OnbegonnenWerh Waarom Jam iani niet even naar wethoui ier Fase belt Reinigingsrechten omlaag, op voorstel Links Leiden Treurnismotie verworpen Raadsfracties, inclusief PvdAcontra WD Wevershuisje Haverstraat hersteld PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 13 DECEMBER 1985 Aramco Een gemeenteraad is een heel nuttig orgaan - het democratisch platform dat het dichtst bij de burger staat. Tenminste...als hij goed functioneert. Helaas hebben gemeenteraads leden vaak de neiging hun moge lijkheden te overschatten en hun horizon verder te wanen dan hij is. Dat leidt dan vaak tot opge wonden gepraat en zware ver wijten die kant noch wal raken. Neem nou al die discussies rond werkloosheid en werkgele genheid in Leiden. Ze zijn een ui ting van begrijpelijke ongerust heid, maar het heeft natuurlijk weinig zin met moties van treur nis jegens de wethouder van eco nomische zaken te gaan zwaaien, want die kan er weinig aan doen. Gemeenten hebben geld noch instrumenten om het markt mechanisme ingrijpend te beïn vloeden. Wat ze kunnen doen voor bedrijven is een zo aantrek kelijk mogelijk vestigingskli maat scheppen en niet kinder achtig te zijn met het bieden van faciliteiten. Daarmee is de koek op. Er zit niet meer in. Hoe wereldvreemd raadsleden op dit terrein soms manoeuvre ren bleek weer eens tijdens de be grotingsbehandeling voor 1986 van de gemeente Leiden. Met schrik en ontsteltenis nam men kennis van het feit dat er bij de Arabisch-Amerikaanse Olie Maatschappij (Aramco), de trots van het Leidse vestigingsbeleid, in twee jaar 370 man uitmoeten. Fractieleider Joop Walenkamp (CDA) zei daarover"Geen enkel signaal daarover heeft ons van tevoren bereikt. Is het college wel op de hoogte van de zorgen van het bedrijfsleven?". Een hele mooie, hoor. Wat had Walenkamp, overi gens een der verstandigste raads leden, nou eigenlijk geddcht? Dat de Saoedische olieminister Jama- ni tevoren even wethouder Jos Fase had gebeld met de medede ling: "Sorry, Josje, maar we zit ten een beetje krap, en je begrijpt dus wel dat er in Leiden een paar honderd man uit moeten. Houd Leidse kroniek door John Kroon het nog even voor je, want ik moet de vakbonden nog inlich ten"? Een concern als Aramco gaat natuurlijk zijn eigen gang, heeft zijn eigen overwegingen, daar komt niemand tussen. Leiden speelt daarin geen enkele rol. Men kan dat afkeurenswaardig vinden, maar zo gaat het in de grote-mensenwereld. Het is dus niet anders dan pot sierlijk om aan de hand van déze zaak te vragen: "Is het college wel op de hoogte van de zorgen van het bedrijfsleven". zijn gelet op iemands afkomst: KVP, ARP dan wel CHU, of, godsdienstig bekeken: rooms, ge reformeerd of hervormd. Jaja. Het CDA kan ons nog meer vertellen. Het is dus kennelijk een speling van het lot dat die bloedgroepen dit keer bij de eerste tien kandi daten toch mooi evenredig aan hun trekken komen. Wat een ge luk'. Je kunt 'officieel' die bloedgroe pen-theorie afschaffen, maar zij zal tot in lengte van dagen offi cieus een rol, en niet zo'n kleintje ook, blijven spelen. Altijd zal er schoven, want die loopt al aardig wat jaartjes mee. Maar ja, ze is nog één van de schaarse vrouwen die bij het CDA beschikbaar zijn. Op grond daarvan kun je moei lijk om haar heen. Waar zijn de tijden toch geble ven dat je struikelde over de vrouwen bij de christen-demo craten? Voorzitter Bosch heeft er wel een verklaring voor: "De ge- zins- en werksituatie maakt het voor veel vrouwen onmogelijk om het raadswerk er bij te doen". Tja. Bosch, dat