UVS opnieuw het 'haasje' 5 0T Opmerkelijk debuut Quinn bij Arsenal UDO bezorgt koploper Lisse makkelijke middag Roodenburg sluit aan bij middenmoot Verburch laat SJC kansloos LFC verliest cruciaal duel met Celeritas Kieft mist strafschop Fel Blauw Zwart licht koploper beentje RBC schrikt jeugd Quick Boys af 071-144941 01720-93961 MAANDAG 16 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 DEN HOORN - Roodenburg heeft de belangrijke uitwedstrijd tegen Den Hoorn in een voorbeeldige 2-3 winst weten om te zetten. Door de ze zege hebben de Leidenaars aan sluiting verkregen met de midden moot en heeft Den Hoorn de geva renzone niet kunnen verlaten. Het bar slechte terrein en de har de wind leverde voor beide ploe gen de nodige problemen op. "Sommige stukken waren pure drab", verwonderde Roodenburg- trainer Talsma zich. "Er zijn velden in een betere conditie afgekeurd". Desondanks ontrolde zich voor het publiek een aantrekkelijke "Engel se" partij voetbal, waarbij vaak de lange bal werd gehanteerd. Met de wind mee en als gevolg van het veld waarop van opbouw geen sprake kon zijn, zette Roodenburg de tegenstander onder sterke druk. Het overwicht werd in de 23ste mi- de doelman van Den Hoorn niet klemvast kon krijgen. Jansen ging goed door en liet zijn tegenstander ditmaal kansloos (0-1). Jansen, toch al behoorlijk op dreef, was ook medeverantwoorde lijk voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Hennie Koet liet na een combinatie met Jansen zien sen een schot op het doel losliet die zou pas weer na vonden. Dat gebeurde wel in de counter, toen Den Hoorn de wind mee kreeg en de gastheren op hun beurt de gasten terugdrongen. De snelle Jansen ontsnapte aan de omstrengeling en speelde opnieuw Koet aan die in de 57 ste minuut voor de tweede maal doeltreffend mocht uithalen (0-3). Dat was olie op het vuur voor Den Hoorn dat de pressie verhe vigde en succes kreeg toen de Leidse doelwachter Sjaak Nievaart een hoge bal niet controleerde. In de onoverzichtelijke siuatie die daardoor ontstond drukte Adrie van Veen het eerste tegendoelpunt voor Den Hoorn achter Nievaart. De Leidenaars kregen het nog even Spaans benauwd toen drie minuten voor tijd Eric van Dijk voor Den Hoorn de aansluiting in de voet bleek te hebben (2-3), maar dankzij goed verdedigen konden NOORDWIJK - De gedwongen adempauze door afgelastingen is SJC slecht bekomen. Bij een oe fenwedstrijd werd keeper Ted van der Meer ernstig geblesserd en voor de rest van dit seizoen uitge schakeld. Bovendien heeft de v m UVS-afkomstige André Zonneveld besloten met voetballen te stop pen. Geluk bij een ongeluk is het weer beschikbaar zijn van doel man Ed Zuidhoek, die evenwel niet kon voorkomen dat de hekke- sluiter in 2A gisteren ruimschoots zijn meerdere moest erkennen in Verburch (1-4). In de eerste helft kwam SJC, dat het initiatief geheel aan de gasten moest laten, nog erg goed weg. De Noordwijkse verdediging kon on der aanvoering van Ben van der Zalm aanvankelijk Ed Zuidhoek het meeste werk besparen. De aan sluiting met de voorhoede kon ech ter door de middenvelders Ruud In de middenlinie werd het ge mis van Zonneveld dan ook sterk gevoeld. Een tegendoelpunt kon uitblijven en na een half uur open de Wim Grootscholten dan ook de SJC zocht vervolgens massaal de aanval en Eric Groenewoud, die de rechtervleugel was komen verster ken, wist Jos Alders in stelling te brengen. Zijn vlijmscherpe inzet werd evenwel gekeerd door doel man Van der Kley. Even later was het toch raak toen Frans Bierman de bal in