'Van Basten liep te schoppen en te slaan' Kasparov laat zich niet uit tent lokken Anti-voetbal van AZ'67 rendeert Philidor: eindelijk geluk aan zijde Scores in profvoetbal Bescheiden zege Ajax wekt irritatie op Ook Tilburg wil halve eindstrijd Engeland twijfelt aan deelname EK PAGINA 12 SPORT MAANDAG 16 pECEMBER 1985 FC Twente - Sparta 2-2 (1-1). 2. Lippo i gen) en Van den Wildenberg (Heeren wers: 2600. Gele kaart: Zwarthoed (Vo Haarlem - PSV 0-2 (0-1). 28. Valke 0-1, 67. Arnesen 0-2. Scheidsrechter: Mul der. Toeschouwers. 6.500. Gele kaar ten voor Heintze (PS\Ó en Liesdek (Haarlem) Ajax - Excelsior 3-0 (1-0). 2 Koeman 1-0. 79. Mühren 2-0, 90. Van Basten 3-0 Scheidsrechter: Hobó, toeschouwers: 14.500. Gele kaart: Van der Padt (Ex- Feyenoord - VW 2-3 (2-2). 2. Verbeek nen 1-0, 38. Diliberto 1-1, 80. Schmidt 1-2. 83. Janssen 2-2. Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers: 5.600. Fortuna Sittard - MW 3-2 (1-1). 3. Su vrijn 1-0.40. Van Mierlo 1-1, 47. Holver- da 2-1, 60. Evers 3-1, 68. Van den Boog aard 3-2. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 8.000. NEC-Roda JC 1-2 (0-1). 1 Van Geel 0-1; 77. Van de Ven 0-2; 78. Frans Janssen 1-2. Scheidsrechter Geurdts, toeschou- veen). Rode kaart: Kist (Heerenveen). Telstar - Veendam 2-4 (1-1). 38. Brou wer 1-0. 45. Klompstra 1-1, 63. Gall 1-2. 66. Steenge 1-3, 70. Klompstra 1-4. 88. Ahmad 2-4. Gele kaart De Jong (Tel star), Wiebing, Viswat en Hiddink (Veendam) FC Den Haag - PEC Zwolle 0-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven, toe schouwers: 11.000. Gele kaart: Wegge- laar (PEC). Twee keer rode kaart (waarvanen uit twee keer geel): Van lendam). Vitesse - Eindhoven 1-2 (0-1) 43. en 67 Maas 0-1 en 0-2. 76. Winkens 1-2. Scheidsrechter: De Vrieze, toeschou wers: 1500. Gele kaart: Constansia (Eindhoven). DS'79 - Helmond Sport 2-0 (1-0) 45. Bartelings 1-0, 76. Stout 2-0. Scheids rechter: De Munnik, toeschouwers: 2400. Gele kaart: Den Hartog (DS). RBC - Willem 2 1-2 (0-1) 44 Maddock 0-1, 63. Feskens 0-2, 76. Voets (straf schop) 1-2. Scheidsrechter: Smeenk, Molenaar 2-2, 47. Troost (eigen doel) 2- 3. Scheidsrechter: Verhoef, toeschou wers: 8.680. Gele kaarten voor Been en Wijnstekers (Feyenoord), Coort en Rutten (VW). FC Utrecht - FC Groningen 1-0 (0-0). 59. De Kruyk 1-0. Scheidsrechter: Van (NEC). FC Den Bosch - AZ '67 0-0; Scheids rechter Dolstra, toeschouwers 3500; gele kaarten: Adriaanse (Den Bosch) en Patrick (AZ). Go Ahead Eagles - Heracles 2-2 (1-1) 7. Metz 0-1,30. Smit 1-1,58. Dekker 2-1. Eerste divisie Emmen - Cambuur 0-0. Scheidsrech ter Van Vliet, toeschouwers: 3700. Ge le kaart Peltzer (Cambuur). Heerenveen - Wagcningen 1-1 (1-1). 8 De Graafschap - NAC 1-2 (0-0) 50. Van der Borgt 0-1, 71. Peitsman 1-1, 75. Schrijvers 1-2. Scheidsrechter: Kern- pers, toeschouwers: 3600. Gele kaart: Van Kraay en Bannon (beiden NAC). Rode kaart: Rosendaal (De Graaf- toeschouwers: 4500. Gele kaart: J. Mo lenaar en Van der Steene (beiden RBC). Beker ROHDA Raalte - GW 1-0 (1-0), 33. E. Stokkers 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Swieten. Toeschouwers: 6.000. Gele kaart: Houtman (Groningen) en Van de Akker (Utrecht). Bakker, toeschouwers: 3000. Gele kaart: Gritter en Degenaar (Heracles). rechter Egbertzen, toeschouwers 3800. Gele kaart Goodings (Waeenin- Je^HoTshuysen1 l-L^^Steu" l-z! Scheidsrechter: Uilenberg, toeschou Van Brink, Schuurman en Mulder (al len GVW). Haarlem maakt het PSV gemakkelijk DEN HAAG (ANP) - De eredivisie scheidsrechter Van Ettekoven verliest steeds meer zijn greep op twee keer achter