kómt er nou van als je partij met ijzeren vol harding het gezin als de hoek- Alsof het om een Leidse hout handel of iets van dien aard gaat. Walenkamp en gelijkdenken- den zullen zich erbij moeten neer leggen dat sommige ontwikkelin gen finaal buiten hen om plaats grijpen. In dit speciale geval: de roerselen van OPEC en oliehan del zullen niet aan Leiden wor den geopenbaard. En nou maar weer gauw terug naar de kwaliteit van het natuu rijs op de singels, de onroerend- goedbelasting en het lozings- recht. CDA-lijst Het bestuur van het CDA-Lei- den heeft de advieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen op gesteld en voor het eerst is daar bij geen rekening meer gehouden met de z.g. bloedgroepen. Met an dere woorden: er zou niet meer gevraagd worden 'van wie je er eentje bent'. Zo zit dit land nu eenmaal in elkaar. De gevestigde machten hebben zich aardig gehandhaafd op de lijst: Walenkamp staat natuur lijk onbetwist op de eerste plaats, Bleijie staat tweede, Geelkerken derde, Biegstraaten vierde, Kramp-Heitink vijfde en die merkwaardige vragensteller Van Duijn zesde. De grote verliezer is Kranen burg, een degelijk gerefomeerd persoon, die door drie nieuwko mers is gepasseerd. "De fractie heeft ook eens wat nieuw bloed nodig" aldus CD A-voorzitter Bosch. Dat kan best wezen, maar waarom moet Kranenburg daar voor plaatsmaken? Zó lang zat hij nog niet in de raad. Je zou dan eerder verwachten dat Kramp-Heitink (een solide maar weinig spraakzame blondine) eens wat naar achteren was ge Keijser Met gemeente-ambtenaar Ewald Keijser weet je het maar nooit. Deze week maakte hij zijn vertrek bekend als hoofd van de gemeentelijke afdeling economi sche zaken per 1 maart 1986. Moet Leiden nu verder zonder Keijser? Laten we dat eerst maar eens afwachten. De geschiedenis heeft geleerd dat dit met Keijser de beste houding is. Want een wi spelturig baasje, dat is het zeker. In april 1981 ging Keijser, toen nog niet de baas op de afdeling, ook al eens weg bij de gemeente Leiden, waar hij overigens toen pas sinds 1978 in dienst was. Hij voerde de grote werkdruk op de afdeling aan als reden, terwijl zijn arbeidsvreugde daarnaast niet werd bevorderd omdat hij 's avonds in vergaderingen "naar oeverloos geouwehoervan raadsleden moest luisteren, zoals hij in deze krant in febi-uari van dat jaar te kennen gaf. En wat waren zijn slotwoorden in dat artikel: "Voor een toekomstige baan zou ik best wel weer bij de gemeente willen werken". Een ambtenaar met profetische gaven: zo'n man is onbetaalbaar. Want ziet: in mei van dat jaar keerde Keijser al weer bij de ge meente terug, tot vreugde van het college van B en W. De leegloop bij de afdeling economische za ken nam vernietigende vormen aan en Keijser kon terugkeren, maar dan als chef. Het ministerie van volksgezondheid en milieu hygiëne bleek in hem dus een zeer tijdelijke werknemer te hebben (en werd zelfs later opgeheven, maar het is al te boud om te ver onderstellen dat het departement na Keijsers vertrek reddeloos verloren was). De afdeling bij de gemeente werd bovendien verdubbeld; in een periode van bezuinigingen - toen het toverwoord van het ge meentelijk beleid - voorwaar geen gering succes. Opgewekt ging Keijser aan het werk: "Onze afdeling moet de centrale vraag baak voor bedrijven worden". Hij had het tij mee: het was onder politici inmiddels bijzonder 'in' om de strijd tegen de werkloos heid als hoogste doel te bestempe len. Hoewel Keijser in 1981 nog klaagde over drukte en eindeloos gepraat tijdens