Het wonder van Waregem SWT Het was m'n stomste partij' Den Haag doet het rustig aan Zware straffen voor officials Ongelooflijke zege Real op Borussia Eriksen ontkent AC Milaan uit UEFA-Cup Gelijkspel Spakenburg Manchester uitgeschakeld Blanchard houdt titel door onbeslist r Rob Baan houdt baan DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 MILAAN (ANP) - Met de kwalificatie van Waregem voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker heeft het Belgische voetbal opnieuw een succesje geboekt. Drie weken nadat het nationale elftal ten koste van Nederland de eindronde om het wereldkampioenschap bereikte, zorgde een Westvlaams clubteam voor een daverende ver rassing door in Milaan met 2-1 van AC te winnen. Waregem hield in Milaan tegen de plaatselijke AC het hoofd koel. Met Danny Veyt en Filip Desmet in de frontlijn behaalden de Vla mingen een overwinning van 2-1 op AC Milan, dat na het duel op Belgische bodem (1-1) de uitgangs positie nog als riant had getaxeerd. Hetzelfde duo had, in samenwer king met de Anderlechter Georges Grun, de aspiraties van het Neder landse elftal vernietigd. Door de uitschakeling van AC Milan is er nog maar een Italiaanse ploeg bij de laatste acht present. Stadgenoot Inter haalde evenals Twaalf minuten voordat scheids rechter Ulf Eriksson uit Zweden de bal voor een serie strafschoppen op de stip zou leggen, besliste Pie- tro Fanna anders. Zijn treffer was de enige in 210 minuten voetbal. Bij Waregem was de inbreng van Luvila Mutombo van doorslagge vende betekenis. Juist in het veld gekomen, leverde de Zairese voet baller in de 67e minuut de pass af, die de gehele Italiaanse defensie op het verkeerde been zette. Op een voor deze provincieclub type rende wijze benutte Veyt de gebo den kans. Vijf minuten voor rust UTRECHT (GPD) - Eigenlijk waren alle betrokken partij en tevreden gesteld na het door het verwachte supporters- geweld bij voorbaat 'besmet' geraakte KNVB-bekerduel tussen Spakenburg en FC Den Haag. Niet alleen de zater dagamateurs, die met het 1-1-gelijkspel in het kille Utrechtse Galgenwaardstadion voor een aardige stunt zorgden, maar ook de vrijwel werkeloos blijvende politie macht had geen enkele reden tot klagen. Filip Desmet schiet vanaf elf meter de illusies barrels. Waregem mag verder Waregem een kunststukje uit door had Bartolazzi AC Milan op een uiterst lastige uitwedstrijd te zegevieren. Legia Warschau ging pas in de verlenging ten onder. sprong gezet. Desmet herstelde nog voor de pauze het evenwicht. Christov had de moed een straf- schop toe te kennen toen Veyt op de rand van het zestien-meterge- bied ten val was gebracht. Een op stootje aan de zijlijn deed de Tsje- choslowaakse scherprechter niet van mening veranderen. Net zo min als Waregem leek Real na de eerste wedstrijd nog enige verwachtingen te mogen koesteren. De bekerhouder kwam echter uit geslagen positie verbluf fend terug. Het gaf zowel de West duitsers als de Spanjaarden aanlei ding zich te uiten in superlatieven. voorsprong 2-1 ge- „Wonderen" en „rampen zijn de bracht. In de 108 e minuut scoorde maakt. Terwijl de laatste seconden wegtikten en de Schotse arbiter McGinlay op het punt stond af te fluiten, zorgde Santillana voor de hysterische apotheose door het verlossende vierde doelpunt te la ten aantekenen, waardoor Real Madrid zich alsnog verrassend voor de volgende ronde plaatste. MADRID (GPD) - De beschermen gel van Luis Molowny bleef ook gisterenavond in het met 100.000 toeschouwers