen de Markt hof komt in Oegstgeest in aanmer king voor de vestiging van een su permarkt. Dat stelt de Rijnlandse Kamer van Koophgandel na een onderzoek waarom de winkeliers organisaties Oegstgeest Actief en de Stichting winkelcentrum Lange Voort hadden gevraagd. De vesti ging van twee supermarkten is on gewenst, concludeert de Rijnland se Kamer uit eigen onderzoek om dat in Oegstgeest "geen sprake is van een substantiële bestedings ruimte". Een krappe meerderheid van de raad ging er in september van uit dat die bestedingsruimte groot genoeg is om een eventuele tweede supermarkt aan de Gevers- straat, in de Kamsteeggarage, mo gelijk te maken. De Rijnlandse Kamer wijst er net in navolging van de winkeliers van de Lange Voort en de De Kempe- naerstraat op dat de laatste straat hoognodig "een trekker behoeft". WASSENAAR - De gemeente Wassenaar zit nu al bijna twee jaar met een vijftal zeer kostbare plafondschilderingen in haar maag. De kunstwerken, die naar schatting een waarde van tussen de twee en drie ton vertegen woordigen, zijn afkomstig uit het plafond van de tuinzaal van het in januari 1984 gesloopte land huis 'Nieuw Rijksdorp' aan de Berkheistraat. Vlak voordat het gebouw te gen de vlakte zou gaan werden de stukken bij toeval ontdekt door de Wassenaarse architec tuur-historicus J.P.M. Goudeau, waarna de gemeente er op het nippertje in slaagde om de schil deringen voor ongeveer 4000 gul den van de sloper terug te kopen. Het gaat om afbeeldingen van onder meer mythische figuren zoals Mercurius en Neptunus uit de zeventiende of achttiende eeuw. Op dit moment liggen ze, stevig ingepakt en voorzien van een laag beschermende was, op geslagen in de kelders van het Wassenaarse raadhuis De Paauw. De gemeente heeft inmiddels allerlei mogelijkheden binnen de Wassenaarse monumentale ge bouwen onderzocht, maar ner gens blijken de schilderingen qua grootte en stijl bij het inte rieur te passen. De laatste hoop is nu gevestigd op de Stichting Historisch Centrum en de Histo rische Vereniging Oud Wasse naar die het idee hebben geop perd om de kunstwerken op het plafond van de grote vergader- zaal in het nieuwe sociaal-cultu rele centrum, het voormalige Je- roenhuis, te plaatsen. Volgens wethouder Van der Wiel-van der Flier (welzijnsza ken) zal het plaatsen van de waardevolle plafondschilderin gen "aanzienlijke financiële of fers" vragen. "Ik heb zelf wel eens een schilderijtje laten op knappen, wat behoorlijk duur was, maar hier gaat het om din gen van 4 bij 5 meter en het kost heel wat voor je dat aan de muur hebt hangen". Toch ziet de wet houder een lichtpuntje. "Als je let op de restauratie van de kroonluchter in het raadhuis die destijds 12.000,- kostte, dan vond iedereen dat heel erg duur terwijl we er achteraf toch heel erg blij mee zijn". P. van Veen is lijsttrekker CDA OEGSTGEEST - P. van Veen, de huidige Oegstgeester CDA-fractie- leider, 'trekt' de lijst van de chris ten-democraten voor de gemeente raadsverkiezingen, volgend jaar maart. De overige zittende raadsle den, M.E.B.W. de Vroomen-den Boer, J.C.J. van der Bend-den Ou den en W.J. Kakebeeke bezetten achtereenvolgens de tweede, vijfde en zesde plaats. De zittende fractie is vijf mensen sterk. Wethouder Th. van Hazel staat niet op de lijst. Hij heeft zich niet meer verkies baar gesteld. De plaatsen drie en vier op de lijst, naar alle waarschijnlijkheid hoog genoeg voor een zetel in de raad, worden ingenomen door de nieuwkomers M.J.M. Verhagen en P. Hellinga. Verhagen is 35 jaar, se cretaris van de plaatselijke CDA- afdeling en voorzitter van de per soonlijke medewerkers van de Tweede Kamer-fractie der chris ten-democraten. Hellinga heeft zich in het CDA verdienstelijk ge maakt als bestuurslid en als lid van de commissie die het binnenkort te vschijnen verkiezingsprogramma heeft opgesteld. LEIDERDORP - Niet alleen het Leiderdorpse zwembad, de hele 'hoek' daar op de Hoogmadeseweg zal van aanzien veranderen. De ge meente wil bekijken of aan de grootscheepse verbouwing van 'De Does' soms meteen andere bouw- aktiviteiten zijn te koppelen op het naastgelegen terrein. Maar: die ac tiviteiten staan los van de zwem bad-plannen, zo benadrukte wet houder Meerburg afgelopen week op aandrang van leden