avondvergade ringen in het Leidse stadhuis waarnaar hij moest luisteren, verhinderde dat hem niet om in 1982 zelf raadslid en wethouder te worden in zijn woonplaats, Sassenheim, namens de PvdA. Hij was een paar maanden in functie, toen hij op de vingers werd getikt door het CDA in Lei den. Als wethouder in Sassen heim diende Keijser te zorgen voor een aantrekkelijke Hoofd- Gesignaleerd in de Weddes- teeg. Hoe fietsendieven selectief kunnen zijn: je steelt niet de complete tweewieler maar al leen de bruikbare onderdelen. (foto Wim Dijkman) straat en hij noemde zelf als doelsstelling "het toestromen van koopkracht uit de omgeving". De vraag of Keijser zijn twee petten wel goed uit elkaar kon houden, klonk door in de kritiek van het CDA. Met andere woorden: be concurreert een Sassenheimse wethouder van economische za ken die koopkracht uit de omge ving wil aantrekken niet de amb tenaar van economische zaken in Leiden die de centrumfunctie van deze stad hoort te verster ken? Keijser vond het maar onzin: zijn twee functies beten elkaar helemaal niet en bestempelde de vrees van het CDA dat de Hoofd straat te Sasssenheim het cen trum van Leiden zou kunnen be concurreren als "flauwekul". Eén jaar later stapte Keijser, tussentijds dus, als wethouder bijdragen: Ruud Paauw op. De krant meldde: "Volgens Keijser is het wethouderschap niet langer te combineren met zijn functie als hoofd van de af deling economische zaken en energie van de gemeente Lei den". Het werd hem allemaal te druk. "De afgelopen maanden heb ik gemiddeld zo'n tachtig uur per week gewerkt. Dat is niet vol te houden." Woorden die de her innering opriepen aan zijn moti vatie om in 1981 bij de gemeente Leiden te vertrekken, al bleek dat bij nader inzien maar voor een maand te zijn. De aandacht die Keijser kon geven aan de afdeling economi sche zaken heeft onmiskenbaar vruchten afgeworpen. Ondanks het dreigende massa-ontslag bij Aramco is er in jaren op het ge bied van de werkgelegenheid en de bedrijfsvestigingen niet zoveel gepresteerd als in de periode- Keijser. Stellig de grootste ver dienste van Ewald Keijser die in wandelgangen ook wel schert send en complimenteus "de wet houder" wordt genoemd, alsof hij en niet zijn bazin Jos Fase die post bezet. Dus, zou je denken, hij voelt zich bij de gemeente als een vis in het water. Maar nee hoor. "Ik ben nu 37 en te dynamisch om hier tot mijn éénenzestigste te blijven zitten", verklaarde Keijser zijn vertrek deze week. Het lijkt er warempel op dat hoofd afdeling economi sche aangelegenheden in Leiden een saai baantje is, ja zelfs dat Keijser het niet druk genoeg heeft. De vraag is alleen: hoe kan ie mand, die in april 1981 de ge meente Leiden verliet om er in mei 1981 weer terug te keren, die in 1981 verklaarde slecht bestand te zijn tegen het geklets van raadsleden in avonduren en ver volgens zelf in 1982 wethouder werd, die in februari 1983 ver klaarde best wethouder in Sas senheim en gemeente-ambtenaar in Leiden tegelijk te kunnen zijn en in maart 1984 als wethouder opstapte omdat de combinatie van functies te druk bleek, hoe kan zo iemand weten hoe dyna misch hij van zijn 37ste tot 61ste levensjaar zal zijn? LEIDEN - De gemeenteraad is gis teravond akkoord gegaan met het tarievenvoorstel van Links Leiden (PSP/PPR/CPN), om het lozings- recht met bijna negen gulden te verhogen en de reinigingsrechten met bijna een tientje per jaar te ver lagen. Alleen de WD is niet ak koord gegaan met het voorstel, dat is bedoeld om de nadelige gevol gen