elkaar de rode de toeschouwers. De negen wed strijden van de achttiende speel dag trokken slechts 54.400 kijkers. De meesten van hen zaten bij Ajax- Excelsior: 14.5000. PSV ondervond bij en van Haar lem weinig tegenstand op zijn weg naar de landstitel. De Eindhovense formatie, die bepaald niet kon im poneren, had aan twee doelpunten (Valke en Arnesen) voldoende voor de winst. Met anti-voetbal haalde AZ '67 kaart. Willem II profiteerde van de nederlaag van RKC door met 2-1 van RBC te AMSTERDAM (GPD) - De „bij voorbaat" door Ajax met korfbalcijfers gewonnen wed strijd tegen Excelsior heeft de Amsterdammers een onverwacht bescheiden zege (3-0), veel problemen en de nodige irritatie opgeleverd. De door doelpunten-explosies tegen FC Twente (8-1) en Sparta (9-0) verwend geraakte landskampioen reageerde zijn onmacht met name af op Steve Wasiman (John van 't Schip) en René van Eek (Marco van Basten). De Rotterdammers liepen daardoor individueel klappen op waarvoor zij als elftal ge spaard bleven. Onder leiding van trainer Piet de Visser heeft Willem II zich opge worpen als serieuze kandidaat voor promotie. De Tilburgers hiel den in Roosendaal RBC van zich af. Maddock en Feskens brachten Willem II op 2-0. Uit een strafschop maakte Voets de tegentreffer. RKC, streekgenoot van Willem 2, stond bij rust nog met 1-0 voor door een treffer van Bosz. Vlak na de pauze kwam Volendam langszij HILVERSUM (GPD) - Garry Kas parov en Jan Timman samen in de KRO-studio in Hilversum. Het had zaterdagmiddag wel iets weg van de topontmoeting tussen Gorbats- jov en Reagan enkele weken gele den in Genève. De belangstelling van de media zowel uit het binnen land als uit het buitenland was enorm. De twee opponenten maak ten naar elkaar toe een hartelijke en ontspannen indruk, maar rea geerden uiterst terughoudend tij dens het vragenkwartiertje dat de pers na de officiële opening van de tweekamp toebedeeld had gekre gen. Om de vergelijking met Genève nog even door te trekken: ook in Hilversum waren de ogen voorna melijk gericht op de Sowjet-verte- genwoordiger (gisteren won hij met zwart na 51 zetten de eerste partij), die zaterdag aan het begin van de middag met een vertraging van circa anderhalf uur op Schip hol was gearriveerd. Kasparov on derging in het Westen zijn publie ke vuurdoop en maakte af en toe duidelijk een onwennige en zelfs een bijna geirriteerde indruk. Dat laatste vooral gedurende het informele gedeelte waar een ruim te was gecreëerd voor het stellen HILVERSUM (ANP) - Ook Tilburg heeft zich bij de wereldschaak bond (FIDE) kandidaat gesteld voor het organiseren van dé twee kamp Timman-Joesoepov voor de halve finales van het kandidaten toernooi. Het verzekeringsconcern Interpolis heeft onlangs een niet nader bekend gemaakt bod uitge bracht. Andere kandidaat-steden zijn Rotterdam, Rio de Janeiro en Merano. Vandaag sluit de inschrij ving bij de FIDE. Overigens maakte Jan Timman zich zaterdag, de dag waarop hij 34 jaar werd, bij de opening van de tweekamp met wereldkampioen Kasparov weer behoorlijk kwaad op de FIDE. „De KNSB heeft de FIDE een uitvoerige brief gestuurd met de redenen, waarom de twee kamp met Joesoepov uitgesteld moet worden. Daarop is een gema tigd positief antwoord gekomen zonder dat er een beslissing is ge nomen", aldus Timman. „De FIDE had oorspronkelijk als begindatum 8 januari staan. Als je nagaat, dat de Kerst- en Nieuwjaarsperiode nog komen, blijft er voor de echte voorbereiding hooguit een week over. Bovendien kunnen de orga nisatoren zich haast ook niet meer voorbereiden. Niemand