van de raadscommissie ruimtelijke orde ning. Een van die andere aktiviteiten is, zoals bekend, een sporthal. Bur gemeester en wethouders zijn mo menteel bezig met een onderzoek naar de vraag of er een sporthal kan verrijzen. Daarnaast willen ze de aktiviteiten van het Dorpshuis, gelegen aan de Hoofdstraat, daar (deels) naar verplaatsen. Maar: "Is de gemeente soms be zig met een soort koppelver koop?", zo vroeg burgerlid Bos zich af. "Als zwembad, sporthal en Dorpshuis by elkaar kan en renda bel wordt gemaakt, prima. Maar ik heb het idee dat het allemaal aan elkaar wórdt geplakt". Ook PPR-raadslid Van der Zan- de fronste de wenkbrauwen. "Als ik het zo zie gaat het toch om een structurele verandering van een deel van Leiderdorp". Waarop wet houder Meerburg anet klem ver klaarde dat een besluit over het zwembad los staat van eventuele opbrengsten van het hele gebied. Burgerlid Molkenboer (PvdA) draaide de discussie om. Zijn rede natie: wat geeft het als de gemeen te eventuele opbrengsten van grond nabij het zwembad gebruikt om het toegangskaartje voor 'De Does' goedkoper te maken? Meerburg: "Het is heel moeilijk om een reële schatting te maken van de opbrengsten. Of er op de hoek Hoogmadeseweg/Ericalaan een flinke flat wordt neergezet of juist laagbouw, dat scheelt nogal wat. Als er een flat komt brengt de grond veel meer op", gaf hij als voorbeeld. Veranderd plan Christina wordt bekeken WASSENAAR - De Wassenaarse welstandscommissie buigt zich de ze week over aangepaste bouw plannen voor hek en kleedgebouw bij prinses Christina's villa in De Horsten. In de vergadering van 12 november constateerde de com missie dat het hek niet op de juiste plaats staat en qua vormgeving af wijkt van de oorspronkelijke plan nen. Het zou ook lelijk zijn. Het kleedgebouw, dat bij hét buitenbad moet komen, past vol gens de commissie niet bij het hoofdgebouw. Wanneer ze ak koord gaat met de plannen, gaan deze richting B en W. De bouw loopt waarschijnlijk geen vertra ging op door de aarzelingen van de LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 'Muzenhof heeft een nieuw gezicht LEIDERDORP - Het Leider dorpse sociaal-cultureel cen trum de Muzenhof heeft een nieuw 'gezicht' nu het echtpaar Jannie en Loet van der Schaaf het beheer heeft overgenomen van J. Verplancke. Afgelopen zaterdag presenteerde het echt paar zich aan dc Leiderdorpse bevolking. (foto FredRohde) WASSENAAR - Terwijl de ge meente zich nog beraadt over stap pen tegen het Hotel Wassenaar, dat geopend is zonder de gewenste drank- en horecavergunning, is volgens een woordvoerder van het- hotel de zaak al bijna opgelost. Morgenochtend om negen uur geeft de onderneming dc politie de namen van drie personen die hbre- ca-papieren bezitten, met als grote kandidaat de restaurant-manager. De Kamer van Koophandel zou dan zijn gerustgesteld. De huidige situatie, met een part-time direc teur, die tevens bij het Congresge bouw in Den Haag werkt, kan de organisatie niet bekoren. Een per soon kan maar een horeca-vergun- ning hebben, heet het. Door dit alles was eind vorige week spoedoverleg nodig met ge meente en politie. En vrijdagmid dag schreef burgemeester P.H. Schoute een brief aan het hotel. Het flink aangekondigde ope ningsbal, zaterdagavond, mocht doorgaan. Afzeggen zou een te gro te strop zijn. De dansvergunning gold echter aleen voor die avond. Toch was de zaak ook gisteren en vandaag open. Een woordvoerder vindt dat logisch. Volgens haar was de zaak vrijdag al bijna gere geld. Een politie-functionaris be nadrukt dat alleen tot sluiting kan worden overgegaan, na overleg met B en W. En een woordvoerder van de gemeente stipt aan dat hard optreden achterwege is gebleven omdat de hoop leefde dat de zaak snel zou worden opgelost. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn, tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C Spigt. tel 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post f 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) f 92,55 per hall jaar, aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurtaakplem 11,2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H IJ. Veldhuizen Bin /Bu.tenl /Econ W F J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2