Weer moeilijkheden in Leids dierenasiel Sociaal rechercheurs nu bevoegd tot aanhoudingen Vrijwilligster moet met paard weg Lezers Schrijven PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG II DECEMBER 1985 LEIDEN - Opnieuw zijn moeilijkheden ontstaan in het dierenasiel aan de Besjeslaan. Een vrijwilligster, de 17-jarige Cora van den Tol, heeft afgelopen vrijdag te horen gekregen dat van haar diensten geen gebruik meer zal worden gemaakt. Haar paard, dat zij met toe stemming van de inmiddels ontslagen asielbeheerder Wil Tiele in een door Tiele gebouw de stal en op grond van het asiel mocht stallen, moet op 1 februari van het terrein verdwij nen. Het bestuur van het dierenasiel is van mening dat Cora haar paard ernstig verwaarloost. Bestuurslid mevrouw Eefting deelt desge vraagd mee dat Cora indertijd zon- der medeweten van het bestuur haar paard op het asielterrein heeft laten grazen. "Ze had het bestuur wel even mogen vragen of dat kon. Maar wij zijn erg coulant geweest en hebben gezegd: 'Oké, maar wij willen geen problemen. Als je goed voor dat paard zorgt, mag het hier blijven. In ruil daarvoor lever je Brugwachter kijkt toe bij inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN - Onder de ogen van de brug wachter van de Alphense brug pleegden twee jongens van nacht omstreeks half vier een inbraak in een sportwinkel aan de Pieter Doelmanstraat in Al phen. Met een trottoirtegel werd een ruit naast de toe gangsdeur ingegooid. De kna pen haalden veertig tot vijftig trainings- en skipakken uit de winkel en verdwenen met een auto. De waarde van de buit be draagt ruim tienduizend gul den. De brugwachter waarschuw de de politie, maar toen deze ar riveerde waren de inbrekers er al vandoor. Op de Weteringweg nabij Nieuw-Vennep is gistermidag de auto van een 36-jarige inwoner van Beverwijk voor een deel uitge brand. Volgens de politie vatte de motor van het voertuig vlam toen de automobilist van gas overscha kelde op benzine. De brandweer van Nieuw-Vennep moest ter plaatse komen om het vuur te blus sen. door Annemiek Ruyrok een bepaald aantal uren vrijwilli gerswerk voor ons". Welnu dat is een tijd goed gegaan, totdat we van de zomer klachten kregen. Notabe- ne van Wil Tiele zélf, die ons zei dat hij zich zorgen maakte over het paard van Cora. Het dier werd ver waarloosd, de weiden werden niet goed schoongehouden. Ook kre gen we een brief van een particu lier, die ons schreef er werk van te zullen maken als er niet beter voor dat paard gezorgd zou worden". Plas Cora zelf ontkent het dier te ver waarlozen. Bovendien is het be stuur, naar haar zeggen, pas naar het paard komen kijken, toen Tiele al te horen had gekregen dat zijn ontslag definitief was. "En dan komt zo'n bestuurslid 's morgens kijken en ziet dat het paard in zijn plas staat. Maar dat is logisch. Het dier drinkt vier emmers water per nacht. Maar wanneer ik 's middags uit school kom. ga ik de stal uit mesten. Elke dag. In een manege worden de stallen één keer per week uitgemest. Dat is toch een be wijs dat ik goed voor mijn paard zorg". Mevrouw Eefting houdt echter voet bij stuk dat het met de verzor ging van Cora's paard niet best ge steld is. Er zou te weinig stro in de stallen liggen en de weiden waarin het graast zouden vol drollen lig gen. "Er is duidelijk afgesproken dat Cora die weiden zou schoon houden". Over het functioneren van Cora als vrijwilligster is het be stuur ook niet zo best te spreken. Dat zou de laatste tijd minder zijn geworden, reden voor het bestuur om Cora naar huis te sturen. Cora brengt daar