is met een match op een zo korte termijn ge baat. Tijdens het FIDE-congres van maart 1983 in Manilla is beslo ten de tweekampen voor de halve finales en de finale van het kandi datentoernooi tussen januari en maart 1986 te houden. Dat is echt onmogelijk. Alleen volstrekt in competente personen kunnen zoiets in elkaar zetten" Aanbieding FC Den Bosch DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft een aanbieding in beraad van 8 tot 22 januari een tocht naar Suriname te maken. De Hagenaar Paltan, die als contactpersoon namens de Su rinaamse voetbalbond op treedt, benaderde Den Bosch nadat FC Den Haag een aanbie ding naast zich had neergelegd. FC Den Bosch kreeg de toe zegging dat alle kosten worden vergoed, maar manager Ad Zonderland zal pas definitief instemmen als hij waterdichte garanties heeft. Het ligt in de bedoeling dat Den Bosch in Pa ramaribo wedstrijden gaat spe len tegen de toonaangevende Surinaamse clubs Transvaal en Robin Hood. LEIDEN - Dankzij een minieme 41/2-51/a overwinning bij HSG 1, hebben de schakers van het eerste tiental van Philidor zich zaterdag tijdens de vierde ronde van de KNSB-competitie uit de gevaren zóne van de landelijke hoofdklasse weten te werken. De Leidse forma tie mag zich na dit resultaat een goede middenmoter noemen. LSG 1 stelde in de derby met Philidor 2 orde op zaken: 8-2 winst. In de hoofdklasse gaven de beide favorieten, Volmac/Rotterdam en Koningsclub/Bergen wederom geen krimp. Koningsclub hielp outsider DesiscoAVatergraafsmeer van zijn laatste titelaspiraties af, door de Amsterdamse formatie met 4-6 klop te geven. Volmac stond ditmaal BSG als opponent te wachten. De absentie van kopstuk ken als Timman, Van der Wiel. Bohm, en Jeroen Piket (met griep te bed) deed even hoop in de har ten van BSG gloren, maar die hoop bleek ijdel. Doodleuk deed de Rot terdamse profploeg Victor Kortsj- van vragen aan de wereldkam pioen en diens Nederlandse tegen stander. Forumleider Hans Böhm had de aanwezigen tevoren reeds verzocht niet 'te slim te willen doen'. Met andere woorden: hot items als Kasparov's verhouding met de wereldschaakbond en met ex-wereldkampioen Karpov niet op te voeren. Toen dat toch gebeur de vroeg Kasparov om geduld. „Over een week bij mijn vertrek op Schiphol zal ik een persconferentie geven waarbij ik ook dit soort vra gen beantwoord". Kasparov maakte wel bekend dat hij vijf dagen geleden een boek over zijn WK-match tegen Karpov heeft voltooid, dat hij inderdaad 22 jaar is en niet zoals een tijdje gele den gesuggereerd werd vier jaar ouder, en dat hij in zijn betrekke lijk korte loopbaan het meest is beinvloed door de Russische ex- wereldkampioen Botwinnik. Op merkelijker dan deze bekentenis sen was het feit dat de grootmees ter uit Bakoe tijdens de officiële opening weinig respect toonde voor de ambassadeur van zijn land, Anatoli Blatov. Deze stak een fer me speech af, maar op de eerste rij vijf meter van hem vandaan wissel de Kasparov ondertussen vrolijk van gedachten met Timman die za terdag zijn 34e verjaardag vierde. Een dag later, precies 50 jaar na dat Max Euwe als eerste en enige Nederlander de wereldtitel scha ken veroverde via een overwinning op Aljechin, troffen Kasparov en Timman elkaar achter het bord. De negende ontmoeting tussen de twee grootmeesters trok een enor me publieke belangstelling. Meer dan duizend mensen waren giste ren op het duel afgekomen. Velen moesten een poos in de rij staan voordat zij de twee schakers aan het werk konden zien. Hun wach ten werd door Kasparov beloond met een eerste demonstratie van zijn kracht. Na een enerverend ge vecht moest Jan Timman zich op de 51e zet neerleggen bij de over macht van de wereldkampioen. De partij wit. Jan Timman zwart: Garri Kasparov 1. c2-e4 c7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6. 