het druk bevolkte strafschopgebied bracht en Rerie de Ridder onreglementair van de bal werd gezet. Ben van der Zalm bracht vanaf de stip zijn ploeg terug in de wedstrijd. (1-2). Het zou niet van lange duur zijn. Geheel tegen de verhoudingen van dat moment in, maakte Wim Grootscholten, wederom op aange- treffer. De wedstrijd en de dnodige punten waren verlo- SJC, dat zelfs moest toe- ;rburch vlak voor tijd schot van verdediger n Jongmans het doelsaldo nog t opvijzelde (1-4). MIEP VROONHOF LEIDEN - De strijd tussen de kop loper in derdeklasse A (zondag) FC Lisse en rode lantaarndrager ÜDO is in een duidelijke 4-0 zege geëin digd voor de lijstaanvoerder. LFC blijft in de buurt van de Oegstgees- ter ploeg door het cruciale duel met Celeritas met 3-0 te verliezen. FC Lisse - UDO 4-0. UDO heeft als zo vaak de partij met i de eerste helft verloren. De Oegst- geester ploeg maakt er een woonte van om de eerste vijfen veertig minuten de tegenstander het spel te laten en zich afwach tend op te stellen. Dat tot groot genoegen van menige oppo- van Ronald de Jong te noteren, aanval toe te voegen. De inbreng gespeend van enig samenspel en nent. Reeds in de 5de minuut was waarna Wim Boukaert de marge van Susan bleek in de mogelijkhe- waren de Lisser spelers teveel op een voorzet van Lissenaar Pim uitbreidde door voor Lisse de 3-0 den die hijzelf en Nico van Rijn eigen roem uit. Toch kwam de Hoekstra teveel voor met name de op het scorebord te schieten. verkregen, maar ondanks de ver- gastheer nog op een kwartet tref- Oegstgeester voorstopper Han Su- Na rust geloofde Lisse het wel en hoogde stootkracht speelden de fers toen een schot van Peter van san die de bal in eigen doel gleed er ontwikkelde zich derhalve een Oegstgeestenaren niet doeltref- Ruiten op de lat uiteenspatte en (1-0). Een fout van laatste man Jos sloom partijtje voetbal waarbij fend genoeg. Nadat het Oegstgees- Van der Zwet de rebound optimaal Witteman was er de oorzaak van UDO het spel enigszins naar zich ter offensief was weggeëbd nam benutte (4-0). dat dertien minuten later dezelfde toe kon trekken. De thuisploeg Lisse het initiatief weer over en be- Celeritas - LFC 3-0. Het spel van Hoekstra Harry van der Zwet kon hield dat zeker twintig minuten stookte het doel van tegenstander LFC miste gistermiddag eenvou- aanspelen die koelbloedig de 2-0 vol. Trainer Cor Nieuwenhuizen met niet aflatende aanvalsgolven, dig de benodigde aggressie om in aantekende. UDO wist slechts als dirigeerde Susan naar de frontlinie Het team van oefenmeester André deze belangrijke wedstrijd het de enige wapenfeit een droge knal in de hoop wat meer kracht aan de Wahlen bleek in die periode echter tegenstander moeilijk te maken. Hierbij voelde de ploeg van trainer Wim Visser zich danig gehandicapt doordat een belangrijke speler als Bles Zuma zeker vier wedstrijden vanaf de kant dient toe te kijken. Die problemen zullen zich nog ver der opstapelen doordat tien minu ten na rust Peter Gijsman (nadat Nico van Dam bij een Wateringse charge werd geblesseerd) samen met Celeritas-speler Rinus Vane van het veld werd gezonden. Van Dam hield er een bloedneus aan Marcel Tooien en Vane hadden in de eerste rondgang al voor 2-0 gezorgd ondanks dat LFC het bete re van het spel had. Na rust pro beerden de Leidenaars de zaak te forceren door met meer inzet te gaan spelen, maar het bleek water naar de zee dragen. Celeritas hield het spel stevig onder controle en schroomde daarbij niet om de LFC-voorwaartsen stevig aan te pakken. Het was tenslotte