afgeladen Berna- beu-stadion de Real Madrid-trainer trouw. De omstreden coach, die twee weken geleden na de blamage van de 5-1 nederlaag in Düsseldorf op de rand van het ontslag balan ceerde, had in de return tegen Bo russia Monchengladbach (4-0) weer alle geluk aan zijn zijde. Nie mand gaf een enkele peseta voor de kansen van Real Madrid, dat in de competitie ondanks hoge scores van 5-1 en 4-0 tegen Las Palmas en Celta geen moment had kunnen imponeren. Temeer niet, omdat Real vier van zijn vaste basisspe lers moest missen. De Mexicaanse topscorer Hugo Sanchez en back Chendo hadden in Düsseldorf hun tweede gele kaart gezien en waren door de UEFA geschorst Dat lot vièl ook Gordillo ten deel wegens spugen. En centrale verdediger Sanchis liep afgelopen zondag een spierscheuring in zijn bovenbeen op. In arren moede had Molowny twee amateurs op moeten roepen, die normaal in de derde divisie uit- komen, om h^qmntet reserves op „ólis, had de 27-jarige Amsterdammer gisteravond in Lon den grote moeite om zijn Europese kampioenschap in het halfzwaargewicht in bezit te houden. Evenals in Rotter dam rolde er tegen uitdager Dennis Andries een 'onbeslist' uit de bus, waardoor de titel automatisch in handen bleef voetbalwereld nog niet uit. De Westduitse hoop is nu geves tigd op 1. FC Köln, dat erg be nauwd het onbetekenende Ham- marby IF terug wees. Pas vier mi nuten voor tijd verzekerde de Keulse ploeg zich via de treffer van Bern (3-1) van een kwart-finale plaats. Voor een naar Duitse be grippen betrekkelijk schamele aantal van 14.000 kijkers overtuig de 1. FC Köln niet. De Zweden hebben op 6 oktober de competitie beëindigd, maar bleken in de eer ste wedstrijd nog wel tot winst (2-1) in staat. Pas in Keulen brak het ge brek aan wedstrijdritme de Scan- dinaviërs op. Naast het treffen tussen Legia Warschau en Inter bracht in Neu chatel de ontmoeting tussen Xa max en Dundee United na nagen tig minuten geen beslissing. An derhalf uur voetbal had de Zwit Nielsen een weliswaar omstreden derde treffer: 3-1. Sporting Lissa bon tenslotte plaatste zich dankzij een 3-0 zege op Atletico Bilbao voor de kwartfinale. LONDEN (Rtr) - Manchester Uni ted, de lijstaanvoerder in de eerste Engelse divisie, is woensdagavond uitgeschakeld in het toernooi om de Super Cup. United, gehandi capt door een fiks aantal blessures, kwam tegen Norwich City niet ver der dan 1-1. Voor Norwich scoorde Williams, de gelijkmaker kwam op naam van Gibson. Manchester had met twee doelpunten verschil moe ten winnen om Everton in de halve finale te treffen. Zelfs de ongeslagen koploper in de eerste divisie, die gisteravond toch behoorlijk gezichtsverlies leed door het blamerende bekerresul taat, bleef lachen omdat zowel sportief als financieel gezien altijd nog wat kan worden rechtgezet op 8 februari, wanneer in het eigen Zuiderpark de replay staat ge pland. Mits de burgemeester van Den Haag die wedstrijd niet verbiedt, zoals zijn collega uit Bunschoten eerder deed, dan zal die tweede ontmoeting toch zeker 5000 a 6000 toeschouwers trekken en blijft er voor beide clubs nog een aardige recette over. Daar was gisteren geen enkele sprake van, want de slechts 2000 bezoekers zullen niet eens voldoende zijn geweest om de kosten te dekken. Een matige be zetting, die behalve aan de wat verflauwde publiciteit rond het ge brandmerkte treffen, ook geweten moet worden aan de entreeprijzen. Het FC Utrecht-tarief, hetgeen be tekent dat bijvoorbeeld een eretri bunekaartje 30 gulden kost, zal veel mensen die amateurprijzen gewend zijn hebben afgeschrikt. De wegblijvers hebben eigenlijk weinig gemist. De ongeslagen kop loper van de eerste divisie kwam al na één minuut op achterstand, toen Beekhuis na een vrije trap van De Harder doelman Stam wist te passeren. De Hagenaars hadden ei genlijk de hele eerste helft geen antwoord op deze tegenvaller. LONDEN (GPD) - Alex Blanchard heeft nog steeds niet op.