3. Lfl-b5 a7-a6, 4 Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl- el b7-b5,7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2- h3 Lc8-b7,10. d2-d4 Tf8-e8,11. Pbl-d2 Le7- f8. 12 a2-a3 h7-h6, 13. Lb3-c2 Pc6-b8, 14. b2-b4 Pb8-d7, 15. Lcl-b2 g7-g6, 16. c3-c4 e5xd4, 17. c4xb5 a6xb5, 18. Pf3xd4 c7-c6, 19. a3-a4 b5xa4, 20. Lc2xa4 Dd8-b6, 21. b4- b5 e6xb5,' 22. La4xb5 d6-d5, 23. Talxa8 Lb7xa8, 24. Ddl-a4 Pd7-c5, 25. Da4-c2 Te8- b8, 26. e4xd5 PfBxd5. 27. Pd2-c4 Db6-c7,28. Pc4-e5 Lf8-g7, 29. Pe5-c6 La8xc6,30. Lb5x- c6 Pd5-f4, 31. Lc6-b5 Tb8xb5, 32. Pd4xb5 Dc7-c6, 33. re-13 Dc6xb5. 34. Lb2xg7 Kg8x- g7,35. Dc2-c3 Kg7-g8. 36. Dc3-e5 Pf4-e6. 37. Tel-al Db5-b7. 38. De5-d6 h6-h5, 39. Kgl-hl Kg8-h7, 40. Tal-cl Db7-a7, 41. Tel- bl Pe6-g7, 42. Tbl-b8 Pc5-e6, 43. Dd6-e5 Pe5-d4, 44. Tb8-bl h5-h4, 45. De5-b8 Da7- e7,46. Db8-b4 De7-f6,47. Db4-fB Pd4-e2,48. Tbl-dl Pg7-R. 49. Df8-b8 Pf5-e3, 50. Db8- d8 Df6-f4, 51. Tdl-el Pe3-fl Wit geeft het op. Renquin mag niet weg BRUSSEL (ANP/AFP) - Het dage lijks bestuur van de Belgische voetbalbond staat Standard Luik niet toe zijn oud-speler Michel Renquin weer over te nemen van Servette Genève. De voetbalbond geeft zijn toestemming voor de transfer pas, nadat van de Zwitser se ploeg een bedrag van 1.250.000 franken, ongeveer 70.000 gulden, is ontvangen. Twee jaar geleden gaf Servette zijn speler Renquin niet vrij om mee te spelen met België in de ope ningswedstrijd van de strijd om het Europees kampioenschap, om dat de club zelf een belangrijke be kerwedstrijd moest afwerken. John Siveback, een van de wei nige Deense internationals die nog in de eigen competitie voetbalt, zal niet naar Manchester United gaan. De ondertekening van zijn con tract is weerhouden door een uit spraak van de verzekeraars. Na medisch onderzoek hebben de art sen geen verklaring willen afgeven dat Siveback volledig hersteld is van een blinde-darmoperatie die hij in de lente van dit jaar had on dergaan. noj en Raymond Keene uit het bui tenland overkomen, om daarmee de ontstane lacunes op te vullen. Die ingreep bleek ruimschoots vol doende, want met 7'/2-21/2 (met o.a. winst voor Rinie Kuyf) werd de Bussumse formatie achteloos aan de kant geschoven. Op grond van een groter aantal bordpunten kon Volmac daarmee gelijk de leiding in het algemeen klassement van Koningsclub overnemen. Philidor 1 hielp zich in Hilver sum definitief uit de onzekerheid omtrent de status van hoofdklas ser. Vaak door tegenspoed ge kweld, had de Piket-formatie Vrouwe Fortuna in dit cruciale duel zowaar aan zijn zijde. De eni ge die namelijk ditmaal voor een duidelijke overwinning kon zor Technisch-directeur Johan Cruijff wilde in zijn nabeschouwing nau welijks stil staan bij de 'ongere geldheden' in 'De Meer'. Van Eek, die in het persoonlijke duel met Van Basten pas in de 90e minuut figuurlijk onderuit ging (na al veel eerder letterlijk tegen de grond te zijn gegaan), des te meer: „Van Basten liep te schoppen en te slaan. Ook toen er helemaal geen bal in de buurt was". In tegenstelling tot de op de bon geslingerde Henk van Goozen, die Edo Ophof vloerde, ging Van Bas ten vrij-uit, evenals Van 't Schip. De rechterspits werd wèl op een andere manier terechtgewezen, na melijk door Cruijff, die de Amstel- vener voortijdig naar de kant haal de, omdat hij in feite niet