van de nieuwe tarieven voor de onroerend goed-belasting (ogb) voor (eigenaars/jbewoners te ver zachten. Het voorstel van de WD, een verhoging van het lozingsrecht met vijf gulden en een verlaging van de reinigingsrechten met ruim zeven gulden bevattend, haalde daardoor niet de eindstreep. Voor Links Leiden betekende dit een overwinning, omdat de fractie er eindelijk weer eens was geslaagd een wig tussen de collegepartijen te drijven. Bovendien wordt een verlichting van de nadelige effec ten van de nieuwe ogb-tarieven, als een goede prestatie beschouwd. Het zat de WD niet lekker dat Links Leiden met de PvdA een ge legenheidscoalitie aanging. In alle toonaarden verzetten de liberalen zich tegen het linkse voorstel, dat met de stemmen van CDA, D66 en SP een ruime meerderheid behaal de. Het door de liberalen op het laatste moment ingediende tarie venvoorstel - gebaseerd op dezelf de grondslag als dat van Links Lei den maar met dezelfde gunstige ef fecten voor woningen duurder dan twee ton - kwam dan ook te laat. Half PvdA'er De Vreeze spaarde zijn coalitiegenoot niet. "Het is niet te verkopen dat de waarde van veel woningen omlaag gaat en de ogb omhoog", doelde hij op het feit dat huurders en eigenaars van goedko pe woningen volgend jaar volgens de oorspronkelijke collegevoor stellen duurder uit zouden zijn. "De WD biedt maar een halve cor rectie op de nadelige gevolgen. Bij nader inzien kan het voorstel van Links Leiden deze gevolgen ver doezelen. Het WD-voorstel gaat minder ver". Van der Nat wees er op dat ook de voordelen van het Links Lei- den-voorstel maar gering zijn voor de huurder (vier gulden korting) en dat het linkse voorstel voor de ei genaar/bewoner slechts enkele dubbeltjes verschil maakt. Een zwaarwegend argument, stelde Van der Nat (WD) voorts, is het feit "dat de rekening voor de ver hoging van het lozingsrecht aan de Leidse woningbouwverenigingen wordt gepresenteerd. Zij staan er toch al niet zo geweldig voor en zullen nu ongeveer een ton meer moeten gaan betalen", had de WD'er berekend. Links Leiden ontvlamde daarop enigszins. "Bij de invoering van het lozingsrecht heeft wethouder Bordewijk de financiële gevolgen daarvan voor de woningcorpora ties marginaal genoemd. Dit is een flauwekul-argument", voegde Van Lint Van der Nat toe. En De la Mar: "Het verschil voor de verenigingen tussen ons voorstel en het WD- voorstel is ongeveer 65.000 gul den". Van der Nat: "Dat moeten de huurders straks via het onderhoud opbrengen". De la Mar: "Bij de in voering van het lozingsrecht zei het CDA dat ook. De hele raad vond dat toen demagogiek". Volksverlakkerij dus. Een eerder tarievenvoorstel van de WD zag Van der Nat zich ge noodzaakt in te trekken. Dit reken de een eenmalige meevaller op de opbrengst van het lozingsrecht toe aan een verlaging van de reini gingsrechten van ruim zeseneeen- halve gulden. Het CDA trok zijn motie over de tarieven eveneens in. Dit pleitte voor de invoering van een ogb- vrije voet of -drempel van 50.000, 75.000 of 100.000 gulden op de waarde van de Leidse huurwonin gen. De Vreeze zag dat niet zitten omdat deze voet of drempel tot ge volg zal hebben dat de kosten van zo'n maatregel "naar willekeur worden afgewenteld op de overige heffingsplichtigen". Brief De scheuring tussen de coalitie genoten over de ogb resulteerde verder in een politieke botsing over de in meerderheid aanvaarde motie van De Vreeze, waarin hij voorstelde onder meer de rijks overheid een brief te sturen, waar in Leiden het ogb-systeem ver wenst. Vooral