Uitvalsweg wellicht afgesloten voor auto Wensen CDA: busdienst Bijdorp en bejaardenhuis Oegstgeest en de wil om iets aan apartheid te doen Om Leiderdorpse sluiproute te ontlasten Snelheidsremmers of struikelblokken? Brand door natte doek Marselis leidt CDA voor het laatst Woonwagens op Papelaan Leden laten volgorde PvdA-Iijst ongemoeid Zakken met badges en affiches klaar: dorp moet manifestatie krijgen PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 LEIDERDORP - De kans is groot dat Leiderdorpers straks één uitvalsweg min der tot hun beschikking hebben. Binnen de politiek gaan stemmen op om het automobilisten te verbie den vanaf de Van der Valk Boumanweg de brug naar de Leidse Lage Rijndijk te nemen. Bedoeling achter dit verbod: de Van der Valk Boumanweg minder aantrekkelijk maken als (sluiprou te. Zoals bekend klagen de bewo ners van deze weg al jaren over ver keersoverlast. De gemeente wil al lange tijd iets voor hen doen, maar heeft met het nemen van maatrege len gewacht totdat het hele 'ver- keersplaatje' kan worden bekeken. Vooral wegen als de Engelendaal en de Van der Valk Boumanweg blijken daar hoofdrollen in te spe len. Zo ver is het nu. Deze week bo gen de leden van de raadscommis sie ruimtelijke ordening zich over de toekomstige verkeerscirculatie van Leiderdorp. Hoewel bijna ie dereen weer met andere varianten kwam, is vrijwel zeker dat er een raadsmeerderheid is om op ver keersgebied het volgende te veran deren: De Engelendaal krijgt een groene golf voor wat het gedeelte Laan van Ouderzorg/Vronkenlaan betreft. Althans, voor wat de spits uren betreft. Op overige tijden en bij andere plaatsen blijven, zoals de laatste maanden, de lichten knipperen. Een gedeelte van de Engelen daal krijgt speciale uitvoegstroken, zodat de twee banen helemaal ten goede komen aan rechtdoorgaand verkeer. De kruising op de Van der Valk Boumanweg bij de Spanjaards- brug zal worden gereconstrueerd. De rijbanen daar worden bijvoor beeld versmald om automobilisten te dwingen langzamer te rijden. Vrachtverkeer dat via de Laan van Ouderzorg komt zal bij de Van der Valk Boumanweg zo mogelijk 24 uur per dag worden geweerd. Eventueel wordt de kruising daar, ter hoogte van het benzine station, ook aangepast. Tegen dat plan leven echter de nodige bezwa- En waarschijnlijk: een linksaf- verbod op de Van der Valk Bou manweg richting Leiden. Experimenten Het gaat in praktisch alle geval len om experimentele maatrege len. Bevalt een of meer daarvan de betrokkenen niet, dan wordt de klok weer teruggedraaid. Boven dien willen burgemeester en wet houders een en ander niet al te ri goureus aanpakken - maar wel de mogelijkheid openlaten om het aantal maatregelen op verkeersge bied uit te breiden. Wat het CDA betreft gaan de plannen nog lang niet ver genoeg. Woordvoerder mevrouw Schellin gerhout oordeelde dat het verbod om linksaf te slaan, de Spanjaards- brug op, van de christen-democra ten best nu al mag worden inge voerd. Hetzelfde geldt voor het ver bieden van vrachtverkeer op de Van der Valk Boumanweg. De Waard (WD) daarentegen was en bleef van mening dat eerst de voorzieningen op de Engelen daal moeten worden aangebracht èn pas dan dient te worden beke ken wat er op de Van der Valk Boumanweg moet gebeuren. Als het moment daar is moet laatstge noemde weg zo drastisch worden aangepakt dat automobilisten er de eerste tijd helemaal niet meer terecht kunnen. Dan 'wennen' ze aan een andere route, aldus De Waard. En: de weg kan alleen goed worden aangepakt als men het linksaf slaan naar Leiden verbiedt. Burgerlid Molkenboer (namens PvdA en PPR) kwam daarop met het alternatief om op de Van der Valk Boumanweg eenrichtingver keer in te voeren. Zijn plannetje: maak ter hoogte van de brug naar Leiden een apart