meer had gepresteerd dan het winnen van een handgemeen met Wasiman. Van Basten manifesteerde zich in positieve zin overigens ook slechts tweemaal. De eerste keer tikte hij de bal na knap werk op de vierkan te meter tegen de paal, en bij het sluiten van de markt zorgde hij voor het derde doelpunt, waarmee hij een fluitconcert van de maar liefst 14.500 toeschouwers voor kwam. Direct nadat Van Basten zijn 27e treffer van dit seizoen had afgele verd hield scheidsrechter Hobé het voor gezien. Voor Van Basten was dat aanleiding om alsnog vrede te sluiten met Van Eek. Die weigerde echter in eerste instantie de hem toegestoken hand: ,,'t Is niet zo dat ik boos op hem was, maar omdat ik kapot was door dat doelpunt. Bijna negentig minuten lang heb ik Van Basten zonder één overtreding te gen, was de in het eerste debute rende Heieen de Greef. Zij schoof Van Engen overtuigend van het bord: 0-1. Daarmee leek de koek danig op te zijn. want op Joop Pi ket na bezat geen enkele Leidenaar overeen echt hoopgevende positie. De remise die RAG de Graaff in het treffen met Tolk bewerkstellig de, was dan ook al mooi meegeno men. Ook Wim de Kok deelde het punt. Volgens verwachting, al be schikte hij tegen Weenink lange tijd over een licht voordeel: 1-2. In de toen aangebroken tijd noodfase schnabbelde Philidor langzaam maar zeker de nodige puntjes bijeen. Piet Bakker zat de gehele partij danig in de moeilijk heden, maar zag Bredewout zijn kansen compleet vergooien: remi maken vrijwel uit de wedstrijd ge houden en dan gebeurt het toch nog. Ik had daarom geen fut meer om hem een hand te geven. Later heb ik dat alsnog gedaan". Slachtmaand De manier waarop Van Eek het duel beëindigde, was typerend voor de wijze, waarop Excelsior Ajax benaderde. De Rotterdam mers weigerden van meet af aan om zich te laten gebruiken (trainer Rob Jacobs: „December mag dan de slachtmaand zijn, maar daar wilden wij niet aan meewerken") en verzetten zich even goed als in het openingsduel tegen Ajax het geval was. De overeenkomst met die ouverture was dan ook frap pant. Ook toen werd voorspeld dat de ploeg van Woudenstein zou worden ingemaakt. Ajax had im mers kort tevoren furore gemaakt in het Amsterdam-toernooi. Zoals Excelsior destijds weiger de om aan een show mee te werken en ternauwernood verloor (2-3), zo was het ook gisteren bepaald niet in de stemming om 'open huis' te houden. Het doelpunt, waarmee Ronald Koeman het publiek al na twee minuten in een 'tien-tien- sfeer' bracht, kon aan dat voorne men van de nummer voorlaatst van de eredivisie ook niets veran deren. De Rotterdammers boden de Ajacieden veel minder ruimte dan Sparta deed, vochten voor ie dere meter en maakten een verre van geintimideerde indruk. Dat bleek vooral uit het vaak even zelf verzekerde als riskante uitverdedi gen. Dat alles leidde tot gehaast- se. Dat "lucky" halfje viel echter in het niet vergeleken bij de remise die Nico Kuijf door Van Wijk in de schoot kreeg geworpen: 2-3. Van cruciale betekenis waren vervol gens de ontwikkelingen in het duel tussen kopmannen Paul Boersma en Peter Gelpke. Gelpke zat volle dig in de tang, maar zag Boersma in tijdnood kans op kans missen. Toen deze ook nog pardoes een to ren cadeau deed, sloeg de balans ten gunste van de Leidenaar door: 2-4. Een belangrijke opsteker. Mar cel Piket wist weliswaar de ver wachte nederlaag tegen Enklaar niet te ontlopen (3-4), maar proble men leken voor Philidor toch nau welijks meer aanwezig. Philidor juichte echter te vroeg. Een pijnlijke vergissing op zijn heid, gebrek aan fantasie en twee