omdat de ogb niets te maken heeft en geen rekening houdt met de draagkracht van. de belastingsplichtigen. Van der Nat wilde echter geen oordeel vellen over deze overwe gingen, waarover De Vreeze 'zeer, zeer teleurgesteld' zei te zijn. "Deze politieke onduidelijkheid is een slechte zaak". Van Lint conclu deerde hieruit zelfs dat de WD de uitlating in hét collegeprogramma, dat de zwakkeren in de samenle ving moet worden ontzien, aan haar laars lapt. "De WD neemt af stand van het collegeprogramma. Zij zou helemaal afstand moeten doen van het college". Van Lint stelde tevens, dat formeel gezien het WD-voorstel te laat was inge diend en niet in stemming kon ko men. Het liberale opperhoofd Bakker wond zich daarover op. De, naar zijn zeggen, insinuatie van de kant Van Lint, "dat het WD-voorstel de bewoners van de duurdere wo ningen wil ontzien ten koste van die van de goedkopere woningen, komt geheel voor uw rekening. U bent tegen ons voorstel en pro beert het nog procedureel de nek om te draaien ook". LEIDEN - "De Leidse binnenstad is weer een sieraad rijker". Wethou der Peters (ruimtelijke ordening) zei dit gisteren na de voltooiing van de restauratie van zes karakte ristieke wevershuisjes in de Haver- en Gortbuurt. De zes pandjes verkeerde vorig jaar nog in een zeer deplorabele staat en waren feitelijk rijp voor de sloop. Opknappen was aanvanke lijk niet te betalen, hi samenwer king met het Gewestelijk Arbeids bureau (GAB) kon evenwel een res tauratieplan, met toepassing van werkgelegenheidsgelden, als leer/ werkprojekt worden uitgevoerd. Dit betekent dat werk is uitgevoerd door jonge en (tot aan het begin van dit karwei) werkloze bouw vakkers. Gehoopt werd dat deze jongeren na het vergroten van hun vakbe kwaamheid in de praktijk meer kans zouder\ hebben op een vaste baan in de bouw. Het resultaat geeft niet te klagen, zo bleek giste ren na de voltooiing van het werk. Tachtig procent van de jonge bouwvakkers heeft inmiddels zijn of haar weg op de arbeidsmarkt ge vonden. De zeventiende-eeuwse geveltjes van de wevershuisjes aan het plein tje (zonder naam) in de Haver- en Gortbuurt zijn geheel in oude luis ter hersteld. Achter die gevels is evenwel een moderne tweekamer woning opgetrokken compleet met alle hedendaagse voorzieningen. Aan weerszijden van de woningen is bovendien een aantal bergingen gebouwd. Het restauratieplan is van de hand van de Leidse archi tect Veldman. De laatste handeling die wethou der Peters (monumentenzorg) gis teren samen met directeur C.A.J. Tibbe, van het Gewestelijk Arbeids bureau, verrichtte bestond uit het inmetselen van een steen waarin herinnerd wordt aan de restaura tie van de wevershuisjes. Alle pandjes zijn inmiddels verkocht. (foto Wim Dijkman) Vrouw onder groentewagen LEIDEN - Een 70-jarige vrouw moest gistermiddag omstreeks tien voor half drie met een long bloeding, hoofd- en schedelletsel naar het AZL worden vervoerd na dat zij op de Sumatrastraat onder een groentewagen was gelopen. De vrouw kwam haar huis uit om de groenteboer te vertellen dat ze niets nodig had, aldus de politie, vervolgens is ze waarschijnlijk een stukje de rijbaan opgelopen en heeft er geen rekening mee gehou den dat de groenteman achteruit reed. 