uitvalsweggetje, zodat deze route blijft gehand haafd als uitvalsweg. Want: "We vinden toch dat je Leiderdorp op drie plaatsen moet kunnen verla ten". Een meerderheid van de commissie ging daarin niet met hemmee. Als de ge meenteraad binnenkort 'ja' tegen de plannen zegt, kunnen ze in de loop van volgend jaar worden uit gevoerd. LEIDERDORP - De snelheidsremmende obstakels, die deze week zijn aangebracht op de Leiderdorpse Mau- ritssingel, blijken lang niet door alle weggebruikers te worden opgemerkt. In de 'wandelgangen' worden nu al termen gebruikt als 'levensgevaarlijk' en 'vragen om ongelukken'. Inderhaast heeft de dienst gemeente werken er een nood-waarschuwingsknipperlicht neer gezet ter hoogte van het voormalig bejaardentehuis de Dillenburg. Dat er al automobilisten door werden ver rast blijkt ter plekke: de perkjes dragen nu al de 'spo ren van aanrijdingen. Echter, niemand heeft zich bij de politie gemeld. Die politie houdt de zaak nauwlettend in het oog. Ingrijven is er niet bij. "Het is een politieke beslis- sing", heet het. En: "Het is een gewenningsproces. Men sen moeten er aan wennen. Het is ook nogal ingrij pend", aldus een kaderlid. Ook in de raadscommissie ruimtelijke ordening werd deze week om extra maatregelen gevraagd. De obstakels moeten worden verlicht, oordeelde enige commissieleden. Volgens een van hen vond afgelopen dinsdag, even nadat de perkjes waren aangebracht, het 'eerste bijna-ongeluk' al plaats tussen een bus en een groep scholieren. Waarop wethouder Meerburg be loofde een en ander te zullen bekijken. Hij hield woord: gisteren al heeft de gemeente er ex tra verlichting neergezet. Of dat helpt? (foto Wim Dijkman) DONDERDAG Leiden Schouwburg - Frisse Jongens met 'An ton Huyg komt nooit meer thuis'. 20.15 'Bu- Stadgehoorzaal - Gospelconcert Second Chapter of Acts, 20 uur. K&O - Oude Vest, laatste lezing in cy clus over psychologie, toegepast in het dagelijks leven, 20.15 uur. Filmhuis LVC - 'Die Zauberflöte' van Bergman, 20 en 22.15 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree- straat 92. spreekuur van 18.30-20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, ver gadering raadscommissie algemene za ken, 20 uur. Bernardusschool - uitvoering blokfluit- leerlingen van de muziekschool, 18.30- 20 uur. Warmond Gemeentehuis - raadsvergadering over begroting, 19 uur. Voorschoten Gemeentehuis - raadsvergadering over begroting, 20 uur. Oegstgeest Hendrik Kraemer Instituut - Leidse- straatweg 11, informatie-avond Oegst geest tegen apartheid, 20 uur. Gebouw Taberna Julianalaan 1, verto ning videofilm 'The Birds' voor jonge ren, 20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, klaverjassen en sjoelen met buurtver. De Buitenge wonen, 20 uur, film 'Merry Christmas mr. Lawrence' om 20.30 uur. VRIJDAG Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, ontspan ningsmiddag Stichting Welzijn Oude ren met poppentheater, 14.15 uur. OEGSTGEEST - Zonder daar op uit te zijn heeft de eigenaar van het koffiehuis De Valk aan de Oegstgeesterweg gisteroch tend met een natte doek ver warring gezaaid onder de plaat selijke spuitgasten. De koffiehuisbaas bemerkte rond een uur of negen dat er kortsluiting was in hel alarm systeem. De kortsluiting ging hij met een natte doek te lijf. De doek gooide hij vervolgens ach ter het koffiehuis. Niet lang daarna arriveerden politie en brandweer. Ze kwa men noch op de koffie noch in verband met de kortsluiting maar verdwenen direct na aan komst achter het koffiehuis. Al daar woedde een klein brandje, die door een toevallig passeren de brandweerman die zijn col lega's had ingeschakeld, was ontdekt. Veel groter dan het brandje was de rookwolk. Al gauw kwam de oorzaak van het fikkie aan het licht. De natte doek van aan het begin van