maal zoveel overtredingen van de kant van Ajax. Het lag dan ook voor de hand dat Cruijff het bij vlagen goede spel van Excelsior zou aanvoeren als één van de redenen voor het feit dat het verwachte vuurwerk tot de tribune beperkt bleef. In plaats van de tegenstander te complimente ren zocht Cruijff de oorzaak van het teleurstellende optreden van zijn equipe echter volledig in de ei gen gelederen en in de slechte ar beidsomstandigheden: „Op zo'n zwaar veld als dit kun je niet goed uit de voeten. Toch hadden we net als tegen Sparta met grote cijfers of misschien nog wel hogere kunnen winnen als we in dë eerste 25 minu ten de vijf kansen, die we toen kre gen, hadden benut. Nu kon Excel sior overeind blijven, maar dat is beslist niet de verdienste van Éx- celsior". Andere wedstrijd Cruijff, die gewoonlijk toch een scherpe kijk op de gang van zaken heeft, wekte met die opmerkingen de indruk alsof hij een heel andere wedstrijd analyseerde. Nadat Koe man koppend voor 1-0 had ge zorgd, moest Ajax 22 minuten wachten op zijn tweede kans. De mogelijkheden, waarover Cruijff sprak, kwamen daarna pas, maar omdat die nauwelijks werden be nut (alleen nog door Mühren en Van Basten) mocht Excelsior, dat slechts incidenteel gevaarlijk werd (ook Eddy Ridderhof deponeerde de bal een keer op de paal) erg lang hopen op het „wondertje" (Ja cobs), dat vooraf nog als een utopie was beschouwd. 40ste zet en daarmee een nederlaag van de jarige captain Joop Piket, bracht de spanning weer terug: 4-4. Gelukkig voor de Leidenaars had echter Leo Hofland zich tegen Hans Kuijf een dermate riante po sitie verworven, dat hij in tweede zitting het eerste matchpunt kon binnenbrengen: 4-5. Met een riante positie van Van der Weij tegen Van Maaren leek HSG zich eveneens een matchpunt toe te bedelen, wa re het niet dat de Hilversummer de winnende voortzetting overzag en met eeuwig schaak genoegen nam: 4,/2-51/2. Het tweetal spelers dat Philidor 2 aan het eerste tiental diende af te staan, vormde voor de Kohlbeck- brigade toch een te grote aderla ting om LSG 1 nog enig tegenweer De Alkmaarders wilden alleen maar goals voorkomen en dachten er niet aan er een te maken. Daar door viel er in Den Bosch niets te genieten. Ook bij FC Utrecht - FC Groningen was het zeer matig. Een doelpunt, van De Kruyk in de 59e minuut, besliste het duel. Bij FC Twente-Sparta werden de 5600 toe schouwers ook de verliezers. De twee ploegen deelden de punten: 2-2. Voor Twente scoorden de Fin se aanwinst Lipponen en Janssen. De Rotterdamse goals kwamen van Diliberto en Schmidt. Fortuna drukte streekgenoot MVV, dat volgend seizoen getraind wordt door Frans Körver, verder naar beneden. Voor 8000 toeschou wers maakte de thuisclub het zich echter onnodig moeilijk. Na een gelijke ruststand: 1-1 door doel punten van Suvrijn en Van Mierlo, liep Fortuna uit naar 3-1 door Hol- verda en Evers. MW kwam weer in de wedstrijd door invaller Van den Boogaard. Daarna was het wel spannend maar MVV kwam niet meer verder. Roda JC drukte NEC in Nijmegen op de feiten. De Nij- megenaren zullen het zeer moeilijk krijgen zich te handhaven. Via Van Geel (1) en Van de Ven (77) kwam de Limburgse formatie op 0-2. In valler Frans Janssen scoorde voor NEC tegen. Heracles pakte bij Go Ahead Eagles een kostbaar punt mee via een gelijkspel van 2-2. Metz bracht de bezoekers na zeven minuten aan de leiding maar Smit (30) trok de stand recht. Dekker gaf de Eagles weer de leiding maar Ri chardson (69) zorgde voor een gelij ke stand, waarmee beide ploegen vrede hadden. Eerste divisie FC Den