tegenin dat de tijdelijk beheerster van het asiel haar werk niet goed doet, waar door wrijving met Cora ontstaat. Volgens Cora, die al een jaar of zes als vrijwilligster in het dierenasiel werkt, beheert deze mevrouw Van Eeden het asiel vanaf haar bureau, komt zij niet of nauwelijks in de hokken en luistert zij niet naar de adviezen van de vrijwilligers. "Als er mensen komen om een dier, dan zeg ik haar iets over dat beest, om dat ik ermee gewerkt heb en het goed ken. Het antwoord is dan: "Dat weet ik allemaal zelf wel". Zij leest de gegevens over de dieren vanaf een kaartje. Ze doet hele maal geen moeite voor de bees ten". Cora heeft van bezoekers al opmerkingen gehoord, dat het zo stinkt in de hokken. De honden zit ten volgens Cora in hun eigen uit werpselen. Het is een keer gebeurd dat mevrouw Van Eeden zondags middags om twaalf uur het asiel terrein verliet en pas maandagoch tend om half negen weer terug kwam. "Al die tijd hebben de die ren zonder eten of drinken geze ten", aldus Cora. Mevrouw Van Eeden ontkent dat ten stelligste. Op die bewuste zon dag is zij 's middags om half vijf nog teruggeweest om de hokken schoon te maken en de dieren wa ter te geven. Vrijwilligers Cora beschuldigt ook het asiel- bestuur ervan, dat het alle vrijwilli ge krachten eruit wil werken. Me vrouw Eefting zou Cora's moeder telefonisch hebben meegedeeld "alle oude vrijwilligers te zullen lo zen". Mevrouw Eefting ontkent dat in alle toonaarden: "Ach dat is he lemaal niet waar. Er is geen enkele aanleiding om alle vrijwilligers te lozen. Als ze uit eigen beweging gaan, omdat zij persoonlijke ban den met de ontslagen asielbeheer der hebben, dan respecteer ik dat. Ik kan dat volledig begrijpen". Een andere vrijwilligster, die nadat zij van Cora's ontslag had gehoord, nu ook haar medewerking heeft opge zegd, zou door Eefting zijn opge beld met de vraag of zij toch wilde terugkomen. Eefting: "Ze is van harte welkom". De tijdelijk beheerster mevrouw Van Eeden zou als* reactie op het opstappen van het andere meisje hebben gezegd: "Dat geeft niet, vrijwilligers genoeg". En inder daad verschenen, aldus Cora, afge lopen zaterdag vier nieuwe vrijwil ligers ten tonele. Wat haar in de kwestie het meest steekt, is dat zij wordt beschuldigd haar paard te verwaarlozen: "Het is het best verzorgde paard van de hele omgeving. Alles heb ik voor dat dier over gehad. Ik heb ge smeekt het tot het vooijaar daar te mogen stallen. Maar het bestuur wil dat het op 1 februari verdwijnt. Dat betekent dat ik het dan aan de paardenhandel moet verkopen, want particulieren kopen in die tijd geen paard. Dat is het ersgte dat mijn dier kan overkomen. Ik heb het indertijd, sterk vervuild en verwaarloosd, uit de paardenhan del gehaald. Nu ik het heb opge Wim Dijkman) knapt moet het weer die handel in. Dat is vreselijk. Mij wordt gewoon geen keus gelaten". Mevrouw Eefting brengt daar te genin dat het paard toch weg zou moeten. Tiele wil de door hem ge bouwde stal afbreken. Het paard zou dan toch geen onderdak meer hebben. Diefstallen uit gebouwen universiteit LEIDEN - Insluipers hebben de af gelopen dagen een strooptocht ge maakt langs voornamelijk univer siteitsgebouwen in de stad. Bij de Leidse politie is dertien maal aangifte gedaan van inslui ping door onbekenden die het had den voorzien op geld en goederen. Het Witte Singel/Doelencomplex, het Botanisch Laboratorium en het Juridisch Studiecentrum werden onder meer bezocht. Behalve uni versiteitsgebouwen waren ook het Academisch Ziekenhuis en de Ka mer van Koophandel doelwit. De insluipers