dit verhaal was terechtgekomen op een vuilnishoop die aan het smeulen was geslagen. De CDA-kandidaten. Vlnr. staand: W.J. Valkenburg, H.H.V. Horlings, C. Bremmer, F.J.M. ten Have, T. Brei- mer en G.M. Ligthart. Zittend vlnr. AA.. Draijer, mevrouw W.A.M. Zoetemelk-Van der Hulst en L.L. Marselis. Ijssport De 'vereniging ijssport Leider dorp' houdt morgenavond een jaarvergadering. Na afloop vindt de traditionele verloting plaats, waarvan de baten ten goede ko men aan het jeugdschaatsen. De vergadering wordt gehouden in het clubgebouw aan de Maurits- singel. Aanvang acht uur. Uitvoering Blokfluitleerlingen van de mu ziekschool aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk geven vanavond een extra uitvoering in de Bernar dusschool, tussen half zeven en acht uur. Leerlingen zullen samen met docent J. Quick hun beste beentje voorzetten. Ze laten ver schillende blokfluiten horen in combinatie met luit, zang, viola da gamba en dergelijke. Iedereen is welkom. VOORSCHOTEN - L. Marselis voert voor het laatst de Voorscho- tense CDA-lijst aan. Tijdens de ko mende raadsperiode wordt de op volging geregeld van de wethou der, die de leeftijd van 65 nadert. C. Bremmer, die hoogstwaarschijn lijk fractievoorzitter wordt bij een wethoudersschap van de voorman, wilde Marselis niet koste wat het kost wil blijven zitten, maar kreeg hij algehele steun. F.J.M. ten Have, die vier jaar ge leden met zijn 23 jaar nog het jong ste raadslid van Nederland was, vindt leeftijd niet belangrijk. "Het gaat om kwaliteit. Marselis is een krachtdadig bestuurder". W.J. Val kenburg, na Ten Have vierde op de lijst, meent dat Marselis "de beste figuur is die wij hebben. Zijn aan blijven is in het belang van Voor schoten". Andere leden op de lijst zijn: raadslid G.M. Ligthart en de 23-ja- rige mevrouw W.A.M. Zoetemelk- Van der Hulst, die blij verrast is met de prominente plek op de lijst. Ze komt voort uit de jongeren-af deling van het CDA (CDJA) en is kleindochter van een oud CDA- raadslid. S. Miezenbeek is zevende gewor den, oud-CDJA-voorzitter H.H.V. niet kansloos. De nummer tien, T. Horlings (24) achtste. Bij een gelij- Breimer, zou daarentegen niet in ke score van zijn partij valt hij net de raad willen. Fractievoorzitter S. buiten de boot. Maar de partij re- Offringa en raadslid J.C.M. Fran- kent op acht zetels. Zelfs de num- ken hebben zich niet herkiesbaar mer negen, A.A. Draijer, voelt zich gesteld. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten mag een tijdelijk woon wagenkampje met zeven plaatsen inrichten op het GS willen provin ciale opslagterrein aan de Papelaan. Gs willen het terrein tot 1 januari 1988 verhuren. Of op die datum het definitieve woonwagenkamp klaar is, betwijfelt de gemeente echter. Starrenburg, de meest waarschijnlij ke plek, "kan niet erg snel". Toch is op het gemeentehuis sprake van tevredenheid. De aanlegkos- ten op het verharde terrein bij het Leidse Baan-viaduct zijn naar ver houding laag. Leidingen en kabels zouden er al liggen. De exacte situa tie moet binnenkort door ambtenaren in kaart worden gebracht. De zaak verkeert, enkele weken na het verzoek aan de provincie, nog in een oriënterend stadium. Nadeel van het terrein is dat het net te ver afligt van voorzieningen als scholen en winkels. Omdat het hier om tijdelijke plaatsen gaat, verwacht de gemeente wel toestemming. Indien ook het woonwagen schap wat voor de plek voelt en rijkssubsidie erin zit, denkt een woord voerder dat de gemeenteraad nog voor de verkiezingen van maart een beslissing kan nemen. Zoals bekend moet de gemeente voor 1 januari 1987 12 woonwagen standplaatsen gereed hebben. Naast de zeven plaatsen langs de Pape laan, moeten er ook vijf komen bij de Noord-Hoflandbrug. Dat zijn er twee meer dan tot nu toe