Haag heeft gisteren zijn reeks ongeslagen wedstrijden voortgezet. In het Zuiderpark bleef het tegen promotiekandidaat PEC Zwolle voor bijna elfduizend toe schouwers 0-0. Dat was voor de Ha genaars de vierde puntendeling in de competitie, waarin nummer twee RKC met 1-2 verloor van Vo lendam. PEC Zwolle verloor behal ve een punt ook een speler: verde diger Wilco van Buuren kreeg van te bieden. De uiteindelijke 8-2 was weliswaar ietwat geflatteerd, maar aan de nederlaag viel niet te tor nen. Het duel begon vredig met een tweetal rustige remises tussen de duo's Wim Heemskerk-Jaap Herman en Kees van Zijp-Wim Vriend. LSG weigerde echter meer concessies te doen. Henk van Put ten rolde Herman van Halderen op, terwijl Jan Tolenaar en Michel Hocks eenzelfde lot toebedeelden aan Sjoerd Meijer en Ton Kohl- beck: 4-1. Michiel Vergeer mocht met een gedegen winstpartij op Aad van Moorsel tegenscoreen, maar vervolgens stelden Leon Ko- nings en Maarten Kuyt de LSG- winst veilig. Beiden kwamen tegen respectievelijk Henriëtte de Greef en Ab Smit slecht uit de opening. door Holshuyzen. Zeven minuten voor tijd zette Steur de Noordhol landers op voorsprong. LONDEN (AFP) - De Engelse FA zal het spelen in het toernooi om het Europese kampioenschap van 1988 afhankelijk stellen van het ge-, drag van de voetbalsupporters. Bert Millichip, voorzitter van de voetbalbond, heeft in Londen be kend gemaakt dat men eerst wil af wachten hoe de aanhangers zich op het continent zullen gedragen nadat de FIFA het verbod had op geheven dat Engelse clubs,uitsloot van wedstrijden op het Europese vasteland. „Ieder bekijkt ons met een enorm vooroordeel en er is abso luut geen peil op te trekken hoe het verder met ons voetbal zal gaan. De kwalificatieronde voor het Eu ropese kampioenschap begint dit najaar en wanneer het vandalisme dan niet zal zijn teruggedrongen, zullen wij uit het toernooi stappen. De toestemming van de FIFA aan de clubs om weer in Europa te spe len, betekent dat wij de eerste hin dernis zijn gepasseerd. Maar wij zijn nog maar aan het begin van het traject en niemand kan voorspel len waar nieuwe ongeregeldheden ons zullen kunnen brengen." maar toen het er echt op aankwam sloegen zij hard toe: 6-2. Via zeges van Kees de Groot (na de nodige problemen) en Dirk Sikkel (regel matig) op Ab Barkema en Henk van Loon kwam de eindstand op 8-2. LSG 2 verloor in 2B weliswaar met 4-6 van Het Witte Paard 2, maar hoeft de toekomst nog niet zwart in te zien. De ploeg had na melijk zeker kansen om te winnen. De grootste boosdoeners aan LSG- zijde waren zaterdag Ruud Miere- met en Christiaan Manniën, die beiden in tijdnood een uitstekende positie om zefep hielpen. Boven dien verloor Remmelt Otten met een zekere remise op zak, terwijl Klaas Hagendijk zich met een stuk voorsprong naar een remise liet flessen. Goede winstpartijen kwa men van de gebroeders Van der Marei en Adriaan Clemens, terwijl Leo Huijsdens voor een rustige re mise tekende. RUUD DOBBELAAR Paard met sponsornaam mag LISSABON (SID) - De internationale paardesport federatie (FEI) heeft bij de jaarvergadering in Lissabon besloten, dat het voortaan bij internationale evenementen officieel is toegestaan paarden met een sponsornaam in te schrijven. Deze regel geldt overigens nóg niet voor de Olympische Spelen. In de hippische sport is het al geruime tijd gebruikelijk, dat springruiters hun rijdieren naar een geldschieter vernoemen. In Nederland is nationaal kampioen Emiel Hendrix daar het bekendste voorbeeld van.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12