'Provincie moet meer doen voor recreatie' DEN HAAG - Het PvdA-statenlid J. van der Vlist wil dat de provincie de aankoop van grond voor open luchtrecreatie meer gaat subsidie- ren. Op dit moment bestaat er de regeling dat het rijk 75 procent van de verwervingskosten van de grond op zich neemt, de provincie 15 en de gemeenten 10. De ontwikkeling van vier proef gebieden voor openluchtrecreatie in de provincie, onder andere die ten noorden van de Leidse Meren- wijk en de Kagerzoom, stagneert volgens Van der Vlist en enige fractiegenoten omdat de gemeen ten vaak het geld niet hebben om hun bijdrage te betalen. De door hen tijdens de begrotingsbehande ling van de provincie ingediende motie heeft daarom tot doel om de totstandkoming van openluchtre creatiegebieden rond de steden uit de impasse te halen. Meerderheid raad valt wethouder Fase niet af LEIDEN - "Ik hoop dat de wet houder deze discussie als een waarschuwing ziet", zei CDA-frac tievoorzitter Walenkamp gister avond. naar aanleiding van de kri tiek die de gemeenteraad tijdens de de begrotingsbehandeling over WD-wethouder Fase van econo mische zaken heeft uitgestort. Fase zelf liet de hete brij onaangeroerd en negeerde de kritiek vrijwel. De motie 'van teleurstelling' die Links Leiden voor de wethouder had be dacht, werd door de gemeenteraad in overgrote meerderheid verwor pen. Gisteravond ging wethouder Fa se nauwelijks in op de aanmerkin gen die vrijwel alle partijen, de VVD uitgezonderd, op haar beleid hadden gemaakt. Met name het scheppen van werkgelegenheid voor 'kansarmen' (jongeren, vrou wen. buitenlanders, gedeeltelijk arbeidsongeschikten), het zoge naamde 'doelgroepenbeleid' was daarbij het mikpunt. Of zoals raadslid Van Lint (Links Leiden) het uitdrukte, 'een onthutsend te kort aan beleid'. In antwoord op haar critici zegde Fase van een aantal minder belang rijke zaken toe deze op korte ter mijn in haar raadscommissie te zu len behandelen. Dit was de raads leden niet naar de zin. "Het resul taat van drie jaar doelgroepenbe leid blijkt te zijn dat er één keer een bijeenkomst is geweest", sneerde De la Mar (Links Leiden). Zijn motie 'van treurnis', waarin Links Leiden een dringend beroep doet op Fase om met het doelgroe penbeleid eindelijk eens serieus aan de slag te gaan, haalde het niet. Links Leiden, D66 en SP stemden ervoor. Hoekema (D66) "omdat de wethouder op een aantal terreinen moet worden aangespoord. Ver geer (SP) omdat hij de reactie van Fase op de geuite kritiek beneden de maat vond. Het CDA leverde wel een bijdra ge in de kritiek, maar niet in de steun aan de motie van De la Mar. Voor een deel omdat een (vriende lijk geformuleerde) motie voor een beter doelgroepenbeleid van de christen-democraat Van Duijn door het college werd overgeno men en door de raad unaniem goedgekeurd. CD A-fractievoorzitter Walen kamp zei echter voorts van meet af aan weinig te hebben gezien in de motie van Links Leiden. "We heb ben ons danig gestoord aan de makkelijke manier waarop de wet houder zich van de discussie af maakt. Maar wij hebben hoop dat zij uit deze discussie een waarschu wing aan haar adres haalt". Ook de PvdA blies haar partij in de fanfare der critici. "De wethou der kan niet genoeg aansporing krijgen", stelde fractievoorzitter Van der Molen omonwonden. "Maar om na de CDA-motie nog een tweede keer een aansporing te geven, gaat me wat ver". Alleen de VVD wilde van geen kwaad woord over Fase weten. Fractieleider Bakker betitelde de motie van De la Mar als afbraakpo- litiek "Daar hebben de doelgroe pen niets aan", merkte hij voorts op. SP stemt tegen LEIDEN - Alleen de Socialistiese Partij heeft zich in de Leidse ge meenteraad niet kunnen vereni ging met de begroting van Leiden voor 1986. Aanleiding hiervoor is het gebruiktelijke argument van SP'er Vergeer, dat de woonlasten