gepland. VOORSCHOTEN - Een bejaar dentehuis in de Voorschotense nieuwbouwwijk Starrenburg zou dienstig zijn. Een busdienst in Bij dorp evenzeer. De gemeente be strijdt de gemeente misbruik van sociale uitkeringen en zorgt voor eenheid en eenvormigheid van de schoolvakanties en -vrije dagen in de regio. De politie moet meer aandacht besteden aan misdaadpreventie en voorlichting op scholen. Ze pro beert het vandalisme, zoals bij de NS-fietsenstallingen terug te drin gen door meer gerichte surveillan ce. Het verkeersluwe, maar niet au tovrije centrum voldoet. De situa tie moet zo blijven. Dit zyn enkele opmerkelijke punten uit het 39 pagina's tellende verkiezingsprogramma van het plaatselijke CDA. De partij wil bij de verkiezingen geen enkele frac tie bij voorbaat uitsluiten van de onderhandelingen. Ze streeft naar een krachtig college van burge meester en wethouders, dat zo breed mogelijk wordt gesteund. Leden van dit college moeten spreekuren houden op tijden, "die het burgers mogelijk maken deze zonder veel problemen te bezoe ken". Het gemeentelijk apparaat dient een omvang te hebben, "die nood zakelijk is voor de uitvoering van de gemeentelijke taken". Privatise ring, uitbesteding en vermindering van regelgeving "kunnen hierbij van belang zijn" Om de werkgele genheid te vergroten moet de ge meente nieuwe bedrijven lokken door voorlichting en begeleiding bij vestigingsbeslissingen. Samen met het (georganiseerde) bedrijfs leven wordt een actieplan opge steld, rekening houdend met het Voorschotense arbeidspotentieel. 'Schone' werkgelegenheid heeft de voorkeur. J eugdwerklooshéid Aan de bestrijding van de jeugd werkloosheid moet de gemeente voorts doen wat mogelijk is. Meer deeltijdarbeid, een 32-urige werk week voor jongeren, daadwerkelij ke steun voor en begeleiding van arbeidsprojecten voor jongeren, werk- en praktijk-ervaringsplaat sen, óók bij de gemeentelijke dien sten. Scholen moeten meer aandacht schenken aan sportbeoefening en -beleving. Kunstzinnige, creatieve en muzikale vorming wordt bevor derd. De gemeente steunt het tot stand komen van wijkpeuterspeel- zalen en zorgt ervoor dat het be drijfsleven geen onevenredig grote invloed krijgt op het informatica- onderwijs (red. een plaatselijke bank betaalde onlangs schoolcom- puters). Ze bevordert voldoende passend onderwijs voor culturele minder heidsgroepen, tweede kans onder wijs en scholing van vrouwen op maatschappelijk en politiek ter rein. Dit laatste kan gebeuren via cursussen door vrouwenorganisa ties en -groepen met een 'emanci patoir karakter'. Grote zorg dient daarnaast te worden besteed aan het ontwikkelen van sociaal-cultu rele activiteiten, gericht op etni sche minderheidsgroeperingen, met name vrouwen. Zij moeten in staat worden gesteld volwaardig deel te nemen aan het maatschap pelijk leven. Belangrijk bij dit alles is een eigen vrouwenruimte, voor het uitwisselen van informatie en houden van activiteiten. Subsidies aan particuliere instel lingen, zoals sportscholen en ma neges kan worden overwogen. Zij kunnen immers een algemeen sportief belang dienen. Het bevor deren van de huurmatiging staat hoog in het chriselijke vaandel. Veel aandacht ook voor de bouw van kleine woningen met maxi maal drie kamers. De oplossing voor de slepende problemen rond de Admiraal de Ruytersingel, Van Beethovenlaan en Prins Bernhardlaan "kan wor den gezocht in de richting van uit breiding van de verkeersgeleiders en invoering van voorrangskrui singen". LEIDERDORP - De leden van de PvdA-Leiderdorp hebben gister avond hun goedkeuring gehecht aan de volgorde van de kandida tenlijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Victor Mol kenboer wordt dus lijsttrekker én straks leider van de raadsfractie. Wethouder Bezemer behoudt de