hadden het vooral voor zien op kleding en tassen. In totaal werd enkele honderden guldens buit gemaakt. Politie pakt op station koerier met heroïne LEIDEN - De Leidse politie heeft vorige week woensdag op het Leidse station een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden die tweehon derd gram heroine bij zich had. Volgens de politie gaat het om een koerier die op weg was naar Frank rijk. Op het station in Amsterdam zag een reserve-wachtmeester van de rijkspolitie hoe de 27-jarige een zakje onder zijn kleding stopte. Hij waarschuwde de conducteur; deze schakelde op zijn beurt de Leidse politie in, die de man vérvolgens aanhield. De heroine heeft ongeveer een waarde van 55.000 gulden. Parkeerautomaten op Apothekersdijk LEIDEN - Parkeren op de Apothe kersdijk gaat de automobilist weer geld kosten. Binnenkort gaat de gemeente over tot de plaatsing van parkeer automaten in die straat. De huidige centrale parkeermeters zijn als ge volg van vandalisme onherstelbaar beschadigd. Reden voor de ge meente om nu minder kwetsbare automaten neer te zetten. Parkeer ders kunnen na geld ingeworpen te hebben een parkeerkaartje uit de nieuwe automaat nemen en dit achter de voorruit van hun auto leggen. Bewoners van de Apotherkers- dijk kunnen een ontheffing krijgen om op de betreffende parkeer plaatsen te parkeren. Uiteraard te gen betaling. Een ontheffing gaat bewoners of bedrijven 280 gulden per jaar kosten. Drietal beëdigd door politiecommissaris LEIDEN - De drie bijzondere con troleurs van de Gemeentelijke So ciale Dienst, die speciaal zijn belast met de opsporing van fraude met uitkeringen, zijn gisteren door po litiecommissaris Van Voorden beë digd als opsporingsambtenaar. Zij hebben nu de bevoegdheid om, bij verdenking van grote fraude, per sonen aan te houden. Tijdens een besloten bijeen komst zei GSD-directeur Kleine dat het verschaffen van uitkerin gen bij de GSD voorop staat en dat het fraude-onderzoek zelf daarvan een afgeleide is. Hij zei voortaan liever te spreken van sociaal re chercheurs en noemde de beëdi ging een feestelijk moment. "Op de opsporingsbevoegdheid is lang ge wacht, maar nu wordt dan einde lijk vastgelegd dat sociaal recher cheurs een wezenlijk onderdeel van de sociale dienst vormen". Ook commissaris Van Voorden vond het een bijzonder moment: het was voor het eerst dat hij bui ten 'de Zonneveld' de eed en de ge lofte afnam. "U neemt iets van on ze werklast af. U kunt zelfstandig optreden in het gebied Leiden". Dat betekent volgens Van Voorden niet, dat de sociaal rechercheurs een 'indianenjacht' zullen houden, maar "fraude dient te worden be streden". Wethouder Kuijers (maatschap pelijke aangelegenheden) zei even eens dat men niet moet verwach ten dat er een heksenjacht tegen fraudeurs wordt ontketend. "U gaat niet met snelle auto's achter eventuele fraudeurs aan, noch bent u van plan tandenborstels te gaan tellen". Maar misstanden moeten worden geconstateerd en wets overtredingen moeten worden be straft, aldus de wethouder. Kuijers kondigde aan dat in de raadscom missie van maatschappelijke aan gelegenheden binnenkort zal den gesproken over de ma waarop bij de GSD klikbrieven moeten worden gehanteerd. Tasjesrover als trimmer LEIDEN - Een 20-jarige Leidse vrouw is de afgelopen nacht van haar tas beroofd door een trimmer. Een groepje van vijf a zes trim mers rende over het Galgewater toen één van hen, nabij de Mors- poort, de vrouw passeerde en haar tas van haar schouder rukte. Het zestal ging er daarna als een haas vandoor. In de tas zaten onder meer een portemonnee, met