Marcel Tooien die de nederlaag van de Leidenaars via een tweede treffer LEIDEN - "Je weet nooit hoe een koe een haas vangt", merkte Blauw Zwart-trainer Chiel Jansen aan de vooravond van het streek- treffen met UVS op. Gistermiddag kwam in de Kikkerpolder het ant woord: met een ongelooflijke inzet en een ijzersterk keepende Carlo l'Ami. Negentig minuten lang maakte de jeugdige debutanten in de zondageersteklasse jacht op de Leidse titelpretendent, die net als destijds in Wassenaar uiteindelijk het haasje werd. Ondanks de prima prestatie die zij zelf hadden geleverd, was de verbazing over de 1-2 zege op UVS groot bij de 'jonkies van Jansen'. "Ongelooflijk dat ze ons zo in de kaart hebben gespeeld", verbaas den zij zich in de kleedkamer har dop over het eenzijdige aanvals- spel van de koploper in IB. "In de tweede helft kwamen alle ballen hoog voor de pot en dat voor een ploeg met zoveel kwaliteit". Aanspeelpunt Verbaasd waren de jonge voet ballers uit Wassenaar ook over de wissel die Melbi Raboen halverwe ge de tweede helft had toegepast. Door gelegenheidsspits Aad Neü- teboom in te wisselen voor Walter van der Weyden neutraliseerde de UVS-trainer het grootste luchtgé- vaar voor Blauw Zwart. "Maar dat gebeurde noodge dwongen", verklaarde de Haagse oefenmeester naderhand. "Aad had last van een spierblessure en wilde er eigenlijk in de rust al uit. Ik heb hem toen nog even in de spits geprobeerd, maar toen hij er uiteindelijk toch uit moest, raakten we inderdaad ons belangrijkste aanspeelpunt in de lucht kwijt". Tot opluchting van Wijnand Bakker en Leo Bellekom. Het cen trale verdedigingsduo kon bevrijd van de lastige Neuteboom naar hartelust opruiming houden voor het doel van de voortreffelijke l'A mi. Die greep op zijn beurt stijlvol singen zeker in zodra een Leidenaar '*"5W had opgeworpen. Noodgedwongen overigens want de Leidse 'kwali- teitsploeg' zette de formatie van Chiel Jansen na de spectaculaire eerste helft muurvast op de eigen speelhelft vastgezet. Subliem In die eerste vijfenveertig minu ten werd de nieuwe koloper in de zondageersteklasse overvallen door de van kruin tot teen gemoti veerde gasten. Die hadden elkaar bij herhaling voorgehouden dat UVS in het eerste kwartier het sco ren moest worden belet. Wat lukte al ging het na twaalf minuten bijna fout toen l'Ami de bal na een af standschot van Bert Jansen onge lukkig voor de voeten van Mario Faber stompte. Maar de attente doelman keerde ook de inzet van de rechterspits, waarna hij geen enkele moeite had met de lobbal van Theo van Seggelen. Aan de overzijde van het veld toonde Arno Schouten zich acht minuten later aanzienlijk minder attent door een terugspeelbal van Bert Jansen met één hand te willen pakken. Dat ging dus niet en op het door een 'zandbehandeling' hobbelig geworden veld kreeg de bal zoveel vaart dat Blauw Zwart prompt uitbundig de schlemielige openingstreffer van Jansen kon De Leidse libero legde vervol gens zoveel ijver aan de dag in zijn pogingen om na Schouten ook l'A mi te passeren dat het ten koste ging van de rust en dus het overleg in de UVS-ploeg. Die stond na vijf entwintig minuten trouwens al op 0-2 toen Frank Voorham op werkelijk sublieme wijze de bal uit een vrije trap in één keer in de kruising joeg. Aanleiding voor deze vrij trap was een vermeende overtreding van voorstopper Fred Filippo op Rob Gras. Een van de vele beslis- de merkwaardige 'fluiter' Van Santvliet verbazing door de levende muur brak die wekte. De Rotterdammer vond het Blauw Zwart na de doelwisseling