=in*arrenmoedehadMolowny bewezen, dat hij een groot bokskampioen is. Acht maan den, nadat hij in het Ahoy sportpaleis door het odg van de naald was gekropen tegen de Fransman Richard Carama- sex ves> op de bank te completeren. Metamorfose Maar gisteren toonde de Madri- leense Witte Brigade eens te meer aan, dat de spelers een ware meta- de regerend kampioen, morfose ondergaan, als er voetbal Europees niveau gespeeld wordt. Daarbij kwam nog, dat twee veteranen, de vaak verguisde drib belaar Juanito en spits Santillana i top gemotiveerd Uit de beoordeling van de twee ju ryleden en scheidsrechter Bache- let uit Frankrijk blijkt hoe ver deeld de kenners, van wie de voor tv-commentaar aanwezige bewijzen, dat ze ten onrechte geen kampioen Rudy Koopmans Blan- vaste plaats in'de basis van Real chard tot verliezer had uitgeroe- Madrid hebben. Voor Real was er pen, over de uitslag dachten. Ba- weinig te verliezen na de afgang in chelet had onbeslist op zijn briefje Düsseldorf. Vandaar dat de anders staan, het Deense jurylid verklaar- voorzichtige Molowny dit keer de de Nederlander tot winnaar en geen enkel geheim had gemaakt het Italiaanse juryrapport gaf een van de tactiek. Real zege voor Andries aan. Kortom: na Madrid startte als een net in de are- twaalf ronden boksen, waren de na losgelaten stier. Al binnen drie meningen over de afloop nog net minuten moest doelman Sude zo verdeeld als voor de partij. twee keer ingrijpen bij inzetten van Valdano en Camacho. Maar in de vijfde minuut was Sude volle dig kansloos op een kopbal De beide kemphanen waren ook bepaald niet eensluidend in hun mening over de uitslag. Andries het gevecht heilig Valdano. De vroege treffer werkte overtuigd, dat de zege hem door de op de Madrilenen als doping. Val dano was niet meer af te stoppen en deponeerde na amper een kwar tier voor de tweede keer de bal ach ter Sude. Borussia was duidelijk van de kaart en slaagde er nauwe lijks in van de eigen helft te ko men. Bij Real Madrid daarentegen begon de hoop te gloren, dat een herhaling van het wonder van An- derlecht (dat in vorige competitie mag worden gerekend. „Eerlijk na een 3-0-zege in Brussel in Ma drid met 6-1 werd afgedroogd) tot de mogelijkheden ging behoren. Gouden kans geboord. „Ik heb volgens mij gewonnen", riep de 32-jarige Engelsman in zijn hotelkamer. Blanchard was het daar vanzelf sprekend niet mee eens. „De titel blijft terecht in mijn handen. And ries was een wilde bokser". Blanchard gaf wel ruiterlijk toe, dat de dertigste partij in zijn zesja rige profcarrière niet tot de slimste Kort voor rust lieten de Duitsers een gouden kans liggen om de wedstrijd te beslissen. Rahn wist niet te profiteren van een enorme blunder van gelegenheidsback Sal- guero. Na rust dreigde de haast Real Ma drid parten te gaan spelen. Alle ballen werden linea recta naar het strafschopgebied van Borussia ge kegeld. Pas na een half uur slaagde Juanito, gisterenavond de domine rende strateeg op het middenveld, erin om wat meer lijn in het spel te brengen. Nadat de vleugels heront dekt