een in houd van twintig gulden, en wat andere spulletjes. Hengelsport TOP viste in Zaandam. De uit slagen: 1. D. Schouten, 16 stuks- 514 cm; 2. H. Schouten, 12-398: 3. K. Schouten, 12-343; 4. W. v. Ber- kel, 10-335; 5. F. Oudshoorn, 8- 210; 6. J. Moencn, 5-165; 7. C. Hoppenbrouwer, 4-130; 8. T. Hop- penbrouwer, 6-125; 9. S. Teunis- sen, 3-81. DGV viste in Leiden. De uitsla gen: 1. W. Kluivers, 40-746; 2. W. v. Es, 26-525; 3. W. Blom, 25-393 4. B. Arends, 5-94; 5. J. Verbiest, 5-86; 6. J. Kluivers sr., 6-68. Kerstfondue Vanavond om half acht geeft het jongeren Kontakt in de Ver eniging een Chinese kerstfondue in verenigingsgebouw 't Pand, Caeciliastraat 18. Morgenmiddag is daar om twee uur een bingomiddag. Zaterdag 14 december wordt een dagexcursie naar Munster georganiseerd. Open dag De Emilie Knappert Scholenge meenschap organiseert morgen van twee tot vijf uur een open dag. 's Middags van twee tot vijf uur en 's avonds van zeven tot ne gen uur kan iedere belangstellen de kennismaken met de mbo-op- leidingen van aeze scholenge meenschap. Er staan tal van ac tiviteiten op het programma die een indruk geven van deze oplei dingen. Enkele activiteiten zijn: kindertheater, video-produktie, werken met klei, etc. Bovendien kunnen de bezoekers desgewenst enkele lessen volgen. Ook is er algemene voorlich ting over de opeidingen agogisch werk en sociale arbeid en de be roepen die vervolgens kunnen worden gekozen. Eindexamen leerlingen van lbo en mavo, hun ouders en andere belangstellen den zijn op genoemde tijden wel kom aan het Rapenburg 23. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Alison dv. G.A.M. de Haas en I. Landstra; Sophia Christi ne dv. A.W. Plak en J.P.M.J. van Noort; Süleyman Cengiz zv. N.G. Slomp; Ti mothy Roeland zv. T.M. Hulsbosch en J.C.M. van Gijlswijk; Puck Marina dv. P.M.J, van Kesteren en M.C.A. van der Lans; Michèlle dv. W.N.B. Herfst en A.A. Fuchs; Patty dv. J.D. Wagenaar en E.G. Prins; Joyce dv. J.D. Wagenaar en E.G. Prins; Wilanka Geertruida Maria dv. W.S.A.E. van Diest en J.H.M. van der Voort; Eva dv. J. Eradus en M.P. Schouten; Debby dv. H. Knobbe en E.A. Meijvogel; Suzanne dv. T.J. Emans en C.F. Scheffer; Peter zv. G.A. van Noort en C. Wortman; Johanna Maria dv. G.C.M. van der Geer en C.C.M. van der Vlugt; Antoon zv. A. Herbert en J.M.J. Gommers; Merel Wilhelmina dv. P.M.J. van Poelje en J.J. Rietkerk; Pie ter Jan Willem zv. P.J. Schellingerhout en J.G. Koet; Diederik Steven zv. L.C. Paul en E.C.C. Heule; Thomas Bernard Gustaaf zv. S.L.J. Graafsma en G.B. Prins; Seymour zv. H. Mansell en I.V. Tjin-Kam-Jet; Evert Jacobus zv. J. Dam en S.A. Keur; Michael zv. C.A. van Es en D.C. te Boekhorst; Maarten Eduard zv. E.J.M. van Reijzen en P. Bosscha; Quiri- ne Resina dv. J.B. Laffree en R.L. den Oudsten; Benjamin zv. G.H. Buurman; Tim zv. G.J. Verkerk en J. Sleijser; May- kel Hendrikus Gerardus zv. A.C. van Duijn en E. Siebers; Robin zv. P.A. Kuijvenhoven en A.M.M. Kouwenho- ven; Richard Cornelis zv. D. Barnhoorn en I.J. Brandsma; Mendy Elvira dv. C.G. van der Knaap en M.M. Webber; Elvira dv. G. van der Blom en C.M.A. Berg; Steven Johannes Cornelis Marti.