van de burger volgend jaar zwaar der worden. Volgens Vergeer komt dat onder door de stijging van de onroerend goed-belasting, de tarie ven voor sportgelegenheden en volkstuinen en de invoering van het betaald parkeren in drie bin- nenstadswijken. LEIDEN - De gemeente Leiden gaat Zuidafrikaanse produkten boycotten. Gisteravond heeft de raad zich geschaard achter een mo tie van de SP, om deel te nemen aan de actie 'Pluk geen vruchten van de apartheid', een actie be doeld om Leidse groente- en fruit handelaren en reisbureau op te roepen de handel in Zuidafrikaan se produkten te staken. De motie van Vergeer verkreeg de instemming van alle politiek partijen, behalve de WD. Van de ze partij verleende alleen fractie voorzitter Bakker verleende zijn instemming aan het voorstel. Gisteravond werden ruim veer tig moties en acht amendementen afgewerkt in de gemeenteraad. Zo heeft het college van burgemeester en wethouders toegezegd beter Leiden boycot produkten uit Zuid-Afrika voor natuurijs te zorgen en te be kijken of onderzoeken naar kan ker. hart- en vaatziekten in Leiden kunnen worden uitgebreid. Deze moties komen beide uit de koker van SP'er Vergeer. WD'er Driessen krijgt haar zin met de culturele vaarroute. De CDA-moties sneuvelden alle, op één na, die over het doelgroepen beleid. D66'er Hoekema wordt daarentegen tegemoetkomen in zijn wensen voor een verkeersvei- ligheidsspreekuur en een veilig- heidslijn. Links Leiden-raadslid Middendorp verwierf voldoende steun voor een motie, waarin het college wordt gevraagd bij de Eer ste en Tweede Kamer de herzie ning van het sociale zekerheids stelsel niet overhaast aan te pak ken. Haar fractiegenoot Van Lint kon een eenmalige subsidie van 4000 gulden voor de speel-o-theek Duimelot bij de raad lospeuteren. Een voorstel van Middendorp om geen opdrachten meer te verle nen aan bedrijven die meewerken aan de kruisrakettenbasis Woens- drecht, haalde het niet. Evenmin als haar initiatief om een gemeen telijke brochure over de gevolgen van een atoombomexplosie uit te geven. Hengelsport Visvereniging Hengelsport vis te in De Ringvaart. Uitslag: 1. W. Verhoef (25 stuks en 6290 gram); 2. C. v.d. Berg (19-5300); 3. A.Beij (16-3360); 4. H. Boelee (8-1480): 5. A. van Houten (3-1200); 6. N. Ver hoef (3-840); 7. P. Verhoef (3- 1060); 8.1 Jansen (3-840); 9. A. de Pré (2-350); 10. T. Blansjaar (1- 100). Klaverjassen Buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 2 houdt zater dagavond 14 december een kla ver jastoernooi met prijzen en een loterij. Inschrijven is noodzake lijk via tel. 212893. Kerst Voor 55-plussers zet het buurt huis Dijk 33 een Kerst Inn op touw. Tweede Kerstdag kan men van 11.00 tot 17.30 aan de Apo- thekersdijk terecht. Voor inlich tingen en aanmeldingen: tel. 143503 of even langskomen bij Hooglandsekerkgracht 32. FC Den Haag ln het Sportcafé in de Vrou- wensteeg staat FC Den Haag vanavond centraal. De Leidse voetballers van deze club Alofs Groenendijk, Ron de Roode, Mar co van Alphen, René Stam, Al- phenaar Joop Lankhaar en hun ploeggenoot Marcel Tolsma dis cussiëren met de Leidse sportpers over het 'fenomeen' FC Den Haag. Ook wordt er een video band van de koploper in de eerste divisie vertoond. Aanvang kwart over acht. Youth for Christ In de Petrakerk aan de Cura- caostraat houdt Youth for Christ zaterdag een koffiebaravond met op het programma het toneelstuk 'Het Geloofsbureau', dat soms zeer vreemdsoortige adviezen geeft. Aanvang acht uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4