waren, had Real Madrid zo waar spoedig weer succes. Bij een hoge voorzet torende Santillana hoog boven zijn tegenstanders uit en bracht met 3-0 het stadion in ex tase. Bo russia, aangespoord door een pa niekerige Jupp Heynckes, stortte zich met snelle counters in de aan val om ten minste een tegentreffer te produceren, die Real gedoopt zou hebben nog twee goals t ma ken om een verlenging te forceren. Zelden zal het verwende Madri- leense publiek een slotfase met meer spektakel hebben meege- UTRECHT (ANP) - Het onge loof was Rob Baan gisteravond in Utrecht na de bekerwedstrijd tegen Spakenburg nog steeds van het gezicht af te lezen. Eer der op de dag had hij verno men, dat hij bij FC Den Haag mag blijven als hoofdtrainer. „Ja, het is voor mij ook wat on verwacht gekomen. Maar er is mij gezegd dat ik mag brijven. Dus niet of ik wil, maar dat ik mag. Het is dus een gunst die mij wordt verlenen". Voor Baan betekende de be slissing van het bestuur van Den Haag, in casu voorzitter Dé Stoop, het einde van een ui terst merkwaardige situatie. Twee jaar lang is Baan bezig met het opbouwen van een elf tal, dat naar de eredivisie moet promoveren. In het jaar, dat hij eindelijk zou kunnen oogsten na het vele werk, ligt hij voort durend in de clinch met Stoop. zegd was het mijn stomste wed strijd tot nog toe. Ik had het nooit zover mogen laten komen. Dat ik het nog zo moeilijk heb gekregen tegen Andries ligt meer aan mezelf dan aan zijn kwaliteit". Competitie Blanchard wees er - terecht - op, dat het gebrek aan competitie hem bijna was opgebroken. De opvol ger van Koopmans miste wedstrij dritme en dat wekt eigenlijk geen bevreemding, als het aantal partij en van hem in de afgelopen jaren onder de loep wordt genomen. Na dat hij Richard Caramanolis in mei '84 afhandig had gemaakt, heeft hij in anderhalf jaar slechts 4 ronden tegen Manfred Jassmann. vier mi nuten tegen de Canadees Reddick en twaalf ronden tegen opnieuw Caramanolis gebokst. In circa 18 maanden komt dat neer op 52 mi nuten aan netto-wedstrijdervaring. Hoewel Blanchard later ver klaarde geen moment in gevaar te zijn geweest, was het verbazing wekkend om te zien, hoe Dennis Andries zijn langere en technisch betere opponent met een simpele manier van boksen in het nauw wist te brengen. De uit Guyana af komstige uitdager bokste als een eerste de beste straatvechter. Hij stormde steeds laag in en probeer de vervolgens Blanchard met zijn harde rechtse directen en hoeken te raken. Een eenvoudig concept, waarop de Nederlander in het mid den van de partij toch het ant woord schuldig moest blijven. In de vijfde ronde maaide „Dynami te" Dennis Andries Blanchard neer. Drie ronden later kreeg Blan chard opnieuw acht tellen rust na een tikje van de Britse halfzwaar gewicht kampioen. Volgens And ries redde arbiter Bachelet zijn te genstander op dat moment. „Die scheidsrechter was op de hand van Blanchard", bromde Andries. Dat Blanchard inmiddels wel aan incasseringsvermogen heeft gewonnen, bleek ondanks zijn ma tig verweer in de negende ronde. De Amsterdammer herstelde zich goed en kwam plots door met een 'loepzuivere rechtse, die Andries op de kin raakte. De Londenaar ging groggy neer en had na de acht tel len rust moeite om op de been te blijven. Doordat Blanchard zijn of fensief niet doorzette, kwam And ries over die klap heen. Blanchard: „Ik ben de vorige keer tegen Cara manolis wel doorgegaan, maar dat brak me lelijk op. Ik wilde nu niets Andries komt laag in. Blanchard