- nus zv. P.C. van der Bent en M.C.J.M. Groenewoud; Manoah Leroy zv. P. Biesheuvel en H.F. Mohammed; Willem Leendert zv. C.M. Jonker en A.H. van der Burg; Pauline Geertrui Maria dv. Léon zv. F.X. Kiel en M.P.E.J. Driessen; Monique Jacoba Adriana dv. M.G.W. van Tol en A.M.E.C. Sassen; Anita Geer tje Leonieke dv. A.W. van der Gugten en J.P. Passchier; Leonie Elisabeth Maria dv. L.H.M. van Eeden en E.M, de Jong; Alexander zv. J. de Kubber en F.T. Eman; Tommy zv. W. Oostveen en P.A.M. van Boxtel; Leendert Hendrikus zv. D. Barnhoorn en J.A. Vink. Overleden: A. Bitterlich (1915) man; J.C. Koster (1906) man; C.W. Nagtegaal (1963) man; N.J. Loohuis (1927) vrl.echtg. van K. Hakken broek; A. Re geer (1924) man; J.B. Sloos (1894) man; E.J. van den Berg (1953) man; H.J. Breu- kink (1897) man; G. Leeflang (1933) man; H. van de Braak (1907) vrl.echtg. van D.P. Harmsen; M. van Reenen (1916) man; K. Kuijvenhoven (1918) man; M.J. Noest (1948) vrl.; A. Kraal (1888) vrl.geh.gew. met T. Kuijpers; A. Colpa (1902) vrl.geh.gew. met D.N. Bek- ker; M.G. Minnee (1901) vrl.geh.gew. met G.J.W. Poortman; J. van Zwet (1912) man; G.W.M. Smits (1906) man; L. van Lunteren (1912) man; J.M. den Her tog (1985) man; C. Bedeker (1915) man; I. Selier (1904) man; A.A. van der Meer (1909) vrl.echtg. van P.J. Reeuwyk; C. Smit (1919) man; J. van Weerlee (1910) vrl.geh.gew. met H. Rijnsburger; J. Paats (1893) vrl.geh.gew. met W.D. van Weizen; A. van der Waals (1910) man; A. Nap (1910) vrl.echtg. van J. van der Ma- rel. Kerstkaart Over de nieuwe kerst- en nieuw jaarskaart van de gemeente Leiden het volgende. Je kunt goed merken dat wet houder Kuijers de kunstzakenpor tefeuille van de gemeente Leiden onder zich heeft. Hij zag dan ook maar direct de diepere betekenis van de afbeelding en wel als een soort kalender van hout zonder na dere gegevens omtrent de data. Moet je weten, dat ik niet verder kan komen dan in die afbeelding de Leidse VVD-fractie te zien. Brandhout. Mijn vrouw daarentegen zag er iets meer in. Weliswaar ook de Leidse VVD- fractie maar dan als aanmaakhout in handzaam formaat. Gereedge maakt om door de Partij van de Ar beid te worden ingepakt en na flink uitpakken de kachel ermee aan te maken. In het kallje zagen we beiden de Leidse winkelstand in het cen trum, die door beide partijen een drachtig naar de slachtplaats wordt geleid. Vanwege alle mogelijke beper kingen en nalatingen hebben zij de kooplustige Leidenaren naar ande re plaatsen gejaagd en tevens ge tracht de kooplustige regio zoveel mogelijk buiten Leiden te houden. Ben ik even blij dat ik geen win kel in de binnenstad heb. Dus wethouder Kuijers: Voor mij mag u in de afbeelding zien wat u met uw kunstzin vermag. Al ziet u in een kalf een hond. J.J. Tiesema Brucknerstraat 33 Leiden Inpakken (1) Arm, arm Leiden!!!! Je zult maar overgeleverd zijn aan de grillen van een 'gemeentebestuur' dat geld wil besteden aan 'het inpak ken van Molen de Valk'. Hoe is het in vredesnaam mogelijk dat een dergelijk plan serieus wordt over wogen door mensen die medebur gers moeten besturen en vertegen woordigen? Zijn er dan in Leiden echt geen andere financiële zaken te regelen? 'Hoe moet je dit 'verkopen' aan mensen die het moeilijk hebben? Het ergste is nog het feit dat ge meentebestuurders met een derge lijk idee komen, het idee van een dergelijk project getuigt al van een cynische onverschilligheid en doet het ergste vrezen wat betreft ande re financiële escapades die niet in de krant worden vermeld. Voor de mensen die toch nog be hoefte hebben aan een ludieke ac tie heb ik de volgende suggestie: Pak het gemeentebestuur in dwangbuizen en lanceer het stel in een baan om de zon, dan bestaat de kans dat na enige tijd Leiden weer echt leeft. Zulke mensen kun je Leiden niet aandoen. S. J. M. Sala. Beatrixlaan 11 Warmond Inpakken (2) Aannemende dat het bericht om trent het inpakken van de molen De Valk in het L.D. van 6 decem ber juist is, stel ik de volgende vraag: Zou het, in verband