zelfs nodig om de Leidse club- het eigen strafschopgebied scheidsrechter te corrigeren op het ADVERTENTIE Marcel l'Ami is Theo van Seggelen te snel af en slaat de bal c Leo Bellekom zijn (vanaf rechtsde aandachtige toeschouwers moment dat hij een inworp aan Blauw Zwart gaf en presteerde het om een vrije trap te laten nemen op het moment dat een van de verzor gers nog vrolijk door het straf schopgebied wandelde. Lastpost Van Santvliet droeg met zijn on navolgbare optreden dan ook in belangrijke mate bij aan de irritatie die vreemd genoeg vooral in de zo geroutineerde UVS-ploeg sloop. Theo van Seggelen bijvoorbeeld wond zich zichtbaar op over de vreenide capriolen van de spellei der en over de ongemeen felle te genstand die hij in de eerste helft van Mark Olyslagers kreeg. Toch was het diezelfde Van Seg gelen die tien minuten voor rust de marge halveerde door de bal van zeker twintig meter in één keer achter de kansloze l'Ami te schie ten. De gelijkmaker leek vervol gens een kwestie van tijd en zelfs feit toen Sam Erades (vervan ger van de geblesseerde Van Weer- lee) door van Seggelen in stelling werd gebracht. De rechterspits vermorste evenwel zijn ideale kop- kans. Faber (in de vijfendertigste minuut na een foutje van de even later ge noteerde Pim van der Berg) nog in de buurt van de gelijkmaker, die louter op grond van het aantal kan sen best verdiend was geweest. Blauw Zwart immers kwam na de wonderschone treffer van Voor ham niet verder dan twee gevaarlij ke schoten van de zwoegende spit sen Ed Ruigrok en Rob Gras, die zich behalve ijverig ook behendig toonde en steeds twee Leidse ver dedigers aan zich bond. Tot erger nis kennelijk van Fred Filippo die zich in de slotfase een keer aan de Wassenaarse 'lastpost' vergreep, maar zijn aanslag door Van Sant vliet slechts met een opgooibal zag bestraft. JAAP VISSER LONDEN (Rtr) - Niall Quinn heeft gedenkwaardig debuut in het eerste van Arsenal achter de rug. De negentienjarige Quinn, dit jaar goed voor negentien treffers in achttien wedstrijden bij de reser ves van de Londense leagueclub, hoorde zaterdag pas één uur voor de wedstrijd op Highbury, dat hij tegen Liverpool zijn eerste wed strijd in het A-team moest spelen. Quinn, een forse, gespierde speler afkomstig uit het Gaelic football, maakte grote indruk op de 35.048 toeschouwers. De aanvaller com penseerde met inzet en enthousias me zijn gebrek aan techniek en had de hand in de twee treffers, die Li verpool de nederlaag (2-0) bezorg den na een serie van veertien wed strijden zonder verlies. Charly Ni cholas scoorde de eerste treffer, terwijl Quinn zelf nummer twee voor zijn rekening nam nadat doel man Grobbelaar een inzet van Da- vis moest lossen. Ranglijstaanvoerder Manchester United maakte optimaal gebruik van de slechte dag van Liverpool door Aston Villa met 3-1 te ver slaan. Ondanks de lange lijst van geblesseerde spelers kwamen de Mancunians met een zeer repre sentatief elftal in het veld. Black- more, Strachan en Hughes ver zorgden de produktie. Manchester, dat weer iets van de vorm van de eerste dagen van de competitie toonde, heeft vijf punten voor sprong op Liverpool genomen. Li verpool deelt de tweede plaats met West Ham United. West-Duitsland Werder Bremen kan met gerust hart kerst gaan vieren. De herfst- kampioen van de Westduitse voet balcompetitie gaat met de comfor tabele voorsprong van vier punten op concurrenten Bayem en Ham burger SV en vijf op Borussia Mön- chengladbach dat overigens nog een wedstrijd tegoed heeft. Werder Bremen toonde