tweede plaats en wordt gevolgd door Gerard Keijzer, die hem over twee jaar moet opvolgen. Althans, als het aan de PvdA ligt. Alleen de vierde plaats leverde gisteravond in de Muzenhof stof tot discussie op. Mieke Holierhoek, het huidige raadslid, was daar door de kandidatencommissie opgezet. OEGSTGEEST/REGIO - De infor matie- en overleg bijeenkomst van avond waar zal worden bekeken in hoeverre het mogelijk is "om bin nen de diverse geledingen van de Oegstgeester gemeenschap aan dacht te besteden aan apartheids- problematiek", aldus de organise rende werkgroep Oegstgeest tegen Apartheid (OTA), moet mede lei den tot een grote Oegsgeester ma nifestatie die als motto de naam van de werkgroep moet gaan dra gen. door Wim Koevoet Oegstgeest tegen apartheid dus. Is Oegstgeest tegen apartheid? En kan Oegstgeest, een nog geen 20.000 inwoners tellende Zuidhol landse gemeente iets uitrichten te gen apartheid in Zuid-Afrika? Esau du Plessis van BOA (Boy cot Outspan Actie), de instantie die met een in 1979 begonnen ste- denactie stad voor stad poogt de Nederlandse samenleving "te mo tiveren druk uit te oefenen op de in de desbetreffende stad én in Zuid- Afrika gevestigde belangen die apartheidspolitiek in stand hou den", denkt van wel. En ook Joar van Raalte van de Oegstgeester werkgroep OTA is ervan overtuigd dat Oegstgeest over niet al te lange" tijd de 35ste gemeente - er worden er ongeveer acht per jaar onder handen genomen - zal zijn die geë valueerd en wel in het BOA-archief terecht zal komen. De eerste stappen zijn reeds ge zet want net als in andere steden heeft BOA zijn "initiërende rol", al dus Du Plessis, vervuld. De zakken met daarin badges met het op schrift 'Oegstgeest tegen Apart heid' staan klaar en hier en daar hangen de door de Oegstgeester kunstenaar Frans de Haas ontwor pen affiches die de bijeenkomst van donderdag aankondigen. Het 'echte' werk moet worden gedaan door de mede door BOA ontstane werkgroep waarin of waarmee vertegenwoordigers van maatschappelijke, kerkelijke, cul turele en politieke organisaties zit ting of een band hebben gekregen. Die werkgroep moet de scholen benaderen, de beweging zo breed mogelijk en het anti-apartheids vuurtje zo warm mogelijk houden. Vooral de aanwezigheid van poli tici in de werkgroep is handig. Uit hun bijdrage moet immers onder meer een motie voortkomen waar in de gemeenteraad zich een tegen stander van apartheid verklaart. Over de precieze inhoud en formu lering van de motie zal nog een robbertje moeten worden uitge vochten. Du Plessis: "We moeten van onderaf bezig zijn, geen elitaire toestanden. De motie moet van on deraf ontstaan. De werkgroep moet na de acties blijven voortbe staan". Vreemde vogel BOA heeft tot nog toe slechte er varingen opgedaan in Oegstgeest. Begin dit jaar werd een verzoek van de stichting om een subsidie van vijfhonderd gulden afgewezen door WD en CDA. Alleen de linkse partijen plus D66 waren Maar het tij is gekeerd. "Ik zou het vreemd vinden als er in Oegst geest niets van terechtkomt", zegt Du Plessis. "Dit gezien het feit dat het CDA nu meedoet". "Het CDA is landelijk gezien een rare vogel. In sommige steden doen alle kerken mee behalve het CDA", vervolgt hij. Over de mede werking nu van het CDA en het te genstemmen toen, zegt hij: "De be wustwording is een langzaam pro ces". CDA-raadslid De Vroomen- De Boer verklaarde onlangs - bij een andere gelegenheid - dat het CDA destijds geen subsidie wilde verlenen omdat het subsidiever zoek van BOA "een Leidse aange legenheid was". Door het rechtsomkeer dat de christen-democraten hebben ge maakt zou het straks wel eens zo kunnen zijn dat de WD de enige is die zich afzijdig houdt van alle ac ties en manifestaties onder het motto Oegstgeest tegen apartheid. Du Plessis: "Die mijnheer van de WD, Moonen, vraagt almaar of ik al het informatiemateriaal wil op sturen. Hij wil zich eerst erg goed documenteren voordat hij en zijn partij besluiten in de werkgroep stappen. Ik heb alles opgestuurd maar nog geen reactie ontvangen". WD-raadslid Moonen: "Ik denk dat het onjuist is om de fractie te benaderen. BOA moet bij het afde lingsbestuur zijn. Niet dat ik hier mee wil zeggen dat het afdelings bestuur meteen "ja" zal zeggen. U kent het WD-standpunt in dit soort zaken (de partij vindt dat de gemeenteraad zich tot gemeentelij ke aangelegenheden moet beper ken, red.) en verder is het nog maar de vraag of de WD alle BOA-uit- gangspunten onderschrijft". Du Plessis: "Een gemeente heeft terdege eigen bevoegdheden en verantwoordelijkheden". De BOA'er maakt korte metten met andere veelgehoorde argumenten, die wat Du Plessis betreft "smoes jes" zijn om zich niet met de strijd tegen apartheid in te laten. Vol gens Du Plessis spelen velen "een ver-van-mijn-bed-show'\ "Ook in Oegstgeest wonen mensen die be kenden of familie in Zuid-Afrika hebben wonen. In Oegstgeest zelf wonen mensen die bij Shell werken. Ja, Oegstgeest is een heel interessante gemeente voor ons". En: "Je hoort ook vaak zeggen: je moet er zijn geweest om te kunnen oordelen. Dat is een racistisch ap pèl op andere blanken. Want het gaat er natuurlijk om dat je er als zwarte moet zijn geweest om te kunnen oordelen". Joar van Raalte vult aan: "Je hoort ook vaak zeg gen dat het zo'n mooi land is. Nou, het is ook een mooi land, dat is het probleem helemaal niet". Na Oegstgeest zijn wat deze re gio betreft Voorschoten, Wasse naar ("Ook een heel interessante gemeente", aldus Van Raalte) en Warmond aan de beurt. In Leider dorp zijn de acties zeer succesvol geweest. Daar kwam wel mede werking van de WD los. Ook Zoe terwoude is 'klaar'. Du Plessis gelooft niet dat omdat Warmond een bestuur heeft met een linksere signatuur dan pakweg Wassenaar of Voorschoten BOA in het dorp aan De Leede veel meer succes zal oogsten dan in het villa dorp of de parel aan de Vliet. Het is volgens hem hoogstens zo dat lipkse gemeenten over het alge meen beter geïnformeerd zijn over apartheid. "Maar neem nu eens de PvdA in Goes of Assen, nou die is helemaal niet progressiever dan het CDA in Oegstgeest. Nee, in Goes of Assen kun je zien hoe ra cistisch links kan zijn, zonder dat ze het zelf door hebben". "Namens de etnische minderhe den" werd echter gisteravond een beroep op de leden gedaan om George Hewitt op de -verkiesbare- vierde plaats te zetten. De PvdA zou juist die minderheden bijzon dere aandacht moeten geven, om dat ze het ook binnen de partij moeilijk hebben. Het voorstel leverde applaus op, maar het haalde het niet: Holier hoek won met 37 tegen 15 stem- Evenmin kreeg 'kandidaat-wet houder' Keijzer bijval toen hij plotsklaps voorstelde de komende raadsperiode het wethouderschap toch maar niet op te splitsen. Mo tief achter dat voorstel: nu Leider dorp er medio 1988 mogelijk Hoog- made bij krijgt is er sprake van een totaal nieuwe situatie. Waarschijn lijk zullen er dientengevolge in no vember '87 nieuwe verkiezingen worden gehouden. Waardoor de uitgangspunten van de kandida tencommissie op losse schroeven komen te staan en we niet meer ge bonden zijn aan de'splitsing van het wethouderschap. PvdA-voorzitter H. Wals bestem pelde die woorden als "onzin. Je moet op dat soort dingen niet voor uit lopen". Twijfels over de be schikbaarheid van Bezemer wuif de hij eveneens weg. "We hebben een toezegging dat hij twee jaar blijft. Twee jaar is twee jaar", aldus Wals. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur. telefeon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30— 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2