met de hoge kosten die het inpakken van onze prachtige molen De Valk met zich meebrengt, niet voordeliger zijn de raadgeefster, hoofd van de educatieve dienst van de Laken hal, stevig te laten inpakken door "kunstenaar" Christo en daarna naar onbekende bestemming te verzenden? A. M. van Deventer v.d. Brandelerkade 17 Leiden Restaurant (1) Hoe opmerkelijk is het bericht in het LD van 4-12-85 over de bezwa ren tegen een Turks restaurant aan de Nieuwe Rijn, met een foto er naast waarop te zien is dat rustig een auto op de stoep wordt getole reerd, precies daar waar men straks evt. neergegooide fietsen vreest. B en W weerleggen m.i. de smoe zen/bezwaren terecht, zo te zien in het bericht. Herrie, vandalisme en andere overlast kun je verwachten bij kroegen en zuipforten; stank en rommel bij patattenten; restau rants en alle winkels - muziekwin kels, noem maar op - kunnen slechts hinder opleveren van de gaande en komende klant, nl. als die gemotoriseerd komt. Wat is die hinder dan? De auto, zoals altijd de grote verpestende factor! Hoewel: sommige klerenzaken spuiten kei harde muziek de straat op, een soort geluidsbarrière tegen het bin nenkomen, wat je bij (Turkse enz.) restaurants niet hoeft te verwach ten. Nee, er zit een vreemd luchtje aan die bezwaren. Vanwege het verschil in soorten horeca (kroegen versus eethuizen) is in het bestemmingsplan Mare- dorp de horepa verdeeld in die twee catgorieën, om te voorkomen dat bv. een restaurant later kan worden veranderd in een zuipfort! Als dat onderscheid ontbreekt in het bestemmingsplan Pancras- West, dan lijkt het me logisch als daartegen bezwaren worden geuit, door de bewoners en de adviseur van de Raad van State, die in het bericht de Kroon lijkt te spannen in het meten met twee maten. A.L. Bossen Langestraat 51 Leiden Restaurant (2) Zeer onaangenaam zijn wij getrof fen door Uw artikel met veel ophef ten aanzien van het gebruik maken van de gelegenheid om bezwaar in te brengen tegen het vestigen van een restaurant in het pand Nieuwe Rijn 19. In de eerste plaats al door te spreken van "buurtbewoonster van de Nieuwe Rijn" en "het voor malig pand van de muziekwinkel Servaas aan de Nieuwe Rijn" en daardoor opnieuw verwarring ver oorzaakt ten aanzien van onze zaak of die er nog is. Servaas Muziekhandel is nog al tijd gevestigd op Nieuwe Rijn 20; alleen de instrumcnlcnafdeling is verplaatst naar Hooigracht 44, in het bijzonder vanwege het par keerprobleem. Er zijn al vele onaangenaamhe den veroorzaakt door de vestiging van "Meneer Jansen" en onze zaak zou dus nu klem komen te zitten tussen twee horeca's, terwijl de Nieuwe Rijn tussen Hooigracht en Hoogstraat al velerlei horeca's telt! Inderdaad kan het buiten zitten om een drankje te gebruiken iets gezelligs zijn, maar dit houdt op als er door de geringe ruimte van Me neer Jansen zijn bezoekers gebruik maken van onze pui, zodat onze klanten de etalages niet meer kun nen bezichtigen of haar binnen kunnen! Het brandgevaar wordt aanzien lijk vergroot, de assurantiepremie op onze kostbare voorraad wordt zeer hoog! Dat is een zeer duidelij ke zaak in ons brandgevaarlijke stadscentrum; in onze zaak is dan ook het roken niet toegestaan! Wij behoren» tot een van de voor naamste bladmuziekhandelaren in Nederland, met een unieke collec tie en daarom mogen wij ook, met het oog op de vele diensten die wij bewijzen aan het veeleisende mu ziekleven tot ver in de provincie, zeker een tegemoetkomen van B W verlangen. V.o.f. Servaas Muziekhandel Nieuwe Rijn 20 Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4