karakter in zijn laatste competitieduel van 1985 door in het zeer goed gevulde Niedersachsen-stadion (50.000 kij kers) de gastheren van Hannover- '96 met 2-4 terug te wijzen. Werder overleefde verschillende tegensla gen. Hannover kwam door Gue en Vjetrovic twee keer voor, maar Bremen (zonder Voller) kwam door Burgsmüller in de slotfase op voorsprong, raakte vervolgens Kutzop (rode kaart) kwijt maar kwam stelde de winst veilig door Ordenewitz. Van de achtervolgers kwam Bayern in Stuttgart tegen de plaat selijke VFB niet verder dan 0-0. Doelman Aumann, de vervanger van Pfaff, redde Bayern van een nederlaag door een strafschop van Klinsmann te stoppen. Hamburger SV won door doelpunten van Rolff, Gründel en Kroth met 3-0 van Borussia Dortmund en is op gelijke hoogte gekomen met LEIDEN - Quick Boys heeft groep B van de competitie van Landelijke Jeugd een zich geen reëele mogelijkheden te scheppen, hoewel bij Quick Boys strafschop werd ge vochten 1-1 gelijkspel veroverd op dacht toen Dennis-Jan Mieras Na de doelwisseling kwam de 1-2 nog maar zelden in gevaar omdat UVS, met Bert Jansen voorop, zo gehaast achter de gelijkmaker bleef aanjagen dat er van enig over leg nog nauwelijks sprake was. Slechts een toevalstreffer had UVS nog aan een punt kunnen helpen, maar die bleef uit omdat l'Ami en met hem de hele Wassenaarse de- srst geconcentreerd bleef een irritant hard spelend RBC. De wedstrijd tussen DS'79 en UVS deze groep afgelast. Roo- leed thuis in groep A een kansloze 0-3 nederlaag tegen een oppermachtig FC Utrecht. Quick Boys - RBC 1-1. In deze wedstrijd liet de bezoeker zich van zijn slechtste kant zien. Liefst drie spelers van RBC verdwenen in het bonboekje van arbiter Boer en dat was zonder meer terecht. Met na me Humphrey Naarendorp en Kees Guyt moesten het ontgelden, waarbij de laatste het slachtoffer venbode (1-1), werd van een charge van de Roo- sendaalse doelman. Zijn invaller heette Artjan van Duyvenbode die later in duel nog een belangrijke rol zou spelen. De eerste rondgang was qua kijkspel het vermelden niet waard. Beide ploegen wisten het beruchte gebied tegen de sop- pige grasmat werd gewerkt. Arbi ter Boer dacht er echter heel an ders over. Na de thee was het alle maal Quick Boys wat de klok sloeg, maar wist RBC toch als eer ste doel te treffen (0-1). Tegen de verhouding in, dat wel, en RBC verdedigde de minieme voor sprong dan ook met hand en tand. In de laatste seconden dan toch succes voor de Katwykers dankzij treffer van invaller Van Duy- Dode (1-1), waarmee een zuur verdiend puntje werd verdiend. Na afloop ontstond er wat rumoer met de doelman van RBC en een toe schouwer, waarbij wat klappen vielen. Roodenburg - FC Utrecht 0-3. De Leidenaars hebben de jeugdaf deling van eredivisionist zo'n 25 minuten kunnen bijbenen, maar allengs was het hoge tempo van de bezoeker teveel voor de Leide naars. Mede daardoor kwamen de Utrechters rap op een 0-2 voor sprong, zonder dat Roodenburg er iets tegenover kon stellen. De hoop was gevestigd op het zware veld dat het hoge tempo van Utrecht zou moeten smoren. Dat bleek in derdaad de tweede helft het geval te zijn en Roodenburg probeerde vooral over de rechterflank tegen stoten op te zetten. Hierbij waren de beste kansen voor Hennie de Romeijn die echter zijn schoten over de lat en naast de paal zag gaan. Verder was het niet noe menswaardig wat de Leidenaars aan kansen kregen. De Leidse doelman Marcel Vink onder scheidde zich nog door een straf schop te stoppen maar moest vijf minuten voor tijd toch