probeert zijn tegenstander af te weren. In de tweede helft kwamen de zaterdagvoet bailers nauwelijk nog over de middenlijn. Toen Hage naar Groenendijk na slecht uitver dedigen de bal in de 12e minuut achter doelman Wijbenga depo neerde (1-1) volgde een ware bele gering. Veel volledig falende Hage naars zagen echter in de resterende tijd geen kans de amateurs uit de bekerstrijd te wippen, zodat Spa kenburg nog twee maanden mag hopen. De getroffen voorzorgsmaatrege len hoefden niet op hun degelijk heid te worden getest. Omdat het om een wedstrijd met 'verhoogd ri sico' ging - de politie vreesde ook botsingen tussen fans van FC Utrecht en Den Haag - waren er ruim honderd ordebewakers op de been. maar hun (kostbare) aanwe zigheid bleek achteraf overbodig. Te meer. daar de supportersvak ken van beide partijen strikt waren gescheiden. De fans konden elkaar dus slechts aftroeven op volume en met spandoeken, een duel dat de Bunschotense clan op punten won. Een groot oranje laken met de tekst 'Spakenburg naar Mexico', dat later overigens werd verbrand, oogstte in elk geval de nodige hila riteit. ROTTERDAM (GPD) - John Erik sen ontkent in alle toonaarden dat hij betrokken is geweest bij de zwartgeld-affaire rond Roda JC. De Deense spits van Feyenoord is zich dan ook „rot geschrokken" van het krantebencht dat hij als ge volg van die zaak een navordering van vijf ton van de FIOD kan ver wachten. Net terug uit Schotland, waar hij met zijn Rotterdamse ploeggenoten een oefenwedstrijd tegen Hibernian met 4-2 verloor, doet Eriksen het verhaal dat de fis cus op hem jaagt af als „grote on- „En dat ik een half miljoen zou moeten betalen slaat helemaal ner gens op", zegt Eriksen, „want ik heb nog geen navordering gezien. Ik heb ook een schoon geweten, want ik heb nooit zwart geld ont vangen in de tijd dat ik bij Roda speelde". Eriksen was vier en een half sei zoen in dienst van de Limburgse club. die voor financiële malversa ties in die tijd de FIOD achter zich aan heeft gekregen. Trainer Bert Jacobs plus de spelers Dick Nan- ninga, Pierre Vermeulen. Theo de Jong en René Hofman (die overi gens op het verlanglijstje staat van de nieuwe Feyenoord-trainer Ri- nus Israel) hebben al aanslagen in de bus gekregen. Eriksen heeft die naar eigen zeggen niet ontvangen. Hoewel hij zich bij Feyenoord al eens heeft laten ontvallen dat hij alles kwijt zou kunnen raken en zich in de Kuip manifesteert als een voetballer met problemen („hij maakt zich grote zorgen en dat zie je aan hem", zegt trainer Ab Fafié) houdt hij vol niets van de Roda- zaak te weten. „Ik heb naar eer en geweten ge handeld, maar ik ben wel be nieuwd wat er nu gaat gebeuren", zegt de puntspeler, die volgens de berichten jaarlijks een ton zwart zou hebben gekregen van de twee ton die hij bij Roda verdiende. „Als dat zo is, dan heb ik nog geld te goed", reageert hij zeer laconiek. forceren en rustig de partij uittik ken. Laat iedereen maar de pé krij gen dacht ik. Ik wist bovendien, dat Andries op zijn gevaarlijkst was op het ogenblik, dat hij aange slagen was. Ik moest blijven op passen voor zijn harde stoten". Andries beaamde dat: „A wounded animal is dangerous". Te vermoeid In de laatste drie ronden waren beide boksers te vermoeid om nog een behoorlijke aanval te kunnen opzetten. Het was veelal tegen el kaar aanhangen om de laatste mi nuten ongeschonden door te ko men. De gespannen stilte in het Lon- dense hotel, dat door middel van kroonluchters in de bokszaal ver geefs