het derde Utrechtse doelpunt toestaan. Bayern München. De vierde plaats is voor Borussia Mönchenglad- bach, dat na het debacle van Ma drid toch redelijk overeind bleef in de derby te Gelsenkirchen, tegen Schalke'04. Borussia begon onge lukkig. Hannes schoot in eigen doel. Rahn maakte in de 43ste mi nuut gelijk, maar Thon gaf nog voor rust weer de toon aan voor Schalke (2-1). Een kwartier voor tijd was het de voor Mill ingevallen Pinkall die Mönchengladbach aan het ene punt (2-2) hielp. België Met interim-trainer Martin Lip pens op de bank heeft Anderlecht gistermiddag concurrent AA Gent van zich afgeschud. Dat gebeurde in een wedstrijd, die bol stond van de sensationele momenten, met als resultaat een zege van 3-2 voor de Brusselse ploeg. Het verschil met Club Brugge bleef evenwel twee punten, doordat de koploper met 2-1 van Charleroi won. Bij FC Antwerp zat Arie Haan, de gedoodverfde opvolger van Pol van Himst bij Anderlecht, nog steeds in de dug-out. De voormali ge Nederlandse international, die zaterdag zijn ontslag had inge diend, zag zijn ploeg 1-1 spelen te gen subtopper Beveren. Haan heeft toegezegd pas te vertrekken, als het bestuur van Antwerp een opvolger heeft gevonden. Piet Wildschut bezorgde Antwerp vlak voor tijd uit een strafschop een punt. Het zag er lange tijd naar uit, dat Anderlecht in de achttiende ronde ten hoogste met een puntendeling genoegen zou moeten nemen tegen het AA Gent van Han Grijzenhout. De ondanks het vertrek van Van Himst verkrampt spelende lands kampioen kwam weliswaar twee keer op voorsprong, maar liet Gent beide keren op gelijke hoogte ko men. Bij de rust leidde Anderlecht door een treffer van international Vandereijcken. Vlak na de pauze zorgde De Kneef voor 1-1. Vervol gens bracht de Deen Frimann An derlecht op 2-1, maar na enkele mi nuten werd die stand geneutrali seerd door Verheecké. Pier Jans sen maakte in het laatste kwartier Anderlechts derde doelpunt, waar na de Brusselse verdediging met kunst- en vliegwerk een derde te gentreffer trachtte te voorkomen. Dat lukte niet. Arbiter Goris keur de echter in de 87ste minuut de treffer van Criel af. Volgens de grensrechter was er sprake van buitenspel. Italië Verona heeft eindelijk zijn eerste overwinning in een uitwedstrijd te pakken. Dat lukte de titelverdedi ger met moeite. Hans-Peter Briegel maakte in en tegen Pisa al in de negende minuut het enige doel punt van de wedstrijd, waarin Wil lem Kieft een strafschop miste. Bij Verona ging de vaak verguis de doelman Giuliani bijna op de schouders. De door Briegel bereik te voorsprong leek immers geen lang leven beschoren. Een minuut na de treffer mocht Kieft het van elf meter proberen. Giuliani koos de goede hoek en redde ook later nog vele malen. AS Roma bereikte het beste re sultaat in de veertiende ronde: winst van 3-0 op hekkesluiter Lec- ce. Napoli, dat de laatste weken aan een sterke opmars bezig was, zat stuk tegen Sampdoria: 0-2. De ploeg uit Genua redde het zelfs zonder de Schot Graeme Souness, die na twee gele kaarten het veld kon verlaten. Michel Platini en de zijnen had den het in het uitverkcohte Meaz za-stadion (85.00 toeschouwers) al les behalve eenvoudig tegen het getergde AC Milan, dat donderdag te horen kreeg dat voorzitter Fari na zou opstappen naar aanleiding van de uitschakeling door Ware- gem, de Belgische middenmoter. De Turijnse doelman Tacconi trad in de tweede helft herhaaldelijk op als redder in nood en bezorgde Ju- ventus een punt (0-0).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13