een chique sfeer probeerde te scheppen, werd door gejuich van de honderden Blanchard-fans doorbroken, toen de uitslag be kend werd gemaakt. Een paar En gelsen maakten met boegeroep duidelijk het met de zienswijze van scheidsrechter en juryleden niet eens te zijn, maar ze werden over stemd door de talrijke Nederlan ders, van wie er enkele goed had den geboerd met weddenschap pen, die in sommige gevallen in de tienduizenden guldens liepen. Blanchard. die met zijn 'zege' ruim honderdduizend gulden op streek, hoopt binnenkort bij zijn manager Henk Ruhling gedaan te krijgen, dat er meer wedstrijden voor hem worden georganiseerd. „Ik heb aanbiedingen in Amerika en Duitsland om daar te boksen. Ik moet meer in de ring staan, want het is funest voor me als ik te lang stil sta. Dat is vanavond wel geble ken. Normaal gesproken geef ik Andries geen kans om met zijn har de rechtse stoten door te komen". Krachtig Ruhling was kort maar krachtig. „Blanchard heeft gelijk, maar hij zal wel met zijn gage omlaag moe ten, wil hij meer wedstrijden krij gen". Blanchard hoopt in ieder geval wel, dat hij in 1986 wordt aangewe zen voor een wereldtitelgevecht. De kans daarop is groter dan ooit, nu de titel vakant is door de over stap van de wereldkampioen Mi chael Spinks naar het zwaarge wicht. Spinks versloeg onlangs Larry Holmes en mag daardoor niet meer als halfzwaargewicht tussen de touwen verschijnen. Blanchard, die vijfde staat op de uitdagerslijst, zag ondanks zijn ma tige vertoning in Londen zijn kans op een mondiaal titelgevecht ietsje stijgen. De kans is evenzeer aanwe zig, dat hij binnen niet al te lange tijd nog eens tegen Dennis Andries uitkomt. Ruhling voelt er veel voor om een revanche-wedstrijd in Ne derland te organiseren. „Daar heeft Andries recht op", aldus Henk Ruhling. SOFIA (AFP) - Drie topmannen uit een recent verleden van de Bulgaarse voetbalbond zijn door het hooggerechtshof in Sofia tot zware gevangenisstraffen veroordeeld. Zij werden ervan be schuldigd sinds 1980 deviezen te hebben verduisterd en steek penningen te hebben aangenomen. Dimitar Nikolov, oud-voorzitter van de bond en Dotsjo Nanov, belast met de buitenlandse betrekkingen kregen tien jaar ge vangenisstraf, een van hun ondergeschikten kreeg zeven jaar. Bulgarije heeft corruptie en frauduleuze praktijken in het na tionale voetbal hard aangepakt nadat het centrale comité van de Communistische Partij in februari had aangekondigd alle maatregelen te zullen nemen om de sport weer zuiver te krijgen. Dat standpunt leidde ook tot het opheffen -en weer oprichten onder andere naam en met andere bestuurders- van de topclubs Levski Spartak en CSK/\ na wangedrag op en om het veld tij dens de bekerfinale tussen de clubs. De veroordeelde oud-bestuursleden van de bond zouden geld hebben aangenomen om Bulgarije wedstrijden tp laten spelen in Brazilië, Argentinië en Griekenland. Bovendien zouden zij op een andere manier dan was bedoeld geldmiddelen van de bond hebben gebruikt. De rechter maakte daarnaast bekend dat de beklaagden geschenken hadden aangenomen bij de transfers van Jeliazkov (Feyenoord), Tsvetkov (Austria Wien) en Kostov (Sporting Lissabon). In het huis van Nanov werd een aanzienlijk bedrag aan geld, 13.600 dollar en 5000 Zwiterse franken, bij el kaar ongeveer 45.000 gulden, aangetroffen. Volgens Nanov moest dat geld hebben toebehoord aan zijn overleden schoon moeder. De rechter geloofde dat niet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15